"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1724 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011  - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 254-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері" деген 3-бөлімде:
"Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Сапалы мектеп біліміне қол жеткізуді қамтамасыз ету" деген 1.2-мақсатта:
"Мектептегі білім берудің сапалы қызметтерін ұсыну" деген 1.2.1-міндетте:
мына:
"
4. Гендерлік аспектілерді ескере отырып әзірленген негізгі орта, жалпы орта білімнің МЖБС және жаңартылған оқытудың 12 жылдық моделі бойынша бастауыш білім берудің МЖБС үлесі
ҰБА деректері
%
-
-
100
-
-
-
-
"
деген жол алынып тасталсын;
"Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар" мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 "Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1724
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 «Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 254) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Обеспечение доступности качественного образования»:
в цели 1.2 «Обеспечение доступности качественного школьного образования»:
в задаче 1.2.1 «Предоставление качественных услуг школьного образования»:
строку:
"
4. Доля разработанных ГОСО основного
среднего, общего среднего образования
и обновленных ГОСО начального
образования по 12-летней модели
обучения с учетом гендерных аспектов
Данные
НАО
%
-
-
100
-
-
-
-
"
исключить;
"Мероприятия для достижения показателей прямых результатов" дополнить строкой следующего содержания:
"

1.3 ҚР БҒМ-нің Білім және ғылым саласындағы Бақылау комитетінің аумақтық органдарын құру және олардың жұмыс істеуі
X
X
X
X
X
";
"Педагог кадрлардың кәсібилігін және педагог кәсібінің беделін арттыру" деген 1.2.2-міндетте:
"Тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шаралар" мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
1.3 "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ жанынан Педагогикалық шеберлік орталықтарын құру
X
X
X
X
X
";
"Мектептер желісін дамыту" деген 1.2.3-міндетте:
"4. Қазақстанның барлық өңірлерінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" жобасының шеңберінде жұмыс істейтін мектептердің саны" деген жолдың "2011 жыл" деген бағанындағы "9" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
"2020 жылға қарай әлемдік білім беру кеңістігіне біріктірілген техникалық және кәсіптік білім берудің тиімді жүйесінің жұмыс істеуі" деген 1.3-мақсатта:
"Техникалық және кәсіптік білімнің қолжетімділігін қамтамасыз ету" деген 1.3.1-міндетте:
"1. ТжКБ жүйесінде енгізілген оқушы орындарының саны, жыл сайын (РБ есебінен)" деген жолдың "2011 жыл" деген бағанындағы "800" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Әлеуметтік әріптестікті дамыту" деген 1.3.3-міндетте:
"Тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар" мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
1.5 "Кәсіпқор" холдингі" коммерциялық емес акционерлік қоғамын құруды және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету
X
X
X
X
X
";
"2020 жылға қарай Қазақстанның жоғары білім беру сапасы білім беру саласындағы үздік әлемдік тәжірибеге сәйкес келеді" деген 1.4-мақсатта:
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің сапасын арттыру" деген 1.4.2-міндетте:
"8. Тұрғын үйге мұқтаж студенттердің жалпы санына шаққандағы жатақханамен қамтамасыз етілген студенттердің үлесі" деген жолдың "2011 жыл" деген бағанындағы "70" деген сандар "70,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жоғары білім беру жүйесі барлық деңгейлерде транспарентті, басқару мен қаржыландырудың қазіргі заманғы тетіктері енгізілді, жемқорлықтың деңгейі айтарлықтай төмендеді" деген 1.4.4-міндетте:
"Жоспарланған тексерулер санының азаюы" деген жолдың "2011 жыл" деген бағанындағы "50" деген сандар "40" деген сандармен ауыстырылсын;
"Функционалды мүмкіндіктерді дамыту" деген 4-бөлімде:
"Балалар мен жастардың дамуы үшін жағдайлар жасау, оларды елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына тарту" деген 3-стратегиялық бағытта:
"Балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау жүйесінің тиімділігін арттыру" деген 3.1-мақсатта:
"Әлеуметтік жетімдіктің профилактикасы және алдын алу" деген 3.1.2-міндетте:
"Стратегиялық бағыттың, мемлекеттік органның мақсаттары мен міндеттерін іске асыру бойынша іс-шаралар" деген бағанда "25 274" деген сандар "21 780" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 7-бөлімде:

1.3 Создание и функционирование территориальных
органов Комитета по контролю в сфере образования и
науки МОН РК
х
х
х
х
х
";
в задаче  1.2.2  "Повышение профессионализма педагогических кадров и престижности профессии педагога":
"Мероприятия для достижения показателей прямых результатов" дополнить строкой следующего содержания:
"
1.3 Создание Центров педагогического
мастерства при АОО «Назарбаев Интеллектуальные
школы»
х
х
х
х
х
";
в задаче 1.2.3 "Развитие сети школ":
в графе "2011 год" строки "4. Количество функционирующих школ в рамках проекта "Назарбаев Интеллектуальные школы" во всех регионах Казахстана" цифру "9" заменить цифрой "6";
в цели 1.3 "Функционирование эффективной системы технического и профессионального образования, интегрированной в мировое образовательное пространство, к 2020 году":
в задаче 1.3.1 "Обеспечение доступности технического и профессионального образования":
в графе "2011 год" строки "1. Количество введенных ученических мест в системе ТиПО (за счет РБ), ежегодно" цифры "800" заменить цифрой "0";
в задаче 1.3.3 "Развитие социального партнерства":
"Мероприятия для достижения показателей прямых результатов" дополнить строкой следующего содержания:
1.5 Обеспечение создания и функционирования
некоммерческого акционерного общества «Холдинг
«Кәсіпқор»
х
х
х
х
х
";
в цели 1.4 "Качество высшего образования Казахстана соответствует лучшим мировым практикам в области образования к 2020 году":
в задаче 1.4.2 "Повышение качества высшего и послевузовского образования":
в графе "2011 год" строки "8. Доля студентов, обеспеченных жильем в общежитиях, от общего количества студентов, нуждающихся в жилье" цифры "70" заменить цифрами "70,4";
в задаче 1.4.4 "Система высшего образования транспарентна на всех уровнях, внедрены современные механизмы управления и финансирования, значительно снижен уровень коррупции":
в графе "2011 г." строки "Снижение количества плановых проверок" цифры "50" заменить  цифрами "40";
в разделе 4. "Развитие функциональных возможностей":
в стратегическом направлении 3. "Создание условий для развития детей и молодежи, вовлечения их в социально-экономическое развитие страны":
в цели 3.1 "Повышение эффективности системы охраны прав и защиты законных интересов детей":
в задаче 3.1.2 "Профилактика и предупреждение социального сиротства":
в графе "Мероприятия по реализации стратегического направления, цели и задачи государственного органа" цифры "25 274" заменить цифрами "21 780";
в разделе 7. "Бюджетные программы":

"Бюджеттік бағдарламалар" деген 7.1-кіші бөлімде:
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2011 ж." деген бағанындағы "2 455 062" деген сандар "2 531 682" деген сандармен ауыстырылсын;
002 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету"
деген бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушылардың орташа жылдық болжамды контингенті" деген жолдағы "3935" деген сандар "3932" деген сандармен ауыстырылсын;
"Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларды жоспарлы қабылдау" деген жолдағы "1646" деген сандар "1619" деген сандармен ауыстырылсын;
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алатын азаматтар қатарынан стипендиаттардың орташа жылдық болжамды контингенті" деген жолдағы "2619" деген сандар "2386" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жеңілдікпен жол жүруге арналған ақшалай өтемақы алатын білім алушылардың жоспарлы саны" деген жолдағы "3570" деген сандар "3193" деген сандармен ауыстырылсын;
"тиімділік көрсеткіштерінде":
"1 білім алушыны даярлауға арналған болжамды орташа шығыс (стипендия мен жол жүруге арналған өтемақыны есептемегенде)" деген жолдағы "396,8" деген сандар "396,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджеттік шығыстардың көлемі" деген жолдағы "1 974 848" деген сандар "1 965 499" деген сандармен ауыстырылсын;
004 "Ғылыми зерттеулерді коммерцияландыру жобасы бойынша инновациялық жүйенің желілерін дамыту" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2011 ж." деген бағанындағы "2 948 776" деген сандар "564 277" деген сандармен ауыстырылсын;
005 "Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Жоғары оқу орындары үшін жатақхана салу" деген жолдағы "3" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
"Мұнай-газ, өңдеу, отын-энергетика және машина жасау салалары үшін техникалық және қызмет көрсету еңбегі кадрларын даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық кәсіптік орталықтар құрылысы" деген жолдағы "2" деген сан "1" деген санмен ауыстырылсын;
мына:
"
Жатақхана салу бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды және бейіндік мектептердің үлгі жобаларын әзірлеу
бірлік
2
"
деген жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Жатақхана салу бойынша жобалау - 1 бірлік сметалық құжаттаманы әзірлеу
бірлік
1
";
"соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":

в подразделе 7.1. "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки":
в графе "2011 г." строки "объем бюджетных расходов" цифры "2 455 062" заменить цифрами "2 531 682";
в бюджетной программе 002 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":
в строке "Предполагаемый среднегодовой контингент обучающихся по государственному образовательному заказу" цифры "3935" заменить цифрами "3932";
в строке "Планируемый прием обучающихся по государственному образовательному заказу" цифры "1646" заменить цифрами "1619";
в строке "Предполагаемый среднегодовой контингент стипендиатов, из числа граждан, получающих техническое и профессиональное, послесреднее образование" цифры "2619" заменить цифрами "2386";
в строке "Планируемое количество обучающихся, получающих денежную компенсацию на льготный проезд" цифры "3570" заменить цифрами "3193";
в "показатели эффективности":
в строке "Предполагаемый средний расход на подготовку 1-го обучающегося (без учета стипендии и компенсации на проезд)" цифры "396,8" заменить цифрами "396,4";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "1 974 848" заменить цифрами "1 965 499";
в бюджетной программе 004 "Развитие сетей инновационной системы по проекту коммерциализации научных исследований":
в графе "2011 г." строки "объем бюджетных расходов" цифры "2 948 776" заменить цифрами "564 277";
в бюджетной программе 005 "Строительство и реконструкция объектов образования и науки":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":
в строке "Строительство общежитий для высших учебных заведений" цифру "3" заменить цифрой "2";
в строке "Строительство межрегиональных профессиональных центров по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для нефтегазовой, обрабатывающей, топливно-энергетической и машиностроительной отраслей" цифру "2" заменить цифрой "1";
строку:
"
Разработка проектно-сметных
документаций по строительству
общежития и типового проекта
профильных школ
Ед.
2
"
исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"
Разработка проектно-сметной
документации по строительству
общежития
Ед.
1
";
в «показатели конечного результата»:

"Жатақханаға мұқтаж студенттердің жалпы санынан студенттерді жатақханада орынмен қамтамасыз ету" деген жолдағы "1,8" деген сандар "1,6" деген сандармен ауыстырылсын;
"Мұнай-газ, өңдеу, отын-энергетика және машина жасау салалары үшін техникалық және қызмет көрсету еңбегі кадрларын даярлау және қайта даярлау жөніндегі өңіраралық кәсіптік орталықтарға қажеттілікті қамтамасыз ету" деген жолдағы "50" деген сандар "25" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Обеспечение студентов местами в общежитии от общего количества нуждающихся в них студентов» цифры «1,8» заменить цифрами «1,6»;
в строке «Обеспечение потребности в межрегиональных профессиональных центрах по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для нефтегазовой, обрабатывающей, топливно-энергетической и машиностроительной отраслей» цифры «50» заменить цифрами «25»;

"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "8 412 467" деген сандар "8 052 467" деген сандармен ауыстырылсын;
006 "Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тиімділік көрсеткіштерінде":
"Кітапхананың 1 оқырманына кететін шығынның орташа құны" деген жолдағы "4,4" деген сандар "1,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ғылым ордасы" ғылыми мұражайларына келетін 1 адамға кететін шығынның орташа құны" деген жолдағы "50,0" деген сандар "36,0" деген сандармен ауыстырылсын;
008 "Білім беру жүйесінің әдістемелік қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламада:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
мына:
"
Жалпы білім беретін пәндер бойынша әзірленген және басып шығарылған пәндік стандарттардың, 12 жылдық оқытуға көшу жөніндегі әдістемелік құралдардың болжамды саны
бірл.
-
89
91
91
91
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жалпы білім беретін пәндер бойынша әзірленген және басып шығарылған 12 жылдық оқытуға көшу жөніндегі әдістемелік құралдардың болжамды саны
бірл.
-
89
72
72
72
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Әлемдік деңгейдегі колледждердің жұмыс істеу моделін әзірлеу
бірлік
1
";

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «8 412 467» заменить цифрами «8 052 467»;
в бюджетной программе 006 «Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации»:
в графе «2011 г.»:
в «показатели эффективности»:
в строке «Средняя стоимость затрат на 1 читателя библиотеки» цифры «4,4» заменить цифрами «1,8»;
в строке «Средняя стоимость затрат на 1 посетителя музеев науки «Ғылым ордасы»» цифры «50,0» заменить цифрами «36,0»;
в бюджетной программе 008 «Методологическое обеспечение системы образования»:
в «показатели прямого результата»:
строку:
"
Предполагаемое количество
разработанных и изданных предметных
стандартов, учебных программ по
общеобразовательным предметам,
методических пособий по переходу на
12-летнее обучение
ед.
-
89
91
91
91
"
изложить в следующей редакции:
"
Предполагаемое количество
разработанных и изданных
экспериментальных учебных программ по
общеобразовательным предметам,
методических пособий по переходу на
12-летнее обучение
ед.
-
89
72
72
72
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Разработка модели функционирования
колледжей мирового уровня
ед.
1
";

"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2011 ж." деген бағанындағы "1 578 464" деген сандар "1 598 037" деген сандармен ауыстырылсын;
009 "Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу" деген бюджеттік бағдарламада:
"Бюджеттік бағдарламаның мазмұны" деген жолдағы бүкіл мәтін бойынша "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Зияткерлік мектептері" деген сөздер "Назарбаев Зияткерлік мектептері" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Көру қабілеті бұзылған балаларға арналған арнайы республикалық мектеп-интернаттардағы оқушылардың болжамды орташа саны" деген жолдағы "250" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Зияткерлік мектептердегі, интернаттардағы, мектеп алдындағы, балабақшалардағы, оқу-сауықтыру лагерьлеріндегі оқушылардың орташа жылдық болжамды саны" деген жолдағы "4 091" деген сандар "3 889" деген сандармен ауыстырылсын;
"тиімділік көрсеткіштерінде":
"Жылына 1 оқушыны оқыту мен тәрбиелеудің болжамды орташа құнында":
"- мемлекеттік мекемелерде" деген жолдағы "611,5" деген сандар "647,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"- мемлекеттік кәсіпорындарда" деген жолдағы "157,1" деген сандар "166,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"- республикалық маңызы бар қалалардың, астананың зияткерлік мектептерінің 7-11(12) сыныптарында (мемлекеттік тапсырма)" деген жолдағы "712,8" деген сандар алынып тасталсын;
"- зияткерлік мектептердің 7-11(12) сыныптарында (интернатта тұруға мемлекеттік тапсырма)" деген жолдағы "279,7" деген сандар алынып тасталсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "10 303 204" деген сандар "10 016 343" деген сандармен ауыстырылсын;
010 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шаралар өткізу" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "410 805" деген сандар "432 856" деген сандармен ауыстырылсын;
011 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2011 ж." деген бағанындағы "11972 754" деген сандар "18 046 694" деген сандармен ауыстырылсын;
012 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бюджеттік бағдарлама осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
014 "Мемлекеттік сыйлықтар және стипендиялар" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":

в графе "2011 г." строки "объем бюджетных расходов" цифры "1 578 464" заменить цифрами "1 598 037";
в бюджетной программе 009 "Обучение и воспитание одаренных детей":
в строке "описание" по всему тексту слова "Интеллектуальных школ Первого Президента Республики Казахстан" заменить словами "Назарбаев Интеллектуальных школ";
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":
в строке "Предполагаемое среднее количество учащихся в республиканских специальных школах-интернатах для детей с нарушением зрения" цифры "250" заменить цифрой "0";
в строке "Предполагаемое среднегодовое количество учащихся в интеллектуальных школах, интернатах, предшколах, детских садах, учебно-оздоровительных лагерях" цифры "4091" заменить цифрами "3889";
в "показатели эффективности":
в "Предполагаемая средняя стоимость обучения и воспитания 1-го учащегося в год в":
в строке "государственных учреждениях" цифры "611,5" заменить цифрами "647,8";
в строке "государственных предприятиях" цифры "157,1" заменить цифрами "166,4";
в строке "- 7-11(12) классах интеллектуальных школ городов республиканского значения, столицы (государственное задание)" цифры "712,8" исключить;
в строке "- 7-11(12) классах интеллектуальных школ (государственное задание на проживание в интернате)" цифры "279,7" исключить;
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "10 303 204" заменить цифрами "10 016 343";
в бюджетной программе 010 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения":
в графе "2011 г." строки "объем бюджетных расходов" цифры "410 805" заменить цифрами "432 856";
в бюджетной программе 011 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования":
в графе "2011 г." строки "объем бюджетных расходов" цифры "11 972 754" заменить цифрами "18 046 694";
бюджетную программу 012 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в бюджетной программе 014 "Государственные премии и стипендии":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":

"ҚР ҰҒА академиктеріне өмірлік стипендия төлеу" деген жолдағы "42" деген сандар "39" деген сандармен ауыстырылсын;
"тиімділік көрсеткіштерінде":
"Мемлекеттік ғылыми стипендияның көлемі" деген жолдағы "15,3" деген сандар "15,1" деген сандармен ауыстырылсын;
"Дарынды жас ғалымдарға арналған стипендиялардың көлемі" деген жолдағы "52,7" деген сандар "10,6" деген сандармен ауыстырылсын;
017 "Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тиімділік көрсеткіштерінде":
"Бір оқушыға жоспарланған орташа ағымдағы шығыстар (күрделі шығыстарсыз)" деген жолдағы "959" деген сандар "1001" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "3 790 776" деген сандар "3 957 519" деген сандармен ауыстырылсын;
028 "Болашақ" бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Шетелдік ЖОО-ларда, ғылыми орталықтарда оқып жатқан ғылыми тағылымдамадан өтіп жатқан стипендиаттардың шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "3000" деген сандар "2870" деген сандармен ауыстырылсын;
"тиімділік көрсеткіштерінде":
"1 стипендиатқа жоспарланған ағымдағы орташа шығыстар" деген жолдағы "6395,0" деген сандар "4282,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "12 891 068" деген сандар "13 023 470" деген сандармен ауыстырылсын;
031 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2011 ж." деген бағанындағы "6 611 612" деген сандар "6 542 063" деген сандармен ауыстырылсын;
033 "Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу" деген бюджеттік бағдарламада:
"соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":
"ҚАЗТЕСТ-тің орташа болжамды балы" деген жолдың "өлшем бірлігі" деген бағанындағы "%" деген белгі "балл" деген сөзбен ауыстырылсын;
035 "Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Ғимараттарына күрделі жөндеу жүргізілген мемлекеттік білім беру кәсіпорындарының шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "7" деген сан "9" деген санмен ауыстырылсын;
"жоғары оқу орындарында" деген жолдағы "2" деген сан "5" деген санмен ауыстырылсын;
"Жабдықтармен және басқа да негізгі құралдармен қамтамасыз етілген мемлекеттік білім беру мекемелерінің болжамды саны" деген жолдағы "4" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
"тиімділік көрсеткіштерінде":

в строке "Выплата пожизненной стипендии академикам HAH РК" цифры "42" заменить цифрами "39";
в "показатели эффективности":
в строке "Размер государственной научной стипендии" цифры "15,3" заменить цифрами "15,1";
в строке "Размер стипендии талантливого молодого ученого" цифры "52,7" заменить цифрами "10,6";
в бюджетной программе 017 "Подготовка кадров в области культуры и искусства":
в графе "2011 г.":
в "показатели эффективности":
в строке "планируемые средние текущие расходы на одного обучающегося (без капитальных расходов)" цифры "959" заменить цифрами "1001";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "3 790 776" заменить цифрами "3 957 519";
в бюджетной программе 028 "Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы "Болашак":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":
в строке "Ориентировочное количество обучающихся/проходящих научную стажировку в зарубежных ВУЗах, научных центрах стипендиатов" цифры "3000" заменить цифрами "2870";
в "показатели эффективности":
в строке "Планируемые средние текущие расходы на одного стипендиата" цифры "6395,0" заменить цифрами "4282,4";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "12 891 068" заменить цифрами "13 023 470";
в бюджетной программе 031 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 - 2020 годы":
в графе "2011 г." строки "объем бюджетных расходов" цифры "6 611 612" заменить цифрами "6 542 063";
в бюджетной программе 033 "Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования":
в "показатели конечного результата":
в графе "Ед. изм." строки "Предполагаемый средний балл КАЗТЕСТ" знак "%" заменить словом "балл";
в бюджетной программе 035 "Капитальные расходы организаций образования":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":
в строке "Ориентировочное количество государственных предприятий образования, в которых проведен капитальный ремонт зданий," цифру "7" заменить цифрой "9";
в строке "в высших учебных заведениях" цифру "2" заменить цифрой "5";
в строке "Предполагаемое количество государственных предприятий образования, обеспеченных оборудованием и другими основными средствами" цифру "4" заменить цифрой "6";
в "показатели эффективности":

"Сатып алатын ғимараттың шамамен алғандағы құны" деген жолдағы "2154,7" деген сандар "2248,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"Негізгі құралдарды орташа 1 мекемеге сатып алу" деген жолдағы "56,5" деген сандар "86,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Негізгі құралдарды орташа 1 кәсіпорынға сатып алу" деген жолдағы "51,0" деген сандар "45,2" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "3 309 059" деген сандар "4 328 625" деген сандармен ауыстырылсын;
036 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары" деген бюджеттік бағдарламада:
"Тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"2011 ж." деген бағанда:
"Сатылып алынатын жұмыс станцияларының шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "60" деген сандар "240" деген сандармен ауыстырылсын;
"Сатылып алынатын принтерлердің шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "27" деген сандар "107" деген сандармен ауыстырылсын;
"Сатылып алынатын лицензиялық өнімдердің шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "726" деген сандар "1266" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Сатып алынатын автомобильдердің шамамен алғандағы саны
бірлік
17
";
"Тиімділік көрсеткіштері" мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Сатып алынатын бір автомобильдің орташа құны
мың теңге
2 335,3
";
"Бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2011 ж." деген бағанындағы "18 125" деген сандар "134 601" деген сандармен ауыстырылсын;
038 "Назарбаев Зияткерлік мектептері" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" деген бюджеттік бағдарламада:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Пайдалануға беріліп жатқан объектілердің шамамен алғандағы саны" деген жолдың "2011 ж." деген бағанындағы "3" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" жобасы аясында мектептердің саны" деген жолдың "2011 ж." деген бағанындағы "9" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
042 "Назарбаев Университеті" АҚ қызметін қамтамасыз ету қызметі" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Мемлекеттік тапсырыс негізінде оқуға қабылданған тыңдаушылардың жоспарлы саны" деген жолдағы "500" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Мемлекеттік тапсырыс негізінде бакалавриат бағдарламасы бойынша оқуға қабылданған студенттердің жоспарлы саны" деген жолдағы "500" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушы азаматтардың қатарынан барлық санаттағы стипендиаттардың жоспарлы орташа жылдық контингенті" деген жолдағы "583" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;

в строке "Ориентировочная стоимость приобретаемого здания" цифры "2154,7" заменить цифрами "2248,0";
в строке "Приобретение основных средств в среднем на 1 учреждение" цифры "56,5" заменить цифрами "86,5";
в строке "Приобретение основных средств в среднем на 1 предприятие" цифры "51,0" заменить цифрами "45,2";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "3 309 059" заменить цифрами "4 328 625";
в бюджетной программе 036 "Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан":
в "показатели прямого результата":
в графе "2011 г.":
в строке "Ориентировочное количество приобретаемых рабочих станций" цифры "60" заменить цифрами "240";
в строке "Ориентировочное количество приобретаемых принтеров" цифры "27" заменить цифрами "107";
в строке "Ориентировочное количество приобретаемых лицензионных продуктов" цифры "726" заменить цифрами "1266";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Ориентировочное количество
приобретаемых автомобилей
ед.
17
";
«показатели эффективности» дополнить строкой следующего содержания:
"
Средняя стоимость одного
автомобиля
тыс.
тенге
2 335,3
";
в графе "2011 г." строки "объем бюджетных расходов" цифры "18 125" заменить цифрами "134 601";
в бюджетной программе 038 "Увеличение уставного капитала АО "Назарбаев интеллектуальные школы":
в "показатели прямого результата":
в графе "2011 г." строки "Ориентировочное количество вводимых в эксплуатацию объектов" цифру "3" заменить цифрой "0";
в графе "2011 г." строки "Предполагаемое количество школ в рамках проекта "Назарбаев Интеллектуальные школы" цифру "9" заменить цифрой "6";
в бюджетной программе 042 "Услуги по обеспечению деятельности АО "Назарбаев университет":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":
в строке "Планируемое количество слушателей на основе госзаказа" цифры "500" заменить цифрой "0";
в строке "Планируемое количество студентов, принятых на обучение по программам бакалавриата на основе госзаказа" цифры "500" заменить цифрой "0";
в строке "Планируемый среднегодовой контингент стипендиатов всех категорий, из числа граждан, получающих высшее и послевузовское образование" цифры "583" заменить цифрой "0";

"Мемлекеттік білім тапсырысы бойынша күндізгі оқу нысанында оқитындарға берілетін жол жүру өтемақысын алушылардың жоспарлы саны" деген жолдағы "500" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Әзірленген әдістемелік құралдар мен оқу материалдары атауларының жоспарлы саны" деген жолдағы "115" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Біліктілікті арттырудан, тағылымдамадан өткен ғылыми және педагогикалық кадрлардың жоспарлы саны және шетелдік мамандарды тарту" деген жолдағы "80" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Әзірленген, сыналған, лицензияланған және енгізілген академиялық бағдарламалар атауларының жоспарлы саны" деген жолдағы "7" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"соңғы нәтиже көрсеткіштерінде":
"Стипендия мен жол жүруге арналған ақшалай өтемақыларды уақтылы және толық төлеу" деген жолдағы "100" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Әлемдік стандарттар бойынша жұмыс істейтін жоғары оқу орындарының саны" деген жолдағы "1" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"тиімділік көрсеткіштерінде":
"бір білім алушыға жұмсалатын орташа ағымдағы шығыстарда:":
"тыңдаушыға" деген жолдағы "3 176,5" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"студентке" деген жолдағы "3 176,5" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"1 қаңтардан бастап стипендия мөлшерінде (үстемеақысыз):":
"студенттерге" деген жолдағы "15 235" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"дайындық бөлімдерінің тыңдаушыларына" деген жолдағы "12 950" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"магистранттарға" деген жолдағы "38931" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"РhD докторанттарға" деген жолдағы "59 635" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдың "2011 ж." деген бағанындағы "7 256 545" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
044 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жетім сәбиді (жетім балалар) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақша қаражаттарын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ақша қаражаттарын төлеу" деген жолдағы "25 274" деген сандар "21 780" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "3 821 429" деген сандар "3 111 681" деген сандармен ауыстырылсын;
055 "Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":

в строке "Планируемое количество получателей компенсации на проезд обучающимся дневной формы обучения по государственному образовательному заказу" цифры "500" заменить цифрой "0";
в строке "Планируемое количество наименований разработанных методических пособий и учебных материалов" цифры "115" заменить цифрой "0";
в строке "Планируемое количество научных и педагогических кадров прошедших повышение квалификации, стажировку и привлечение зарубежных специалистов" цифры "80" заменить цифрой "0";
в строке "Планируемое количество наименований разработанных, апробированных, лицензированных и внедренных академических программ" цифру "7" заменить цифрой "0";
в "показатели конечного результата":
в строке "Своевременная и полная выплата стипендий и денежных компенсаций на проезд" цифры "100" заменить цифрой "0";
в строке "Количество высших учебных заведений работающих по мировым стандартам" цифру "1" заменить цифрой "0";
в "показатели эффективности":
в "Средние текущие расходы на одного обучающегося:":
в строке "слушателя" цифры "3176,5" заменить цифрой "0";
в строке "студента" цифры "3176,5" заменить цифрой "0";
в "Размер стипендии (без надбавок) с 1 января:":
в строке "студентам" цифры "15 235" заменить цифрой "0";
в строке "слушателям подготовительных отделений" цифры "12 950" заменить цифрой "0";
в строке "магистрантам" цифры "38 931" заменить цифрой "0";
в строке "докторантам PhD" цифры "59 635" заменить цифрой "0";
в графе "2011 г." строки "объем бюджетных расходов" цифры "7 256 545" заменить цифрой "0";
в бюджетной программе 044 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":
в строке "Выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей" цифры "25 274" заменить цифрами "21 780";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "3 821 429" заменить цифрами "3 111 681";
в бюджетной программе 055 "Фундаментальные и прикладные научные исследования":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":

"Қолданбалы ғылыми-техникалық бағдарламалардың шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "41" деген сандар "33" деген сандармен ауыстырылсын;
"Базалық қаржыландыруға жататын субъектілердің шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "77" деген сандар "74" деген сандармен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "14 678 870" деген сандар "17 897 740" деген сандармен ауыстырылсын;
осы қаулыға 23-қосымшаларға сәйкес 061 "Кәсіпқор" холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту", 064 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер" деген бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын;
074 "Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Бағдарламаны енгізу үшін таңдап алынған техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының шамамен алғандағы саны" деген жолдағы "6" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "738 213" деген сандар "392 721" деген сандармен ауыстырылсын;
120 "Ғылыми зерттеулерді гранттық қаржыландыру" деген бюджеттік бағдарламада:
"2011 ж." деген бағанда:
"тікелей нәтиже көрсеткіштерінде":
"Гранттық негіздегі басым ғылыми-техникалық жобалардың болжамды саны" деген жолдағы "100" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Гранттық негіздегі басым ғылыми-техникалық бағдарламалардың болжамды саны" деген жолдағы "20" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"түпкі нәтиже көрсеткіштерінде":
"Іске асырылатын тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелер" деген жолдағы "25" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Ұжымдық қолданыстағы ұлттық зертханалар мен инженерлік зертханалардың жабдықтарын қолдана отырып үдемелі индустриалды-инновациялық дамудың мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде орындалған ғылыми жобалардың жоспарлы үлесі" деген жолдағы "5" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"сапа көрсеткіштерінде":
"Инновациялық-білім беру консорциумдарының болжамды саны" деген жолдағы "7" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы ғылымының бәсекеге қабілеттілігі мен инновациялық дамуын қамтамасыз ететін ғылымның әртүрлі салаларындағы жаңа ғылыми әзірлемелер мен технологиялардың жоспарлы үлесі" деген жолдағы "25" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"бюджет шығыстарының көлемі" деген жолдағы "5 000 000" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Бюджеттік шығыстардың жиынтығы" деген 7.2-кіші бөлімде:
"2011 ж." деген бағанда:
"Бюджет шығыстарының БАРЛЫҒЫ" деген жолдағы "259 627 747,0" деген сандар "264 512 840,0" деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Ориентировочное количество прикладных научно-технических программ" цифры "41" заменить цифрами "33";
в строке "Ориентировочное количество субъектов, подлежащих базовому финансированию" цифры "77" заменить цифрами "74";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "14 678 870" заменить цифрами "17 897 740";
дополнить бюджетными программами 061 "Увеличение уставного капитала АО "Холдинг "Көсіпқор", 064 "Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев Университет" согласно приложениям 23 к настоящему постановлению;
в бюджетной программе 074 "Модернизация технического и профессионального образования":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":
в строке "Ориентировочное количество организаций технического и профессионального образования, отобранных для внедрения программ" цифру "6" заменить цифрой "0";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "738 213" заменить цифрами "392 721";
в бюджетной программе 120 "Грантовое финансирование научных исследований":
в графе "2011 г.":
в "показатели прямого результата":
в строке "Ориентировочное количество приоритетных научно-технических проектов на грантовой основе" цифры "100" заменить цифрой "0";
в строке "Ориентировочное количество приоритетных научно-технических программ на грантовой основе" цифры "20" заменить цифрой "0";
в "показатели конечного результата":
в строке "Реализуемые опытно-конструкторские разработки" цифры "25" заменить цифрой "0";
в строке "Предполагаемая доля научных проектов, выполненных с использованием оборудования национальных лабораторий коллективного пользования и инженерных лабораторий" цифру "5" заменить цифрой "0";
в "показатели качества":
в строке "Ориентировочное количество инновационно-образовательных консорциумов" цифру "7" заменить цифрой "0";
в строке "Предполагаемая доля внедренных новых научных разработок и технологий в различных областях науки, обеспечивающих конкурентоспособность науки и инновационное развитие РК" цифры "25" заменить цифрой "0";
в строке "объем бюджетных расходов" цифры "5 000 000" заменить цифрой "0";
в подразделе 7.2. "Свод бюджетных расходов":
в графе "2011 г.":
в строке "ВСЕГО бюджетных расходов" цифры "259 627 747,0" заменить цифрами "264 512 840,0";

100
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге
-
-
624 000
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1724 қаулысына
3-қосымша
Бюджеттік бағдарлама
064 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер"
Сипаты
Мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімді мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есепті 2009 жыл
2010 жылдың нақтыланған жоспары
Жоспарлы кезең
Жобаланатын 2014 жыл
Жобаланатын 2015 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиженің көрсеткіштері
Мемлекеттік тапсырыс негізінде оқуға қабылданған тыңдаушылардың жоспарлы саны
адам
500
Мемлекеттік тапсырыс негізінде бакалавриат бағдарламасы бойынша оқуға қабылданған студенттердің жоспарлы саны
адам
500
Мемлекеттік тапсырыс негізінде магистратура бағдарламасы бойынша оқуға қабылданған студенттердің жоспарлы саны
адам
0
Мемлекеттік тапсырыс негізінде PhD докторантура бағдарламасы бойынша оқуға қабылданған студенттердің жоспарлы саны
адам
0
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім алушы азаматтардың қатарынан барлық санаттағы стипендиаттардың жоспарлы орташа жылдық контингенті
адам

100
показатели качества
показатели эффективности
объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
-
-
624 000
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2011 года № 1724
Бюджетная
программа
064 «Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским
образованием и организации деятельности в АОО «Назарбаев Университет»
Описание
Подготовка в рамках государственного образовательного заказа специалистов с высшим и послевузовским образованием и организация деятельности в АОО «Назарбаев Университет»
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование
показателей
бюджетной
программы
Ед. изм.
Отчет
2009
год
Уточ
нен-
ный
план
2010
года
Плановый период
Проекти-
руемый
2014 год
Проекти-
руемый
2015 год
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели
прямого
результата
Планируемое
количество
слушателей на
основе госзаказа
чел.
500
Планируемое
количество
студентов,
принятых на
обучение по
программам
бакалавриата на
основе госзаказа
чел.
500
Планируемое
количество
обучающихся,
принятых на
обучение в
магистратуру на
основе госзаказа
чел.
0
Планируемое
количество
обучающихся,
принятых на
обучение в
докторантуру PhD
на основе
госзаказа
чел.
0
Планируемый
среднегодовой
контингент
стипендиатов всех
категорий, из
числа граждан,
получающих высшее
и послевузовское
образование
чел.

583
Мемлекеттік білім тапсырысы бойынша күндізгі оқу нысанында оқитындарға берілетін жол жүру өтемақысын алушылардың жоспарлы саны
адам
500
Әзірленген әдістемелік құралдар мен оқу материалдары атауларының жоспарлы саны
атау
115
Біліктілікті арттырудан, тағылымдамадан өткен ғылыми және педагогикалық кадрлардың жоспарлы саны және шетелдік мамандарды тарту
адам
80
Әзірленген, сыналған, лицензияланған және енгізілген академиялық бағдарламалар атауларының жоспарлы саны
атау
7
түпкілікті нәтиженің көрсеткіштері
Стипендия мен жол жүруге арналған ақшалай өтемақыларды уақтылы және толық төлеу
%
100
Әлемдік стандарттар бойынша жұмыс істейтін жоғары оқу орындарының саны
бірлік
1
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
бір білім алушыға жұмсалатын орташа ағымдағы шығыстар:
тыңдаушыға
мың теңге
3176,5
студентке
мың теңге
3176,5
магистрантқа
мың теңге
0
PhD докторына
мың теңге
0
1 қаңтардан бастап стипендия мөлшері (үстемеақысыз):
студенттерге
теңге
15 235
дайындық бөлімдерінің тыңдаушыларына
теңге
12 950
магистранттарға
теңге
38 931
PhD докторанттарға
теңге
59 635
Емтихан сессиясы нәтижелері бойынша тек "өте жақсы" деген бағалары бар студенттерге және магистранттарға мемлекеттік стипендияны арттыру мөлшері – 15 %
Зағип немесе мылқау-керең студенттерге және магистранттарға мемлекеттік стипендияны арттыру мөлшері – 75 %
Жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған, бірақ азаматтардың қамқоршылығында (қорғаншылығында) жүрген балалар қатарындағы студенттерге және магистранттарға мемлекеттік стипендияны арттыру мөлшері – 30 %
Жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс мүгедектеріне теңестірілген студенттерге және магистранттарға мемлекеттік стипендияны арттыру мөлшері – 50 %
Мемлекеттік атаулы стипендия алатын студенттерге және магистранттарға мемлекеттік стипендияны арттыру мөлшері – 45 %
Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясы тағайындалған білім алушыларға мемлекеттік стипендияны арттыру мөлшері – 100 %
бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге
0
0
9 573 395

583
Планируемое
количество
получателей
компенсации на
проезд
обучающимся
дневной формы
обучения по
государственному
образовательному
заказу
чел.
500
Планируемое
количество
наименований
разработанных
методических
пособий и учебных
материалов
наимено-
вания
115
Планируемое
количество
научных и
педагогических
кадров прошедших
повышение
квалификации,
стажировку и
привлечение
зарубежных
специалистов
чел.
80
Планируемое
количество
наименований
разработанных,
апробированных
лицензированных и
внедренных
академических
программ
наимено-
вания
7
показатели
конечного
результата
Своевременная и
полная выплата
стипендий и
денежных
компенсаций на
проезд
%
100
количество высших
учебных
заведений,
работающих по
мировым
стандартам
ед.
1
показатели
качества
показатели
эффективности
Средние текущие
расходы на одного
обучающегося:
слушателя
тыс.
тенге
3176,5
студента
тыс.
тенге
3176,5
магистранта
тыс.
тенге
0
доктора PhD
тыс.
тенге
0
Размер стипендии
(без надбавок) с 1
января:
тенге
студентам
15 235
слушателям
подготовительных
отделений
тенге
12 950
магистрантам
тенге
38 931
докторантам PhD
тенге
59635
Размер повышения государственной стипендии студентам и
магистрантам, имеющим по результатам экзаменационной сессии
только оценки «отлично» -15 %
Размер повышения государственной стипендии слепым или глухонемым
студентам и магистрантам - 75 %
Размер повышения государственной стипендии студентам и
магистрантам, из числа детей-сирот и детей, оставшихся без
попечения родителей, но находящихся под опекой (попечительством)
граждан - 30 %
размер повышения государственной стипендии студентам и
магистрантам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам
войны - 50 %
Размер повышения государственной стипендии студентам, получающим
государственные именные стипендии - 45 %
Размер повышения государственной стипендии обучающимся, которым
назначена стипендия Президента Республики Казахстан -100 %
объем бюджетных расходов
тыс. тенге
0
0
9 573395