"Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Діни бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңестің ережесі мен құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 27 шілдедегі № 1140 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 ақпандағы № 86 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 8 қыркүйектегі № 552 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2017 № 552 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Діни
бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңестің ережесі мен құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 27 шілдедегі № 1140 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 31, 387-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Діни бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңес туралы ережеде:
8-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшесі" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің төрағасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақтағы "жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Діни істер комитеті" деген сөздер "жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Діни бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңестің құрамы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қаңтардағы № 86
қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 27 шілдедегі
№ 1140 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Діни
бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңестің құрамы
Лама Шариф Қайрат Қайырбекұлы - Қазақстан Республикасы Дін істері
агенттігінің терағасы, төраға
Телебаев Ғазиз Тұрысбекұлы - Қазақстан Республикасының Мәдениет
вице-министрі, төрағаның орынбасары
Күлекеев Бахытжан Кеңесұлы - Қазақстан Республикасы Дін істері
агенттігі Конфессияаралық
қатынастар департаментінің
директоры, хатшы
Есім Ғарифолла - Қазақстан Республикасының
Парламенті Сенатының депутаты
(келісім бойынша)
Аманбаев Әмірхан Тапашұлы - Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің орынбасары
Тыныбеков Қайрат Сағатханұлы - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің орынбасары
Сарыбеков Махметғали Нұрғалиұлы - Қазақстан Республикасының Білім
және ғылым вице-министрі
Шәуенов Ербол Солтыбекұлы - Қазақстан Республикасы
Президентінің Әкімшілігі Ішкі
саясат бөлімі меңгерушісінің
орынбасары (келісім бойынша)
Прокопенко Леонид Андреевич - Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігінің Қазақстан халқы
Ассамблеясы Хатшылығы
меңгерушісінің орынбасары (келісім
бойынша)
Қапақов Нұрлан Төлегенұлы - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі Кеңсесінің
Әлеуметтік-экономикалық бөлімі
меңгерушісінің орынбасары
Калюжный Вячеслав Афанасьевич - Адам құқықтары жөніндегі ұлттық
орталықтың басшысы (келісім
бойынша)
Әзілханов Марат Алмасұлы - Қазақстан Республикасы Дін істері
агенттігі төрағасының орынбасары
Берсебаев Болат Талапұлы - Қазақстан Республикасы Байланыс
және ақпарат министрлігі Ақпарат
және мұрағат комитетінің төрағасы
Садықов Барлыбай Кәрімұлы - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі Көпжақты ынтымақтастық
департаментінің директоры
Қайыров Асылбек Қуандықұлы - Қазақстан Республикасы Ұлттық
қауіпсіздік комитеті департамент
бастығының орынбасары (келісім
бойынша)
Балаева Аида Ғалымқызы - Астана қаласы әкімінің орынбасары
Сәкенов Қайыргелді Әнуарбекұлы - Қазақстан Республикасы Бас
прокуратурасы Қоғамдық бірлестіктер
туралы заңдардың қолданылуын
қадағалау бөлімінің бастығы
(келісім бойынша)
Дербісәлі Әбсаттар қажы - Бас мүфти, Қазақстан мұсылмандары
діни басқармасының төрағасы
(келісім бойынша)
Александр (Могилев Геннадий - Қазақстан Республикасындағы Орыс
Викторович) Православ шіркеуі Митрополиттік
округ басшысы, Астаналық және
Қазақстандық Митрополит (келісім
бойынша)
Керім Шамшәдин - "Нұр-Мүбарак" Египет ислам
мәдениеті университеті" жеке
мекемесінің проректоры (келісім
бойынша)
Сыдықов Ерлан Баташұлы - Қазақстан Республикасы Білім және
ғылым министрлігі "Л.Н.Гумилев
атындағы Еуразиялық ұлттық
университеті" республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының ректоры,
тарихи ғылымдарының докторы,
профессор, Педагогикалық білім
берудің халықаралық академиясының
академигі
Шылымова Гүлнар Екпінқызы - Қазақстан Республикасы Дін істері
агенттігі "Дін мәселелері жөніндегі
ғылыми-зерттеу және талдау
орталығы" республикалық мемлекеттік
мекемесінің директоры
Әбуов Айдар Парқұлұлы - Қазақстан Республикасы Дін істері
агенттігі "Мәдениеттер мен
діндердің халықаралық орталығы"
мемлекеттік мекемесінің директоры
Жолдасбеков - "Қазақстан Республикасы
Мырзатай Жолдасбекұлы Президенттік мәдениет орталығы"
мемлекеттік мекемесінің директоры
Айталы - "Қазақ гуманитарлық заң
Амангелді Әбдірахманұлы университеті" акционерлік қоғамының
әлеуметтік-психологиялық пәндер
кафедрасының профессоры, философия
ғылымдарының докторы (келісім
бойынша)
Бәкір Әбдіжәлел Қошқарұлы - "Қазақ гуманитарлық заң
университеті" акционерлік қоғамының
әлеуметтік-психологиялық пәндер
кафедрасының профессоры, саяси
ғылымдар докторы (келісім бойынша)
Мыңбаев Мұрат Тайкелтірұлы - қоғам қайраткері, техника
ғылымдарының докторы, профессор
(келісім бойынша)
Бәшімов Марат Советұлы - "Еуропа құқығы және адам құқықтары
институты" қоғамдық бірлестігінің
директоры, профессор, заң
ғылымдарының докторы (келісім
бойынша)
Мухамеджанова Әлия Гафурқызы - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
қызмет істері агенттігінің
"Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы Мемлекеттік
басқару академиясы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
оқу жұмысы жөніндегі вице-ректоры,
философия ғылымдарының докторы
(келісім бойынша)
Онучко Марина Юрьевна - Қазақстан Республикасы Білім және
ғылым министрлігі "Л.Н. Гумилев
атындағы Еуразия ұлттық
университеті" республикалық
қазыналык мемлекеттік кәсіпорнының
доценті, саяси ғылымдар кандидаты

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2000 года № 1140 "Об утверждении Положения и состава Совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 86. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2017 года № 552.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2017 № 552.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2000 года № 1140 "Об утверждении Положения и состава Совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 31, ст. 387) следующие изменения:
в Положении о Совете по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 8 слова "член Правительства Республики Казахстан" заменить словами "Председатель Агентства Республики Казахстан по делам религий";
в пункте 14 слова "Комитет по делам религий Министерства юстиции Республики Казахстан, осуществляющий" заменить словами "Агентство Республики Казахстан по делам религий, осуществляющее";
состав Совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 января 2012 года № 86
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 июля 2000 года № 1140
Состав
Совета по связям с религиозными объединениями
при Правительстве Республики Казахстан
Лама Шариф - Председатель Агентства Республики Казахстан
Кайрат Кайырбекулы по делам религий, председатель
Телебаев - вице-министр культуры Республики Казахстан,
Газиз Турысбекович заместитель председателя
Кулекеев - директор Департамента межконфессиональных
Бахытжан Кенесович отношений Агентства Республики Казахстан по
делам религий, секретарь
Есим - депутат Сената Парламента Республики
Гарифолла Казахстан (по согласованию)
Аманбаев - заместитель Министра юстиции Республики
Амирхан Тапашевич Казахстан
Тыныбеков - заместитель Министра внутренних дел
Кайрат Сагатханович Республики Казахстан
Сарыбеков - вице-министр образования и науки Республики
Махметгали Нургалиевич Казахстан
Шауенов - заместитель заведующего Отделом внутренней
Ербол Солтыбекович политики Администрации Президента
Республики Казахстан (по согласованию)
Прокопенко - заместитель заведующего Секретариатом
Леонид Андреевич Ассамблеи народа Казахстана при Администрации
Президента Республики Казахстан (по
согласованию)
Капаков - заместитель заведующего Социально-
Нурлан Тулегенович экономическим отделом Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Калюжный - руководитель Национального центра по правам
Вячеслав Афанасьевич человека (по согласованию)
Азильханов - заместитель Председателя Агентства
Марат Алмасович Республики Казахстан по делам религий
Берсебаев - председатель Комитета информации и архивов
Болат Талапович Министерства связи и информации Республики
Казахстан
Садыков - директор Департамента многостороннего
Барлыбай Каримович сотрудничества Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Каиров - заместитель начальника Департамента
Асылбек Куандыкович Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан (по согласованию)
Балаева - заместитель акима города Астаны
Аида Галымовна
Сакенов - начальник отдела по надзору за применением
Кайыргельды законов об общественных объединениях
Ануарбекович Генеральной прокуратуры Республики
Казахстан (по согласованию)
Дербисали - Верховный муфтий, председатель
Абсаттар хаджи Духовного управления мусульман Казахстана (по
согласованию)
Александр - глава Митрополичьего округа Русской
(Могилев православной церкви в Республике Казахстан,
Геннадий Викторович) Митрополит Астанайский и Казахстанский (по
согласованию)
Керим Шамшадин - проректор частного учреждения "Египетский
университет Исламской культуры "Нур-Мубарак"
(по согласованию)
Сыдыков - ректор Республиканского государственного
Ерлан Баташевич предприятия "Евразийский национальный
университет имени Л.Н. Гумилева"
Министерства образования и науки Республики
Казахстан, доктор исторических наук,
профессор, академик Международной академии
наук педагогического образования
Шлымова - директор государственного учреждения
Гульнара Екпеновна "Научно-исследовательский и аналитической
центр по вопросам религии" Агентства
Республики Казахстан по делам религий
Абуов - директор государственного учреждения
Айдар Паркулович "Международный центр культур и религий"
Агентства Республики Казахстан по делам
религий
Жолдасбеков - директор государственного учреждения
Мырзатай Жолдасбекович "Президентский центр культуры Республики
Казахстан"
Айталы - доктор философских наук, профессор кафедры
Амангельды социально-психологических дисциплин
Абдрахманулы акционерного общества "Казахский
гуманитарно-юридический университет" (по
согласованию)
Бакир - доктор политических наук, профессор
Абдыжалел кафедры социально-психологических
Кошкарулы дисциплин акционерного общества "Казахский
гуманитарно-юридический университет" (по
согласованию)
Мынбаев - доктор технических наук, профессор,
Мурат Тайкелтирович общественный деятель (по согласованию)
Башимов - директор общественного объединения
Марат Советович "Институт европейского права
и прав человека в Республике Казахстан",
профессор, доктор юридических наук
(по согласованию)
Мухамеджанова - вице-ректор по учебной работе
Алия Гафуровна Республиканского государственного казенного
предприятия "Академия государственного
управления при Президенте Республики
Казахстан" Агентства Республики Казахстан по
делам государственной службы, доктор
философских наук (по согласованию)
Онучко - доцент, кандидат политических наук
Марина Юрьевна Республиканского государственного казенного
предприятия "Евразийский национальный
университет им. Л.Н. Гумилева" Министерства
образования и науки Республики Казахстан