Мемлекет басшысының "Қазақстанды әлеуметтік жаңғырту: жалпыға ортақ еңбек қоғамына қарай жиырма қадам" атты мақаласында берілген тапсырмаларын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 шілдедегі № 961 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының «Қазақстанды әлеуметтік жаңғырту: жалпыға ортақ еңбек қоғамына қарай жиырма қадам» атты мақаласында берілген тапсырмаларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) Жоспардың іс-шараларын мүлтіксіз және уақтылы орындауды, сондай-ақ Мемлекет басшысының «Қазақстанды әлеуметтік жаңғырту: жалпыға ортақ еңбек қоғамына қарай жиырма қадам» атты мақаласында берілген тапсырмаларының ережелері бойынша ақпараттық-түсiндiру жұмысын жүйелi негiзде жүргiзудi қамтамасыз етсiн;
2) белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Жоспардың іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі бір апта мерзімде орталық және жергілікті атқарушы органдармен бірлесіп, тиісті ұсыныстарды әзірлесін және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 27 шілдедегі
№ 961 қаулысымен
бекітілген
Мемлекет басшысының «Қазақстанды әлеуметтік жаңғырту:
жалпыға ортақ еңбек қоғамына қарай жиырма қадам» атты
мақалада берілген тапсырмаларын іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары

О мерах по реализации поручений Главы государства, данных в статье "Социальная модернизация Казахстана: двадцать шагов к обществу всеобщего труда"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2012 года № 961
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации поручений Главы государства, данных в статье «Социальная модернизация Казахстана: двадцать шагов к обществу всеобщего труда» (далее – План).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Плана, а также проведение на системной основе информационно-разъяснительной работы по положениям поручений Главы государства, данных в статье «Социальная модернизация Казахстана: двадцать шагов к обществу всеобщего труда»;
2) в установленные сроки представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Плана.
3. Первым руководителям государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, других государственных органов обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Плана.
4. Министерству финансов Республики Казахстан и Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан в недельный срок совместно с центральными и местными исполнительными органами подготовить и внести соответствующие предложения на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
5. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. Масимов
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 июля 2012 года № 961
План мероприятий
по реализации поручений Главы государства, данных в
статье «Социальная модернизация Казахстана:
двадцать шагов к обществу всеобщего труда»

Ескерту. Іс-шаралар жоспарына өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.12.13 № 1582 Қаулысымен.
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
НҚА жобаларын және ақпаратты ПМК-ге ұсыну мерзімі
ПӘ-не ақпаратты ұсыну мерзімі
1
2
3
4
5
6
№ 1 тапсырма
1.
«Қазақстан-2030» стратегиясының ережелері мен басқа да стратегиялық құжаттар негізге алынатын, қазақстандық әлеуметтік жүйе мен қоғамды дамыту мәселесін экономикалық жаңғырту міндеттерімен біріктіретін 2030 жылға дейінгі Қазақстан Республикасын әлеуметтік дамытудың жалпыұлттық тұжырымдамасының жобасын әзірлеу
Тұжырымдама жобасы
ЭДСМ, Еңбекмині, БҒМ, ДСМ, МАМ, СДШІА, ҚТКШІА, Қаржымині, ИЖТМ, АШМ, МГМ, Қоршағанортамині, ККМ, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2013 жылғы 1 ақпан
2013 жылғы 1 наурыз
1
2
3
4
5
6

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.12.2012 № 1582.
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок представления проектов НПА и информации в КПМ
Срок представления информации в АП
1
2
3
4
5
6
Поручение № 1
1.
Разработать проект Общенациональной концепции социального развития Республики Казахстан до 2030 года, опирающейся на положения Стратегии «Казахстан - 2030» и другие стратегические документы, совмещающий вопрос развития казахстанской социальной системы и общества с задачами экономической модернизации
Проект Концепции
МЭРТ, МТСЗН, МОН, МЗ, МКИ, АДСФК, АДСЖКХ, МФ, МИНТ, МСХ, МНГ, МООС, МТК, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
1 февраля 2013 года
1 марта 2013 года

1. Әлеуметтік заңнаманы жаңарту
№ 2 тапсырма
2.
Әлеуметтік саладағы ұлттық заңдарға түгендеу жүргізу және әлеуметтік жаңғыртудың мақсаттары мен міндеттеріне сәйкес оны реформалау тұжырымдамасының жобасын енгізу
Тұжырымдама жобасы
ЭДСМ, Еңбекмині, БҒМ, ДСМ, МАМ, СДШІА, ҚТІКШІА, Қаржымині, Әділетмині, БҚА, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері, Парламент палаталарының аппараттары (келісім бойынша), «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
№ 3 тапсырма
3.
Бесінші шақырылған Парламенттің бүкіл жұмыс кезеңіндегі заң шығару жұмысының терең де жан-жақты қарастырылған Тұжырымдамалық Жоспарының жобасын әзірлеу және келісуге енгізу
Тұжырымдамалық жоспардың жобасы
Әділетмині, Еңбекмині, БҒМ, ДСМ, МАМ, СДШІА, ҚТКШІА, ЭДСМ, Қаржымині, БҚА, Парламент палаталарының аппараттары (келісім бойынша), «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
2. Әлеуметтік-еңбек қатынастарының тиімді моделін қалыптастыру
А) жұмыспен қамту саласын дамыту
№ 4 тапсырма
4.
Өзін өзі еңбекпен қамтығандар тобындағы еңбекке қабілетті халықты нақты жағдайларды және жұмыспен қамту саласының перспективасын ескере отырып, жұмыспен қамтуға қарай ойыстырудың әдістемесін әзірлеу
СА бұйрығы,
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
СА, Еңбекмині, АШМ, ЭДСМ
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 мамыр
2013 жылғы 1 маусым
5.
Өзін өзі еңбекпен қамтыған халықты айқындау жөніндегі жаңа әдістемені ескере отырып, жұмыссыздық деңгейін айқындаудың әдістемесін жетілдіру
СА бұйрығы,
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
СА, Еңбекмині, АШМ, ЭДСМ
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 мамыр
2013 жылғы 1 маусым
№ 5 тапсырма
6.
Қызметкерлерді Қазақстан Республикасының еңбек заңдарының негіздеріне 2013 жылдан бастап оқыту жүйесін ұйымдастыру туралы мәселені әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
Еңбекмині, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қазан
2012 жылғы 1 қараша
7.
Еңбек кодексінің негізгі ережелері және еңбек қатынастарын реттейтін басқа да құқықтық актілер жөніндегі жалпыұлттық анықтамалықтардың бірыңғай серияларын шығару мен таратудың, соның ішінде интернет пен мемлекеттік органдардың ресми сайттарының мүмкіндіктерін пайдаланудың жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
Еңбекмині, МАМ, ККМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
B) кәсіби біліктіліктердің ұлттық жүйесі
№ 6 тапсырма
8.
Бірыңғай экономикалық кеңістік елдерінің біліктілік жүйесін ескере отырып, кәсіптік стандарттарды дайындауды көздейтін біліктіліктің ұлттық жүйесін кезең-кезеңімен әзірлеудің 2020 жылға дейінгі кезеңге арналған жоспарын әзірлеу және қабылдау
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
Еңбекмині, БҒМ, ДСМ, МАМ, СДША, ҚТКШІА, ЭДСМ, Қаржымині, ИЖТМ, МГМ, АШМ, Қоршағанортамині, ККМ
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 мамыр
2013 жылғы 1 маусым
9.
ЖОО-лар мен колледждер түлектері үшін біліктілікті бекітудің тәуелсіз жүйесін құру жөніндегі жұмыстарды жандандыру
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
БҒМ, Еңбекмині, ДСМ, МАМ, СДША, ҚТКШІА, ИЖТМ, МГМ, АШМ, Қоршағанортамині, ККМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері, «Атамекен» одағы ҰЭП (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 мамыр
2013 жылғы 1 маусым
С) еңбек дауларын профилактикалау, алдын алу және реттеу
№ 7 тапсырма
10.
«Мемлекеттік бақылау мен қадағалау туралы» Заңға және Еңбек кодексіне кәсіпорындарға тексеру жүргізу бөлігінде ратификацияланған ХЕҰ Конвенциясына сәйкес өзгерістер мен қосымшалар енгізу туралы ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
Еңбекмині, Әділетмині, ЭДСМ, ТЖМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері, БП (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
11.
Қазақстан Республикасының Еңбек, Әкімшілік және Қылмыстық кодекстеріне еңбек дауларын әдейілеп туындатқаны үшін жауапкершілік жөніндегі ережені енгізу туралы ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
Еңбекмині, Әділетмині, ІІМ, БП (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
12.
Әлеуметтік өштесуді қоздырғандығы, ереуілге мәжбүрлегендігі, еңбекақыны дер кезінде төлемегендігі, ұжымдық шартты орындамағандығы және басқа да құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік және қылмыстық жауапкершілікті күшейту туралы ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
Еңбекмині, Әділетмині, ІІМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері, БП (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
№ 8 тапсырма
13.
«Халықтық ІРО-ның» тұңғыш тәжірибесіне кең көлемді талдаулар жүргізу, оның ішінде жаппай сұрау жүргізу және «халықтық ІРО» өніміне сұраныс құрылымына талдау жүргізу арқылы; акционерлендірілген ұлттық компанияларға экономикалық және заңгерлік аудит жүргізу арқылы; халықты жүргізілген зерттеу және аудит нәтижелері туралы хабарландыру арқылы
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
ЭДСМ, Еңбекмині, ҰБ (келісім бойынша), «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ АҚ (келісім бойынша)
2013 жылғы 1 наурыз
2013 жылғы 1 сәуір
14.
Медиация институтын дамытуға бағытталған құқықтық базаның қабылдануын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
Әділетмині, Еңбекмині, ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
15.
Даулар мен жанжалдарды соттан тыс реттеудің осы тетіктерін дамыту мақсатында Медиаторлардың ұлттық конференциясын өткізуге бастамашылық ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
Әділетмині, Еңбекмині, ЖС (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
№ 9 тапсырма
16.
Кәсіптік одақтар туралы заңнаманы кешенді талдаудан өткізу және оны өзгерту жөніндегі заң жобасын жасау
Қазақстан Республикасының Заң жобасы
Еңбекмині, Әділетмині, ИЖТМ, АШМ, Қоршағанортамині, МГМ, ККМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері, БП (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан

1. Обновление социального законодательства
Поручение № 2
2.
Провести инвентаризацию национального законодательства в социальной сфере, разработать и внести проект Концепции его реформирования в соответствии с целями и задачами социальной модернизации
Проект Концепции
МЭРТ, МТСЗН, МОН, МЗ, МКИ, АДСФК, АДСЖКХ, МФ, МЮ, АЗК, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, аппараты палат Парламента (по согласованию), НДП «Нур Отан» (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
Поручение № 3
3.
Разработать и внести на согласование проект Концептуального плана законотворческой работы на весь период работы Парламента пятого созыва
Проект Концеп-
туального плана
МЮ, МТСЗН, МОН, МЗ, МКИ, АДСФК, АДСЖКХ, МЭРТ, МФ, АЗК, аппараты палат Парламента (по согласованию), НДП «Нур Отан» (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
2. Формирование эффективной модели социально-трудовых отношений
А) развитие сферы занятости
Поручение № 4
4.
Разработать методику соотнесения трудоспособного населения в группу самозанятых, адекватную реальной ситуации и перспективам сферы занятости
Приказ АС, отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
АС, МТСЗН, МСХ, МЭРТ
1 декабря 2012 года
1 мая 2013 года
1 июня 2013 года
5.
Совершенствовать методику определения уровня безработицы с учетом новой методики по определению самозанятого населения
Приказ АС, отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
АС, МТСЗН, МСХ, МЭРТ
1 декабря 2012 года
1 мая 2013 года
1 июня 2013 года
Поручение № 5
6.
Проработать вопрос об организации, начиная с 2013 года, системы всеобуча работников основам трудового законодательства Республики Казахстан
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
7.
Разработать проект издания и распространения, в том числе через возможности Интернета и официальных сайтов государственных органов, серии единых общенациональных справочников по основным положениям Трудового кодекса и других правовых актов, регулирующих трудовые отношения
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МКИ, МТК, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
B) национальная система профессиональных квалификаций
Поручение № 6
8.
Разработать и принять План поэтапной разработки национальной системы квалификаций, предусматривающий подготовку профессиональных стандартов на период до 2020 года, с учетом систем квалификаций стран Единого экономического пространства
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МОН, МЗ, МКИ, АДСФК, АДСЖКХ, МЭРТ, МФ, МИНТ, МНГ, МСХ, МООС, МТК
1 декабря 2012 года
1 мая 2013 года
1 июня 2013 года
9.
Активизировать работу по созданию независимой системы подтверждения квалификации для выпускников ВУЗов и колледжей
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МТСЗН, МЗ, МКИ, АДСФК, АДСЖКХ,МИНТ, МНГ, МСХ, МООС, МТК, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, союз НЭП «Атамекен» (по согласованию)
1 декабря 2012 года
1 мая 2013 года
1 июня 2013 года
C) профилактика, предупреждение и регулирование трудовых конфликтов
Поручение № 7
10.
Внести предложения по внесению изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре» и Трудовой кодекс в части проведения проверок на предприятиях в соответствии с ратифицированной Конвенцией МОТ «Об инспекции труда в промышленности и торговле»
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МЮ, МЭРТ, МЧС, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, ГП (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
11.
Внести предложения о включении в ТрудовойАдминистративныйи  Уголовный кодексы Республики Казахстан положений об ответственности за умышленное провоцирование трудовых конфликтов
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МЮ, МВД, ГП (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
12.
Внести предложения об усилении административной и уголовной ответственности за возбуждение социальной вражды, принуждение к забастовке, несвоевременную выплату заработной платы, невыполнение коллективных договоров и другие правонарушения
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МЮ, МВД, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, ГП (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
Поручение № 8
13.
Проведение масштабного анализа первого опыта «народного IPO», в т.ч. путем проведения массового опроса и анализа структуры спроса на продукты «народного IPO»; экономического и юридического аудита акционируемых национальных компаний; информирования населения о результатах проведенных исследований и аудита
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЭРТ, МТСЗН, МФ, НБ (по согласованию), АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
1 марта 2013 года
1 апреля 2013 года
14.
Обеспечить принятие подзаконной правовой базы, нацеленной на развитие института медиации
Постановление Правительства Республики Казахстан,
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЮ, МТСЗН, ВС (по согласованию), ГП (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
15.
Инициировать проведение национальной конференции медиаторов в целях развития данного механизма внесудебного урегулирования споров и конфликтов
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЮ, МТСЗН, ВС (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
Поручение № 9
16.
Провести комплексный анализ законодательства о профессиональных союзах и разработать законопроект о его изменениях
Проект Закона Республики Казахстан
МТСЗН, МЮ, МИНТ, МСХ, МООС, МНГ, МТК, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, ГП (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года

3. Өмір сапасының қазақстандық стандарты
№ 10 тапсырма
17.
Егжей-тегжейлі зерттеп, ең төменгі әлеуметтік стандарттар мен кепілдіктерді енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
ЭДСМ, Еңбекмині, БҒМ, ДСМ, МАМ, СДША, ҚТКШІА, Қаржымині, ТМРА, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері,
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 мамыр
2013 жылғы 1 маусым
А) тұрғын үй жағдайының стандарты: қолжетімділік пен жайлылық
№ 11 тапсырма
18.
Жалдамалы тұрғын үй нарығын одан әрі дамыту және жеке тұрғын үй құрылысын ынталандыру жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
ҚТКШІА, ЭДСМ, ТМРА, АШМ, БҚА, Қаржымині, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
19.
Тұрғын үй құрылысына үлестік салымдарды сақтандыру жүйесін әзірлеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
ҚТКШІА, Әділетмині, ҰБ (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
20.
Коммуналдық сектордың желісі мен нысандарының ахуалы жөніндегі біртұтас жалпыұлттық мәліметтер базасын қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
ҚТКШІА, Әділетмині, Қаржымині, ЭДСМ, ИЖТМ, АШМ, ККМ, СА, МГМ, ТМРА, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы  1 желтоқсан
21.
Коммуналдық желілерді жаңғырту жөніндегі өңірлік жоспарлар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
ҚТКШІА, АШМ, МГМ, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы  1 желтоқсан
22.
Сумен қамтамасыз ету мен су арналарының, электр қуаты мен жылу берудің, сондай-ақ басқа да коммуналдық қызметтердің кепілді үлгі-қалыптарын әзірлеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
ҚТКШІА, Әділетмині, ЭДСМ, Қаржымині, Еңбекмині, ДСМ, ИЖТМ, ТМРА
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
23.
Әрбір пәтер иесі үйлерді басқару ісіне нақты қатысып, ТКШ-ны жаңғырту бағдарламасынан пайда көретіндей жетістіктерге жете отырып, «тиімді меншік иесін» қалыптастыру жөніндегі іс-шараларды әзірлеу және жүзеге асыру
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
ҚТКШІА, Әділетмині, ЭДСМ, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, БП (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
В) білім беру жүйесін жаңғырту бойынша алдағы қадамдар
№ 12 тапсырма
24.
ЖОО-лардың санын оңтайландыру және кадрларды сапалы дайындауды қамтамасыз етпейтін білім беру мекемелерінің лицензияларын қайтарып алу жөніндегі жұмысты жалғастыру
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
БҒМ, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 мамыр
2013 жылғы 1 маусым
25.
2014 жылдан бастап еңбек нарығын дамытудың бес жылдық болжауларын талдап-жасауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
Еңбекмині, БҒМ, ДСМ, ЭДСМ, СА, ИЖТМ, АШМ, ККМ, МГМ, ҚТКШІА, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 қараша
2013 жылғы 1 желтоқсан
№ 13 тапсырма
26.

3. Казахстанский стандарт качества жизни
Поручение № 10
17.
Детально изучить и внести предложения по внедрению минимальных социальных стандартов и гарантий
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЭРТ, МТСЗН, МОН, МЗ, МКИ, АДСФК, АДСЖКХ, МФ, АРЕМ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 декабря 2012 года
1 мая 2013 года
1 июня 2013 года
А) стандарт жилищных условий: доступность и комфорт
Поручение № 11
18.
Разработать и внести предложения по дальнейшему развитию рынка арендного жилья и стимулированию индивидуального жилищного строительства
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСЖКХ, МЭРТ, АРЕМ, МСХ, АЗК, МФ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
19.
Разработать и внедрить систему страхования долевых вкладов в строительство жилья
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСЖКХ, МЮ, НБ (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
20.
Сформировать единую общенациональную базу данных о состоянии сетей и объектов коммунального сектора
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСЖКХ, МЮ, МФ, МЭРТ, МИНТ, МСХ, МТК, АС, МНГ, АРЕМ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
21.
Разработать региональные планы по модернизации коммунальных сетей
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСЖКХ, МСХ, МНГ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
22.
Разработать и внедрить гарантированные стандарты водоснабжения и канализации, подачи электроэнергии и тепла, а также других коммунальных услуг
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСЖКХ, МЮ, МЭРТ, МФ, МТСЗН, МЗ, МИНТ, АРЕМ
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
23.
Разработать и провести мероприятия по формированию «эффективного собственника», с достижением результата, чтобы каждый собственник квартир реально участвовал в процессе управления домами и ощущал выгоды от участия в Программе модернизации ЖКХ
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСЖКХ, МЮ, МЭРТ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, ГП (по согласованию), ВС (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
В) Дальнейшие шаги по модернизации образовательной системы
Поручение № 12
24.
Продолжить работу по оптимизации числа вузов и отзыву лицензии у образовательных учреждений, не обеспечивающих качественной подготовки кадров
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 декабря 2012 года
1 мая 2013 года
1 июня 2013 года
25.
Начиная с 2014 года, обеспечить разработку пятилетних прогнозов развития рынка труда
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МОН, МЗ, МЭРТ, АС, МИНТ, МСХ, МТК, МНГ, АДСЖКХ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
1 декабря 2012 года
1 ноября 2013 года
1 декабря 2013 года
Поручение № 13
26.

2013-2014 оқу жылынан бастап жалпы білім беретін мектептердегі оқу үдерісінде білім берудің интерактивті түрлерін пайдалануды кеңейтуді және онлайн-оқытудың арнаулы оқу бағдарламаларын енгізуді көздеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
БҒМ, ККМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2013 жылғы 1 қараша
2013 жылғы 1 желтоқсан
27.
Қазақстан тарихы бойынша оқу жоспарларын, оқулықтар мен оқу құралдарын талдаудан өткізсін, оқу орындарында Қазақстан тарихын оқытудың мазмұны мен пішінін өзгерту жөнінде іс-шараларды жүзеге асыру
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
БҒМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 қараша
2013 жылғы 1 желтоқсан
28.
Орта, техникалық және кәсіптік, жоғары оқу орындарында «Акмеология, жеке және әлеуметтік табыс негіздері», «Қазақстан құқығы», «Өлкетану» сияқты міндетті оқу курстарын енгізу жөнінде ұсыныс жасау
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
БҒМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
С) денсаулық сақтауды жаңғырту және саламатты өмір салты
№ 14 тапсырма
29.
Медицина қызметкері тарапынан салақтықпен немесе жүрдім-бардым қарау болмаса, азаматтың денсаулығына нұқсан келтіргені үшін дәрігерлердің кәсіби жауапкершілігін міндетті түрде қамсыздандыруды енгізу жөніндегі мәселені талдап-зерттеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
ДСМ, Қаржымині, ЭДСМ, Әділетмині, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері, ҰБ (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 мамыр
2013 жылғы 1 маусым
30.
Емдік құралдарды пайдалануға қатысты тұрғындардың хабардарлығы деңгейін арттырудың пәрменді тетіктерін енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
ДСМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
№ 15 тапсырма
31.
Оқушылар үшін оқудан тыс спорт секцияларын бюджеттік емес қаржы көздерінен қаржыландырудың тетіктерін енгізуді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
СДША, БҒМ, Қаржымині, ЭДСМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
32.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс жүйесі арқылы үкіметтік емес ұйымдармен, қоғамдық бірлестіктермен әріптестіктің жаңа түрлерін талдап-жасау
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
СДША, МАМ, БҒМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 маусым
2013 жылғы 1 шілде
№ 16 тапсырма
33.
Ұлттық лотереяны дамыту жүйесінің жаңа тиімді моделін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
СДША
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
34.
Қазақстандық командалардың шет елдер чемпионаттарының жоғары лигаларына (спорттың әр түрі бойынша) қатысуын ұлғайту жөнінен ұсыныс енгізу.
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
СДША, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ АҚ (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
35.
Мамандандырылған спорттық теледидар арнасын құру жөнінде ұсыныс енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
СДША, МАМ
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
36.
Алматыда өтетін қысқы Универсиада-2017 қарсаңында студенттік және балалар мен жасөспірімдер спортын дамыту және студенттер мен жасөспірімдер клубын құру жөнінде ұсыныс енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
СДША, БҒМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
D) халықты әлеуметтік қорғау және бейімдеу жүйесін дамыту
№ 17 тапсырма
37.
«Әлеуметтік жұмыс орындары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу туралы мәселені қарастыру
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
Еңбекмині, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша)
2012 жылғы 15 тамыз
2012 жылғы 1 қыркүйек
38.
Ата-аналардың балаларының отбасындағы санына байланысты балабақшаларда болуын төлеу жөніндегі шығындарының, бір бөлігіне өтемақы төлеуді, бала күтімі бойынша демалыстан соң қайтадан жұмысқа шыққан әйелдерге мемлекет есебінен біліктілігін арттыру және қажетті жаңа мамандық алу мүмкіндіктерін, Қазақстан Республикасы Салық кодексіне көп балалы отбасылар үшін табыс салығы бойынша жеңілдіктер туралы ережелерді және басқаларды заңды тұрғыда реттеу мәселелерін қарастыру
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
Еңбекмині, БҒМ, ЭДСМ, Қаржымині, ҚР Президенті жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі комиссия (келісім бойынша)
2012 жылғы 15 тамыз
2012 жылғы 1 қыркүйек
39.
«Мемлекеттік жастар саясаты туралы» ҚР Заңына өзгерістер енгізу туралы ҚР Заңында жас маманның мәртебесін құқықтық айқындау, оның ең төменгі әлеуметтік пакеті және басқа да мәселелерді қарастыру (жас қазақстандықтар үшін «әлеуметтендіретін лифтілердің» тетіктеріне қатысты)
Қазақстан Республикасының Заң жобасы
БҒМ, Еңбекмині, ДСМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері, ҚР Президенті жанындағы жастар саясаты кеңесі (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
40.
Жастарды техникалық және кәсіптік білім алуға және индустрияландыру бағдарламасына қатысуға ынталандыру мен тартудың нақты шараларын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
БҒМ, Еңбекмині, ИЖТМ, Қоршағанортамині, ҰҒА, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері, ҚР Президенті жанындағы жастар саясаты кеңесі (келісім бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан

Начиная с 2013–2014 учебного года предусмотреть расширение использования интерактивных форм обучения в учебном процессе общеобразовательных школ и внедрение специальных учебных программ он-лайн обучения
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МТК, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2013 года
1 декабря 2013 года
27.
Провести анализ учебных планов, учебников и учебных пособий по истории Казахстана, принять меры по изменению содержания и формата преподавания истории Казахстана в учебных заведениях
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 декабря 2012 года
1 ноября 2013 года
1 декабря 2013 года
28.
Внести предложения по внедрению в средних, технических и профессиональных, высших учебных заведениях обязательных учебных курсов «Основы акмеологии, личного и социального успеха», «Казахстанское право», «Краеведение»
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
С) модернизация здравоохранения и здоровый образ жизни
Поручение № 14
29.
Проработать вопрос о введении обязательного страхования профессиональной ответственности врачей за причинение ущерба здоровью гражданина при отсутствии небрежного или халатного отношения со стороны медицинского работника
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЗ, МФ, МЭРТ, МЮ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, НБ (по согласованию)
1 декабря 2012 года
1 мая 2013 года
1 июня 2013 года
30.
Внедрить механизмы повышения уровня осведомленности населения в отношении применения лекарственных средств
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЗ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
Поручение № 15
31.
Обеспечить внедрение механизмов финансирования из внебюджетных средств внеурочных спортивных секций для школьников
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСФК, МОН, МФ, МЭРТ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
32.
Разработать новые формы сотрудничества с НПО, общественными объединениями через систему государственного социального заказа
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСФК, МКИ, МОН, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 декабря 2012 года
1 июня 2013 года
1 июля 2013 года
Поручение № 16
33.
Разработать модель новой эффективной системы развития Национальной лотереи
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСФК
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
34.
Внести предложения по расширению участия казахстанских команд в высших лигах чемпионатов зарубежных стран (по разным видам спорта)
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСФК, АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
35.
Внести предложения по созданию специализированного спортивного телевизионного канала
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСФК, МКИ
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
36.
Внести предложения по развитию студенческого и детско-юношеского спорта и создания студенческих и юношеских клубов накануне зимней Универсиады-2017 в Алматы
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
АДСФК, МОН, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
D) развитие системы социальной защиты и адаптации населения
Поручение № 17
37.
Проработать вопрос о разработке проекта Закона Республики Казахстан «О социальных рабочих местах»
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, НДП «Нур Отан» (по согласованию)
15 августа 2012 года
1 сентября 2012 года
38.
Проработать вопросы о законодательной регламентации компенсаций родителям части расходов по оплате пребывания детей в детских садах, в зависимости от их числа в семье, предоставления женщинам, возобновляющим работу после отпуска по уходу за ребенком, возможности повысить квалификацию и получить новую востребованную специальность за государственный счет, внесение в Налоговый кодекс Республики Казахстан положения о льготах по подоходному налогу для многодетных семей и др.
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МОН, МЭРТ, МФ, Национальная комиссия по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте РК (по согласованию)
15 августа 2012 года
1 сентября 2012 года
39.
Предусмотреть в Законе Республики Казахстан о внесении изменений в Закон Республики Казахстан «О государственной молодежной политике» правовое определение статуса молодого специалиста, гарантированного минимального социального пакета и другие вопросы (касательно механизма «социальных лифтов» для молодых казахстанцев)
проект Закона Республики Казахстан
МОН, МТСЗН, МЗ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, Совет по молодежной политике при Президенте РК (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
40.
Разработать конкретные меры стимулирования и привлечения молодежи к получению технического и профессионального образования и участию в программе индустриализации
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МОН, МТСЗН, МИНТ, МНГ, МСХ, МТК, МООС, НКА, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, Совет по молодежной политике при Президенте РК (по согласованию), АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года

4. Әлеуметтік жаңғыртудың ақпараттық-мәдени құрамдасы
№ 18 тапсырма
41.
«Ақпараттық Қазақстан – 2020» мемлекеттік бағдарламасының бірінші кезеңінің жобасын әзірлеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
ККМ, МАМ, мүдделі мемлекеттік органдар, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
41-1.
«Ақпараттық Қазақстан – 2030» мемлекеттік бағдарламасының екінші кезеңінің жобасын әзірлеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
ККМ, МАМ, мүдделі мемлекеттік органдар, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
2019 жылғы 1 қараша
2019 жылғы 1 желтоқсан
42.
«Мемлекеттік қызмет көрсету туралы» Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру мақсатында қабылданған Мемлекеттік қызметтердің кеңейтілген тізіліміне сәйкес мемлекеттік қызметтер ұсыну стандарттарын әзірлеу және бекіту
Нормативтік құқықтық акт
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
ЭДСМ, орталық мемлекеттік органдар, МҚІА (келісім бойынша)
мемлекеттік қызметтердің кеңейтілген тізілімін бекіткен күннен бастап үш ай мерзімінде
мемлекеттік қызметтердің кеңейтілген тізілімін бекіткен күннен бастап төрт ай мерзімінде
43.
«Электронды әкімдіктің» облыс, қала, аудан үш деңгейлі үлгілік сызбасын құру жөнінде ұсыныстар әзірлеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
ККМ, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
44.
Қазақ ұлттық электронды кітапханасының қорын кеңейтуді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
МАМ, ККМ
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 қараша
2013 жылғы
1 желтоқсан
45.
Журналистердің қоғамдық бірлестіктерімен бірлесіп Журналистік этика кодексін жобасын әзірлеу
Кодекс жобасы
МАМ
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
46.
Отандық БАҚ-тарды жаңғырту жоспарын әзірлеу
МАМ бұйрығы, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
МАМ, ККМ, Әділетмині, Алматы, Астана, облыстардың қалаларының әкімдері, БП (келісу бойынша)
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
№ 19 тапсырма
47.
Еңбекке, адал кәсіби табысқа, Отанға қызмет етуге, жоғары патриоттық ниеттерге оң көзқарастар қалыптастыратын отандық әлеуметтік мәдени өнімдерді жаңғыртудың салалық бесжылдық жоспарын әзірлеу және қабылдау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
МАМ, Алматы, Астана, қалаларының облыстардың әкімдері
2012 жылғы 15 тамыз
2012 жылғы 1 қыркүйек
48.
«Бұқаралық іс-шаралар өткізу туралы» ҚР Заңының жобасын әзірлеу және Парламентке енгізу
Қазақстан Республикасының Заң жобасы
МАМ, ЭДСМ, ДІА, Қаржымині, Әділетмині, Алматы, Астана, облыстардың қалаларының әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
49.
Қазақстан Республикасында мемлекеттік ұлттық, кәсіптік және өзге де мерекелерді тойлау тұжырымдамасын жаңарту, бұқаралық іс-шаралар өткізудің үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
МАМ, ДІА, ЭДСМ, Қаржымині, Алматы, Астана, облыстардың қалаларының әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
50.
Облыстар арасындағы ақпараттар және мәдени жетістіктер алмасуды күшейту, өзара «облыс аптасын» тұрақты өткізуді ұйымдастыру, әлеуметтік бұқаралық іс-шаралар өткізу моделін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
МАМ, Алматы, Астана, облыстардың қалаларының әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
4. Әлеуметтік үдерістерді мемлекеттік басқарудың тиімді жүйесі
№ 20 тапсырма
51.
Жоспарлау, үйлестіру, талдамалық сүйемелдеу, үкіметтік емес сектормен әріптестік және басқа да мәселелерді қоса алғанда, әлеуметтік үдерістерді мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін арттыру бойынша кешенді ұсыныстар әзірлеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне ұсыныстар
ЭДСМ, Еңбекмині, ДСМ, БҒМ, МАМ, Қаржымині, Әділетмині, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың әкімдері
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
52.
Азаматтық қызметті заңнамалық регламенттеу мәселесін зерделеу
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне есеп
Еңбекмині, ЭДСМ
2012 жылғы 1 қараша
2012 жылғы 1 желтоқсан
53.
2016 жылға дейінгі кезеңге арналған Әлеуметтік жаңғыртудың жалпыұлттық жоспарының жобасын әзірлеу
Жоспар жобасы
ЭДСМ, Еңбекмині, БҒМ, ДСМ, МАМ, ҚТКШІА, СДШІА, Қаржымині, Қоршағанортамині
2012 жылғы 1 желтоқсан
2013 жылғы 1 мамыр
2013 жылғы 1 маусым
Ескертпе: аббревиатуралардың таратылып жазылуы
МҚІА                     – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері                     агенттігі
ДІА                      – Қазақстан Республикасы Дін істері
агенттігі
ҚТКШІА                   – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
СДШІА                    – Қазақстан Республикасы Спорт және дене
шынықтыру істері агенттігі
БҚА                      – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті
қорғау агенттігі (Монополияға қарсы
агенттік)
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ – «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры»
акционерлік қоғамы
ПӘ                       – Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігі
ТМРА                     – Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
СА                       – Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі
ЖС                       – Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
ЖОО                      – жоғары оқу орындары
БП                       – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ІІМ                      – Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі
ДСМ                      – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
ИЖТМ                     – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі
МАМ                      – Қазақстан Республикасы Мәдениет және
ақпарат министрлігі
МГМ                      – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ
министрлігі
БҒМ                      – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
Қоршағанортамині         – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
ХЕҰ                      – Халықаралық еңбек ұйымы
АШМ                      – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ККМ                      – Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Еңбекмині                – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Қаржымині                – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ТЖМ                      – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
ЭДСМ                     – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму
және сауда министрлігі
Әділетмині               – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ҰБ                       - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҰҒА                      - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш
агенттігі
НҚА                      - нормативтік-құқықтық акт
ҮЕҰ                      - үкіметтік емес ұйымдар
«Нұр Отан» ХДП           - «Нұр Отан» Халықтық демократиялық партиясы
«Атамекен» ҰЭП одағы     - «Атамекен» одағы» Қазақстанның ұлттық
экономикалық палатасы

4. Информационно-культурная составляющая социальной модернизации
Поручение № 18
41.
Разработать и внести
проект первого этапа
Государственной программы
«Информационный Казахстан
– 2020»
Проект
Указа
Президента
Республики
Казахстан
МТК, МКИ,
заинтересо-
ванные
государствен-
ные органы,
акимы
г.г. Астаны,
Алматы,
областей
1 ноября
2012 года
1 декабря
2012 года
41-1.
Разработать и внести
проект второго этапа
Государственной программы
«Информационный Казахстан
– 2030»
Проект
Указа
Президента
Республики
Казахстан
МТК, МКИ,
заинтересо-
ванные
государствен-
ные органы,
акимы
г.г. Астаны,
Алматы,
областей
1 ноября
2019 года
1 декабря
2019 года
42.
Разработать и утвердить стандарты предоставления государственных услуг в соответствии с новым расширенным Реестром государственных услуг, принятым в реализацию Закона Республики Казахстан «О государственных услугах»
Нормативно-правовой акт,
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЭРТ, центральные государственные органы, АДГС (по согласованию)
в течение трех месяцев со дня утверждения нового расширенного Реестра государствен-
ных услуг
в течение четырех месяцев со дня утверждения нового расширенного Реестра государствен-
ных услуг
43.
Разработать и внести предложения по созданию трехуровневой типовой схемы «электронного акимата»: область, город, район
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТК, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
44.
Обеспечить расширение фонда Казахской национальной электронной библиотеки
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКИ, МТК
1 декабря 2012 года
1 ноября 2013 года
1 декабря 2013 года
45.
Совместно с общественными объединениями журналистов разработать Кодекс журналистской этики
Проект Кодекса Республики Казахстан
МКИ
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
46.
Разработать План модернизации отечественных СМИ
Приказ МКИ,
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКИ, МТК, МЮ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, ГП (по согласованию)
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
Поручение № 19
47.
Разработать и принять отраслевой пятилетний План модернизации отечественной социально-культурной продукции, формирующей позитивное отношение к труду, честному профессиональному успеху, служению Родине, высоким патриотическим помыслам
Постановление Правительства Республики Казахстан,
отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКИ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
15 августа 2012 года
1 сентября 2012 года
48.
Разработать и внести в Парламент проект Закона Республики Казахстан «О проведении массовых мероприятий»
Проект Закона Республики Казахста
МКИ, МЭРТ, АДР, МФ, МЮ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
49.
Обновить концепцию празднования государственных, национальных, профессиональных и иных праздников в Республике Казахстан, разработать и утвердить типовые правила проведения массовых мероприятий
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКИ, АДР, МЭРТ, МФ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
50.
Усилить обмен информацией и культурными достижениями между областями, организовать регулярное проведение взаимных «недель областей», разработать модель проведения социальных массовых мероприятий
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МКИ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
5. Эффективная система государственного управления социальными процессами
Поручение № 20
51.
Разработать и внести комплексные предложения по повышению эффективности системы государственного управления социальными процессами, включая вопросы планирования, координации, аналитического сопровождения, партнерства с неправительственным сектором и др.
Предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
МЭРТ, МТСЗН, МЗ, МОН, МКИ, МФ, МЮ, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
52.
Изучить вопрос законодательной регламентации гражданской службы
Отчет в Администрацию Президента Республики Казахстан
МТСЗН, МЭРТ
1 ноября 2012 года
1 декабря 2012 года
53.
Разработать проект Общенационального плана социальной модернизации на период до 2016 года
Проект Плана
МЭРТ, МТСЗН, МОН, МЗ, МКИ, АДСЖКХ, АДСФК, МФ, МООС
1 декабря 2012 года
1 мая 2013 года
1 июня 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДГС
-
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АДР
-
Агентство Республики Казахстан по делам религий
АДСЖКХ
-
Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АДСФК
-
Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
АЗК
-
Агентство Республики Казахстан Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
АО ФНБ «Самрук-
Казына»
-
акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АП
-
Администрация Президента Республики Казахстан
АРЕМ
-
Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
АС
-
Агентство Республики Казахстан по статистике
ВС
-
Верховный Суд Республики Казахстан
ВУЗ
-
высшие учебные заведения
ГП
-
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МВД
-
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ
-
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИНТ
-
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МКИ
-
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МНГ
-
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МОН
-
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС
-
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МОТ
-
Международная организация труда
МСХ
-
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК
-
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН
-
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МФ
-
Министерство финансов Республики Казахстан
МЧС
-
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЭРТ
-
Министерство экономического развитии и торговли Республики Казахстан
МЮ
-
Министерство юстиции Республики Казахстан
НБ
-
Национальный Банк Республики Казахстан
НКА
-
Национальное космическое агентство Республики Казахстан
НПА
-
нормативно-правовой акт
НПО
-
неправительственные организации
НДП «Нур Отан»
-
общественное объединение «Народно-Демократическая партия «Нур Отан»
Союз НЭП «Атамекен»
-
Национальная экономическая палата Казахстана «Союз «Атамекен»