Жек дуадақ жұмыртқасын жинау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 сәуірдегі № 470 Қаулысы
Оңтүстік Қазақстан облысындағы питомникте жек дуадақтың аналық басын құру мақсатында арнайы құрылған жағдайларда оларды қолдан өсіру және кейіннен мекендеу ортасына шығару үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2012 жылдың 1 сәуір - 30 маусым кезеңінде Маңғыстау облысының аумағында саны 150 (бір жүз елу) дана жек дуадақ жұмыртқасын жинау жүзеге асырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті:
1) белгіленген тәртіппен «Охотзоопром» ӨБ» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына Маңғыстау облысының аумағында саны 150 (бір жүз елу) дана жек дуадақ жұмыртқасын жинауға рұқсат берсін;
2) жек дуадақ жұмыртқасы жиналатын жерлерде жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнаманың сақталуын бақылауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов

О сборе яиц дрофы-красотки
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2012 года № 470
В целях создания маточного поголовья в питомнике по выращиванию дрофы-красотки в Южно-Казахстанской области для искусственного разведения в специально созданных условиях и последующего выпуска в среду обитания Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить сбор яиц дрофы-красотки в количестве 150 (сто пятьдесят) штук в период с 1 апреля по 30 июня 2012 года на территории Мангистауской области.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) в установленном порядке выдать разрешение Республиканскому государственному казенному предприятию «ПО «Охотзоопром» на сбор яиц дрофы-красотки в количестве 150 (сто пятьдесят) штук на территории Мангистауской области;
2) обеспечить контроль в местах сбора яиц дрофы-красотки за соблюдением законодательства в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов