"Реттелетін нарықтардағы бағаны белгілеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 238 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 тамыздағы № 1022 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Реттелетін нарықтардағы бағаны белгілеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 238 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 13, 93-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Реттелетін нарықтардағы бағаны белгілеу ережесінде:
2-тармақ мынадай редакциядағы 1-2) тармақшамен толықтырылсын:
«1-2) отын алымы – есептеген кезде өсуін ескеру мүмкін болмаған тасымалдауға арналған тариф қолданылатын кезеңде авиациялық отынға шығындардың өсуін өтеу мақсатында авиакомпания алатын алым;»;
7-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
«Отын алымының енгізілуіне байланысты бағалардың алдағы көтерiлуi туралы хабарламаға:
1) авиатасымал қызметтері бойынша бағалардың жобасы;
2) авиациялық отын құнының өсуін растайтын шарттардың көшірмелері;
3) әрбір авиациялық маршрутқа және әуе кемесінің типіне отын қажеттілігінің есебі қоса беріледі. Бұл ретте осы тармақтың үшінші бөлігінің талаптары осы жағдайға қолданылмайды.»;
8-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Отын алымының енгізілуіне байланысты бағаның негізділігін қарау кезінде уәкілетті орган осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген субъекті ұсынған авиациялық отын құнының өсуін растайтын құжаттарға талдау жасау негізінде бағаларға сараптама жүргізеді.»;
10-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Баға сараптамасының нәтижелерi бойынша, отын алымының енгізілуіне байланысты бағалардың алдағы көтерiлуi туралы хабарламаны алған күнінен бастап күнтiзбелiк он күннен кешiктiрмей уәкілетті орган субъектiге:
1) бағаны көтеруге тыйым салу;
2) жобаланған бағаны осы Ережеге сәйкес негiзделген баға деңгейiне дейiн төмендету туралы дәлелдi қорытынды жiбередi.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 238 "Об утверждении Правил ценообразования на регулируемых рынках"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2012 года № 1022. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 238 «Об утверждении Правил ценообразования на регулируемых рынках» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 13, ст. 93) следующие дополнения:
в Правилах ценообразования на регулируемых рынках, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 дополнить подпунктом 1-2) следующего содержания:
«1-2) топливный сбор - сбор, взимаемый авиакомпанией с целью компенсации роста затрат на авиационное топливо в период действия тарифа на перевозку, при расчете которого данный рост учесть не представлялось возможным;»;
пункт 7 дополнить частью четвертой следующего содержания:
«К уведомлению о предстоящем повышении цен в связи с введением топливного сбора прилагаются:
1) проект цен по услуге авиаперевозки;
2) копии договоров, подтверждающие повышение стоимости авиационного топлива;
3) расчет потребности топлива на каждый авиационный маршрут и тип воздушного судна. При этом требование части третьей настоящего пункта на данный случай не распространяется.»;
пункт 8 дополнить частью второй следующего содержания:
«При рассмотрении обоснованности цен в связи с введением топливного сбора уполномоченный орган проводит экспертизу цены на основе анализа представленных субъектом документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил, подтверждающих повышение стоимости авиационного топлива.»;
пункт 10 дополнить частью второй следующего содержания:
«По результатам экспертизы цены не позднее десяти календарных дней со дня получения уведомления о предстоящем повышении цены, в связи с введением топливного сбора, уполномоченный орган направляет субъекту мотивированное заключение о:
1) запрете на повышение цены;
2) снижении проектируемой цены до уровня цены, обоснованной в соответствии с настоящими Правилами.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов