"Автокөлік құралдарының қауiпсiздiгiне қойылатын талаптар" техникалық регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 9 шiлдедегi № 675 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 шілдедегі № 1001 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 29 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 30.01.2017 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Автокөлік құралдарының қауiпсiздiгiне қойылатын талаптар" техникалық регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 9 шiлдедегi № 675 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 32, 334-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Автокөлік құралдарының қауiпсiздiгiне қойылатын талаптар" техникалық регламентінде:
9-тармақтың 3) тармақшасының он екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"экологиялық класс;";
12-тармақтың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Пайдалану мерзiмi 3 жылдан аз, Доңғалақты көлік құралдарына, доңғалақты көлік құралдарында орнатылуы және/немесе пайдаланылуы мүмкін жабдықтау заттары мен бөлшектерге арналған бірыңғай техникалық нұсқамаларды қабылдау туралы және осы нұсқамалардың негізінде берілетін ресми бекітулерді өзара мойындау шарттары туралы келісім (1958 жылғы Женева келiсiмi) шеңберiнде берiлген, үлгiнi мақұлдауды растайтын құжаты бар автокөлiк құралдары "Сәйкестiктi растау рәсiмдерi" техникалық регламентiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 4 ақпандағы № 90 қаулысымен белгiленген 9-схема бойынша сәйкестiктi растаудан өтедi.
Пайдалану мерзiмi 3 жылдан аз, үлгiнi мақұлдау туралы құжаты жоқ, сондай-ақ пайдалану мерзімі 3 жылдан артық автокөлiк құралдары Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1372 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында айналымға шығарылатын автокөлiк құралдарының зиянды (ластаушы) заттар шығарындыларына қойылатын талаптар туралы техникалық регламентке 4-қосымшаны (бұдан әрі – Техникалық регламентке 4-қосымша) ескере отырып, сәйкестiктi растауға рұқсат етiледi және "Пайдалану қауiпсiздiгiнiң көрсеткiштерi бойынша сынақтар өткiзiле отырып, "Сәйкестiктi растау рәсiмдерi" техникалық регламентiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 4 ақпандағы № 90 қаулысымен белгiленген 7-схема бойынша сәйкестiктi растаудан өтедi.".

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2008 года № 675 "Об утверждении Технического регламента "Требования к безопасности автотранспортных средств"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2012 года № 1001. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 29
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.01.2017 № 29 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан
от 9 июля 2008 года № 675 "Об утверждении Технического регламента "Требования к безопасности автотранспортных средств" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 334) следующие изменения:
в Техническом регламенте "Требования к безопасности автотранспортных средств", утвержденном указанным постановлением:
абзац двенадцатый подпункта 3) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"экологический класс;";
части первую и вторую пункта 12 изложить в следующей редакции:
"12. Автотранспортные средства со сроком эксплуатации менее 3 лет, имеющие документ, подтверждающий одобрение типа, выданный в рамках Соглашения о принятии единообразных технических предписаний для колесных транспортных средств, предметов оборудования и частей, которые могут быть установлены и/или использованы на колесных транспортных средствах, и об условиях взаимного признания официальных утверждений, выдаваемых на основе этих предписаний (Женевское соглашение 1958 г.), проходят подтверждение соответствия по схеме 9, установленной постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2008 года № 90 "Об утверждении Технического регламента "Процедуры подтверждения соответствия".
Автотранспортные средства со сроком эксплуатации менее 3 лет, не имеющие документов об одобрении типа, а также со сроком эксплуатации 3 года и более допускаются к подтверждению соответствия с учетом приложения 4 к Техническому регламенту о требованиях к выбросам вредных (загрязняющих) веществ автотранспортных средств, выпускаемых в обращение на территории Республики Казахстан, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1372 (далее – приложение 4 к Техническому регламенту), и проходят подтверждение соответствия по схеме 7, установленной постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2008 года № 90 "Об утверждении Технического регламента "Процедуры подтверждения соответствия", с проведением испытаний по показателям эксплуатационной безопасности.".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов