"Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қазандағы № 1145 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 маусымдағы № 763 Қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қазандағы № 1145 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру жөніндегі 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламада:
«Қазақстан Республикасында инвестицияларды тарту, арнайы экономикалық аймақтарды дамыту және экспортты ынталандыру бойынша 2010 – 2014 жылдарға арналған бағдарламаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары» деген 7-бөлімде:
«Инвестициялық заңнаманы жетілдіру» деген кіші бөлім:
мынадай мазмұндағы 1-1, 1-2-жолдармен толықтырылсын:
«
1-1
Мыналар бойынша талдау жүргізу және ұсыныстар енгізу:
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша), «Ұлттық талдау орталығы» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді
шетелдік инвесторлардың халықаралық төрелікке қол жетімділігін кеңейту
ИЖТМ-ге ұсыныс
Әділетмині, ЖС (келісім бойынша), Бас прокуратура (келісім бойынша)
2012 жылғы тамыз
шетелдік инвесторлардың ауыл шаруашылығы мақсаттындағы жер ресурстарына қолжетімділігін кеңейту
ИЖТМ-ге ұсыныс
АШМ, ЖРА
2012 жылғы II тоқсан
инвестицияларды жүзеге асыру кезінде қызметтерді, тауарлар мен жұмыс күшіне жергілікті қамтуға қойылатын талаптардың икемділігі мен шынайылығын қамтамасыз ету
ИЖТМ-ге ұсыныс
МГМ, ЭДСМ
2012 жылғы II тоқсан
зияткерлік меншік саласындағы заңнаманы жетілдіру
ИЖТМ-ге ұсыныс
Әділетмині
2012 жылғы IIІ тоқсан
мемлекеттік-жеке әріптестік тетігі арқылы инфрақұрылымдық жобалардағы шетелдік инвесторлардың қатысуын кеңейту
ИЖТМ-ге ұсыныс
ЭДСМ
2012 жылғы III тоқсан
1-2
мынадай секторларда шетелдік инвесторлар үшін кедергілерді азайту бойынша талдау жүргізу және ұсыныстар енгізу:
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша), «Ұлттық талдау орталығы» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді
көлік секторы
ИЖТМ-ге ұсыныс
ККМ
2012 жылғы II тоқсан
мұнай және газ
ИЖТМ-ге ұсыныс
МГМ, «ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы II тоқсан
»;
«ТШИ тарту үшін жағдайлар жасау» деген кіші бөлім:

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2010 года № 1145 "Об утверждении Программы по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2012 года № 763
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2010 года № 1145 «Об утверждении Программы по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы» следующие дополнения:
в Программе по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 7 «План мероприятий по реализации Программы по привлечению инвестиций, развитию специальных экономических зон и стимулированию экспорта в Республике Казахстан на 2010 – 2014 годы»:
подраздел «Совершенствование инвестиционного законодательства»:
дополнить строками 1-1, 1-2, следующего содержания:
«
1-1
Провести анализ и внести
предложения по:
Предло-
жение в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИНТ, АО
«Kaznex
Invest» (по
согласова-
нию), АО
«Нацио-
нальный
аналити-
ческий
центр» (по
согласова-
нию)
IV
квар-
тал
2012
года
Не тре-
буются
расширению доступа
иностранных инвесторов
к международному
арбитражу;
Предло-
жение в
МИНТ
МЮ, ВС (по
согласова-
нию),
Генпроку-
ратура (по
согласова-
нию)
Август
2012
года
расширению доступа
иностранных инвесторов
к земельным ресурсам
сельскохозяйственного
назначения;
Предло-
жение в
МИНТ
МСХ, АУЗР
II
квар-
тал
2012
года
обеспечению гибкости и
реалистичности
требований к местному
содержанию услуг,
товаров и рабочей силы
при осуществлении
инвестиций
Предло-
жение в
МИНТ
МНГ, МЭРТ
II
квар-
тал
2012
года
совершенствованию
законодательства в
сфере интеллектуальной
собственности
Предло-
жение в
МИНТ
МЮ
IIІ
квар-
тал
2012
года
расширению участия
иностранных инвесторов
в инфраструктурных
проектах через
механизм
государственно-
частного партнерства;
Предложе-
ие в МИНТ
МЭРТ
III
квар-
тал
2012
года
1-2
Провести анализ и
внести предложения
по снижению барьеров
для иностранных
инвесторов, в таких
секторах как:
Предло-
жение в
Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МИНТ, АО
«Kaznex
Invest» (по
согласова-
нию), АО
«Нацио-
нальный
аналити-
ческий
центр» (по
согласова-
нию)
IV
квар-
тал
2012
года
Не тре-
буются
транспортный сектор
Предло-
жение в
МИНТ
МТК
II
квар-
тал
2012
года
нефть и газ
Предло-
жение в
МИНТ
МНГ, АО
«НК
«КазМунай-
Газ» (по
согласова-
нию)
II
квар-
тал
2012
года
»;
подраздел «Создание условий для привлечения ПИИ»:

мынадай мазмұндағы 12-1, 12-2-жолдармен толықтырылсын:
«
12-1
Мемлекеттік кәсіпорындарда және мемлекеттің қатысуы бар акционерлік қоғамдарда ЭЫДҰ-ның стандарттарына сәйкес корпоративтік басқару қағидаттарын (бәсекеге қабілеттілікті, тиімділікті және ащықтықты арттыру, басқарудың нарықтық қағидаттарына жақындау) енгізу мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ЭДСМ, ИЖТМ, «Самұрық Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы IV тоқсан
Талап етілмейді
12-2
Әлемдік тәжірибені зерделеу және Қазақстанның ЭЫДҰ-ның Халықаралық инвестициялар және трансұлттық корпорациялар туралы декларациясына қосылуы шеңберінде Ұлттық Байланыс Орталығын айқындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
ИЖТМ, ЭДСМ, «Kaznex Invest» АҚ (келісім бойынша), «Ұлттық талдау орталығы» АҚ (келісім бойынша), «Сауда саясатын дамыту орталығы» АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы IIІ тоқсан
Талап етілмейді
».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

дополнить строками 12-1, 12-2 следующего содержания:
«
12-1
Проработать вопрос
внедрения принципов
корпоративного
управления (повышение
конкурентоспособности,
эффективности
и прозрачности,
приближение к рыночным
принципам управления) в государственных
предприятиях и
акционерных обществах
с государственным
участием в
соответствии со
стандартами ОЭСР
Предло-
жение в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭРТ, МИНТ,
АО «ФНБ
«Самрук
Казына» (по
согласо-
ванию)
IV
квар-
тал
2012
года
Не тре-
буются
12-2
Изучить мировой опыт
и определить
Национальный
Контактный Центр в
рамках присоединения
Казахстана к
Декларации ОЭСР о
международных
инвестициях и
транснациональных
корпорациях
Предло-
жене в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МИНТ, МЭРТ,
АО «Kaznex
Invest» (по
согласова-
нию), АО
«Националь-
ный
аналити-
ческий
центр» (по
согласова-
нию), АО
«Центр
развития
торговой
политики»
(по согла-
сованию)
III
квар-
тал
2012
года
Не тре-
буются
».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                         К. Масимов