Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше бір мемлекеттің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше екінші мемлекеттің азаматтары ұшыраған өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру тәртібі туралы келiсiмге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 шілдедегі № 991 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше бір мемлекеттің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше екінші мемлекеттің азаматтары ұшыраған өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру тәртібі туралы келiсiмнiң жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қайрат Нематұлы Келімбетовке қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше бір мемлекеттің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше екінші мемлекеттің азаматтары ұшыраған өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру тәртібі туралы келiсiмге қол қоюға өкілеттік берілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.19 № 1461 Қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                               К. Мәсiмов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 30 шілдедегі
№ 991 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше бір мемлекеттің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше екінші мемлекеттің азаматтары ұшыраған өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру тәртібі туралы келісім
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа (ЕурАзЭҚ) мүше мемлекеттердің үкіметтері,
2000 жылғы 10 қазандағы Еуразиялық экономикалық қоғамдастықты құру туралы шартты басшылыққа ала отырып,
ЕурАзЭҚ-қа мүше мемлекеттердің арасында еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау, сондай-ақ өндірістегі жазатайым оқиғалардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың құқықтарын қорғау саласындағы ынтымақтастықты нығайтуға ерекше мән бере отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Осы Келісімде ЕурАзЭҚ-қа мүше басқа мемлекеттің аумағында жұмысқа орналастырушы мемлекеттің заңнамасына сәйкес еңбек қызметін жүзеге асырушы ЕурАзЭҚ-қа мүше мемлекеттердің бірінің азаматтары ұшыраған өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру тәртібі белгіленеді.

О подписании Соглашения о порядке расследования несчастных случаев на производстве, происшедших с гражданами одного государства-члена Евразийского экономического сообщества при осуществлении трудовой деятельности на территории другого государства-члена Евразийского экономического сообщества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2012 года № 991
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения о порядке расследования несчастных случаев на производстве, происшедших с гражданами одного государства-члена Евразийского экономического сообщества при осуществлении трудовой деятельности на территории другого государства-члена Евразийского экономического сообщества.
2. Уполномочить Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Келимбетова Кайрата Нематовича подписать Соглашение о порядке расследования несчастных случаев на производстве, происшедших с гражданами одного государства-члена ЕврАзЭС при осуществлении трудовой деятельности на территории другого государства-члена ЕврАзЭС, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 19.11.2012 № 1461.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 2012 года № 991
Проект
Соглашение
о порядке расследования несчастных случаев на производстве,
происшедших с гражданами одного государства-члена Евразийского
экономического сообщества при осуществлении трудовой
деятельности на территории другого государства-члена
Евразийского экономического сообщества
Правительства государств-членов Евразийского экономического сообщества (ЕврАзЭС), именуемые в дальнейшем Сторонами,
руководствуясь Договором об учреждении Евразийского экономического сообщества от 10 октября 2000 года,
придавая важное значение укреплению сотрудничества между государствами-членами ЕврАзЭС в области безопасности и охраны труда, а также защиты прав граждан, пострадавших в результате несчастных случаев на производстве,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Настоящим Соглашением устанавливается порядок расследования несчастных случаев на производстве, происшедших с гражданами одного из государств-членов ЕврАзЭС, осуществляющими трудовую деятельность на территории другого государства-члена ЕврАзЭС в соответствии с законодательством государства трудоустройства.

2-бап
Осы Келісімде қолданылатын ұғымдар:
қызметкер – ЕурАзЭҚ-қа мүше басқа мемлекеттің аумағында жұмысқа орналастырушы мемлекеттің заңнамасына сәйкес жұмыс берушімен еңбек шартының негізінде еңбек қызметін жүзеге асырушы ЕурАзЭҚ-қа мүше мемлекеттердің бірінің азаматы;
жұмыс беруші – жұмысқа орналастырушы мемлекеттің заңнамасына сәйкес жасалған еңбек шартының негізінде қызметкермен еңбек қатынастарына түскен жеке немесе заңды тұлға;
өндірістегі жазатайым оқиға (бұдан әрі - жазатайым оқиға) – бұл оқиғалар қызметкердің өзінің еңбек міндеттерін немесе жұмыс берушінің (оның өкілінің) тапсырмасы бойынша қандай да бір жұмысты орындауы кезінде, сондай-ақ жұмыс берушімен еңбек қатынастарына байланысты не оның мүддесіне сай жасалатын өзге заңды әрекеттерді жүзеге асыруы кезінде болса, қызметкерді басқа жұмысқа ауыстыру қажеттілігіне, оның еңбекке қабілеттілігінен уақытша немесе тұрақты айрылуына не қызметкердің өліміне әкеп соққан, соның салдарынан қызметкер дене зақымын (жарақатын) алған оқиға, оның ішінде басқа адам келтірген дене зақымы (жарақаты); ыстық өту; күю; үсу; суға кету; электр тогының соғуы; жай түсуі; сәулелену; аңдар мен жәндіктердің қабуы не шағуы және олар келтірген басқа да дене зақымдары; жарылыстар, авариялар, ғимараттардың, құрылыстардың қирауы, табиғат апаттары және басқа да төтенше жағдайлар салдарынан болған зақымдар; сыртқы факторлардың әсерінен денсаулыққа келген өзге де зақымдар.
3-бап
Жазатайым оқиғаны тергеп-тексеруге байланысты қолданылатын қажетті шаралар, оның ішінде: жазатайым оқиға туралы хабарлау тәртібі; жазатайым оқиғаны тергеп-тексеру жөніндегі комиссияны құру тәртібі; жазатайым оқиғаны тергеп-тексеру мерзімі мен жүргізу тәртібі; жазатайым оқиғаны тергеп-тексеру материалдарын ресімдеу тәртібі; жұмыс берушінің, денсаулық сақтау мекемелерінің, мемлекеттік қадағалау қызметтерінің және басқа да мүдделі ұйымдар мен лауазымды тұлғалардың жазатайым оқиғаға байланысты туындаған міндеттері; жазатайым оқиғаны тергеп-тексеруді ұйымдастырумен байланысты өзге мәселелерді шешу жұмысқа орналастырушы мемлекеттің заңнамасында және осы Келісімде белгіленеді.
4-бап
Осы Келісімге сәйкес тергеп-тексерілетін оқиғалар үшін Тараптар осы Келісімнің қосымшасы болып табылатын Жазатайым оқиға туралы актінің нысанын (Н-1Е нысаны) белгілейді.
Акті орыс тілінде және қажет болған кезде аумағында жазатайым оқиға болған Тарап мемлекетінің мемлекеттік тілінде ресімделеді.
Тергеп-тексеру аяқталғаннан кейін жұмыс беруші жазатайым оқиғадан зардап шеккен қызметкерге немесе оның сенімді адамына Н-1Е нысанындағы актіні беруге міндетті, бұл ретте Актінің бір данасы жұмысқа орналастырушы мемлекеттің мемлекеттік еңбек инспекциясына жіберіледі.
Топтық жазатайым оқиғаны, ауыр немесе адам өлімімен аяқталған оқиғаны тергеп-тексеру аяқталғаннан кейін жұмысқа орналастырушы мемлекеттің уәкілетті органы Н-1Е нысанындағы актіні тергеп-тексеру материалдарымен бірге зардап шеккен адам азаматы болып табылатын мемлекеттің уәкілетті органына жібереді.

Статья 2
Понятия, применяемые в настоящем Соглашении:
работник – гражданин одного из государств-членов ЕврАзЭС, осуществляющий трудовую деятельность на территории другого государства-члена ЕврАзЭС на основании трудового договора с работодателем в соответствии с законодательством государства трудоустройства;
работодатель – физическое или юридическое лицо, вступившее в трудовые отношения с работником на основании трудового договора, заключенного в соответствии с законодательством государства трудоустройства;
несчастный случай на производстве (далее – несчастный случай) – событие, в результате которого работником были получены телесные повреждения (травмы), в том числе нанесенные другим лицом; тепловой удар; ожог; обморожение; утопление; поражение электрическим током, молнией, излучением; укусы и другие телесные повреждения, нанесенные животными и насекомыми; повреждение вследствие взрывов, аварий, разрушения зданий, сооружений и конструкций, стихийных бедствий и других чрезвычайных обстоятельств; иные повреждения здоровья, обусловленные воздействием внешних факторов, повлекшие за собой необходимость перевода работника на другую работу, временную или стойкую утрату им трудоспособности либо смерть работника, если указанные события произошли при исполнении им трудовых обязанностей или выполнении какой-либо работы по поручению работодателя (его представителя), а также при осуществлении иных правомерных действий, обусловленных трудовыми отношениями с работодателем либо совершаемых в его интересах.
Статья 3
Необходимые меры, предпринимаемые в связи с расследованием несчастного случая, в том числе: порядок извещения о несчастном случае; порядок формирования комиссии по расследованию несчастного случая; сроки и порядок проведения расследования несчастного случая; порядок оформления материалов расследования несчастного случая; возникшие в связи с несчастным случаем обязанности работодателя, учреждений здравоохранения, служб государственного надзора и других заинтересованных организаций и должностных лиц; решение иных вопросов, связанных с организацией расследования несчастного случая, устанавливаются законодательством государства-трудоустройства и настоящим Соглашением.
Статья 4
Для случаев, расследуемых в соответствии с настоящим Соглашением, Стороны устанавливают форму акта о несчастном случае (форма Н-1Е), являющуюся приложением к настоящему Соглашению.
Акт оформляется на русском языке и, при необходимости, на государственном языке государства Стороны, на территории которого произошел несчастный случай.
По окончании расследования работодатель обязан выдать работнику, пострадавшему от несчастного случая, или его доверенному лицу акт формы Н-1Е, при этом один экземпляр акта направляется в государственную инспекцию труда государства трудоустройства.
По окончании расследования группового несчастного случая, случая с тяжелым или со смертельным исходом акт формы Н-1Е вместе с материалами расследования направляется уполномоченным органом государства трудоустройства уполномоченному органу государства, гражданином которого является пострадавший.

5-бап
Жазатайым оқиғадан зардап шеккен қызметкердің денсаулығына келтірілген зиянды өтеу Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы шеңберінде жасалған 1994 жылғы 9 қыркүйектегі Қызметкерлердiң еңбек мiндеттерiн атқаруына байланысты мертігуі, кәсiптiк ауруға ұшырауы немесе денсаулығының өзге де зақымдануы салдарынан келген зиянды өтеу құқығын өзара тану туралы келісімге сәйкес жүргізіледі.
6-бап
Бір Тараптың мемлекеті аумағындағы жазатайым оқиғаны тергеп-тексеруге байланысты белгіленген нысан бойынша берілген құжаттарды немесе олардың куәландырылған көшірмелерін басқа Тараптар растаусыз қабылдайды.
7-бап
Тараптар осы Келісім күшіне енген күннен бастап 90 күн ішінде депозитарийді осы Келісімді іске асыруға жауапты Тараптардың уәкілетті органдары туралы хабардар етеді.
Тараптар уәкілетті органы өзгерген жағдайда өзгерген күннен бастап 30 күннен кешіктірмей бұл туралы депозитарийге жазбаша хабарлайды.
8-бап
Осы Келісім Тараптардың әрқайсысының олар қатысушысы болып табылатын басқа халықаралық шарттардан туындайтын құқықтары мен міндеттемелеріне әсер етпейді.
9-бап
Тараптардың өзара келісімі бойынша осы Келісімге жекелеген хаттамалармен ресімделетін өзгерістер енгізілуі мүмкін.
10-бап
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіруге және/немесе қолдануға байланысты Тараптар арасындағы даулар Тараптар арасында консультациялар мен келіссөздер жүргізу арқылы шешіледі.
Егер дау тараптарының бірі екінші дау тарапына оларды жүргізу туралы ресми жазбаша өтініш жіберген күннен бастап алты ай ішінде дау тараптары дауды келіссөздер мен консультациялар арқылы реттемесе, онда дау тараптарының арасында оны шешу тәсіліне қатысты өзге уағдаластық болмаған жағдайда, дау тараптарының кез келгені бұл дауды Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Сотына қарау үшін бере алады.
11-бап
Осы Келісім оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны депозитарий алған күннен бастап 30-күні күшiне енедi.
12-бап
Осы Келісім күшіне енген күннен бастап оған ЕурАзЭҚ мүшелігіне қабылданған басқа мемлекеттердің қосылуы үшін ашық. Қосылу туралы құжат депозитарийге сақтауға тапсырылады.
Қосылушы мемлекет үшін осы Келісім депозитарий қосылу туралы құжатты алған күннен бастап күшіне енеді.
13-бап
Осы Келісім белгіленбеген мерзімге жасалады.
Тараптардың әрқайсысының осы Келісімнен шығу туралы жазбаша хабарламаны депозитарийге жібере отырып, одан шығуға құқығы бар. Мұндай Тарап үшін осы Келісімнің қолданысы депозитарий тиісті хабарламаны алған күнінен бастап алты ай өткеннен кейін тоқтатылады.
201__жылғы «___»___________ _______________ қ. орыс тілінде бір дана жасалды.
Осы Келісімнің түпнұсқа данасы Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетінде сақталады, ол осы Келісімнің депозитарийі бола отырып, әрбір Тарапқа оның куәландырылған көшірмесін жібереді.
Беларусь Республикасының
Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Қырғыз Республикасының
Үкіметі үшін
Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін
Тәжікстан Республикасының
Үкіметі үшін
Жоба
_______ Н-1Е нысаны
Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше бір мемлекеттің аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру кезінде Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше бір мемлекеттің азаматтары ұшыраған өндірістегі жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру тәртібі туралы келісімнің
ҚОСЫМШАСЫ
20___ ж. «____» ____________
БЕКІТЕМІН
____________________________
(кәсіпорынның басшысы/жұмыс беруші)
____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20___ ж. «____» ____________
Мөр орны
Өндірістегі жазатайым оқиға туралы
№ _____ АКТІ

Статья 5
Возмещение ущерба здоровью работника, пострадавшего от несчастного случая, производится в соответствии с Соглашением о взаимном признании прав на возмещение вреда, причиненного работникам увечьем, профессиональным заболеванием либо иным повреждением здоровья, связанным с исполнением ими трудовых обязанностей, от 9 сентября 1994 года, заключенного в рамках Содружества Независимых Государств.
Статья 6
Документы, выданные в связи с расследованием несчастного случая на территории государства одной Стороны по установленной форме, или их заверенные копии принимаются другими Сторонами без легализации.
Статья 7
Стороны в течение 90 дней с даты вступления в силу настоящего Соглашения информируют депозитария об уполномоченных органах Сторон, ответственных за реализацию настоящего Соглашения.
В случае изменения уполномоченного органа, Стороны не позднее 30 дней с даты изменения письменно уведомляют об этом депозитария.
Статья 8
Настоящее Соглашение не затрагивает прав и обязательств каждой из Сторон, вытекающих из других международных договоров, участниками которых они являются.
Статья 9
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут быть внесены изменения, которые оформляются отдельными протоколами.
Статья 10
Споры между Сторонами, связанные с толкованием и/или применением положений настоящего Соглашения, разрешаются путем проведения переговоров и консультаций между Сторонами.
Если спор не будет урегулирован сторонами спора путем переговоров и консультаций в течение шести месяцев с даты официальной письменной просьбы об их проведении, направленной одной из сторон спора другой стороне спора, то при отсутствии иной договоренности между сторонами спора относительно способа его разрешения любая из сторон спора может передать этот спор для рассмотрения в Суд Евразийского экономического сообщества.
Статья 11
Настоящее Соглашение вступает в силу на 30-й день с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Статья 12
С даты вступления в силу настоящее Соглашение открыто для присоединения других государств, принятых в члены ЕврАзЭС. Документ о присоединении сдается на хранение депозитарию.
Для присоединяющегося государства настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения депозитарием документа о присоединении.
Статья 13
Настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок.
Каждая из Сторон имеет право выйти из настоящего Соглашения, направив письменное уведомление об этом депозитарию. Для такой Стороны действие настоящего Соглашения прекращается по истечении шести месяцев с даты получения депозитарием соответствующего уведомления.
Совершено в г. _______________«___»___________201__ года в одном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Соглашения хранится в Интеграционном комитете Евразийского экономического сообщества, который, являясь депозитарием настоящего Соглашения, направит каждой Стороне его заверенную копию.
За Правительство
Республики Беларусь
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Кыргызской Республики
За Правительство
Российской Федерации
За Правительство
Республики Таджикистан
Проект
Форма _______ Н-1Е
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Соглашению о порядке расследования
несчастных случаев на производстве,
происшедших с гражданами одного
государства-члена Евразийского
экономического сообщества при
осуществлении трудовой деятельности
на территории другого
государства-члена Евразийского
экономического сообщества
от «____» ____________20___ г.
УТВЕРЖДАЮ
____________________________
(руководитель
предприятия/работодатель)
____________________________
(подпись, Ф.И.О.)
«____» ____________20___ г.
Место печати
АКТ № _____
о несчастном случае на производстве

1. Жазатайым оқиғаның болған күні және уақыты________________________
_____________________________________________________________________
(жазатайым оқиға болған күн, ай, жыл және уақыты, жұмыс басталғаннан бергі
толық сағат саны)
2. Зардап шеккен адам қызметкері болып табылатын (болып табылған) ұйым (жұмыс беруші)__________________________________________________
_____________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, заңды мекенжайы, ведомстволық және салалық тиесілігі;
жұмыс берушінің – жеке тұлғаның тегі, аты-жөні)
Құрылымдық бөлімшенің атауы _________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________ 3. Жазатайым оқиғаны тергеп-тексеру жүргізген адамдар
_____________________________________________________________________
(тегі, аты-жөндері, лауазымдары мен жұмыс орны)_____________________________________________________________________
4. Зардап шеккен адам туралы мәлімет: _______________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
жынысы (ер, әйел)
_____________________________________________________________________
туған күні
_____________________________________________________________________
кәсібі (лауазымы)
_____________________________________________________________________
орындау кезінде жазатайым оқиға болған жұмысындағы өтілі
_____________________________________________________________________
(толық жылдары мен айының саны)
оның ішінде аталған ұйымда
_____________________________________________________________________
(толық жылдары мен айының саны)
5. Еңбекті қорғау бойынша нұсқама жүргізу және оқыту туралы мәліметтер кіріспе нұсқама
_____________________________________________________________________
(саны, айы, жылы)
Жұмыс орнындағы нұсқама
(бастапқы, қайталама, жоспардан тыс, нысаналы)
________________________________________
(қажетін сызу керек)
Орындау кезінде жазатайым оқиға болған кәсібі немесе жұмыс түрі бойынша _____________________________________________________________
(саны, айы, жылы)
Тағылымдама: 20___ж. «___»________бастап 20___ ж. «___»________дейін_
_____________________________________________________________________
(жүргізілмеген болса, көрсету қажет)
Орындау кезінде жазатайым оқиға болған кәсібі немесе жұмыс түрі бойынша еңбекті қорғау бойынша оқыту
20___ж. «___»________бастап 20___ ж. «___»________дейін
(жүргізілмеген болса, көрсету қажет)
Орындау кезінде жазатайым оқиға болған кездегі кәсібі немесе жұмыс түрі бойынша еңбекті қорғау бойынша білімін тексеру__________________
_____________________________________________________________________
(саны, айы, жылы, хаттама №)

1. Дата и время несчастного случая __________________________________
_____________________________________________________________________
(число, месяц, год и время происшествия несчастного случая,
количество полных часов от начала работы)
2. Организация (работодатель), работником которой является (являлся)
пострадавший ____________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование, местонахождение, юридический адрес, ведомственная и
отраслевая принадлежность; фамилия, инициалы работодателя –
физического лица)
Наименование структурного подразделения ___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Лица, проводившие расследование несчастного случая
_____________________________________________________________________
(фамилия, инициалы, должности и место работы)
_____________________________________________________________________
4. Сведения о пострадавшем: _________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
пол (мужской, женский)
_____________________________________________________________________
дата рождения
_____________________________________________________________________
профессия (должность)
_____________________________________________________________________
стаж работы, при выполнении которой произошел несчастный случай
_____________________________________________________________________
(число полных лет и месяцев)
в том числе в данной организации
_____________________________________________________________________
(число полных лет и месяцев)
5. Сведения о проведении инструктажей и обучения по охране труда
Вводный инструктаж
_____________________________________________________________________
(число, месяц, год)
Инструктаж на рабочем месте
(первичный, повторный, внеплановый, целевой)
------------------------------------------------
(нужное подчеркнуть)
по профессии или виду работы, при выполнении которой произошел
несчастный случай ______________________________
(число, месяц, год)
Стажировка: с «___» _________ 20___ г. по «___»________20___ г.
_____________________________________________________________________
(если не проводилась указать)
Обучение по охране труда по профессии или виду работы, при выполнении
которой произошел несчастный случай
с «___» _________20__г. по «___» _________20__г.
(если не проводилась - указать)
Проверка знаний по охране труда по профессии или виду работы, при
выполнении которой произошел несчастный случай
_____________________________________________________________________
(число, месяц, год, № протокола)

6. Жазатайым оқиға болған орынның (объектінің) қысқаша сипаттамасы __________________________________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жазатайым оқиға болған орынды тексеру хаттамасында қамтылған мәліметтерге негізделе
отырып, қауіпті және (немесе) зиянды өндірістік факторлар көрсетілген оқиға болған
орынның қысқаша сипаттамасы)
Пайдаланылуы жазатайым оқиғаға ұшыратқан жабдықтар
_____________________________________________________________________
(атауы, түрі, маркасы, жасалған жылы, жасаушы ұйым)
7. Жазатайым оқиғаның мән-жайы ______________________________________
_____________________________________________________________________
(жазатайым оқиғаның алдындағы мән-жайларды қысқаша жазу, жазатайым оқиғамен
байланысты жайттарды және зардап шеккен адам мен басқалардың әрекетін және
тергеп-тексеру барысында анықталған басқа да мәліметтерді сипаттау)
7.1. Алған зақымдардың сипаты және зақымдалған орган, денсаулыққа келген зақымның ауырлығы туралы медициналық қорытынды
_____________________________________________________________________
7.2. Зардап шеккен адамның алкогольдік немесе нашақорлық масаң күйде болуы _______________________________________________________________
(жоқ, иә - белгіленген тәртіппен жүргізілген куәландыру нәтижесі бойынша
қорытындыға сәйкес масаңдық күйін және дәрежесін көрсету)
7.3. Жазатайым оқиғаның куәгерлері __________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні, тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы, телефон №)
8. Жазатайым оқиғаның себептері______________________________________
_____________________________________________________________________
(заңнамалық, өзге де нормативтік құқықтық актілердің және жергілікті нормативтік
актілер талаптарының бұзылуына сілтеме жасай отырып, жазатайым оқиғаның негізгі
және қосалқы себептерін көрсету)
9. Еңбекті қорғау талаптарын бұзуға жол берген
_____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________
(тегі, аты-жөні, лауазымы (кәсібі) осы актінің 8-т. көрсетілген жазатайым оқиғаға
себеп болған заң бұзушылықтар үшін олардың жауапкершілігін көздейтін заңнамалық,
өзге де нормативтік құқықтық актілердің және жергілікті нормативтік актілердің
талаптарын көрсету)
Бұл адамдар қызметкерлері болып табылатын ұйым (жұмыс беруші)
_____________________________________________________________________
(атауы, мекенжайы)

6. Краткая характеристика места (объекта), где произошел несчастный
случай ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(краткое описание места происшествия с указанием опасных и (или)
вредных производственных факторов со ссылкой на сведения,
содержащиеся в протоколе осмотра места несчастного случая)
Оборудование, использование которого привело к несчастному случаю
_____________________________________________________________________
(наименование, тип, марка, год выпуска, организация-изготовитель)
7. Обстоятельства несчастного случая ________________________
_____________________________________________________________________
(краткое изложение обстоятельств, предшествовавших несчастному
случаю, описание событий и действий пострадавшего и других лиц,
связанных с несчастным случаем, и другие сведения, установленные в
ходе расследования)
7.1. Характер полученных повреждений и орган, подвергшийся
повреждению, медицинское заключение о тяжести повреждения здоровья
_____________________________________________________________________
7.2. Нахождение пострадавшего в состоянии алкогольного или
наркотического опьянения_____________________________________________
(нет, да – указать состояние и степень опьянения в соответствии
с заключением по результатам освидетельствования, проведенного в
установленном порядке)
7.3. Очевидцы несчастного случая _______________________
(фамилия, инициалы, адрес постоянного место жительства, №
телефона)
8. Причины несчастного случая _____________________________
_____________________________________________________________________
(основная и сопутствующие причины несчастного случая со ссылками на
нарушенные требования законодательных и иных нормативных правовых
актов, локальных нормативных актов)
9. Лица, допустившие нарушение требований охраны труда
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, инициалы, должности (профессии) с указанием требований
законодательных, иных нормативных правовых и локальных нормативных
актов, предусматривающих их ответственность за нарушения, явившиеся
причинами несчастного случая, указанными в п.8 настоящего акта)
Организация (работодатель), работниками которой являются данные лица
_____________________________________________________________________
(наименование, адрес)

10. Зардап шеккен адамның кінәсінің дәрежесі (пайызбен) _____________
11. Жазатайым оқиғаға себептерін жою бойынша іс-шаралар, мерзімдер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жазатайым оқиғаға тергеп-тексеру
жүргізген адамдардың қолдары ________________________________________
(тегі, аты-жөні, күні)
_________________________
_________________________
_________________________

10. Степень вины пострадавшего (в процентах)_________________
11. Мероприятия по устранению причин несчастного случая, сроки
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________
Подписи лиц, проводивших
расследование несчастного случая __________________________
(фамилии, инициалы, дата)
__________________________
__________________________
__________________________