Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне 2012 жылға бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 наурыздағы № 347 Қаулысы
"2012 – 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы Заңының 13-бабының 17) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне 2012 жылға бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 наурыздағы
№ 347 қаулысымен
бекітілген
Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне 2012 жылға бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне 2012 жылға бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі Қағидалар) "2012 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы Заңының 13-бабының 17) тармақшасына сәйкес әзірленген және метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін анықтайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) метрополитенқалалық көлік түрі, жолаушыларды тасымалдауға арналған көшеден тыс электрлендірілген темір жол;
2) маршрут көлік құралының бастапқы және соңғы пункті арасындағы жүру жолы;
3) жолаушы метрополитен қызметін пайдаланатын жеке тұлға;
4) тасымалдаушыметрополитенде жолаушыларды тасымалдау бойынша тікелей реттеу қызметін жүзеге асыратын заңды тұлға;
5) тасымалдаушының есептеу тарифі – бір жолаушыны тасымалдаудың өзіндік құны.
Осы Қағидаларда пайдаланылатын өзге ұғымдар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген.
3. Субсидиялауға метрополитенде жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыны жатады.
4. Тасымалдаушының тарифін (жолаушының жол жүру ақысы) жергілікті атқарушы орган бекітеді.
5. Тасымалдаушының залалдарын субсидиялау республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер негізінде жергілікті бюджеттен жүргізіледі. Бюджеттік субсидиялар республикалық бюджет туралы заңда белгіленген сомалар шегінде беріледі.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов, выделенных бюджету города Алматы на 2012 год на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2012 года № 347
В соответствии с подпунктом 17) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года «О республиканском бюджете на 2012 – 2014 годы» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов бюджетом города Алматы на 2012 год на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2012 года № 347
Правила
использования целевых текущих трансфертов,
выделенных бюджету города Алматы на 2012 год на
субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов, выделенных бюджету города Алматы на 2012 год на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 17) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года «О республиканском бюджете на 2012 – 2014 годы» и определяют порядок использования средств на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном в виде целевых текущих трансфертов, выделенных бюджету города Алматы.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) метрополитен – вид городского транспорта, внеуличная электрифицированная железная дорога, предназначенная для перевозок пассажиров;
2) маршрут – путь следования транспортного средства между начальным и конечным пунктом;
3) пассажир – физическое лицо, пользующееся услугами метрополитена;
4) перевозчик – юридическое лицо, осуществляющее регулируемую деятельность непосредственно по перевозке пассажиров в метрополитене;
5) расчетный тариф перевозчика – себестоимость перевозки одного пассажира.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, определены в законодательных актах Республики Казахстан.
3. Субсидированию подлежит убыток перевозчика, связанный с осуществлением пассажирских перевозок в метрополитене.
4. Тариф перевозчика (оплата за проезд пассажира) утверждается местным исполнительным органом.
5. Субсидирование убытка перевозчика, производится из местного бюджета на основании выделенных целевых трансфертов из республиканского бюджета. Бюджетные субсидии предоставляются в пределах сумм, определенных законом о республиканском бюджете.

2. Субсидияларды төлеу тәртібі және шарттары
6. Тасымалдаушының залалын субсидиялау үшін жергілікті атқарушы орган мен жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын ұйым арасында осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Жолаушыларды метрополитенде тасымалдау шарты (бұдан әрі Шарт) жасалады.
7. Тасымалдаушы Шарт жасасқаннан кейін жергілікті атқарушы органға күнтізбелік он бес күн ішінде кірістер мен шығыстардың ай бойынша бөлінген жылдық жоспарының жобасын бекіту үшін ұсынады. Жергілікті атқарушы орган кірістер мен шығыстардың жылдық жоспарының жобасын ай бойынша бөле отырып, ол түскен күнінен бастап отыз күн ішінде бекітеді.
8. Тасымалдаушы ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 20-күніне дейінгі мерзімде Тапсырыс берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес орындалған жұмыстар актісі;
2) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес кірістер туралы есеп;
3) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес шығыстар туралы есеп.
Бұл ретте көрсетілген құжаттарды ұйымның бірінші басшысы, бас бухгалтері және мөрімен растайды.
9. Жергілікті атқарушы орган ұсынылған құжаттардың дұрыстығын тексереді, тасымалдаушының залалдарын субсидиялар сомасын анықтайды және төлем үшін осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес үшін ведомость жасайды.
10. Жергілікті атқарушы орган тасымалдаушының ағымдағы шотына тиесілі соманы аудару үшін төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына және көрсетілген бюджеттік бағдарламаға сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлеуге екі данада шот ұсынады.
11. Тасымалдаушы тасымалдаушының есептеу тарифін қалыптастыру кезінде ескерілетін кірістер мен шығыстардың бөлек есебін жүргізеді. Тасымалдаушының залалдарын субсидиялауға жіберілетін соманың көлемін анықтау мынадай көрсеткіштер негізінде жүргізіледі:
1) орындалған жолаушылар тасымалының кірістері:
2) жолаушылар тасымалын орындауға кететін шығыстары.
12. Жолаушылар тасымалының шығыстарына мыналар кіреді:
1) жұмысшылардың еңбекақы қоры;
2) салықтар және өзге де мiндеттi төлемдер;
3) электр энергиясына кететін шығындар;
4) майлау материалдарына кететін шығындар;
5) доңғалақ жұптарын пайдалану шығыстары;
6) жылжымалы құрамға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстарын жүргізуге кететін шығындар;
7) негізгі қорлардың амортизациялық аударымдары;
8) почталық-телеграф шығыстары, телефон станцияларын күтіп ұстау және пайдалану шығыстары, диспетчерлік, радио және байланыстың басқа түрлерін орнату;
9) есептеу техникасын пайдалану және күтіп ұстау шығыстары;
10) баспахана жұмыстарына шығыстар;

2. Порядок и условия выплаты субсидий
6. Для субсидирования убытка перевозчика между местным исполнительным органом и организацией, осуществляющей перевозку пассажиров заключается Договор на перевозку пассажиров в метрополитене (далее – Договор) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. После заключения договора перевозчик в течение пятнадцати календарных дней представляет местному исполнительному органу для утверждения проект годового плана доходов и расходов с разбивкой по месяцам. Проект годового плана доходов и расходов с разбивкой по месяцам утверждается местным исполнительным органом в течение тридцати календарных дней со дня его поступления.
8. Ежемесячно, в срок до 20 числа месяца следующего за отчетным месяцем, перевозчик представляет Заказчику следующие документы:
1) акт выполненных работ согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) отчет о доходах согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) отчет о расходах согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При этом указанные документы заверяются первым руководителем, главным бухгалтером и печатью организации.
9. Местный исполнительный орган проверяет достоверность представленных документов, определяет сумму субсидирования убытка перевозчика и формирует ведомость для выплаты, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
10. Для перечисления на текущий счет перевозчика причитающейся суммы, местный исполнительный орган в соответствии с планом финансирования по платежам и указанной бюджетной программе представляет в территориальное подразделение казначейства счета к оплате в двух экземплярах.
11. Перевозчик ведет раздельный учет доходов и расходов, учитываемых при формировании расчетного тарифа перевозчика. Определение величины сумм, направляемых на субсидирование убытка перевозчика, производится на основе следующих показателей:
1) доходов за выполненные пассажирские перевозки;
2) расходов на выполнение пассажирских перевозок.
12. В расходы на пассажирские перевозки входят:
1) фонд заработной платы работников;
2) налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) затраты на электроэнергию;
4) затраты на смазочные материалы;
5) эксплуатационные расходы на колесные пары;
6) затраты на проведение технического обслуживания и ремонта подвижного состава;
7) амортизационные отчисления основных фондов;
8) почтово-телеграфные расходы, расходы на содержание и эксплуатацию телефонных станций, установок диспетчерской, радио- и других видов связи;
9) расходы на содержание и эксплуатацию вычислительной техники;
10) расходы на типографские работы;

11) ғимараттарды, құрылыстарды және үй-жайларды күтіп ұстау және пайдалану (жылыту, жарықтандыру, энергиямен жабдықтау, сумен жабдықтау, кәріз және тазалықта ұстау) шығыстары, сондай-ақ жерге ақы төлеуге байланысты шығыстар;
12) аудиторлық қызметтер төлемі;
13) банк қызметі төлемі;
14) міндетті сақтандыру бойынша төлемдер;
15) кадрлар даярлау;
16) еңбекті қорғау шығыстары;
17) әскери авариялық-құтқару қызметін күтіп ұстау бойынша шығыстар.
13. Бір жолаушыны жол жүруге тасымалдаудың өзіндік құны (есептеу тарифі) қаржы қаражатын тасымалдауға жоспарланған жолаушылар санына бөлу арқылы анықталады.
14. Қызмет көрсетудің өзіндік құнына кіргізілетін шығыстар құрамын анықтау Қазақстан Республикасының заңнамасына және бухгалтерлік есеп саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады.
15. Шығыстарға қолданыстағы нормалар мен реттелетін кезең алдындағы кезеңнің деректерін талдауды ескере отырып, материалдық, еңбек және қаржы шығындарының нормативтерін негізге алып, кәсіпорынның барлық қызметтерінің (энергия шаруашылығы, жолды күтіп ұстау және оны жөндеу, қозғалыс қызметі, аварияның-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу, автоматика және байланыс қызметі және т.б.) шығыны жатады.
Шығыстардың жекелеген баптары бойынша нормативтер болмаған кезде есеп айырысу өнеркәсіп салалары бойынша бағалар өзгерісінің болжамды индексін ескере отырып, өткен кезеңге нақты деректерге сүйене отырып жүргізіледі.
16. Соңғы күнтізбелік айға бюджеттік субсидиялар төлеу келесі айдың 20-күнінен кешіктірілмей нақты деректер бойынша жасалған есепті кейіннен беру арқылы болжамды деректер бойынша 20 желтоқсаннан кешіктірілмей жасалып, ұсынылған тасымалдау жөніндегі есеп негізінде жүзеге асырылады. Мәлімделген болжамды деректер нақты деректерден асқан жағдайда тиісті бюджетке қайтарылуға жатады.
Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
2012 жылға бөлінген ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Метрополитенде жолаушыларды тасымалдау
шарты
№ _____
Алматы қаласы 2012 жылғы "__" ____________
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын
___________________________________________________________ атынан
(жергілікті атқарушы органның атауы)
________________________________________ бір тараптан және бұдан әрі
(басшының Т.А.Ә., лауазымы)
Орындаушы деп аталатын ______________________________________ атынан
(тасымалдаушының атауы)
____________________________________________________ екінші тараптан
(басшының Т.А.Ә., лауазымы)
жолаушыларды метрополитенде тасымалдауды орындау кезінде пайда болатын залалдарды субсидиялау туралы осы шартты жасасты (бұдан әрі – Шарт) және төмендегілер туралы келісімге келді.

11) расходы на содержание и эксплуатацию зданий, сооружений и помещений (отопление, освещение, энергоснабжение, водоснабжение, канализация и содержание в чистоте), а также расходы, связанные с платой за землю;
12) оплата аудиторских услуг;
13) оплата услуг банка;
14) платежи по обязательному страхованию;
15) подготовка кадров;
16) расходы на охрану труда;
17) расходы по содержанию военизированной аварийно-спасательной службы.
13. Себестоимость перевозки одного пассажира (расчетный тариф) на проезд определяется путем деления финансовых средств на количество планируемых пассажиров к перевозке.
14. Определение состава расходов, включаемых в себестоимость услуги, осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан и нормативными правовыми актами, регулирующими отношения в сфере бухгалтерского учета.
15. Расходы включают затраты всех служб предприятия (энергохозяйство, содержание и ремонт пути, служба движения, проведение аварийно-восстановительных работ, служба автоматики и связи и пр.), исходя из действующих норм и нормативов материальных, трудовых и финансовых затрат с учетом анализа данных за период, предшествующий регулируемому.
При отсутствии нормативов по отдельным статьям расходов расчеты производятся исходя из фактических данных за прошедший период с учетом прогнозных индексов изменения цен по отраслям промышленности.
16. Выплата бюджетных субсидий за последний календарный месяц года осуществляется на основе представленного не позднее 20 декабря отчета по перевозкам, составленного по прогнозным данным, с последующим представлением отчета, составленного по фактическим данным в срок не позднее 20 числа следующего месяца. В случае превышения заявленных прогнозных данных над фактическими разница подлежит возврату в соответствующий бюджет.
Приложение 1
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2012 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Договор
на перевозку пассажиров в метрополитене
№ _____
г. Алматы                                    « __» ________ 2012 года
___________________________________________, именуемый в
(наименование местного исполнительного органа)
дальнейшем Заказчик, в лице _______________________________________
(должность, Ф.И.О. руководителя)
с одной стороны и _________________________________________________
(наименование перевозчика)
именуемый в дальнейшем Исполнитель, в лице
_________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. руководителя)
с другой стороны составили настоящий договор о субсидировании убытка
перевозчика, возникающих при выполнении перевозок пассажиров в
метрополитене (далее – Договор), и пришли к соглашению о следующем:

1. Тапсырыс беруші өзіне Орындаушының залалдарын жабу үшін субсидиялар төлеу бойынша міндеттеме алады, ал Орындаушы жолаушыларды метрополитенде тасымалдауды жүзеге асыру кезіндегі кірістер мен шығыстар туралы деректер беру бойынша міндеттеме алады.
2. Субсидиялау сомасы_________________________________құрайды.
(сомасы цифрмен және жазумен, теңгемен)
3. Орындаушы есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне дейінгі мерзімде жергілікті атқарушы органға кірістер және шығыстар туралы ай сайынғы есепті жібереді. Қажет болған кезде тасымалдаушы пайдалану шығыстарын растайтын құжаттарды ұсынады.
4. Шығыны мол маршрут бойынша жергілікті бюджеттен субсидиялар төлеуді бюджетті атқару жөніндегі жергілікті атқарушы орган ай сайын міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына, тасымалдаушы мен жергілікті атқарушы орган арасындағы субсидиялау туралы шартқа сәйкес жүргізеді.
5. Жылдың желтоқсан айына субсидиялар төлеу оның кірістері мен шығыстарының 20 желтоқсаннан кешіктірілмей берілген деректері негізінде қалыптасқан тасымалдаушының болжанған шығыны негізінде жүргізіледі. Ңақты деректер бойынша жасалған есеп келесі айдың 20-күнінен кешіктірілмей ұсынылады.
6. Осы маршрут бойынша субсидиялар төлеу:
1) Орындаушы осы маршрут бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруды тоқтатқан;
2) маршрут бойынша кірістер мен шығыстар туралы есепті бермеген жағдайда жүргізілмейді.
7. Орындаушы Тапсырыс берушінің сұратуы бойынша тасымалдау үдерісін ұйымдастыру және тасымалдаудың қаржылық нәтижелері бойынша қажет мәліметтерді ұсынуға міндетті.
8. Орындаушы электр қуатына және шығындарын басқа құрамдас бөлігіне бағалар күрт өзгерген кезде ағымдағы бюджетті нақтылау және тасымалдарға тарифтерді өзгерту, жолаушыларға қызмет көрсетуді жетілдіруге бағытталған және басқа шаралар бойынша ұсыныстар енгізуге құқылы.
9. Осы шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және осы шарттың талаптарына сәйкес жауапты болады.
10. Тараптар шартты:
1) маршрутты пайдалану құқығы жойылған, сондай-ақ форс-мажор жағдайлары туындаған кезде;
2) тараптар осы шарт бойынша міндеттемелерді орындамаған жағдайда шартты бұза алады.
11. Осы шарт Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде Тапсырыс беруші оны тіркегеннен кейін күшіне енеді және жылдың соңына дейін қолданылады.
12. Тараптардың заңды мекен жайы:
Тапсырыс беруші:          Орындаушы:
СТН                       СТН
БСН                       БСН
Банктік деректемелер:     Банктік деректемелер:
___________________________       ___________________________
(басшының қолы, Т.А.Ә.)           (басшының қолы, Т.А.Ә.)
___________________________       ___________________________
(бас бухгалтердің қолы, Т.А.Ә.)(бас бухгалтердің қолы, Т.А.Ә.)
Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
2012 жылға бөлінген ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
2-қосымша
Орындалған жұмыстардың актісі
Алматы қаласы                               2012 жылғы "___" ______
Біз төменде қол қойған Тапсырыс берушінің өкілі
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
____________________________________________________________________
(басшының қолы, Т.А.Ә.)
бір тараптан және Орындаушының өкілі________________________________
(ұйымның атауы)
____________________________________________________________________
(басшының, бас бухгалтердің қолы, Т.А.Ә.)
екінші тараптан 201__ жылғы бір ай ішінде метрополитенде жолаушыларды тасымалдау бойынша орындалған жұмыстар шарттың талаптарын қанағаттандыратыны туралы осы актіні жасадық.
Орындалған жұмыстардың кіріс сомасы _________________________ құрайды
(сомасы цифрмен және жазумен теңгеде)
Орындалған жұмыстардың шығыс сомасы ________________________ құрайды
(сомасы цифрмен және жазумен теңгеде)
Субсидиялау сомасы __________________________________________құрайды
(сомасы цифрмен және жазумен теңгеде)
Тараптардың заңды мекенжайы:
Тапсырыс беруші:          Орындаушы:
СТН                       СТН
БСН                       БСН
Банктік деректемелер:     Банктік деректемелер:
___________________________       ___________________________
(басшының қолы, Т.А.Ә.)           (басшының қолы, Т.А.Ә.)
___________________________       ___________________________
(бас бухгалтердің қолы, Т.А.Ә.)(бас бухгалтердің қолы, Т.А.Ә.)
Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
2012 жылға бөлінген ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
3-қосымша
Кірістер туралы есеп
_________20__ ж.
теңге
Кірістер баптары
Жоспар
Нақты
Ауытқу
Ескертпе
Жолаушыларды тасымалдаудан түскен табыстар
Басшы_______________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер_______________
(Т.А.Ә., қолы)
МО
Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
2012 жылға бөлінген ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
4-қосымша
Шығыстар туралы есеп
_________ 201_______ ж.
теңге
Шығыстар баптары
Жоспар
Нақты
Ауытқу
Ескертпе
Басшы_______________________
(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер_________________
(Т.А.Ә., қолы)
МО
Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын
Метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын
субсидиялауға Алматы қаласының бюджетіне
2012 жылға бөлінген ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану қағидаларына
5-қосымша
Бекітемін
_________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
"____" ___ 20___жыл
Бюджеттік субсидияларды 20 жылғы "__" _____дан "____"______дейінгі кезеңге төлеу
ведомосы
Атауы
Нақты тасымалданған жолаушы көлемі, адам
Белгіленген тариф
Есептік тариф
Бюджеттік субсидиялардың жыл басынан тиесілі сомасы, теңге
Жыл басынан төленді, теңге
Бюджеттік субсидияларың тиесілі сомасының қалдығы, теңге
"__"___ 20__жылға төлеуге жатады, теңге
Жыл басынан
20 жылғы "__"___дан "____"___ аралағындағы кезең
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
Басшы___________________
(Т.А.Ә. қолы)

1. Заказчик берет на себя обязательства по выплате субсидий для
покрытия убытка Исполнителя, а Исполнитель берет на себя
обязательства по предоставлению данных о доходах и расходах при
осуществлении перевозок пассажиров в метрополитене.
2. Сумма субсидирования составляет:____________________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
3. Исполнитель в срок до 20 числа месяца, следующего за
отчетным периодом, направляет в местный исполнительный орган
ежемесячный отчет о доходах и расходах. При необходимости перевозчик
представляет документы, подтверждающие расходы на эксплуатацию.
4. Выплаты субсидий из местного бюджета по убыточному маршруту
производятся местным исполнительным органом по исполнению бюджета
ежемесячно в соответствии с планом финансирования по обязательствам и
платежам, договором о субсидировании между перевозчиком и местным
исполнительным органом.
5. Выплата субсидий за декабрь месяц года осуществляется на
основании прогнозируемого убытка перевозчика, сформированного на
основании данных его доходов и расходов, представленного не позднее
20 декабря. Отчет, составленный по фактическим данным,
предоставляется в срок не позднее 20 числа следующего месяца.
6. Выплаты субсидий по данному маршруту не производится в
случаях:
1) прекращения Исполнителем осуществления перевозок пассажиров
по данному маршруту;
2) непредставления отчета о доходах и расходах по маршруту.
7. Исполнитель по запросу Заказчика обязан предоставлять
необходимые сведения по организации перевозочного процесса и
финансовым результатам перевозок.
8. Исполнитель имеет право вносить предложения по уточнению
текущего бюджета или изменению тарифов на перевозки при резком
изменении цен на электроэнергию и другие составляющие затрат и другим
мерам, направленным на совершенствование обслуживания пассажиров.
9. За неисполнение или ненадлежащее исполнение своих
обязательств по настоящему договору Стороны несут ответственность в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и
условиями настоящего договора.
10. Стороны могут расторгнуть договор в случаях:
1) аннулирования права на эксплуатацию маршрута, а также
при возникновении форс-мажорных обстоятельств;
2) неисполнения сторонами обязательств по настоящему договору.
11. Настоящий договор вступает в силу после регистрации его
Заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства
финансов Республики Казахстан и действует до конца года.
12. Юридические адреса сторон:
Заказчик:
Перевозчик:
РНН
РНН
БИН
БИН
Банковские реквизиты
Банковские реквизиты
___________________
___________________
(подпись, Ф. И. О. руководителя)
(подпись, Ф. И. О. руководителя)
___________________
____________________
(подпись, Ф. И. О. гл.
бухгалтера)
(подпись, Ф. И. О. гл.
бухгалтера)
Приложение 2
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2012 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Акт выполненных работ
г. Алматы                                        «_____» 20___ года
Мы, нижеподписавшиеся, представитель Заказчика
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации)
_____________________________________________________________________
(должность, Ф. И. О. руководителя)
с одной стороны и представитель Исполнителя
______________________________________________________________
(наименование организации)
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф. И. О. руководителя, главного бухгалтера)
с другой стороны, составили настоящий акт о том, что выполненные
работы по перевозке пассажиров в метрополитене за месяц 201 года
удовлетворяют условиям договора.
Сумма доходов за выполненные работы составляет: __________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Сумма расходов на выполнение работ составляет: ____________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Сумма субсидирования составляет:___________________________________
(сумма цифрами и прописью в тенге)
Юридические адреса сторон:
Заказчик:
Перевозчик:
РНН
РНН
Банковские реквизиты
Банковские реквизиты
___________________
___________________
(подпись, Ф. И. О.
руководителя)
(подпись, Ф. И. О. руководителя)
___________________
___________________
(подпись, Ф. И. О. гл.
бухгалтера)
(подпись, Ф. И. О. гл.
бухгалтера)
________________________
Приложение 3
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2012 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Отчет о доходах
за__________20___ г.
тенге
Статья доходов
План
Факт
Отклонение
Примечание
Доход от
перевозки
пассажиров
Руководитель _____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер_________________________
(Ф.И.О., подпись)
МП
Приложение 4
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2012 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Отчет о расходах
за__________20___ г.
тенге
Статья расходов
План
Факт
Отклонение
Примечание
Руководитель _____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер _________________________
(Ф.И.О., подпись)
МП
Приложение 5
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов, выделенных бюджету города
Алматы на 2012 год на субсидирование
пассажирских перевозок метрополитеном
Утверждаю
__________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
«__»___________ 20__ год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий за период
с «___» _________ по «____» ________20_года
Наименование
Фактический объем перевезенных
пассажиров, чел
Установленный
тариф
Расчетный тариф
с начала года
за период
с «__»
по «__» 20__г.
1
2
3
4
5
ИТОГО:
продолжение таблицы
Причитающаяся сумма
бюджетных субсидий с
начала года, тенге
Оплачено с начала
года, тенге
Остаток причитающейся
суммы бюджетных
субсидий, тенге
Подлежит к оплате в
на
«__» ______ 20___ г.,
тенге
6
7
8
9
Руководитель ______________________________________
(Ф.И.О., подпись)