Украинада шығарылатын болат құбырлардың кейбір түрлерін Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының аумағына жеткізуді реттеу туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1642 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Украинада шығарылатын болат құбырлардың кейбір түрлерін Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының аумағына жеткізуді реттеу туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда вице-министрі Тимур Мұратұлы Сүлейменовке қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізу құқығымен Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Украинада шығарылатын болат құбырлардың кейбір түрлерін Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының аумағына жеткiзуді реттеу туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1642 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Украинада шығарылатын болат құбырлардың кейбір түрлерін
Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей
Федерациясының аумағына жеткізуді реттеу туралы келісімге
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі және Украина Үкіметі,
2011 жылғы 23 қыркүйектегі Украинада шығарылатын болат құбырлардың кейбір түрлерін Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының аумағына жеткізуді реттеу туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 6-бабының 4-тармағына сәйкес
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 3-бап мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
«5. Сертификаттың түпнұсқасы кедендік декларациямен бірге Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының немесе Ресей Федерациясының кеден органына беріледі.
Сертификатты Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының немесе Ресей Федерациясының кеден органы мынадай:
сертификаттың нысаны осы Келісімнің 3-қосымшасында көзделген нысанға сәйкес келмейтін;
сертификатта көрсетілген мәліметтер кедендік декларацияда айтылғандарға сәйкес келмейтін немесе тауарды бір мәнді сәйкестендіруді жүргізуге мүмкіндік бермейтін;
ұсынылған сертификатта компания растамаған түзетулер (тазартулар) және/немесе толықтырулар болған;
ұсынылған сертификатта Украинаның кеден органының тауардың Украина аумағында кедендік ресімделгендігін растайтын белгісі болмаған жағдайларда осы Баптың 4-тармағында көзделген мақсаттар үшін жарамсыз деп таныуы мүмкін.
Сертификат Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының не Ресей Федерациясының заңнамасында белгіленген тәртіпке сәйкес кеден органдарының мұрағатында сақталуға жатады.
Егер сертификат тауардың шығарылатын күніне дейін жарамсыз деп танылған жағдайда, ішкі тұтыну үшін кедендік шығару рәсімдеріне сәйкес тауар Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының немесе Ресей Федерациясының аумағынан дереу шығаруға жатады.».

О подписании Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение о регулировании поставок некоторых видов стальных труб, происходящих из Украины, на территории Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1642
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение о регулировании поставок некоторых видов стальных труб, происходящих из Украины, на территории Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации.
2. Уполномочить вице-министра экономического развития и торговли Республики Казахстан Сулейменова Тимура Муратовича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение о регулировании поставок некоторых видов стальных труб, происходящих из Украины, на территории Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации с правом внесения в него изменений и дополнений, не имеющих принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1642
Проект
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Соглашение о регулировании
поставок некоторых видов стальных труб, происходящих из
Украины, на территории Республики Беларусь, Республики
Казахстан и Российской Федерации
Правительство Республики Беларусь, Правительство Республики Казахстан, Правительство Российской Федерации и Правительство Украины, именуемые в дальнейшем Сторонами,
в соответствии с пунктом 4 статьи 6 Соглашения о регулировании поставок некоторых видов стальных труб, происходящих из Украины, на территории Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации от 23 сентября 2011 года (далее – Соглашение)
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение следующие изменения и дополнения:
1. Дополнить статью 3 пунктом 5 следующего содержания:
«5. Оригинал сертификата представляется таможенному органу Республики Беларусь, Республики Казахстан либо Российской Федерации совместно с таможенной декларацией.
Сертификат может быть признан таможенным органом Республики Беларусь, Республики Казахстан либо Российской Федерации недействительным для целей, предусмотренных пунктом 4 настоящей Статьи, в следующих случаях:
форма сертификата не соответствует форме, предусмотренной в приложении 3 к настоящему Соглашению;
сведения, указанные в сертификате, не соответствуют заявленным в таможенной декларации или не позволяют провести однозначную идентификацию товара;
в представленном сертификате имеются не заверенные компанией исправления (подчистки) и/или дополнения;
в представленном сертификате отсутствуют отметки таможенного органа Украины, свидетельствующие о таможенном оформлении товара на территории Украины.
Сертификат подлежит хранению в архиве таможенных органов согласно порядку, установленному законодательством Республики Беларусь, Республики Казахстан либо Российской Федерации.
В случае признания сертификата недействительным до даты выпуска товара в соответствии с таможенной процедурой выпуска для внутреннего потребления товар подлежит немедленному вывозу с территории Республики Беларусь, Республики Казахстан либо Российской Федерации.».

2. 7-баптың 1-тармағы «Осы Келісім 2012 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін қолданылады.» деген сөздермен толықтырылсын.
3. Келісімге 1-қосымша осы Хаттамаға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Келісімге 2-қосымша мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 2012 жылғы 31 желтоқсан аралығындағы кезеңде тауарларды жеткізу көлемі туралы
Тауар 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 2012 жылғы 31 желтоқсан аралығындағы кезеңде:
Беларусь Республикасының аумағына 72 мың тонна көлемінде,
Қазақстан Республикасының аумағына 42 мың тонна көлемінде жеткізіледі.
2012 жылғы 1 қаңтардан бастап 2012 жылғы 30 маусым аралығындағы кезеңде тауар Ресей Федерациясының аумағына 150 мың тонна көлемінде жеткізіледі. 2012 жылғы 1 шілдеден бастап 2012 жылғы 31 желтоқсан аралығында тауарды Ресей Федерациясының аумағына жеткізу көлемі 2012 жылғы бірінші жартыжылдықтағы консультациялардың қорытындылары бойынша анықталады.».
2-бап
Осы Хаттаманың ережелерін түсіндіруге және (немесе) қолдануға байланысты Тараптар арасындағы даулар Келісімде белгіленген тәртіппен шешіледі.
3-бап
Қазақстан және Украина Тараптары үшін осы Хаттама 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді. Беларусь және Ресей Тараптары үшін осы Хаттама 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап уақытша қолданылады және Беларусь және Ресей Тараптары Тараптарға осы Хаттаманың күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы хабарламаларды жіберген күннен бастап күшіне енеді.
2011 жылғы «___» __________ __________ қаласында орыс тілінде төрт данада жасалды.
Беларусь          Қазақстан           Ресей          Украина
Республикасының    Республикасының    Федерациясының   Үкіметі үшін
Үкіметі үшін       Үкіметі үшін      Үкіметі үшін
Украинада шығарылатын болат
құбырлардың кейбір түрлерін
Беларусь Республикасының,
Қазақстан Республикасының және
Ресей Федерациясының аумағына
жеткізуді реттеу туралы келісімге
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы хаттамаға қосымша
Украинада шығарылатын болат
құбырлардың кейбір түрлерін
Беларусь Республикасының,
Қазақстан Республикасының және
Ресей Федерациясының аумағына
жеткізуді реттеу туралы келісімге
өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы хаттаманың редакциясындағы
Украинада шығарылатын болат
құбырлардың кейбір түрлерін
Беларусь Республикасының,
Қазақстан Республикасының және
Ресей Федерациясының аумағына
жеткізуді реттеу туралы келісімге
1-қосымша
Құбыр өнімінің тізбесі1
1-кесте
Тауардың сипаттамасы:
КО СЭҚ ТН кодтары
СЭҚ УТЖ кодтары
1
2
3
Мұнай және газ құбырларына арналған құбырлар:

2. В пункте 1 статьи 7 слова «31 декабря 2011 года» заменить словами «31 декабря 2012 года».
3. Приложение 1 к Соглашению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Протоколу.
4. Приложение 2 к Соглашению дополнить частью следующего содержания:
«Об объемах поставок товаров
в период с 1 января 2012 года по 31 декабря 2012 года
В период с 1 января 2012 года по 31 декабря 2012 года товар поставляется:
на территорию Республики Беларусь в объеме 72 тысяч тонн,
на территорию Республики Казахстан в объеме 42 тысяч тонн.
В период с 1 января 2012 года по 30 июня 2012 года товар поставляется на территорию Российской Федерации в объеме 150 тысяч тонн. Объем поставок товара на территорию Российской Федерации с 1 июля 2012 года по 31 декабря 2012 года определяется по результатам консультаций в первом полугодии 2012 года.».
Статья 2
Споры между Сторонами, связанные с толкованием и (или) применением положений настоящего Протокола, разрешаются в порядке, установленном Соглашением.
Статья 3
Для Казахстанской и Украинской Сторон настоящий Протокол вступает в силу с 1 января 2012 года. Для Белорусской и Российской Сторон настоящий Протокол временно применяется с 1 января 2012 года и вступает в силу с даты уведомлений, направленных Белорусской и Российской Сторонами Сторонам, о выполнении внутригосударственных процедур, необходимых для вступления настоящего Протокола в силу.
Совершено в городе __________ «___» __________ 2011 года в четырех экземплярах на русском языке.
За
Правительство
Республики
Беларусь
За
Правительство
Республики
Казахстан
За
Правительство
Российской
Федерации
За
Правительство
Украины
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Протоколу о внесении изменений и
дополнений в Соглашение о регулировании
поставок некоторых видов стальных труб,
происходящих из Украины, на территории
Республики Беларусь, Республики Казахстан
и Российской Федерации
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Соглашению о регулировании поставок
некоторых видов стальных труб,
происходящих из Украины,
на территории Республики Беларусь,
Республики Казахстан и
Российской Федерации
в редакции Протокола о внесении изменений и
дополнений в Соглашение о регулировании
поставок некоторых видов стальных труб,
происходящих из Украины, на территории
Республики Беларусь, Республики Казахстан и
Российской Федерации
Перечень трубной продукции1
Таблица 10
Описание товара: Коды ТН ВЭД ТС Коды УКТ ВЭД
1 2 3
Трубы для нефте - и
газопроводов