Мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 маусымдағы № 773 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 ақпандағы № 105 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2016 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 4-6/955 бұйрығын қараңыз.
«Мақта саласын дамыту туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шiлдедегi Заңының 6-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу қағидалары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 9 маусымдағы
№ 773 қаулысымен
бекiтiлген
Мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Мақта саласын дамыту туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 6-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және мақтаның сандық-сапалық есебін жүргізу тәртібін реттейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мақта иесі – меншік құқығында шитті мақта және (немесе) мақта талшығы және (немесе) мақта тұқымы бар жеке немесе заңды тұлға;
2) кондициялық масса – стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарда айқындалған ластану мен ылғалдылықтың бірыңғай нормаларына келтірілген мақтаның салмағы;
3) мақтаның сандық-сапалық есебі - шитті мақтаны мақта талшығына бастапқы қайта өңдеу кезіндегі мақтамен жасалатын барлық операцияларды есепке алу және тіркеу жүйесі;
4) мақта партиясы – мақтаның сапасы туралы деректері бар құжаттармен ресімделген, селекциялық және өнеркәсіптік сорты бір, сапасы бойынша біртекті мақтаның оқшау өлшемі;
5) нақты салмағы – таразыларда өлшеу жолымен айқындалған мақта массасы;
6) шитті мақтаның есептік салмағы – стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарда айқындалған ластану нормасына келтірілген шитті мақтаның салмағы;
7) мақта қабылдау пункті – шитті мақтаны қабылдауға, сақтауға және босатуға арналған мамандандырылған құрылыс.

Об утверждении Правил ведения количественно-качественного учета хлопка
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2012 года № 773. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 105
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2016 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра сельского хозяйства РК от 28 октября 2015 года № 4-6/955.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О развитии хлопковой отрасли» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения количественно-качественного учета хлопка.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июня 2012 года № 773
Правила
ведения количественно-качественного учета хлопка
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения количественно-качественного учета хлопка (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О развитии хлопковой отрасли» и регулируют порядок ведения количественно-качественного учета хлопка.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) владелец хлопка – физическое или юридическое лицо, имеющее на праве собственности хлопок-сырец и (или) хлопок-волокно, и (или) семена хлопчатника;
2) кондиционная масса – вес хлопка, приведенный к единым нормам засоренности и влажности, определенным нормативными документами по стандартизации;
3) количественно-качественный учет хлопка – система учета и регистрации всех операций с хлопком при первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно;
4) партия хлопка – обособленное количество хлопка одного селекционного и промышленного сорта, однородного по качеству, оформленное документами, содержащими сведения о качестве хлопка;
5) физический вес – масса хлопка, определенная путем взвешивания на весах;
6) расчетный вес хлопка-сырца – вес хлопка-сырца, приведенный к норме засоренности, определенной нормативными документами по стандартизации;
7) хлопкоприемный пункт – специализированное сооружение, предназначенное для приемки, хранения и отпуска хлопка-сырца.

2. Мақта қабылдау пунктінде мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу
3. Мақтамен жасалатын барлық операцияларды, сандық-сапалық есепті және тиісті құжаттарды ресімдеуді 1 килограмға дейінгі дәлдікпен нақты, есептік салмақта және кондициялық массада мақта тазалау зауыты (мақта қабылдау пункті) жүргізеді.
4. Мақта қабылдауды тиісті әкімшілік аумақтағы мақта қабылдау пункттері және мақта тазалау зауытының жанындағы жұмыс істейтін мақта қабылдау пункті жүзеге асырады.
5. Мақта қабылдау пункті шитті мақтаны қабылдауды мынадай тәртіппен жүзеге асырады:
1) мақта қабылдау пунктінде шитті мақтаны қабылдауды ресімдеу;
2) шитті мақтаның кондициялық массасын айқындау;
3) шитті мақтаны мақта қабылдау пунктінен тиеп жөнелтуді ресімдеу.
6. Мақта қабылдау пунктіне түсетін шитті мақтаны, қабылданатын шитті мақтаның сорты мен сапасын сыртқы түрі бойынша айқындайтын мақта қабылдау пунктінің меңгерушісі сапасы бойынша, мақтаны белгіленген тәртіппен тексеруден өткен таразыларда өлшенгеннен кейін ІІ-аймақтың тауартанушысы саны бойынша қабылдайды.
7. Өлшеу нәтижелері осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мақта қабылдау пунктінде шитті мақтаны қабылдаудың таразы журналына енгізіледі.
8. Шитті мақтаны қабылдау тауарлық-көліктік жүкқұжаттар негізінде партиялармен жүргізіледі. Күні бойы әрбір тауарлық-көліктік жүкқұжат бойынша қабылданған шитті мақтаның нақты массасын жазу өнеркәсіптік сорттар бойынша бөлек жүргізіледі.
9. Шитті мақтаның сынамаларын іріктеу шитті мақтаны түсіру орындарында оны өлшегенге дейін жүргізіледі.
10. Қабылданған шитті мақтаның сапа көрсеткіштерін айқындауды мақта қабылдау пунктінің зертханасы жүргізеді.
11. Шитті мақтаның сынамасын талдау нәтижелерін мақта қабылдау пункті зертханасының зертханашысы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес шитті мақтаны талдау карточкасына және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес шитті мақтаның ылғалдылығы мен ластануын талдау нәтижелерін тіркеу журналына енгізеді.
12. Тауарлық-көліктік жүкқұжаттар мен шитті мақтаны талдау карточкалары негізінде мақта қабылдау пунктінің бухгалтері бір күнде қабылданған селекциялық сорты бір, жинау түрі мен мақсаты (тұқымдық, техникалық) бір шитті мақтаға және соңынан жиналғанға бөлек осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес шитті мақтаны қабылдау туралы квитанцияны үш данада ресімдейді, оның біреуі мақта иесіне беріледі.
Шитті мақтаны қабылдау туралы квитанцияда ластану мен ылғалдылықтың нақты пайызы зертханалық талдау негізінде әрбір өнеркәсіптік сорт бойынша бөлек жазылады.
13. Бір күндік жиынтық деректер қабылданған шитті мақтаның әрбір партиясы бойынша шитті мақтаны қабылдау туралы квитанциялардан күн сайын осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес шитті мақтаның сандық-сапалық есеп кітабына шитті мақтаның кірісіне жазылады.

2. Ведение количественно-качественного учета
хлопка на хлопкоприемном пункте
3. Все операции с хлопком, количественно-качественный учет и оформление соответствующих документов ведутся хлопкоочистительным заводом (хлопкоприемным пунктом) в физическом, расчетном весе и кондиционной массе с точностью до 1 килограмма.
4. Прием хлопка осуществляется хлопкоприемным пунктом на соответствующей административной территории и хлопкоприемном пунктом, функционирующим при хлопкоочистительном заводе.
5. Хлопкоприемный пункт осуществляет приемку хлопка-сырца в следующем порядке:
1) оформление приемки хлопка-сырца на хлопкоприемном пункте;
2) определение кондиционной массы хлопка-сырца;
3) оформление отгрузки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта.
6. Поступающий на хлопкоприемный пункт хлопок-сырец принимается по качеству – заведующим хлебоприемным пунктом, который определяет по внешнему виду сорт и качество принимаемого хлопка-сырца, по количеству – товароведом II-зоны после взвешивания на весах, прошедших в установленном порядке поверку.
7. Результаты взвешивания заносятся в весовой журнал приемки хлопка-сырца на хлопкоприемном пункте согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Приемка хлопка-сырца производится партиями на основании товарно-транспортных накладных. В течение дня запись фактической массы принятого хлопка-сырца по каждой товарно-транспортной накладной производится раздельно по промышленным сортам.
9. Отбор проб хлопка-сырца производится в местах разгрузки хлопка-сырца до его взвешивания.
10. Определение качественных показателей принятого хлопка-сырца производится лабораторией хлопкоприемного пункта.
11. Результаты анализа пробы хлопка-сырца заносятся лаборантом лаборатории хлопкоприемного пункта в карточку анализа хлопка-сырца согласно приложению 2 к настоящим Правилам и журнал регистрации результатов анализа влажности и засоренности хлопка-сырца согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. На принятый за день хлопок-сырец одного селекционного сорта, одного вида сбора и назначения (семенной, технический) и отдельно на подбор бухгалтер хлопкоприемного пункта на основании товарно-транспортных накладных и карточек анализа хлопка-сырца оформляет квитанцию о приемке хлопка-сырца согласно приложению 4 к настоящим Правилам, в трех экземплярах, один из которых выдается владельцу хлопка.
В квитанции о приемке хлопка-сырца записывается фактический процент засоренности и влажности на основании лабораторных анализов раздельно по каждому промышленному сорту.
13. Сводные данные за день из квитанций о приемке хлопка-сырца по каждой партии принятого хлопка-сырца ежедневно записываются на приход хлопка-сырца в книгу количественно-качественного учета хлопка-сырца согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

14. Шитті мақтаның сандық-сапалық есебі кітабында шитті мақтаның есебін мақта қабылдау пунктінің меңгерушісі нақты, есептік салмағы және кондициялық массасы бойынша жүргізеді.
15. Күн соңында шитті мақтаны қабылдау туралы квитанцияның екі данасы тауарлық-көліктік жүкқұжаттармен бірге мақта қабылдау пунктінің бухгалтериясына ластану мен ылғалдылықтың орташа өлшенген көрсеткіштерін есептеу үшін беріледі.
16. Мұнымен қатар мақта қабылдау пунктінің бухгалтериясына қабылданған партиялар бөлінісінде шитті мақтаны талдау карточкалары беріледі.
17. Шитті мақтаның кондициялық массасын есептеу қабылданған күні айқындалған ластану мен ылғалдылық көрсеткіштері бойынша жүргізіледі және түпкілікті болып табылады.
Жинақталған партиялардан іріктелген шитті мақтаның сынамалары бойынша қабылдаудан кейін жүргізілген сорт, ылғалдылық және ластану бойынша талдау нәтижелері қабылдау кезінде анықталған шитті мақтаның сапа көрсеткіштері мен қабылдау күні белгіленген шитті мақтаның кондициялық массасын өзгертуге негіз бола алмайды.
3. Шитті мақтаны мақта қабылдау пунктінен тиеп
жөнелтуді ресімдеу
18. Шитті мақтаны мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына тиеп жөнелту селекциялық және өнеркәсіптік сорттар, жинау түрлері бойынша біртекті партиялармен жүзеге асырылады және тауарлық-көліктік жүкқұжаттармен (үш данада) ресімделеді. Мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына тиеп жөнелтілетін шитті мақта міндетті түрде өлшеуге жатады.
19. Мақта қабылдау пунктінің зертханасы тиеп жөнелтілетін шитті мақтаға барлық жағдайларда ластануы мен ылғалдылығына талдау жүргізеді. Жауын-шашын немесе ауа температурасы жоғары болған жағдайда сынамаларды іріктеу партияны жөнелтуге дейін бір сағат бұрын жүргізіледі.
20. Шитті мақтаны мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына тиеп жөнелту кезінде тауарлық-көліктік жүкқұжат бланкінде шитті мақтаның салмағы (брутто, ыдыс, нетто), сорты көрсетілуі және лауазымды тұлғалардың қолдары қойылуы тиіс. Шитті мақтаның тиеп жөнелтілетін партиясының ластану мен ылғалдылық көрсеткіштері тиеп жөнелтілетін күнгі соңғы тауарлық-көліктік жүкқұжатқа жазылады.
21. Шитті мақтаны мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына тиеп жөнелту кезінде мақта қабылдау пунктінің зертханашысы біріктірілген сынаманы қалыптастырады. Барлық бір күндік партияның деректері күн сайын шитті мақтамен соңғы машинаны жөнелту кезінде соңғы жүкқұжатқа жазылады.
22. Тауарлық-көліктік жүкқұжаттарда сорт көрсеткішін мақта қабылдау пункті шитті мақтаның сандық-сапалық есебі кітабының деректері бойынша, ал ластану мен ылғалдылық көрсеткіштерін – шитті мақтаның партиясын мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелтуге дейінгі талдау деректері бойынша көрсетеді.

14. Учет хлопка-сырца в книге количественно-качественного учета хлопка-сырца ведется заведующим хлопкопремным пунктом по фактическому весу, расчетному весу и кондиционной массе.
15. В конце дня два экземпляра квитанции о приемке хлопка-сырца с товарно-транспортными накладными передаются в бухгалтерию хлопкоприемного пункта для проведения расчета средневзвешенных показателей засоренности и влажности.
16. Одновременно в бухгалтерию хлопкоприемного пункта передаются карточки анализа хлопка-сырца в разрезе принятых партий.
17. Расчет кондиционной массы хлопка-сырца производится по показателям засоренности и влажности, определенным на день приемки, и является окончательным.
Результаты анализов по сорту, влажности и засоренности, произведенных после приемки по пробам хлопка-сырца, отобранным с укомплектованных партий, не могут служить основанием для изменения качественных показателей хлопка-сырца, определенных при приемке, и кондиционной массы хлопка-сырца, установленной на день приемки.
3. Оформление отгрузки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта
18. Отгрузка хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод осуществляется однородными партиями по селекционным и промышленным сортам, видам сбора и оформляется товарно-транспортными накладными (в трех экземплярах). Хлопок-сырец, отгружаемый с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод, обязательно подлежит взвешиванию.
19. Лаборатория хлопкоприемного пункта во всех случаях производит анализ засоренности и влажности отгружаемого хлопка-сырца. В случае непогоды или при высокой температуре воздуха отбор проб производится не ранее чем за один час до отправки партии.
20. При отгрузке хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод в бланке товарно-транспортной накладной должны быть указаны вес (брутто, тара, нетто), сорт хлопка-сырца и подписи должностных лиц. Показатели влажности и засоренности отгружаемой партии хлопка-сырца записываются в товарно-транспортной накладной, последней за день отгрузки.
21. При отгрузке партии хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод лаборантом хлопкоприемного пункта формируется объединенная проба. Данные на всю дневную партию записываются ежедневно в последней накладной при отправке последней машины с хлопком-сырцом.
22. В товарно-транспортных накладных показатель сорта указывается хлопкоприемным пунктом по данным книги количественно-качественного учета хлопка-сырца, а показатели засоренности и влажности – по данным анализов перед отправкой партии хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод.

23. Шитті мақтаның басталған партиясын әкетуді тоқтатуға немесе алдыңғы партияны әкету аяқталғанға дейін басқа партияны тиеуді бастауға жол берілмейді.
24. Мақта тазалау зауыты орналасқан жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктінен шығарылған шитті мақтаның әрбір партиясы бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес шитті мақтаны қабылдау мен мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелтуді салыстырып тексеру актісі жасалады.
25. Шитті мақтаны қабылдау мен мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелтуді салыстырып тексеру актісін мақта қабылдау пунктінің меңгерушісі, II аймақтың тауартанушысы, мақта қабылдау пункті зертханасының меңгерушісі мен бухгалтер құрамындағы комиссия осы партияны әкеткеннен кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей жасайды.
26. Шитті мақтаны мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына қабылдау мен жөнелтуді салыстырып тексеру актісі шитті мақтаның сандық-сапалық есебі кітабының деректері негізінде үш данада жасалады, оның екеуі қарауға және ол бойынша шешім шығару үшін әкету аяқталған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей мақта тазалау зауытына жіберіледі.
27. Мақта қабылдау пунктінде сақтау кезінде шитті мақта бір партиядан екінші партияға ауыстыру болған жағдайда, бұл ауыстыру құжатты расталуы және шитті мақтаның сандық-сапалық есебі кітабына енгізілуі тиіс (бір партияда кіріске алынады, екінші партияда шығысқа шығарылады). Шитті мақтаны қабылдау мен мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелтуді салыстырып тексеру актісінде шитті мақтаның массасы осы ауыстыруды ескере отырып көрсетілуі тиіс.
28. Шитті мақтаны бір материалды жауапты тұлғадан екіншісіне өлшеусіз және актімен ресімдеусіз беруге жол берілмейді.
29. Шитті мақтаның нақты салмағы, кондициялық массасы есептеліп, өткізілген қабылдау нәтижелерімен мақта қолхаттары ресімделеді.
4. Шитті мақтаны мақта тазалау зауытында қабылдау
30. Шитті мақтаны мақта тазалау зауытында қабылдау:
1) шитті мақтаны мақта тазалау зауытында қабылдауды ресімдеуді;
2) шитті мақтаны тазалауды ресімдеуді;
3) шитті мақтаны бастапқы қайта өңдеу өнімдерін тиеп жөнелтуді ресімдеуді;
4) шитті мақтаны қабылдау мен тиеп жөнелту нәтижелерін салыстырып тексеруді жүргізуді;
5) түгендеуді қамтиды.
31. Мақта қабылдау пункттерінен мақта тазалау зауытына түсетін барлық шитті мақта қабылдау кезінде қайта өлшеуге жатады.
32. Егер мақта тазалау зауытында мақта қабылдау пункттерінен шитті мақтаны қабылдау кезінде мақта талшығының төменгі сорттарға ауысуы орын алса, мақта тазалау зауытының басшысы әрбір жағдай бойынша себептерін анықтайды (партияны жинақтау кезінде сапаны жеткіліксіз бақылау, шитті мақтаны бүлдіру).

23. Не допускается прерывать вывоз начатой партии хлопка-сырца или приступать к отгрузке другой партии до окончания вывоза предыдущей.
24. По каждой вывезенной с хлопкоприемного пункта, расположенного вне места нахождения хлопкоочистительного завода, партии хлопка-сырца составляется акт сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
25. Акт сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод составляется комиссией в составе заведующего хлопкоприемным пунктом, товароведом ІІ зоны, заведующего лабораторией хлопкоприемного пункта и бухгалтера не позднее пяти рабочих дней после вывоза данной партии.
26. Акт сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод составляется на основании данных книги количественно-качественного учета хлопка-сырца, в трех экземплярах, два из которых не позднее пяти рабочих дней со дня окончания вывоза высылаются хлопкоочистительному заводу на рассмотрение и вынесение по нему решения.
27. В случае, если при хранении на хлопкоприемном пункте произошло перемещение хлопка-сырца из одной партии в другую, это перемещение должно быть документально подтверждено и внесено в книгу количественно-качественного учета хлопка-сырца (в одной партии оприходовано, в другой списано в расход). Масса хлопка-сырца в акте сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод должна указываться с учетом этого перемещения.
28. Передача хлопка-сырца от одного материально-ответственного лица другому без взвешивания и оформления актом не допускается.
29. По результатам проведенной приемки оформляется хлопковая расписка, в которой учитываются физический вес и кондиционная масса хлопка-сырца.
4. Приемка хлопка-сырца на хлопкоочистительном заводе
30. Приемка хлопка-сырца на хлопкоочистительном заводе включает:
1) оформление приемки хлопка-сырца на хлопкоочистительном заводе;
2) оформление очистки хлопка-сырца;
3) оформление отгрузки продуктов первичной переработки хлопка-сырца;
4) проведение сверки результатов приемки и отгрузки хлопка-сырца;
5) инвентаризацию.
31. Весь хлопок-сырец, поступающий на хлопкоочистительный завод с хлопкоприемных пунктов, подлежит перевеске во время приемки.
32. Если при приемке хлопка-сырца от хлопкоприемных пунктов на хлопкоочистительном заводе будут иметь место переходы хлопка-волокна в низшие сорта, руководитель хлопкоочистительного завода по каждому случаю выясняет причины (недостаточный контроль качества при комплектовании партии, порча хлопка-сырца).

33. Мақта қабылдау пункттерінен шитті мақта түсу процесінде мақта тазалау зауытында сорты бір, бірақ мақта талшығының күтулі сорты бойынша бағалауы әртүрлі шитті мақтаны бір партияға жинақтауға жол берілмейді.
34. Мақта тазалау зауытында мақта қабылдау пункттерінен шитті мақтаны қабылдау мынадай параметрлерді ескере отырып жүзеге асырылады:
1) мақта қабылдау пункттерінің деректері бойынша шитті мақтаның сорты;
2) өлшеу жолымен шитті мақтаның нақты массасы;
3) мақта тазалау зауытының зертханасы айқындаған ластану мен ылғалдылық көрсеткіштері бойынша есептелетін шитті мақтаның есептік салмағы мен кондициялық массасы.
Ластану мен ылғалдылық көрсеткіштері бойынша мақта қабылдау пункті мен мақта тазалау зауыты арасындағы алшақтық стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарда айқындалған белгіленген рұқсат шегінен аспаған жағдайларда, кондициялық массаны есептеу үшін мақта қабылдау пунктінде белгіленген ластану мен ылғалдылық көрсеткіштері қолданылады.
35. Мақта тазалау зауыты мен мақта қабылдау пунктінде талдаулар белгіленген рұқсаттан жоғары алшақтық кезінде мақта қабылдау пунктінің өкілі шақырылып, оның қатысуымен қалған сынамаға талдау жүргізіледі. Егер алшақтық жол беретін ауытқулардан жоғары болса, мақта қабылдау пунктінен бір күнде түскен шитті мақтаның кондициялық массасын белгілеу үшін талдаулар нәтижелері түпкілікті болып табылады. Басқа жағдайда есептеулер үшін мақта қабылдау пунктінің талдау көрсеткіштері қабылданады.
36. Мақта қабылдау пунктінен түсетін шитті мақтаның әрбір партиясы бойынша орташа тәуліктік сынама іріктеу жүргізіледі.
Мақта тазалау зауыты зертханасының талдау нәтижелері осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес шитті мақтаның ылғалдылығы мен ластануын талдау нәтижелерін тіркеу журналына жазылады. Мақта тазалау зауытының бухгалтериясына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес шитті мақтаны талдау карточкасы беріледі.
37. Мақта тазалау зауытына түсетін шитті мақта өлшеуден кейін ІІ аймақтың тауартанушысы мен мақта тазалау зауытының бухгалтериясы жүргізетін шитті мақтаның сандық-сапалық есебі кітабына кіріске енгізіледі.
Бір күнде қабылданған және шитті мақтаның жалпы жинақталған партиясы бойынша шитті мақтаның ластану мен ылғалдылықтың орташа өлшемді пайыздары стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарда айқындалған шитті мақтаның ластану мен ылғалдылығының орташа өлшемді көрсеткіштеріне сәйкес айқындалады.
38. Шитті мақта мақта тазалау зауытының теңгерімі бойынша кондициялық массада, ал шитті мақтаның сандық-сапалық кітаптарында – нақты салмағы, есептік салмағы және кондициялық массасы бойынша есептеледі. Шитті мақтаның партиялары бойынша есептің айлық айналымдары мен өтпелі қалдықтар шитті мақтаның сандық-сапалық кітаптары мен айналым ведомостарындағы жазбалардың негізінде салыстыру жолымен шитті мақтаның сандық-сапалық есебі кітаптары бойынша теңгерімдік талдау есебі деректерімен салыстырылады. Айналым ведомосттарындағы шитті мақтаның кірісі мақта қабылдау пункттерінің бөлінісінде жазылады.

33. На хлопкоочистительном заводе в процессе поступления хлопка-сырца с хлопкоприемных пунктов не допускается комплектование в одну партию хлопка-сырца одного и того же сорта, но с различной оценкой его по ожидаемому сорту хлопка-волокна.
34. На хлопкоочистительном заводе приемка хлопка-сырца от хлопкоприемных пунктов осуществляется с учетом следующих параметров:
1) сорт хлопка-сырца по данным хлопкоприемных пунктов;
2) фактическая масса хлопка-сырца, путем взвешивания;
3) расчетный вес и кондиционная масса хлопка-сырца, исчисляемая по показателям засоренности и влажности, определенным лабораторией хлопкоочистительного завода.
В случаях, когда расхождения между хлопкоприемным пунктом и хлопкоочистительным заводом по показателям влажности и засоренности не превышают пределов установленных допусков, определенных нормативными документами по стандартизации, для расчета кондиционной массы принимаются показатели влажности и засоренности, установленные на хлопкоприемном пункте.
35. При расхождении анализов на хлопкоочистительном заводе и хлопкоприемном пункте сверх установленных допусков вызывается представитель хлопкоприемного пункта, и в его присутствии проводится анализ оставшейся пробы. Результаты анализов являются окончательными для установления кондиционной массы поступившего с хлопкоприемного пункта за день хлопка-сырца, если расхождения будут выше допустимых отклонений. В противном случае для расчетов принимаются показатели анализов хлопкоприемного пункта.
36. По каждой партии хлопка-сырца, поступающего с хлопкоприемного пункта, производится отбор среднесуточной пробы.
Результаты анализов лаборатории хлопкоочистительного завода записываются в журнал регистрации результатов анализа влажности и засоренности хлопка-сырца согласно приложению 3 к настоящим Правилам. В бухгалтерию хлопкоочистительного завода представляется карточка анализа хлопка-сырца согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
37. Поступающий на хлопкоочистительный завод хлопок-сырец после взвешивания приходуется в книге количественно-качественного учета хлопка-сырца, которая ведется товароведом II зоны и бухгалтерией хлопкоочистительного завода.
Средневзвешенные проценты засоренности и влажности хлопка-сырца за дневную приемку и в целом по укомплектованной партии хлопка-сырца определяются в соответствии со средневзвешенными показателями засоренности и влажности хлопка-сырца, определенными нормативными документами по стандартизации.
38. Хлопок-сырец учитывается по балансу хлопкоочистительного завода кондиционной массой, а в книгах количественно-качественного учета хлопка-сырца – по физическому весу, расчетному весу и кондиционной массе. Месячные обороты и переходящие остатки учета по партиям хлопка-сырца по книгам количественно-качественного учета хлопка-сырца сверяются с данными балансового аналитического учета путем сопоставления на основе записей в книгах количественно-качественного учета хлопка-сырца и оборотных ведомостях. Приход хлопка-сырца в оборотных ведомостях записывается в разрезе хлопкоприемных пунктов.

5. Шитті мақтаны тазалауды ресімдеу
39. Мақта тазалау зауытына жинақталған шитті мақтаның партиялары осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес өндірістік тапсырма негізінде өндіріске есептен шығарылады. Бұл ретте шитті мақтаны бастапқы қайта өңдеу өнімдерінің сапа көрсеткіштері шитті мақтаны бастапқы қайта өңдеу өнімдерінің сапа көрсеткіштерін тіркеудің зертханалық журналының деректері бойынша көрсетіледі.
40. Мақта тазалау зауытында ауысым нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес мақта талшығын бумалап өлшеу, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес өндірістен қабылданған мақта талшығы мен қосалқы өнімге рапорт және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес өндірістен қабылданған мақта тұқымына рапорт ресімделеді, олар жоспарлау бөліміне беріледі.
41. Мақта талшығын бумалап өлшеу, өндірістен қабылданған мақта талшығы мен қосалқы өнімге рапорт және өндірістен қабылданған мақта тұқымына рапорт деректерін дайын өнім тауартанушысы осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес өндіруден түскен қайта өңдеу өнімдерінің есебі журналына енгізеді.
42. Қайта өңделген шитті мақтаны мақта иелері бойынша бөлу осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес қайта өңдеу және дайын өнімнің түсуі туралы есеппен ресімделеді, ол шитті мақтаның партиясын тазалау аяқталғаннан кейін мақта иесіне беріледі.
43. Мақта талшығының, тұқымның шығымын және иістер мөлшерін тексеру үшін мақта тазалау зауытында мақта тазалау зауытының жанындағы мақта қабылдау пункті мен мақта тазалау зауыты тұрған орыннан тыс жерде орналасқан мақта қабылдау пункті бойынша шитті мақтаны бақылаулық іріктеулер жүйелі түрде жүргізіледі.
6. Шитті мақтаның сандық-сапалық есебін тиеп жөнелту
кезінде ресімдеу
44. Шитті мақтаны бастапқы қайта өңдеу өнімдерін тиеп жөнелтуді материалдық жауапты тұлға осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес оны бас бухгалтермен, техникалық бақылау бөлімінің (бұдан әрі – ТББ) басшысымен және дайын өнім тауартанушысымен келісуді ескере отырып, мақта тазалау зауыты басшысының шешімі негізінде жүзеге асырады.
Тиеп жөнелтуге шешім мақта тазалау зауытының есепші жұмыскеріне беріледі, ол тиеп жөнелтуге алынған шешімдердің есебі журналын жүргізеді.
45. Мақта талшығын темір жол көлігімен тиеп жөнелткен кезде Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен берілген темір жол жүкқұжаттары мен мақта талшығы сапасының паспорты негізінде осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес мақта талшығын темір жол көлігімен тиеп жөнелту тізілімі жасалады.
Тиеп жөнелтілген мақта талшығына темір жол жүкқұжаты мен мақта талшығы сапасының паспорты қоса беріледі.

5. Оформление очистки хлопка-сырца
39. Скомплектованные на хлопкоочистительном заводе партии хлопка-сырца списываются в производство на основании производственного задания согласно приложению 7 к настоящим Правилам. При этом показатели качества продуктов первичной переработки хлопка-сырца указываются по данным лабораторного журнала регистрации показателей качества продуктов первичной переработки хлопка-сырца.
40. На хлопкоочистительном заводе по результатам смены оформляется покипный отвес хлопка-волокна согласно приложению 8 к настоящим Правилам, рапорт на принятые из производства хлопок-волокно и побочную продукцию согласно приложению 9 к настоящим Правилам и рапорт на принятые из производства семена хлопчатника согласно приложению 10 к настоящим Правилам, которые передаются в плановый отдел.
41. Данные покипного отвеса хлопка-волокна, рапорта на принятые из производства хлопок-волокно и побочную продукцию и рапорта на принятые из производства семена хлопчатника заносятся товароведом готовой продукции в журнал учета поступления продуктов переработки от производства согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
42. Разделение переработанного хлопка-сырца по владельцам хлопка оформляется отчетом о переработке и поступлении готовой продукции согласно приложению 12 к настоящим Правилам, который выдается владельцу хлопка после окончания очистки партии хлопка-сырца.
43. Для проверки выходов хлопка-волокна, семян и размеров угаров на хлопкоочистительном заводе систематически проводятся контрольные переборки хлопка-сырца по призаводскому хлопкоприемному пункту и хлопкоприемным пунктам, расположенным вне места нахождения хлопкоочистительного завода.
6. Оформление количественно-качественного
учета хлопка при отгрузке
44. Отгрузка продуктов первичной переработки хлопка-сырца осуществляется материально-ответственным лицом на основании решения руководителя хлопкоочистительного завода, с учетом согласования его с главным бухгалтером, руководителем отдела технического контроля (далее – ОТК) и товароведом готовой продукции, согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Решение на отгрузку передается счетному работнику хлопкоочистительного завода, который ведет журнал учета полученных решений на отгрузку.
45. При отгрузке хлопка-волокна железнодорожным транспортом на основании железнодорожных накладных и паспортов качества хлопка-волокна, выданных в установленном Правительством Республики Казахстан порядке, составляется реестр отгрузки хлопка-волокна железнодорожным транспортом согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
Отгружаемый хлопок-волокно сопровождается железнодорожной накладной и паспортами качества хлопка-волокна.

46. Мақта тұқымын, линтті және талшықты қалдықтарды автомобиль көлігімен тиеп жөнелту тауарлық-көліктік жүкқұжаттармен және сапа туралы құжаттармен ресімделеді, олардың негізінде осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес автомобиль көлігімен тиеп жөнелтілген мақта тұқымы, линт және талшықты қалдықтар жүкқұжаттарының тізілімі жасалады.
47. Тиеп жөнелтуге шешім, тауарлық-көліктік жүкқұжаттар, тиеп жөнелту тізілімдері, мақта талшығының сапасы паспорттарының көшірмелері бухгалтерияға беріледі. Осы құжаттар бойынша шитті мақтаны бастапқы қайта өңдеу өнімдері шығынға шығарылады.
48. Әрбір мақта иесіне жіберуге жататын мақтаның мөлшері мақта қолхаттарына сәйкес айқындалады.
7. Шитті мақтаны қабылдау мен тиеп жөнелту нәтижелерін
салыстырып тексеруді жүргізу тәртібі
49. Мақта қабылдау пунктілерінен келіп түскен шитті мақтаны қабылдау мен мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелтуді салыстырып тексеру актілерін мақта тазалау зауытының басшысы олар мақта тазалау зауытына келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күннен кешіктірмей мерзімде қарайды. Әрбір акті бойынша басшы кемдіктерді өтеу және артылғанды кіріске алу туралы жазбаша шешім ресімдейді.
50. Шитті мақтаны мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелтуді салыстырып тексеру актінің бірінші данасы мақта тазалау зауытында қалады, актінің екінші данасы мақта тазалау зауыты басшысының шешімімен бірге мақта қабылдау пунктіне жіберіледі және шитті мақтаның кемдіктерін өтеу мен артылғанын кіріске алу үшін негіз болады.
51. Егер салыстырып тексеру кезінде шитті мақтаның артылғаны анықталса, бұл артылғанды мақта қабылдау пунктінің бухгалтериясы шитті мақтаның сақталуда болған және сақталудағы көлеміне пропорционал көлемде мақта иелерінің жеке шоттарына кіріске енгізуі тиіс.
52. Егер салыстырып тексеру кезінде кемдік анықталса, мақта қабылдау пунктінің материалдық жауапты тұлғалары оны шитті мақтаның сақталуда болған және сақталудағы көлеміне пропорционал көлемде мақта иелерінің жеке шоттарына оны өтеуді жүргізеді.
8. Түгендеу
53. Қабылданған шитті мақтаны қабылдаудың, сақтаудың және қайта өңдеудің соңғы нәтижелерін анықтау үшін мақта қабылдау пунктілері мен мақта тазалау зауыты жыл сайын 1 тамызға дейін шитті мақта мен оны бастапқы қайта өңдеу өнімдерінің бар болуын түгендеуді жүргізеді.
54. Түгендеуге:
1) барлық мақта қабылдау пунктілерінің қоймаларындағы және мақта тазалау зауытының дайын өнім қоймаларындағы;
2) «тиеп жөнелтілген тауарлар» шоттарындағы шитті мақта, мақта талшығы, мақта тұқымы, линт және талшықты қалдықтар жатады.

46. Отгрузка семян хлопчатника, линта и волокнистых отходов автомобильным транспортом оформляется товарно-транспортными накладными и документами о качестве, на основании которых составляется реестр накладных на отгруженные автомобильным транспортом семена хлопчатника, линт и волокнистые отходы согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
47. Решение на отгрузку, товарно-транспортные накладные, реестры на отгрузку, копии паспортов качества хлопка-волокна передаются в бухгалтерию. По этим документам продукты первичной переработки хлопка-сырца списываются в расход.
48. Количество хлопка, подлежащего отпуску каждому владельцу, определяется в соответствии с хлопковыми расписками.
7. Проведение сверки результатов приемки
и отгрузки хлопка-сырца
49. Поступившие от хлопкоприемных пунктов акты сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод рассматриваются руководителем хлопкоочистительного завода не позднее пяти рабочих дней со дня их поступления на хлопкоочистительный завод. По каждому акту руководителем оформляется письменное решение о возмещении недостач и оприходовании излишков.
50. Первый экземпляр акта сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод остается на хлопкоочистительном заводе, второй экземпляр акта с решением руководителя хлопкоочистительного завода высылается хлопкоприемному пункту и служит основанием для возмещения недостач и оприходования излишков хлопка-сырца.
51. Если при сверке выявлен излишек хлопка-сырца, этот излишек должен быть оприходован бухгалтерией хлопкоприемного пункта на лицевые счета владельцев хлопка пропорционально объему хранившегося и находящегося на хранении хлопка-сырца.
52. Если при сверке выявлена недостача, материально-ответственные лица хлопкоприемного пункта производят возмещение ее на лицевые счета владельцев хлопка пропорционально объему хранившегося и находящегося на хранении хлопка-сырца.
8. Инвентаризация
53. Для выявления окончательных результатов приемки, хранения и переработки принятого хлопка-сырца хлопкоприемные пункты и хлопкоочистительный завод ежегодно до 1 августа проводят инвентаризацию наличия хлопка-сырца и продуктов его первичной переработки.
54. Инвентаризации подлежат хлопок-сырец, хлопок-волокно, семена хлопчатника, линт и волокнистые отходы:
1) находящиеся на складах всех хлопкоприемных пунктов и складах готовой продукции хлопкочистительного завода;
2) числящиеся на счетах «товаров отгруженных».

55. Түгендеуді жүргізу үшін:
1) мақта қабылдау пункті бойынша – мақта қабылдау пунктінің меңгерушісі, зертхана меңгерушісі (аға зертханашы), аға бухгалтер;
2) мақта тазалау зауыты бойынша – басшы, бөлім басшылары және бас бухгалтер құрамындағы түгендеу комиссиялары құрылады.
56. Шитті мақтаның, мақта талшығының, мақта тұқымының, линттің және талшықты қалдықтардың бар болуын түгендеу сақтауға жауапты тұлғалардың міндетті түрде қатысуымен және мынадай талаптарды сақтаумен әрбір партия бойынша заттай қалдықтарды натурада алу жолымен жүргізіледі:
1) шитті мақта бойынша мақта қабылдау пунктілерінен әкетілмей немесе мақта тазалау зауытында қайта өңделмей қалған партиялардағы шитті мақтаның нақты болуы 1 тамыздағы жай-күй бойынша өлшеу жолымен белгіленеді;
2) мақта талшығы, линт және талшықты қалдықтар бойынша 1 тамызға партияларда мақта талшығының, линт және талшықты қалдықтардың бар болуы әрбір партияның барлық бумаларының кемінде 10 %-дын іріктеп қайта өлшей отырып, әрбір партияда өндірістен қабылданған мақта талшығы мен қосалқы өнім рапортында көрсетілген бумалар санын тексеру жолымен белгіленеді. Бумалардың дұрыс емес массасы анықталған жағдайда партияның барлық бумалары қайта өлшеуге жатады.
Босатылған мақта талшығының, линттің және талшықты қалдықтардың 1 тамызға нақты болуы алдын-ала сорттаумен және шеті мен шірігін іріктеумен қайта өлшеу жолымен анықталады;
3) мақта тұқымы бойынша техникалық және егістік тұқымның нақты қалдықтары оларды 1 тамыздағы жай-күй бойынша өлшеу жолымен белгіленеді.
57. Шитті мақтаның, мақта талшығының, мақта тұқымының, линттің және талшықты қалдықтардың нақты болуын өлшеу жолымен белгілеген кезде түгендеу комиссиялары әрбір партиядағы шитті мақта мен оны бастапқы қайта өңдеу өнімдерінің сапасын бір уақытта айқындайды; сорттылығының сәйкессіздігі немесе сақтау кезінде бүлдіру салдарларынан сапасының нашарлауы анықталған кезде шығын мөлшері, себептері және оған жауапты тұлғалар белгіленеді.
58. Мақта қабылдау пунктілері қабылдайтын шитті мақта, өндірістен 31 шілдеден кейін түскен оны бастапқы қайта өңдеу өнімдері осы түгендеуге енгізілмейді және бөлек қоймалау мен есептеуге жатады.
59. Түгендеу басталғанға дейін мақта қабылдау пунктілерінің және мақта тазалау зауытының бухгалтериясы:
1) шитті мақта, тұқым, линт және талшықты қалдықтар жауапты сақтауында тұрған тұлғалардан 1 тамызға дейінгі барлық кіріс-шығыс құжаттарын алады;
2) осы құжаттарды тексеруді, өңдеуді, таратуды және талдамалық есептің бухгалтерлік карточкалары бойынша да, сандық-сапалық есебі кітаптары бойынша да 1 тамызға қалдықтар шығаруды жүргізеді;

55. Для проведения инвентаризации создаются инвентаризационные комиссии в составе:
1) по хлопкоприемному пункту – заведующего хлопкоприемным пунктом, заведующего лабораторией (старшего лаборанта), старшего бухгалтера;
2) по хлопкоочистительному заводу – руководителя, руководителей отделов и главного бухгалтера.
56. Инвентаризация наличия хлопка-сырца, хлопка-волокна, семян хлопчатника, линта и волокнистых отходов производится путем снятия остатков в натуре по каждой партии при обязательном участии лиц, ответственных за хранение, и с соблюдением следующих требований:
1) по хлопку-сырцу фактическое наличие хлопка-сырца в партиях, остающихся невывезенными с хлопкоприемных пунктов или непереработанными хлопкоочистительным заводом, устанавливается путем взвешивания по состоянию на 1 августа;
2) по хлопку-волокну, линту и волокнистым отходам наличие на 1 августа хлопка-волокна, линта и волокнистых отходов в партиях устанавливается путем проверки в каждой партии количества кип, указанных в рапорте на принятые из производства хлопок-волокно и побочную продукцию, с выборочной перевеской не менее 10 % всех кип каждой партии. При обнаружении неправильной массы кип перевеске подлежат все кипы партии.
Фактическое наличие на 1 августа распрессованного хлопка-волокна, линта и волокнистых отходов выявляется путем взвешивания с предварительной рассортировкой и отбором окрайки и гнили;
3) по семенам хлопчатника фактические остатки технических и посевных семян устанавливаются путем их взвешивания по состоянию на 1 августа.
57. При установлении фактического наличия хлопка-сырца, хлопка-волокна, семян, линта и волокнистых отходов путем взвешивания инвентаризационные комиссии одновременно определяют качество хлопка-сырца и продуктов его первичной переработки в каждой партии; при обнаружении несоответствия сортности или ухудшения качества вследствие порчи при хранении устанавливают количество потерь, причины и ответственных за это лиц.
58. Хлопок-сырец, принимаемый хлопкоприемными пунктами, продукты его первичной переработки, поступившие из производства после 31 июля, в данную инвентаризацию не включаются и подлежат обособленному складированию и учету.
59. К началу инвентаризации бухгалтерия хлопкоприемных пунктов и хлопкоочистительного завода:
1) получает от лиц, на ответственном хранении которых находятся хлопок-сырец, семена, линт и волокнистые отходы, все приходно-расходные документы до 1 августа;
2) проводит проверку, обработку, разноску этих документов и выведение остатков на 1 августа как по бухгалтерским карточкам аналитического учета, так и по книгам количествено-качественного учета;

3) сандық қалдықтарды талдамалық есептің бухгалтерлік карточкаларының деректері бойынша және сандық-сапалық есебі кітаптары бойынша салыстырады;
4) барлық жауапты сақтаушылардан құндылықтардың кірісі мен шығысы жөніндегі барлық құжаттар бухгалтерияға тапсырылғаны, есепте көрсетілгені және оларда кіріске алынбаған немесе шығысқа шығарылмаған ешқандай құндылықтардың жоқ екендігі туралы жазбаша растаулар алады.
60. Түгендеу кезінде:
1) мақта қабылдау пунктілерінің барлық тиеп жөнелтулері бойынша мақта тазалау зауытына 1 қаңтардан 1 тамызға дейін түскен шитті мақтаның кіріске алынуы;
2) түскен, алайда бір себептермен олардан алынуға тиісті басқа шоттарда көрсетілген сомалар «жөнелтілген тауарлар» есебі бойынша жатқызылмағаны;
3) шитті мақтаны бастапқы қайта өңдеу өнімдерін, атап айтқанда, май зауыттарына мақта тұқымын, тиеп жөнелту бойынша сатып алушылармен барлық шағымдық есеп айырысулар мұқият тексеріледі.
Түгендеу деректері қолданыстағы нысандар бойынша: қоймалардағы қалдықтар бойынша және жөнелтілген тауарлар есебі бойынша түгендеу тізімдемелеріне енгізіледі.
61. Түгендеу тізімдемелерінде шитті мақтаның, оны бастапқы қайта өңдеу өнімдерінің қоймалардағы қалдықтары әрбір партия бойынша деректерді келтіру әрбір мақта қабылдау пункті және жауапты сақтаушы бойынша жолымен бөлек көрсетіледі.
62. Тиеп жөнелтілген және төленбеген тауарлардың түгендеу тізімдемелерінде әрбір тиеп жөнелту бойынша:
сатып алушының, тиеп жөнелтілген тауардың және межелі станцияның атауы, тиеп жөнелтілген күн, теміржол жүкқұжатының нөмірі, шот нөмірі мен берілген күні, шот бойынша саны, сомасы көрсетіледі.
63. Түгендеу тізімдемелеріне түгендеуді жүргізген түгендеу комиссиясының мүшелері қол қояды, олар сондай-ақ түзету түзетілгендеріне қол қояды.
64. Заттай белгіленген шитті мақтаның, оны бастапқы қайта өңдеу өнімдерінің қалдықтарын түгендеу комиссиясы түгендеу-салыстыру ведомостарын жасай отырып және әрбір жауапты сақтаушы бойынша және шитті мақтаның, оны бастапқы қайта өңдеу өнімдерінің әрбір партиясы бойынша түгендеу нәтижелерін: кемдіктерді, артылғандарды және сақтау кезінде бүлдіру салдарларынан сапасын жоғалтуды анықтай отырып, есептеу деректері бойынша қалдықтармен салыстырады.
65. Материалдық жауапты тұлғалар салыстыру ведомостарына қол қою кезінде кемдіктер, артылғандар және шығындар себептері туралы жазбаша түсіндірме, ал түгендеу комиссиясы – түгендеу нәтижелері бойынша немесе материалды жауапты тұлғалардың түсіндірмелері бойынша қорытынды берулері тиіс.
66. Мақта тазалау зауытының басшысы үш күндік мерзімде барлық түгендеу-салыстыру ведомостарын, түгендеу комиссиясының қорытындыларын, жауапты сақтаушылардың түсіндірмелерін қарастырады және түгендеу нәтижелері бойынша шешім қабылдайды.

3) сопоставляет количественные остатки по данным бухгалтерского аналитического учета и по книгам количествено-качественного учета;
4) получает от всех ответственных хранителей письменные подтверждения о том, что все документы по приходу и расходу ценностей сданы в бухгалтерию, отражены в учете и никаких неоприходованных или не списанных в расход ценностей у них нет.
60. При инвентаризации тщательно проверяется:
1) оприходование поступившего на хлопкоочистительный завод с 1 января по 1 августа хлопка-сырца по всем отгрузкам хлопкоприемных пунктов;
2) не состоят ли по счету «товаров отгруженных» суммы, поступление которых уже состоялось, но почему-либо отражено на других счетах, с которых их надлежит снять;
3) все претензионные расчеты с покупателями по отгрузкам продуктов первичной переработки хлопка-сырца, в частности, семян хлопчатника маслозаводам.
Данные инвентаризации заносятся в инвентарные описи по действующим формам: на остатки на складах и по счету товаров отгруженных.
61. В инвентарных описях остатки на складах хлопка-сырца, продуктов его первичной переработки указываются раздельно по каждому хлопкоприемному пункту и ответственному хранителю с приведением данных по каждой партии.
62. В инвентарных описях на товары, отгруженные и неоплаченные, по каждой отгрузке приводятся: наименование покупателя, отгруженного товара и станции назначения, дата отгрузки, номер железнодорожной накладной, номер и дата выписки счета, количество, сумма по счету.
63. Инвентарные описи подписываются членами инвентаризационной комиссии, проводившими инвентаризацию, которые также подписывают и оговорки исправлений.
64. Установленные в натуре остатки хлопка-сырца, продуктов его первичной переработки инвентаризационная комиссия сопоставляет с остатками по данным учета, составляя инвентаризационно-сличительные ведомости и выявляя по каждому ответственному хранителю и по каждой партии хлопка-сырца, продуктов его первичной переработки результаты инвентаризации: недостачи, излишки и потери качества вследствие порчи при хранении.
65. Материально-ответственные лица при подписании сличительных ведомостей должны дать письменное объяснение причин недостач, излишков и потерь, а инвентаризационная комиссия – заключение по результатам инвентаризации или по объяснениям материально-ответственных лиц.
66. Руководитель хлопкоочистительного завода в трехдневный срок рассматривает все инвентаризационно-сличительные ведомости, заключения инвентаризационной комиссии, объяснения ответственных хранителей и принимает решение по результатам инвентаризации.

67. Барлық сандық-сапалық есебі журналдары мен кітаптары нөмірленуі, жіппен байлануы және басшының қолымен және мақта өңдеу ұйымының мөрімен бекітілуі тиіс.
9. Сақтауға жататын құжаттар және оларды сақтау мерзімдері
68. Мақта өндеу ұйымы сақтауға тиісті құжаттар тізбесі, оларды сақтау мерзімдері:
1) мақта қабылдау пунктінде шитті мақтаны қабылдаудың таразы журналы – 25 жыл;
2) шитті мақтаны талдау карточкасы – 25 жыл;
3) шитті мақтаның ылғалдылығы мен ластануын талдау нәтижелерін тіркеу журналы – 10 жыл;
4) шитті мақтаны қабылдау туралы квитанция – 25 жыл;
5) шитті мақтаның сандық-сапалық есебі кітабы – 25 жыл;
6) шитті мақтаны қабылдау мен мақта қабылдау пунктінен мақта тазалау зауытына жөнелтуді салыстырып тексеру актісі – 5 жыл;
7) шитті мақтаны қайта өңдеуге жіберуге, шитті мақтаны пайдалануға өндірістік тапсырма, нақты иістер теңгерімі – 10-15 жыл;
8) өндіріске қабылданған мақта тұқымына рапорт – 5-10 жыл;
9) өндіруінен түскен қайта өңдеу өнімдері есебінің журналы – 5-10 жыл;
10) қайта өңдеу және дайын өнімнің түсуі туралы есеп – 10-15 жыл;

67. Все журналы и книги количественно-качественного учета должны быть пронумерованы, прошнурованы и скреплены подписью руководителя и печатью хлопкоперерабатывающей организации.
9. Документы, подлежащие хранению и сроки их хранения
68. Перечень документов, подлежащих хранению хлопкоперерабатывающей организацией, сроки их хранения:
1) весовой журнал приемки хлопка-сырца на хлопкоприемном пункте – 25 лет;
2) карточка анализа хлопка-сырца – 25 лет;
3) журнал регистрации результатов анализа влажности и засоренности хлопка-сырца – 10 лет;
4) квитанция о приемке хлопка-сырца – 25 лет;
5) книга количественно-качественного учета хлопка-сырца – 25 лет;
6) акт сверки приемки и отправки хлопка-сырца с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод – 5 лет;
7) производственное задание на отпуск хлопка-сырца в переработку, использование хлопка-сырца, баланс физических угаров – 10-15 лет;
8) рапорт на принятые на производство семена хлопчатника – 5-10 лет;
9) журнал учета поступления продуктов переработки от производства – 5-10 лет;
10) отчет о переработке и поступлении готовой продукции – 10-15 лет;

11) шитті мақтаны бастапқы қайта өңдеу өнімдерін тиеп жөнелтуге бұйрық – 5-10 жыл;
12) мақта талшығын теміржол көлігімен тиеп жөнелту тізілімі – 5-10 жыл;
13) автомобиль көлігімен тиеп жөнелтілген мақта тұқымы, линт және талшықты қалдықтар жүкқұжаттарының тізілімі – 5-10 жыл.
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
1-қосымша
_____________________________ мақта қабылдау пунктінде
шитті мақтаны қабылдау журналы
Р/с №
Күні
Шитті мақта иесінің атауы
Шитті мақта  иесінің Т.А.Ә.
Автомобиль(трактор)
Жинау түрі
Сорты
Көмбе нөмірі
Партия нөмірі
Брутто салмағы
Ыдыс салмағы
Неттосалмағы
Тауартанушының қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Шитті мақтаны талдау карточкасы
20__ жылғы «___» ________________
Мақтаны қайта өңдеу ұйымы __________________________________________
Мақта қабылдау пункті ______________________________________________
Шитті мақтаның иесі ________________________________________________
(атауы, орналасқан жері)
Селекциялық сорты _________________ Жинау түрі _____________________
Типі________Сорты __________Көмбе__________ Партия _________________
Ластануы _________________ % Ылғалдылығы _________________________%
Штапелдік ұзындығы ___________ Жетілу коэффициенті _________________
Зертхана меңгерушісі ______________________
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Шитті мақтаның ылғалдылығы мен ластануын талдау нәтижелерін
тіркеу журналы
Селекциялық сорт
Сорт
Көмбе
Партия
Шитті мақта иесінің атауы
Ластануы
Шитті мақтаның өлшемі
Сорт
салмағы
Орташа
ластану
%-ы
Сынама
Салмағы, грамм
грамм
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Ылғалдылығы
Қолы
Шитті мақтаның
кептіруге дейінгі
өлшемі
Сынаманың жалпы салмағы
Айырмашылық
Абсолюттік құрған салмағы, грамм
Ылғалдылығы
Сынама
%
11
12
13
14
15
16
17
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Мақтаны қайта өңдеу ұйымы __________________________________________
Мақта қабылдау пункті ______________________________________________
Шитті мақтаның иесі _____________________ ЖСН/БСН  _________________
20___ жылғы «___» _____________________ дейінгі қолданылу мерзімімен
Куәлік (патент) сериясы ______________ № __________
Шитті мақтаны қабылдау туралы квитанция
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.12.2013 № 1386 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Селекциялық сорт
Сорт
Көмбе №
Партия №
Жинау түрі
Нақты салмағы
Ластануы, %
Есептік салмағы
Ылғалдылығы, %
Кондициялық салмағы
Шитті мақтаны тапсырдым ________________ ____________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Мақта қабылдау пунктінің меңгерушісі _______ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Зертхана меңгерушісі ________________ _______________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты)
ІІ аймақтың тауартанушысы __________ ________________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты)
Мақта қабылдау пунктінің бухгалтері _______ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Шитті мақтаның сандық-сапалық есебі кітабы
Партия, № ________, көмбе № _______. Селекциялық сорты______________.
Cорты _________________, Орташаөлшемді ластануы __________________ %.
Орташаөлшемді ылғалдылығы ____________ %.
Материалды жауапты тұлға: 2-аймақтың тауартанушысы__________________
Кіріс
Р/c№
Күні
Құжаттың №
Жинау түрі
Сорты
Нақты салмағы
Ластануы, %
Есептік салмағы
Ылғалдылығы, %
Кондициялық салмағы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Шығыс
Қалдық
Нақты салмағы
Ластануы, %
Есептік салмағы
Ылғалдылығы, %
Кондициялық салмағы
Нақты салмағы
Ластануы, %
Есептік салмағы
Ылғалдылығы, %
Кондициялық салмағы
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Шитті мақтаны қабылдау мен мақта қабылдау пунктінен мақта
тазалау зауытына жөнелтуді салыстырып тексеру акті
Мақта қабылдау пунктінде қабылдау
Р/с №
Сорты
Жинау түрі
Партия №
Нақты салмағы
Ластануы, %
Есептік салмағы, кг
Ылғалдылығы, %
Кондициялық салмағы, кг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Мақта қабылдау пунктінен жөнелту
Мақта тазалау зауытында қабылдау
Нақты салмағы, кг
Ластануы, кг
Есептік салмағы, кг
Ылғалдылығы, %
Кондициялық салмағы,
кг
Нақты салмағы, кг
Ластануы, кг
Есептік салмағы, кг
Ылғалдылығы, %
Кондициялық салмағы,
кг
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Мақта қабылдау пунктінің меңгерушісі _______ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мақта қабылдау пунктінің
зертханасының меңгерушісі ________________ _________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты)
Мақта қабылдау пунктінің бухгалтері _______ ________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Мақта қабылдау пунктінің
2 аймағының тауартанушысы __________ ________________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты)
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
7-қосымша
__________________________________________________________________
(мақта тазалау зауытының атауы)
№ ______ өндірістік тапсырма
20___ жылғы «____»_____________
I-бөлім. Шитті мақтаны қайта өңдеуге жіберу

11) приказ на отгрузку продуктов первичной переработки хлопка-сырца – 5-10 лет;
12) реестр отгрузки хлопка-волокна железнодорожным транспортом – 5-10 лет;
13) реестр накладных на отгруженные автомобильным транспортом семена хлопчатника, линт и волокнистые отходы – 5-10 лет.
Приложение 1
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
Весовой журнал приемки
хлопка-сырца на хлопкоприемном пункте __________________
п/п
Дата
Наиме-
нование
владе-
льца
хлопка
сырца
Ф.И.О.
владе-
льца
хлопка
-сырца
Авто-
мобиль
(трак-
тор)
Вид
сбора
Сорт
Номер
бунта
Номер
партии
Вес
брут-
то
Вес
тары
Вес
нетто
Подпись
товароведа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Приложение 2
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
Карточка анализа хлопка-сырца
«___» ________________ 20___ года
Хлопкоперерабатывающая организация __________________________________
Хлопкоприемный пункт ________________________________________________
Владелец хлопка-сырца _______________________________________________
(наименование, место нахождения)
Селекционный сорт _______________ Вид сбора _________________________
Тип ________ Сорт _________ Бунт __________ Партия __________________
Засоренность ________________ % Влажность _________________________ %
Штапельная длина ____________ Коэффициент зрелости __________________
Заведующий лабораторией ______________________
Приложение 3
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
Журнал регистрации результатов анализа влажности
и засоренности хлопка-сырца
Селекционный
сорт
Сорт
Бунт
Партия
Наименование владельца
хлопка-сырца
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы:
Засоренность
Навеска
хлопка-сырца
Вес сорта
Средний % засоренности
Проба
Вес,
грамм
Грамм
%
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы:
Влажность
Подпись
Навеска
хлопка-
сырца
до
сушки
Общий вес
пробы
Разность
Абсолютно
сухой вес,
грамм
% влажности
Проба
%
11
12
13
14
15
16
17
Приложение 4
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
Хлопкоперерабатывающая организация __________________________________
Хлопкоприемный пункт ________________________________________________
Владелец хлопка-сырца __________________ ИИН/БИН ____________________
Свидетельство (патент) серия ________________ № _____________________
Выдан __________________ сроком действия до «___» _________20___ года
Квитанция о приемке хлопка-сырца
Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.12.2013 № 1386 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Селек-
ционный
сорт
Сорт
бунта
партии
Вид
сбора
Физиче-
ский
вес
Засорен-
ность, %
Расчет-
ный вес
Влаж-
ность,
%
Кондиционная
масса
Хлопок-сырец сдал ____________ __________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество)
Заведующий
хлопкоприемным пунктом ____________ __________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество)
Заведующий лабораторией ___________ __________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество)
Товаровед II зоны ___________ __________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество)
Бухгалтер
хлопкоприемного пункта ___________ ________________________
(подпись)  (фамилия, имя, отчество)
Приложение 5
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
Книга количественно-качественного учета хлопка-сырца
Партия № _____________________. Бунт № ____________________ .
Селекционный сорт _____________. Сорт _____________________ .
Средневзвешенная засоренность ______________________________ %.
Средневзвешенная влажность _________________________ %.
Материально-ответственное лицо: Товаровед 2 зоны _______________
Приход
Дата
докуме-
нта
Вид
сбора
Сорт
Физи-
ческий
вес
Засорен-
ность,
%
Расчет-
ный вес
Влажность,
%
Кондиционная
масса
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы:
Расход
Остаток
Физиче-
ский
вес
Засо-
рен-
ность,
%
Расчет-
ный вес
Влаж-
ность, %
Кондици-
онная
масса
Физичес-
кий вес
Засоре-
нность,
%
Расчет-
ный
вес
Влаж-
ность,
%
Конди-
ционная
масса
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Приложение 6
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
Акт сверки приемки и отправки хлопка-сырца
с хлопкоприемного пункта на хлопкоочистительный завод
Приемка на хлопкоприемном пункте
п/п
Сорт
Вид
сбора
партии
Физический
вес, кг
Засорен-
ность, %
Расчетный
вес, кг
Влажность,
%
Кондиционная
масса, кг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы:
Отправка с хлопкоприемного пункта
Физический
вес, кг
Засоренность, %
Расчетный
вес, кг
Влажность, %
Кондиционная масса,
кг
10
11
12
13
14
Продолжение таблицы:
Приемка на хлопкоочистительном  заводе
Физический
вес, кг
Засоренность,
%
Расчетный
вес, кг
Влажность, %
Кондиционная масса, кг
15
16
17
18
19
Заведующий
хлопкоприемным пунктом _______________ _________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество)
Заведующий лабораторией
хлопкоприемного пункта ____________ ________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество)
Бухгалтер хлопкоприемного пункта ____________ ______________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Товаровед II зоны
хлопкоприемного пункта _______________ __________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество)
Приложение 7
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
____________________________________________________________________
(наименование хлопкоочистительного завода)
Производственное задание № ______
«____» ___________ 20___ года
Раздел I. Отпуск хлопка-сырца в переработку

1. ІІ аймақтың тауартанушысы ___________________________ сақталудағы,
мақта тазалау зауытында жинақтау кезінде анықталған:
а) саны: нақты массасы бойынша ____________________________ кг,
ластанудың есептік нормасына келтірілген массасы бойынша ________ кг,
кондициялық массасы бойынша _____________________________________ кг;
б) сапасы: селекциялық сорты ______________________, өндірістік
сорты ______________________, ылғалдылығы ________________________ %,
ластануы __________________________ %, үліктенуі _________________ %,
жинау түрі _____________________ тұқымдық, техникалық шитті мақтаның
№ ____ партиясы 20__ жылғы «____»_________________ бастап дайындалсын
және қайта өңдеуге жіберілсін.
Шитті мақта мынадай мақта қабылдау пункттерінен:
Мақта қабылдау пунктінің атауы
Кондициялық
массасы, кг
Мақта қабылдау пунктінің атауы
Кондициялық
массасы, кг
Барлығы ____________________________________________________________
2. Шитті мақта ағымда мыналар арқылы өткізілсін:
а) кептіру-тазалау цехының кептіру тобы____________________ кг;
б) кептіру-тазалау цехының тазалау тобы ___________________ кг;
в) мақта тазалау зауытының тазалау цехы ___________________ кг;
с) кептірумен _______________ кг, кептірусіз ______________ кг.
3. Шитті мақтаны кептіру-тазалау цехы арқылы өткізгенде иістер
норма кезінде ________ % ________ кг құрады.
4. __________ кг шитті мақтаны қайта өңдеуден мынадай мөлшерде
дайын өнім алынуы тиіс:
а) шығымы ______________ % кезінде __________ кг мақта талшығы;
б) шығымы ______________ % кезінде ___________________ кг линт;
в) шығымы ___ % кезінде линтерлеуден кейін ___ кг мақта тұқымы;
г) шығымы ______________ % кезінде ___________________ кг үлік;
д) шығымы ______________ % кезінде __________________ кг мамық;
е) иістер ____________________________________________________.
5. Көрсетілген шитті мақтадан алынатын дайын өнім мынадай сапа
көрсеткіштеріне сәйкес болуы тиіс:
а) өндірістік сорты ______, ақаулар сомасы мен ластануы ____ %
мақта талшығы;
б) джинирлеуден кейін тұқымның қалдық талшықтығы ___________ г;
в) сорты _________________ типі _________________________ линт;
г) линтерлеуден өткен тұқымның толық мамықтығы _____________ %;
д) тұқымның ластануы ___ %-дан артық емес, тұқымның сорты ____.
Өндірістік тапсырманы жасағандар:
Бас инженер ____________ _______________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Техникалық бақылау бөлімінің бастығы _________ ______________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
І-аймақтың тауартанушысы __________ _________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Жоспарлау бөлімінің бастығы __________ ______________________________
(қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты)
Бас бухгалтер ____________ ______________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Өндірістік тапсырманы бекітемін:
Басшы ____________ _______________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
20____ жылғы «____» ______________
Өндірістік тапсырманы орындау
II бөлім. Шитті мақтаны пайдалану

1. Подготовить и отпустить в переработку с
«___» ________ 20__ года партию № ____________ семенного,
технического хлопка-сырца, хранящегося у товароведа II
зоны ________________________________ с определенным при
комплектовании на хлопкоочистительном заводе:
а) количеством: по фактическому весу
_____________________ кг по весу, приведенному к расчетной
норме засоренности _________________________ кг по
кондиционной массе __________________________________ кг;
б) качеством: селекционный сорт _________________,
промышленный сорт __________________ влажность _______ %,
засоренность _________ %, заключенность _______________ %,
вид сбора ________________.
Хлопок-сырец от следующих хлопкоприемных пунктов:
Наименование
хлопкоприемного
пункта
Кондиционная
масса, кг
Наименование
хлопкоприемного
пункта
Кондиционная
масса, кг
Всего ________________________________________________________.
2. Хлопок-сырец пропустить в потоке через:
а) сушильную группу сушильно-очистительного цеха ______________ кг;
б) очистительную группу сушильно-очистительного цеха ___________ кг;
в) очистительный цех хлопкоочистительного завода _______________ кг;
с) подсушкой ________________ кг; без подсушки _________________ кг.
3. При пропуске хлопка-сырца через сушильно-очистительный
цех угары при норме составляет ________ % ________ кг.
4. От переработки хлопка-сырца _______________ кг должно быть
получено следующее количество готовой продукции:
а) хлопка-волокна при выходе ____________ % _______________ кг;
б) линта при выходе ______________ % ______________________ кг;
в) семян хлопчатника после линтерования при выходе _____ % ______ кг;
г) улюка при выходе ________________ % ____________________ кг;
д) пуха при выходе _________________ % ____________________ кг;
е) угара _____________________________________________________.
5. Получаемая готовая продукция от указанного хлопка-сырца должна
соответствовать следующим качественным показателям:
а) хлопок-волокно ______ промышленного сорта с содержанием суммы _________
пороков и засоренности ____________________%;
б) остаточная волокнистость семян после джинирования ____________ г;
в) линт _________________________ сорта ___________________ типа;
г) полная опушенность семян, прошедших линтерование ______________;
д) засоренность семян не более _____ %, сорт семян __________________;
Производственное задание составили:
Главный инженер _____________ ________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество)
Руководитель отдела
технического контроля _____________ ______________________
(подпись)  (фамилия, имя, отчество)
Товаровед I зоны ____________ ______________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Руководитель планового отдела ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Главный бухгалтер _____________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Производственное задание утверждаю:
Руководитель ____________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
«__» _________________ 20___ год
Выполнение производственного задания
Раздел II. Использование хлопка-сырца

1. Шитті мақтаның ағымда мыналар арқылы нақты өткізілгені:
а) кептіру-тазалау цехының кептіру тобы ___________________ кг;
б) кептіру-тазалау цехының тазалау тобы ___________________ кг;
в) мақта тазалау зауытының тазалау цехы ___________________ кг;
с) кептірумен ________________ кг; кептірусіз _____________ кг.
Кептіру-тазалау цехы арқылы өткізілген шитті мақтаның иістері
норма бойынша ________% ________кг.
2. Егістік, техникалық шитті мақтаның №__ партиясы қайт өңдеуге
201 __ жылғы «___»__________ _____ сағат _________ минутта жіберіліп,
201 __ жылғы «__»___________ _____ сағат _________ минутта аяқталды.
Шитті мақтаның нақты салмағы бойынша ____ кг, есептік массасы бойынша
___ кг, кондициялық массасы бойынша ____ кг.
Қайта өңдеуді бастау алдында зертханалық талдау бойынша шитті
мақтада мынадай сапа көрсеткіштері болды: сорты ________, ылғалдылығы
________ %, үліктенуі _________ %. Қайта өңдеу барлығы ________ сағат
________ минут; үзіліссіз ________ сағат ________ минут; үзіліспен
________ сағат _________ минут жалғасты.
Соңынан ______________________________________________________  Бас инженер ____________ _______________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
І-аймақтың тауартанушысы __________ _________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Техникалық бақылау бөлімінің бастығы _________ ______________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
3. Шитті мақтаның № __________________ партиясын қайта өңдеуден
түскен және өлшеулер бойынша қабылданған дайын өнім:
Р/с
Өнімнің атауы
Жоспарлы нормалар бойынша өнім
Өндірістен түскені
Нақты массасы
Кондициялық массасы
талдауға алынғаны
қоймаға кіріске алынғаны
кг
шитті мақтаныңмассасына %
кг
шитті мақтаның массасына %
кг
шитті мақтаның
массасына %
кг
шитті мақтаның
массасына %
Мақта талшығы
Линт
Мақта тұқымы
Үлік
Мақта мамығы
Мақта талшығын сұрыптау
Иістер
Жиыны:
Бас инженер ____________ _______________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
І-аймақтың тауартанушысы __________ _________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Жоспарлау бөлімінің бастығы _________ _______________________________
(қолы)     (тегі, аты, әкесінің аты)
4. Шитті мақтаның көрсетілген мөлшерін қайта өңдеуден сапасы
мынадай өнімнің нақты алынды:
а) өндірістік сорты ____, ақаулар сомасы мен ластануы ______ %,
ылғалдылығы _________ % мақта талшығы;
б) қалдық талшықтығы _____ г мақта тұқымы;
в) сорты ____________ типі ______________ ластануы ____ % линт;
г) сорты _________, толық мамықтығы _______ %, ластануы ____ %,
ылғалдылығы _________ % мақта тұқымы.
Ескертпе: осы партия бойынша жалпы өнімнен алынғаны:
а) ақаулар сомасы мен ластануы 22 %-дан артық мақта талшығы _____ кг;
б) ластануы 40 %-дан артық мақта тұқымы ___________________ кг;
в) қалдық талшықтығы нормалардан артық мақта тұқымы _______ кг.
Техникалық бақылау бөлімінің бастығы _____ __________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
III бөлім. Нақты иістер теңгерімі
(талшық шығымы % х
талшықтағы қоқыс %)

1. Фактически пропущено хлопка-сырца в потоке через:
а) сушильную группу сушильно-очистительного цеха ______________ кг;
б) очистительную группу сушильно-очистительного цеха ___________ кг;
в) очистительный цех хлопкоочистительного завода _______________ кг;
с) подсушкой __________________ кг; без подсушки _______________ кг.
Угары по норме по хлопку-сырцу, пропущенному через сушильно-очистительного
цеха ____________________ % _________________________ кг.
2. Партия посевного, технического хлопка-сырца № ___________ отпущена
в переработку «____» ____________ 20___ года в _____ часов _____ минут и закончена
«___» _____________________ 20_____ года в ______ часов _____ минут.
Количество хлопка-сырца по фактическому весу _____ кг, порасчетному весу
_______ кг, по кондиционной массе _______ кг.
Перед началом переработки по лабораторному анализу хлопок-сырец имел
следующие качественные показатели: сорт _______, влажность _______ % заулюченность
______ %. Переработка продолжалась всего _____ часов _____ минут;
беспрерывно _______ часов _____ минут; с перерывом ______ часов ___ минут.
Вследствие __________________________________________________
Главный инженер ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Товаровед I зоны ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Руководитель отдела
технического контроля ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
От переработки хлопка-сырца партии № _________ поступило и по
отвесам принято готовой продукции:
п/п
Наименование
продукции
Продукция по
плановым
нормам
Поступило из производства
Фактический
вес
Кондиционная масса
изъято
на анализ
оприходовано
на склад
вес,
кг
% к
весу
хлопка-
cырца
кг
% к
весу
хлопка-
сырца
вес,
кг
% к весу
хлопка-
cырца
кг
% к весу
хлопка-
сырца
Хлопок-
волокно
Линт
Семена
хлопчатника
Улюк
Пух
хлопковый
Подбор хлопка-
волокна
Угары
Итого:
Главный инженер ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Товаровед I зоны ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Руководитель планового отдела ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
4. От переработки указанного количества хлопка-сырца фактически получено
продукции следующего качества:
а) хлопок-волокно _________ промышленного сорта с содержанием суммы
пороков и засоренности ____________ %, с влажностью ___________ %;
б) семян хлопчатника с остаточной волокнистостью ________________ г;
в) линта ____________________ сорта ____________________________ типа
с засоренностью ________________ %;
г) семян хлопчатника _________ сорта, с полной опушенностью ___ %,
с засоренностью _______________ %, с влажностью _____________________ %.
Примечание: из общей продукции по данной партии получено:
а) хлопка-волокна с суммой пороков и засоренностью выше 22 % _________ кг;
б) семян хлопчатника с засоренностью выше 40 % __________________ кг;
в) семян хлопчатника с остаточной волокнистостью выше норм __________ кг.
Руководитель отдела
технического контроля ___________ _________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество)
Раздел III. Баланс физических угаров
(выход волокна % х
сор в волокне %)

1. Қоқыс шығыны (%) = шитті мақтаның ластануы % х ------------------
100
(шиттінің ылғалдылығы % - талшықтың
ылғалдылығы %) х талшық шығымы %
2. а) Талшық бойынша = ----------------------------------------------
ылғал шығыны (%)                      100
(шиттінің ылғалдылығы % -
тұқымның ылғалдылығы %) х талшық шығымы %
б) Тұқым бойынша = -----------------------------------------------
ылғал шығыны (%)                         100
Ылғал шығынының жиыны (а + б) ______________________________ %.
3. Шитті мақтаны қайта өңдеу кезіндегі нақты салмақтағы шығындар жиыны
салмақпен (1 + 2) _____________ %.
4. Есеп жолымен анықталған нақты иістер шамасы мен шығындар сомасы
арасындағы айырма ___________________ % құрайды.
Бухгалтер-экономист ________ __________________________________
(қолы)     (тегі, аты, әкесінің аты)
Бас бухгалтер ________ ________________________________________
(қолы)          (тегі, аты, әкесінің аты)
IV-бөлім. Шитті мақтаның партиясын сақтау, жинақтау және қайта
өңдеу нәтижелері бойынша мақта тазалау зауыты басшысының шешімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы _________ _____________________________
(қолы)     (тегі, аты, әкесінің аты)
20____ жылғы «___» _________________
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
8-қосымша
____________________________________________________________________
(мақта тазалау зауытының атауы)
Шитті мақтаның сорты __________ партия № ________ көмбе № ___________
№ ______________ Бригада № _____________ Ауысым
№ __________ маркалы мақта талшығын бумалап өлшеу
салмағы
салмағы
салмағы
Бумалар жиыны ________ брутто салмағы _______ ыдыс салмағы __________
нетто салмағы ________
Тауартанушы __________ ______________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Салмақ есебін тексердім _________ ___________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Бухгалтер _________ ________________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты)
20___ жылғы «___» ______________________
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
9-қосымша
____________________________________________________________________
(мақта тазалау зауытының атауы)
Өндірістен қабылданған мақта талшығы мен қосалқы өнімге №
______ рапорт
Сорты _______ партия № ______ шитті мақтаны тазалау бойынша

1. Потеря сора (%)= засоренность хлопка-сырца % х -------------
100
(влажностью сырца % влажность
волокна %) х выход волокна %
2. а) Потеря влаги по волокну (%)= ----------------------------
100
(влажность сырца % -
б) Потеря влаги по семенам (%)=влажность семян %)хвыход семян %
--------------------------------
100
Итого потеря влаги (а + б) ________________________ %.
3. Итого потери в фактическом весе при переработке хлопка-сырца (1 + 2)_ %.
4. Разница между величиной фактических угаров и суммой потерь,
определенных расчетным путем, составляет ________________________ %.
Бухгалтер-экономист ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Главный бухгалтер ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
Раздел IV. Решение руководителя хлопкоочистительного завода по
результатам хранения, комплектования и переработки партии
хлопка-сырца
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель ___________ _______________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
«____» _______________ 20___ года
Приложение 8
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
____________________________________________________________________
(наименование хлопкоочистительного завода)
Сорт хлопка-сырца ___________ № партии __________ № бунта ___________
Бригада № _______________ Смена № ___________________
Покипный отвес хлопка-волокна марки № _______________
вес
вес
вес
Итого кип ______ вес брутто ______ вес тары _____ вес нетто _________
Товаровед _________________ ____________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Подсчет веса проверил _________________ ____________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Бухгалтер _________________ ____________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
«____» ______________ 20___ года
Приложение 9
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
___________________________________________________________________
(наименование хлопкоочистительного завода)
Рапорт № ______ на принятые из производства
хлопок-волокно и побочную продукцию
По очистке хлопка-сырца сорта _______
партии № ________________________

1. Линті
Типі
сорты
сыныбы
2. Мақта үлігі
I типті
II топ
3. Мамық қалдықтары
I типті
II топ
4. Басқада қалдықтар
Дайын өнім тауартанушысы _________ ____________________________
(қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты)
20 __ жылғы «___» ___________
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
10-қосымша
Өндіріске қабылданған мақта тұқымына № ______ рапорт
Шитті мақта партиясының нөмірі ______________
Мақта тұқымы партиясының нөмірі _____________
№ _______________ өндірістік тапсырма
Тұқым сорты
Егістік немесе
техникалық тұқым
Ылғалдылық, %
Мамықтану, %
Минералдық, органикалық қоқыс құрамы, %
Ақаулы тұқым құрамы, %
Нақты массасы, кг
Кондициялық массасы, кг
1
2
3
4
5
6
7
8
Тауартанушы ________ ______________________________
(қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты)
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
11-қосымша
Қайта өңдеу өнімдерінің өндірістен түсу есебі журналы
Р/с №
Күні
Бригада
Ауысым
Мақта талшығы
маркасы
бумалар саны
брутто салмағы
ыдыс салмағы
нетто салмағы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Линт
Үлік
Қолы
маркасы
бумаларсаны
бруттосалмағы
ыдыс салмағы
нетто салмағы
маркасы
бумалар
саны
бруттосалмағы
ыдыс салмағы
нетто салмағы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
12-қосымша
Қайта өңдеу және дайын өнімнің түсуі туралы есеп
Р/c
Өндірістік тапсырманың № мен күні
Сорт
Партия №
Шитті мақтаның кондициялық массасы, кг
Кептіру-тазалау цехының иістері, %
Кондициялық
массада қайта өңдеуге жіберілгені, кг
Алынған қайта өңдеу өнімдері
мақта талшығы
нетто салмағы
кондициялық массасы
%
шитті мақтаның салмағына %
%
шитті мақтаның салмағына %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
тұқым
Линт
Нетто салмағы
кондициялық массасы
нетто салмағы
кондициялық массасы
%
шитті мақтаның салмағына %
%
шитті мақтаның салмағына %
%
шитті мақтаның салмағына %
%
шитті мақтаның салмағына %
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
үлік
мамық
Негізгі
өндіріс
иістері
нетто салмағы
кондициялық массасы
нетто салмағы
кондициялық массасы
нетто салмағы
%
шитті мақтаның салмағына %
%
шитті мақтаның салмағына %
%
шитті мақтаның салмағына %
%
шитті мақтаның салмағына %
%
шитті мақтаның салмағына %
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Мақта иесі ________ _____________________________
(қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты)
Бас бухгалтер ________ __________________________
(қолы)    (тегі, аты, әкесінің аты)
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
13-қосымша
____________________________________________________________________
(мақта тазалау зауытының атауы)
20 ____ жылғы «___» _____________
№_______ бұйрық
Бұйрық мерзімі ___________
Материалдық жауапты тұлға ____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
________________________________
(мақта иесінің атауы)
20__ жылғы «____»__________________ № ________________ сенімхат
бойынша _________________________________ арқылы № ____________ наряд
(тегі, аты, әкесінің аты)
бойынша тиеп жөнелтіңіз:
Өнім түрі
Қойма №
Нетто салмағы, кг
Мақта қолхатына сәйкес сапа көрсеткіштері
Мақта қолхатына сәйкес сапа көрсеткіштері
Өнім түрі
Қойма №
Нетто салмағы, кг
микронейр
ылғалдылығы
ластануы
залалдануы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Тиеп жөнелтілетін шитті мақтаны бастапқы қайта өңдеу өнімінің
салмағы ______ кг
(жазбаша) __________________________________________________________
Басшы ____________ ______________________________________
(қолы)         (тегі, аты, әкесінің аты)
Бухгалтер __________ ____________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
Техникалық бақылау бөлімінің бастығы ______ _________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты)
Дайын өнімнің тауартанушысы _________ _______________________________
(қолы)       (тегі,аты,әкесінің аты)
М.О.
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
14-қосымша
___________________________________________________________________
(мақта тазалау зауытының атауы)
20___ жылғы «___» _______________
Тиеп жөнелту бұйрығының күні мен нөмірі _______________________
Масса, кг бұйрық бойынша ______________________________________
Мақта талшығын темір жол көлігімен тиеп жөнелту тізілімі
Жіберу станциясы ______________ Мақта иесі ___________________
Р/с
Жүкқұжат №
Вагон №
Нетто массасы, кг
Кондициялық
массасы, кг
Партия №
Мақта талшығы сапасының паспорттарының нөмірлері
1
2
3
4
5
6
7
Техникалық бақылау бөлімінің бастығы ________ _______________________
(қолы)  (тегі,аты,әкесінің аты)
Бухгалтер _________ __________________________
(қолы)     (тегі,аты,әкесінің аты)
Дайын өнімнің тауартанушысы _________ _______________________________
(қолы)       (тегі,аты,әкесінің аты)
Мақтаның сандық-сапалық
есебін жүргізу қағидаларына
15-қосымша
____________________________________________________________________
(мақта тазалау зауытының атауы)
20___ жылғы «___» _______________
Тиеп жөнелту бұйрығының күні мен нөмірі _______________________
Бұйрық бойынша масса, кг ______________________________________
Автомобиль көлігімен тиеп жөнелтілген мақта тұқымы, линт және
талшықты қалдықтар жүкқұжаттарының тізілімі
Жіберу пункті ______________ Мақта иесі __________________
Р/с
Жүк құжат №
Автомобилдің мемлекеттік тіркеулік нөмірлік белгісі
Орын саны
Нетто массасы кг
Кондициялық массасы, кг
Ылғалдылығы, %
Ластануы, %
1
2
3
4
5
6
7
8
Техникалық бақылау бөлімінің бастығы ________ _______________________
(қолы)  (тегі,аты,әкесінің аты)
Бухгалтер _________ __________________________
(қолы)     (тегі,аты,әкесінің аты)
Дайын өнімнің тауартанушысы _________ _______________________________
(қолы)       (тегі,аты,әкесінің аты)

1. Линт
Тип
сорт
класс
2. Улюк хлопковый
I типа
II группа
3. Пух отходы
I типа
II группа
4. Прочие отходы
Продолжение таблицы:
Сумма
пороков и
засоренность
Накидка
Скидка
Фактический вес,
приведенный
к нормальной
засоренности
Влажность, %
Кондиционная
масса
8
9
10
11
12
13
Товаровед готовой продукции _______________ ___________________
(подпись)      (фамилия, имя,
отчество)
«_____» _________ 20____ года
Приложение 10
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
Рапорт № __________
на принятые из производства семена хлопчатника
Номер партии хлопка-сырца ____________________
Номер партии семян хлопчатника _______________
Производственное задание № ___________________
Сорт
семян
Посевные
или
техничес-
кие
семена
Влаж-
ность,
%
Опущен-
ность,
%
Содержание
минераль-
ного,
органичес-
кого
сора, %
Содержа-
ние
дефектных
семян, %
Фактичес-
кая масса,
кг
Кондиционная
масса, кг
1
2
3
4
5
6
7
8
Товаровед _____________ ____________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество)
Приложение 11
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
Журнал учета поступления продуктов переработки от производства
п/п
Дата
Бригада
Смена
Хлопок-волокно
Марка
Количество
кип
Вес
брутто
Вес тары
Вес нетто
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы:
Линт
Улюк
Подпись
Марка
Количе-
ство
кип
Вес
брутто
Вес
тары
Вес
нетто
Марка
Количе-
ство
кип
Вес
брутто
Вес
тары
Вес нетто
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Приложение 12
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
Отчет о переработке и поступлении готовой продукции
п/ п
№ и дата
производс-
твенного
задания
Сорт
партии
Кондиционная
масса хлопка-
cырца, кг
Угары cушильно-
очистительного
цеха, %
Отпущено в
переработку в
кондиционной массе,
кг
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы:
Получено продуктов переработки
Хлопок-волокно
Семена
Вес
нетто
Кондиционная
масса
Вес
нетто
Кондиционная
масса
%
% к массе
хлопка-
сырца
%
% к массе
хлопка-
cырца
%
% к массе
хлопка-
сырца
%
% к массе
хлопка-
сырца
8
9
10
11
12
13
14
15
Получено продуктов переработки
Линт
Улюк
Вес
нетто
Кондиционная
масса
Вес
нетто
Кондиционная
масса
%
% к массе
хлопка-
сырца
%
% к массе
хлопка-
сырца
%
% к массе
хлопка-
сырца
%
% к массе
хлопка-
сырца
16
17
18
19
20
21
22
23
Продолжение таблицы:
Получено продуктов переработки
Угары основного производства
Пух
Вес
нетто
Кондиционная
масса
Вес
нетто
%
% к массе
хлопка-
сырца
%
% к массе
хлопка-
сырца
%
% к массе хлопка-сырца
24
25
26
27
28
29
Владелец хлопка _________________ __________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Главный бухгалтер _______________ ______________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество)
Приложение 13
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
___________________________________________________________________
(наименование хлопкоочистительного завода)
Приказ № _______
от _____ __________________ 20__ года
Срок приказа ________________
Материально-ответственное лицо ______________________________________
(Ф.И.О.)
Отгрузите ___________________________________________________________
(наименование владельца хлопка)
через ______________________ по доверенности № ___________________ от
(Ф.И.О.)
«_____» ________________ 20___ года по наряду № ____________.
Вид
продук-
ции
скл
ада
Масса
нетто,
кг
Показатели качества в соответствии
с хлопковой распиской
тип
сорт
класс
штапель-
ная
длина
микронейр
влаж-
ность
засорен-
ность
Поражен-
ность
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Масса отгружаемого продукта первичной переработки хлопка-сырца ______ кг
(прописью)__________________________________________________________
Руководитель _____________________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество)
Бухгалтер _________________ ____________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Руководитель отдела
технического контроля _________________ ____________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Товаровед готовой продукции _____________ ___________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество)
М.П.
Приложение 14
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
____________________________________________________________________
(наименование хлопкоочистительного завода)
«____» _______________ 20___ года
Дата и номер приказа на отгрузку _____________
Масса, кг, по приказу ________________________
Реестр отгрузки хлопка-волокна железнодорожным транспортом
Станция отправления ____________ Владелец хлопка ____________
п/п
накладной
вагона
Масса
нетто, кг
Кондиционная
масса, кг
партии
Номера
паспортов
качества
хлопка-
волокна
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель отдела
технического контроля _______________ __________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество)
Бухгалтер ______________ ____________________________
(подпись)      (фамилия, имя, отчество)
Товаровед готовой продукции ___________ ___________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество)
Приложение 15
к Правилам ведения количественно-
качественного учета хлопка
____________________________________________________________________
(наименование хлопкоочистительного завода)
«____» _______________ 20___ года
Дата и номер приказа на отгрузку _____________
Масса, кг, по приказу ________________________
Реестр накладных на отгруженные автомобильным транспортом
семена хлопчатника, линт и волокнистые отходы
Пункт отправления ______________ Владелец хлопка ________________
п/п
накладной
Государст-
венный
регистраци-
онный
номерной
знак
автомобиля
Количество
мест
Масса
нетто,
кг
Кондицион-
ная масса,
кг
Влаж-
ность,
%
Засорен-
ность,
%
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель отдела
технического контроля _______________ _______________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество)
Бухгалтер _______________ ________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество)
Товаровед готовой продукции _____________ __________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество)