"Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2131 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 395 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 114 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 114 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Медициналық көмек көрсетуді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2131 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 59, 525-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың әкімдері:
1) жұмыс істеп тұрған денсаулық сақтау ұйымдары желісінің номенклатурасын осы қаулыға сәйкес келтірсін;
2) денсаулық сақтау ұйымдарының желісін дамыту мен оларды қаржылай және материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі шараларды қабылдасын.»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары:
1) бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары:
аудандық емхана (бұдан әрі – АЕ) аудан орталығында құрылады;
медициналық пункт халқының саны 50 (елу) адамнан 800 (сегіз жүз) адамға дейінгі ауылдық елді мекендерде (бұдан әрі – АЕМ) құрылады;
фельдшерлік-акушерлік пункт халқының саны 800 (сегіз жүз) адамнан 2000 (екі мың) адамға дейінгі АЕМ-де құрылады;
дәрігерлік амбулатория (отбасылық денсаулық орталығы) халқының саны 2000 (екі мың) адамнан 10000 (он мың) адамға дейінгі АЕМ-де құрылады;
ауылдық емхана бекітілген халқының саны 10000 (он мың) адамнан және одан асатын халқы тығыз орналасқан АЕМ-де құрылады;
қалалық емхана (бұдан әрі – ҚЕ) бекітілген халқының саны 30000 (отыз мың) адамнан асатын қалаларда бір аумақтық учаске шегінде, бірақ кемінде бір ҚЕ құрылады;
дәрігерлік амбулатория бекітілген халқының саны 30000 (отыз мың) адамнан кем емес бір аумақтық учаске шеңберінде қалалық елді-мекендерде құрылады.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2131 "Об утверждении государственного норматива сети организаций здравоохранения Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 395. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 114
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
В целях совершенствования оказания медицинской помощи Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2131 «Об утверждении государственного норматива сети организаций здравоохранения Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 59, ст. 525) внести следующие изменения:
1) пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Акимам областей, города республиканского значения и столицы:
1) привести номенклатуру существующей сети организаций здравоохранения в соответствие с настоящим постановлением;
2) принимать меры по развитию сети организаций здравоохранения и их финансовому и материально-техническому обеспечению.»;
2) в государственном нормативе сети организаций здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Организации здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь:
1) организации здравоохранения, оказывающие первичную медико-санитарную помощь:
районная поликлиника (далее – РП) создается в районном центре;
медицинский пункт создается в сельских населенных пунктах (далее – СНП) с количеством населения от 50 (пятьдесят) до 800 (восемьсот) человек;
фельдшерско-акушерский пункт создается в СНП с количеством населения от 800 (восемьсот) до 2000 (две тысячи) человек;
врачебная амбулатория (центр семейного здоровья) создается в СНП с количеством населения от 2000 (две тысячи) до 10000 (десять тысяч) человек;
сельская поликлиника создается в СНП компактного проживания с численностью прикрепленного населения от 10000 (десять тысяч) человек и более;
городская поликлиника (далее – ГП) создается в городах с численностью прикрепленного населения в пределах одного территориального участка более 30000 (тридцать тысяч) человек, но не менее одной ГП;
врачебная амбулатория создается в городах в пределах одного территориального участка с численностью прикрепленного населения менее 30000 (тридцать тысяч) человек;

2) консултациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары:
консултациялық-диагностикалық орталық облыстарда, республикалық маңызы бар қалада және астанада құрылады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

2) организации здравоохранения, оказывающие консультативно-диагностическую помощь:
консультативно-диагностический центр создается в областях, городе республиканского значения и столице.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов