Газды қайтару жөніндегі мәміленің бағасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1639 Қаулысы
«Трансферттік баға белгілеу туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 5 шілдедегі Заңының 10-бабы 10-тармағының 3) тармақшасына, сондай-ақ 2001 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Газ саласындағы ынтымақтастық туралы келісімге, 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Орынбор газ өңдеу зауытының базасында шаруашылық қоғам құрудағы ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2011 жылғы 7 қаңтардағы Табиғи газды қарызға алу туралы келісімге сәйкес «АлматыГазТрейд» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі бұрын берген және Қазақстанның ішкі нарығын газбен жабдықтауға арналған, 2011 жылғы қаңтар - сәуірде пайдаланылған көлемі 282 548 905 текше метр газды «Азиялық Газ құбыры» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің қайтаруы мақсатында газды экспортқа өткізу кезінде Қазақстан Республикасының аумағында тұтыну үшін әкелместен, «Түрікменстан - Қытай» магистральдық газ құбырының «Багтыярлык» компрессорлық станциясына түрікмен газының бірдей санын Қарашығанақ кен орнының өңделген газына қарсы жеткізу жолымен «ҚазРосГаз» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі мен «ГазПром» ашық акционерлік қоғамының уәкілетті ұйымы арасында жасалатын мәміле бойынша газдың бағасы - 1000 текше метрі үшін 105 АҚШ доллары болып белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігіне жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов

Об установлении цены сделки по возврату газа
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1639
В соответствии с подпунктом 3) пункта 10 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2008 года «О трансфертном ценообразовании», а также Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в газовой отрасли от 28 ноября 2001 года, Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в создании хозяйственного общества на базе Оренбургского газоперерабатывающего завода от 3 октября 2006 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить цену газа по сделке, заключаемой между товариществом с ограниченной ответственностью «КазРосГаз» и уполномоченной организацией открытого акционерного общества «Газпром», при реализации газа на экспорт в целях возврата газа товариществу с ограниченной ответственностью «Азиатский Газопровод», ранее переданного товариществу с ограниченной ответственностью «АлматыГазТрейд» в соответствии с Соглашением о займе природного газа от 7 января 2011 года и использованного в январе – апреле 2011 года в объеме 282 548 905 метров кубических для газоснабжения внутреннего рынка Казахстана, путем встречных поставок равного количества туркменского газа на компрессорную станцию «Багтыярлык» магистрального газопровода «Туркменистан – Китай» без ввоза для потребления на территории Республики Казахстан на переработанный газ Карачаганакского месторождения – 105 долларов США за 1000 метров кубических.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство нефти и газа Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов