Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласындағы қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 наурыздағы № 412 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 6 наурыздағы № 223 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 06.03.2013 № 223 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласындағы қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. «Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізу үшін арнайы техникалық құралдар саласындағы қызметті лицензиялау ережесін және осы қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 маусымдағы № 528 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 21, 238-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 наурыздағы
№ 412 қаулысымен
бекітілген
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы
техникалық құралдар саласындағы қызметке қойылатын
біліктілік талаптары
1. Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды (бұдан әрі - АТҚ) әзірлеу, ендіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызмет мынадай кіші қызмет түрлерін қамтиды:
1) АТҚ-ны әзірлеу және өндіру;
2) АТҚ-ны жөндеу және өткізу.
2. АТҚ саласындағы қызметке қойылатын біліктілік талаптары:
1) жоғарғы техникалық білімі бар маманның;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып, мәлімделген қызмет түрі бойынша жұмыс жүргізуге Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары беретін рұқсаттың;
3) осы біліктілік талаптарының қосымшасына сәйкес ең аз техникалық құралдар мен бақылау-өлшеу жабдықтарының;
4) біліктілік сынақтың нәтижелері бойынша жүзеге асырылатын мәлімделген тұлғалардың білім деңгейін бағалаудың болуын қамтиды. АТҚ саласындағы біліктілік сынақтарын тапсыру үшін сұрақтар тізбесін лицензиар белгілейді.

Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к виду деятельности в сфере специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2012 года № 412. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2013 года № 223
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 06.03.2013 № 223 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования, предъявляемые к виду деятельности в сфере специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2007 года № 528 «Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований к видам деятельности в сфере специальных технических средств для проведения оперативно-розыскных мероприятий» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 21, ст. 238).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2012 года № 412
Квалификационные требования,
предъявляемые к виду деятельности в сфере специальных
технических средств, предназначенных для проведения
оперативно-розыскных мероприятий
1. Деятельность по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий (далее - СТС) включает следующие подвиды деятельности:
1) разработка и производство СТС;
2) ремонт и реализация СТС.
2. Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности в сфере СТС, включают наличие:
1) специалиста, имеющего высшее техническое образование;
2) разрешения органов национальной безопасности Республики Казахстан на работу со сведениями, составляющими государственные секреты Республики Казахстан, по заявленному виду деятельности;
3) минимальных технических средств и контрольно-измерительного оборудования согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям;
4) оценки уровня знаний заявленных лиц, осуществляемых по результатам квалифицированного зачета. Перечень вопросов для сдачи квалифицированных зачетов в сфере СТС устанавливается лицензиаром.

3. АТҚ-ны әзірлеу және өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін мынадай қосымша біліктілік талаптары белгіленеді:
1) арнайы бөлінген өндірістік үй-жайдың (жеке меншік құқығы немесе өзгеше заңды негіз болған кезде);
2) әзірленетін және өндірілген АТҚ-ны сақтау үшін оқшауландырылған үй-жайдың (жеке меншік құқығы немесе өзгеше заңды негіз болған кезде).
Бұл ретте үй-жайлар:
1) терезелері темір тормен;
2) тәуліктік күзет пультіне қосылған күзет және өрттен қорғау сигнализациясы жүйелерімен;
3) екі құлыпты құрылғысы бар мөрленетін темір есіктермен;
4) мөрленетін кемінде бір темір шкафпен жабдықталуы тиіс.
4. АТҚ-ны жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін жеке меншік құқығында немесе өзге заңды негіздегі арнайы бөлінген үй-жайдың болуын қамтитын қосымша біліктілік талап белгіленеді.
Бұл ретте үй-жай;
1) терезелері темір тормен;

3. Для осуществления деятельности по разработке и производству СТС устанавливаются дополнительные квалификационные требования:
1) специально выделенного производственного помещения (при наличии права собственности или иного законного основания);
2) изолированного помещения для хранения разрабатываемых и произведенных СТС (при наличии права собственности или иного законного основания).
При этом помещения должны быть оборудованы:
1) металлическими решетками на окнах;
2) системами охранной и пожарной сигнализации с выведением их на пульт круглосуточной охраны;
3) металлическими опечатываемыми дверями с двумя запирающими устройствами;
4) не менее одним опечатываемым металлическим шкафом.
4. Для осуществления деятельности по ремонту и реализации СТС устанавливается дополнительное квалификационное требование, включающее наличие на праве собственности или ином законном основании специально выделенного помещения.
При этом помещение должно быть оборудовано:
1) металлическими решетками на окнах;