Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау тетігін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 тамыздағы № 1047 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 181 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.04.2015 № 181 қаулысымен.
«Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 13 қаңтардағы Заңының 4-бабының 8) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау тетігі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 15 тамыздағы
№ 1047 қаулысымен
бекітілген
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау тетігі
1. Жалпы ережелер
1. Осы энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау тетігі (бұдан әрі – тетік) «Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 13 қаңтардағы Заңының 4-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Осы тетікте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) энергетикалық аудит (энергия аудиті) - энергия үнемдеудің мүмкіндігі мен әлеуетін бағалау және қорытынды дайындау мақсатында энергетикалық ресурстардың пайдаланылуы туралы деректерді жинау, өңдеу және талдау;
2) энергетикалық тиімділік (энергия тиімділігі) – энергетикалық ресурстарды пайдаланудан болған пайдалы әсердің осы әсерді алу мақсатында өндірілген энергетикалық ресурстардың шығындарына қатынасын көрсететін сипаттамалар;
3) энергия үнемдеу – пайдаланылатын энергетикалық ресурстардың көлемін азайтуға бағытталған ұйымдастырушылық, техникалық, технологиялық, экономикалық және өзге де шараларды іске асыру;
4) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы  уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
3. Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясатты өз құзыретінің шегінде іске асыратын жергілікті атқарушы органдардың қызметі бағалау объектісі болып табылады.

Об утверждении механизма оценки деятельности местных исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2012 года № 1047. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 181
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.04.2015 № 181.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года «Об энергосбережении и повышении энергоэффективности» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый механизм оценки деятельности местных исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 августа 2012 года № 1047
Механизм
оценки деятельности местных исполнительных органов по вопросам
энергосбережения и повышения энергоэффективности
1. Общие положения
1. Настоящий механизм оценки деятельности местных исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее – механизм) разработан в соответствии с подпунктом 8) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года «Об энергосбережении и повышении энергоэффективности» (далее – Закон).
2. В настоящем механизме используются следующие основные понятия:
1) энергетический аудит (энергоаудит) - сбор, обработка и анализ данных об использовании энергетических ресурсов в целях оценки возможности и потенциала энергосбережения и подготовки заключения;
2) энергетическая эффективность (энергоэффективность) - характеристики, отражающие отношение полезного эффекта от использования энергетических ресурсов к затратам энергетических ресурсов, произведенным в целях получения такого эффекта;
3) энергосбережение - реализация организационных, технических, технологических, экономических и иных мер, направленных на уменьшение объема используемых энергетических ресурсов;
4) уполномоченный орган в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее - уполномоченный орган) - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.
3. Объектом оценки является деятельность местных исполнительных органов, которые реализуют государственную политику в пределах своей компетенции в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.

2. Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау тетігі
4. Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың), республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей осы тетікке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық тасығыштарда уәкілетті органға есеп береді.
5. Облыстың жергілікті атқарушы органы жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей осы тетікке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық тасығыштарда уәкілетті органға есеп береді.
6. Жергiлiктi атқарушы органдардың қызметін бағалау үшiн уәкiлеттi орган ұсынылған есептерге мынадай өлшемдер бойынша талдау жүргізеді:
1) өз құзыреті шеңберінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясатты және тиісті аумақты дамыту бағдарламасына енгізілген энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды іске асыру;
2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің энергия тұтынудың нормативтерін сақтауына мониторингті жүзеге асыру;
3) мемлекеттік мекемелерде энергия аудитін өткізуді ұйымдастыру;
4) мемлекеттiк мекемелердi терможаңғыртуды өткізуді ұйымдастыру;
5) мемлекеттік мекемелер үшін энергетика ресурстарын есепке алу аспаптарын сатып алу және орнату;
6) мемлекеттік мекемелер үшін жылу тұтынуды реттеудің автоматты жүйелерін сатып алу және орнату;
7) энергия үнемдейтін шамдарды пайдалануды ескере отырып, саябаққа және көшеге жарық беруді жаңғыртуды қамтамасыз ету;
8) тұрғындарда пайдалануда болған, құрамында сынап бар энергия үнемдеу шамдарын кәдеге жаратуды ұйымдастыру.
7. Энергия үнемдеу мәселелері бойынша республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) және облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қызметін бағалауды уәкілетті орган осы тетіктің 8-тармағына сәйкес өлшемдердің балдары бойынша 40 және 10-балдық шкалалық жүйе бойынша жүзеге асырады.
Әрбір өлшем бойынша көрсеткіштер анықталады, оларға сәйкес тиiстi балдар шығарылады.
8. Жергiлiктi атқарушы органның қызметін бағалау өлшемдерінің көрсеткiштері мыналар болып табылады:
1) аумақтарды дамыту бағдарламасындағы энергия үнемдеу және энергия тиімділігі саласындағы нысаналы индикаторлар мен міндеттердің пайыздық орындалуы (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балл, 41-60 % - 3 балл, 61-80 % - 4 балл, 81-100 % - 5 балл);
2) мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты мемлекеттік мекемелердің энергия тұтыну нормативтерін сақтауын мониторингілеудің пайыздық қамтуы (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балл, 41-60 % - 3 балл, 61-80 % - 4 балл, 81-100 % - 5 балл);

2. Механизм оценки деятельности местных исполнительных органов
по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности
4. Местные исполнительные органы районов (городов областного значения), города республиканского значения, столицы представляют ежегодно не позднее 30 января года, следующего за отчетным, уполномоченному органу на электронных носителях отчет по форме согласно приложению 1 к настоящему механизму.
5. Местный исполнительный орган области представляет на электронных носителях ежегодно не позднее 30 января года, следующего за отчетным, уполномоченному органу отчет по форме согласно приложению 2 к настоящему механизму.
6. Уполномоченный орган для оценки деятельности местных исполнительных органов проводит анализ представленных отчетов по следующим критериям:
1) реализация в пределах своей компетенций государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности и мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, включенных в программу развития соответствующей территории;
2) осуществление в пределах своей компетенции мониторинга за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями;
3) организация проведения энергоаудита государственных учреждений;
4) организация проведения термомодернизаций государственных учреждений;
5) закуп и установка приборов учета энергетических ресурсов для государственных учреждений;
6) закуп и установка автоматических систем регулирования теплопотребления для государственных учреждений;
7) обеспечение модернизации паркового и уличного освещения с учетом использования энергосберегающих ламп;
8) организация утилизации ртутьсодержащих энергосберегающих ламп, бывших в употреблении у населения.
7. Оценка деятельности местных исполнительных органов города республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения) и областей по вопросам энергосбережения осуществляется уполномоченным органом по 40-бальной и 10-бальной шкальной системе соответственно по баллам критериев согласно пункту 8 настоящего механизма.
По каждому критерию определяются показатели, в соответствии с которыми выставляются соответствующие баллы.
8. Показателями критериев оценки деятельности местного исполнительного органа являются:
1) процентное выполнение целевых индикаторов и задач в сфере энергосбережения и энергоэффективности в программе развития территории (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балла, 41-60 % - 3 балла, 61-80 % - 4 балла, 81-100 % - 5 баллов);
2) процентный охват мониторинга за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями от общего количества государственных учреждений (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балла, 41-60 % - 3 балла, 61-80 % - 4 балла, 81-100 % - 5 баллов);

3) мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты пайыздық мәнде мемлекеттiк мекемелерде өткiзiлген энергия аудитінің жыл сайынғы саны (1-10 % - 1 балл, 11-20 % - 2 балл, 21-35 % - 3 балл, 36-50 % - 4 балл, 51-100 % - 5 балл);
4) мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты пайыздық мәнде мемлекеттiк мекемелерді терможаңғыртудың жыл сайынғы саны (1-10 % - 1 балл, 11-20 % - 2 балл, 21-35 % - 3 балл, 36-50 % - 4 балл, 51-100 % - 5 балл);
5) мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты пайыздық мәнде мемлекеттік мекемелерге арналған орнатылған энергетика ресурстарын есепке алу аспаптарының саны (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балл, 41-60 % - 3 балл, 61-80 % - 4 балл, 81-100 % - 5 балл);
6) мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты пайыздық мәнде мемлекеттік мекемелерге арналған жылу тұтынуды реттеудің орнатылған автоматты жүйелерінің саны (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балл, 41-60 % - 3 балл, 61-80 % - 4 балл, 81-100 % - 5 балл);
7) энергия үнемдейтін шамдарды пайдалануды ескере отырып, жаңғыртылған саябаққа және көшеге жарық берудің үлесі (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балл, 41-60 % - 3 балл, 61-80 % - 4 балл, 81-100 % - 5 балл);
8) тұрғындарда пайдалануда болған, кәдеге жаратылған құрамында сынап бар энергия үнемдейтін шамдардың үлесі (1-50 % - 1 балл, 51-65 % - 2 балл, 66-85 % - 3 балл, 86-95 % - 4 балл, 96-100 % - 5 балл).
9. Жергiлiктi атқарушы органдардың қорытынды бағасы барлық өлшемдер бойынша алынған есеп нәтижелерін қосу арқылы анықталады.
Қорытынды баға:
1) балдардың жалпы санының 60 %-ынан төмен немесе соған тең болса «төмен»;
2) балдардың жалпы санының 60-85 % аралығында болса «орташа»;
3) балдардың жалпы санының 85 %-ға тең немесе одан жоғары болса «жоғары» болып саналады.
10. Бағалау нәтижесі бойынша уәкілетті орган жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 30 наурызынан кешіктірмей, осы тетіктің 3 және 4-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жергілікті атқарушы органдардың энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша қызметін бағалау нәтижелері туралы қорытынды әзірлейді.

3) ежегодное количество проведенных энергоаудитов государственных учреждений в процентном выражении от общего количества государственных учреждений (1-10 % - 1 балл, 11-20 % - 2 балла, 21-35 % - 3 балла, 36-50 % - 4 балла, 51-100 % - 5 баллов);
4) ежегодное количество термомодернизации государственных учреждений в процентном выражении от общего количества государственных учреждений (1-10 % - 1 балл, 11-20 % - 2 балла, 21-35 % - 3 балла, 36-50 % - 4 балла, 51-100 % - 5 баллов);
5) количество установленных приборов учета энергетических ресурсов для государственных учреждений в процентном выражении от общего количества государственных учреждений (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балла, 41-60 % - 3 балла, 61-80 % - 4 балла, 81-100 % - 5 баллов);
6) количество установленных автоматических систем регулирования теплопотребления для государственных учреждений в процентном выражении от общего количества государственных учреждений (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балла, 41-60 % - 3 балла, 61-80 % - 4 балла, 81-100 % - 5 баллов);
7) доля модернизированного паркового и уличного освещения с учетом использования энергосберегающих ламп (1-20 % - 1 балл, 21-40 % - 2 балла, 41-60 % - 3 балла, 61-80 % - 4 балла, 81-100 % - 5 баллов);
8) доля утилизированных ртутьсодержащих энергосберегающих ламп, бывших в употреблении у населения (1-50 % - 1 балл, 51-65 % - 2 балла, 66-85 % - 3 балла, 86-95 % - 4 балла, 96-100 % - 5 баллов).
9. Итоговая оценка местных исполнительных органов определяется путем сложения полученных результатов расчетов по всем критериям.
Итоговая оценка считается:
1) «низкая» ниже или равна 60 % от общего количества баллов;
2) «средняя» между 60 % - 85 % от общего количества баллов;
3) «высокая», равна или выше 85 % от общего количества баллов.
10. По результатам оценки уполномоченный орган ежегодно не позднее 30 марта года, следующего за отчетным, готовит заключение о результатах оценки деятельности местных исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности по форме согласно приложениям 3 и 4 к настоящему механизму.

11. Жергілікті атқарушы органдардың энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша бағалау нәтижелері уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады.
Энергия үнемдеу және энергия
тиімділігін арттыру мәселелері
бойынша жергілікті атқарушы
органдардың қызметін бағалау
тетігіне
1-қосымша
Есеп беру нысаны
___________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы орган атауы)
__________________
(есепті кезең)
р/с №
Іс-шараның атауы
**Нысаналы индикатор/ жалпы саны
Оның ішінде
Есепті кезең ішінде орындалған жұмыс туралы ақпарат
Есепті кезең ішінде
Барлығы
1
2
3
4
5
6
1
Аумақты дамыту бағдарламасындағы энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы нысаналы индикаторлар мен міндеттерді және өз құзыреті шегінде белгіленген нысаналы индикаторлардан мемлекеттік саясатты орындауы
2
Мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты мемлекеттік мекемелердің энергия тұтыну нормативтерін сақтауын мониторингілеудің пайыздық қамтуы
3
Мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты пайыздық мәнде мемлекеттiк мекемелерде өткiзiлген энергия аудитінің жыл сайынғы саны
4
Мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты пайыздық мәнде мемлекеттiк мекемелерді терможаңғыртудың жыл сайынғы саны
5
Мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты пайыздық мәнде мемлекеттік мекемелерге арналған орнатылған энергетика ресурстарын есепке алу аспаптарының саны
6
Мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты пайыздық мәнде, мемлекеттік мекемелерге арналған жылу тұтынуды реттеудің орнатылған автоматты жүйелерінің саны
7
Энергия үнемдейтін шамдарды пайдалануды ескере отырып, жаңғыртылған саябаққа және көшеге жарық берудің үлесі
8
Тұрғындарда пайдалануда болған, кәдеге жаратылған құрамында сынап бар энергия үнемдейтін шамдардың үлесі
Ескертпе:

11. Результаты оценки местных исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности публикуются на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Приложение 1
к механизму оценки деятельности
местных исполнительных органов по
вопросам энергосбережения и
повышения энергоэффективности
Форма представления отчетов
___________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
__________________
(отчетный период)
п/п
Наименование мероприятия
**Целевой
индикатор
/общее
количество
В том числе
*Информация о
выполненной
работе за
отчетный
период
За
отчет-
ный
период
Всего
1
2
3
4
5
6
1
Выполнение целевых индикаторов и
задач в области энергосбережения и
повышения энергоэффективности в
программе развития территории и в
пределах своей компетенции,
государственной политики от
намеченных целевых индикаторов
2
Процентный охват мониторинга за
соблюдением нормативов
энергопотребления государственными
учреждениями от общего числа
государственных учреждений в
пределах своей компетенции
3
Количество проведенных
энергоаудитов государственных
учреждений от общего количества
государственных учреждений
4
Количество проведенных
термомодернизаций государственных
учреждений от общего количества
государственных учреждений
5
Количество установленных приборов
учета энергетических ресурсов для
государственных учреждений от
общего количества государственных
учреждений
6
Количество автоматических систем
регулирования теплопотребления для
государственных учреждений от
общего количества государственных
учреждений
7
Доля модернизированного паркового
и уличного освещения с учетом
использования энергосберегающих
ламп от общего количества
паркового и уличного освещения
8
Доля утилизированных
ртутьсодержащих энергосберегающих
ламп, бывших в употреблении у
населения
Примечания:

* - осы жол үшiн 2-7-бағаналарды толтыру мiндеттi емес;
** 3-бағанда (нысаналы индикатор/жалпы сан) көрсетіледі:
1-жолда керекті нысаналы индикаторлар;
2-6-жолдарда - әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктің мемлекеттiк мекемелердің жалпы саны;
7-жолда - әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiкте орналасқан саябақтар мен көше жарығы жалпы саны.
Энергия үнемдеу және энергия
тиімділігін арттыру мәселелері
бойынша жергілікті атқарушы
органдардың қызметін бағалау
тетігіне
2-қосымша
Есеп беру нысаны
___________________________________________________________________
(облыстың жергілікті атқарушы органының атауы)
__________________
(есепті кезең)
Р/с №
Іс-шараның атауы
Нысаналы индикатор/ жалпы саны
Оның ішінде
Есепті кезең ішінде орындалған жұмыс туралы ақпарат
Есептік кезең ішінде
Барлығы
1
2
3
4
5
6
1
Аумақты дамыту бағдарламасындағы энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы нысаналы индикаторлар мен міндеттерді және өз құзыреті шегінде белгіленген нысаналы индикаторлардан мемлекеттік саясатты орындауы
2
Мемлекеттік мекемелердің жалпы санына қатысты мемлекеттік мекемелердің энергия тұтыну нормативтерін сақтауын мониторингілеудің пайыздық қамтуы
Энергия үнемдеу және энергия
тиімділігін арттыру мәселелері
бойынша жергілікті атқарушы
органдардың қызметін бағалау
тетігіне
3-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау нәтижелері туралы қорытынды
___________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
__________________
(есепті кезең)
Р/с
Бағалау өлшемдері
Әрбір өлшемді бағалау балдары
1
Өз құзыреті шеңберінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясатты және тиісті аумақты дамыту бағдарламасына енгізілген энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды іске асыру
2
Өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің энергия тұтынудың нормативтерін сақтауына мониторингті жүзеге асыру
3
Мемлекеттік мекемелерде энергия аудитін өткізуді ұйымдастыру
4
Мемлекеттiк мекемелердi терможаңғыртуды өткізуді ұйымдастыру
5
Мемлекеттік мекемелер үшін энергетика ресурстарын есепке алу аспаптарын сатып алу және орнату
6
Мемлекеттік мекемелер үшін жылу тұтынуды реттеудің автоматты жүйелерін сатып алу және орнату
7
Энергия үнемдейтін шамдарды пайдалануды ескере отырып, саябаққа және көшеге жарық беруді жаңғыртуды қамтамасыз ету
8
Тұрғындарда пайдалануда болған, құрамында сынап бар энергия үнемдеу шамдарын кәдеге жаратуды ұйымдастыру
Жалпы бағалау:
Жалпы бағалаудың мәні:
Бағалау өлшемдері бойынша жергілікті атқарушы орган қызметінің тиімділігін талдау: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Тұжырымдар мен ұсынымдар: _____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік
органның басшысы       ______________________ _______________________
(қолы)         (қолының толық жазылуы)
Мемлекеттiк органның
тиiстi құрылымдық
бөлiмшесiнің басшысы         ________________ _______________________
(қолы)         (қолының толық жазылуы)
20___жылғы «____» ______________
Энергия үнемдеу және энергия
тиімділігін арттыру мәселелері
бойынша жергілікті атқарушы
органдардың қызметін бағалау
тетігіне
4-қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметін бағалау нәтижелері туралы қорытынды
___________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
__________________
(есепті кезең)
Бағалау өлшемдері
Әрбір өлшемді бағалау балдары
1
Өз құзыреті шеңберінде энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы мемлекеттік саясатты және тиісті аумақты дамыту бағдарламасына енгізілген энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды іске асыру
2
Өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің энергия тұтынудың нормативтерін сақтауына мониторингті жүзеге асыру
Жалпы бағалау:
Жалпы бағалаудың мәні:
Бағалау өлшемдері бойынша жергілікті атқарушы органның қызметінің тиімділігін талдау: ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________
Тұжырымдар мен ұсынымдар: _____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік
органның басшысы       ______________________ _______________________
(қолы)         (қолының толық жазылуы)
Мемлекеттiк органның
тиiстi құрылымдық
бөлiмшесiнің басшысы         ________________ _______________________
(қолы)         (қолының толық жазылуы)
20___жылғы «____» ______________

* - для данной строки заполнение строк 2 - 7 не обязательно
** - в графе 3 (целевой индикатор/общее количество) указываются:
в строке 1 - тот или иной целевой индикатор (-ы);
в строках 2 - 6 - общее количество государственных учреждений административно-территориальной единицы;
в строке 7 - общее количество паркового и уличного освещения, находящегося на
административно-территориальной единице.
Приложение 2
к механизму оценки деятельности
местных исполнительных органов по
вопросам энергосбережения и
повышения энергоэффективности
Форма представления отчетов
___________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
__________________
(отчетный период)
п/п
Наименование мероприятия
Целевой
индикатор/
общее
количество
В том числе
Информация о
выполненной
работе за
отчетный
период
За
отчетный
период
Всего
1
Выполнение целевых индикаторов и
задач в области энергосбережения
и повышения энергоэффективности в
программе развития территории и в
пределах своей компетенции,
государственной политики от
намеченных целевых индикаторов
2
Процентный охват мониторинга за
соблюдением нормативов
энергопотребления государственными учреждениями от
общего числа государственных
учреждений в пределах своей
компетенции
Приложение 3
к механизму оценки деятельности
местных исполнительных органов по
вопросам энергосбережения и
повышения энергоэффективности
Заключение о результатах оценки деятельности местных
исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения
энергоэффективности
___________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
__________________
(отчетный период)
п/п
Критерии оценки
Баллы оценки каждого
критерия
1
2
3
1
Процентное выполнение целевых индикаторов и задач в
области энергосбережения и повышения энергоэффективности в
программе развития территории
2
Процентный охват мониторинга за соблюдением нормативов
энергопотребления государственными учреждениями в пределах
своей компетенции
3
Количество проведенных энергоаудитов государственных
учреждений
4
Количество проведенных термомодернизаций государственных
учреждений
5
Количество установленных приборов учета энергетических
ресурсов для государственных учреждений в процентном
выражении
6
Количество закупленных и установленных автоматических
систем регулирования теплопотребления для государственных
учреждений
7
Доля модернизированного паркового и уличного освещения с
учетом использования энергосберегающих ламп
8
Доля утилизированных ртутьсодержащих энергосберегающих
ламп, бывших в употреблении у населения
Общая оценка:
Значение общей оценки:
Анализ эффективности деятельности центрального местного исполнительного органа по критериям оценки:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Выводы и рекомендации: _____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель
государственного органа    _____________ ______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Руководитель
соответствующего
структурного
подразделения
государственного органа _____________ _________________________
(подпись)     (расшифровка подписи)
«___» ______________ 20___ г.
Приложение 4
к механизму оценки деятельности
местных исполнительных органов по
вопросам энергосбережения и
повышения энергоэффективности
Заключение о результатах оценки деятельности местных
исполнительных органов по вопросам энергосбережения и повышения
энергоэффективности
____________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
__________________
(отчетный период)
Критерии оценки
Баллы оценки каждого
критерия
1
Процентное выполнение целевых индикаторов и задач в области энергосбережения и повышения энергоэффективности в программе развития территории
2
Процентный охват мониторинга за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями в пределах своей компетенции
Общая оценка:
Значение общей оценки:
Анализ эффективности деятельности центрального местного исполнительного органа по критериям оценки:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Выводы и рекомендации: _____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель
государственного органа    _____________ ______________________
(подпись)   (расшифровка подписи)
Руководитель
соответствующего
структурного
подразделения
государственного органа _____________ _________________________
(подпись)     (расшифровка подписи)
«____» ______________ 20___ г.