"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 158 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 529 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 158 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 252-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 158 "О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 529
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 158 «О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 252) следующие изменения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Агроөнеркәсiп кешен салаларын тұрақты дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететін бәсекеге қабілетті елдің агроөнеркәсіп кешенін дамыту және өнiмдер экспортын ұлғайту» деген 1-мақсатта:
«Мал шаруашылығы мен тауарлы балық өсіру өнiмдерiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыру» деген 1.2-міндетте:
мына:
«

в Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в стратегическом направлении 1. «Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса»:
в цели 1. «Развитие конкурентоспособного агропромышленного комплекса страны, обеспечивающего продовольственную безопасность и увеличение экспорта продукции»:
в задаче 1.2. «Повышение продуктивности и качества продукции животноводства и товарного рыбоводства»:
строку
«

10,2
түйе
10,6
9,8
9,8
10
10
10
11
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлім осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 26 сәуірдегі
№ 529 қаулысына
қосымша
7-бөлiм. Бюджеттiк бағдарламалар
Бюджеттiк бағдарламалар
Бюджеттік бағдарлама
001 «Агроөнеркәсіптік кешен, су, орман, аңшылық, балық шаруашылығы және аграрлық ғылымды дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру»
Сипаттау
Бекітілген штат санына сәйкес Ауыл шаруашылығы министрлігінің орталық аппараты мен аумақтық органдарын ұстау
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобала натын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Агроөнеркәсiптiк кешен, су, орман, аңшылық, балық шаруашылығы және аграрлық ғылым саласында мемлекеттiк саясатты iске асыруды қамтамасыз ететiн орталық аппараттың және аумақтық органдар аппараттарының мемлекеттiк қызметшiлер саны
адам

10,2
верблюды
10,6
9,8
9,8
10
10
10
11
»;
раздел 7. «Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 апреля 2012 года № 529
Раздел 7. Бюджетные программы
Бюджетные программы
Бюджетная
программа
001 «Формирование и реализация политики государства в сфере развития
агропромышленного комплекса, водного, лесного, охотничьего, рыбного
хозяйства и аграрной науки»
Описание
Содержание центрального аппарата и территориальных органов Министерства
сельского хозяйства согласно утвержденной штатной численности
Вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
осуществление государственных функций,
полномочий и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
теку-
щего
года
плановый период
проектируемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Количество государственных
служащих центрального
аппарата и аппаратов
территориального органа,
обеспечивающих реализацию
государственной политики в
области агропромышленного
комплекса, лесного, водного,
охотничьего, рыбного
хозяйства и аграрной науки
чел.

142 856,6
193 383,5
247 247
277 830
277 830
277 830
Бюджеттік бағдарлама
016 «Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау»
Сипаттамасы
Жоба Қазақстанның барлық облыстарына кредит желiсiн таратуға және ауылдық жердегі шағын қаржыландыру, құрылымдық қаржыландыру және ауыл шаруашылығы техника мен жабдығының лизингі бағдарламасы сияқты қаржыландыру тетiктерiн енгiзуге бағытталған. Ауыл шаруашылығы тәуекелдерiн басқаруда әдiстемелiк көмек, агрометеостанцияларды қайта жаңғырту, консалтингтiк қызметтер.
Бюджеттік бағдарламаланың түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
даму/ағымдағы
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
«Ауылдық қаржылық кеңес қызметтерi» компоненті шеңберiнде фермерлер үшін бiр күндiк ақпараттық семинарлар өткiзу
саны
162
Қайта жаңғыртылған агрометеостанциялар саны
саны
24
Қазіргі уақытта қолданатын өсімдік шаруашылығын сақтандыру жүйесіне талдау жасау және қайта қарау жөнінде, және альтернативтік мүмкін өсімдіктер сақтандыру өнімдерін анықтау жөнінде қызмет көрсету
қызмет
1
1
Өсiмдiк шаруашылығында әртүрлі сақтандыру өнiмдерiн енгiзу тәжірибесімен алмасу бойынша шетелде оқыту
қызмет
1
Ауыл шаруашылығындағы ұзақ мерзiмдi инвестициялар, лизинг және құрылымдық қаржыландыру бойынша оқыту жүргiзу:
а) екінші деңгейдегі банктердің және лизингтік компаниялардың кредиттік мамандары үшін
адам
139
б) екінші деңгейдегі банктердің және лизингтік компаниялардың филиал басшылары үшін
адам
51
«Институционалды даму» тақырыбы бойынша оқытылған қатысушы шағын қаржы ұйымдар (ҚШҚҰ) саны
саны
47
«Ауылдық шағын қаржыландырудың жаңа өнімдерін дамыту» және «Коммерциалық банктермен байланысты дамыту» тақырыбтары бойынша оқытылған ҚШҚҰ саны
саны
59
Жоба мониторингі және бағалау жөніндегі халықаралық консультанттың қызметтері
адам/ай
2
«Ауыл шаруашылығы тәуекелін басқару» атты 2-компонентті іске асыруды аяқтау қорытындысы бойынша Қазақстандағы өсімдік шаруашалығындағы қолданылатын сақтандыру жүйесіндегі заңнаманы жетілдіру үшін ұсыныстар әзірлеу
қызмет
1
2011 жылы «Ауыл шаруашылығы тәуекелін басқару» атты 2-компонент бойынша сатып алынған агрометеожабдықтардың инсталляциялауының аяқталуын және іске қосылуын бақылау және оны Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің «Қазгидромет» РМК балансына тапсыру
қызмет
1
«Қаржы секторы мекемелерінің қызметтерімен ауыл халқын қамтуды кеңейту» атты 3-компонент бойынша 2011 жылы екінші деңгейдегі банктермен берілген кіші несиелерге мониторинг жүргізу
қызмет
1

142 856,6
193 383,5
247 247
277 830
277 830
277 830
Бюджетная
программа
016 «Постприватизационная поддержка сельского хозяйства»
Описание
Проект направлен на распространение кредитной линии на все области
Казахстана и внедрение механизмов финансирования, таких как:
микрофинансирование в сельской местности, структурное финансирование и
программа лизинга сельхозтехники и оборудования. Методическая помощь в
управлении сельскохозяйственными рисками, модернизация
агрометеостанций, консалтинговые услуги.
Вид бюджетной
программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной
программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
теку-
щего
года
плановый
период
проекти-
руемый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Проведение однодневных
информационных семинаров для
фермеров в рамках компонента
«Сельские финансовые
консультационные службы»
кол-во
162
Количество модернизированных
агрометеостанций
кол-во
24
Услуги по проведению анализа и
пересмотра существующей системы
страхования в растениеводстве
Казахстана, определение
альтернативно-возможных продуктов
страхования в растениеводстве
услуга
1
1
Обучение за рубежом по обмену
опытом внедрения различных
продуктов страхования в
растениеводстве
услуга
1
Проведение обучения по долгосрочным
инвестициям, лизингу и структурному
финансированию в сельском
хозяйстве:
а) для кредитных специалистов
банков второго уровня и лизинговых
компаний
б) для руководителей филиалов
банков второго уровня и лизинговых
компаний
чел.
чел.
139
51
Количество обученных участвующих
микрофинансовых учреждений (УМФУ)
по теме  «Институциональное
развитие»
Количество обученных УМФУ по теме
«Развитие новых продуктов сельского
микрофинансирования» и
«Развитие связей с коммерческими
банками»
кол-во
кол-во
47
59
Услуги  международного консультанта
по мониторингу и оценке проекта
чел./
мес.
2
Разработка предложений по
усовершенствованию законодательства
в области системы страхования в
растениеводстве Казахстана по
итогам реализации компонента 2
«Управление сельскохозяйственными
рисками»
услуга
1
Контроль завершения работ по
инсталляции и запуску
агрометеооборудования, закупленного
в рамках проекта по компоненту 2
«Управление сельскохозяйственными
рисками» в 2011 году и передача на
баланс РГП «Казгидромет»
Министерства охраны окружающей
среды Республики Казахстан
услуга
1
Мониторинг субзаймов, выданных
банками второго уровня в 2011 году,
в рамках кредитной линии по
компоненту 3 «Расширение охвата
сельского населения услугами
учреждений финансового сектора»
услуга
1
Составление финального отчета о

Жобаны 2006-2011 жылдар бойы іске асыру жөнінде қортынды есеп жасау
қызмет
1
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Ауылдық жерлерде кредиттеу және бизнестi дамыту мәселелерi бойынша концультациялар алған фермерлер мен тауар өндiрушiлер саны
саны
11 800
«Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру туралы» Заңды iске асыру жөніндегі нормативтiк-құқықтық актiлерге өзгерiстер енгiзу бойынша талдау және ұсыныстар; Ауыл шаруашылығында сақтандыруды нығайту саласындағы құжаттар жиынтығы; Қазақстанның мемлекеттiк секторы мен шешушi мемлекеттiк институттарының рөлi туралы есеп.
материал
1
1
Пилоттық аудандарда аграрлық метеостанциялардың орналасу тығыздығын арттыру
коэффициент
0,9-2,2
Сапа көрсеткіштері
Ауылдағы консультациялық қызметтердің сапасын арттыру
аттестацияланған консультанттар саны

ходе реализации проекта в 2006-2011
гг.
услуга
1
Показатели конечного результата
Количество фермеров и
товаропроизводителей, получивших
консультации по вопросам
кредитования и развития бизнеса в
сельской местности
кол-во
11 800
Анализ и предложения по внесению
изменений в нормативно-правовые
акты по реализации Закона
Республики Казахстан «Об
обязательном страховании в
растениеводстве»; комплект
документов в сфере укрепления
страхования в сельском хозяйстве;
отчет о роли государственного
сектора и ключевых государственных
институтов Казахстана
мате-
риал
1
1
Увеличение плотности расположения
агрометеостанций в пилотных
районах
коэф-
фици-
ент
0,9-2,2
Показатели качества
Повышение качества предоставления
консалтинговых услуг на селе
кол-во
аттес-
тован-
ных
консуль
-тантов

660
Тиімділік көрсеткіштері
Көрсетілген бір қызметтің орташа шығыны:
- жоба мониторингі және бағалау жөніндегі халықаралық консультант бойынша 1 адам/ай
мың теңге
4 275
- халықаралық тәжірибе мен жақсы әлемдік практикаларды қолдана отырып өсімдік шаруашылығын сақтандыру жүйесін қайта қарау бойынша
18 725
- өсiмдiк шаруашылығында әр түрлi сақтандыру өнiмдерiн енгiзу тәжiрибесімен алмасу үшін шетелде оқыту
21 000
- «Ауыл шаруашылығы тәуекелін басқару» атты 2-компонентті іске асыруды аяқтау қортындысы бойынша Қазақстандағы өсімдік шаруашалығындағы қолданылатын сақтандыру жүйесіндегі заңнаманы жетілдіру үшін ұсыныстар әзірлеу бойынша
1 080
- 2011 жылы «Ауыл шаруашылығы тәуекелін басқару» атты 2-компонент бойынша сатып алынған агрометеожабдықтардың инсталляциялауының аяқталуын және іске қосылуын бақылау және оны Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің «Қазгидромет» РМК балансына тапсыру бойынша
1 080
- «Қаржы секторы мекемелерінің қызметтерімен ауыл халқын қамтуды кеңейту» атты 3-компонент бойынша 2011 жылы екінші деңгейдегі банктермен берілген кіші несиелерге мониторинг жүргізу бойынша
1 080
- Жобаны 2006-2011 жыл бойы іске асыру жөнінде қортынды есеп жасау бойынша
1 080
1 аграрлық метеостанцияны сатып алудың орташа шығыны

660
Показатели эффективности
Средние затраты на единицу
оказываемой услуги:
- международного консультанта по
мониторингу и оценке проекта за 1
чел/мес
тыс.
тенге
4 275
- по пересмотру системы страхования
в растениеводстве с применением
международного опыта и лучших
мировых практик
18 725
- по обучению за рубежом для обмена
опытом внедрения различных
продуктов страхования в
растениеводстве
21 000
- по разработке предложения по
усовершенствованию законодательства
в области системы страхования в
растениеводстве Казахстана по
итогам реализации Компонента 2
«Управление сельскохозяйственными
рисками»
1 080
- по контролю завершения работ по
инсталляции и запуску
агрометеооборудования, закупленного
в рамках проекта по компоненту 2
«Управление сельскохозяйственными
рисками» в 2011 году и передача на
баланс РГП «Казгидромет»
Министерства охраны окружающей
среды Республики Казахстан
1 080
- по мониторингу субзаймов,
выданных банками второго уровня в
2011 году, в рамках кредитной линии
по компоненту 3 «Расширение охвата
сельского населения услугами
учреждений финансового сектора»
1 080
- по составлению финального отчета
о ходе реализации проекта в 2006 –
2011 гг.
1 080
Средние затраты на закуп 1
агрометеостанции

77 936,5
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Қолданыстағы суармалы жерлердiң жалпы көлемімен салыстырғандағы суармалы жерлердiң мелиоративтiк жағдайын жақсарту бойынша ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерінің шығындарын субсидиялау үлесі
%
5,6
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
1 гектарға жұмсалатын субсидия мөлшері
теңге
6 300
Бюджеттiк шығыстар көлемi
мың теңге
491 000
Бюджеттік бағдарлама
032 «Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту»
Сипаттау
Ертiс өзенiне және жерасты суларына уытты заттардың түсуiнiң алдын алу, қоршаған ортаны қалпына келтiру және өңiрдiң экологиясын жақсарту жолымен Өскемен, Семей, Павлодар қалалары мен Ертiс өзенiнің бойында орналасқан елдi мекендер тұрғындарының тұрмыс деңгейiн арттыру және денсаулығын жақсарту. Өскемен, Семей, Павлодар қалаларының тұрғындарын ауыз сумен қамтамасыз ету үшiн жер үстi және жер асты суларының сапасын жақсарту. Топырақ суларының ластануының және уытты қалдықтар шлейфінің Өскемен қаласы мен Ертiс өзенiнiң тұрғынүй аудандарына, ауыз сумен қамтамасыз ету көздерiне көшуінің алдын алу. Жергiлiктi және өнеркәсiптiк көздерден су сапасының мониторингi үшiн институционалдық тетіктерді күшейту.
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Су құбырлары желілерінің судың ысырап болуын анықтауға және су сапасын бақылауға арналған жабдықты қала су арнасы мен өңірдің бақылау-қадағалау қызметтерінің зертханалары үшін сатып алу
cаны
80
47
Мониторинг және жобалау қызметтерінің саны
бірлік
1
1
1
Қалдық су қоймасын салу және қайта жаңарту
%
10
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
«Жер асты суларының аса ластанған көздерін оқшаулау» және «Жер асты суларының ластанған учаскелерін тазалау» компоненттері бойынша әзірленген жобалық-сметалық құжаттамалардың (ЖСҚ) саны
бірлік
4
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Көрсетілген бір қызметтің орташа шығыны:
- бір жабдықты сатып алу бойынша
мың теңге
912,6
1 467,8
- бір ЖСҚ әзірлеу бойынша
42 901,8

77 936,5
Показатели конечного
результата
Доля субсидирования затрат
сельхозтоваропроизводителей
по мелиоративному улучшению
орошаемых земель от всей
площади используемых
орошаемых земель
%
5,6
Показатели качества
Показатели эффективности
Средние затраты на 1 га
тенге
6 300
Объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
491 000
Бюджетная
программа
032 «Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных
стоков в городе Усть-Каменогорске»
Описание
Повышение уровня жизни и улучшение здоровья населения городов
Усть-Каменогорска, Семей, Павлодар и населенных пунктов, расположенных
вдоль реки Иртыш, путем предотвращения поступления токсичных веществ в
р. Иртыш и подземные воды, восстановления окружающей среды и улучшения
экологии региона. Улучшение качества поверхностных и подземных вод для
питьевого водоснабжения населения городов Усть-Каменогорск, Семей,
Павлодар. Предотвращение загрязнения грунтовых вод и миграции шлейфа
токсичных отходов в сторону жилых районов, источников питьевого
водоснабжения г. Усть-Каменогорск и реки Иртыш. Усиление
институциональных механизмов для мониторинга качества воды из местных и
промышленных источников.
Вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
теку-
щего
года
плановый
период
проектируемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Закуп оборудования для
обнаружения утечек из
водопроводных сетей и
контроля качества воды для
лабораторий горводоканала и
контрольно-надзорных служб
региона
кол-во
80
47
Количество услуг по
мониторингу и детальному
проектированию
ед.
1
1
1
Строительство и
реконструкция
хвостохранилища
%
10
Показатели конечного
результата
Количество разработанных
проектно-сметных
документаций (ПСД) по
компонентам «Локализация
наиболее приоритетных
источников загрязнения
грунтовых вод» и «Очистка
загрязненных участков
грунтовых вод»
ед.
4
1
Показатели качества
Показатели эффективности
Средние затраты на единицу
оказанной услуги:
- по закупу одного
оборудования
тыс.
тенге
912,6
1 467,8
- по разработке одного ПСД
42 901,8

2 704 683
2 800 921
3 213 434
3 326 643
3 326 643
3 326 643
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
«ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ-тың мынадай іс-шаралар жүргізуі:
1. Ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеуді арттыру үшін кредиттік серіктестер жүйесі арқылы ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне кредит беру;

2 704 683
2 800 921
3 213 434
3 326 643
3 326 643
3 326 643
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий холдинг
КазАгро» для реализации государственной политики по стимулированию
развития агропромышленного комплекса»
Описание
Проведение АО «Национальный управляющий холдинг КазАгро» следующих
мероприятий:
1. Кредитование сельхозтоваропроизводителей через систему кредитных
товариществ, для увеличения производства и переработки
сельскохозяйственной продукции.

2. Ауыл шаруашылығы өнімдерін бірлесіп өндіруді, дайындауды, өткізуді, қайта өңдеуді, сақтауды, тасымалдауды жүргізу және тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау бойынша ауыл шаруашылығы тауар өндірушілері бірлестіктеріне және ауыл тұрғындарына кредит беру;
3. Ауылдық жерде ауыл шаруашылығына жатпайтын кәсіпкерлік қызмет түрлеріне кредит беру;
4. Ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру кәсіпорындарына кредит беру;
5. Мал шаруашылығын дамытуға шаруа-фермер қожалықтарына кредит беру;
6. Ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнімдерін тасымалдауға арналған көлік құралдарын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнімдерін тасымалдауға арналған көлік құралдарын сатып алумен, жеткізумен және жұмыс қалпына келтірумен тікелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру;
7. Асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алумен және жеткізумен тікелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру;
8. Технологиялық жабдықты және арнаулы техниканы сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ технологиялық жабдықты және арнаулы техниканы сатып алумен, жеткізумен және жұмыс қалпына келтірумен тікелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру;
9. Ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін қайта өңдеу жабдығын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін қайта өңдеу жабдығын сатып алумен, жеткізумен және жұмыс қалпына келтірумен тікелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру;
10. Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндіру зауытын салу;
11. Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын және дәнді дақылдардың шығымдылығын арттыру жөніндегі іс-шараларды өткізу бойынша қаржыландыру (оның ішінде кредит беру арқылы);
12. Нан-тоқаш өнімдеріне бағаны тұрақтандыру мақсатында елдің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін 2010 жылғы өнім астығын сатып алу жөніндегі іс-шаралар;
13. Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме базарын (өңірлік терминалдарымен) салу;
14. Елдің оңтүстік өңірлерінде тамшылатып суару технологияларын қолдана отырып жеміс-көкөніс дақылдарын өндіруді және қайта өңдеуді, сондай-ақ ілеспе өндірісті дамыту;
15. Астық сапасын арттыру жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру, оның ішінде сатып алу арқылы;
16. Астана қаласының азық-түлік белдеуі шеңберінде жеміс-көкөніс дақылдары өндірісін дамыту;
17. Импорт алмастырушы мал шаруашылығы өнімдерін сатып алуды, өндіруді, мал шаруашылығы өнімдерін және оларды қайта өңдеу өнімдерін ішкі және сыртқы нарықтарда қайта өңдеуді, тасымалдауды, сақтауды және өткізуді ұйымдастыру және жүргізу;

2. Кредитование объединений сельхозтоваропроизводителей и сельского
населения по ведению совместного производства, заготовки, сбыта,
переработки, хранения, транспортировки сельхозпродукции и снабжению
товарно-материальными ценностями.
3. Кредитование несельскохозяйственных видов предпринимательской
деятельности в сельской местности.
4. Кредитование предприятий переработки сельскохозяйственного сырья и
производства продуктов питания.
5. Кредитование крестьянских фермерских хозяйств на развитие
животноводства.
6. Финансирование приобретения сельскохозяйственной техники, транспортных
средств по перевозке сельскохозяйственной продукции, а также возмещение
понесенных расходов, непосредственно связанных с закупом, поставкой и
приведением в рабочее состояние сельскохозяйственной техники,
транспортных средств по перевозке сельскохозяйственной продукции.
7. Финансирование приобретения племенных сельскохозяйственных животных,
а также возмещение понесенных расходов, связанных с закупом и поставкой
племенных сельскохозяйственных животных.
8. Финансирование приобретения технологического оборудования и
специальной техники, а также возмещение понесенных расходов,
непосредственно связанных с закупом, поставкой и приведением в рабочее
состояние технологического оборудования и специальной техники.
9. Финансирование приобретения оборудования по переработке
сельскохозяйственной и рыбной продукции, а также возмещение понесенных
расходов, непосредственно связанных с закупом, поставкой и приведением в
рабочее состояние оборудования по переработке сельскохозяйственной и
рыбной продукции.
10. Строительство завода по производству сортового семенного материала
хлопчатника.
11. Финансирование сельхозтоваропроизводителей (в т.ч. посредством
кредитования) для проведения весенне-полевых и уборочных работ и
мероприятий по повышению урожайности зерновых культур.
12. Мероприятие по закупу зерна урожая 2010 года для обеспечения
внутреннего рынка страны в целях стабилизации цен на хлебобулочные
изделия.
13. Строительство оптового рынка сельхозпродукции (с региональными
терминалами).
14. Развитие производства и переработки плодоовощных культур с
применением технологий капельного орошения в южных регионах страны, а
также сопутствующего производства.
15. Финансирование мероприятий по повышению качества зерна, в том числе
посредством закупа.
16. Развитие производства плодоовощных культур в рамках
продовольственного пояса г. Астаны.
17. Организация и проведение закупа, производство импортозамещающей
животноводческой продукции, переработки, транспортировки, хранения и
реализации животноводческой продукции и продуктов ее переработки на
внутреннем и внешнем рынках.

18. Қарқынды мал шаруашылығын дамыту, оның ішінде мал шаруашылығының дәстүрлі бағыттарын дамыту;
19. Астық қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына кепілдік беру жүйесін дамыту және тұрақтылығын қамтамасыз ету;
20. Ауыл халқына және ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілеріне шағын кредит беру;
21. Ауыл халқына және ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне одан әрі шағын кредит беру үшін шағын кредит ұйымдарына кредит беру;
22. Шағын кредит беру ұйымдарын қолдау орталығын құру;
23. Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне мал шаруашылығын дамытуға кредит беру;

18. Развитие интенсивного животноводства, в том числе развитие
традиционных направлений животноводства.
19. Развитие и обеспечение устойчивости системы гарантирования исполнения
обязательств по зерновым распискам.
20. Микрокредитование сельского населения и сельскохозяйственных
товаропроизводителей.
21. Кредитование микрокредитных организаций для дальнейшего
микрокредитования сельского населения и сельскохозяйственных
товаропроизводителей.
22. Создание центра поддержки микрокредитных организаций.
23. Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на развитие
животноводства.

3 700 000
Берілген қарыздардың орташа саны
бірлік
200
210
200
230
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Шаруа фермерлік шаруашылықтарға кредит беру арқылы сатып алынатын ІҚМ орташа саны
20 000
25 000
23 100
27 500
Тиімділік көрсеткіштері
Бір ІҚМ басын сатып алуға бір қарыз алушыға бөлінген кредиттің орташа мөлшері
мың теңге
180 дейін
180
180
180
6. Ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнімдерін тасымалдауға арналған көлік құралдарын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы техникасын, ауыл шаруашылығы өнімдерін тасымалдауға арналған көлік құралдарын сатып алумен, жеткізумен және жұмыс қалпына келтірумен тікелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын толтыру
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Бюджеттiк инвестициялар есебiнен, оның iшiнде кейiн лизингке табыстау үшiн сатып алуға жоспарланған ауыл шаруашылығы техникасы, ауыл шаруашылығы өнімдерін тасымалдауға арналған көлiк құралдары бiрлiктерiнiң орташаланған саны
бiрлiк
38
688
398 дейiн
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Ауыл шаруашылығы техникасының, ауыл шаруашылығы өнімдерін тасымалдауға арналған көлiк құралдарының машина-трактор паркін жаңарту (Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің деректері бойынша аграрлық секторда ауыл шаруашылығы және арнаулы техниканың негізгі түрлерін жаңартуға жалпы мұқтаждыққа есеппен құндық мәнде)
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
7. Асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алуды қаржыландыру, сондай-ақ асыл тұқымды ауыл шаруашылығы малдарын сатып алумен және жеткізумен тікелей байланысты жұмсалған шығыстардың орнын өтеу
Ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіруге қаржыландырылған кәсіпорындардың орташа саны
бірлік
4
2
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
5. Мал шаруашылығын дамытуға шаруа-фермер қожалықтарына кредит беру
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Бюджеттiк инвестиция есебiнен кейiн лизингке табыстау үшiн сатып алуға жоспарланған асыл тұқымды мал бiрлiктерiнiң орташа алғандағы саны
бiрлiк
10 562 дейiн
12 000
12 057
10 623
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Асыл тұқымды мал сатып алуға деген қажеттiлiктi қанағаттандыру (Облыстың Ауыл шаруашылығы басқармасының деректерi бойынша құндық тұлғада жалпы асыл тұқымды мал сатып алуды қажетсiну есебiмен)
%
17,12
Бюджеттік инвестициялар есебінен етті бағыттағы асыл тұқымды ІҚМ басының артуы
%
8,67
9,06
8,34
6,78
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
8. Технологиялық жабдықтар және арнаулы техникалар сатып алуды қаржыландыру, сонымен қатар технологиялық жабдықтар мен арнаулы техникаларды тікелей сатып алуға, жеткізуге және жұмыс қалпына келтіруге байланысты шыққан шығындардың құнын өтеу
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Бюджеттiк инвестиция есебiнен сатып алуға жоспарланған технологиялық жабдықтар мен арнаулы техника бiрлiктерiнiң орташа алғандағы саны
бiрлiк
47

3 700 000
Среднее количество
выданных займов
ед.
200
210
200
230
Показатели конечного
результата
Среднее количество
поголовья КРС,
приобретаемого путем
кредитования
крестьянских фермерских
хозяйств
голов
до 20 000
25 000
23 100
27 500
Показатели
эффективности
Средний размер кредита,
выделенного заемщику на
приобретение одной
головы КРС
тыс.
тенге
до 180
180
180
180
6. Финансирование приобретения сельскохозяйственной техники, транспортных средств по
перевозке сельскохозяйственной продукции, а также возмещение понесенных расходов,
непосредственно связанных с закупом, поставкой и приведением в рабочее состояние
сельскохозяйственной техники, транспортных средств по перевозке сельскохозяйственной
продукции.
Показатели прямого
результата
Усредненное количество
единиц сельхозтехники,
транспортных средств по
перевозке
сельскохозяйственной
продукции, в том числе
для последующей
передачи в лизинг,
планируемых к
приобретению за счет
бюджетных инвестиций
ед.
38
688
до 398
Показатели конечного
результата
Обновление
машинно-тракторного
парка
сельскохозяйственной
техники, транспортных
средств по перевозке
сельскохозяйственной
продукции (в расчете от
общей потребности в
обновлении основных
видов
сельскохозяйственной и
специальной техники
аграрного сектора в
стоимостном выражении
по данным Агентства
Республики Казахстан по
статистике)
%
0,04
0,35
0,27
Показатели качества
Показатели
эффективности
7. Финансирование приобретения племенных сельскохозяйственных животных, а также
возмещение понесенных расходов, связанных с закупом и поставкой племенных
сельскохозяйственных животных
Показатели прямого
результата
Усредненное количество
единиц племенных
животных для дальнейшей
передачи в лизинг,
планируемых к
приобретению за счет
бюджетных инвестиций
ед.
до 10 562
12 000
12 057
10 623
Показатели конечного
результата
Удовлетворение
потребности в
приобретении племенных
животных (в расчете от
общей потребности в
приобретении племенных
животных в стоимостном
выражении по данным
областных управлений
сельского хозяйства)
%
17,2
Увеличение племенного
поголовья КРС мясного
направления за счет
бюджетных инвестиций
%
8,67
9,06
8,34
6,78
Показатели качества
Показатели
эффективности
8. Финансирование приобретения технологического оборудования и специальной техники, а
также возмещение понесенных расходов, непосредственно связанных с закупом, поставкой и
приведением в рабочее состояние технологического оборудования и специальной техники
Показатели прямого
результата
Усредненное количество
единиц технологического
оборудования и
специальной техники,
планируемых к
приобретению за счет
бюджетных инвестиций
ед.
47

147
45 дейiн
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Машина-трактор паркін, арнаулы техникалар мен технологиялық жабдықтарды жаңарту (Қазақстан Республикасы статистика жөніндегі агенттігінің мәліметтеріне сәйкес жалпы аграрлық сектордың ауыл шаруашылығы техникалары мен арнаулы техникаларының негізгі түрлерін жаңартуды қажетсіну есебінде, құндық тұлғада)
%
0,04
0,04
0,14
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
9. Ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін өңдеу жабдықтарын сатып алуды қаржыландыру, сонымен қатар ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін өңдеу жабдықтарын сатып алуға, жеткізуге және жұмыс қалпына келтіруге байланысты шығындардың құнын өтеу
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Бюджеттiк инвестиция есебiнен сатып алуға жоспарланған ауыл шаруашылығы және балық өнiмдерiн өңдеу жабдықтары бiрлiктерiнiң орташа алғандағы саны
бiрлiк
3
16
7 дейiн
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін өңдеу кәсіпорындарының жабдықтарын жаңарту (маркетингілік зерттеу деректері бойынша құндық тұлғада өсімдік шаруашылығы және мал шаруашылығы өнімдерін өңдеу бойынша технологиялық жабдықтарды жалпы қажетсіну есебімен)
%

147
до 45
Показатели конечного
результата
Обновление
машинно-тракторного
парка специальной
техники и
технологического
оборудования (в расчете
от общей потребности в
обновлении специальной
техники и
технологического
оборудования в
стоимостном выражении
по данным Агентства
Республики Казахстан по
статистике)
%
0,04
0,04
0,14
Показатели качества
Показатели
эффективности
9. Финансирование приобретения оборудования по переработке сельскохозяйственной и
рыбной продукции, а также возмещение понесенных расходов, непосредственно связанных с
закупом, поставкой и приведением в рабочее состояние оборудования по переработке
сельскохозяйственной и рыбной продукции
Показатели прямого
результата
Усредненное количество
единиц оборудования по
переработке
сельскохозяйственной и
рыбной продукции,
планируемых к
приобретению за счет
бюджетных инвестиций
ед.
3
16
до 7
Показатели конечного
результата
Обновление оборудования
предприятий по
переработке
сельскохозяйственной и
рыбной продукции (в
расчете от общей
потребности в
технологическом
оборудовании по
переработке продукции
растениеводства и
животноводства в
стоимостном выражении
по данным маркетинговых
исследований)
%

0,91
3,02
1,51
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
10. Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндіру зауытының құрылысы
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Сұрыптық тұқымдық мақта материалын өндіру бойынша зауыт салу
ҚЖЖ %
100
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Сұрыптық тұқымдық мақта материалын өндіру бойынша зауытының өндірістік қуаты
жылына/мың тонна
1,3
1,6
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
11. Көктемгі-егіс және егін жинау жұмыстарын және дәнді дақылдардың шығымдылығын арттыру бойынша іс-шараларды қаржыландыру (оның ішінде кредит беру арқылы)
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Кредит берілген АӨК субъектілер саны
АӨК субъектілерінің саны
2
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
АӨК субъектілерін кредит ресурстарымен қамтамасыз ету
мың теңге
1 000 000,0
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
12. Нан-тоқаш өнімдерінің бағаларын тұрақтандыру мақсатында елдің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін 2010 жылдың астығын сатып алу бойынша іс-шаралар
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Нан-тоқаш өнімдерінің бағасын тұрақтандыру мақсатында еліміздің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін сатып алынған астық мөлшері
мың тонна
117,4
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Нан-тоқаш өнімдерінің бағасын тұрақтандыру мақсатында еліміздің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін 2010 жылдың астығын сатып алу бойынша іс-шараларды қаржыландыру көлемі
мың теңге
3 110 000,0*
Ескертпе:
* нан-тоқаш өнімдерінің бағаларын тұрақтандыру мақсатында елдің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін 2010 жылдың астығын сатып алуға 3 110,0 млн. теңге қаражат қамтылған, оның ішінде 1 000,0 млн. теңге – «Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме базарын салу (өңірлік терминалдарымен)» жобасынан қайта инвестицияланған 2009 жылдың қаражаты.
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері

0,91
3,02
1,51
Показатели качества
Показатели
эффективности
10. Строительство завода по производству сортового семенного материала хлопчатника
Показатели прямого
результата
Строительство завода по
производству сортового
семенного материала
хлопчатника
СМР %
100
Показатели конечного
результата
Производственная
мощность завода по
производству сортового
семенного материала
хлопчатника
тыс.
тонн/ в
год
0,7
1,6
Показатели качества
Показатели
эффективности
11. Финансирование сельхозтоваропроизводителей (в т.ч. посредством кредитования) для
проведения весенне-полевых и уборочных работ и мероприятий по повышению урожайности
зерновых культур
Показатели прямого
результата
Количество
прокредитованных
субъектов АПК
кол-во
субъек-
тов АПК
2
Показатели конечного
результата
Обеспечение кредитными
ресурсами субъектов АПК
тыс.
тенге
1 000 000
показатели качества
показатели
эффективности
12. Мероприятие по закупу зерна урожая 2010 года для обеспечения внутреннего рынка
страны в целях стабилизации цен на хлебобулочные изделия
показатели прямого
результата
Объем закупленного
зерна для обеспечения
внутреннего рынка
страны в целях
стабилизации цен на
хлебобулочные изделия
тыс.
тонн
117,4
показатели конечного
результата
Объем финансирования
мероприятий по закупу
зерна урожая 2010 года
для обеспечения
внутреннего рынка
страны в целях
стабилизации цен на
хлебобулочные изделия
тыс.
тенге
3 110 000 *
Примечание:
* на закуп зерна урожая 2010 года для обеспечения внутреннего рынка страны в целях
стабилизации цен на хлебобулочные изделия предусмотрены средства в сумме 3 110,0 млн.
тенге, из них 1 000,0 млн. тенге – средства 2009 года реинвестированы с проекта
«Строительство оптового рынка сельскохозяйственной продукции (с региональными
терминалами)»
Показатели качества
Показатели
эффективности
Объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге
2 110 000

2 608,5
2 512,1 дейiн
Жүн сатып алу
тонна
324
300,0 дейiн
Тері шикізатын сатып алу
тонна
427
150,0 дейiн
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Мал шаруашылығы өнімдерін (етті) дайындау көлемінің үлес салмағы
%
1,3
1,96
Сатып алу көлемінен мал шаруашылығы өнімдерін (жүнді) экспортқа өткізудің үлес салмағы
%
18,34
15 дейiн
Сатып алу көлемінен мал шаруашылығы өнімдерін (вет-блю) өткізудің үлес салмағы
мың м3
217,13
25 дейiн
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
18. Қарқынды мал шаруашылығын дамыту, оның ішінде мал шаруашылығының дәстүрлі бағыттарын дамыту
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Инфрақұрылымы дамыған қазіргі заманға сай бордақылау алаңдарын құруды қаржыландыру
бірлік
2
1
2 дейін
Асыл тұқымды репродуктор-шаруашылықтар құруды қаржыландыру
бірлік
2
Асыл тұқымды ІҚМ басын ұлғайту мақсатында қаржыландырылатын АӨК субъектілерінің саны
бірлік
2 дейін
1
Мал шаруашылығының дәстүрлі түрлерін даму үшін қаржыландырылатын АӨК субъектілерінің саны
бірлік
1
2 дейін
2
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Асыл тұқымды мал басын құру және ұдайы өсіру мақсатында сатып алынған асыл тұқымды ІҚМ орташа саны
бас

2 608,5
до 2 512,1
Закуп шерсти
тонн
324
до 300
Закуп кожсырья
тонн
427
до 150
Показатели конечного
результата
Удельный вес объема
заготовки мяса к
промышленному убою мяса
по РК
%
1,3
1,96
Удельный вес реализации
на экспорт
животноводческой
продукции от объема
закупа (шерсть)
%
18,34
до 15
Объем экспорта
продукции переработки
кожсырья
тыс. м2
217,13
до 25
Показатели качества
Показатели
эффективности
18. Развитие интенсивного животноводства, в том числе развитие традиционных
направлений животноводства
Показатели прямого
результата
Финансирование создания
современной откормочной
площадки с развитой
инфраструктурой
ед.
2
1
до 2
Финансирование создания
племенных
хозяйств-репродукторов
ед.
2
Количество субъектов
АПК, финансируемых в
целях увеличения
племенного поголовья
КРС
субъекты
АПК
до 2
1
Количество субъектов
АПК, финансируемых в
целях развития
традиционных
направлений
животноводства
субъекты
АПК
1
до 2
2
Показатели конечного
результата
Среднее количество
племенного КРС,
приобретенного в целях
создания и
воспроизводства
племенного стада
голов

1 655 дейін
1 000
Сатып алынған ұсақ қара мал басының орташа саны
бас
7 010
1 550 дейін
3 628
Сатып алынған жылқының орташа саны
бас
150 дейін
200
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
19. Астық қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына кепілдік беру жүйесін дамыту және тұрақтылығын қамтамасыз ету
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Кепілді астықтың орташа көлемі
мың тонна
1 665 дейін
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Кепiлдi оқиға басталған кезде бiр жолғы төлемдi қамтамасыз ету
мың тонна

до 1 655
1 000
Среднее количество
приобретенного
поголовья мелкого
рогатого скота
голов
7 010
до 1 550
3 628
Среднее количество
приобретенного
поголовья лошадей
голов
до 150
200
Показатели качества
Показатели
эффективности
19. Развитие и обеспечение устойчивости системы гарантирования исполнения обязательств
по зерновым распискам
Показатели прямого
результата
Средний объем
гарантированного зерна
тыс.
тонн
до 1 665
Показатели конечного
результата
Обеспечение
единовременной выплаты
при наступлении
гарантийного случая
тыс.
тонн

83,4 дейiн
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
20. Ауыл халқына және ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге шағын кредит беру
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Таратылған шағын кредит саны
(сәйкес кезеңдегі республикалық бюджет қаржысы есебінен)
бірлік
4 053
1 875
3 750
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Берiлген шағын кредиттер санының өсуi
%
3,3
Жұмыспен қамтылу
адам
3 750
7 500
Сапа көрсеткiштерi
Кредиттiк қоржынмен салыстырғандағы мерзiмi өткен берешектер үлесi
%
14,5
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
21. Ауыл халқына және ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге әрі қарай шағын кредит беру үшін шағын кредит ұйымдарына кредит беру
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Таратылған шағын кредит саны
бірлік
2 488
619
625
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Берiлген шағын кредиттер санының өсуi
%
5,3
Сапа көрсеткiштерi
Мерзiмi өткен берешектердiң азаюы
%
14,5
Тиiмдiлiк көрсеткiштері
22. Шағын кредит беру ұйымдарын қолдау орталығын құру
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Шағын кредит беру ұйымдарын техникалық қолдау орталығы
бірлік
1
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Шағын кредит беру ұйымдарын қолдау орталығының ықпалымен инвестиция тартқан ШКҰ саны
3
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
23. Мал шаруашылығын дамытуға ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге кредит беру
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Берілген қарыздардың орташа саны
бірлік
270
200
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Инвестиция нәтижесінде өндірілген ет көлемінің жалпы ет өндірісіндегі үлесі
%
0,13
0,24
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
24. Мал шаруашылығын дамытуға ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге кредит беру үшін шағын кредит ұйымдарына кредит беру
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Соңғы қарыз алушыларға берілген қарыздардың орташа саны
бірлік
100
300
320
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Инвестиция нәтижесінде өндірілген ет көлемінің жалпы ет өндірісіндегі үлесі
%

до 83,4
Показатели качества
Показатели
эффективности
20. Микрокредитование сельского населения и сельскохозяйственных товаропроизводителей
Показатели прямого
результата
Среднее количество
выданных микрокредитов
ед.
4 053
1 875
3 750
Показатели конечного
результата
Прирост количества
выданных микрокредитов
%
3,3
Обеспечение занятостью
чел.
3 750
7 500
Показатели качества
Доля просроченной
задолженности к
кредитному портфелю
%
14,5
Показатели
эффективности
21. Кредитование микрокредитных организаций для дальнейшего микрокредитования
сельского населения и сельскохозяйственных товаропроизводителей
Показатели прямого
результата
Среднее количество
выданных микрокредитов
ед.
2 488
619
625
Показатели конечного
результата
Прирост количества
выданных микрокредитов
%
5,3
Показатели качества
Снижение просроченной
задолженности
%
14,5
Показатели
эффективности
22. Создание центра поддержки микрокредитных организаций
Показатели прямого
результата
Центр поддержки
микрокредитных
организаций
ед.
1
Показатели конечного
результата
Количество МКО,
привлекших инвестиции
при содействии Центра
поддержки
микрокредитных
организаций
ед.
3
Показатели качества
Показатели
эффективности
23. Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на развитие животноводства
Показатели прямого
результата
Среднее количество
выданных займов
ед.
270
200
Показатели конечного
результата
Доля произведенного в
результате инвестиций
мяса в общем количестве
прогнозного объема в
убойном весе
%
0,13
0,24
Показатели качества
Показатели
эффективности
24. Кредитование микрокредитных организаций для дальнейшего кредитования
сельскохозяйственных товаропроизводителей на развитие животноводства
Показатели прямого
результата
Среднее количество
займов, выданных
конечным заемщикам
ед.
100
300
320
Показатели конечного
результата
Доля произведенного в
результате инвестиций
мяса в общем количестве
прогнозного объема в
убойном весе
%

4 282 425
4 698 725
6 730 226
5 740 355
6 027 373
6 027 373
Бюджеттік бағдарлама
053 «Эпизоотияға қарсы шаралар, жануарлар мен құстардың қауіпті жұқпалы және созылмалы ауруларының ошақтарын жою»
Сипаттау
Бағдарлама ветеринарнариялық алдын алу және диагностика iс-шараларын орындау жолымен Қазақстан азаматтарын және жануарлар дүниесін адамдар, жануарлар және құстар үшiн ортақ аурулардан қорғауға және ауыл шаруашылығы жануарлары мен құстарының жұқпалы аурулары бойынша тұрақты эпизоотиялық ахуалды сақтауға бағытталған және өзіне:
ветеринариялық препараттарды сатып алу, оның iшiнде республикалық ветеринариялық препараттар запасын толықтыруды;
ветеринариялық препараттар сақтауды қамтиды.
Сондай-ақ бағдарлама оқшаулау және жою iс-шараларын жүргiзу жолымен Қазақстан азаматтарын және жануарлар дүниесін адамдар, жануарлар мен құстар үшiн ортақ аурулардан қорғауға бағытталған. Осы бағдарлама шеңберінде «Республикалық эпизоотияға қарсы отряд» ММ мынадай іс-шараларды iске асырады:
республикалық ветеринариялық препараттар запасын сақтау;
ветеринариялық препараттар мен дезинфекциялау құралдарын жеткiзу;
өлген малдар мен құстардың өлекселерiн өртеу жолымен жою;
ауру жануарларды қайта өңдеу кәсiпорындарына өткiзу;
алып қойылған және жойылған малдың, азықтың, азық қоспаларының және ветеринариялық препараттардың құнын өтеу;
эпизоотологиялық ошақта және қатерлi аймақта малдар мен құстарды мәжбүрлi егу;
ауру малдар мен құстар күтіп ұсталған үй-жайларды дезинфекциялау;
зертханалық зерттеу үшiн қан сынамаларын және патологиялық материалды алу және жеткiзу;
созылмалы ауруларға бақылаулық зерттеу жүргiзу (жануарларды екi еселі керi нәтиже алғанға дейiн зерттеу);
карантиндік бекеттер, дезинфекциялық тосқауылдар орнату және карантин уақытында оларда тәулiк бойы кезекшiлiк ұйымдастыру.
Шектес мемлекеттерде жануарлар мен құстардың аса қауiптi жұқпалы аурулары пайда болған кезде республикаға инфекцияның енуiне жол бермеу бойынша шекаралық карантиндiк уақытша бекеттер ұйымдастыру жүзеге асырылады, ол:
дезинфекциялау құралдарын республикалық запастан осы бекеттерге дейiн жеткiзуді;
көлiк құралдарын дезинфекциялау үшiн дезинфекциялық уақытша тосқауылдар орнату немесе қолданыстағы дезинфекциялық тосқауылдарды жөндеу және шектес мемлекетте эпизоотиялық ахуал тұрақтанғанға дейін оларда тәулiк бойы кезекшiлiк ұйымдастыруды қамтылады.
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Жануарлар мен құстардың аса қауіпті ауруларының алдын алу үшін ветеринариялық препараттарды сатып алу және сақтау және республикалық ветеринариялық препараттар және лезинфекциялау құралдарын запасын толықтыру
млн. доза
мың литр

4 282 425
4 698 725
6 730 226
5 740 355
6 027 373
6 027 373
Бюджетная
программа
053 «Противоэпизоотические мероприятия, ликвидация очагов острых и
хронических инфекционных заболеваний животных и птиц»
Описание
Программа направлена на защиту граждан Казахстана и животного мира от
болезней общих для человека, животных и птиц, сохранение стабильной
эпизоотической ситуации по инфекционным болезням сельскохозяйственных
животных и птиц в республике путем своевременного выполнения
ветеринарно-профилактических и диагностических мероприятий и включает в
себя:
закуп ветеринарных препаратов, в том числе пополнение республиканского
запаса ветеринарных препаратов;
хранение ветеринарных препаратов.
Также программа направлена на защиту граждан Казахстана и животного
мира от болезней общих для человека, животных и птиц, путем проведения
локализационных и ликвидационных мероприятий. В рамках данной программы
ГУ «Республиканский противоэпизоотический отряд» осуществляются
следующие мероприятия:
хранение республиканского запаса ветеринарных препаратов;
доставка ветеринарных препаратов и дезинфицирующих средств;
уничтожение трупов павших животных и птиц путем сжигания;
сдача больных животных на перерабатывающие предприятия;
возмещение стоимости изъятых и уничтоженных животных, кормов, кормовых
добавок и ветеринарных препаратов;
вынужденная вакцинация животных и птиц в эпизоотическом очаге и в
угрожаемой зоне;
дезинфекцию помещений, где содержались больные животные и птицы;
взятие и доставка проб крови или патологического материала для
лабораторных исследований;
проведение контрольных исследований на хронические инфекции
(исследований животных до получения двукратного отрицательного
результата);
установка карантинных постов, дезинфекционных барьеров и организация на
них круглосуточного дежурства на время карантина.
При возникновении в сопредельных государствах вспышек особо опасных
инфекционных заболеваний животных и птиц осуществляется организация
временных приграничных карантинных постов по недопущению заноса
инфекции в республику, которая включает:
доставку дезинфицирующих средств до этих постов из республиканского
запаса;
сооружение временных дезинфекционных барьеров или ремонт существующих
дезинфекционных барьеров и организацию на них круглосуточного дежурства
для дезинфекции транспортных средств до стабилизации эпизоотической
ситуации в сопредельном государстве.
Вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
осуществление государственных функций,
полномочии и оказание вытекающих из них
государственных услуг
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проекти-
руемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Закуп и хранение
ветеринарных препаратов
для профилактики особо
опасных болезней животных
и птиц и пополнение
республиканского запаса
ветеринарных препаратов и
дезинфицирующего средства
млн.
доз

2 198
- мамандандырылған жабдық
мың теңге
1 544
- өндiрiстiк база
мың теңге
62 595
Бюджеттiк шығыстар көлемi
мың теңге
714 121
Бюджеттік бағдарлама
079 «Су ресурстары комитетiнiң су шаруашылығы объектiлерiн пайдаланатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарының жарғылық капиталын машина-трактор паркiн жаңарту және техникалық құралдармен жарақтандыру үшiн ұлғайту»
Сипаттау
Су шаруашылығы объектiлерiн пайдаланатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың өндірістік міндеттерін шешу, қаржылық сауықтыру және материалдық-техникалық базасын толықтыру жолымен үздіксіз су беруді қамтамасыз ету, су шаруашылығы объектiлерiн пайдаланатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарының жарғылық қорын ұлғайту жолымен еңбек өнімділігін арттыру және жағдайларын жақсарту
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттiк инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Су ресурстары комитетiнiң республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарының құрылыс, мелиоративтiк техникамен және технологиялық жабдықпен жарақтануын жақсарту
техника саны
90

2 198
- специализированного
оборудования
1 544
- производственной базы
62 595
Объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
714 121
Бюджетная
программа
079 «Увеличение уставного капитала республиканских государственных
предприятий Комитета по водным ресурсам, эксплуатирующих
водохозяйственные объекты для обновления машинно-тракторного парка и
оснащения техническими средствами»
Описание
Обеспечение бесперебойной подачи воды путем решения производственных
задач, финансового оздоровления и пополнение материально-технической
базы республиканских государственных предприятий, эксплуатирующих
водохозяйственные объекты, повышение производительности и улучшение
условий труда путем выделения средств, для увеличения уставного фонда
республиканских государственных предприятий, эксплуатирующих
водохозяйственные объекты
Вид
бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проекти-
руемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Улучшение оснащенности
республиканских
государственных
предприятий Комитета по
водным ресурсам
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан строительной,
мелиоративной техникой и
технологическим
оборудованием
количе-
ство
техники
90

412 559,8
268 946
66 442
Ескертпе: * Осы тиiмдiлiк көрсеткiшi БАБЖ жобасының техникалық-экономикалық негiздемесiне сәйкес көрсетiлген.
Бюджеттік бағдарлама
200 «Бірыңғай ақпараттық кеңістіктегі электронды ақпараттық ресурсты, жүйені және ақпараттық-коммуникациялық желіні дамыту»
Сипаттау
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі мен оның аумақтық бөлімшелерінің ақпаратын стратегиялық басқару және мазмұнын корпоративтік басқару үшін бағдарламалық-аппараттық тұғырнама
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
дара
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің бірыңғай ақпараттық кеңістігінің дайындық дәрежесі (АӨК ААЖ - Платформа)
%
48
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің орталық аппаратының қызметкерлерін телекоммуникация қызметі мен оқшау желіге енуге мүмкіндік берумен қамту
%
100
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Ғаламдық қолдауға ие және бөлінген мүмкіндіктері бар корпоративтік ортаның бөлінген инфрақұрылымын құру (аумақтар, бөлімдер бойынша және т.б.)
%
100
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге

412 559,8
257 350,3
66 442
Примечание:
* Данный показатель эффективности указан в соответствии с технико-экономическим обоснованием проекта ЕАСУ.
Бюджетная
программа
200 «Развитие электронного информационного ресурса, системы и
информационно-коммуникационной сети в едином информационном
пространстве»
Описание
Программно-аппаратная платформа для стратегического управления
информацией и управления корпоративным содержанием Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан и его территориальных
подразделений
Вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от
способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развития
Наименование
показателей бюджетной
программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проекти-
руемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Готовность единого
информационного
пространства
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан (АИС АПК –
платформа)
%
48
Охват сотрудников
центрального аппарата
Министерства сельского
хозяйства Республики
Казахстан
телекоммуникационными
услугами и доступом в
локальную сеть
%
100
Показатели конечного
результата
Создание
распределенной
инфраструктуры
корпоративного класса
с глобальной
поддержкой и
распределенными
возможностями (по
территориям, отделам и
т.д.)
%
100
Показатели качества
Показатели
эффективности
Объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге

99 963
96 926,3
100 527
101 000
103 000
103 000
Бюджеттік бағдарлама
203 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер»
Сипаттау
Республика өңірлерінде азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын құру, Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын құру қағидасына сәйкес маусымаралық кезеңде баға интервенцияларын өткізу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттер мен бюджеттік субсидиялар ұсыну
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікеліей нәтиже көрсеткіштері
Тұрақтандыру қорларына әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын сатып алу, мынадан кем емес
мың тонна
155,5
155,5
155,5
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Желтоқсан-наурыз айлары кезеңіндегі әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына орташа бағаның өсуін қыркүйек-қараша айлары кезеңіндегі баға деңгейінде ұстау тұру, мынадан артық емес:
%
20
20
20
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Тұрақтандыру қорларына сатып алынатын 1 кг өнімнің орташа құны:
күріш
қарақұмық жармасы
өсімдік майы
қант
пияз
сәбіз
картоп
1 сортты бидай ұны
макарон өнімдері
сұлы жармасы
арпа жармасы
ұнтақ жармасы
бидай жармасы
қырыққабат
асхана қызылшасы
сиыр еті
қой еті
құс еті
құс сан еті
тазартылған сүт
айран
сүзбе
ірімшік
сары май
жұмыртқа
ас тұз
шай

99 963
96 926,3
100 527
101 000
103 000
103 000
Бюджетная
программа
203 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на формирование региональных стабилизационных фондов
продовольственных товаров»
Описание
Создание региональных стабилизационных фондов продовольственных
товаров в регионах республики, проведение ценовых интервенций в период
межсезонья в соответствии с Правилами  формирования региональных
стабилизационных фондов продовольственных товаров, утверждаемыми
Правительством Республики Казахстан
Вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
предоставление трансфертов и бюджетных
субсидий
в зависимости от
способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей
бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проекти-
руемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Закуп социально-значимых
продовольственных
товаров в
стабилизационные фонды,
не менее
тыс.
тонн
155,5
155,5
155,5
Показатели конечного
результата
Удержание роста средней
цены на
социально-значимые
продовольственные товары
за период декабрь-март
месяцы к уровню цен за
период сентябрь-ноябрь
месяцы, не более:
%
20
20
20
Показатели качества
Показатели эффективности
Средняя стоимость 1 кг
закупаемой продукции в
стабилизационные фонды:
риса
тенге

1 666,6
Түпкi нәтиже көрсеткiштерi
Экспортқа жоспарланған тасымалдау шығыстары өтелген астық үлесі
%
100
100
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Экспорттаушылар үшін 1 тонна астық тасымалдау шығындарын өтеу мөлшері
теңге
6 000
6 000
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
5 000 000
10 000 000
Бюджеттік бағдарлама
205 «Топырақтың агрохимиялық құрамын айқындау жөніндегі ғылыми-әдістемелік қызметтер»
Сипаттау
Топырақтық-агрохимиялық зертханалардың агрохимиялық зерттеулерді, топырақ құнарлылығының мониторингін жүргізу жөніндегі қызметін орталықтандырылған ғылыми-әдістемелік басшылықты жүзеге асыру бойынша қызметтер көрсету
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Топырақтағы және өсімдік өнімдеріндегі макро және микроэлементтердің және ауыр металдардың құрамына агрохимиялық және агроэкологиялық мониторинг жүргізу
үлгілер саны, мың дана
29,5
30,6
30,6
Агрохимиялық дерекқорды жүргізу (өзектеу)
мың банк-бірлік
200,6
210
210
Тынайтқыштар мен агрохимикаттарды қолдану бойынша топырақ құнарлығын арттыру жөнінде АӨК әдістемелік қамтамасыз ету
әдістемелер, дана
72
73
74
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Егістік жерлердің топырақ құнарлығы туралы ақпаратпен қамтамасыз ету
егістік жерлердің жалпы алқаптарынан млн. га
1,5
1,6
1,6
Негізгі агрохимиялық көрсеткіштерге, ауыр металдар мен микроэлеметтерге химиялық талдау жүргізу
мың талдау
145,1
216
216
Негізгі агрохимиялық көрсеткіштер бойынша жүргізілетін агрохимиялық картограммалар саны
дана
480
768
768
Егістік жерлерге агроэкологиялық әсері тұрғысынан агрохимикаттарды сынау бойынша өндірістік тәжірибелер салу
тәжірибе саны
16
17
17
Сапа көрсеткіштері
АӨК ұйымдарын агрохимиялық және ақпараттық қамтамасыз етуді одан әрі жетілдіру, экологиялық қауіпсіз агрохимикаттарды пайдалану
есептер, дана
655
710
710
Тиімділік көрсеткіштері
Көрсетілген қызмет бірлігіне орташа шығындар:
Топырақтағы және өсімдік өнімдеріндегі макро және микроэлементтердің және ауыр металдардың құрамына агрохимиялық және агроэкологиялық мониторинг жүргізу бойынша
мың теңге/ үлгілер саны
3,1
3
3
Агрохимиялық дерекқорды жүргізу (өзектеу) бойынша
мың теңге/ мың банк-бірлік
0,33
0,32
0,32
Тынайтқыштар мен агрохимикаттарды қолдану бойынша топырақ құнарлығын арттыру жөнінде АӨК әдістемелік қамтамасыз ету бойынша
мың теңге/ ұсыныстар

1 666,6
Показатели конечного
результата
Доля зерна, по
которым возмещены
расходы на перевозку
к планируемому на
экспорт
%
100
100
Показатели качества
Показатели
эффективности
Размер возмещения для
экспортеров затрат на
перевозку 1 тонны
зерна
тенге
6 000
6 000
Объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге
5 000 000
10 000 000
Бюджетная
программа
205 «Научно-методические услуги по определению агрохимического состава
почв»
Описание
Оказание услуг по осуществлению централизованного научно-методического
руководства деятельности почвенно-агрохимических лабораторий по
проведению агрохимического обследования почв, мониторинга плодородия
Вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
осуществление государственных функций, полномочий
и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от
способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование
показателей бюджетной
программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проектируемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Проведение
агрохимического и
агроэкологического
мониторинга за
содержанием макро- микроэлементов,
тяжелых металлов в
почве и
растениеводческой
продукции
количе-
ство
образ-
цов,
тыс.
шт.
29,5
30,6
30,6
Ведение
(актуализация) банка
агрохимических
данных
тыс.
банк-
единиц
200,6
210
210
Методическое
обеспечение АПК по
повышению уровня
плодородия почв по
применению удобрений
и агрохимикатов
реко-
менда-
ции,
шт.
72
73
74
Показатели конечного
результата
Обеспечение
информацией о
плодородии почв
пахотных земель
млн. га
от
общей
площади
пахот-
ных
земель
1,5
1,6
1,6
Проведение химических
анализов на основные
агрохимические
показатели, тяжелые
металлы и
микроэлементы
тыс.
анали-
зов
145,1
216
216
Количество
производимых
агрохимических
картограмм по
основным
агрохимическим
показателям
шт.
480
768
768
Закладка
производственных
опытов по испытанию
агрохимикатов на
предмет
агроэкологического
воздействия на
пахотные земли
количе-
ство
опытов
16
17
17
Показатели качества
Дальнейшее
совершенствование
агрохимического и
информационного
обеспечения
организаций АПК,
использование
экологически
безопасных
агрохимикатов
отчеты,
шт.
655
710
710
Показатели
эффективности
Средние затраты на
единицу оказанной
услуги по:
Проведению
агрохимического и
агроэкологического
мониторинга за
содержанием макро-
микроэлементов,
тяжелых металлов в
почве и
растениеводческой
продукции
тыс.
тенге/
коли-
чество
образ-
цов
3,1
3
3
Ведению
(актуализации) банка
агрохимических данных
тыс.
тенге/
тыс.
банк-
единиц
0,33
0,32
0,32
Методическому
обеспечению АПК по
повышению уровня
плодородия почв по
применению удобрений
и агрохимикатов
тыс.
тенге/
реко-
менда-
ций

2 274,5
2 550
негізгі құралдар
мың теңге
1 000
3 779,0
10 939
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
54 840
60 441
67 186
Бюджеттік бағдарлама
208 «Қостанай облысының бюджетіне орманды күзету, қорғау, өсімін молайту жөніндегі ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттау
Қостанай облысының ормандарды күзету, қорғау және өсімін молайту жөніндегі ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтау
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттер мен бюджеттік субсидиялар ұсыну
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жылдар
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Сатып алынатын техникар, мүкәммәл мен жабдық саны
бірлік
79
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Мемлекеттік орман қорының учаскелерінде ормандарды күзету, қорғау, өсімін молайту және орман өсіру жөніндегі бекітілген нормалар мен нормативтерге сәйкес материалдық-техникалық жарақтану деңгейін ұлғайту
%
5,6
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Көрсетілетін қызмет бірлігіне орташа шығындар:
- материалдық-техникалық жарақтау бойынша
мың теңге

2 274,5
2 550
- основных средств
1 000
3 779
10 939
Объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге
54 840
60 441
67 186
Бюджетная
программа
208 «Целевые текущие трансферты бюджету Костанайской области на
материально-техническое оснащение организаций по охране, защите и
воспроизводству лесов»
Описание
Материально-техническое оснащение организаций по охране, защите и
воспроизводству лесов Костанайской области
Вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от
способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование
показателей бюджетной
программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проекти-
руемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Количество
приобретаемой техники,
инвентаря и
оборудования
ед.
79
Показатели конечного
результата
Увеличение уровня
материально-технической
оснащенности в
соответствии с
утвержденными нормами и
нормативами по охране,
защите, воспроизводству
лесов и лесоразведению
на участках
государственного
лесного фонда
%
5,6
Показатели качества
показатели
эффективности
Средние затраты на
единицу оказанной
услуги:
- по
материально-
техническому оснащению
тыс.
тенге

5 063,3
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
400 000
Бюджеттік бағдарлама
209 «Астана қаласының бюджетіне «жасыл белдеуді» салуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттау
Астана қаласының жасыл белдеуіне арналған орман екпелерін құру
Бюджеттік бағдарламаның түрі
Мазмұнына байланысты
трансферттер мен бюджеттік субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
Ағымдағы/ даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Топырақ дайындау
мың га
0,56
Астана қаласы орман паркі аумағында екінші қабылдаудың сирек кеңістіктеріне екпе ағаштарды отырғызу
мың га
0,28
Түпкі нәтиже көрсеткіштері
Жалпы Астана қаласы орман паркінің бірінші және екінші қабылдау ауданымен салыстырғандағы құрылған орман паркінің үлесі
%
98,5
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Көрсетілген бір қызметтің орташа шығыны жер пайдаланушыларға шығындарды өтеу бойынша (1 га)
мың теңге
2 726,9
Бюджеттік шығыстар көлемі
мың теңге
759 180
Бюджеттік бағдарлама
210 «Ақмола облысының бюджетіне Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушылар немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттау
Астана қаласының жасыл аймағын құру үшін жер учаскелерін алып қойғаны үшін жер пайдаланушылар немесе жер учаскелері меншігін иеленушілерінің шығындарын өтеу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
трансферттер мен бюджеттік субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
Ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
ағымдағы жылдың жоспары
жоспарлы кезең
жобаланатын жылдар
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Жер учаскесі құнын бағалау
учаске саны
50
Жер учаскелерін алып қойғаны үшін жер пайдаланушылар шығындарын өтеу
мың га
2,6
Түпкі нәтиже көрсеткіші
Жалпы алынуға тиісті жерлермен салыстырғандағы алынған жерлердің үлесі (жобаны іске асырудың басынан бастап)
%

5 063,3
Объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге
400 000
Бюджетная
программа
209 «Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на создание
«зеленого пояса»
Описание
Создание лесонасаждений на зеленом поясе города Астаны
Вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от
способа реализации
индивидуальный
текущая/развитие
текущая
Наименование
показателей бюджетной
программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проекти-
руемый
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Подготовка почвы
тыс. га
0,56
Лесопосадки второго
приема в межкулисных
пространствах на
территории лесопарков
г. Астаны
тыс. га
0,28
Показатели конечного
результата
Доля созданных
лесопосадок от общей
площади лесопарков
города Астаны первого
и второго приема
%
98,5
Показатели качества
Показатели
эффективности
Средние затраты на
единицу оказанной
услуги по созданию
лесонасаждений (1 га)
тыс.
тенге
2 726,9
Объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге
759 180
Бюджетная
программа
210 «Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на
возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных
участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания
зеленой зоны города Астаны»
Описание
Возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных
участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания
зеленой зоны
Вид бюджетной
программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных
субсидий
в зависимости от способа
реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование
показателей бюджетной
программы
ед.
изм.
отчетный
период
план
текущего
года
плановый период
проекти-
руемый год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого
результата
Оценка стоимости
земельного участка
кол-во
участок
50
Возмещение убытков
землепользователям за
изъятие земельных
участков
тыс. га
2,6
Показатели конечного
результата
Доля площади изъятых
земельных участков к
общей потребности в
изъятии земель (с
начала реализации
проекта)
%