"Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 544 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 1645 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 1463 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.20 № 1463 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 544 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 22, 250-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін жиырма бір күн мерзім өткен соң, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1645 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 28 маусымдағы
№ 544 қаулысымен
бекітілген
Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары
Жолаушылар тасымалдау жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде өтініш берушіге қойылатын біліктілік талаптары:
1) темір жол көлігімен:
аттестатталған мамандардың (мамандардың тізбесін, аттестаттауды жүргізу тәртібін және қажетті білім көлемін көлік саласындағы уәкілетті орган белгілейді);
жолаушылар тасымалдауға арналған, тасымалдау үдерісі қауіпсіздігінің техникалық талаптарына сәйкес келетін жеке меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі жылжымалы құрамның;
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы шарттың;
жылжымалы құрамның паркін және басқа да өндірістік активтерді сатып алуға, қалпына келтіруге және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық бағдарламалардың;
жолаушылар тасымалдау кезінде авариялық жағдайлардың алдын алу, сондай-ақ авариялардың салдарын жою үшін қажетті құралдар мен ұтқыр бөлімшелердің (оның ішінде шарт бойынша) болуын қамтиды;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 544 "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований к деятельности по перевозке пассажиров"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2011 года № 1645. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 1463
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.11.2012 № 1463 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 544 «Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований к деятельности по перевозке пассажиров» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 22, ст. 250) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении квалификационных требований к деятельности по перевозке пассажиров»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к деятельности по перевозке пассажиров.»;
квалификационные требования к деятельности по перевозке пассажиров, утвержденные указанным постановлением, изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцатиоднодневного срока после первого официального опубликования, но не ранее 30 января 2012 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2011 года № 1645
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2007 года № 544
Квалификационные требования
к деятельности по перевозке пассажиров
Квалификационные требования, предъявляемые к заявителю при лицензировании деятельности по перевозке пассажиров:
1) железнодорожным транспортом, включают наличие:
аттестованных специалистов (перечень специалистов, порядок проведения аттестации и объем необходимых знаний устанавливаются уполномоченным органом в области транспорта);
подвижного состава, находящегося на праве собственности или иных законных основаниях, соответствующего техническим требованиям безопасности перевозочного процесса, предназначенного для перевозки пассажиров;
договора об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами;
инвестиционных программ на приобретение, восстановление и (или) обновление парка подвижного состава и других производственных активов;
средств и мобильных подразделений, необходимых для предупреждения аварийных ситуаций при перевозке пассажиров, а также ликвидации последствий аварий (в том числе по договору);

2) қалааралық, облысаралық, ауданаралық (қалааралық, облысішілік) және халықаралық қатынастарда автобустармен, микроавтобустармен:
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен «Автокөлік құралдарының қауіпсіздігіне қойылған талаптар» техникалық регламенті мен «Жолаушылар тасымалдары бойынша автокөлік қызметтері. Жалпы техникалық шарттар» 1040-2001 ҚР СТ талаптарына сәйкес келетін жеке меншік құқығына жататын, жалға беру шарты негізінде немесе өзге де заңды негіздерде автобустар мен микроавтобустардың;
автобустар мен микроавтобустарда тахографтардың және оларды Салыстырып тексеру туралы тиісті сертификаттың;
автобустар мен микроавтобустар иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының және тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарттарының, сондай-ақ тасымалдауға ұсынылатын барлық жылжымалы құрамға мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу туралы қолданыстағы куәліктердің;
автобустар мен микроавтобустардың жүргізушілерінде тиісті санаттағы жүргізуші куәлігінің;
жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тасымалдаушыға тиесілі жөндеу-өндірістік базасының не ұйыммен(-дармен) жасасқан қызметтер көрсету туралы шарттың;
автобустар мен микроавтобустарға рейс алдындағы техникалық байқау және жүргізушілерге рейс алдындағы (ауысым алдындағы) медициналық куәландыру жүргізу үшін білікті персоналдың (инженер-механиктің) (медициналық қызметкердің) немесе осындай қызметті жүзеге асыратын тиісті ұйымдармен шарттардың;
тасымалдарды жүзеге асыру қауіпсіздігі үшін жауапты тұлғаны белгілей отырып, бұйрық көшірмелерінің болуын қамтиды.

2) автобусами, микроавтобусами в междугородном, межобластном, межрайонном (междугородном, внутриобластном) и международном сообщениях, включают наличие:
автобусов и микроавтобусов принадлежащих на праве собственности, на основании договора аренды или на иных законных основаниях, соответствующих требованиям Технического регламента «Требования к безопасности автотранспортных средств», утвержденного Правительством Республики Казахстан и СТ РК 1040-2001 «Услуги автотранспортные по пассажирским перевозкам. Общие технические условия»;
тахографов и соответствующего Сертификата о их поверке на автобусах и микроавтобусах;
договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев автобусов и микроавтобусов и договоров обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, а также действующих свидетельств о прохождении государственного технического осмотра на весь предлагаемый к перевозкам подвижной состав;
водительского удостоверения соответствующей категории у водителей автобусов и микроавтобусов;
ремонтно-производственной базы, принадлежащей перевозчику на праве собственности или на иных законных основаниях, либо договора об оказании услуг, заключенного с организацией(-ями);
квалифицированных специалистов для проведения предрейсового технического осмотра автобусов и микроавтобусов (инженера-механика), предрейсового (предсменного) медицинского освидетельствования водителей (медицинского работника), либо договоров с соответствующими организациями, осуществляющими такую деятельность;
копии приказа с определением ответственного лица за безопасность осуществления перевозок.