Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау қағидаларын және оны төлеу мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 383 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 шiлдедегi № 621 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.07.2023 № 621 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 125-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау қағидалары және оны төлеу мөлшері бекітілсін.
2. "Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау қағидасын және оны төлеу мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 тамыздағы № 893 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 30 наурыздағы
№ 383 қаулысымен
бекітілген
Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау қағидалары және оны төлеу мөлшері
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы Қағидалар (бұдан әрі - Қағидалар) Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау және төлеу тәртібін айқындайды.
2. Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындауды және төлеуді "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы республикалық маңызы бар қалалардың және елорданың білім басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері (бұдан әрі – бөлім) жүргізеді.

Об утверждении Правил назначения и размера выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 383. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 621.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.07.2023 № 621 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 125 Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения и размер выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2011 года № 893 "Об утверждении Правил назначения и размера выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 2012 года № 383
Правила
назначения и размер выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила (далее – Правила), определяют порядок назначения и выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей.
2. Назначение и выплата пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, производятся управлениями образования городов республиканского значения и столицы, отделами образования районов, городов областного значения (далее – отдел) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) или веб-портал "электронное правительство".

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Жәрдемақы тағайындау және төлеу қорғаншыларға немесе қамқоршыларға ата-анасының қайтыс болуына, ата-ана құқықтарының шектелуiне немесе олардан айрылуына, ата-аналары хабарсыз кеткен деп танылуына, олардың қайтыс болған деп жариялануына, әрекетке қабiлетсiз, әрекет қабiлетi шектелген деп танылуына, бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеуiне, ата-анасының іздестірілуіне, ата-анасының баласын тәрбиелеуден немесе оның құқықтары мен мүдделерiн қорғаудан жалтаруына, оның iшiнде ата-анасының өз баласын стационарлық үлгідегі тәрбиелеу, емдеу және медициналық-әлеуметтік мекемесiнен алудан бас тартуына байланысты, сондай-ақ ата-ана қамқоршылығы болмаған өзге де жағдайларда жалғыз ата-анасының немесе екеуiнiң де қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған баланы күтіп-бағуға жүргiзiледi.
2-тарау. Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Егер баланың (балалардың) жалақысы, алименттері, зейнетақылары және өзге де әлеуметтiк төлемдері түріндегі табыстарының, сондай-ақ өзіне тиесілі мүлкінен түсетін табыстарының орташа айлық сомасы тиісті облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелердегі баланы күтіп-бағуға арналған орташа айлық шығыстардан аспайтын болса, қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы қорғаншылықтағы немесе қамқоршылықтағы әр балаға (балаларға) тағайындалады.
Баланың орташа айлық табысын анықтау кезінде адам жәрдемақы тағайындауға жүгінген жылдың 1 қаңтарынан бастап жәрдемақы тағайындауға жүгінген айға дейінгі кезеңде баланың ақшалай нысанда нақты алған табыстары ескеріледі.
5. Баланың орташа айлық табысы табыстар сомасын жылдың 1 қаңтарынан бастап жәрдемақы тағайындауға жүгінген айға дейінгі айлардың санына бөлу арқылы анықталады.
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелердегі баланы күтіп-бағуға арналған орташа айлық шығыстарды осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес формула бойынша облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) білім басқармасы ай сайын анықтайды.

Сноска. Пункт 2 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Назначение и выплата пособия производится опекунам или попечителям на содержание несовершеннолетнего ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения единственного или обоих родителей в связи с их смертью, ограничением или лишением их родительских прав, признанием родителей безвестно отсутствующими, объявлением их умершими, признанием недееспособными, ограниченно дееспособными, отбыванием родителями наказания в местах лишения свободы, розыском родителей, уклонением родителей от воспитания ребенка или от защиты его прав и интересов, в том числе при отказе родителей взять своего ребенка из воспитательного, лечебного и медико-социального учреждения стационарного типа, а также в иных случаях отсутствия родительского попечения.
Глава 2. Порядок назначения пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Сноска. Заголовок главы 2 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Пособие опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, назначается на каждого ребенка (детей), находящегося под опекой или попечительством, если сумма среднемесячных доходов ребенка (детей) в виде его заработной платы, алиментов, пенсий и других социальных выплат, а также доходов от принадлежащего ему имущества не превышает среднемесячные расходы на содержание ребенка в учреждениях для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в соответствующей области, городе республиканского значения, столице.
При определении среднемесячных доходов ребенка учитываются доходы, фактически полученные ребенком в денежной форме за период с 1 января года, в котором лицо обратилось за назначением пособия, до месяца обращения за назначением пособия.
5. Среднемесячные доходы ребенка определяются путем деления суммы доходов на количество месяцев с 1 января года до месяца обращения за назначением пособия.
Среднемесячные расходы на содержание ребенка в учреждениях для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, определяются ежемесячно управлением образования области (города республиканского значения, столицы) по формуле согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

6. Қорғаншылар немесе қамқоршылар жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қорғаншының немесе қамқоршының осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жәрдемақы тағайындау үшін белгіленген үлгідегі өтініші;
2) құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы берген кезде сәйкестендіру үшін қорғаншының немесе қамқоршының жеке басын куәландыратын құжат;
3) баланың (балалардың) электрондық нысандағы туу туралы куәлігі немесе оның қағаз жеткізгіштегі көшірмесі;
4) қорғаншылық немесе қамқоршылық тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі;
5) екінші деңгейдегі банкте немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымда қорғаншының немесе қамқоршының атына дербес шот ашу туралы шарттың көшірмесі;
6) баланың (балалардың) кірісі (жалақы, алимент пен басқа да әлеуметтік төлемдер, сондай-ақ балаға (балаларға) тиесілі мүлкі есебінен кіріс алатынын растайтын құжаттар) туралы мәліметтер.
Өтініш берушінің жеке басын растайтын құжаттар туралы мәліметтерді, баланың (балалардың) туу туралы куәлігін ("АХАЖ тіркеу пункті" ақпараттық жүйесінде мәліметтер болмаған жағдайда), қорғаншылық және қамқоршылық туралы анықтаманы (қорғаншылар үшін), мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыны және өзге де әлеуметтік төлемдерді алатынын растайтын құжаттарды, екінші деңгейдегі банкте немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымда қорғаншының немесе қамқоршының атына дербес шот ашу туралы шартты Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері немесе бөлімнің қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Бөлім қорғаншының немесе қамқоршының жәрдемақы алуға құқығын өтініш түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде тексереді және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау немесе жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады және тіркеу журналында белгілейді.
Осы Қағидалардың 18-тармағында көрсетілген мән-жайлар қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындаудан бас тартуға негіз болып табылады.

6. Опекуны или попечители для получения пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, предоставляют следующие документы:
1) заявление опекуна или попечителя установленного образца для назначения пособия согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) документ, удостоверяющий личность опекуна или попечителя, для идентификации при подаче документов через Государственную корпорацию;
3) свидетельство о рождении ребенка (детей) в электронной форме или его копию на бумажном носителе;
4) копию приказа об установлении опеки или попечительства;
5) копию договора об открытии лицевого счета на имя опекуна или попечителя в банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций;
6) сведения о доходах ребенка (детей) (документы, подтверждающие получение заработной платы, алиментов и других социальных выплат, а также дохода за счет принадлежащего ребенку (детям) имущества).
Сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя, свидетельство о рождении ребенка (детей) (при отсутствии сведений в информационной системе "Регистрационный пункт ЗАГС"), справки об опеке и попечительстве (для опекунов), документы, подтверждающие получение государственных социальных пособий и иных социальных выплат, договор об открытии лицевого счета на имя опекуна или попечителя в банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан на осуществление отдельных видов банковских операций, работник Государственной корпорации или сотрудник отдела получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Сноска. Пункт 6 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Отдел проверяет право опекуна или попечителя на получение пособия в течение одного рабочего дня со дня поступления заявления и выносит решение о назначении либо об отказе в назначении пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и фиксирует в журнале регистрации.
Основаниями отказа в назначении пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, являются обстоятельства, указанные в пункте 18 настоящих Правил.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы бөлім барлық құжаттарды қабылдаған айдан бастап тағайындалады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы төлеуді бөлім қорғаншылардың немесе қамқоршылардың дербес шоттарына ақша қаражатын аудару арқылы ай сайын, ағымдағы айдың 15-і күнінен кешіктірмей жүргізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.04.2015 № 312 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген оларды төлеуді тоқтатуға әкеп соғатын жағдайларды қоспағанда, оның туған айын қоса алғанда, қамқорлыққа алынушы он сегіз жасқа толғанға дейін төленедi.
14. Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға арналған, қорғаншы немесе қамқоршы бөлімнің кінәсінен уақтылы алмаған жәрдемақы мерзімі шектелместен өткен кезең үшiн бір мезгілде төленедi.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Қорғаншы немесе қамқоршы тұрғылықты жерінің ауысқаны туралы бөлімді көшкен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етедi. Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы алатын қорғаншы немесе қамқоршы тұрғылықты жерін ауыстырған кезде бұрынғы тұрғылықты жеріндегі бөлім тұрғылықты жерінің ауысқаны туралы хабарлама алған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде қамқорлыққа алынушының жеке iсін жаңа тұрғылықты жеріндегі бөлімге жібереді. Бұл ретте қамқорлыққа алынушының жеке ісінде жәрдемақы төлемі қай күнге дейін жүргізілгені көрсетіледі.
Жаңа тұрғылықты жері бойынша жәрдемақы төлеуді қайта бастау бұрынғы тұрғылықты жері бойынша төлеу аяқталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Сноска. Пункт 9 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Опекунам или попечителям пособие на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, назначается с месяца приема всех необходимых документов отделом.
Сноска. Пункт 10 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Выплата опекунам или попечителям пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, производится отделом ежемесячно, не позднее 15 числа текущего месяца путем перечисления денежных средств на лицевые счета опекунов или попечителей.
Сноска. Пункт 11 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Исключен постановлением Правительства РК от 25.04.2015 № 312 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13. Пособие опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, выплачивается до достижения подопечным восемнадцатилетнего возраста, включая месяц его рождения, за исключением случаев, указанных в пункте 20 настоящих Правил, которые повлекут за собой прекращение их выплаты.
14. Пособие на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, своевременно не полученное опекуном или попечителем по вине отдела, выплачивается за прошлое время без ограничения сроков единовременно.
Сноска. Пункт 14 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Опекун или попечитель не позднее пяти рабочих дней извещает отдел о перемене места жительства со дня переезда. При перемене места жительства опекуна или попечителя, получающего пособие на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, отдел по прежнему месту жительства в течение семи рабочих дней со дня получения извещения о перемене места жительства направляет личное дело подопечного в отдел по новому месту жительства. При этом в личном деле подопечного указывается дата, по которой произведена выплата пособия.
Возобновление выплаты пособия по новому месту жительства осуществляется с даты окончания выплаты по прежнему месту жительства в течение пяти рабочих дней.
Сноска. Пункт 14 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

16. Егер Қазақстан Республикасының азаматы шетел азаматы немесе Қазақстан Республикасының аумағында тұратын азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын жетім баланың (жетім балалардың) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланың (балалардың) қорғаншысы немесе қамқоршысы болған жағдайда, жәрдемақының төленуі, егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы азаматтарының мұндай балалармен нақты тұратын жері бойынша олардың өзара есеп айырысуларынсыз жүргізіледі.
17. Қорғаншылардың немесе қамқоршылардың жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға арналған жәрдемақыны пайдалануын бақылауды бөлім жүзеге асырады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы мынадай:
1) баланың (балалардың) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемеде, стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде толық мемлекеттік қамтамасыз етуде тұрған;
2) баланың (балалардың) орташа айлық табысының сомасы тиісті облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелердегі баланы күтіп-бағуға арналған орташа айлық шығыстардың сомасынан артқан;
3) ата-аналарының өз баласын жеке өздері тәрбиелеуді және күтіп-бағуды жүзеге асыруға мүмкіндіктері болған, бірақ оны басқа адамдарға (ұзақ мерзімді қызметтік іс-сапарларда, балалармен бөлек тұратын, бірақ оларды күтіп-бағуға және тәрбиелеуге жағдайлары бар) қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа өз еркімен берген жағдайларда тағайындалмайды.
19. Бөлімнің қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы шешіміне жоғары тұрған мемлекеттік органға (жоғары тұрған лауазымды тұлғаға) немесе сотқа шағым жасауға болады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Қорғаншыға немесе қамқоршыға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы төлеу бөлімнің шешімі бойынша мынадай жағдайларда тоқтатылады:

16. В случае если гражданин Республики Казахстан является опекуном или попечителем ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, являющегося иностранным гражданином или лицом без гражданства, проживающего на территории Республики Казахстан, то выплата пособия производится по месту фактического проживания граждан Республики Казахстан с такими детьми, без их взаимных расчетов, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
17. Контроль за использованием опекунами или попечителями пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, осуществляется отделом.
Сноска. Пункт 17 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Не назначается пособие на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в случаях:
1) нахождения ребенка (детей) на полном государственном обеспечении в учреждении для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в медико-социальных учреждениях стационарного типа;
2) превышения суммы среднемесячных доходов ребенка (детей) среднемесячных расходов на содержание ребенка в учреждениях для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в соответствующей области, городе республиканского значения, столице;
3) возможности родителей лично осуществлять воспитание и содержание своего ребенка, но добровольно передавших его под опеку или попечительство другим лицам (находятся в длительных служебных командировках, проживают раздельно с детьми, но имеют условия для их содержания и воспитания).
19. Решение отдела об отказе в назначении опекунам или попечителям пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, может быть обжаловано в вышестоящий государственный орган (вышестоящему должностному лицу) или в суд.
Сноска. Пункт 19 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Выплата пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, опекуну или попечителю прекращается по решению отдела в следующих случаях:

1) қамқорлыққа алынушының кәмелеттік жасқа толуы;
2) қамқорлыққа алынушының жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемеге, стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемеге толық мемлекеттiк қамтамасыз етуге орналасуы;
3) қамқорлыққа алынушы баланың (балалардың) асырап алынуы;
4) қорғаншының немесе қамқоршының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес өз мiндеттерiн атқарудан босатылуы және шеттетілуі;
5) қамқорлыққа алынушы баланың (балалардың) некеге тұруы;
6) жетім баланың (жетім балалардың) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланың (балалардың) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 22-1-бабына сәйкес толық әрекетке қабiлеттi (эмансипацияланған) деп жариялануы;
7) жетім баланың (жетім балалардың) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланың (балалардың) бөлімнің қорытындысы негізінде ата-анасына қайтарылуы;
8) баланың (балалардың) қайтыс болуы;
9) баланың (балалардың) орташа айлық кірісі сомасының тиісті облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы, елордадағы жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелердегі баланы күтіп-бағуға арналған орташа айлық шығыстардың сомасынан артып кетуі.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21. Жәрдемақы төлеудi тоқтату бөлімнің шешiмi бойынша төлемдi тоқтатуға әкелетін мән-жайлар туындаған айдан кейінгі айдан бастап жүргiзiледi.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. Егер қорғаншыға немесе қамқоршыға іздеу нәтижесінде ата-аналарының табылғаны, олардың емделіп шығуы, бас бостандығынан айыру орындарынан босауы, қамқорлыққа алушының кірісінің өзгергені және қорғаншыға (қамқоршыға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақының төленуін тоқтатуға әкеп соқтыратын өзге де жағдайлар туралы белгілі болса, ол бөлімді бұл туралы бес жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Жәрдемақы төлеудi тоқтату туралы шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бөлім бұл туралы қорғаншыларды немесе қамқоршыларды хабардар етеді.

1) достижение подопечным совершеннолетия;
2) устройство подопечного на полное государственное обеспечение в учреждение для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в медико-социальное учреждение стационарного типа;
3) усыновление подопечного ребенка (детей);
4) освобождение и отстранение опекуна или попечителя от исполнения своих обязанностей в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье";
5) вступление в брак подопечного ребенка (детей);
6) объявление ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, полностью дееспособным (эмансипированным) согласно статье 22-1 Гражданского кодекса Республики Казахстан;
7) возвращение родителям ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, на основания заключения отдела;
8) смерть ребенка (детей);
9) превышение суммы среднемесячных доходов ребенка (детей) среднемесячных расходов на содержание ребенка в учреждениях для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в соответствующей области, городе республиканского значения, столице.
Сноска. Пункт 20 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Прекращение выплаты пособия производится по решению отдела с месяца, следующего за месяцем, в котором возникли обстоятельства, влекущие за собой прекращение выплаты.
Сноска. Пункт 21 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Если опекуну или попечителю стало известно об обнаружении родителей в результате розыска, их излечении, освобождении из мест лишения свободы, изменении доходов опекаемых и других случаях, влекущих за собой прекращение выплаты опекуну (попечителю) пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, он извещает об этом отдел в течение пяти рабочих дней.
Сноска. Пункт 22 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Отдел в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения о прекращении выплаты пособия извещает об этом опекунов или попечителей.

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24. Егер артық төлем алушы тарапынан терiс пайдаланудың нәтижесiнде болса, заңсыз төленген және алынған жәрдемақы қорғаншыдан немесе қамқоршыдан өндiрiлiп алынады. Артық төленген жәрдемақыны өндiрiп алу өз еркімен немесе сот шешiмiнiң негiзiнде жүргiзiледi.
3-тарау. Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы төлеу мөлшері және жәрдемақының пайдаланылуын бақылау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
25. Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы төлеу мөлшері айына он айлық есептік көрсеткішті құрайды.
26. Бөлім жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақының пайдаланылуын бақылауды жарты жылда 1 реттен сиретпей жүргізеді.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.09.2022 № 757 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы
(жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы
тағайындау қағидаларына және оны төлеу мөлшеріне
1-қосымша
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелердегі баланы күтіп-бағуға арналған орташа айлық шығыстарды есептеу формуласы
Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелердегі баланы күтіп-бағуға арналған орташа айлық шығыстар мына формула бойынша анықталады:
ОШ=АШББ/БС/12 ай
мұндағы:
ОШ – тиісті облыстағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мекемелердегі баланы күтіп-бағуға арналған орташа айлық шығыстар;
АШББ – еңбекке ақы төлеу шығыстарын, өтемақы төлемдерін, әлеуметтiк салықты және Мемлекеттік әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды, мемлекет ішінде және елден тыс іс-сапарларды және қызметтік жол жүрулерді, орындаушылық құжаттарды орындауды, сот актілерін қоспағанда, облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) білім басқармасының "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша адамның жәрдемақы тағайындауға жүгінген жылдағы жоспарлы шығыстарының сомасы,
БС – адамның жәрдемақы тағайындауға жүгінген жылдың 1 қаңтарындағы облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) білім басқармаларының "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландырылатын ұйымдарда толық мемлекеттік қамтамасыз етуде күтіп-бағылатын балалардың нақты саны.
Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы
(жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы
тағайындау қағидаларына және оны төлеу мөлшеріне
2-қосымша
Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау үшін өтініштің нысаны
(орган атауы)
______________________________
______________________________
Өтініш
Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған бала (балалар)
____________________________________________ күтіп-бағуға жәрдемақы
(баланың (балалардың) Т.А.Ә., туған күні)
тағайындауды сұраймын
Қорғаншының немесе қамқоршының тегі_________________________________
Аты _______________________Әкесінің аты______________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Органның қорғаншыны немесе қамқоршыны тағайындау туралы шешімі
_____________________________________________________________________
__________________________ 20__ ж. "___" __________
Қорғаншының немесе қамқоршының жеке басын растайтын құжаттың түрі
_____________________________________________
Сериясы ___________нөмірі _______________ кiм берген ______________
Жеке сәйкестендiру нөмiрi ________________________________________
Дербес шотының № _____________ Банктiң атауы ___________________
Жеке сәйкестендiру нөмiрi (ЖСН) __________________________________
Жеке деректерде өзгерістер туындаған жағдайда, олар туралы 15 күн iшiнде хабарлауға мiндеттенемiн.
Жалған мәлiметтер мен жасанды құжаттарды бергенiм үшiн жауапкершiлiк туралы ескертiлдi.
20___ ж. "___" ________ _____________________
(өтiнiш берушiнiң қолы)
Құжаттар қабылданды: 20___ ж. "___" _________
______________________________________________________ _____________
(құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы) (қолы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қию сызығы)
Жеке деректерде өзгерістер туындаған жағдайда, олар туралы 15 күн iшiнде хабарлауға мiндеттенемiн.
Жалған мәлiметтер мен жасанды құжаттарды бергенiм үшiн жауапкершiлiк туралы ескертiлдi.
Құжаттары қоса берiлген азамат
____________________________________________________________ өтiнiшi
________ данада 20___ ж. "___" ____ № _____ қабылданды.
____________ ______________________________________________________
(қолы) (құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы)
Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы
(жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы
тағайындау қағидаларына және оны төлеу мөлшеріне
3-қосымша
Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім
20 ___ жылғы "___" ___________ № ________
(орган атауы)
_________________________________
Iстiң № ___________
Азамат ______________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өтiнiш берiлген күн _________________________________________________
Баланың туу туралы куәлiгi (туу туралы актiнің жазбасы)
Берiлген күнi _______________________ №_____________________
Баланың туу туралы куәлiгiн (туу туралы актiнің жазбасын) берген органның атауы ______________________________________________________
Баланың Т.А.Ә. _________________________________________________
Баланың туған күні ______________________________________________
Органның қорғаншыны немесе қамқоршыны тағайындау туралы шешімі
____________________________________________________________________
Тағайындау күні 20__ ж. _________________
Тағайындалған жәрдемақы сомасы

Сноска. Пункт 23 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Неправомерно выплаченные и полученные пособия взыскиваются с опекуна или попечителя, если переплата произошла в результате злоупотребления со стороны получателя. Возврат излишне выплаченного пособия производится в добровольном порядке или на основании решения суда.
Глава 3. Размер выплаты опекунам или попечителям пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, и контроль за использованием пособия
Сноска. Заголовок главы 3 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Размер выплаты опекунам или попечителям пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, составляет десять месячных расчетных показателей в месяц.
26. Контроль за расходованием пособия на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, производится отделом не реже 1 раза в полугодие.
Сноска. Пункт 26 – в редакции постановления Правительства РК от 27.09.2022 № 757 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам назначения и размеру выплаты
пособия опекунам или попечителям на
содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и
ребенка (детей), оставшегося без попечения
родителей
Формула
исчисления среднемесячных расходов на содержание ребенка в
учреждениях для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения
родителей
Среднемесячные расходы на содержание ребенка в учреждениях для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, определяются по следующей формуле:
СР=ТРБП/КД/12 мес.
где:
СР - среднемесячные расходы на содержание ребенка в учреждениях для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в соответствующей области, городе республиканского значения, столице;
ТРБП - сумма плановых расходов на год, в котором лицо обратилось за назначением пособия, по бюджетной программе управления образования области (города республиканского значения, столицы) "Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей", за исключением расходов на оплату труда, компенсационные выплаты, социальный налог и социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования, командировки и служебные разъезды внутри страны и за пределы страны, исполнение исполнительных документов, судебных актов;
КД – фактическое количество детей, содержащихся на полном государственном обеспечении в организациях, финансируемых по бюджетным программам "Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" управлений образования области (города республиканского значения, столицы) на 1 января года, в котором лицо обратилось за назначением пособия.
Приложение 2
к Правилам назначения и размеру выплаты
пособия опекунам или попечителям на
содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и
ребенка (детей), оставшегося без попечения
родителей
Форма заявления
для назначения пособия опекуну или попечителю на содержание
ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без
попечения родителей
(наименование органа)
_________________________
Заявление
Прошу назначить пособие на содержание ребенка (детей),
оставшегося без попечения родителей
____________________________________________________________________
(ФИО, дата рождения ребенка (детей))
Фамилия ____________________________________________________________
Имя ___________________ Отчество _________________________ опекуна
или попечителя
Адрес _______________________________________________________________
Решение органа о назначении опекуном или попечителем ________________
_____________________________________________________________________
_________от "__" ______ 20 ___г.
Вид документа, удостоверяющего личность опекуна или попечителя ______
_____________________________________________________________________
Серия _______ номер ______ кем выдано _______________________________
Индивидуальный идентификационный номер ______________________________
№ лицевого счета __________ Наименование банка ______________________
В случае возникновения изменений в личных данных обязуюсь в
течение 15 дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление
недостоверных сведений и поддельных документов.
"___" _____________ 20 ___ года ___________________
(подпись заявителя)
Документы приняты:
"___" _________ 20 __ года
____________ ________________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О., должность лица, принявшего документы)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(линия отреза)
В случае возникновения изменений в личных данных обязуюсь в
течение 15 дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление
недостоверных сведений и поддельных документов.
Заявление гр. ___________________ с прилагаемыми документами
в количестве _____ штук принято "___" ________ 20 __ г.
_____________ _______________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О., должность лица, принявшего документы)
Приложение 3
к Правилам назначения и размеру выплаты
пособия опекунам или попечителям на
содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и
ребенка (детей), оставшегося без попечения
родителей
Решение
о назначении (отказе в назначении) пособия опекуну или
попечителю на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка
(детей), оставшегося без попечения родителей
№ ___ от "___" ____ 20___ года
(наименование органа)
№ дела _______
Гражданин (ка) ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Дата обращения ______________________________________________________
Свидетельство о рождении ребенка (запись акта о рождении)
№ _____________ Дата выдачи ____________________________ наименование
органа, выдавшего свидетельство о рождении ребенка (запись акта о
рождении)____________________________________________________________
Ф.И.О. ребенка ______________________________________________________
Дата рождения ребенка _______________________________________________
Решение органа о назначении опекуном или попечителем ________________
_____________________________________________________________________
Дата назначения _______ 20 __ г.
Назначенная сумма пособия

20__ ж. __________ бастап 20__ ж._________ аралығында
__________________ теңге ________________________________ сомасында
(жазумен)
Айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне байланысты жәрдемақының тағайындалған сомасы:
Баланың Т.А.Ә. ______________________________________________________
_________________________ бастап ________________________аралығында
_______________ теңге ___________________________________ сомасында
(жазумен)
__________________________________________ себебі бойынша жәрдемақы тағайындаудан бас тартылды
_________________________________________ себебі бойынша жәрдемақының төленуі тоқтатылды
М.О.
(Орган басшысы)
____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)

с ______ 20 __ г. по _______ 20 __ г.
в сумме ____ тенге __________________________________________________
(прописью)
Назначенная сумма пособия в связи с изменением месячного расчетного
показателя:
ФИО ребенка _________________________________________________________
пособие с _____________________________ по __________________________
в сумме _____________ тенге _________________________________________
(прописью)
Отказано в назначении пособия по причине: ___________________________
Выплата пособия прекращена по причине: ______________________________
М.П.
(Руководитель органа)
(подпись) (фамилия)