2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасын кесіп өту тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 маусымдағы № 737 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасын кесіп өту тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің жауапты хатшысы Рәпіл Сейітханұлы Жошыбаевқа қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасын кесіп өту тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 4 маусымдағы
№ 737 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасын кесіп өту тәртібі туралы келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі және Ресей Федерациясының Үкіметі 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасын кесіп өту тәртібі туралы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 10-бабын басшылыққа ала отырып, төмендегі туралы келісті:
1-бап
Көрсетілген Келісімге № 2-қосымшадағы Шекараны кесіп өту орындарының тізбесіне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О подписании Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке пересечения казахстанско-российской государственной границы жителями приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации от 3 октября 2006 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2012 года № 737
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке пересечения казахстанско-российской государственной границы жителями приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации от 3 октября 2006 года.
2. Уполномочить ответственного секретаря Министерства иностранных дел Республики Казахстан Жошыбаева Рапиля Сейтхановича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке пересечения казахстанско-российской государственной границы жителями приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации от 3 октября 2006 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 июня 2012 года № 737
Проект
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и Правительством
Российской Федерации о порядке пересечения
казахстанско-российской государственной границы жителями
приграничных территорий Республики Казахстан и Российской
Федерации от 3 октября 2006 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, именуемые в дальнейшем Сторонами, руководствуясь статьей 10 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке пересечения казахстанско-российской государственной границы жителями приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации от 3 октября 2006 года (далее – Соглашение), согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Перечень мест пересечения границы приложения № 2 к указанному Соглашению следующие изменения и дополнения:

1) мынадай шекараны кесіп өту орындарымен толықтырылсын:
Қазақстан Республикасы        Ресей Федерациясы
Қостанай облысы                  Қорған облысы
Меңдіқара ауданы  Көктерек   - Целинный   Целинный ауданы
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы   Айымжан      - Неверовское   Макушин ауданы
Омбы облысы
Уәлиханов ауданы  Үлкен Қараой - Никополь  Полтава ауданы
Павлодар облысы
Ертіс ауданы    Ертіс        - Қараман   Нововаршава ауданы
Ақтөбе облысы                 Орынбор облысы
Қобда ауданы   Жиренқопа     - Первомайское  Соль-Илецк ауданы
Әйтеке би ауданы  Әйтеке би  - Союзное        Яснен ауданы
Батыс Қазақстан облысы            Саратов облысы
Қазталов ауданы  Қазталов      - Фомин     Александров-Гай ауданы
2) шекараны кесіп өтудің мынадай орындары алып тасталсын:
Қазақстан Республикасы          Ресей Федерациясы
Шығыс Қазақстан облысы             Алтай өлкесі
Бородулиха   Коростели    - Наумовка    Углов ауданы
ауданы
Бородулиха   Буркотово    - Золотуха    Локтев ауданы
ауданы
Шемонаиха    Красная      - Михайловка  Третьяков ауданы
ауданы     Шемонаиха
Павлодар облысы
Успен ауданы   Екатеринославка - Михайловка  Бөрілі ауданы
Успен ауданы   Галицкое        - Новоандреевка Бөрілі ауданы
Солтүстік Қазақстан облысы          Түмен облысы
М. Жұмабаев   Суворовка        - Красивое  Сладков ауданы
атындағы аудан
2-бап
Осы Хаттаманың ережелерін түсіндіру мен қолдану кезінде туындайтын Тараптар арасындағы келіспеушіліктер өзара консультациялар мен келіссөздер арқылы шешіледі.
Тараптардың бірінде бірлесіп шешуді талап ететін мәселелер туындаған кезде осы Тарап келіссөздер басталғанға дейін кемінде 30 күн бұрын бұл туралы басқа Тарапқа дипломатиялық арналар арқылы жазбаша хабарлайды.
3-бап
Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағандығы туралы соңғы жазбаша хабарлама дипломатиялық арналар арқылы алынған күнінен бастап күшіне енеді.
Осы Хаттама Келісімнің қолданысы тоқтатылғаннан бастап бір мезгілде өз қолданысын тоқтатады.
______ жылғы «____» ____________ _____________________ қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды, әрі екі мәтіннің күші бірдей.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ         РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫНЫҢ
ҮКІМЕТІ ҮШІН                           ҮКІМЕТІ ҮШІН

1) дополнить следующими местами пересечения границы:
Республика Казахстан Российская Федерация
Костанайская область  Курганская область
Мендыкаринский
район
Коктерек
- Целинный
Целинный район
Северо-Казахстанская
область
Жамбылский
район
Айымжан
- Неверовское
Макушинский
район
Омская область
Уалихановский
район
Улькен-Қараой
- Никополь
Полтавский район
Павлодаская область
Иртышский
район
Ертис
- Караман
Нововаршавский
район
Актюбинская область Оренбургская область
Хобдинский
район
Жиренкопа
- Первомайское
Соль-Илецкий
район
Айтекебийский
район
Айтеке би
- Союзное
Ясненский район
Западно-Казахстанкая область Саратовская область
Қазталовский
район
Казталовка
- Фомин
Александрово-
Гайский район
2) исключить следующие места пересечения границы:
Республика Казахстан Российская Федерация
Восточно-Казахстанская
область
Алтайский край
Бородулихинский
район
Коростели
- Наумовка
Угловский район
Бородулихинский
район
Буркотово
- Золотуха
Локтевский район
Шемонаихинский
район
Красная
Шемонаиха
- Михайловка
Третьяковский
район
Павлодарская область
Успенский район
Екатерино-
славка
- Михайловка
Бурлинский район
Успенский район
Галицкое
-Новоандреевка
Бурлинский район
Северо-Казахстанская область Тюменская область
район имени
М.Жумабаева
Суворовка
- Красивое
Сладковский
район
Статья 2
Разногласия между Сторонами, возникающие при толковании и применении положений настоящего Протокола, решаются путем взаимных консультаций и переговоров.
При возникновении у одной из Сторон вопросов, требующих совместного решения, данная Сторона письменно уведомляет по дипломатическим каналам об этом другую Сторону не позднее чем за 30 дней до начала переговоров.
Статья 3
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол прекращает свое действие одновременно с прекращением действия Соглашения.
Совершено в городе ______________ «__» _______________ года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
ЗА ПРАВИТЕЛЬСТВО
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ЗА ПРАВИТЕЛЬСТВО
РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ