"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 522 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98  қаулысына(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 215-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Экожүйелерді сақтау және қалпына келтіру бойынша жағдай жасау» деген 1.1-мақсатта:
«Қоршаған ортаға эмиссияларды тұрақтандыру» деген 1.1.1-міндетте:
«Қоршаған ортаны қорғаудың бірыңғай ақпараттық жүйесімен (ҚОҚ БАЖ) кіріктірілген мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін кіріктіру» деген реттік нөмірі 10-жолдың «2012 жыл» деген бағаны «3» деген санмен толықтырылсын;
«Тарихи» ластануларды жою, табиғи ортаны қалпына келтіру» деген 1.1.2-міндетте:
«Қазақстандағы тұрақты органикалық ластағыштар (ТОЛ) проблемалары жөніндегі жобалар шеңберінде халықаралық инвестициялардың өсу қарқыны» деген реттік нөмірі 22-жолдың «2012 жыл» деген бағанында «128» деген сандар «14» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 22-1-жолмен толықтырылсын:
«
22-1
Жерасты суларын алты валентті хроммен ластанудан тазарту үшін технологиялық алаңды дайындау пайызы
ведомстволық деректер
%
100
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 23-1-жолмен толықтырылсын:
«
23-1
Ақтөбе облысының Елек өзеніне іргелес аймақта № 3 тәжірибелік-өнеркәсіптік учаскеде алты валентті хроммен ластанудан аумақты тазартуға арналған технологиялық алаңды салу, бұрғылау, тәжiрибелік-сүзгілік және камералдық жұмыстарды жүргізу, химиялық реагентт сатып алу
Х
»;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағытын, мақсаты мен міндетін іске асыру бойынша іс-шаралар» деген бағанда:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 "О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 522
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 «О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 215) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в цели 1.1 «Создание условий по сохранению и восстановлению экосистем»:
в задаче 1.1.1. «Стабилизация эмиссий в окружающую среду»:
графу «2012 год» строки, порядковый номер 10, «Интеграция информационных систем государственных органов, интегрируемых с Единой информационной системой охраны окружающей среды (ЕИС ООС)» дополнить цифрой «3»;
в задаче 1.1.2. «Ликвидация исторических загрязнений, восстановление природной среды»:
в графе «2012 год» строки, порядковый номер 22, «Темпы роста международных инвестиций в рамках проектов по проблемам СОЗ в Казахстане» цифры «128» заменить цифрами «14»;
дополнить строкой, порядковый номер 22-1, следующего содержания:
«
22-1
Процент подготовки
технологической площадки
для очистки подземных
вод от загрязнения
шестивалентным хромом
ведомст.
данные
%
100
»;
дополнить строкой, порядковый номер 23-1, следующего содержания:
«
23-1
Строительство
технологической площадки,
проведение буровых,
опытно-фильтрационных и
камеральных работ,
приобретение химического
реагента для очистки
территории от загрязнения
шестивалентным хромом на
опытно-промышленном участке
№ 3 в зоне, примыкающей к
реке Илек в Актюбинской
области
Х
»;
в разделе 4. «Развитие функциональных возможностей»:
в графе: «Мероприятия по реализации стратегического направления, цели и задачи государственного органа»:
пункт 9 изложить в следующей редакции:

«9. Министрлік қызметшілерінің Интернет желісіне және БЭҚАЖ (Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесі) ақпараттық жүйесіне қосылуын бөлуді қамтамасыз ету»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
001 «Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің ақпараттық жүйесін іске асыру бойынша шығындарының аталған бюджеттік бағдарламаның жалпы бюджеттік қаражаты көлеміне қатысты үлесі» деген жолда «2,7» деген сандар «5,3» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «2 178 249» деген сандар «2 239 656» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2012 жыл» деген бағанында «4 001 943» деген сандар «4 013 299» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Тарихи» ластануларды жою» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттік бағдарламаның түрі»:
«мазмұнына байланысты» деген жолда «Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру» деген сөздер «бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру» деген сөздермен ауыстырылсын;
«ағымдағы/даму» деген жолда «ағымдағы» деген сөз «даму» деген сөзбен ауыстырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Ақтөбе облысының Елек өзеніне іргелес аймақта № 3 тәжірибелік-өнеркәсіптік учаскеде алты валентті хроммен ластанған жерасты суларын тазартуға арналған бұрғыланған ұңғыманың саны
бірлік
68
»;
соңғы нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Іске асырылып жатқан жобалар бойынша Ақтөбе облысының Елек өзеніне іргелес аймақта № 3 тәжірибелік-өнеркәсіптік учаскеде алты валентті хроммен ластанған жерасты суларын тазартуға арналған технологиялық алаңды салуды аяқтау
%
100
»;
«2012 жыл» деген бағанда:
«ҚНжЕ, ҚН және бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес құрылыс жұмыстарының сапасы» деген жол «100» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған шығындар
мың теңге
132 849
»
бюджеттік шығыстар көлемі деген жол «233 259» деген сандармен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 022 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
022 «Табиғи ортаны техногендік ластанудан тазарту»
Сипаттама
Ақтөбе облысының Елек өзеніне іргелес аймақта алты валентті хроммен ластанған № 3 тәжірибелік-өнеркәсіптік учаскенің жерасты суларын тазартуды жүргізу, сонымен қатар жабдықтар мен материалдарды алу, № 3 учаскесінде тәжiрибелік-сүзгілік жұмыстар, жерасты суларын тазарту бойынша жұмыстар (бірінші саты), өңделетiн жұмыстар, толтыру үдерісін үлгілеу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтер көрсетуді жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Іс-шаралар мен бюджеттік бағдарламалар көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
жоспарлы кезең
жобаланған жылдар
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (ағымдағының жоспары)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Іске асырылатын жоба бойынша аумақты тазарту үшін сатып алынған химиялық реагенттердің саны
тонна

«9. Обеспечить разделение подключения к сети Интернет и информационной системе ЕСЭДО (Единая система электронного документооборота) работников Министерства»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе 7.1. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию»:
в графе «2012 год»:
в строке «Доля затрат по реализации информационных систем Министерства охраны окружающей среды к общему объему бюджетных средств данной бюджетной программы» цифры «2,7» заменить цифрами «5,3»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2 178 249» заменить цифрами «2 239 656»;
в бюджетной программе 004 «Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды»:
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «4 001 943» заменить цифрами «4 013 299»;
в бюджетной программе 012 «Ликвидация «исторических» загрязнений»:
«Вид бюджетной программы»:
в строке «в зависимости от содержания» слова «осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг» заменить словами «осуществление бюджетных инвестиций»;
в строке «текущая/развитие» слово «текущая» заменить словом «развитие»;
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество пробуренных скважин для
очистки подземных вод от загрязнения
шестивалентным хромом на
опытно-промышленном участке № 3 в
зоне, примыкающей к реке Илек в
Актюбинской области
ед.
68
»;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Завершение строительства
технологической площадки для очистки
подземных вод от загрязнения
шестивалентным хромом на
опытно-промышленном участке № 3 в
зоне, примыкающей к реке Илек в
Актюбинской области по реализуемым проектам
%
100
»;
в графе «2012 год»:
строку «Качество строительства в соответствии со СНиП, СН и утвержденной проектно-сметной документацией» дополнить цифрами «100»;
показатель эффективности дополнить строкой следующего содержания:
«
Затраты на строительно-монтажные работы
тыс.
тенге
132 849
»;
строку «объем бюджетных расходов» дополнить цифрами «233 259»;
дополнить бюджетной программой 022 следующего содержания:
«
Бюджетная
программа
022 «Очистка природной среды от техногенного
загрязнения»
Описание
Проведение очистки подземных вод
опытно-промышленного участка № 3 от загрязнения
шестивалентным хромом в зоне, примыкающей к
реке Илек в Актюбинской области, в том числе на
приобретение оборудования и материалов,
опытно-фильтрационные работы на участке № 3,
работы по очистке подземных вод (первая фаза),
камеральные работы, моделирование процесса закачки.
Вид бюджетной
программы
в зависимости
от содержания
осуществление государственных
функций, полномочий и оказание
вытекающих из них государственных
услуг
в зависимости
от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование
мероприятий и
показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный период
плановый период
проекти-
руемый год
2009
год
(отчет)
2010
год
(план
текущего)
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого
результата
Количество
приобретенного
химического
реагента
для очистки
территории
по реализуемому
проекту
тонна

1500
сатып алынған бұрғылау сорғыштарының саны
бірлік
10
соңғы нәтиже көрсеткіштері
Іске асырылатын жоба бойынша жалпы тәжiрибелік-сүзгілік жұмыстар көлеміндегі бұрғыланған 68 ұңғымада жүргізілген тәжiрибелік-сүзгілік жұмыстардың үлесі
%
33
Ақтөбе облысының Елек өзеніне іргелес аймақта алты валентті хроммен ластанған № 3 тәжірибелік-өнеркәсіптік учаскенің жерасты суларын тазарту үшін жабдықтармен және материалдармен жабдықтау үлесі
%
100
сапа көрсеткіштері
Жобалық-сметалық құжаттамаларға сәйкес тәжiрибелік-сүзгілік және өңделетін жұмыстардың сапасы
%
100
тиімділік көрсеткіштері
Бір ұңғыма бірлігіне арналған жабдықтар мен материалдарды сатып алу шығындары
мың теңге

1500
Количество
приобретенных
скваженных
насосов
ед.
10
показатели
конечного
результата
Доля проведенных
опытно-фильтрационных
работ на 68
пробуренных
скважинах от
общего объема
опытно-фильтрационных
работ по
реализуемому
проекту
%
33
Доля
оснащенности
оборудованием и
материалами для
очистки
подземных вод
от загрязнения
шестивалентным
хромом на
опытно-промышленном
участке № 3 в
зоне, примыкающей
к реке Илек в
Актюбинской
области
%
100
показатели
качества
Качество опытно-
фильтрационных и
камеральных
работ в
соответствии с
проектно-сметной
документацией
%
100
показатели
эффективности
Затраты на
приобретение
оборудования и
материалов на
одну единицу
скважины
тыс.
тенге

1450
Бір ұңғыма бірлігінде тәжiрибелік-сүзгілік жұмыстарды жүргізу шығындары
мың теңге
1752
бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
372 756
»;
014 «Гидрометеорологиялық қызметті жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2012 жыл» деген бағанында «1 276 512» деген сандар «1 369 301» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Қазақстан Республикасының «жасыл дамуды» ілгерілету және Астаналық бастамашылығын іске асыру үшін өңіраралық ынтымақтастықты күшейтуге көмек көрсетуі» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «26 500» деген сандар «42 750» деген сандармен ауыстырылсын;
«грант қаражаттары бойынша» деген жолда «0» деген сан «16 250» деген сандармен ауыстырылсын;
020 «Қазақстанда құрамында ТОЛ (тұрақты органикалық ластағыштар) бар қалдықтарды жою» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда «48 100» деген сандар «55 525» деген сандармен ауыстырылсын;
«ЖЭҚ грантының қаражаты бойынша» деген жолда «0» саны «7 425» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
Канада траст қорының гранты бойынша Дүниежүзілік банкі грантының қаражаты
мың теңге
0
0
»
деген жол алынып тасталсын;
«Бюджеттік шығындар жиынтығы» деген 7.2-кіші бөлімде:
«2012 жыл» деген бағанда:
«Бюджеттік шығыстардың БАРЛЫҒЫ» деген жолда «19 031 175» деген сандар «19 826 417» деген сандармен ауыстырылсын;
«ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолда «9 330 175» деген сандар «9 788 013» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолда «9 701 000» деген сандар «10 038 404» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов

1450
Затраты на
проведение
опытно-фильтрационных
работ на одной
единице скважины
тыс.
тенге
1752
объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге
372 756
»;
в бюджетной программе 014 «Модернизация гидрометеорологической службы»:
в графе «2012 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «1 276 512» заменить цифрами «1 369 301»;
в бюджетной программе 019 «Содействие Республике Казахстан в усилении межрегионального сотрудничества для продвижения «Зеленого роста» и реализации Астанинской Инициативы»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «26 500» заменить цифрами «42 750»;
в строке «за счет гранта» цифру «0» заменить цифрами «16 250»;
в бюджетной программе 020 «Уничтожение отходов, содержащих СОЗ (стойкие органические загрязнители) в Казахстане»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «48 100» заменить цифрами «55 525»;
в строке «за счет средств гранта ГЭФ» цифру «0» заменить цифрами «7 425»;
строку:
«
за счет средств гранта
Всемирного банка по гранту
Канадского трастового фонда
тыс.
тенге
0
0
»
исключить;
в подразделе 7.2. «Свод бюджетных программ»:
в графе «2012 год»:
в строке «ВСЕГО бюджетных расходов» цифры «19 031 175» заменить цифрами «19 826 417»;
в строке «текущие бюджетные программы» цифры «9 330 175» заменить цифрами «9 788 013»;
в строке «бюджетные программы развития» цифры «9 701 000» заменить цифрами «10 038 404».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов