Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу және ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер мәртебесін беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 сәуірдегі № 502 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 649 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 649 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Ғарыш қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 8-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу және ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер мәртебесін беру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 20 сәуірдегі
№ 502 қаулысымен
бекітілген
Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу және ғарышкерлікке
кандидат, ғарышкер мәртебесін беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу және ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер мәртебесін беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Ғарыш қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленді және ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуді және ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер мәртебесін беруді жүзеге асырудың тәртібін айқындайды.
2. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу тәртібі
2. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуді ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) ағымдағы және перспективалық ұшқыш басқаратын бағдарламалардың қажеттіліктерінен туындайтын ұшқыш басқаратын ғарыш аппараттарының барлық типтерінде ұшуға дайындық үшін жүргізеді.
3. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуді ұйымдастыру және жүргізу үшін уәкілетті орган жанынан арнайы комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады. Комиссия туралы ережені және оның құрамын уәкілетті орган бекітеді. Комиссия ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуді жүргізу кезеңінде әрекет етеді.
4. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеудің мерзімі, басталуы және аяқталуы жөніндегі шешім қабылдауды Комиссия жүзеге асырады.
5. Комиссияның құрамына ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушы кіре алмайды.
6. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушыға қойылатын талаптар:
1) ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушы Қазақстан Республикасының жасы 18-ге толған және 40-тан аспаған азаматы болуы тиіс;

Об утверждении Правил отбора кандидатов в космонавты и присвоения статуса кандидата в космонавты, космонавта
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2012 года № 502. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 649
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 649 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктом 4) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О космической деятельности» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила отбора кандидатов в космонавты и присвоения статуса кандидата в космонавты, космонавта.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2012 года № 502
Правила отбора кандидатов в космонавты
и присвоения статуса кандидата в космонавты, космонавта
1. Общие положения
1. Настоящие Правила отбора кандидатов в космонавты и присвоения статуса кандидата в космонавты, космонавта (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О космической деятельности» и определяют порядок осуществления отбора кандидатов в космонавты и присвоения статуса кандидата в космонавты, космонавта.
2. Порядок отбора кандидатов в космонавты
2. Отбор кандидатов в космонавты проводится уполномоченным органом в области космической деятельности (далее – уполномоченный орган) из потребностей текущей и перспективной пилотируемых программ для подготовки к полетам на всех типах пилотируемых космических аппаратов.
3. Для организации и проведения отбора кандидатов в космонавты создается специальная комиссия при уполномоченном органе (далее – Комиссия). Положение о Комиссии и ее состав утверждаются уполномоченным органом. Комиссия действует на период проведения отбора кандидатов в космонавты.
4. Принятие решения по срокам, началу и окончания отбора кандидатов в космонавты осуществляет Комиссия.
5. В состав Комиссии не может входить участник отбора кандидатов в космонавты.
6. Требования к участнику отбора кандидатов в космонавты:
1) участник отбора кандидатов в космонавты должен быть гражданином Республики Казахстан, не моложе 18 лет и не старше 40 лет;

2) жоғары білімінің болуы.
7. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысуға:
1) осы Қағидалардың 6-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін;
2) заңды күшіне енген сот шешімімен іске қабілетсіз немесе іске қабілеті шектелі деп танылған;
3) соттылығы заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алып тасталмаған азаматтар жіберілмейді.
8. Комиссия осы Қағидаларға сәйкес бұқаралық ақпарат құралдарының баспа басылымдарында, сондай-ақ уәкілетті органның интернет-ресурсында ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу басталғанға дейін бір ай ішінде ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу туралы хабарландыру орналастыруды жүзеге асырады.
Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуді жүргізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:
1) ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеудің жүргізілетін күні мен орны;
2) ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушыларға қойылатын талаптар;
3) ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысу үшін құжаттар қабылдаудың басталған және аяқталған күні.
Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысу үшін құжаттар қабылдау ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу басталған күнінен бастап күнтізбелік он бес күн өткен соң аяқталады.
9. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысуға тілек білдірген азаматтардан құжаттар қабылдауды, тіркеуді және сақтауды уәкілетті орган жүзеге асырады. Ұсынылатын құжаттар осы Қағидалардың 10-тармағының талаптарына сәйкес келмеген кезде, ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушыдан құжаттарды қабылдаудан бас тартылады және құжаттар пакеті қабылданғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
10. Қажетті құжаттар тізбесі:
1) уәкілетті орган басшысының атына еркін нысанда жазылған өтініш;
2) осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған сауалнама;
3) түйіндеме;
4) еркін нысанда жазылған өмірбаян;
5) жоғарғы білімі туралы құжаттардың нотариалды расталған көшірмелері;
6) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі;
7) № 086/У нысандағы медициналық анықтама;
8) психикалық ауруларының, нашақорлығының, маскүнемдігі мен уытқұмарлығының болмауы туралы анықтама.
11. Барлық құжаттар болған кезде, сондай-ақ осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарының талаптарына тұлға сәйкес келгенде, Комиссия құжат тапсырушы тұлғаның ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысу үшін жіберілгендігі туралы құжаттарды қабылдау аяқталған соң, бес жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды. Тұлға осы Қағидалардың 6 және 7-тармақтарының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, Комиссия құжаттарды қабылдаудан шешім қабылдайды және уәкілетті орган тиісті шешім қабылдаған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде осы тұлғаға жазбаша түрде дәлелді жауап жібереді. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысуға жіберілген тұлғалардың тізімі Комиссия хаттамасымен бекітіледі.

2) наличие высшего образования.
7. К участию в отборе кандидатов в космонавты не допускаются граждане:
1) не соответствующие требованиям, установленным в пункте 6 настоящих Правил;
2) признанные недееспособными или ограниченно дееспособными решением суда, вступившим в законную силу;
3) имеющие судимость, которая не погашена или не снята в установленном законом порядке.
8. Комиссия в соответствии с настоящими Правилами осуществляет размещение объявления об отборе кандидатов в космонавты в печатных изданиях средств массовой информации, а также на интернет-ресурсе уполномоченного органа за один месяц до начала отбора кандидатов в космонавты.
Объявление о проведении отбора кандидатов в космонавты должно содержать следующие сведения:
1) дату и место проведения отбора кандидатов в космонавты;
2) требования, предъявляемые к участникам отбора кандидатов в космонавты;
3) дату начала и окончания приема документов для участия в отборе кандидатов в космонавты.
Прием документов для участия в отборе кандидатов в космонавты заканчивается по истечении пятнадцати календарных дней со дня начала отбора кандидатов в космонавты.
9. Прием, регистрацию и хранение документов от граждан, желающих принять участие в отборе кандидатов в космонавты, осуществляет уполномоченный орган. При несоответствии представляемых документов требованиям пункта 10 настоящих Правил участнику отбора кандидатов в космонавты отказывается в приеме документов и дается мотивированный ответ в письменном виде в течение трех рабочих дней после получения пакета документов.
10. Перечень необходимых документов:
1) заявление, которое составляется в свободной форме на имя руководителя уполномоченного органа;
2) заполненная анкета по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
3) резюме;
4) автобиография, изложенная в произвольной форме;
5) копии документов о наличии высшего образования, заверенные нотариально;
6) копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
7) медицинская справка формы № 086/У;
8) справка об отсутствии психических заболеваний, наркомании, алкоголизма и токсикомании.
11. При наличии всех документов, а также соответствии лица требованиям пунктов 6 и 7 настоящих Правил, Комиссия принимает решение о допуске подавшего документы лица к участию в отборе кандидатов в космонавты в течение пяти рабочих дней со дня окончания приема документов. В случае несоответствия лица требованиям пунктов 6 и 7 настоящих Правил, Комиссия принимает решение об отказе в приеме документов, и уполномоченным органом направляется мотивированный ответ данным лицам в письменном виде в течение трех рабочих дней со дня принятия соответствующего решения. Список лиц, допущенных к участию в отборе кандидатов в космонавты, утверждается протоколом Комиссии.

12. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысуға жіберілген тұлғалардың тізімі бекітілгеннен кейін, Комиссия ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушылар ұсынған құжаттарды зерделейді және күнтізбелік он күн ішінде қатысушылармен әңгімелесу өткізеді.
13. Комиссия қатысушылармен әңгімелесу жүргізген кезде ғарыш қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін тексереді, сондай-ақ қатысушылардың жалпы білім деңгейі мен білгірлігін айқындайды.
14. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы Комиссия мүшелерінің жалпы санының жай көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған кезде Комиссия төрағасы берген дауыс шешуші болып табылады. Комиссия отырысы Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқанда заңды деп саналады.
Комиссия шешімі хаттама түрінде ресімделеді, оған Комиссияның барлық мүшелері мен Комиссия хатшысы қол қояды.
15. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушыларды медициналық тексеруді уәкілетті органмен жасалған келісімшарттарға және келісімдерге сәйкес ғарышкерлерді даярлау орталықтары жүргізеді. Комиссия шешіміне негізделген уәкілетті органның жолдамасы оны жүргізу үшін негіздеме болып табылады.
16. Іріктеу рәсімдері аяқталғаннан кейін Комиссия ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушылармен жүргізілген әңгімелесу, медициналық тексеру нәтижелерін талдауды жүзеге асырады және ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу нәтижелері бойынша қорытындыны қабылдайды.
17. Уәкілетті орган Комиссия ұсынған қорытындыны күнтізбелік 5 күн ішінде қарайды және ғарышкерлікке кандидаттардың тізімін бекіту туралы шешім қабылдайды.
18. Уәкілетті органның ғарышкерлікке іріктелген және ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу шарттарынан өтпеген кандидаттар бойынша шешімі уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады.
Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуден өткен, ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушыларға күнтізбелік он күн ішінде уәкілетті орган бекіткен ғарышкерлікке кандидаттар тізімімен қоса хат жіберіледі. Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуден өтпеген, ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуге қатысушыларға күнтізбелік он күн ішінде уәкілетті органның шешімінің хаттамасымен қоса дәлелді бас тарту жіберіледі.
3. Қазақстан Республикасының ғарышкерлігіне кандидат
мәртебесін беру тәртібі
19. Қазақстан Республикасының ғарышкерлігіне кандидат мәртебесі уәкілетті органның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуден өткен және ғарышкер біліктілігін алу үшін даярлыққа жіберілген тұлғаларға беріледі.

12. После утверждения списка лиц, допущенных к участию в отборе кандидатов в космонавты, Комиссия изучает представленные участниками отбора кандидатов в космонавты документы и проводит собеседование с участниками в течение десяти календарных дней.
13. При проведении Комиссией собеседования с участниками проверяются знания законодательства Республики Казахстан в области космической деятельности, также определяется общий уровень образования и эрудиции участников.
14. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием простым большинством голосов от общего числа членов Комиссии. При равенстве голосов голос председателя Комиссии является решающим. Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
Решение Комиссии оформляется в виде протокола, который подписывается всеми членами Комиссии и секретарем Комиссии.
15. Медицинское обследование участников отбора кандидатов в космонавты проводится центрами подготовки космонавтов в соответствии с контрактами и соглашениями, заключенными уполномоченным органом. Основанием для его проведения является направление уполномоченного органа, основанное на решении Комиссии.
16. По окончании процедур отбора Комиссия осуществляет анализ результатов собеседования, медицинского обследования участников отбора кандидатов в космонавты и принимает заключение по результатам отбора кандидатов в космонавты.
17. Уполномоченный орган в течение 5 календарных дней рассматривает заключение, представленное Комиссией, и принимает решение об утверждении списка кандидатов в космонавты.
18. Решение уполномоченного органа по отобранным кандидатам в космонавты и не прошедшим условий отбора кандидатов в космонавты участников публикуется на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Участникам отбора кандидатов в космонавты, прошедшим отбор кандидатов в космонавты, в течение десяти календарных дней высылается письмо с приложением утвержденного уполномоченным органом списка кандидатов в космонавты. Участникам отбора кандидатов в космонавты, не прошедшим отбор кандидатов в космонавты, в течение десяти календарных дней направляется мотивированный отказ с приложением протокола решения уполномоченного органа.
3. Порядок присвоения статуса кандидата в космонавты
Республики Казахстан
19. Статус кандидата в космонавты Республики Казахстан присваивается лицам, прошедшим отбор кандидатов в космонавты и направленным на подготовку для получения квалификации космонавта, по представлению уполномоченного органа решением Правительства Республики Казахстан.

20. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Үкіметіне ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуден өткен және ғарышкерлер біліктілігін алу үшін даярлыққа жіберілген тұлғалар тізімін уәкілетті орган ғарышкерлікке кандидаттар тізімін бекіткен сәттен бастап бір ай ішінде Қазақстан Республикасының ғарышкерлігіне кандидат мәртебесін беру туралы ұсынысты Қазақстан Республикасының Үкіметі шешімінің тиісті жобасымен қоса ұсынады.
21. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының ғарышкерлігіне кандидат мәртебесін беру туралы ұсынысты Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентіне сәйкес қарайды және аталған тұлғаларға Қазақстан Республикасының ғарышкерлігіне кандидат мәртебесін беру туралы шешімді қабылдайды.
22. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының ғарышкерлігіне кандидат мәртебесін беру туралы шешім қабылдаған сәттен бастап бір ай ішінде ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеуден өткен тиісті тұлғаларға Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті шешімі туралы хабарлайды.
4. Қазақстан Республикасының ғарышкері мәртебесін беру тәртібі
23. Қазақстан Республикасының азаматы Қазақстан Республикасының ғарышкері мәртебесін алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) Қазақстан Республикасының ғарышкері мәртебесін беру туралы еркін нысанда жазылған өтінішті;
2) ғарышкердің біліктілігін куәландыратын нотариалды расталған құжаттың көшірмесін ұсынуы қажет.
24. Қазақстан Республикасының ғарышкері мәртебесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен, уәкілетті органның ұсынысы бойынша ғарышкерлерді даярлау орталықтарында жалпы ғарыштық даярлау курстарын аяқтағандығы жөнінде ғарышкер куәлігін алған Қазақстан Республикасының азаматтарына беріледі.
Уәкілетті орган Қазақстан Республикасы ғарышкерлерінің қажетті санын ағымдағы және перспективалық ұщқыш басқаратын бағдарламалардың қажеттілігі негізінде ұшқыш басқаратын ғарыш аппараттарының барлық типтерінде ұшуға дайындық үшін қарайды және белгілейді.
25. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының азаматынан өтінішті алған сәттен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті шешімінің жобасымен қоса, оған Қазақстан Республикасының ғарышкері мәртебесін беру туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізеді.
26. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентіне сәйкес Қазақстан Республикасының ғарышкері мәртебесін беру туралы ұсынысты қарайды және аталған тұлғаға Қазақстан Республикасының ғарышкері мәртебесін беру туралы шешім қабылдайды.

20. Уполномоченный орган представляет в Правительство Республики Казахстан список лиц, прошедших отбор кандидатов в космонавты и направленных на подготовку для получения квалификации космонавтов, в течение одного месяца с момента утверждения списка кандидатов в космонавты уполномоченным органом с предложением присвоения статуса кандидатов в космонавты Республики Казахстан с приложением соответствующего проекта решения Правительства Республики Казахстан.
21. Правительство Республики Казахстан рассматривает представление о присвоении статуса кандидатов в космонавты Республики Казахстан в соответствии с регламентом Правительства Республики Казахстан, установленным Правительством Республики Казахстан, и принимает решение о присвоении указанным лицам статуса кандидата в космонавты Республики Казахстан.
22. В течение одного месяца с момента принятия Правительством Республики Казахстан решения о присвоении статуса кандидатов в космонавты Республики Казахстан уполномоченный орган уведомляет соответствующих лиц, прошедших отбор кандидатов в космонавты, о соответствующем решении Правительства Республики Казахстан.
4. Порядок присвоения статуса космонавта Республики Казахстан
23. Для получения статуса космонавта Республики Казахстан гражданину Республики Казахстан необходимо представить в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление в свободной форме о присвоении статуса космонавта Республики Казахстан;
2) копию документа, удостоверяющего присвоение квалификации космонавта, заверенную нотариально.
24. Статус космонавта Республики Казахстан присваивается гражданам Республики Казахстан, получившим по окончании курса общей космической подготовки в центрах подготовки космонавтов удостоверение космонавта, по представлению уполномоченного органа решением Правительства Республики Казахстан.
Необходимое количество космонавтов Республики Казахстан рассматривается и устанавливается уполномоченным органом, исходя из потребностей текущей и перспективной пилотируемых программ для подготовки к полетам на всех типах пилотируемых космических аппаратов.
25. Уполномоченный орган в течение пятнадцати календарных дней с момента получения заявления от гражданина Республики Казахстан вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о присвоении ему статуса космонавта Республики Казахстан с приложением соответствующего проекта решения Правительства Республики Казахстан.
26. Правительство Республики Казахстан рассматривает представление о присвоении статуса космонавта Республики Казахстан в соответствии с регламентом Правительства Республики Казахстан, установленным Правительством Республики Казахстан, и принимает решение о присвоении указанному лицу статуса космонавта Республики Казахстан.

27. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының ғарышкері мәртебесін беру туралы шешім қабылдаған сәттен бастап бір ай ішінде аталған тұлғаға Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті шешімі туралы хабарлайды.
Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу
және ғарышкерлікке кандидат,
ғарышкер мәртебесін беру
қағидаларына қосымша
ҒАРЫШКЕРЛІККЕ КАНДИДАТТЫҢ САУАЛНАМАСЫ
3x4
фото
1. Тегі, аты, әкесінің аты: _________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
бұрын басқа тегі, аты, әкесінің аты болған жағдайда оларды, оларды
қашан және қайда ауыстырғандығы туралы жазу
2. Туған күні, айы, жылы _________________________________________
3. Жынысы ________________________________________________________
4. Туған жері ____________________________________________________
республика, өлке, облыс, елді мекен
5. Тұрғылықты (тіркелген) жері ____________________________________
индекс, республика, өлке, облыс,
__________________________________________________________________
елді мекен, көше, үй, корпус, пәтер, телефон
6. Азаматтығы ____________________________________ Егер осымен қатар
басқа елдің азаматтығын иемденген болса, қай ел екендігі туралы жазу
___________________________________________________________________
7. Негізгі құжат, жеке куәлігі, Қазақстан Республикасы азаматының паспорты
сериясы _____ нөмірі ___________ «___» ___________ 20___ жылы берілді
___________________________________________________________________
кім бергені көрсетілсін
8. Ғарышкерлер жасағына кіру мақсаты _____________________________
__________________________________________________________________
9. Білімі: _______________________________________________________
10. Жұмыстағы кезеңіңізде (оқудағы, қызметтегі) мемлекеттік
құпияларға жатқызылған аса маңызды немесе аса құпия мәліметтерге
рұқсат ресімделді ме?
__________________________________________________________________
(болса, ұйымның қандай бағытында және қай жылы)
11. Шетелге шығуға кедергі болатын шарттық, келісімшарттық міндеттемелеріңіз бар ма?
__________________________________________________________________
(болса, ұйымның қандай бағытында және қай жылы ресімделген)
12. Әскери қызметке қатысы _______________________________________
13. Жасалған қылмыс үшін сотталдыңыз ба немесе айыпталушы ретінде шақырылдыңыз ба?
14. Сот шешімімен салынған міндеттемелерден жалтарып жүрген жоқсыз
ба? ______________________________________________________________

27. В течение одного месяца с момента принятия Правительством Республики Казахстан решения о присвоении статуса космонавта Республики Казахстан уполномоченный орган уведомляет указанное лицо о соответствующем решении Правительства Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам отбора кандидатов
в космонавты и присвоения статуса
кандидата в космонавты, космонавта
АНКЕТА КАНДИДАТА В КОСМОНАВТЫ
Фото
3x4
1. Фамилия, имя, отчество:_________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
если ранее имели другие фамилию, имя, отчество, укажите их, когда меняли их и где
2. Число, месяц, год рождения______________________________________
3. Пол_____________________________________________________________
4. Место рождения__________________________________________________
республика, край, область, населенный пункт
5. Место жительства (регистрации)__________________________________
___________________________________________________________________
индекс, республика, край, область, населенный пункт,
___________________________________________________________________
улица, дом, корпус, квартира, телефон
6. Гражданство_______________Если одновременно имеется гражданство
другого государства, указывается какого именно____________________
7. Основной документ, удостоверение личности, паспорт гражданина Республики Казахстан:
серия______номер____Выдан "___"______августа____20__года
__________________________________________________________________
указать, кем выдан
8. Цель поступления в Отряд космонавтов__________________________
___________________________________________________________
9. Образование:
10. Был ли на Вас за период работы (учебы, службы) оформлен допуск
к сведениям особой важности или совершенно секретным сведениям, отнесенным к
государственной тайне?
_________________________________________________________________
________________________________________________________________
(если да, то по линии какой организации и в каком году)
11. Имеете ли Вы договорные, контрактные обязательства, препятствующие выезду за границу?
_________________________________________________________________
(если да, то с какой организацией и в каком году оформлены)
12. Отношение к воинской службе__________________________________
13. Осуждены ли Вы были за совершение преступления либо привлекались
в качестве обвиняемого?__________________________________
14. Не уклоняетесь ли Вы от исполнения обязательств, наложенных судом?
__________________________________________________________

15. Жақын туыстар туралы мәліметтер.
Тегі, аты, әкесінің аты
Туған күні, айы,жылы және жері.
16. Еңбек кітапшасынан соңғы 10 жылдағы еңбек қызметі туралы үзінді
(оқу орындарындағы оқуы мен әскери қызметті қоса):
Айы және жылы
Толық көрсетілген лауазымы және жұмыс орны
Министрліктер (ведомстволар) қысқартылмай көрсетілген жұмыс орындары мен лауазымдары, оның ішінде қарулы күштердің түрі мен әскери бөлімшенің нөмірі
Кәсіпорын, мекеме, ұйым, әскери бөлімнің орналасқан жері (мекенжайы)
Кіру
Шығу
ӨТІНІШТЕ ЖАЛҒАН МӘЛІМЕТТЕР ЖАЗҒАНЫМ НЕМЕСЕ ҚОЛДАН ЖАСАНДЫ
ҚҰЖАТТАР ҰСЫНҒАНЫМ ҮШІН ЗАҢНАМАДА БЕЛГІЛЕНГЕН ЖАУАПКЕРШІЛІККЕ
ТАРТЫЛАТЫНДЫҒЫМ ТУРАЛЫ ЕСКЕРТІЛДІМ
20  жылғы  « »                           (өтініш берушінің қолы)
________________

15. Сведения о близких родственниках.
Фамилия, имя, отчество
Число, месяц, год и место рождения
16. Выписка из трудовой книжки о трудовой деятельности за последние 10 лет
(включая учебу в учебных заведениях и военную службу):
Месяц и год
Должность и место работы с указанием
Министерства (ведомства), без сокращений, в
том числе номер войсковой части, вида и
рода войск вооруженных сил
Местонахождение
(адрес)
предприятия,
учреждения,
организации,
войсковой части
Поступ-
ления
Увольне-
ния
Я ПРЕДУПРЕЖДЕН, ЧТО СООБЩЕНИЕ ЛОЖНЫХ СВЕДЕНИЙ В
ЗАЯВЛЕНИИ ИЛИ ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
ПОДДЕЛЬНЫХ ДОКУМЕНТОВ ВЛЕЧЕТ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ,
УСТАНОВЛЕННУЮ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВОМ
«__»
___________20_____
года_________
(подпись заявителя)