"Қазақстан Республикасында телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелерi жөнiндегi комиссияның кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 5 желтоқсандағы № 1238 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 маусымдағы № 755 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 621 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 621 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелерi жөнiндегi комиссияның кейбiр мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 желтоқсандағы № 1238 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 46, 508-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелерi жөнiндегi комиссияның кейбiр мәселелерi»;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қоса берiлiп отырған Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы ережеде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы ереже»;
кiрiспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелерi жөнiндегi комиссия туралы ереже (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 ақпандағы № 203 қаулысымен құрылған Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелерi жөнiндегi комиссияның қызметiн регламенттейдi.»;
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Комиссия телерадио хабарларын тарату саласындағы қоғамдық мүддені есепке алу және қорғау, сондай-ақ халықтың теле-, радиоарналарға қажеттілігін қанағаттандыру мақсатында құрылды.
3. Комиссияның қызметі өзінің құзыретіне кіретін мәселелерді талқылау және шешу кезінде айқындылық және ашықтық негізінде жүзеге асырылады.»;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
«3-1. Комиссияның құрамы Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының орталық мемлекеттік органдары, телерадио хабарларын тарату саласы мен үкiметтiк емес ұйымдар (келісім бойынша) өкілдерінің арасынан қалыптастырылады.»;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года № 1238 "Некоторые вопросы Комиссии по вопросам развития телерадиовещания в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 755. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 621
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 621 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года № 1238 «Некоторые вопросы Комиссии по вопросам развития телерадиовещания в Республике Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 46, ст. 508), следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Некоторые вопросы Комиссии по вопросам развития телерадиовещания»;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии по вопросам развития телерадиовещания.»;
в Положении о Комиссии по вопросам развития телерадиовещания в Республике Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Положение о Комиссии по вопросам развития телерадиовещания»;
преамбулу изложить в следующей редакции:
«Настоящее Положение о Комиссии по вопросам развития телерадиовещания (далее - Положение) регламентирует деятельность Комиссии по вопросам развития телерадиовещания, образованной постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2002 года № 203.»;
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
«2. Комиссия образована в целях учета и защиты общественных интересов в области телерадиовещания, а также удовлетворения потребностей населения в теле-, радиоканалах.
3. Деятельность Комиссии осуществляется на основе прозрачности и открытости при обсуждении и решении вопросов, входящих в ее компетенцию.»;
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«3-1. Состав Комиссии формируется из числа депутатов Парламента Республики Казахстан (по согласованию), представителей центральных государственных органов Республики Казахстан, отрасли телерадиовещания и неправительственных организаций (по согласованию).»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:

«5. Комиссияның негізгі мiндеттерi мен функциялары:
1) Қазақстан Республикасында бiртұтас ақпараттық кеңiстiктi қалыптастыру және телерадио хабарларын таратуды дамыту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
2) телерадио хабарларын тарату жұмысы үшiн бөлiнетiн радиожиiлiк спектрiн пайдалану тиiмдiлiгiн арттыруға бағытталған ұсынымдар әзірлеу;
3) телерадио хабарларын тарату саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөнінде ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу;
4) көпарналы хабар таратуда еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурсқа қатысуға үміткерлердің өтінімдерін қарау және жеңімпаздарды айқындау жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
5) көпарналы хабар таратуда міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурсқа қатысуға үміткерлердің өтінімдерін қарау және жеңімпаздарды айқындау жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
6) телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік жолақтарын, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу жөніндегі конкурсқа қатысуға үміткерлердің өтінімдерін қарау және олардың техникалық және қаржылық ұсыныстарын ескере отырып, жеңімпаздарды айқындау жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
7) ұлттық операторды тыңдау қорытындылары жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
8) телерадио хабарларын тарату саласындағы заңнаманы сақтау мәселелерi жөнінде ұсынымдар әзiрлеу болып табылады.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң Ақпарат және мұрағат комитетi болып табылады.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов

«5. Основными задачами и функциями Комиссии являются:
1) выработка рекомендаций по формированию единого информационного пространства и реализации государственной политики в области развития телерадиовещания в Республике Казахстан;
2) выработка рекомендаций, направленных на повышение эффективности использования радиочастотного спектра, выделяемого для работы телерадиовещания;
3) разработка рекомендаций и предложений по реализации государственной политики в области телерадиовещания;
4) рассмотрение заявок претендентов на участие в конкурсе по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа в многоканальном вещании и разработка рекомендаций по определению победителей;
5) рассмотрение заявок претендентов на участие в конкурсе по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов в многоканальном вещании и разработка рекомендаций по определению победителей;
6) рассмотрение заявок претендентов на участие в конкурсе по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания и разработка рекомендаций по определению победителей с учетом их технических и финансовых предложений;
7) выработка рекомендаций по итогам заслушивания национального оператора;
8) выработка рекомендаций по вопросам соблюдения законодательства в области телерадиовещания.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Рабочим органом Комиссии является Комитет информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов