"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 желтоқсандағы № 1620 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 215-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлары, іс-шаралары және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Экожүйелерді сақтау және қалпына келтіру бойынша жағдай жасау» деген 1.1-мақсатта:
«Қоршаған ортаға эмиссияларды азайту» деген 1.1.1-міндетте:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қоршаған ортаға эмиссияларды тұрақтандыру»;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне жетуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экологиялық мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңын қабылдауды қамтамасыз ету
х
Қоршаған ортаға эмиссияларды реттеу саласындағы нормативтік-әдістемелік құжаттарды жетілдіру
X
Ведомстволық статистикалық есептілік деректері бойынша Министрліктің бақылау-инспекциялық қызметінің мониторингі
X
»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 "О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2011 года № 1620
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 «О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 215) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1 «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в цели 1.1 «Создание условий по сохранению и восстановлению экосистем»:
в задаче 1.1.1 «Снижение эмиссий в окружающую среду»:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«Задача 1.1.1. Стабилизация эмиссий в окружающую среду»;
мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить строками следующего содержания:
«
Обеспечение принятия Закона
Республики Казахстан «О
внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по
экологическим вопросам»
X
Совершенствование
нормативно-методических
документов в области
регулирования эмиссии в
окружающую среду
X
Мониторинг
контрольно-инспекционной деятельности Министерства по
данным ведомственной
статистической отчетности
X
»;

«Тарихи» ластануларды жою, табиғи ортаны қалпына келтіру» деген 1.1.2-міндетте:
«Іске асырылатын жобалар бойынша «тарихи» ластанулардан тазартылған аумақтың пайызы» деген жолдың «2011 жыл» деген бағандағы «13,8» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне жетуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Қоқыс тастайтын жерді қайта жаңарту, тұрмыстық қатты қалдықтардың полигондарын салу жөніндегі жобаларды іске асыру
X
»;

в задаче 1.1.2 «Ликвидация исторических загрязнений, восстановление природной среды»:
в графе «2011 год» строки «Процент очищенной территории от «исторических» загрязнений по реализуемым проектам» цифры «13,8» заменить цифрой «0»;
мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить строкой следующего содержания:
«
Реализация проектов по
реконструкции свалок,
строительству полигонов
твердых бытовых отходов
X
»;

«Агрометеорологиялық, гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингті жетілдіру» деген 1.2-мақсатта:
«Қазақстан аймақтары бойынша қоршаған ортаның ластануынан халықтың денсаулығы үшін қауіпті бағалау» деген 1.2.3-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Экологиялық зерттеулердің нәтижелері бойынша жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі - ЖАО) пайдаланған АЕМ-нің экологиялық жағдайларын жақсарту жөніндегі ұсынымдардың үлесі
ведомстволық деректер
бағытталған кепілдеме ден %
20*-ға дейін
Радиациялық мониторинг нәтижелері бойынша ЖАО пайдаланған АЕМ-нің радиациялық жағдайларын жақсарту жөніндегі ұсынымдардың үлесі
ведомстволық деректер
бағытталған кепілдеме ден %
25*-ке дейін

в цели 1.2 «Совершенствование агрометеорологического, гидрометеорологического и экологического мониторинга»:
в задаче 1.2.3 «Оценка рисков для здоровья населения от загрязнения окружающей среды по регионам Казахстана»:
показатели прямых результатов дополнить строками следующего содержания:
«
Доля использованных
местными исполнительными
органами (далее - МИО)
рекомендаций по
улучшению экологической
ситуации СНП по
результатам
экологических
обследований
ведомств. данные
% от
направленных
рекомендаций
до
20*
Доля использованных
МИО рекомендаций по
улучшению радиационной
ситуации в СНП по
результатам
радиационного
мониторинга
ведомств. данные
% от
направленных
рекомендаций
до
25*

*2008-2010 жылдардағы зерттеу нәтижелері бойынша деректер
»;
«Қазақстан Республикасының төмен көміртекті дамуына көшу» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Жасыл» экономика қағидаттарын қалыптастыру үшін жағдай жасау» деген 2.2-мақсатта:
«Таза» технологияларды енгізу және ресурс үнемдеу жүйесін құру» деген 2.2.1-міндетте:
мына:
«
Ресурстарды пайдалану тиімділігі
ведомстволық деректер
%
0,33
0,34
0,35
0,37
0,38
0,39
0,40
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Ең үздік қолжетімді технологиялар бойынша әзірленген анықтамалық құжаттары бар өнеркәсіп салаларының саны
ведомстволық деректер
бірлік
6
»;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне жетуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Қоршаған ортаны қорғаудың ең үздік қолжетімді технологиялары бойынша анықтамалық құжаттар әзірлеу
X
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
002 «Сапалы және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Экологиялық кодекстің дамуына бағытталған бір нормативтік әдістемелік құжаттамаларды әзірлеуге арналған шығындар» деген жолда «1074» деген сандар «896» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «42975» деген сандар « 35829» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Экологиялық проблемаларды шешу жөнінде жүргізілген ғылыми зерттеулердің саны» деген жолда «24» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «233 562» деген сандар «113 492» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Іске асырылатын жобалар бойынша көлдерді тұнбадан жалпы тұнба санынан тазарту деңгейі» деген жолда «43» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Іске асырылатын жобалар бойынша тұнбаның бір текше метрінен көлдерді тазартуға арналған шығындар» деген жолда «5,3» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жол мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Іске асырылатын жобалар бойынша бір көлді тұнбадан тазарту үшін дайындық жұмыстарын жүргізудің орташа шығындары
мың теңге
105869
»;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «2800000» деген сандар «317 608» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:

* данные по результатам исследований за 2008-2010 годы»;
в стратегическом направлении 2 «Переход Республики Казахстан к низкоуглеродному развитию»:
в цели 2.2 «Создание условий для формирования принципов «зеленой» экономики»:
в задаче 2.2.1 «Внедрение «чистых» технологий и создание системы ресурсосбережения»:
строку:
«
Эффективность
использования
ресурсов
ведомст.
данные
%
0,33
0,34
0,35
0,37
0,38
0,3
9
0,4
0
»
изложить в следующей редакции:
«
Количество отраслей
промышленности, для
которых разработаны
справочные документы
по наилучшим
доступным технологиям
ведомст.
данные
ед.
6
»;
мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить строкой следующего содержания:
«
Разработка справочных
документов по наилучшим
доступным технологиям
охраны окружающей среды
X
»;
в разделе 7 «Бюджетные программы»:
в подразделе «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 002 «Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)»:
в графе «2011 год»:
в строке «Затраты на разработку одной нормативной методической документации в развитие Экологического кодекса» цифры «1074» заменить цифрами «896»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «42975» заменить цифрами «35829»;
в бюджетной программе 003 «Научные исследования в области охраны окружающей среды»:
в графе «2011 год»:
в строке «Количество проведенных научных исследований по решению экологических проблем» цифры «24» заменить цифрами «20»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «233562» заменить цифрами «113492»;
в бюджетной программе 004 «Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды»:
в графе «2011 год»:
в строке «Уровень очистки озер от ила от общего количества ила по реализуемым проектам» цифры «43» заменить цифрой «0»;
в строке «Затраты на очистку озер от одного кубического метра ила по реализуемым проектам» цифры «5,3» заменить цифрой «0»;
показатели эффективности дополнить строкой следующего содержания:
«
Средние затраты на проведение
подготовительных работ для
очистки одного озера от ила
реализуемым проектам
тыс. тенге
105869
»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2800000» заменить цифрами «317 608»;
в бюджетной программе 009 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды»:

«Қоршаған ортаны қорғау объектілерін реконструкциялау және қалпына келтіру бойынша іске асырылатын инвестициялық жобалардың саны» деген жолдың «2011 жыл» деген бағанында «11» деген сандар «12» деген сандармен ауыстырылсын;
«тиімділік көрсеткіштері» деген жол мынадай мазмұндағы жолмен
толықтырылсын:
«
«Шымкент қаласында 34,4 га қоқыс тастайтын жерді қалпына келтіру бойынша қайта құру» жобасының шеңберінде жалпы алаң учаскелерінің бір шаршы метріндегі қалпына келтірудің құны
мың теңге/м2
0,6
»;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «10 828 329» деген сандар «13 460 721» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Тарихи» ластануларды жою» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттік бағдарламаның түрі» деген бағытта:
«мазмұнына байланысты» деген жолда «бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру» деген сөздер «мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру» деген сөздермен ауыстырылсын;
«ағымдағы/даму» деген жолда «даму» деген сөз «ағымдағы» деген сөзбен ауыстырылсын;
«2011 жыл» деген бағанда:
«Іске асырылатын жобалар бойынша аумақтарды «тарихи» ластанулардан тазартудың деңгейі» деген жолда «13,8» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «885890» деген сандар «5600» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Гидрометеорологиялық қызметті жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2011 жыл» деген бағанда «бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «1 757 530» деген сандар «1 746 621» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың жиынтығы» деген кіші бөлімде:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың БАРЛЫҒЫ:» деген жолда «22 360 768» деген сандар «21 492 353» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолда «6 089 019» деген сандар «5 967 403» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолда «16 271 749» деген сандар «15 524 950» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов

в графе «2011 год» строки «Количество реализуемых инвестиционных проектов по реконструкции и восстановлению объектов охраны окружающей среды» цифры «11» заменить цифрами «12»;
показатели эффективности дополнить строкой следующего содержания:
«
Стоимость рекультивации на 1-м
квадратном метре общей площади
участка в рамках проекта
«Реконструкция по
рекультивации мусорной свалки
города Шымкент на 34,4 га»
тыс.
тенге/м2
0,6
»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «10 828 329» заменить цифрами «13 460 721»;
в бюджетной программе 012 «Ликвидация «исторических» загрязнений»:
в направлении «Вид бюджетной программы»:
в строке «в зависимости от содержания» слова «осуществление бюджетных инвестиций» заменить словами «осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг»;
в строке «текущая/развитие» слово «развитие» заменить словом «текущая»;
в графе «2011 год»:
в строке «Уровень очистки территории от «исторических» загрязнений по реализуемым проектам» цифры «13,8» заменить цифрой «0»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «885890» заменить цифрами «5600»;
в бюджетной программе 014 «Модернизация гидрометеорологической службы»:
в графе «2011 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «1 757 530» заменить цифрами «1 746 621»;
в подразделе «Свод бюджетных программ»:
в графе «2011 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов:» цифры «22 360 768» заменить цифрами «21 492 353»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «6 089 019» заменить цифрами «5 967 403»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «16 271 749» заменить цифрами «15 524 950».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов