Қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемені табыс ету және оны орындау қағидалары мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1712 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1104 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 276-13-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемені табыс ету және оны орындау қағидалары;
2) қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеменің нысаны;
3) қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің нысаны бекітілсін.
2. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1712 қаулысымен
бекітілген
Қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемені табыс ету және оны орындау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қайта өңдеу өнімдерін әкету (әкелу) туралы міндеттемені табыс ету және оны орындау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 276-13-бабына сәйкес әзірленген және Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені (Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені) табыс ету және оны орындау тәртібін айқындайды.
2. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені табыс ету тәртібі
2. Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге әкелген кезде осындай алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуді жүзеге асыратын салық төлеуші алыс-беріс шикізаты есепке қабылданған айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орналасқан орны бойынша салық органына табыс етеді.
Егер Міндеттемеде көрсетілген қайта өңдеу өнімдерін әкету мерзімі біткенге дейін қосымша келісіммен шартқа (келісімшартқа) алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімін ұзарту туралы өзгерістер енгізілген жағдайда, онда салық төлеуші осындай өзгерістер бойынша бұрын табыс еткен Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені қайтарып алу жолымен бір мезгілде алдыңғы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемеде көрсетілген мерзім өткенге дейін жаңа Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені табыс етеді.
Бұл ретте Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемеде (Міндеттемелерде) көрсетілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімі алыс-беріс шикізаты есепке қабылданған күннен бастап екі жылдан асып кетпеуі тиіс.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеме келу тәртібімен қағаз тасығышта табыс етіледі. Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеме қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысы пайдаланыла отырып толтырылады.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттеме алыс-беріс шикізатын өңдеуді жүзеге асыратын салық төлеушінің орналасқан орны бойынша салық органына екі данада табыс етіледі, оның бір данасы қабылдау туралы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемеге салық төлеуші не оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің мөрімен (болған жағдайда) куәландырылады.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.

Об утверждении Правил и форм представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки и его исполнения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1712. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1104
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1104 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 240
В соответствии со статьей 276-13 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки и его исполнения;
2) форму обязательства о вывозе продуктов переработки;
3) форму обязательства о ввозе продуктов переработки.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2011 года № 1712
Правила
представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов
переработки и его исполнения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления обязательства о вывозе (ввозе) продуктов переработки и его исполнения (далее — Правила) разработаны в соответствии со статьей 276-13 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и определяют порядок представления Обязательства о вывозе продуктов переработки (Обязательства о ввозе продуктов переработки) и его исполнения.
2. Порядок представления обязательства о вывозе продуктов
переработки
2. При ввозе давальческого сырья на переработку с территории государств—членов Таможенного союза на территорию Республики Казахстан налогоплательщик, осуществляющий переработку такого давальческого сырья, представляет в налоговый орган по месту нахождения Обязательство о вывозе продуктов переработки не позднее двадцатого числа месяца, следующего за месяцем, в котором принято на учет давальческое сырье.
В случае, если до истечения срока вывоза продуктов переработки, указанных в обязательстве, дополнительным соглашением внесены изменения в договор (контракт) о продлении срока переработки давальческого сырья, то по таким изменениям налогоплательщик путем отзыва ранее представленного Обязательства о вывозе продуктов переработки одновременно представляет новое Обязательство о вывозе продуктов переработки до истечения срока, указанного в предыдущем Обязательстве о вывозе продуктов переработки.
При этом срок переработки давальческого сырья, указанный в Обязательстве (Обязательствах) о вывозе продуктов переработки, не может превышать два года с даты принятия на учет давальческого сырья.
Обязательство о вывозе продуктов переработки представляется в явочном порядке на бумажном носителе. Обязательство о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
Обязательство о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе представляется в двух экземплярах в налоговый орган по месту нахождения налогоплательщика, осуществляющего переработку давальческого сырья, один из которых возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа о приеме.
Обязательство о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при ее наличии).
При заполнении Обязательства о вывозе продуктов переработки не допускаются исправления, подчистки и помарки.

3. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемеге:
1) алыс-беріс шикізатын әкелуді растайтын құжаттар:
алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асыруға негіз болған шарт (келісімшарт);
тауарға ілеспе құжаттар;
2) Салық кодексінің 276-13-бабының 8-тармағында көзделген тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысы қоса беріледі.
3. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау тәртібі
4. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау нәтижелері бойынша Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемеде көрсетілген қайта өңдеу өнімдерін әкеткен айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмейтін мерзімде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы есеп табыс етіледі.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау салық заңнамасымен белгіленген мерзімдерде қайта өңдеу өнімдерін әкету және (немесе) өткізу болып табылады.
5. Салық төлеуші тапсырған Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемелердің негізінде салық органы салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган белгілеген тәртіппен тауарларды әкелу күніне төлем мерзімі бойынша бюджет жіктеуішінің коды бойынша салық төлеушінің тиісті дербес шоттарына ҚҚС есептеуді жүргізеді.
6. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы есепте мынадай деректер көрсетіледі:
1) Қазақстан Республикасының аумағында өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер;
2) осындай алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдерін сатып алған салық төлеуші туралы ақпарат;
3) бұрын аумағынан осындай алыс-беріс шикізатын әкелу жүзеге асырылған Кеден одағына мүше-мемлекеттің аумағына әкетілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер;
4) Кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағына өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер;
5) Кеден одағына мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағына өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер;
6) Қазақстан Республикасының аумағынан белгіленген мерзімдерде әкетілмеген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер.
7. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы есеп қағаз тасығышта жасалады. Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы есеп қара немесе кек сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысы пайдаланыла отырып толтырылады.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы есепке салық төлеуші не оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылады.

3. К Обязательству о вывозе продуктов переработки прилагаются:
1) документы, подтверждающие ввоз давальческого сырья:
договор (контракт), на основании которого осуществлен ввоз давальческого сырья;
товаросопроводительные документы;
2) заключение соответствующего уполномоченного государственного органа об условиях переработки товаров, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса.
3. Порядок исполнения обязательства о вывозе
продуктов переработки
4. По результатам исполнения Обязательства о вывозе продуктов переработки предоставляется Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки согласно приложению 1 к настоящим Правилам в срок не позднее двадцатого числа месяца, следующего за месяцем вывоза продуктов переработки, указанного в Обязательстве о вывозе продуктов переработки.
Исполнением Обязательства о вывозе продуктов переработки является вывоз и (или) реализация продуктов переработки в сроки, установленные налоговым законодательством.
5. На основании представленных налогоплательщиком Обязательства о вывозе продуктов переработки налоговым органом производится начисление НДС на соответствующие лицевые счета налогоплательщика по кодам бюджетной классификации по сроку уплаты на дату ввоза товаров в порядке, установленном уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет.
6. В Отчете об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки отражаются следующие данные:
1) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территории Республики Казахстан;
2) информация о налогоплательщике, который приобрел такие продукты переработки давальческого сырья;
3) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, вывезенных на территорию государства-члена Таможенного союза, с территории которого ранее был осуществлен ввоз такого давальческого сырья;
4) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территорию другого государства-члена Таможенного союза;
5) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территорию государства, не являющегося членом Таможенного союза;
6) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, не вывезенных с территории Республики Казахстан в установленные сроки.
7. Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки составляется на бумажном носителе. Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при ее наличии).

8. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы есеп келу тәртібінде қағаз тасығышта табыс етіледі.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы есеп алыс-беріс шикізатын өңдеуді жүзеге асырған салық төлеушінің орналасқан орны бойынша салық органына екі данада табыс етіледі, бір данасы қабылдау туралы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
9. Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемені орындау туралы есепке:
1) алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөніндегі жұмыстарды орындау фактісін растайтын құжаттар:
орындалған жұмыстардың актісі;
шот-фактуралар;
2) қайта өңдеу өнімдерін әкетуді растайтын құжаттар:
болған жағдайда қайта өңдеу өнімдерін әкетуді жүзеге асыруға негіз болған шарт (келісімшарт);
тауарға ілеспе құжаттар қоса беріледі.
4. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені табыс ету тәртібі
10. Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін алыс-беріс шикізатын әкеткен кезде осындай алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған салық төлеуші алыс-беріс шикізаты тиеп-жөнелтілген айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей орналасқан орны бойынша салық органына Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені табыс етеді.
Егер Міндеттемеде көрсетілген қайта өңдеу өнімдерін әкелу мерзімі аяқталғанға дейін қосымша келісіммен шартқа (келісімшартқа) алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімін ұзарту туралы өзгерістер енгізілген жағдайда, салық төлеуші осындай өзгерістер бойынша бұрын табыс етілген Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені кері қайтару жолымен бір мезгілде алдыңғы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеде көрсетілген мерзім өткенге дейін жаңа Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені табыс етеді.
Бұл ретте Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеде (Міндеттемелерде) көрсетілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімі алыс-беріс шикізаты есепке қабылданған күннен бастап екі жылдан асып кетпеуі тиіс.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме келу тәртібінде қағаз тасығышта табыс етіледі. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме қағаз тасығышта қара немесе кек сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысы пайдаланыла отырып толтырылады.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме алыс-беріс шикізатын өңдеуді жүзеге асырған салық төлеушінің орналасқан орны бойынша салық органына екі данада табыс етіледі, бір данасы қабылдау туралы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы міндеттемеге салық төлеуші не оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің мөрімен (болған жағдайда) куәландырылады.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.

8. Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки представляется в явочном порядке на бумажном носителе.
Отчет об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки на бумажном носителе представляется в двух экземплярах в налоговый орган по месту нахождения налогоплательщика, осуществившего переработку давальческого сырья, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа о приеме.
9. К Отчету об исполнении обязательства о вывозе продуктов переработки прилагаются:
1) документы, подтверждающие факт выполнения работ по переработке давальческого сырья:
акты выполненных работ; счета-фактуры;
2) документы, подтверждающие вывоз продуктов переработки:
договор (контракт), на основании которого осуществлен вывоз продуктов переработки в случае его наличия;
товаросопроводительные документы.
4. Порядок представления обязательства
о ввозе продуктов переработки
10. При вывозе давальческого сырья для переработки с территории Республики Казахстан на территорию другого государства-члена Таможенного союза налогоплательщик, осуществивший вывоз такого давальческого сырья, представляет в налоговый орган по месту нахождения Обязательство о ввозе продуктов переработки не позднее двадцатого числа месяца, следующего за месяцем, в котором отгружено давальческое сырье.
В случае, если до истечения срока ввоза продуктов переработки, указанных в обязательстве, дополнительным соглашением внесены изменения в договор (контракт) о продлении срока переработки давальческого сырья, то по таким изменениям налогоплательщик путем отзыва ранее представленного Обязательства о ввозе продуктов переработки одновременно представляет новое Обязательство о ввозе продуктов переработки до истечения срока, указанного в предыдущем Обязательстве о ввозе продуктов переработки.
При этом срок переработки давальческого сырья, указанный в Обязательстве (Обязательствах) о ввозе продуктов переработки, не может превышать два года с даты отгрузки давальческого сырья.
Обязательство о ввозе продуктов переработки представляется в явочном порядке на бумажном носителе. Обязательство о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
Обязательство о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе представляется в двух экземплярах в налоговый орган по месту нахождения налогоплательщика, осуществившего вывоз давальческого сырья, один из которых возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа о приеме.
Обязательство о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при ее наличии).
При заполнении Обязательства о ввозе продуктов переработки не допускаются исправления, подчистки и помарки.

11. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеге:
1) алыс-беріс шикізатының әкетілуін растайтын құжаттар:
алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асыруға негіз болған шарт (келісімшарт);
тауарға ілеспе құжаттар;
2) Салық кодексінің 276-13-бабының 8-тармағында көзделген тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысы қоса беріледі.
5. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау тәртібі
12. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау нәтижелері бойынша Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеде көрсетілген қайта өңдеу өнімдері әкелінген айдан кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмейтін мерзімде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау туралы есеп табыс етіледі.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау салық заңнамасында белгіленген мерзімдерде қайта өңдеу өнімдерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және (немесе) өткізу болып табылады.
13. Салық төлеуші тапсырған Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемелердің негізінде салық органы салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті орган белгілеген тәртіппен тауарларды әкету күніне төлем мерзімі бойынша бюджет жіктеуішінің кодтары бойынша салық төлеушінің тиісті дербес шоттарына ҚҚС есептеуді жүргізеді.
14. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау туралы есепте мынадай деректер көрсетіледі:
1) Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер;
2) аумағында қайта өңдеу жүзеге асырылған Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағында өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер;
3) Кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағына өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер;
4) Кеден одағына мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағына өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер;
5) Қазақстан Республикасының аумағына белгіленген мерзімдерде әкелінбеген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер.
15. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің орындалуы туралы есеп қағаз тасығышта жасалады. Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау туралы есеп қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспаханалық бас әріптермен немесе баспа құрылғысы пайдаланыла отырып толтырылады.
Қағаз тасығыштағы Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемеге салық төлеуші не оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің мөрімен (ол болған жағдайда) куәландырылады.

11. К Обязательству о ввозе продуктов переработки прилагаются:
1) документы, подтверждающие вывоз давальческого сырья:
договор (контракт), на основании которого осуществлен вывоз давальческого сырья;
товаросопроводительные документы;
2) заключение соответствующего уполномоченного государственного органа об условиях переработки товаров, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса.
5. Порядок исполнения обязательства
о ввозе продуктов переработки
12. По результатам исполнения Обязательства о ввозе продуктов переработки предоставляется Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки согласно приложению 2 к настоящим Правилам в срок не позднее двадцатого числа месяца, следующего за месяцем ввоза продуктов переработки, указанного в Обязательстве о ввозе продуктов переработки.
Исполнением Обязательства о ввозе продуктов переработки является ввоз продуктов переработки на территорию Республики Казахстан и (или) реализация продуктов переработки в сроки, установленные налоговым законодательством.
13. На основании представленных налогоплательщиком Обязательства о ввозе продуктов переработки налоговым органом производится начисление НДС на соответствующие лицевые счета налогоплательщика по кодам бюджетной классификации по сроку уплаты на дату вывоза товаров в порядке, установленном уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет.
14. В Отчете об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки отражаются следующие данные:
1) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, ввезенных на территорию Республики Казахстан;
2) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территории государства-члена Таможенного союза, на территории которого осуществлена переработка;
3) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территорию другого государства-члена Таможенного союза;
4) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территорию государства, не являющегося членом Таможенного союза;
5) сведения о продуктах переработки давальческого сырья, не ввезенных на территорию Республики Казахстан в установленные сроки.
15. Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки составляется на бумажном носителе. Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при ее наличии).

16. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау туралы есеп келу тәртібінде қағаз тасығышта табыс етіледі.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау туралы есеп алыс-беріс шикізатын өңдеуді жүзеге асырған салық төлеушінің орналасқан орны бойынша салық органына екі данада табыс етіледі, бір данасы қабылдау туралы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
17. Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттемені орындау туралы есепке:
1) алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөніндегі жұмыстарды орындау фактісін растайтын құжаттар:
орындалған жұмыстардың актісі; шот-фактуралар;
2) қайта өңдеу өнімдерін әкелуді растайтын құжаттар:
болған жағдайда қайта өңдеу өнімдерін әкелуді жүзеге асыруға негіз болған шарт (келісімшарт);
тауарға ілеспе құжаттар қоса беріледі.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету
туралы міндеттеменің нысанына
қосымша
1. Салық төлеуші мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) «Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған заңды тұлғаның атауы».
Жарғылық құжаттарына сәйкес толық атауы көрсетіледі.
2) «Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты».
Дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;
3) «СТН - Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің тіркеу нөмірі»;
4) «ЖСН (БСН) - Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі».
5) «Өндірістік қуаты және үй-жайының болуы» - орналасқан орны, меншікті өндірістік қуаттары мен үй-жайының мекенжайы көрсетіледі;
6) «Алыс-беріс шикізатының атауы» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының атауы көрсетіледі;
7) «СЭҚ БТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
8) «Аумағынан алыс-беріс шикізатын әкелу жүзеге асырылған Кеден одағына мүше мемлекет» - аумағынан алыс-беріс шикізатын әкелу жүзеге асырылған Кеден одағына мүше мемлекет көрсетіледі;
9) «Әкелу күні» - алыс-беріс шикізатын әкелу күні көрсетіледі;
10) «Алыс-беріс шикізатын есепке қабылдау және (немесе) тиеп-жөнелту күні» алыс-беріс шикізатын есепке қабылдау және (немесе) тиеп-жөнелту күні көрсетіледі;

16. Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки представляется в явочном порядке на бумажном носителях.
Отчет об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки на бумажном носителе представляется в двух экземплярах в налоговый орган по месту нахождения налогоплательщика, осуществившего вывоз продуктов переработки давальческого сырья, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа.
17. К Отчету об исполнении обязательства о ввозе продуктов переработки прилагаются:
1) документы, подтверждающие факт выполнения работ по переработке давальческого сырья:
акты выполненных работ; счета-фактуры;
2) документы, подтверждающие ввоз продуктов переработки:
договор (контракт), на основании которого осуществлен ввоз продуктов переработки в случае его наличия;
товаросопроводительные документы.
Приложение
к форме Обязательства о вывозе
продуктов переработки
1. Налогоплательщик отражает следующие данные:
1) «Наименование юридического лица, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан».
Указывается полное наименование в соответствии с учредительными документами.
2) «Наименование, фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан».
Указывается наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
3) «РНН - регистрационный номер налогоплательщика, осуществившего ввоз сырья на территорию Республики Казахстан»;
4) «ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан»;
5) «Наличие производственных мощностей и помещений» указывается место нахождения, адрес собственных производственных мощностей и помещений;
6) «Наименование давальческого сырья» указывается наименование давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства—члена Таможенного союза;
7) «ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
8) «Государство-член Таможенного союза, с территории которого произведен ввоз давальческого сырья» указывается государство-член Таможенного союза, с территории которого произведен ввоз давальческого сырья;
9) «Дата ввоза» указывается дата ввоза давальческого сырья;
10) «Дата принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья» указывается дата принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья»;

11) «Саны (көлемі)» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының саны (көлемі) көрсетіледі;
12) «Құны» — алыс-беріс шикізатының құны және «Қайта өңдеу мерзімі асып кеткен жағдайда төлеуге жататын ҚҚС сомасы» көрсетіледі;
13) «Валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
14) «(Алыс-беріс шикізаты иесінің атауы) алынған» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізаты иесінің атауы көрсетіледі;
15) «Резиденттік елі» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізаты иесінің мемлекеті көрсетіледі;
16) «Шарт бойынша» - алыс-беріс шикізатын Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелуге негіз болған шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
17) «Қазақстан Республикасы уәкілетті органының қорытындысы» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысы, оның нөмірі мен күні көрсетіледі;
18) «Қайта өңдеуден соң мынадай қайта өңдеу өнімдері түрінде Қазақстан Республикасының аумағынан әкетілетін және (немесе) өткізілетін алыс-беріс шикізатынан алынған қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» - қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» - қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі; «Саны» - қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
19) «Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны көрсетіледі;
20) «Валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
21) «Қайта өңдеу өнімдерін әкету күні» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге жасалған шарттың (келісімшарттың) талаптарына сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкету күні көрсетіледі, бірақ алыс-беріс шикізаты есепке қабылданған және (немесе) тиеп-жөнелтілген күнінен бастап екі жылдан аспауға тиіс;
22) «Салық төлеуші» - жарғылық құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі. Егер Есепті дара кәсіпкер табыс ететін болса, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;
«Міндеттеме тапсырылды» - салық төлеуші міндеттемені табыс еткен күні көрсетіледі;
«Салық органының коды» - Міндеттеме табыс етілген салық органының коды көрсетіледі;

11) «В количестве (объеме)» указывается количество (объем) давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена Таможенного союза, единица измерения;
12) «Стоимость» указывается стоимость давальческого сырья и «Сумма НДС, подлежащая уплате в случае превышения срока переработки»;
13) «Код валюты» указывается код валюты;
14) «Полученное от» указывается наименование собственника давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена Таможенного союза;
15) «Страна резидентства» указывается государство собственника давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена Таможенного союза;
16) «По договору» указывается номер и дата договора, на основании которого давальческое сырье ввезено на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена Таможенного союза;
17) «Заключение уполномоченного органа Республики Казахстан» указывается заключение соответствующего уполномоченного органа, предусмотренное пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса, его номер и дата;
18) «Сведения о продуктах переработки из давальческого сырья, которые будут вывезены с территории Республики Казахстан и (или) реализованы после переработки в виде следующих продуктов переработки»;
«Наименование» указывается наименование продуктов переработки;
«ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
«Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа)» указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
«Единица измерения» указывается единица измерения продуктов переработки;
«Количество» указывается количество продуктов переработки;
19) «Стоимость работ по переработке давальческого сырья» указывается стоимость работ по переработке давальческого сырья;
20) «Код валюты» указывается код валюты;
21) «Дата вывоза продуктов переработки» указывается дата вывоза продуктов переработки согласно условиям договора (контракта) на переработку давальческого сырья, но не более двух лет с даты принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья;
22) «Налогоплательщик» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Отчет представляется индивидуальным предпринимателем, указывается его наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
«Обязательство представлено» указывается дата представления налогоплательщиком обязательства;
«Код налогового органа» указывается код налогового органа, в который представляется Обязательство;

23) «Салық органының лауазымды тұлғасы» - салық органының Міндеттемені қабылдаған лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
«Құжаттың кіріс нөмірі, күні» - Міндеттемені қабылдаған кезде салық органы беретін тіркеу нөмірі, Міндеттемені қабылдау күні көрсетіледі.
Осы тармақтың 23) тармақшасында көрсетілген мәліметтер Есеп табыс етілген салық органының лауазымды тұлғасы толтырады.
Қайта өңдеу өнімдерін әкету туралы
міндеттемені орындау туралы есепке
қосымша
1. Салық төлеуші мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) «Қазақстан Республикасының аумағынан қайта өңдеу өнімін әкетуді жүзеге асырған заңды тұлғаның атауы»
Құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы көрсетіледі;
2) «Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты».
Дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;
3) СТН - Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
4) ЖСН (БСН) — Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған.салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі.
5) «Алыс-беріс шикізатын әкету туралы міндеттеме» — орындалу жөнінде салық төлеуші есеп беретін алыс-беріс шикізатын әкету туралы міндеттеменің нөмірі мен күні көрсетіледі;
6) «Алыс-беріс шикізатының атауы» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының атауы көрсетіледі;
7) «СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
8) «Аумағына қайта өңдеу өнімін әкету жүргізілген Кеден одағына мүше мемлекет» - аумағына қайта өңдеу өнімін әкету жүргізілген Кеден одағына мүше мемлекет көрсетіледі;
9) «Әкелген күні» - алыс-беріс шикізатының әкелінген күні көрсетіледі;
10) «Алыс-беріс шикізатының есепке қабылданған және (немесе) тиеп-жөнелтілген күні» - алыс-беріс шикізатының есепке қабылданған және (немесе) тиеп-жөнелтілген күні көрсетіледі;
11) «Саны (көлемі)» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізатының саны (көлемі), өлшем бірлігі көрсетіледі;
12) «Алыс-беріс шикізатының құны» - Салық кодексінің 276-8-бабында көзделген бағаларды айқындау қағидаты ескеріле отырып, алыс-беріс шикізатының құны көрсетіледі;

23) «Должностное лицо налогового органа» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица налогового органа, принявшего Обязательство;
«входящий номер документа, дата» указываются регистрационный номер, присваиваемый налоговым органом при принятии Обязательства, дата принятия Обязательства.
Сведения, указанные в подпункте 23) настоящего пункта заполняется должностным лицом налогового органа, в который представлено Обязательство.
Приложение
к Отчету об исполнении
обязательства о вывозе
продуктов переработки
1. Налогоплательщик отражает следующие данные:
1) «Наименование юридического лица, осуществившего вывоз продукта переработки с территории Республики Казахстан».
Указывается полное наименование в соответствии с учредительными документами;
2) «Наименование, фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя осуществившего вывоз продукта переработки с территории Республики Казахстан».
Указывается наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
3) «РНН - регистрационный номер налогоплательщика, осуществившего ввоз сырья на территорию Республики Казахстан»;
4) «ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан»;
5) «к обязательству о вывозе продуктов переработки» указывается номер и дата обязательства о вывозе продуктов переработки, по исполнению которого налогоплательщиком представляется отчет;
6) «наименование давальческого сырья» указывается наименование давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства—члена Таможенного союза;
7) «ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза;
8) «Государство-член Таможенного союза, на территорию которого произведен вывоз продукта переработки» указывается государство—член Таможенного союза, на территорию которого произведен вывоз продукта переработки;
9) «Дата ввоза» указывается дата ввоза давальческого сырья;
10) «Дата принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья» указывается дата принятия на учет и (или) отгрузки давальческого сырья;
11) «В количестве (объеме)» указывается количество (объем) давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена Таможенного союза, единицы измерения;
12) «Стоимость давальческого сырья» указывается стоимость давальческого сырья и «Сумма НДС, подлежащая уменьшению в случае исполнения обязательства» указывается сумма НДС, подлежащая уменьшению в случае исполнения обязательства;

13) «Валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
14) «(Алыс-беріс шикізаты иесінің атауы) алынған» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізаты иесінің атауы көрсетіледі;
15) «Резиденттік елі» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан
Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу үшін әкелінген алыс-беріс шикізаты иесінің мемлекеті көрсетіледі;
16) «Шарт бойынша» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелуге негіз болған шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
17) «Қазақстан Республикасының уәкілетті органының қорытындысы» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті органның қорытындысы, оның нөмірі мен күні көрсетіледі;
18) «Қазақстан Республикасының аумағында өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» — қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» — қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Саны» — қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
19) «Бұдан бұрын аумағынан осындай алыс-беріс шикізатын әкелу жүзеге асырылған Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкетілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» - қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» — сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Қазақстан Республикасының аумағында қайта еңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» - қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Саны» - қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
20) «Кеден одағына мүше басқа мемлекеттің аумағына өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» - қайта еңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» — Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» - қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі; «Саны» - қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;

13) «код валюты» указывается код валюты;
14) «полученное от: (наименование собственника давальческого сырья)» указывается наименование собственника давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена Таможенного союза;
15) «Страна резидентства» указывается государство-собственник давальческого сырья, ввезенного для переработки на территорию Республики Казахстан с территории государства—члена Таможенного союза;
16) «По договору» указывается номер и дата договора, на основании которого давальческое сырье ввезено на территорию Республики Казахстан с территории государства-члена Таможенного союза;
17) «Заключение уполномоченного органа Республики Казахстан» указывается заключение соответствующего уполномоченного органа, предусмотренное пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса, его номер и дата;
18) «Сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территории Республики Казахстан»:
«Наименование» указывается наименование продуктов переработки;
«ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
«Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа)» указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
«Единица измерения» указывается единица измерения продуктов переработки;
«Количество» указывается количество продуктов переработки;
19) «Сведения о продуктах переработки давальческого сырья, вывезенных на территорию государства-члена Таможенного союза, с территории которого ранее был осуществлен ввоз такого давальческого сырья»:
«Наименование» указывается наименование продуктов переработки;
«ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
«Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа)» указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
«Единица измерения» указывается единица измерения продуктов переработки;
«Количество» указывается количество продуктов переработки;
20) «Сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территорию другого государства-члена Таможенного союза»:
«Наименование» указывается наименование продуктов переработки;
«ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
«Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа)» указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
«Единица измерения» указывается единица измерения продуктов переработки;
«Количество» указывается количество продуктов переработки;

21) «Кеден одағына мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағына өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» - қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» — қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Саны» - қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
22) «Қазақстан Республикасының аумағынан белгіленген мерзімдерде әкетілмеген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» - қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» — қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Саны» - қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
23) «Белгіленген мерзімде әкетілмеген қайта өңдеу өнімдері бойынша алыс беріс шикізатының құны» - бекітілген мерзімде әкетілмеген қайта өңдеу өнімдері бойынша алыс-беріс шикізатына тиесілі құны көрсетіледі және «Бекітілген мерзімдерде әкетілген қайта өңдеу өнімдері бойынша төленуге тиіс ҚҚС сомасы» бекітілген мерзімдерде әкетілмеген қайта өңдеу өнімдері бойынша алыс-беріс шикізатына тиесілі төленетін ҚҚС сомасы көрсетіледі;
24) «Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны» - Қазақстан Республикасының аумағынан әкетілген қайта өңдеу өнімдеріне келетін және алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың орындалу фактісін растайтын орындалған жұмыстар актісіне шот-фактураға сәйкес айқындалатын орындалған алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны көрсетіледі;
25) «Валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
26) «Басшы» — құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі. Егер Есепті дара кәсіпкер табыс етсе, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес оның атауы көрсетіледі;
«Есеп тапсырылды» - салық төлеушінің есепті табыс еткен күні көрсетіледі;
«Салық органының коды» - Міндеттеме табыс етілген салық органының коды көрсетіледі;

21) «Сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территорию государства, не являющегося членом Таможенного союза»:
«Наименование» указывается наименование продуктов переработки;
«ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
«Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа)» указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
«Единица измерения» указывается единица измерения продуктов переработки;
«Количество» указывается количество продуктов переработки;
22) «Сведения о продуктах переработки давальческого сырья, не вывезенных с территории Республики Казахстан в установленные сроки»:
«Наименование» указывается наименование продуктов переработки;
«ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
«Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа)» указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
«Единица измерения» указывается единица измерения продуктов переработки;
«Количество» указывается количество продуктов переработки;
23) «Стоимость давальческого сырья по продуктам переработки, не вывезенным в установленные сроки» указывается стоимость давальческого сырья, приходящаяся на не вывезенные продукты переработки и «Сумма НДС, подлежащая уплате по продуктам переработки, не вывезенным в установленные сроки» указывается сумма НДС со стоимости давальческого сырья, приходящегося на не вывезенные в установленные сроки продукты переработки;
24) «Стоимость работ по переработке давальческого сырья» указывается стоимость выполненных работ по переработке давальческого сырья, приходящаяся на продукты переработки, вывезенные с территории Республики Казахстан, и определяемая в соответствии с актом выполненных работ и счетом-фактурой, подтверждающими факт выполнения работ по переработке давальческого сырья;
25) «код валюты» указывается код валюты;
26) «Руководитель» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Отчет представляется индивидуальным предпринимателем, указывается его наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
«Отчет представлен» указывается дата представления налогоплательщиком отчета;
«код налогового органа» указывается код налогового органа, в который представляется Обязательство;

27) «Салық органының лауазымды тұлғасы» - салық органының Міндеттемені қабылдаған лауазымды гріғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
«құжаттың кіріс нөмірі, күні» - Міндеттеме қабылданған кезде берілген тіркеу нөмірі, Міндеттеме қабылданған күн көрсетіледі.
Осы тармақтың 27) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді Есеп табыс етілген салық органының лауазымды тұлғасы толтырады.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу
туралы міндеттеменің нысанына
қосымша
1. Салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) «Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған заңды тұлғаның атауы».
Құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы көрсетіледі.
2) «Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты».
Дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес атауы көрсетіледі;
3) СТН - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
4) ЖСН (БСН) - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкетуді жүзеге асырған салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі.
5) «Алыс-беріс шикізатының атауы» - Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатының атауы көрсетіледі;
6) «СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
7) «Аумағынан алыс-беріс шикізатын әкету жүргізілген Кеден одағына мүше мемлекет» — алыс-беріс шикізатын әкету оның аумағынан жүзеге асырылған Кеден одағына мүше мемлекет көрсетіледі;
8) «Әкету күні» - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізаты әкетілген күні көрсетіледі;
9) «тиеп-жөнелту күні» — алыс-беріс шикізатының тиеп-женелтілген күні көрсетіледі;
10) «Саны (келемі)» - Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатының саны (көлемі), өлшем бірлігі көрсетіледі;
11) «Құны» - Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатының құны және «Қайта өңдеу мерзімі асыпкеткен жағдайда төлеуге жататын ҚҚС сомасы» көрсетіледі;
12) «Валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
13) «Тиеген (алыс-беріс шикізатынқайта өңдеуді жүзеге асыратын тұлғаның атауы)» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуді жүзеге асыратын тұлғаның атауы көрсетіледі;

27) «Должностное лицо налогового органа» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица налогового органа, принявшего Обязательство;
«входящий номер документа, дата» указываются регистрационный номер, присваиваемый налоговым органом при принятии Обязательства, дата принятия Обязательства.
Сведения, указанные в подпункте 27) настоящего пункта заполняются должностным лицом налогового органа, в который представлен Отчет.
Приложение
к форме Обязательства о ввозе
продуктов переработки
1. Налогоплательщик отражает следующие данные:
1) «Наименование юридического лица, осуществившего вывоз давальческого сырья с территории Республики Казахстан».
Указывается полное наименование в соответствии с учредительными документами.
2) «Наименование, фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя осуществившего вывоз давальческого сырья с территории Республики Казахстан».
Указывается наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
3) «РНН — регистрационный номер налогоплательщика, осуществившего вывоз давальческого сырья с территории Республики Казахстан»;
4) «ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика, осуществившего вывоз давальческого сырья с территории Республики Казахстан»;
5) «наименование давальческого сырья» указывается наименование давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Таможенного союза;
6) «ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
7) «Государство-член Таможенного союза, на территорию которого произведен вывоз давальческого сырья» указывается государство-член Таможенного союза, на территорию которого произведен вывоз давальческого сырья;
8) «дата вывоза» указывается дата вывоза давальческого сырья с территории Республики Казахстан;
9) «дата отгрузки» указывается дата отгрузки давальческого сырья;
10) «В количестве (объеме)» указывается количество (объем) давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Таможенного союза, единица измерения;
11) «Стоимость давальческого сырья» указывается стоимость давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Таможенного союза и «Сумма НДС, подлежащая уплате в случае превышения срока переработки»;
12) «код валюты» указывается код валюты;
13) «Отгружено: (наименование лица, осуществляющего переработку давальческого сырья)» указывается наименование лица, осуществляющего переработку давальческого сырья;

14) «резиденттік елінде» - Қазақстан Республикасыньщ аумағынан Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс- беріс шикізатын қайта өңдеу жүзеге асырылған Кеден одағына мүше мемлекет көрсетіледі;
15) «Шарт бойынша» - алыс-беріс шикізаты Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
16) «Қайта өңдеуден соң мынадай қайта өңдеу өнімдері түрінде Қазақстан Республикасының аумағына әкелінеді және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан тыс өткізілетін алыс-беріс шикізатынан алынған қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» - қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңцеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» - қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Саны» - қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
17) «Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны көрсетіледі;
18) «Валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
19) «Қайта өңдеу өнімдерін әкелу күні» — алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге арналған шарт (келісімшарт) талаптарына сәйкес қайта өңдеу өнімдерін әкелу күні, бірақ алыс-беріс шикізатын тиеп-жөнелту күнінен бастап екі жылдан аспайтын мерзім көрсетіледі;
20) «Салық төлеуші» - құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі. Егер Есепті дара кәсіпкер табыс етсе, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес оның атауы көрсетіледі;
«Міндеттеме тапсырылды» — салық төлеушінің міндеттемені табыс еткен күні көрсетіледі;
«Салық органының коды» - Міндеттеме табыс етілетін салық органының коды көрсетіледі;
21) «Салық органының лауазымды түлғасы» - салық органының Міндеттемені қабылдаған лауазымды түлғасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі;
«Құжаттың кіріс нөмірі, күні» - Міндеттеме қабылдаған кезде салық органы берген тіркеу нөмірі, Міндеттеме қабылданған күн көрсетіледі.
Осы тармақтың 21) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді Есеп табыс етілген салық органының лауазымды тұлғасы толтырады.
Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы
міндеттемені орындау туралы есепке
қосымша

14) «страна резидентства» указывается государство-член Таможенного союза, в котором осуществлена переработка давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Таможенного союза;
15) «По договору» указывается номер и дата договора, на основании которого давальческое сырье вывезено для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Таможенного союза;
16) Сведения о продуктах переработки давальческого сырья, которые будут ввезены на территорию Республики Казахстан и (или) реализованы за пределами территории Республики Казахстан в виде следующих продуктов переработки:
«Наименование» указывается наименование продуктов переработки;
«ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
«Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа) указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
«Единица измерения» указывается единица измерения продуктов переработки;
«Количество» указывается количество продуктов переработки;
17) «Стоимость работ по переработке давальческого сырья» указывается стоимость работ по переработке давальческого сырья;
18) «код валюты» указывается код валюты;
19) «дата ввоза продуктов переработки» указывается дата ввоза продуктов переработки согласно условиям договора (контракта) на переработку давальческого сырья, но не более двух лет с даты отгрузки давальческого сырья;
20) «Налогоплательщик» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Отчет представляется индивидуальным предпринимателем, указывается его наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
«Обязательство представлено» указывается дата представления налогоплательщиком обязательства;
«Код налогового органа» указывается код налогового органа, в который представляется Обязательство;
21) «Должностное лицо налогового органа» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица налогового органа, принявшего Обязательство;
«Входящий номер документа, дата» указываются регистрационный номер, присваиваемый налоговым органом при принятии Обязательства, дата принятия Обязательства.
Сведения, указанные в подпункте 21) настоящего пункта, заполняется должностным лицом налогового органа, в который представлено обязательство.
Приложение
к Отчету об исполнении
обязательства о ввозе
продуктов переработки

1. Салық төлеуші мынадай деректерді көрсетеді:
1) «Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу өнімін әкелуді жүзеге асырған заңды тұлғаның атауы».
Құрылтай құжаттарына сәйкес толық атауы.
2) «Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеу өнімін әкелуді жүзеге асырған дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты».
Дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес атауы көрсетіледі;
3) СТН - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкелуді жүзеге асырған салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
4) ЖСН (БСН) - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатын әкелуді жүргізген салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі.
5) «Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме» - орындалуы жөнінде салық төлеуші есеп беретін қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеменің нөмірі мен күні көрсетіледі;
6) «Алыс-беріс шикізатының атауы» - Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына Қазақстан Республикасының аумағынан қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатының атауы көрсетіледі;
7) «СЭҚ ТН» - сьіртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
8) «Аумағынан қайта өңдеу өнімін әкелу жүргізілген Кеден одағына мүше мемлекет» аумағынан қайта өңдеу өнімін әкелу жүргізілген Кеден одағына мүше мемлекет көрсетіледі;
9) «Әкетілген күні» - Қазақстан Республикасының аумағынан алыс-беріс шикізатының әкетілген күні көрсетіледі;
10) «Тиеп-жөнелту күні» - алыс-беріс шикізатының тиеп-жөнелтілген күні көрсетіледі;
11) «Саны (көлемі)» - Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген алыс-беріс шикізатының саны (көлемі), өлшем бірлігі көрсетіледі;
12) «Алыс-беріс шикізатының құны» - бұрын Қазақстан Республикасының аумағынан Кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеу үшін әкетілген, қайта өңдеу өнімдеріне келетін, ол бойынша Қайта өңдеу өнімдерін әкелу туралы міндеттеме орындалған алыс-беріс шикізатының құны көрсетіледі және «Міндеттеме орындалған жағдайда азайтуға жататын ҚҚС сомасы» - осы тармақта көрсетілген алыс-беріс шикізаты бойынша ҚҚС сомасы көрсетіледі;
13) «Валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
14) «Тиелген: (алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуді жүзеге асыратын тұлғаның атауы)» - алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуді жүзеге асыратын тұлғаның атауы көрсетіледі;

1. Налогоплательщик отражает следующие данные:
1) «Наименование юридического лица, осуществившего ввоз продукта переработки на территорию Республики Казахстан».
Указывается полное наименование в соответствии с учредительными документами.
2) «Наименование, фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, осуществившего ввоз продукта переработки на территорию Республики Казахстан».
Указывается наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
3) «РНН - регистрационный номер налогоплательщика, осуществившего ввоз сырья на территорию Республики Казахстан»;
4) «ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика, осуществившего ввоз давальческого сырья на территорию Республики Казахстан»;
5) «К обязательству о ввозе продуктов переработки» указывается номер и дата обязательства о ввозе продуктов переработки, по исполнению которого налогоплательщиком представляется отчет;
6) «наименование давальческого сырья» указывается наименование давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Таможенного союза;
7) «ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза;
8) «Государство-член Таможенного союза, с территории которого произведен ввоз продукта переработки» указывается государство-член Таможенного союза, с территории которого произведен ввоз продукта переработки;
9) «Дата вывоза» указывается дата вывоза давальческого сырья с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Таможенного союза;
10) «Дата отгрузки давальческого сырья» указывается дата отгрузки давальческого сырья;
11) «В количестве (объеме)» указывается количество (объем) давальческого сырья, вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Таможенного союза, единица измерения;
12) «Стоимость давальческого сырья» указывается стоимость давальческого сырья, ранее вывезенного для переработки с территории Республики Казахстан на территорию государства-члена Таможенного союза, приходящегося на продукты переработки, по которым исполнено Обязательство о ввозе продуктов переработки и «Сумма НДС, подлежащая уменьшению в случае исполнения обязательства» указывается сумма НДС по давальческому сырью, указанному в настоящем подпункте;
13) «код валюты» указывается код валюты;
14) «отгруженное: (наименование лица, осуществляющего переработку давальческого сырья)» указывается наименование лица, осуществляющего переработку давальческого сырья;

20) «Кеден одағына мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағына өткізілген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» — қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» — қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Саны» - қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
21) «Кеден одағына мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағына өткізілген алыс-беріс шикізаттың қайта өңдеу өнімдері туралы мәліметтер»:
«Атауы» - қайта өңдеу өнімдерінің атауы көрсетіледі;
«СЭҚ ТН» - сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі;
«Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы (уәкілетті орган қорытындысы бойынша)» - Салық кодексінің 276-13-бабы 8-тармағында көзделген тиісті уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңдеу өнімдерінің шығу нормасы көрсетіледі;
«Өлшем бірлігі» - қайта өңдеу өнімдерінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
«Саны» - қайта өңдеу өнімдерінің саны көрсетіледі;
22) «Белгіленген мерзімде әкелінбеген қайта өңдеу өнімдері бойынша алыс беріс шикізатының құны» - белгіленген мерзімде әкелінбеген қайта өңдеу өнімдеріне келетін алыс-беріс шикізатының құны көрсетіледі және «Белгіленген мерзімдерде әкелінбеген қайта өңдеу өнімдері бойынша төленуге тиіс ҚҚС сомасы» - белгіленген мерзімдерде әкелінбеген қайта өңдеу өнімдеріне келетін алыс-беріс шикізатының құнымен ҚҚС сомасы көрсетіледі. Бұл жолдар Салық кодексінің 276-14-бабы 3-тармағында белгіленген жағдайларда толтырылады;
23) «Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны» - Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген қайта өңдеу өнімдеріне келетін және алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың орындалу фактісін растайтын орындалған жұмыстар актісіне шот-фактураға сәйкес айқындалатын орындалған алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша жұмыстардың құны көрсетіледі;
24) «Валюта коды» - валюта коды көрсетіледі;
25) «Салық төлеуші» - құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі. Егер Есепті дара кәсіпкер табыс етсе, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес оның атауы көрсетіледі;
«Есеп тапсырылды» - салық төлеушінің есепті табыс еткен күні көрсетіледі;
«Салық органының коды» — Міндеттеме табыс етілетін салық органының коды көрсетіледі;

20) «Сведения о продуктах переработки давальческого сырья, реализованных на территорию государства, не являющегося членом Таможенного союза»:
«Наименование» указывается наименование продуктов переработки;
«ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
«Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа)» указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
«Единица измерения» указывается единица измерения продуктов переработки;
«Количество» указывается количество продуктов переработки;
21) «Сведения о продуктах переработки давальческого сырья, не ввезенных на территорию Республики Казахстан в установленные сроки»:
«Наименование» указывается наименование продуктов переработки;
«ТН ВЭД» указывается код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности;
«Норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан (по заключению уполномоченного органа)» указывается норма выхода продуктов переработки на территории Республики Казахстан согласно заключению соответствующего уполномоченного органа, предусмотренного пунктом 8 статьи 276-13 Налогового кодекса;
«Единица измерения» указывается единица измерения продуктов переработки;
«Количество» указывается количество продуктов переработки;
22) «Стоимость давальческого сырья по продуктам переработки, не ввезенным в установленные сроки» указывается стоимость давальческого сырья, приходящегося на не ввезенные в установленные сроки продукты переработки и «Сумма НДС, подлежащая уплате по продуктам переработки, не ввезенным в установленные сроки» указывается сумма НДС со стоимости давальческого сырья, приходящегося на не ввезенные в установленные сроки продукты переработки. Данные строки заполняются в случае, установленного пунктом 3 статьи 276-14 Налогового кодекса;
23) «Стоимость работ по переработке давальческого сырья» указывается стоимость выполненных работ по переработке давальческого сырья, приходящегося на продукты переработки, ввезенные на территорию Республики Казахстан, и определяемая в соответствии с актом выполненных работ и счетом-фактурой, подтверждающими факт выполнения работ по переработке давальческого сырья;
24) «код валюты» указывается код валюты;
25) «Налогоплательщик» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Отчет представляется индивидуальным предпринимателем, указывается его наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
«Отчет представлен» указывается дата представления налогоплательщиком отчета;
«Код налогового органа» указывается код налогового органа, в который представляется Обязательство;

26) «Салық органының лауазымды тұлғасы» — салық органының Міндеттемені қабылдаған лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
«Құжаттың кіріс нөмірі, күні» - Міндеттемені қабылдаған кезде салық органы берген тіркеу нөмірі, Міндеттеме қабылданған күн көрсетіледі.
Осы тармақтың 26) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді Есеп табыс етілген салық органының лауазымды тұлғасы толтырады.

26) «Должностное лицо налогового органа» указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица налогового органа, принявшего Обязательство;
«Входящий номер документа, дата» указываются регистрационный номер, присваиваемый налоговым органом при принятии Обязательства, дата принятия Обязательства.
Сведения, указанные в подпункте 26) настоящего пункта, заполняются должностным лицом налогового органа, в который представлено Отчет.