Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 702 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1755 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
4) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
5) «ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
7) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
8) «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 тамыздағы
№ 1033 қаулысымен
бекітілген
«Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озон қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 тамыздағы
№ 1033 қаулысымен
бекітілген
«Озон қабатын бұзатын заттарды және құрамында сондай заттар бар өнімдерді экспорттауға және импорттауға лицензия беру, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 тамыздағы
№ 1033 қаулысымен
бекітілген
«Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 тамыздағы
№ 1033 қаулысымен
бекітілген
«І санат объектілері үшін экологиялық рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 тамыздағы
№ 1033 қаулысымен
бекітілген
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты

Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 702
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктами 2), 3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2012 № 1755 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) стандарт государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории";
6) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
7) утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
8) стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2012 года № 1033
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на производство работ с использованием
озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества"
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2012 года № 1033
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, выдача дубликатов лицензии на экспорт и
импорт озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2012 года № 1033
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
выполнение работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2012 года № 1033
Стандарт государственной услуги
"Выдача экологических разрешений для объектов I категории"
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2012 года № 1033
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категории"

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1755 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің Табиғат ресурстарын және табиғатты пайдалануды реттеу басқармаларымен (бұдан әрі – уәкілетті орган) не баламалы негізде осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес көрсетілген мекенжайларындағы халыққа қызмет көсету орталығы (бұдан әрі – Орталық), «электрондық үкімет»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.
Шалғай елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметке қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызмет Ұтқыр Орталықтар арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 20-бабының 3-1) тармақшасына, 68-79-баптарына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында:
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитеті «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – Орталық РМК) интернет-ресурсында www.con.gov.kz;
3) уәкілетті органның немесе Орталықтың үй-жайларындағы стенділерде және ақпараттық тақталарда;
4) Порталда;
5) call-орталығында: (1414) орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз тасығышта немесе уәкілетті органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түрінде II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру немесе қайта ресімдеу немесе уәкілетті органның мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тартылады деген дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет ІІ, ІІІ және IV қауіптілік санатына қызмет түрлері бойынша жатқызылатын объектілері бар жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:

Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2012 № 1755 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории" (далее – государственная услуга) предоставляется Управлениями природных ресурсов и регулирования природопользования акиматов областей, городов Астаны и Алматы (далее – уполномоченный орган), расположенными по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, либо на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - центры), адреса которых указаны в приложении 3 к настоящему стандарту, через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - Портал).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 3-1) статьи 20статьями 68-79 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года (далее – Кодекс), статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации".
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП Центр) www.con.gov.kz;
3) в помещениях уполномоченного органа или Центра на стендах и информационных досках;
4) на Портале;
5) в саll–центре (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача или переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории, либо мотивированный ответ уполномоченного органа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребители), имеющим объекты, относящиеся ко II, III и IV категории по видам деятельности.
7. Сроки оказания государственной услуги с момента:

1) ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тұтынушы уәкілетті органға, оның аумақтық бөлімшелеріне тапсырған сәттен бастап – 1 (бір) айдан аспайды;
2) ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тұтынушы уәкілетті органға, оның аумақтық бөлімшелеріне тапсырған сәттен бастап - (1) бір ай ішінде;
3) уәкілетті органда көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезек күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) уәкілетті органда көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
5) Орталықта қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне жатпайды;
6) уәкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің бітуіне бір күн қалғанда Орталықтарға ұсынады.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде ұсынылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады;
2) Орталықтар – күн сайын дүйсенбіден сенбіге дейін қоса алғанда, демалыс және мейрам күндерін есептемегенде, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін, үзіліссіз.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Ұтқыр Орталықтар құжаттарды қабылдауды бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаттан кем емес Орталықпен бекітілген кестеге сәйкес жүзеге асырады;
3) Порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар) көзделеген уәкілетті органның немесе Орталықтардың ғимаратында;
2) порталда – жеке кабинетінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Уәкілетті органда немесе Орталықта мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) ІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу үшін:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта (уәкілетті органға берген кезде) немесе Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында (Орталыққа берген кезде) рұқсат алуға өтінім;
эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшірмесі;
қоғамдық тыңдаулар хаттамасын қоса бере отырып, қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы ұсынылады;

1) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта для получения разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий – не более 1 (одного) месяца;
2) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III, IV категорий - в течение 1 (одного) месяца;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в уполномоченном органе - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в уполномоченном органе - не более 30 минут;
5) в Центре день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
6) уполномоченный орган представляет результат оказания государственной услуги в центры за день до окончания срока оказания государственной услуги.
8. Государственная услуга предоставляется на безвозмездной основе.
9. График работы:
1) уполномоченного органа - ежедневно с 9.00 до 18.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Центра - ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресения и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденным Центром графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) на Портале – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченного органа или Центра, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями (пандусы);
2) на Портале - в личном кабинете.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе или Центре потребитель представляет следующие документы:
1) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II категории:
заявка для получения разрешения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту на бумажном носителе (при подаче в уполномоченный орган) или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра (при подаче в Центр);
копия заключения государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий (нотариально заверенную в случае непредставления оригинала для сверки);
план мероприятий по охране окружающей среды с приложением протокола общественных слушаний;
программу производственного экологического контроля;

2) ІІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта (уәкілетті органға берген кезде) немесе Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында (Орталыққа берген кезде) рұқсат алуға өтінім;
эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшірмесі;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы ұсынылады;
3) IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта (уәкілетті органға берген кезде) немесе Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында (Орталыққа берген кезде) рұқсат алуға өтінім;
есептік немесе аспаптық жолмен белгіленген және негізделген қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтері;
4) II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта (уәкілетті органға берген кезде) немесе Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында (Орталыққа берген кезде) рұқсат алуға арналған өтінім;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама.
Порталда:
1) ІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты алуға тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қойылған электрондық құжат нысандағы өтінім;
құжаттың электрондық көшірмесі түрінде электрондық өтінімге тіркелген эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы;
құжаттың электрондық көшірмесі түрінде электрондық өтінімге тіркелген қоғамдық тыңдаулар хаттамасын қоса бере отырып, электрондық құжат түрінде қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
электрондық құжат түрінде электрондық өтінімге тіркелген өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы ұсынылады;
2) ІІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша рұқсатты алуға тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қойылған электрондық құжат нысандағы өтінім;
құжаттың электрондық көшірмесі түрінде электрондық өтінімге тіркелген эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы;
электрондық құжат түрінде электрондық өтінімге тіркелген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
электрондық құжат түрінде электрондық өтінімге тіркелген өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы ұсынылады;

2) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов III категории:
заявка для получения разрешения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту на бумажном носителе (при подаче в уполномоченный орган) или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра (при подаче в Центр);
копия заключения государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий (нотариально заверенную в случае непредставления оригинала для сверки);
план мероприятий по охране окружающей среды;
программу производственного экологического контроля;
3) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка для получения разрешения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту на бумажном носителе (при подаче в уполномоченный орган) или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра (при подаче в Центр);
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем;
4) для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории:
заявка для получения разрешения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту на бумажном носителе (при подаче в уполномоченный орган) или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра (при подаче в Центр);
свидетельство* или справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица.
На портале:
1) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II категории:
заявка на получение разрешения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью потребителя;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий, которое прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа;
план мероприятий по охране окружающей среды, который прикрепляется к электронной заявке в виде электронного документа с приложением протокола общественных слушаний в виде электронной копии документа;
программа производственного экологического контроля, которая прикрепляется к электронной заявке в виде электронного документа;
2) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов III категории:
заявка на получение разрешения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью потребителя;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий, которое прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа;
план мероприятий по охране окружающей среды, который прикрепляется к электронной заявке в виде электронного документа;
программа производственного экологического контроля, которая прикрепляется к электронной заявке в виде электронного документа;

3) IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсатты алуға тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қойылған электрондық құжат түріндегі өтінім;
электрондық құжат түрінде электрондық өтінімге тіркелген есептік немесе құрал-сайманды жолмен белгіленген және негізделген қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтері ұсынылады;
4) II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта (уәкілетті органға берген кезде) немесе тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында рұқсат алуға арналған өтінім;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама мәліметтерін уәкілетті орган портал арқылы уәкілетті органның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Ескертпе:
*«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы күшіне енгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің  27.08.2013 N 871 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін өтінім нысаны интернет-ресурстарында орналастырылады;
1) Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері туралы ақпарат http://www.ecokomitet.kz интернет-ресурсында немесе www.con.gov.kz Орталық РМК интернет-ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін сұрау электрондық құжат нысаны бойынша толтырылады.
13. Уәкілетті органда және құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша кеңселерде жүзеге асырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергілерсіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
Порталға өтініш берген жағдайда электрондық сұрауды жөнелту мемлекеттік қызметті тұтынушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Сұрау таңдалған қызметке сәйкес мемлекеттік органға – жолданатын жерге автоматты түрде жолданады.

3) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка на получение разрешения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью потребителя;
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем, которые прикрепляются к электронной заявке в виде электронного документа;
4) для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории:
заявка для получения разрешения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту на бумажном носителе (при подаче в уполномоченный орган) или в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью потребителя;
свидетельство* или справка о регистрации (перерегистрации) юридического лица.
Сведения, содержащиеся в свидетельстве* или справке о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, находящейся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных лиц.
Примечание:
*свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств», является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.08.2013 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсах:
1) Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе http://www.ecokomitet.kz или интернет-ресурсе РГП Центр www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. В уполномоченном органе прием документов осуществляется канцелярией по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
В центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
При обращении на Портале отправка электронного запроса осуществляется из "личного кабинета" потребителя. Запрос автоматически направляется уполномоченному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.

14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш берген кезде:
құжатты қабылдау нөмірі мен күнін;
сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
мемлекеттік қызметтің алынған күнін (уақытын) және құжаттардың берілген орнын;
құжатты қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын;
мемлекеттік қызметті тұтынушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2) Портал арқылы өтініш берген кезде тұтынушыға порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет нәтижелерін алған күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсынуға сұрау қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жолданады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі тұтынушының жеке өзі немесе сенімхат бойынша өкілі бару немесе порталда тұтынушының жеке кабинеті арқылы қабылданады.
Орталықтарда дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру қолхат негізінде көрсетілген мерзімде «терезе» арқылы күн сайын Орталық қызметкерімен жүзеге асырылады.
Егер мемлекеттік қызметті тұтынушы көрсетілген мерзімде қызмет қорытындысы алуға келмеген жағдайда, Орталық бір ай мерзімінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органға жолдайды.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден:
1) рұқсат алу үшін ұсынылған материалдардың толық және дұрыс болмаса;
2) қойылатын табиғат пайдаланудың сұратылып отырған шарттарының Кодекстің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес болмаса;
3) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздеме болса бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның және Орталықтың қызметі тұтынушыға қатысты мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндігін сақтау;
2) қызметтік парызын орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) тұтынушылармен жұмыс кезіндегі сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы барынша толық ақпарат ұсыну;
5) өтініштерді қараған кездегі лауазымды тұлғалар қызметінің ашықтығы;
6) тұтынушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

14. При сдаче необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдаются:
1) при обращении в уполномоченный орган или Центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных потребителя государственной услуги;
2) при обращении через портал в личный кабинет на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги принимается потребителем путем личного посещения или представителем по доверенности либо на портале в личном кабинете потребителя.
В центре выдача готовых документов потребителю государственной услуги осуществляется работником центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях если потребитель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях:
1) неполноты и недостоверности материалов, представленных для получения разрешения;
2) несоответствия запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Кодекса (при выдаче разрешения на эмиссии в окружающую среду);
3) если имеются основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа и его территориальных подразделений основывается по отношению к потребителю на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с потребителями;
4) представление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечение сохранности документов потребителя;
7) защита и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.

19. Мемлекеттік қызметті көрсететін уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағым дайындауда жәрдемдесу осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің кеңсесінде көрсетіледі.
Портал жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты порталдың call-орталық телефоны арқылы алуға болады: (1414).
21. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым жоғары тұрған аппеляция органына - облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) әкімдіктеріне осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген мекенжайлар, телефондар және жұмыс кестелері бойынша беріледі.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті орган басшысының атына немесе осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Орталық кеңсесіне беріледі.
Порталда call-орталықтың телефон нөмірі бойынша (1414).
Орталық қызметкері дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым Орталықтың мекенжайлары осы стандартқа 4-қосымшада, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және Орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерінде көрсетілген Орталықтың немесе «ХҚКО» РМК басшысының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар еркін нысанда қағаз тасығышта немесе электрондық пошта бойынша осы стандарттың 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес Орталықта қабылданады.
25. Қабылданған шағым уәкілетті органның кеңсесінде тіркеледі. Шағымды қабылдаудың растамасы онда берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны, одан шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талонды мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті тұтынушы Орталыққа немесе «ХҚКО» РМК өтініш берген кезде, шағымның тіркелгені оның қабылданғанын растайды (шағымның екінші нұсқасына немесе ілеспе хатқа мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
Портал арқылы мемлекеттік қызметті тұтынушының өтінішін қабылдаудың растамасы оның жеткені және тіркелгені туралы хабарлама болып табылады.
Бұл ретте тұтынушыға өтініштің орындалғаны, жауабы немесе қараудан бас тартуы туралы жаңартылған ақпарат та қолжетімді.

19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа уполномоченного органа и Центра, ежегодно утверждаются приказом Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются в канцелярии уполномоченного органа по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информация о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону саll–центра портала (1414).
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги в уполномоченном органе, жалоба подается в вышестоящую инстанцию апелляции – акиматы областей (города республиканского значения, столицы) по адресам, телефонам и графикам работы, указанным в приложении 2 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания жалоба подается в канцелярию на имя руководителя уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту или в канцелярию Центра по адресам, указанным в приложении 3 к настоящему Стандарту.
На портале, по номеру телефона саll–центра (1414).
В случае некорректного обслуживания работником Центра жалоба подается на имя руководителя Центра или РГП "ЦОН", адреса центров указаны в приложении 4 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях центров.
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в произвольной форме на бумажном носителе либо по электронной почте по адресам, указанным в приложениях 1 и 2 настоящего стандарта, а также в Центр согласно приложению 3 к настоящему Стандарту.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии уполномоченного органа. Подтверждением принятия жалобы является выдача потребителю государственной услуги талона с указанием в нем срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
При обращении потребителя государственной услуги в Центр или РГП "ЦОН" подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Подтверждением принятия обращения потребителя государственной услуги через портал является уведомление о его доставке и регистрации.
При этом потребителю также доступна обновляемая информация об исполнении, ответе или отказе в рассмотрении обращения.

Ақтау қ., 23-шағын ауд., 100-ғимара т
e-mail: moup@mail.ru
жұмыс күндері 900 – 1830, түскі үзіліс  1230 – 1400
(87292) 426791
(8-7292) 426790
14
«Павлодар облысының табиғат ресурстары және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ
Павлодар қ., Жеңіс алаңы, 17-үй
e-mail: dpr_pvl@mail.ru
жұмыс күндері 900 – 1830, түскі үзіліс 1300 – 1430
(87182) 326618
(8-7182) 326618
15
«ОҚО табиғат ресурстары және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ
Шымкент қ., Желтоқсан к., н/ж
www.priro da-uko.kz
жұмыс күндері 900 – 1900, түскі үзіліс 1300 – 1500
т.(87252 ) 211704, ф. 41-00-82
(87252) 211704
16
«БҚО табиғат ресурстары және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ
Орал қ., Бөген тұйық көшесі, 5/1-үй
www.prirod a.westka z.kz
жұмыс күндері 900 – 1830, түскі үзіліс 1300 – 1430
(87112) 240462
(8-7112 ) 509270
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға эмиссияға
рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
әкімдіктерінің тізімдері мен мекенжайлары
р/с №
Облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) әкімдіктерінің атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1.
«Астана қаласының әкімдігi» ММ
Астана қ., Бейбітшілік көш., 11-үй
тел: 8 (7172) 55-69-78; факс. 55-72-87 E-mail: ushastana@mail.ru
2.
«Алматы қаласының әкімдігі» ММ
Алматы қ., Республика алаңы, 4-үй
тел/факс 8 (7272) 71-65-89; 72-58-17 E-mail: otdelselhoz@mail.ru
3.
«Ақмола облысының әкімдігi» ММ
Көкшетау қ., Абай көш,, 89-үй
тел/факс 8 (716-2) 25-28-40, 40-24-46; E-mail: akm_shu_disp@mail.ru, kanz_akim@akmo.kz
4.
«Алматы облысының әкімдігi» ММ
Талдықорған қ., Тәуелсіздік көш., 38-үй
тел. 8 (7282) 27-13-46, 27-18-33, 27-07-43; E-mail: obl_dsh@almaty-reg.kz, tkoblakimat@global.kz
5.
«Атырау облысының әкімдігi» ММ
Атырау қ., Әйтеке би көш., 77-үй
тел. 8 (7122) 32-54-58; факс 35-45-91; E-mail: atirauagro@mail.ru
6.
«Ақтөбе облысының әкімдігi» ММ
Ақтөбе қ., Әбілхайыр хан көш., 40-үй
тел: 8 (7132) 56-34-28, факс 54-17-39; E-mail: ush_zemledelie@mail.ru, do.aktobe@minagri.kz
7.
«Шығыс Қазақстан облысының әкімдігi» ММ
Өскемен қ., Горький көш., 38/40-үй
тел. 8 (7232) 24-48-02, факс 24-23-04, 20-42-42; E-mail: ispaevt@yandex.ru
8.
«Жамбыл облысының әкімдігi» ММ
Тараз қ., Абай көш., 125-үй
тел: 8 (7262) 45-54-86, 45-88-31, факс 45-42-05, 45-46-28
9.
«Батыс Қазақстан облысының әкімдігi» ММ
Орал қ, К. Аманжолов, көш., 75-үй
тел/факс (8-7112) 51-10-65 E-mail: dshzko-zemotdel@rambler.ru, dshko-admotdel@rambler.ru
10.
«Қарағанды облысының әкімдігi» ММ
Қарағанды қ. Лобода көш., 20-үй

г. Актау, 23-й мкр., 100 здание
e-mail: moup@mail.ru
с 9.00 до 18.30,  перерыв  на обед с 12.30 до 14.00, в рабочие дни
(87292) 42-67-91
(8-7292) 42-67-90
14
ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Павлодарской области"
г. Павлодар, пл. Победы, 17
e-mail: dpr_pvl@mail.ru
с 9.00 до 18.30,  перерыв  на обед с 13.00-14.30, в рабочие дни
(87182) 32-66-18
(8-7182) 32-66-18
15
ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Южно-Казахстанской области"
г. Шымкент, ул. Желтоксан, б/н
www.priroda-uko.kz
с 9.00 до  19.00,  перерыв  на обед с 13.00 до 15.00, в рабочие дни
т.(87252) 21-17-04, ф. 41-00-82
(87252) 21-17-04
16
ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Западно-Казахстанской области"
г. Уральск. Дамбовый тупик, 5/1
www.priroda.westkaz.kz
с 9.00 до 18.30,  перерыв  на обед с 13.00 до 14.30, в рабочие дни
(87112) 24-04-62
(8-7112) 50-92-70
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду
для объектов II, III и IV категории"
Списки и адреса акиматов областей
(города республиканского значения, столицы)
№ п/п
Наименование акиматов областей (города республиканского значения, столицы)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1.
ГУ "Акимат города Астаны"
г. Астана,
ул. Бейбитшилик, 11
тел: 8 (7172) 55-69-78;
факс. 55-72-87
E-mail: ushastana@mail.ru
2.
ГУ "Акимат города Алматы"
г. Алматы,
пл. Республики, 4
тел/факс 8 (7272) 71-65-89; 72-58-17
E-mail: otdelselhoz@mail.ru
3.
ГУ "Акимат Акмолинской области"
г. Кокшетау,
Абая, 83
тел/факс 8 (716-2) 25-28-40, 40-24-46;
E-mail: akm_shu_disp@mail.ru, kanz_akim@akmo.kz
4.
ГУ "Акимат Алматинской области"
г. Талдыкорган,
ул. Тәуелсіздік, 38
тел. 8 (7282) 27-13-46, 27-18-33, 27-07-43;
E-mail: obl_dsh@almaty-reg.kz, tkoblakimat@global.kz
5.
ГУ "Акимат Атырауской области"
г. Атырау,
ул. Айтеке би, 77
тел. 8 (7122) 32-54-58; факс 35-45-91;
E-mail: atirauagro@mail.ru
6.
ГУ "Акимат Актюбинской области"
г. Актобе,
проспект Абулхаир-хана 40
тел: 8 (7132) 56-34-28, факс 54-17-39;
E-mail: ush_zemledelie@mail.ru, do.aktobe@minagri.kz
7.
ГУ "Акимат Восточно-Казахстанской области"
г. Усть-Каменогорск,
ул. М. Горького, 38/40
тел. 8 (7232) 24-48-02,
факс 24-23-04, 20-42-42;
E-mail: ispaevt@yandex.ru
8.
ГУ "Акимат Жамбылской области"
г. Тараз,
ул. Абая, 125
тел: 8 (7262) 45-54-86, 45-88-31,
факс 45-42-05, 45-46-28
9.
ГУ "Акимат Западно-Казахстанской области"
г. Уральск,
ул. К. Аманжолова, 75
тел/факс (8-7112) 51-10-65
E-mail: dshzko-zemotdel@rambler.ru,
dshko-admotdel@rambler.ru
10.
ГУ "Акимат Карагандинской области"
г. Караганды,
ул. Лободы, 20

тел/факс 8(7212) 56-09-99 E-mail: dsh_canc@krg.gov.kz
11.
«Қостанай облысының әкімдігi» ММ
Қостанай қ., Әл Фараби көш., 66-үй
тел/факс 8 (7142) 51-17-82; E-mail: dsh-zem@ kostanay.kz, www. kostanay.kz; e.kostanay.kz
12.
«Қызылорда облысының әкімдігi» ММ
Қызылорда қ., Абай көш., 48-үй
тел. 8(7242) 23-50-80; E-mail: sh_kyzyl@mail.ru
13.
«Маңғыстау облысының әкімдігi» ММ
Ақтау қ., 14 шағын ауд., 1-үй
тел: 8 (7292) 60-51-18, 43-45-52; E-mail: so.mangistau@rambler.ru
14.
«Павлодар облысының әкімдігi» ММ
Павлодар қ., Академик Сәтбаев көш., 49-үй
тел. 8 (7182) 32-22-09, 32-72-32; E-mail: kense.dsh@pavlodar.gov.kz
15.
«Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігi» ММ
Петропавл қ., Конституция көш., 53-үй
тел. 8(7152)36-17-66, факс 36-07-45; E-mail: dshagr@mail.ru, akimat@SKO.kz, akimat@petr.kz
16.
«Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігi» ММ
Шымкент қ., Тоқаев көш., 17-үй
тел. 8 (7252) 53-91-86, факс 54-00-60; Е-mail: dsh_uko@mail.ru
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға эмиссияға
рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
стандартына
3-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтары
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлімдері, бөлімшелері)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а үй
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Красный Яр ауылы аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18б-үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2а-үй

тел/факс 8(7212) 56-09-99
E-mail: dsh_canc@krg.gov.kz
11.
ГУ "Акимат Костанайской области"
г. Костанай,
проспект Аль-Фараби, 66
тел/факс 8 (7142) 51-17-82;
E-mail: dsh-zem@ kostanay.kz, www. Kostanay.kz; e.kostanay.kz
12.
ГУ "Акимат
Кызылординской области"
г. Кызылорда, ул. Абая 48
тел. 8(7242) 23-50-80;
E-mail: sh_kyzyl@mail.ru
13.
ГУ "Акимат Мангистауской области"
г. Актау,
14 мкр., 1-д
тел: 8 (7292) 60-51-18, 43-45-52;
E-mail: so.mangistau@rambler.ru
14.
ГУ "Акимат Павлодарской области"
г. Павлодар,
ул. Академика Сатпаева, 49
тел. 8 (7182) 32-22-09, 32-72-32;
E-mail: kense.dsh@pavlodar.gov.kz
15.
ГУ "Акимат Северо-Казахстанской области"
г. Петропавловск,
ул. Конституции Казахстана, 58
тел. 8(7152)36-17-66, факс 36-07-45;
E-mail: dshagr@mail.ru, akimat@SKO.kz, akimat@petr.kz
16.
ГУ "Акимат Южно-Казахстанской области"
г. Шымкент,
ул. Токаева 17
тел. 8 (7252) 53-91-86,
факс 54-00-60; Е-mail: dsh_uko@mail.ru
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду
для объектов II, III и IV категории"
Центры обслуживания населения
№ п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес  месторасположения
Контактные данные
Филиал РГП "ЦОН по Акмолинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Акмолинской области"
ул. Ауэзова, д. 189-а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау, ул. Биржан-Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел с. Красный Яр
г. Кокшетау, с. Красный Яр, ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный отдел
Аккольский р-н, г. Акколь, ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский р-н, п. Аршалы, ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарский районный отдел
Атбасарский р-н, г. Атбасар, ул. Валиханова, д. 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский районный отдел
Астраханский р-н, с. Астраханка, ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский районный отдел
Буландынский р-н, г. Макинск, ул. Сейфуллина, д. 18-б
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский р-н, г. Щучинск, ул. Абылай-хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский р-н, с. Егиндыколь, ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский р-н, г. Ерейментау, ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский р-н, г. Степняк, ул. Сыздыкова, д. 2-а

8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс көшесі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
13)
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
15)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52-үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44а үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногор қалалық бөлімі
Степногор қаласы, 4 ш/а, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылай хан көшесі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды ауылы, аты аталмаған тұйық көше, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
1)
Ақтөбе қалалық № 1 бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109-үй
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтбаев көшесі, 10-үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23-үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мәртөк аудандық бөлімшесі
Мәртөк ауданы, Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б» үй
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный ш/а, 47 «Б» үй
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10-үй
8 (71334) 23-9-83
8)
Темір аудандық № 8 бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15 «А» үй
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда ауылы, Нұрымжанов тұйық көшесі, 2-үй
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Қарғалы аудандық бөлімі Бадамша ауылы
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64-үй
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Әйтеке би аудандық № 12 аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесі, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41 «А» үй

8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный отдел
Есильский р-н, г. Есиль, ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский р-н, г. Державинск, ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный отдел
Жаксынский р-н, с. Жаксы, ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский районный отдел
Зерендинский р-н, с. Зеренда, ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжинский районный отдел
Коргалжынский р-н, с. Коргалжын, ул. Абая, д. 44-а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
17)
Степногорский городской отдел
г. Степногорск, 4-й  мкр., д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский р-н, с. Балкашино, ул. Абылай-хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский районный отдел
Целиноградский р-н, а. Акмол, ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский р-н, п. Шортанды, пер. Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП "ЦОН по Актюбинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Актюбинской области"
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский городской отдел № 1
г. Актобе, ул. Тургенева, 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с. Каргалинское (Жилянка)
г. Актобе, Каргалинский р-н, с. Каргалинское (Жилянка), ул. Сатпаева, 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный отдел
Алгинский район, г. Алга, ул. Кирова, 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный отдел
Мартукский р-н, п. Мартук, ул. Байтурсынова, 1-б
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский районный отдел
Хромтауский р-н, г. Хромтау, ул. Абая 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский р-н, г. Кандыагаш, мкр. Молодежный, 47-б
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский р-н, г. Эмба, ул. Амирова, 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный отдел № 8
Темирский р-н, п. Шубаркудук, ул. Байганина, 15-а
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный отдел
Кобдинский р-н, п. Кобда, пер. Нурымжанова, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский районный отдел с. Бадамша
Каргалинский р-н, с. Бадамша ул. Айтеке-би 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный отдел
Уилский р-н, с. Уил, ул. Кокжар, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Айтекебийский районный отдел № 12
Айтекебийский р-н, с. Комсомольское, ул. Балдырган, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байганинский районный отдел
Байганинский р-н, с. Карыуылкелди, ул. Барак-батыра, 41-а

8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ырғыз аудандық бөлімі
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелдин көшесі, 7-үй
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалқар аудандық бөлімі
Шалқар ауданы, Шалқар ауылы, Әйтеке би көшесі, 63-үй
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20-үй
8 (72832) 2-14-51
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
2)
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 наурыз көшесі, 63-үй
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылайхан көшесі, 237-үй
8 (72837) 4-13-85
3)
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 «А» үй
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
4)
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314 А үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
5)
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1-үй
8 (72770) 2-30-90
7)
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат ш/а, Тәуелсіздік көшесі,25-үй
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзал көшесі, 6 «А» үй
8 (72738) 7-82-42
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9-үй
8 (7275) 24-88-10
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29-үй
8)
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
Тау Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті, Рысқұлов көшесі, 129-үй
8 (727) 391-38-58
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы, Қонаев көшесі, 1 «В» үй
8 (7272) 93-66-33
9)
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесі, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
10)
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72840) 3-25-88
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі, 45-үй
8 (72842) 9-10-59
11)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34-үй
8 (72772) 7-11-94
13)
Сарқант аудандық бөлімі
Сарқант қаласы, Жамбыл көшесі, нөмірсіз
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі, 1-үй
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі, нөмірсіз

8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ыргызский районный отдел
Актюбинская область, Иргизский р-н, с. Иргиз, ул. Жангельдина, 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалкарский районный отдел
Актюбинская область, Шалкарский р-н, г. Шалкар, ул. Айтеке-би, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП "ЦОН по Алматинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Алматинской области"
г. Талдыкорган, ул. Тауелсыздык, 67-б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова, Кабанбай-батыра, 20
8 (72832) 2-14-51
Отделение Капал
с. Капал, ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
2)
Алакольский районный отдел
г. Ушарал, ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай, ул. Абылай-хана, 237
8 (72837) 4-13-85
3)
Балхашский районный отдел
с. Баканас, ул. Бижанова, 25-а
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
4)
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик, ул. Абая, 314-а
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
Отделение Шелек
с. Шелек, ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
5)
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
6)
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш, ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
7)
Илийский районный Отдел
п. Отеген-батыра, мкр. "Куат", ул. Тауелсіздік, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
Отделение Боролдай
с. Боролдай, ул. Вокзальная, 6-а
8 (72738) 7-82-42
Отделение Караой
с. Караой, ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
Отделение Акши
с. Акши, ул. Конаева, 29
8)
Карасайский районный отдел
г. Каскелен, ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы, ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
Отделение Шамалган
ст. Шамалган, ул. Конаева, 1-в
8 (7272) 93-66-33
9)
Караталский районный отдел
г. Уштобе, ул. Абылай-хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
10)
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек, ул. Момышулы, б/н
8 (72840) 3-25-88
Отделение Когалы
п. Когалы, ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
11)
Коксуский районный отдел
п. Балпык-би, ул. Измайлова, 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
12)
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай, ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды, ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
13)
Саркандский районный отдел
г. Саркан, ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
Отделение Лепсы
ст. Лепсы, ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
14)
Райымбекский районный отдел
с. Кеген, ул. Момышулы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол, ул. Райымбека, б/н

8 (72779) 2-11-65
15)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, нөмірсіз
8 (72831) 5-51-11
16)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 «А» үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10-үй
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67 Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
19)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35-үй
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
2)
№ 1 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№ 2 қалалық бөлімі
Атырау қаласы, Балықшы, Байжігітов көшесі, 80 а үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30-үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоға аудандық бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66 а үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Мақат аудандық бөлімі
Мақат ауданы, Мақат ауылы, Орталық көшесі, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Өскемен қалалық №1 бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
2)
Өскемен қалалық № 2 бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоков аудандық бөлімі
Глубоков ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелді көшесі, 52 а үй
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырянов аудандық бөлімі
Зырянов ауданы, Зырянов қаласы, Стаханов көшесі, 39-үй

8 (72779) 2-11-65
15)
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
16)
Талгарский районный отдел
г. Талгар, ул. Лермонтова, 53-а
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
Отделение Нура
с. Нура, ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
17)
Талдыкорганский городской отдел
г. Талдыкорган, ул. Тауелсыздык, 67-б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
18)
Текелийский городской отдел
г. Текели, ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
19)
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа, ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП "ЦОН по Атырауской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Атырауской области"
г. Атырау, пр. Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
г. Атырау, пр. Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-29-42
2)
городской отдел № 1
г. Атырау, ул. Баймуханова, д. 16-а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
городской отдел № 2
г. Атырау, Балыкшы, ул. Байжигитова, д. 80-а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный отдел
Атырауская область, Индерский р-н, пос. Индерборский, ул. Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский районный отдел
Атырауская область, Махамбетский р-н, с. Махамбет, ул. Абая, д. 10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский районный отдел
Атырауская область, Кызылкугинский р-н, с. Миялы, ул. Абая, д. 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный отдел
Атырауская область, Жылыойский р-н, г. Кульсары, ул. Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Курмангазинский районный отдел
Атырауская область, Курмангазинский р-н, с. Ганюшкино, ул. Есболаев, 66-а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный отдел
Атырауская область, Макатский р-н, п. Макат, ул. Центральная, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный отдел
Атырауская область, Исатайский р-н, с. Аккыстау, ул. Егеменды Казахстан, д. 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП "ЦОН по Восточно-Казахстанской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Восточно-Казахстанской области"
г. Усть-Каменогорск, ул. Белинского, 37-а
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск, пр. Сатпаева, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть- Каменогорский городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск, ул. Казахстан, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский районный отдел
Глубоковский р-н, п. Глубокое, ул. Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской отдел
Зайсанский р-н, г. Зайсан, ул. Жангельдина, 52-а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный отдел
Зыряновский р-н, г. Зыряновск, ул. Стахановская, 39

8 (72335) 6-02-39
6)
Қатонқарағай аудандық бөлімі
Қатонқарағай ауданы, Үлкен Нарын ауылы, Абылай хан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 ш/а, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
12)
Семей қалалық №1 бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семей қалалық №2 бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161 А үй
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А үй
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98 -үй
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылай хан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, Қ.Қойгелді көшесі, 158 «а» үй
8 (7262) 43-84-21
2)
№ 1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі, 1 «б» үй
8 (7262) 56-90-27
3)
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас ш/а, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
4)
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127-үй
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215 -үй
8 (72636) 2-13-52
9)
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмаилов көшесі, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлов көшесі, 51-үй

8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский районный отдел
Катон-Карагайский р-н, с. Улкен-Нарын, ул. Абылай-хана, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный отдел
Курчумский р-н, с. Курчум, ул. Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный отдел
г. Риддер, ул. Семипалатинская, 12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский р-н, с. Аксуат, ул. Абылай-хана, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный отдел
Уланский р-н, п. Молодежный, д. 9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский р-н, г. Шемонаиха, 3-й мкр., 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской отдел № 1
г. Семей, 408-й квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской отдел № 2
г. Семей, ул. Найманбаева, 161-а
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный отдел
Абайский р-н, с. Карауыл, ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской отдел
Аягозский р-н, г. Аягоз, ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский р-н, с. Бескарагай, ул. Пушкина, 2-а
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский р-н, с. Бородулиха, ул. Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный отдел
Жарминский р-н, с. Калбатау, ул. Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский районный отдел
Курчатовский р-н, г. Курчатов, ул. Абая,12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский р-н, с. Кокпекты, ул. Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный отдел
Урджарский р-н, с. Урджар, ул. Абылай-хана 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП "ЦОН по Жамбылской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Жамбылской области"
г. Тараз, пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской отдел
г. Тараз, ул. К. Койгелды, 158-а
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел № 1
г. Тараз, ул. Сатпаева, 1-б
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел № 2
г. Тараз, мкр. "Талас", 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел № 3
г. Тараз пр. Абая, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер, ул. Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный отдел
с. Аса, ул. Абая, 127
8 (72633) 2-11-99
7)
Жуалынский районный отдел
с. Б. Момышулы, ул. Сауранбекулы, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный отдел
с. Кордай, ул. Домалак ана, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Меркенский районный отдел
с. Мерке, ул. Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум, ул. Рыскулбекова, 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас, ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный отдел
г. Каратау, ул. Молдагулова, 51

8 (72644) 6-33-93
13)
Т. Рысқұлов аудандық бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71-үй
8 (72631) 2-18-10
14)
Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобаза көшесі, 1-үй
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы, Бейбітшілік көшесі, 88-үй
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81/2-үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27

8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т. Рыскуловского района
с. Кулан, ул. Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский районный отдел
г. Шу, ул. Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково, ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП "ЦОН по Западно-Казахстанской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Западно-Казахстанской области"
ЗКО, г. Уральск, ул. Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27

8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
1)
Қарағанды қалалық № 1 бөлім
Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
2)
Қарағанды қалалық № 2 бөлім
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
3)
Қарағанды қалалық № 3 бөлім
Қарағанды қаласы, Мұқанов көшесі, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
4)
Қарағанды қалалық № 4 бөлім
Қарағанды қаласы, Архитектурная көшесі, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
5)
Қарағанды қалалық № 5 бөлім
Қарағанды қаласы, 21 ш/а, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
6)
Қарағанды қалалық № 6 бөлім
Қарағанды қаласы, Серов көшесі, 73-үй
8 (7212) 93-16-94
7)
Теміртау қалалық № 1 бөлім
Теміртау қаласы, Блюхер көшесі, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
8)
Теміртау қалалық № 2 бөлім
Теміртау қаласы, Республика даңғылы, 128-үй
8 (7213) 99-79-96
9)
Абай аудандық № 1 бөлім
Абай қаласы, Абай көшесі, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
10)
Абай аудандық №2 бөлім
Абай қаласы, Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 3 -үй
8 (72153) 3-04-46
11)
Саран қалалық бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
12)
Шахтинск қаласы № 1 бөлім
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65 Б үй
8 (72156) 5-21-25
13)
Шахтинск қаласы № 2 бөлім
Шахтинск қаласы, Шахан Квартал ауылы, квартал 10/16, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаров аудандық № 1 бөлім
Осакаров ауылы, Пристационная көшесі,12-үй
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаров аудандық № 2 бөлім
Осакаров ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтпаев қалалық бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20 а үй
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1-үй, Ағадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4-үй
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қаласы, Б.Момышұлы көшесі, 9 -үй
8 (7102) 73-81-09
20)
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А.Оспанов көшесі, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7-үй
8 (71039)5-27-37
23)
Бұхар жырау аудандық №1 бөлімі
Бұхар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 37-үй
8 (72154) 2-23-73
24)
Бұхар жырау аудандық № 2 бөлімі
Бұхар жырау ауданы, Бейбітшілік көшесі, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
25)
Ақтоғай аудандық № 1 бөлім
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10-үй
8 (71037) 2-11-05
26)
Ақтоғай аудандық № 2 бөлім
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12-үй
8 (71038) 22-3-39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка ауылы, Сүлейменовтер көшесі, 2-үй

8-711-43-91-316
Филиал РГП "ЦОН по Карагандинской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Карагандинской области"
ул. Чкалова,7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
ул. Ержанова, 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
ул. Чкалова, 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
ул. Муканова, 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
ул. Архитектурная, 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
21 мкр., д. 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г.Темиртау
ул. Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г. Темиртау
пр. Республики,128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный отдел № 1
г. Абай, ул. Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный отдел № 2
г. Абай, п. Топар, ул. Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г. Сарань
г. Сарань, ул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1 г. Шахтинск
г. Шахтинск, пр. А. Кунанбаева, 65-б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2 г. Шахтинск
г. Шахтинск п. Шахан,  квартал 10/16 д. 16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский районный отдел № 1
п. Осакаровка, ул. Пристационная, 12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский районный отдел № 2
р-н Осакаровка, п. Молодежный, ул. Абая, 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев, пр. Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш, ул. Бокейхана, 20-а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный отдел
село Аксу-Аюлы, ул. Жапакова, 23/1 п. Агадырь, ул. Тәуелсіз Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган, Б. Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский р-н, ул. А. Оспанова, 40 п. Атасу
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
г. Каражалул, ул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
г. Приозерск, ул. Балхашская, 7
8 (71039)5-27-37
23)
Бухар-Жырауский районный отдел № 1
Бухар-Жырауский р-н, ул. Абылай хана, 37, п. Ботакара
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар-Жырауский районный отдел № 2
Бухар-Жырауский р-н, ул. Мира 24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный отдел № 1
п. Актогай, ул. Бокейхана, 10, п. Актогай
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный отдел № 2
п. Сары-Шаган, ул. Абая, 12
8 (71038)22-3-39
27)
Нуринский районный отдел
п. Киевка, ул. Сулейменовых, 2

8 (721-44) 2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау ауылы, Амангелді көшесі,
29 а үй
8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай қаласы, Гашек көшесі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин аудандық бөлімі
Алтынсарин ауданы, Силантьевка ауылы, Ленин көшесі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді аудандық бөлімі
Амангелді ауданы, Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7-үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисов аудандық бөлімі
Денисов ауданы, Денисов ауылы, Советская көшесі, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелдин аудандық бөлімі
Жангелдіин ауданы, Тоғай ауылы, 8 наурыз көшесі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жітіқара аудандық бөлімі
Жітіқара ауданы, Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты аудандық бөлімі
Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық аудандық бөлімі
Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавттар көшесі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу аудандық бөлімі
Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомольская көшесі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковск қалалық бөлімі
Лисаковск қаласы, 4 ш/а, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдіқара аудандық бөлімі
Меңдіқара ауданы, Боровское ауылы, Королев көшесі, 4 А үй
8 (71443) 22-4-60
14)
Наурызым аудандық бөлімі
Наурызым ауданы, Қараменді кенті, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5-үй
8 (71454) 21-0-53
8 (71454) 21-0-15
15)
Рудный қалалық № 1 бөлім
Рудный қаласы, Космонавт көшесі, 12-үй
8 (71431) 49-8-02
16)
Рудный қалалық № 2 бөлім
Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкөл аудандық бөлімі
Сарыкөл ауданы, Сарыкөл ауылы, Ленин көшесі, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таранов аудандық бөлімі
Таранов ауданы, Таранов ауылы, Калинин көшесі, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл аудандық бөлімі
Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67

8 (721-44)2-11-11
28)
Улытауский районный отдел
Улытауский р-н, ул. Амангельды, 29-а, п. Улытау
8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск, ул. Аубакирова, 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП "ЦОН по Костанайской области"
1
Филиал РГП "ЦОН по Костанайской области"
Костанайская область, г. Костанай, ул. Тарана, д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский городской отдел
Костанайская область, г. Костанай, ул. Гашека, д. 14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский отдел
Костанайская область, п. Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский отдел
Костанайская область, с. Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Костанайская область, г. Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
Костанайская область, с. Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
Костанайская область, с. Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Костанайская область Жангельдинский р-н, с. Торай, ул. 8 марта, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
Костанайская область г. Житикара, ул. Ленина, д. 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский отдел
Костанайская область, Камыстинский р-н, с. Камысты, ул. Ержанова,  д. 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский отдел
Костанайская область, Карабалыкский р-н, п. Карабалык, ул. Космонавтов, д. 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский отдел
Костанайская область, Карасуский р-н, с. Карасу, ул. Комсомольская, д. 24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский отдел
Костанайская область, г. Лисаковск, мкр. № 4, д. 25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область, Мендыкаринский р-н,с. Боровское, ул. Королева, д. 4-а
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурзумский отдел
Костанайская область, Наурзумский р-н, п. Караменды, ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел № 1
Костанайская область, г. Рудный, пр. Космонавтов, д. 12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел № 2
Костанайская область, г. Рудный, ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкольский отдел
Костанайская область, Сарыкольский р-н, п. Сарыколь, ул. Ленина,  104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Костанайская область, Тарановский р-н, с. Тарановское, ул. Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Костанайская область, Узункольский р-н, с. Узынколь, ул. Абая, 79
8 (71444) 21-5-67

8 (71444) 21-1-62
20)
Федоров аудандық бөлімі
Федоров ауданы, Федоров ауылы, Красноармейская көшесі, 56-үй
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Қостанай аудандық бөлімі
Қостанай облысы, Затобол кенті, Калинин көшесі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК
Қызылорда қаласы, Ғ.Мұратбаев көшесі, 2 Е үй
8 (7242) 23-07-16
1)
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет ауылы, Амангелді көшесі, нөмірсіз
8 (7242) 21-66-64
2)
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
3)
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла ш/а, 45-үй
8 (7242) 24-86-11
4)
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт ш/а, 1 б үй
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17 а үй
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлімі
Арал қаласы, Қарасақал көшесі, нөмірсіз
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлімі
Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, нөмірсіз
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармақшы аудандық бөлімі
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Абай көшесі, нөмірсіз
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлімі
Жалағаш ауданы, Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, нөмірсіз
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлімі
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, 55 «а» үй
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелі аудандық бөлімі
Шиелі ауданы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, нөмірсіз
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Жаңақорған ауданы, Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, нөмірсіз
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б үй
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Ақтау қалалық № 1 бөлім
Ақтау қаласы, 15 ш/а, 67 б үй
8 (7292) 42-23-17
2)
Жаңаөзен қалалық № 2 бөлім
Жаңаөзен қаласы, Өркен ш/а, Оқушылардың шығармашылық үйі
8 (72934) 5-03-90
3)
Мұнайлы аудандық № 3 бөлім
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйымдар ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеу аудандық № 4 бөлім
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
Бейнеу ауданы Боранқұл ауылдық № 9 бөлімше
Боранқұл ауылы, 7 ауыл, «Боранқұл мәдениет» ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
5)
Маңғыстау аудандық № 5 бөлім
Шетпе ауылы, Орталық көшесі, 5-үй, Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
6)
Қарақия аудандық № 6 бөлім
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, 15-үй
8 (72937) 22-2-10
7)
Түпқараған аудандық № 7 бөлім
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6 д үй
8 (72938) 2-30-38
Түпқараған ауданы Ақшүкір № 10 бөлімшесі
Ақшүкір ауылы, «Жайлау» ЖШС ғимараты, Үштерек көшесі, 5-үй

8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Костанайская область, Федоровский р-н, с. Федоровка, ул. Красноармейская, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского района
Костанайская область, Костанайский р-н, п. Затабольск, ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП "ЦОН по Кызылординской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Кызылординской области"
Кызылординская область г. Кызылорда, ул. Г. Муратбаева, 2-е
8 (7242) 23-07-16
1)
городской отдел № 1
г. Кызылорда, пос. Тасбогет, ул. Амангельды, б/н
8 (7242) 21-66-64
2)
городской отдел № 2
г. Кызылорда, ул. Жанкожа батыр, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
городской отдел № 3
г. Кызылорда, мкр. "Шугыла", 45
8 (7242) 24-86-11
4)
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр. "Акмешит", 1-б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский городской отдел
Кызылординская область, город Байконыр, ул. Максимова, № 17-а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный отдел
Кызылординская область г. Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный отдел
Кызылординская область г. Казалинск, ул. Жанкожа-батыра, б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский районный отдел
Кызылординская область кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный отдел
Кызылординская область кент Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский районный отдел
Кызылординская область кент Теренозек,ул. Амангельди, № 55-а
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный отдел
Кызылординская область кент Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский районный отдел
Кызылординская область кент Жанакорган,ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал РГП "ЦОН по Мангистауской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Мангистауской области"
г. Актау, 15-й мкр., зд. 67-б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской отдел № 1
г. Актау, 15 мкр., зд. 67-б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский городской отдел № 2
г. Жанаозен мкр. "Оркен", зд. Дома творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский районный отдел № 3
Мунайлинский р-н, с. Мангистау зд. общественных организаций
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный отдел № 4
с. Бейнеу ул. Косай-ата зд. Центра молодежи
8 (72932) 2-55-35
Боранкулское отделение № 9 Бейнеуского района
с. Боранкул, 7 аул, зд. ГУ "Боранкулмадениет"
8 (72932) 3-16-95
5)
Мангистауский районный отдел № 5
с. Шетпе ул. Центральная, № 15, здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
6)
Каракиянский районный отдел № 6
С. Курык ул. Валиханова, дом № 15
8 (72937) 22-2-10
7)
Тупкараганский районный отдел № 7
г. Форт-Шевченко, ул. Маяулыз, д. 6-д
8 (72938) 2-30-38
Акшукурское отделение № 10 Тупкараганского района
С. Акшукур, зд. ТОО "Жайлау", ул. Уштерек,  5

8 (72938) 33-28-44
8)
Жетібай аудандық № 8 бөлім
Жетібай ауылы, Жаңа құрылыс көшесі,10 -үй
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодар қалалық № 1 бөлім
Павлодар қаласы, Исинәлиев көшесі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр-Жүсіп көшесі, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтпаев көшесі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинка аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В.Чайко көшесі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесі, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14-үй
8(71832)22-91-12
8(71832)22-91-11
13)
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский аудандық бөлімі
Успенка ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлім
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 2-үй
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау аудандық бөлімі
Саумалкөл ауылы, Д.Сыздықов көшесі, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар аудандық бөлімі
Талшық ауылы, Жеңіс көшесі, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың аудандық бөлімі
Смирнов ауылы, Еңбек көшесі, 11-үй
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл аудандық бөлімі
Явленка ауылы, Ленин көшесі, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Пресновка ауылы, Горький тұйық көшесі, 10 Г үй
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ. Мүсірепов аудандық бөлімі
Новоишиское ауылы, Ленин көшесі, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар аудандық бөлімі
Бескөл ауылы, Институт көшесі, 1 А үй
8 (71538) 2-17-46
9)
М. Жұмабаев аудандық бөлімі
Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют аудандық бөлімі
Мамлютка қаласы, С.Мұқанов көшесі, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша аудандық бөлімі
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208-үй

8 (72938)33-28-44
8)
Жетыбайский районный отдел № 8
Пос. Жетыбай ул. Жанакурылыс, зд. 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП "ЦОН по Павлодарской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Павлодарской области"
г. Павлодар, ул. Павлова, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар, ул. Кутузова 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
2)
Павлодарский городской отдел № 1
г. Павлодар, ул. Исиналиева, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар, ул. Толстого, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз, ул. Машхур-Жусупа, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской отдел
г. Аксу, ул. Ленина, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный отдел
с. Актогай, ул. Абая, 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул, ул. Сатпаева, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный отдел
с. Железинка, ул. Торайгырова, 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты, ул. В. Чайко, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный отдел
с. Теренколь, ул. Тургенова, 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный отдел
с. Акку, ул. Ташимова,  114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный отдел
с. Иртышск, ул. Исы Байзакова, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный отдел
с. Майск, ул. Сейфуллина, 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный отдел
с. Успенка, ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП "ЦОН по Северо-Казахстанской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Северо-Казахстанской области"
г. Петропавловск, ул. Ауэзова, 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
г. Петропавловск, ул. Конституции Казахстана 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по Айыртаускому району
с. Саумалколь, ул. Д. Сыздыкова,4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому району
с. Талшик, ул. Победы, 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по Аккайынскому району
с. Смирново, ул. Труда,11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому району
с. Явленка, ул. Ленина,6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому району
с. Пресновка, переулок Горького,10-г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району им. Г. Мусрепова
с. Новоишимское, ул. Ленина, 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по Кызылжарскому району
а. Бесколь, ул. Институтская, 1-в
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району М. Жумабаева
г. Булаево, ул. Юбилейная, 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по Мамлютскому району
г. Мамлютка, ул. С. Муканова, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по Тайыншинскому району
г. Тайынша, ул. Конституции Казахстана, 208

8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязев аудандық бөлімі
Тимирязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 17-үй
8 (71537) 2-03-02
13)
Уәлиханов аудандық бөлімі
Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
14)
Шал ақын аудандық бөлімі
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Шымкент қалалық № 1 бөлім
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Шымкент қалалық № 2 бөлім
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, нөмірсіз
8 (7252) 99-72-31
3)
Шымкент қалалық № 3 бөлім
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
4)
Шымкент қалалық № 4 бөлім
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
5)
Шымкент қалалық № 5 бөлім
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, нөмірсіз
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі, нөмірсіз
8 (72548) 21-443
8)
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан көшесі, 10-үй
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, нөмірсіз
8 (72539) 22-757
10)
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, нөмірсіз
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, нөмірсіз
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, нөмірсіз
8 (72530) 22-670
13)
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, нөмірсіз
8 (72533) 41679
14)
Төле би аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі, нөмірсіз
8 (72547) 61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т. Рысқұлов көшесі, 189-үй
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, нөмірсіз
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, нөмірсіз
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі, нөмірсіз
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі, нөмірсіз
8 (72532) 31-629
20)
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйық көшесі, нөмірсіз
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-27
2)
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 ш/а, Жанқожа батыр көшесі, 24

8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по Тимирязевскому району
с. Тимирязево, ул. Ш. Уалиханова, 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Отдел по Уалихановскому району
с. Кишкенеколь, ул. Уалиханова, 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Отдел по району Шал акына
г. Сергеевка, ул. Желтоксан, 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП "ЦОН Южно-Казахстанской области"
1.
Филиал РГП "ЦОН по Южно-Казахстанской области"
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Городской отдел № 1 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Городской отдел № 2 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
3)
Городской отдел № 3 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Оспанова, 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Городской отдел № 4 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
5)
Городской отдел № 5 г. Шымкента
г. Шымкент, ул. Республики, 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арысский городской отдел
г. Арыс, ул. Ергөбек, б/н
8 (72540) 2-31-18
7)
Байдибекский районный отдел
с. Шаян, ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 21-443
8)
Кентауский городской отдел
г. Кентау, ул. Абылай-хана, 10
8 (72536) 36-456
9)
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт, ул. Конаева, б/н
8 (72539) 22-757
10)
Мактаральский районный отдел
г. Жетисай, ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 61-343
11)
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир, пр. Жибек Жолы, б/н
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан, ул. Кажымухан, б/н
8 (72530) 22-670
13)
Туркестанский городской отдел
г. Туркестан, ул. Тылеулы мынбасы, б/н
8 (72533) 41679
14)
Толебийский районный отдел
г. Ленгер, ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
15)
Тулькибасский районный отдел
с. Тулькибас, ул. Т. Рыскулова, 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент, ул. Кыстаубаева, б/н
8 (72531) 77-079
17)
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган, ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 43-329
18)
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш, ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 27-020
19)
Абайский сельский отдел
с. Абай, ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 31-629
20)
Шардаринский районный отдел
г. Шардара, тупик Шардара, б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП "ЦОН по городу Алматы"
1.
Филиал РГП "ЦОН по г. Алматы"
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
мкр. "Шанырак-2", ул. Жанкожа-батыра, 24

8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл ш/а, 9 а үй
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы аудандық бөлімі
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8(7172) 61-84-11
№1 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
№2 бөлімше
Астана қаласы, Абай даңғылы, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
№3 бөлімше
Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
2)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлімі
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6 а үй
8 (7172) 94-99-96
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа көшесі, 12-үй, («БТА-банк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 23-79-03
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
3)
Есіл аудандық бөлімі
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
Есіл аудандық бөлімшесі
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 5/1-үй
8(7172) 50-91-95
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға
эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат
алуға және оны қайта ресімдеуге арналған өтінім
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.08.2013 N 871 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
____________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
____________________________________________________________
(өтініш беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы)
____________________________________________________________
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс
_________________________________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы
__________________________________________
__________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының санаты (өндірістік объектінің қауіптілік
сыныбы) _____________
__________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының есептік нөмірі*______________________________
ЖСН/БСН __________________________________________________________

8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр. "Алмагуль", 9-а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе-би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП "ЦОН по г. Астана"
1.
Филиал РГП "Центр обслуживания населения по городу Астана"
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по Алматинскому району
ул. Мирзояна, д. 25
8(7172) 61-84-11
Отделение № 1
пр. Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
Отделение № 2
ул. Абая,. 53
8 (7172) 21-10-27
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул. Актасты, д. 20
8 (7172) 94-71-80
2)
Отдел по Сарыаркинскому району
пр. Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
Отделение "Тлендиева"
пр. Богенбая, д. 6-а
8 (7172) 94-99-96
Отделение "Ақжайық"
ул. Есенберлина, 16/2 (в зд. АО "Темірбанк")
8 (7172) 59-28-33
Отделение "Өндіріс"
ул. Кеменгерұлы, 6/1
8 (7172) 30-40-70
Отделение "Кенесары"
пр. Сарыарка, д. 12 (в зд. АО "БТА-банк")
8 (7172) 23-79-03
Отделение "Жеңіс"
пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
3)
Отдел по Есильскому району
ул. Сауран, 7
8 (7172) 50-13-70
Отделение по Есильскому району
пр. Кабанбай-батыра, д. 5/1 вп. № 1
8(7172) 50-91-95
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для объектов
II, III и IV категорий"
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правительства РК от 27.08.2013 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Форма
Наименование государственного органа
Заявка
на получение либо переоформление разрешения
на эмиссии в окружающую среду
__________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
__________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания
физического лица)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс _____________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается
заявка ____________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта) ________________________________________________________
Учетный номер природопользователя* __________________________
ИИН/БИН ________________________________________________________

4. Өтінімге мына құжаттар қоса беріледі:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Кәсіпорын басшысы _______________       _________________________
(жеке тұлға)        (жеке қолы)            (қолын таратып жазу)
М.О.
*Ескертпе:
табиғат пайдаланушының есептік нөмірі ол берілген жағдайда көрсетіледі.
«ІІ, ІІІ және IV санат объектілері
үшін қоршаған ортаға
эмиссияға рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің кейінгі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсыру сәтінен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсету жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету процесінің сапасына қанағаттанған тұтынушылар %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және олардың тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылар %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. Шағымдану тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылығы
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 тамыздағы
№ 1033 қаулысымен
бекітілген
«Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 тамыздағы
№ 1033 қаулысымен
бекітілген
«І санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 тамыздағы
№ 1033 қаулысымен
бекітілген
«II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1755 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «II, III және IV санат объектілеріне мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің Табиғат ресурстары және табиғат пайдалануды реттеу басқармаларымен (бұдан әрі – уәкілетті орган), «электрондық үкімет»: www.e.gov.kz веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензирование» веб-порталы арқылы (бұдан әрі - портал) көрсетіледі.

4. К заявке прилагаются следующие документы:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Руководитель
предприятия
(физическое лицо) ________________ ______________________
(личная подпись) (расшифровка подписи)
Место печати
*Примечание:
Учетный номер природопользователя указывается в случае его присвоения.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии
в окружающую среду для объектов
II, III и IV категорий"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
100 %
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
100 %
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2012 года № 1033
Стандарт государственной услуги
"Регистрация паспортов опасных отходов"
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2012 года № 1033
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы
для объектов I категории"
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2012 года № 1033
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы для
объектов II, III и IV категорий"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2012 № 1755 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" (далее - государственная услуга) предоставляется управлениями природных ресурсов и регулирования природопользования акиматов областей, городов Астаны и Алматы (далее - уполномоченные органы), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - портал).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 20-бабының 3) тармақшасына және 48-бабының 2-тармағына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына, «Мемлекеттік экологиялық сараптамасын жүргізу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 207-ө бұйрығына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның интернет-ресурсында;
2) уәкілетті органның үй-жайларындағы стенділерінде және ақпараттық тақталарында;
3) порталда;
4) call-орталығында: (1414) орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз тасығышта немесе уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түрінде II, III және IV санат объектілері үшін «келісіледі/келісілмейді» нәтижесімен мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет қызмет түрлері бойынша II, III және IV санаттарға жататын объектілері бар жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – алдын ала сараптама үшін құжаттаманың мемлекеттік экологиялық сараптамаға келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күнінен артық емес мерзімде;
2) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында анықталған, алдын ала сараптамадан өткен қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – бір айдан аспайды;
3) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында анықталған барлық қажетті құжаттарды қайталама мемлекеттік экологиялық сараптама өткізу үшін тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күнінен аспайды;
уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезек күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
уәкілетті органда мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде ұсынылады.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органда – демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады;

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 3) статьи 20 и пунктом 2 статьи 48 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года (далее – Кодекс), статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 207-п "Об утверждении Правил проведения государственной экологической экспертизы".
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе уполномоченного органа;
2) в помещениях уполномоченного органа на стендах и информационных досках;
3) на портале;
4) в call-центре (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий с выводом "согласовывается/не согласовывается" либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребители), имеющим объекты, относящиеся ко II, III и IV категориям по видам деятельности.
7. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, - не более пяти рабочих дней со дня поступления документации на государственную экологическую экспертизу для предварительной экспертизы;
2) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, прошедших предварительную экспертизу, - не более одного месяца;
3) сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта для проведения повторной государственной экологической экспертизы - не более десяти рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги в уполномоченном органе - не более 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в уполномоченном органе - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается на безвозмездной основе.
9. График работы:
1) уполномоченного органа – ежедневно с 9.00 до 18.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет:
1) мүмкіндіктері шектеулі тұтынушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар) көзделген уәкілетті органның ғимараттарында;
2) порталда - жеке кабинетінде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) ІІ санат объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын алу үшін:
көзделіп отырған басқарушылық, шаруашылық, инвестициялық және өзге қызметке тапсырыс берушіден (инвестордан) не мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын нормативтік құқықтық актілердің, жоспарлар мен бағдарламалардың жобаларын әзірлеуді жүргізетін мемлекеттік органның басшысынан осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
қоршаған ортаға әсер етудің оған iлеспе бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші көзделіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралу жобасының, есептеудің электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаға кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілер үшін жоспарланып отырған қызметті іске асырудың мынадай заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттары:
жер пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде), сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде;
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
жергілікті мемлекеттік органдарда әзірленетін ҚОӘБ оларға ілеспе материалдарымен бірге өңірлік бағдарламалардың жобалары, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралу жобасының, есептеудің электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаға кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілер үшін жоспарланып отырған қызметті іске асырудың мынадай заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттарын:
жер пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
эмиссия нормативтерiнiң жобалары, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралу жобасының, есептеудің электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісу;
іске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсер етуі мүмкiн, жергілікті мемлекеттік басқару органдары әзірлейтін Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтік-техникалық және нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың жобалары;
осы жобаны қайталама экологиялық сараптамаға ұсынған жағдайда - мемлекеттік экологиялық сараптамаға ұсынылатын құжаттарға мемлекеттік экологиялық сараптаманың бұрын берілген қорытындыларының көшірмелері қоса беріледі;

2) на Портале – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается:
1) в здании уполномоченного органа, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями (пандусы);
2) на Портале - в  "личном кабинете".
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующий перечень документов:
1) для получения заключений государственной экологической экспертизы для объектов II категории:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту от заказчика (инвестора) намечаемой управленческой, хозяйственной, инвестиционной и иной деятельности либо руководителя государственного органа, который ведет разработку проектов нормативных правовых актов, планов и программ, подлежащих государственной экологической экспертизе;
предпроектную и проектную документацию намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду (далее – ОВОС), в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате "Excel";
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности;
результаты учета общественного мнения;
документы согласования реализации планируемой деятельности для объектов, которые оказывают или могут оказать отрицательное воздействие на окружающую среду, со следующими юридическими и физическими лицами:
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты региональных программ с сопровождающими их материалами ОВОС, разрабатываемых органами местного государственного управления, в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате "Excel";
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности;
результаты учета общественного мнения;
документы согласования реализации планируемой деятельности для объектов, которые оказывают или могут оказать отрицательное воздействие на окружающую среду, со следующими юридическими и физическими лицами:
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты нормативов эмиссий в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате "Excel";
согласование государственных органов  санитарно-эпидемиологической службы;
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемых органами местного государственного управления;
в случае представления на повторную государственную экологическую экспертизу проекта, к документации, передаваемой на государственную экологическую экспертизу, прилагаются копии ранее выданных заключений государственной экологической экспертизы;

2) ІІІ және IV санат объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын алу үшін:
көзделіп отырған басқарушылық, шаруашылық, инвестициялық және өзге қызметке тапсырыс берушіден (инвестордан) не мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын нормативтік құқықтық актілердің, жоспарлар мен бағдарламалардың жобаларын әзірлеуді жүргізетін мемлекеттік органның басшысынан осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
қоршаған ортаға әсер ететін оған iлеспе бағалау материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші көзделіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралу жобасының, есептеудің электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаға кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілер үшін жоспарланып отырған қызметті іске асырудың мынадай заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттары:
жерді пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
эмиссия нормативтерiнiң жобалары, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралу жобасының, есептеудің электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісу;
осы жобаны қайталама экологиялық сараптамаға ұсынған жағдайда - мемлекеттік экологиялық сараптамаға ұсынылатын құжаттарға мемлекеттік экологиялық сараптаманың бұрын берілген қорытындыларының көшірмелері қоса беріледі.
Порталда:
1) ІІ санат объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын алу үшін:
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы стандартқа 2-қосымшасының тиісті деректері бар өтініш;
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы қоршаған ортаға әсер етудің оған iлеспе бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш - тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым түрінде;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері – құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
қоршаған ортаға кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілер үшін жоспарланып отырған қызметті іске асырудың мынадай заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттарын (бұдан әрі – келісу құжаттары) (деректерді порталда енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде):
жерді пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы орталық мемлекеттік органдар әзірлейтін ҚОӘБ ілеспе материалдарымен бірге өңірлік бағдарламалардың жобалары, келесі құрамда:
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш - тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым түрінде;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері – құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
келесі заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттары (деректерді порталда енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде):
жер пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым нысанындағы эмиссия нормативтерiнiң жобалары, келесі құрамда:
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісу - деректерді порталда енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым нысанындағы iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсер етуі мүмкiн орталық мемлекеттік органдар әзірлейтін Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары;
осы жобаны қайталама экологиялық сараптамаға ұсынған жағдайда - мемлекеттік экологиялық сараптамаға ұсынылатын құжаттарға мемлекеттік экологиялық сараптаманың бұрын берілген қорытындыларының көшірмелері қоса беріледі (деректерді порталда енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде);

2) для получения заключений государственной экологической экспертизы для объектов III и IV категорий:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту от заказчика (инвестора) намечаемой управленческой, хозяйственной, инвестиционной и иной деятельности либо руководителя государственного органа, который ведет разработку проектов нормативных правовых актов, планов и программ, подлежащих государственной экологической экспертизе;
предпроектную и проектную документацию намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС, в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате "Excel";
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности;
результаты учета общественного мнения;
документы согласования реализации планируемой деятельности для объектов, которые оказывают или могут оказать отрицательное воздействие на окружающую среду, со следующими юридическими и физическими лицами:
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты нормативов эмиссий, в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате "Excel";
согласование государственных органов  санитарно-эпидемиологической службы;
в случае представления на повторную государственную экологическую экспертизу проекта, к документации, передаваемой на государственную экологическую экспертизу, прилагаются копии ранее выданных заключений государственной экологической экспертизы.
На портале:
1) для получения заключений государственной экологической экспертизы для объектов II категории:
заявление с данными, соответствующими приложению 2 к настоящему стандарту, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
предпроектную и проектную документацию намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности - в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя;
результаты учета общественного мнения - в виде электронной копии документа;
документы согласования реализации планируемой деятельности для объектов, которые оказывают или могут оказать отрицательное воздействие на окружающую среду (далее – документы согласования), со следующими юридическими и физическими лицами (в виде ввода данных на портале/электронной копии документа):
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты региональных программ, с сопровождающими их материалами ОВОС, разрабатываемых органами местного государственного управления, в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности - в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя;
результаты учета общественного мнения - в виде электронной копии документа;
документы согласования со следующими юридическими и физическими лицами (в виде ввода данных на портале/электронной копии документа):
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты нормативов эмиссий в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
согласование государственных органов санитарно-эпидемиологической службы - в виде ввода данных на портале/электронной копии документа;
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемых органами местного государственного управления, – в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя;
в случае представления на повторную государственную экологическую экспертизу проекта, к документации, передаваемой на государственную экологическую экспертизу, прилагаются копии ранее выданных заключений государственной экологической экспертизы (в виде ввода данных на портале/электронной копии документа);

2) ІІІ және IV санат объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын алу үшін:
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы стандартқа 2-қосымшасының тиісті деректері бар өтініш;
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы қоршаған ортаға әсер етудің оған iлеспе бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші көзделіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш - тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым түрінде;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері – құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
келесі заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттары (деректерді порталда енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде):
жерді пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым нысанындағы эмиссия нормативтерiнiң жобалары, келесі құрамда:
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісу - деректерді порталда енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
осы жобаны қайталама экологиялық сараптамаға ұсынған жағдайда - мемлекеттік экологиялық сараптамаға ұсынылатын құжаттарға мемлекеттік экологиялық сараптаманың бұрын берілген қорытындыларының көшірмелері қоса беріледі (деректерді порталда енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде).
12. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері уәкілетті органның интернет-ресурсында және уәкілетті органның үй-жайларында орналасқан арнайы ақпараттық стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысаны бойынша сұрау толтырылады.

2) для получения заключений государственной экологической экспертизы для объектов III и IV категорий:
заявление с данными, соответствующими приложению 2 к настоящему стандарту, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
предпроектную и проектную документацию намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности - в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя;
результаты учета общественного мнения - в виде электронной копии документа;
документы согласования со следующими юридическими и физическими лицами (в виде ввода данных на портале/электронной копии документа):
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты нормативов эмиссий в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
согласование государственных органов санитарно-эпидемиологической службы – в виде ввода данных на портале/электронной копии документа;
в случае представления на повторную государственную экологическую экспертизу проекта, к документации, передаваемой на государственную экологическую экспертизу, прилагаются копии ранее выданных заключений государственной экологической экспертизы (в виде ввода данных на портале/электронной копии документа).
12. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе уполномоченных органов, и специальных информационных стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.

13. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес мекенжайлар бойынша кеңселерде жүзеге асырылады.
Веб-порталға өтініш берген жағдайда электрондық сұрауды жөнелту мемлекеттік қызметті тұтынушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Сұрау таңдалған қызметке сәйкес мемлекеттік органға – жолданатын жерге автоматты түрде жолданады.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) уәкілетті органдарға өтініш берген кезде:
құжатты қабылдау нөмірі мен күнін;
сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
мемлекеттік қызметтің алынған күнін (уақытын) және құжаттардың берілген орнын;
құжатты қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын;
мемлекеттік қызметті тұтынушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2) портал арқылы өтініш берген кезде тұтынушыға порталдағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет нәтижелерін алған күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсынуға сұрау қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жолданады.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тұтынушы жеке өзі келгенде не сенімхат бойынша өкілі, не порталдағы тұтынушының жеке кабинетінде қабылдайды.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден:
1) осы стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілген барлық құжаттар ұсынылмаса;
2) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздеме болса бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті органның қызметі тұтынушысына қатынасты келесі қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтарын және еркіндігін сақтау;
2) қызметтік парызын орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) тұтынушылармен жұмыс кезіндегі сыпайылық;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
5) өтініштерді қараған кездегі лауазымды тұлғалар қызметінің ашықтығы;
6) тұтынушы құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
7) тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмыстары бағаланатын мемлекеттік қызмет сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің тиісті бұйрығымен бекітіледі.

13. В уполномоченных органах прием документов осуществляется канцелярией по адресам согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
При обращении на веб-портал отправка электронного запроса осуществляется из "личного кабинета" потребителя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу-адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдаются:
1) при обращении в уполномоченные органы расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных потребителя государственной услуги;
2) при обращении через портал в "личный кабинет" на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги принимается потребителем путем личного посещения или представителем по доверенности либо на портале в "личном кабинете" потребителя.
16. В предоставлении государственной услуги отказываются в случаях, если:
1) не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта;
2) имеются основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
3. Принципы работы
17. Деятельность уполномоченного органа основывается по отношению к потребителю на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость при работе с потребителями;
4) представление исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
5) прозрачность деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
6) обеспечение сохранности документов потребителя;
7) защита и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 4 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченных органов, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.

5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағым дайындауда жәрдемдесу осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша уәкілетті органның кеңсесінде көрсетіледі.
Портал жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының (1414) телефоны арқылы алуға болады.
21. Көрсетілген қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым жоғары тұрған аппеляция органына - облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) әкімдіктеріне осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген мекенжайлар, телефондар және жұмыс кестелері бойынша береді.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар және жұмыс кестелері бойынша кеңсеге беріледі.
Порталда call-орталықтың телефон нөмірі бойынша (1414).
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар еркін нысанда қағаз тасығышта не осы стандартқа 1 және 3-қосымшаларда көрсетілген мекенжай бойынша электрондық пошта бойынша қабылданады.
25. Қабылданған шағым уәкілетті органның кеңсесінде тіркеледі. Шағымды қабылдаудың растамасы онда берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны, одан шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талонды тұтынушыға беру болып табылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті тұтынушының өтінішін қабылдаудың растамасы оның жеткізілгені және тіркелгені туралы хабарлама болып табылады.
Бұл ретте, тұтынушыға сондай-ақ өтініштің орындалды, жауабы немесе қараудан бас тартуы туралы жаңартылған ақпарат қолжетімді.
26. Қосымша ақпаратты тұтынушы уәкілетті органның интернет-ресурсынан және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның үй-жайларында орналасқан стендтерден ала алады.
«II, III және IV санат объектілеріне
мемлекеттік экологиялық сараптама
қорытындысын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің Табиғат
ресурстары және табиғат пайдалануды реттеу басқармаларының атаулары мен мекенжайлары
Р/с №
Уәкілетті органның атауы
Орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс деректері
1
2
3
4
5
1
«Ақмола облысының табиғат ресурстары және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ
Көкшетау қ., Абай к., 89-үй
жұмыс күндері 900 – 1830, түскі үзіліс 1300 – 1430
(8-7162) 40-28-07 25-19-86 e-mail: dpr_2007@mail.ru
2
«Ақтөбе облысының табиғат ресурстары және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» ММ

5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются в канцелярии уполномоченных органов по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования работы портала можно получить по телефону саll–центра портала 1414.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в вышестоящую инстанцию апелляции – акиматы областей (города республиканского значения, столицы) по адресам, телефонам и графикам работы, указанным в приложении 3 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается в канцелярию на имя руководителя уполномоченных органов по адресам и графикам работы, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале - по номеру телефона саll–центра 1414.
23. В случаях несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в произвольной форме на бумажном носителе либо по электронной почте по адресам, указанным в приложении 1 и 3 к настоящему стандарту.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии уполномоченных органов. Подтверждением принятия жалобы является выдача потребителю талона с указанием в нем срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Подтверждением принятия обращения потребителя государственной услуги через портал является уведомление о его доставке и регистрации.
При этом потребителю также доступна обновляемая информация об исполнении, ответе или отказе в рассмотрении обращения.
26. Дополнительную информацию потребитель может получить на интернет-ресурсе и стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключений государственной
экологической экспертизы
для объектов II, III и IV категорий"
Наименование и адреса Управлений природных
ресурсов и регулирования природопользования акиматов
областей, городов Астаны и Алматы
№ п/п
Наименование уполномоченного органа
Адрес месторасположения
График работы
Контактные данные
1
2
3
4
5
1
ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Акмолинской области"
г. Кокшетау,
ул. Абая, 89
с 9.00 до 18.30, перерыв на обед с 13.00 до 14.30, в рабочие дни
8 (7162) 40-28-07, 25-19-86,
e-mail: dpr_2007@mail.ru
2
ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области"
г. Актобе,