"Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 шілдедегі № 1071 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 маусымдағы № 845 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 ақпандағы № 109 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.02.2013 № 109 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 шілдедегі № 1071 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 33, 311-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі туралы ережеде:
14-тармақта:
1) тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында, сондай-ақ тұрғын үй қатынастары, коммуналдық шаруашылық және коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласында, сондай-ақ елді мекендердің шекарасы (шектері) шегінде сумен жабдықтау және суды бұру, электрмен жабдықтау (0,4 кВ электр желісі объектілері), жылумен жабдықтау (ЖЭО мен белгіленген қуаты 100 Гкал/сағат және одан жоғары қазандықтардан басқа), газ және газбен жабдықтау саласындағы мемлекеттік саясат пен салааралық үйлестіруді қалыптастырады және жүргізеді;»;
мынадай мазмұндағы 8-1) және 9-1) тармақшалармен толықтырылсын:
«8-1) тапсырыс берушінің (құрылыс салушының) қызметін ұйымдастыру және функцияларын жүзеге асыру тәртібін әзірлейді және бекітеді;»;
«9-1) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау тәртібін әзірлейді;»;
14) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 15-2, 18-1), 18-2), 32-1), 43-1) 43-2), 43-3), 43-4), 43-5) және 43-6) тармақшалармен толықтырылсын:
«15-2) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін лицензиялауды жүзеге асырады;»;
«18-1) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыру құқығына сарапшыларды аттестаттауды жүзеге асырады;»;
«18-2) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптамалық жұмыстар мен инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын жеке тұлғалар мен сарапшылардың шағымдарын қарайды;»;
«32-1) сейсмикалық қаупі жоғары аудандардағы жұмыс үшін мамандардың оқуын өткізу тәртібін әзірлейді және бекітеді;»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2009 года № 1071 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2012 года № 845. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2013 года № 109
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.02.2013 № 109.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2009 года № 1071 «Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 33, ст. 311) следующие изменения и дополнения:
в Положении об Агентстве Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 14:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) формирует и проводит государственную политику и межотраслевую координацию в области архитектуры, градостроительства и строительства, а также в сфере жилищных отношений, коммунального хозяйства и обращения с коммунальными отходами, а также в области водоснабжения и водоотведения, электроснабжения (электросетевые объекты 0,4 кВ), теплоснабжения (кроме ТЭЦ и котельных с установленной мощностью 100 Гкал/час и более), газа и газоснабжения в пределах границ (черты) населенных пунктов;»;
дополнить подпунктом 8-1) и 9-1) следующего содержания:
«8-1) разрабатывает и утверждает порядок организации деятельности и осуществления функций заказчика (застройщика);»;
«9-1) разрабатывает порядок аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;»;
подпункт 14) исключить;
дополнить подпунктами 15-2), 18-1), 18-2), 32-1), 43-1), 43-2), 43-3), 43-4), 43-5) и 43-6) следующего содержания:
«15-2) осуществляет лицензирование архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;»;
«18-1) осуществляет аттестацию экспертов на право осуществления экспертных работ и инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
18-2) рассматривает жалобы физических лиц и экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;»;
«32-1) разрабатывает и утверждает порядок проведения обучения специалистов для работ в районах повышенной сейсмической опасности;»;

«43-1) көлік және коммуникация саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
43-2) Қазақстан Республикасын газдандырудың бас схемасын іске асыруға қатысады;
43-3) тауарлық немесе сұйытылған мұнай газын тұтыну нормаларын есептеу және бекіту тәртібін әзірлейді;
43-4) ғимараттарды, құрылыстарды, құрылғыларды қайта жаңарту, салу мақсатында әзірленетін және бекітілетін сәулет-құрылыс және өзге  де жобалау алдындағы және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамада энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі талаптардың сақталуын қамтамасыз етеді;
43-5) терможаңғыртуды ескере отырып, үлгілік көп пәтерді үйлердің жоба алдындағы және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеуді және бекітуді қамтамасыз етеді;
43-6) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К.МӘСІМОВ.

«43-1) разрабатывает и утверждает совместно с уполномоченным органом в области транспорта и коммуникаций Правила адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан;
43-2) участвует в реализации генеральной схемы газификации Республики Казахстан;
43-3) разрабатывает порядок расчета и утверждения норм потребления товарного и сжиженного нефтяного газа;
43-4) обеспечивает соблюдение требований по энергосбережению и повышению энергоэффективности в архитектурно-строительной и иной предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации, разрабатываемой и утверждаемой в целях реконструкции, строительства зданий, строений, сооружений;
43-5) обеспечивает разработку и утверждение предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации типовых многоквартирных домов с учетом термомодернизации;
43-6) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов