"2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1107 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ЗАҢЫ 2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 5 345 617 913 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 3 736 035 959 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 58 833 042 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 33 557 500 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 1 517 191 412 мың теңге;
2) шығындар – 6 028 203 930 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 27 322 863 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 96 487 080 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 69 164 217 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 75 266 800 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 75 596 800 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 330 000 мың теңге;
5) тапшылық – -785 175 680 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмiнiң 2,1 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 785 175 680 мың теңге.
2-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының «Байқоңыр» кешенiн пайдаланғаны үшін 17 077 500 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 3 680 721 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2013 жылға арналған бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есептелетiн болып белгiленсiн:
бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың кiрiстер сыныптамасының «Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық» коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдігі сақталған, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың кiрiстер сыныптамасының «Әлеуметтiк салық» коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдігі сақталған, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады;
«Өндiрушiлер көтерме саудада өткізетін, өзi өндiретiн бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда)» коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
«Өндiрушiлер көтерме саудада өткізетін, өзi өндiретiн дизель отыны» коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.

О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1107
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
З А К О Н
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2013 - 2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 345 617 913 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 736 035 959 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 58 833 042 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 33 557 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1 517 191 412 тысяч тенге;
2) затраты - 6 028 203 930 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 27 322 863 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 96 487 080 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 69 164 217 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 75 266 800 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 75 596 800 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 330 000 тысяч тенге;
5) дефицит - -785 175 680 тысяч тенге, или 2,1 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета - 785 175 680 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 17 077 500 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 3 680 721 тысяча тенге.
Статья 3. Утвердить объемы поступлений в бюджет на 2013 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании";
3) по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
4) по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.

5-бап. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
6-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Алматы қаласының бюджетінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемi 121 056 185 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 44 225 473 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 24 607 177 мың теңге;
Алматы қаласынан – 52 223 535 мың теңге.
7-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен трансферттердiң түсiмдерi мыналарды:
көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу жөніндегі функциялар мен өкілеттіктерді – 55 913 мың теңге;
«Арлан» арнайы мақсаттағы бөлімшесін – 889 999 мың теңге;
арнайы жедел ден қою жасағын – 1 457 943 мың теңге;
республикалық маңызы бар мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары үшін қан, оның компоненттері мен препараттарын өндіру жөніндегі функцияларды – 908 556 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың:
мемлекеттік сәулет-құрылыстық бақылау және лицензиялау мәселелері жөніндегі өкілеттіктері мәселелері жөніндегі – 754 640 мың теңге;
педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру мәселелері жөніндегі өкілеттіктерін – 1 567 317 мың теңге;
халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі өкілеттіктерін – 10 500 859 мың теңге – беруге байланысты көзделсін.
Облыстық бюджеттерден, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiнен трансферттердiң аталған сомаларының республикалық бюджетке түсiмдерi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
8-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферттiң мөлшерi 1 380 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
9-бап. 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi – 18 660 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi – 9 330 теңге;
3) зейнетақының ең төменгi мөлшерi – 19 066 теңге;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 1 731 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн есептеу үшiн ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 18 660 теңге болып белгiленсiн.

Статья 5. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджета города Алматы в республиканский бюджет в сумме 121 056 185 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 44 225 473 тысячи тенге;
Мангистауской - 24 607 177 тысяч тенге;
города Алматы - 52 223 535 тысяч тенге.
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год поступления трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы в связи с передачей:
1) функций и полномочий по проведению государственного технического осмотра транспортных средств - 55 913 тысяч тенге;
2) подразделения специального назначения "Арлан" - 889 999 тысяч тенге;
3) специального отряда быстрого реагирования - 1 457 943 тысячи тенге;
4) функции по производству крови, ее компонентов и препаратов для государственных организаций здравоохранения республиканского значения - 908 556 тысяч тенге;
5) полномочий местных исполнительных органов;
6) по вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования - 754 640 тысяч тенге;
7) по вопросам повышения квалификации педагогических работников - 1 567 317 тысяч тенге;
8) по организации деятельности центров обслуживания населения - 10 500 859 тысяч тенге.
Поступления в республиканский бюджет указанных сумм трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 380 000 000 тысяч тенге.
Статья 9. Установить с 1 января 2013 года:
1) минимальный размер заработной платы - 18 660 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 9 330 тенге;
3) минимальный размер пенсии - 19 066 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 731 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 18 660 тенге.

10-бап. Зейнетақы төлемдерін алушыларға жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 002 «Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жүзеге асырылады.
11-бап. 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне тұрғын үйді күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
12-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетіне берiлетiн субвенциялар көлемi 865 844 050 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 53 074 025 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 32 805 572 мың теңге;
Алматы облысына – 103 465 940 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 89 281 704 мың теңге;
Жамбыл облысына – 87 075 850 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 13 485 381 мың теңге;
Қарағанды облысына – 58 562 240 мың теңге;
Қостанай облысына – 51 166 230 мың теңге;
Қызылорда облысына – 71 143 181 мың теңге;
Павлодар облысына – 27 722 239 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 50 819 740 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына – 220 321 863 мың теңге;
Астана қаласына – 6 920 085 мың теңге.
13-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне:
1) көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға;
2) оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
3) қылмыстық - атқару жүйесі мемлекеттік мекемелерінің жалпы білім беретін мектептерінің педагог қызметкерлерінің штат санының берілуіне байланысты;
4) жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
5) режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға;
6) жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен ұсталатын ішкі істер органдары қызметкерлеріне арнаулы атағы үшін қосымшаақыны мөлшерін арттыруға;
7) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;

Статья 10. Выполнение гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты осуществляется по республиканской бюджетной программе 002 "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 11. Установить с 1 января 2013 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
Статья 12. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города Астаны, в сумме 865 844 050 тысячи тенге, в том числе:
Акмолинской - 53 074 025 тысяч тенге;
Актюбинской - 32 805 572 тысячи тенге;
Алматинской - 103 465 940 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 89 281 704 тысячи тенге;
Жамбылской - 87 075 850 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 13 485 381 тысяча тенге;
Карагандинской - 58 562 240 тысяч тенге;
Костанайской - 51 166 230 тысяч тенге;
Кызылординской - 71 143 181 тысяча тенге;
Павлодарской - 27 722 239 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской - 50 819 740 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 220 321 863 тысячи тенге;
города Астаны - 6 920 085 тысяч тенге.
Статья 13. Распределение и (или) порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2013 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
2) на содержание и материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов;
3) в связи с передачей штатной численности педагогических работников общеобразовательных школ государственных учреждений уголовно-исполнительной системы;
4) на обеспечение безопасности дорожного движения;
5) на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов;
6) на повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел, содержащихся за счет средств местных бюджетов;
7) на проведение противоэпизоотических мероприятий;

8) тұқым шаруашылығын қолдауға;
9) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға;
10) мемлекеттік ветеринарлық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға;
11) мал шаруашылығын дамытуға;
12) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге;
13) облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
14) метрополитенмен жолаушылар тасымалдауды субсидиялауға;
15) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға;
16) «Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға;
17) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
18) «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға;
19) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
20) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
21) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
22) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
23) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға;
24) өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымшаақы белгілеуге;
25) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
26) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге;
27) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыдағы айырмашылықты төлеуге;
28) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
29) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
30) табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыруға;
31) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және сумен жабдықтаудың оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;
32) жаңадан іске қосылатын спорт объектілерін күтіп-ұстауға;
33) спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға 2013 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және (немесе) пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.

8) на поддержку семеноводства;
9) на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
10) на материально-техническое оснащение государственных ветеринарных организаций;
11) на развитие животноводства;
12) на предоставление специальных социальных услуг;
13) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов;
14) на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном;
15) на изъятие земельных участков для государственных нужд;
16) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов";
17) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
18) на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса - 2020";
19) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
20) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 - 2020 годы;
21) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
22) на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
23) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
24) на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
25) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
26) на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
27) на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования;
28) на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
29) на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
30) на реализацию природоохранных мероприятий;
31) на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
32) на содержание вновь вводимых объектов спорта;
33) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ-интернатов для одаренных в спорте детей.

14-бап. Мынадай:
1) ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін субсидиялау;
2) ауыл шаруашылығын қолдауға берілетін кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы ставкасын өтеу;
3) ауыл шаруашылығы техникасының кредиттері (лизингі) бойынша пайыздық сыйақы ставкасын арзандату бағыттары бойынша іске асырылатын қаражатты бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
15-бап. Мынадай:
1) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру;
2) Астана қаласының бюджетіне авариялық және тозған тұрғын үйлерді бұзу жөніндегі пилоттық жобаларды іске асыруға кредит беру;
3) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу;
4) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу бағыттары бойынша «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасы шеңберінде іске асырылатын қаражатты бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
16-бап. Мынадай:
1) кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін облыстық бюджеттерге кредит беру;
2) жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық ставканы субсидиялау;
3) жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру;
4) кәсіпкерлікті дамыту жәрдемдесу – кәсіпкерлікке оқыту;
5) қоныс аударуға субсидия беру;
6) ағымдағы жайластыру бағыттары бойынша іске асырылатын Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберіндегі қаражатты бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
17-бап. Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
18-бап. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2013 жылға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
19-бап. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру бойынша қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
20-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылға арналған резервi 137 432 544 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
21-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте Азия даму қорына Қазақстанның донорлық жарнасын төлеуге 780 000 мың теңге сома көзделсiн.

Статья 14. Распределение и (или) порядок использования средств, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции;
2) возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства;
3) удешевление процентных ставок вознаграждения по кредитам (лизингу) сельскохозяйственной техники.
Статья 15. Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы "Доступное жилье 2020", реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилстройсбережений;
2) кредитование бюджета города Астаны на реализацию пилотных проектов по сносу аварийного и ветхого жилья;
3) проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
4) проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда.
Статья 16. Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы развития моногородов на 2012 - 2020 годы, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
7) кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства;
8) субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов;
9) предоставление грантов на развитие новых производств;
10) содействие развитию предпринимательства - обучение предпринимательству;
11) предоставление субсидии на переезд;
12) текущее обустройство.
Статья 17. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию Программы занятости 2020 определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 18. Распределение средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2013 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 19. Распределение средств по базовому финансированию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 20. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2013 год в сумме 137 432 544 тысяч тенге.
Статья 21. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год оплату донорского взноса Казахстана в Азиатский Фонд Развития в сумме 780 000 тысяч тенге.

22-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте шартты қаржыландырылатын шығыстар 200 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
23-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервтi қалыптастыруға және сақтауға, республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібімен шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 800 000 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 12 079 956 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
24-бап. Қарыз алушы қайтыс болған не ол қаза болды деп жарияланған жағдайда, мемлекеттік білім беру кредиттері және студенттік кредиттер бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің талаптары 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап тоқтатылады деп белгіленсін.
25-бап. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес 2013 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша таратылған заңды тұлғаларға мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген кредиттер мен қаражат бойынша, Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтайтын заңды тұлғалардың тізбесі және берешегінің көлемі бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің талаптары 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап тоқтатылады деп белгіленсін.
26-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте Республикалық бюджет комиссиясының оң ұсынысы болған күннен бастап алты ай ішінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің жетіспейтін құжаттаманы табыс етуі туралы кейінге қалдыру шартымен бюджеттік инвестицияларды іске асыру көзделсін, ол аталған шарт сақталмаған кезде түзетілуге жатады.
27-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 296 904 мың теңге көзделсiн.
28-бап. 2013 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн беру лимитi 60 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
29-бап. 2013 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 4 700 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
30-бап. 2013 жылы мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимитi 50 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.

Статья 22. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год условно финансируемые расходы в сумме 200 000 000 тысяч тенге.
Статья 23. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 12 079 956 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 800 000 тысяч тенге.
Статья 24. Установить, что с 1 января 2013 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан по государственным образовательным и студенческим кредитам, в случае смерти заемщика либо объявления его умершим.
Статья 25. Установить, что с 1 января 2013 года прекращаются требования Правительства Республики Казахстан к юридическим лицам, ликвидированным по состоянию на 1 января 2013 года в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по кредитам и средствам, выделенным на исполнение обязательств по государственным гарантиям, по перечню юридических лиц и объемам задолженности, определяемым Правительством Республики Казахстан.
Статья 26. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год реализацию бюджетных инвестиций с отлагательным условием о представлении администраторами бюджетных программ недостающей документации в течение шести месяцев со дня положительного предложения Республиканской бюджетной комиссии, которая подлежит корректировке при несоблюдении данного условия.
Статья 27. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2013 год 296 904 тысяч тенге для погашения и обслуживания, гарантированных государством займов.
Статья 28. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2013 году в размере 60 000 000 тысяч тенге.
Статья 29. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2013 года в размере 4 700 000 000 тысяч тенге.
Статья 30. Установить лимит предоставления поручительств государства в 2013 году в размере 50 000 000 тысяч тенге.

31-бап. 2013 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2013 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
32-бап. Осы Заң, 2013 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 26-бапты қоспағанда, 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Статья 31. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2013 год, согласно приложению 5.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.
Статья 32. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2013 года, за исключением статьи 26, которая вводится в действие с 1 июля 2013 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете

38 049 300
001
Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 997 359
003
Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау
207 646
004
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің күрделі шығыстары
689 074
005
Шетелдік іссапарлар
3 202 146
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
79 554
009
Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктерін орналастыру үшін шетелде жылжымайтын мүлік объектілерін сатып алу және салу
4 159 950
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүддесін білдіру
19 170 730
013
Халықаралық ұйымдарында, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүддесін білдіру
205 084
016
Астана қаласының бюджетіне шетел мемлекеттерінің дипломатиялық өкілдіктерінің құрылысы үшін жер участкелерін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
53 835
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
5 237 435
018
Қазақстан Республикасында аккредиттелген халықаралық ұйымдардың өкілдіктеріне кеңселік үй-жайларды жалдау төлемі
46 487
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
26 767 047
024
Жеке және заңды тұлғаларға «жалғыз терезе» қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсететін халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
14 734 069
025
Байланыс операторларының басқару жүйесін және желілердің мониторингін сүйемелдеу
377 306
027
Қазақстан Республикасының орбиталды-жиілік ресурсын координациалау және халықаралық-құқықтық қорғау
135 692
036
Ақпараттық-коммуникациялық желілердің мониторингі жүйесін сүйемелдеу
255 938
039
Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7 833 917
040
Мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру
2 006 283
042
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалауды жүргізу жөніндегі қызметтері
56 250
043
«Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер базасын дамыту
1 059 849
044
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің мобильдік кеңсесі» ақпараттық жүйесін құру
307 743
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
73 710 962
001
Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету
52 570 192
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
32 400
003
Тарату және банкроттық рәсiмдердi жүргiзу

38 049 300
001
Услуги по координации внешнеполитической деятельности
4 997 359
003
Делимитация и демаркация государственной границы
207 646
004
Капитальные расходы Министерства иностранных дел Республики Казахстан
689 074
005
Заграничные командировки
3 202 146
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
79 554
009
Приобретение и строительство объектов недвижимости за рубежом для размещения дипломатических представительств Республики Казахстан
4 159 950
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
19 170 730
013
Представление интересов Республики Казахстан в  международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
205 084
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
016
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на выкуп земельных участков под строительство дипломатических представительств иностранных государств
53 835
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
5 237 435
018
Оплата за аренду офисных помещений для представительств международных организаций, аккредитованных в Республике Казахстан
46 487
215
Министерство транспорта и коммуникаций  Республики Казахстан
26 767 047
024
Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу «одного окна»
14 734 069
025
Сопровождение системы управления и мониторинга сетей операторов связи
377 306
027
Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан
135 692
036
Сопровождение системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей
255 938
039
Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем
7 833 917
040
Создание информационной инфраструктуры государственных органов
2 006 283
042
Услуги по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий
56 250
043
Развитие  государственной базы данных «Е- лицензирование»
1 059 849
044
Создание информационной системы «Мобильный офис Правительства Республики Казахстан»
307 743
217
Министерство финансов Республики Казахстан
73 710 962
001
Услуги по обеспечению  бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
52 570 192
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
32 400
003
Проведение процедур ликвидации и банкротства

20 216 924
015
Жеке куәлік құжаттарын дайындау
8 676 424
016
Жүргізуші куәліктерін, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар, нөмір белгілерін дайындау
3 752 176
017
Жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
9 035 721
018
Ақы төлеуден босатылған адамдарға адвокаттар көрсететін заңгерлік көмекке ақы төлеу
563 472
020
Нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
52 111
022
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің күрделі шығыстары
5 437 701
024
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволық бағынысты мекемелерінің күрделі шығыстары
3 653 047
025
Заңсыз сақталған қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды ерікті түрде өтемді тапсыруды ынталандыру
309 011
027
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ішкі әскерлерінің күрделі шығыстары
13 637 491
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 363 716
035
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
134 775
040
Сотталғандарды, күдіктілерді және айыптаушыларды ұстау
33 228 942
041
Қылмыстық-атқару жүйесі органдарының және мекемелерінің күрделі шығыстары
5 677 235
043
Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетіне Солнечный кентінде қазандық салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
435 117
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
606 598
046
Алматы қаласының бюджетіне метрополитенде қоғамдық тәртіпті және қоғамдық қауіпсіздікті күзетуді қамтамасыз ету бойынша Алматы қаласының ІІД қосымша штат санын ұстауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
206 561
047
Облыстық бюджеттерге, Алматы қаласының бюджетіне режимдік стратегиялық объектілерге қызмет көрсетуді жүзеге асыратын штат санын ұстауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
179 484
049
Қызметтік ғимараттар кешенін салу
28 815
050
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының қызметкерлеріне арнаулы атағы үшін қосымшаақы мөлшерін арттыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
16 455 346
051
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ақпараттық жүйелерін дамыту
505 125
052
Алматы облысының облыстық бюджетіне Алматы облысында өңірлік процессинтгік орталық құруға берілетін нысаналы даму трансферттері

20 216 924
015
Изготовление документов, удостоверяющих личность
8 676 424
016
Изготовление водительских удостоверений, документов, номерных знаков для государственной регистрации транспортных средств
3 752 176
017
Осуществление оперативно-розыскной деятельности
9 035 721
018
Оплата юридической помощи, оказываемой адвокатами лицам, освобожденным от ее оплаты
563 472
020
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса
52 111
022
Капитальные расходы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
5 437 701
024
Капитальные расходы подведомственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан
3 653 047
025
Стимулирование добровольной возмездной сдачи незаконно хранящегося оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ
309 011
027
Капитальные расходы внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан
13 637 491
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции
1 363 716
035
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание и материально-техническое оснащение  центра временного размещения оралманов и  центра адаптации и интеграции оралманов
134 775
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
040
Содержание осужденных, подозреваемых  и обвиняемых лиц
33 228 942
041
Капитальные расходы органов и учреждений  уголовно-исполнительной системы
5 677 235
043
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Восточно-Казахстанской области на строительство котельной в поселке Солнечный
435 117
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на  обеспечение безопасности дорожного движения
606 598
046
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на содержание дополнительной штатной численности ДВД города Алматы по обеспечению охраны общественного порядка и общественной безопасности на метрополитене
206 561
047
Целевые текущие трансферты  областным бюджетам, бюджету  города  Алматы  на содержание штатной численности, осуществляющей обслуживание режимных стратегических объектов
179 484
049
Строительство комплекса служебных зданий
28 815
050
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел, содержащихся за счет средств местных бюджетов
16 455 346
051
Развитие информационных систем Министерства внутренних дел Республики Казахстан
505 125
052
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Алматинской области на создание в Алматинской области регионального процессингового центра

10 316 144
005
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
367 837
011
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
9 260 708
017
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
687 599
220
Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
163 772
042
Экономика саласындағы басшы қызметкерлер мен менеджерлердің біліктілігін арттыру
163 772
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
359 021 947
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
4 022 178
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
2 395 835
005
Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау
7 783 445
008
Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету
3 061 973
009
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
22 512 374
010
Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстарды, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шараларды өткізу
565 393
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
40 971 009
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің  сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi
36 375 672
017
Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау
4 089 184
020
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
89 539 242
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
12 901 392
028
«Болашақ» бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
16 160 910
031
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 304 316
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
1 463 362
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
2 576 551
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
27 587
044
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

10 316 144
005
Общеобразовательное обучение в специализированных организациях образования
367 837
011
Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием
9 260 708
017
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
687 599
220
Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
163 772
042
Повышение квалификации руководящих работников и менеджеров в сфере экономики
163 772
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
359 021 947
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
4 022 178
002
Подготовка специалистов в организациях  технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
2 395 835
005
Строительство и реконструкция объектов образования и науки
7 783 445
008
Методологическое обеспечение системы образования
3 061 973
009
Обучение и воспитание одаренных детей
22 512 374
010
Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения
565 393
011
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
40 971 009
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования
36 375 672
017
Подготовка кадров в области культуры и искусства
4 089 184
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
89 539 242
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования
12 901 392
028
Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы «Болашак»
16 160 910
031
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы
3 304 316
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования
1 463 362
035
Капитальные расходы организаций образования
2 576 551
036
Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан
27 587
044
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

4 339 163
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 425 000
049
Балалар мен оқушы жастардың адамгершілік-рухани білімі
84 151
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
133 094
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу
15 347 930
053
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 575 142
054
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымшаақы белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 530 792
057
«Кәсіпқор» Холдингі» АҚ қызметін қамтамасыз ету  жөніндегі қызметтер
400 164
060
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ-на нысаналы салым
44 970 064
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 790 874
064
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
14 076 754
065
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметіне ақы төлеу
103 522
074
Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту
2 429 628
079
Алматы облысының бюджетіне Еңбекшіқазақ ауданы Есік қаласындағы көз жанарының проблемалары бар балаларға арналған мектеп-интернатты ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
177 108
080
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 255 247
083
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының оқытушыларына (мұғалімдеріне) жалақыдағы айырмашылықты берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
957 649
084
Астана қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің құрылысын салуға жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
672 666
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 576
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі

4 339 163
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
2 425 000
049
Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
84 151
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
133 094
052
Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
15 347 930
053
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
11 575 142
054
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования
1 530 792
057
Услуги по обеспечению деятельности АО «Холдинг «Кәсіпқор»
400 164
060
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»
44 970 064
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
2 790 874
064
Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев Университет"
14 076 754
065
Оплата услуг Оператору Государственной образовательной накопительной системы
103 522
074
Модернизация технического и профессионального образования
2 429 628
079
Целевые текущие трансферты бюджету Алматинской области на содержание школы-интерната для детей с проблемами зрения в городе Есик Енбекшиказахского района
177 108
080
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной поддержки обучающимся в организациях технического и профессионального образования
9 255 247
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
083
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату разницы в заработной плате преподавателям (учителям) организаций технического и профессионального образования
957 649
084
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на изъятие земельных участков под строительство  объектов образования
672 666
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 576
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан

12 973 445
005
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттерi
56 184 698
006
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
11 190 432
007
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 931 522
008
Арнайы медицина резервін сақтау
31 035
009
Алматы қаласының бюджетіне сейсмотұрақтылығы күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
728 536
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
157 295 872
013
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күрделі шығыстары
346 551
016
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 422 110
017
Сот-медицина сараптамасы жөніндегі қызметтер
2 344 422
018
Денсаулық сақтау саласындағы тарихи мұра құндылықтарын сақтау жөніндегі қызметтер
10 473
019
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру
3 002 944
021
Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 488 196
029
Денсаулық сақтау жүйесін реформалау
6 373 025
031
Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу
3 096 954
036
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
200 017 660
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13 985 164
103
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл
16 451 741
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
42 800
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
5 655 476
003
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
145 028
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету
4 831 151
005
Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету
70 293
016
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарының күрделі шығындары
609 004
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 323 274 783
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
1 323 274 783
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру

12 973 445
005
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения
56 184 698
006
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне
11 190 432
007
Прикладные научные исследования
1 931 522
008
Хранение специального медицинского резерва
31 035
009
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения
728 536
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
157 295 872
013
Капитальные расходы Министерства здравоохранения Республики Казахстан
346 551
016
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 422 110
017
Услуги по судебно-медицинской  экспертизе
2 344 422
018
Услуги по хранению ценностей исторического наследия в области здравоохранения
10 473
019
Создание информационных систем здравоохранения
3 002 944
021
Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне
6 488 196
029
Реформирование системы здравоохранения
6 373 025
031
Внедрение международных стандартов в области больничного управления
3 096 954
036
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
200 017 660
038
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне
13 985 164
103
Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан
16 451 741
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
42 800
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
5 655 476
003
Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне
145 028
004
Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан
4 831 151
005
Техническое и информационное обеспечение медицинских организаций
70 293
016
Капитальные расходы медицинских организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
609 004
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 323 274 783
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1 323 274 783
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты  населения

3 244 901
002
Азаматтардың жекелеген санаттарды әлеуметтік қамсыздандыру
1 089 192 497
003
Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
81 997 316
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
71 896
005
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
64 807 945
007
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
73 197
008
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
147 209
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 976 788
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 387 737
011
Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
19 705 832
013
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
568 417
014
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің күрделі шығыстары
366 301
015
Республикалық деңгейде әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары
810 465
016
Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
48 035
021
Халықаралық стандарттарға сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
42 843
028
Әлеуметтік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер
16 422
034
Шығыс Қазақстан облысының облыстық бюджетіне жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
239 472
128
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
57 389 310
145
Кәсіби стандарттарды әзірлеу
188 200
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
170 967 462
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
2 800 000
033
Облыстық бюджеттерге мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 800 000
619
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
168 167 462
007
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерінде энергия үнемдеу шараларын жүргізу
360 000
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
36 658 020
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

3 244 901
002
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан
1 089 192 497
003
Специальные государственные пособия
81 997 316
004
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан
71 896
005
Государственные пособия семьям, имеющим детей
64 807 945
007
Прикладные научные исследования
73 197
008
Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности
147 209
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
1 976 788
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на предоставление специальных социальных услуг
2 387 737
011
Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий
19 705 832
013
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
568 417
014
Капитальные расходы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
366 301
015
Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне
810 465
016
Услуги по методологическому обеспечению оказания инвалидам протезно-ортопедической помощи
48 035
021
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии с международными стандартами
42 843
028
Услуги по повышению квалификации кадров социально-трудовой сферы
16 422
034
Целевые текущие трансферты областному бюджету Восточно-Казахстанской области на содержание вновь вводимых объектов социального обеспечения
239 472
128
Реализация мероприятий в рамках Программы занятости 2020
57 389 310
145
Разработка профессиональных стандартов
188 200
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
170 967 462
215
Министерство транспорта и коммуникаций  Республики Казахстан
2 800 000
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
2 800 000
619
Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
168 167 462
007
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
360 000
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
36 658 020
010
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения

231
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
14 834 122
001
Мұнай, газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
903 650
002
Пайдалану құқығы мұнай-газ жобалары жөніндегі мердігерлерге берілуге тиіс мемлекеттік мүлікті есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету
29 764
006
Мұнай, газ және мұнайхимиясы өнеркәсібінің нормативтік-техникалық базасын жетілдіру
37 500
015
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің күрделі шығыстары
28 799
024
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
13 512 526
112
Электрондық үкімет құру
321 883
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
78 179 020
016
Отын-энергетика кешеніндегі нормативтік-техникалық базаны жетілдіру
172 083
029
Қазақстан Республикасында өндіру салалары қызметінің ашықтығы бастамасын іске асыру
27 197
035
Қарағанды көмiр бассейнi шахталарының жабылуын қамтамасыз ету
621 670
039
Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
316 390
040
Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру-барлау жұмыстары
7 745 359
041
Минералдық-шикізат базасы, жер қойнауын пайдалану, жер асты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi
634 511
043
«Қарағандышахтатарату» республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, жабылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген зиянды өтеу
333 620
048
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
68 328 190
697
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
1 411 424
001
Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтерді үйлестіру және қауіпсіздікті қамтамасыз ету
294 280
002
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы агенттігінің капиталды шығындары
6 735
004
Уран кеніштерін консервациялау және жою, техногендік қалдықтарды көму
80 267
005
Қазақстан Республикасы аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
598 475
006
Ядролық сынақтардың мониторингі
63 731
007
Ядролық медицина және биофизика орталығын құру
367 936
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
188 288 494
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
171 154 197
001
Агроөнеркәсіптік кешен, су, орман, аңшылық және балық шаруашылығы, ауылдық аумақтар және аграрлық ғылымды дамыту саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
12 647 633
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

231
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
14 834 122
001
Услуги по координации деятельности в области нефтяной, газовой и нефтехимической промышленности
903 650
002
Обеспечение ведения учета государственного имущества, право пользования которым подлежит передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам
29 764
006
Совершенствование нормативно-технической базы нефтяной, газовой и нефтехимической промышленности
37 500
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
015
Капитальные расходы Министерства нефти и газа Республики Казахстан
28 799
024
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие газотранспортной системы
13 512 526
112
Создание электронного правительства
321 883
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
78 179 020
016
Совершенствование нормативно-технической базы в топливно-энергетическом комплексе
172 083
029
Реализация инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан
27 197
035
Обеспечение закрытия шахт Карагандинского угольного бассейна
621 670
039
Формирование геологической информации
316 390
040
Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
7 745 359
041
Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
634 511
043
Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в республиканское государственное специализированное предприятие  «Карагандаликвидшахт»
333 620
048
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы
68 328 190
697
Агентство Республики Казахстан по  атомной энергии
1 411 424
001
Услуги по координации деятельности и  обеспечению безопасности при использовании атомной энергии
294 280
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
6 735
004
Консервация и ликвидация урановых рудников, захоронение техногенных отходов
80 267
005
Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан
598 475
006
Мониторинг ядерных испытаний
63 731
007
Создание Центра ядерной медицины и биофизики
367 936
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
188 288 494
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
171 154 197
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства и природопользования
12 647 633
009
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение противоэпизоотических мероприятий

11 150 207
020
Ақмола облысының бюджетіне «Шортанды - Щучинск» учаскесінде «Астана - Щучинск» автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
291 669
025
Жамбыл облысының бюджетіне Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері
515 454
029
Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
21 596 130
032
Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту
876 454
044
Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту
676 035
051
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін субсидиялау
60 000
054
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
1 956 000
074
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күрделі шығыстары
167 600
077
Салықтық және өзге де берешектерді өтеу
6 172
082
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұқым шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 528 468
200
Бірыңғай ақпараттық кеңістіктегі электронды ақпараттық ресурсты, жүйені және ақпараттық-коммуникациялық желіні дамыту
1 604 909
201
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
933 600
203
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 170 135
207
Қазақстан Республикасында пилотты ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда биологиялық әртүрлілік мониторингі бойынша ақпараттық жүйе әзірлеу және енгізу
89 229
209
Астана қаласының бюджетіне «жасыл белдеуді» салуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
989 270
210
Ақмола облысының бюджетіне Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушылар немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
324 775
211
Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен имараттары және жерлерді мелиорациялау қызметін қамтамасыз ету
7 695 203
212
Агроөнеркәсіптік кешені және табиғат ресурстарын пайдалану саласындағы іс шаралар және ғылыми зерттеулер
3 457 805
213
Қайта өңдеу өндірісін дамыту
4 000 000
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түліктік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
18 784 984
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету

11 150 207
020
Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги «Астана-Щучинск» на участках «Шортанды-Щучинск»
291 669
025
Целевые трансферты на развитие бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль государственной границы Республики Казахстан
515 454
029
Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений
21 596 130
032
Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорске
876 454
044
Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики
676 035
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
051
Субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции
60 000
054
Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
1 956 000
074
Капитальные расходы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
167 600
077
Погашение налоговой и иной задолженности
6 172
082
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку семеноводства
2 528 468
200
Развитие электронного  информационного ресурса, системы и информационно-коммуникационной сети в едином информационном пространстве
1 604 909
201
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций  Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
933 600
203
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
3 170 135
207
Разработка и внедрение информационной системы по мониторингу биоразнообразия в пилотных особо охраняемых природных территориях Республики Казахстан
89 229
209
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на создание «зеленого пояса»
989 270
210
Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астаны
324 775
211
Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений и мелиорация земель
7 695 203
212
Научные исследования и мероприятия в области агропромышленного комплекса и природопользования
3 457 805
213
Развитие перерабатывающих производств
4 000 000
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
18 784 984
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности

5 946 454
216
Ветеринарлық іс шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
13 564 560
217
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік ветеринарлық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 108 236
218
Орман шаруашылығын басқару, орман және жануарлар ресурстарын сақтау және дамытуды қамтамасыз ету
11 877 011
219
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және молайту
1 032 990
220
Ветеринария саласындағы нысандар құрылысы
1 200 783
221
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың инфрақұрылым объектілерін салу және реконструкциялау
20 521
222
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мал шаруашылығын дамытуға берілетін арналған ағымдағы нысаналы трансферттер
38 881 910
220
Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
1 333 119
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 333 119
234
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
4 020 961
001
Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер
1 943 234
002
Сапалы және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу
46 920
003
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми зерттеулер
203 300
008
Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
939 680
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
447 230
010
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің күрделі шығыстары
74 545
019
Қазақстан Республикасының «жасыл дамуды» ілгерілету және Астаналық бастаманы іске асыру үшін әңіраралық ынтымақтастықты күшейтуге жәрдемдесуі
25 350
020
Қазақстанда құрамында ООЛ (орнықты органикалық ластағыштар) бар қалдықтарды жою
40 275
022
Табиғи ортаны техногендік ластанудан тазарту
275 225
024
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау іс-шараларын орындауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
25 202
614
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі
6 168 570
001
Елдің экономикалық дамуына және ұлттық қауіпсіздікті нығайтуға көмектесетін жерді тиімді пайдалануға және қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
932 540
002
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің күрделі шығыстары

5 946 454
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
13 564 560
217
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение государственных ветеринарных организаций
5 108 236
218
Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
11 877 011
219
Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных
1 032 990
220
Строительство  объектов в сфере ветеринарии
1 200 783
221
Строительство и реконструкция объектов инфраструктуры лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий
20 521
222
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие животноводства
38 881 910
220
Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
1 333 119
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 333 119
234
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
4 020 961
001
Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию
1 943 234
002
Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)
46 920
003
Научные исследования в области охраны окружающей среды
203 300
008
Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
939 680
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
447 230
010
Капитальные расходы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
74 545
019
Содействие Республике Казахстан в усилении межрегионального сотрудничества для продвижения «Зеленого роста» и реализации Астанинской Инициативы
25 350
020
Уничтожение отходов содержащих СОЗ (стойкие органические загрязнители) в Казахстане
40 275
022
Очистка природной среды от техногенного загрязнения
275 225
024
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию природоохранных мероприятий
25 202
614
Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
6 168 570
001
Услуги по созданию условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения, способствующего экономическому развитию страны и укреплению национальной безопасности
932 540
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами

102 397
003
Мемлекеттік жер кадастрі мәліметтерін қалыптасыру
2 800 492
004
Топография-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
2 333 141
619
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
5 134 070
039
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және сумен жабдықтаудың оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 134 070
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
477 577
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту
477 577
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14 036 429
231
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
64 400
022
«Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» АЭА-ға инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
61 176
064
Атырау облысында «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын салу және аумағын қоршау
3 224
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
10 528 042
006
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
2 224 018
008
Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету
379 317
011
Өнімділік-2020 бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
303 500
015
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
7 621 207
619
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
2 850 831
003
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
2 832 831
021
Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
18 000
697
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігі
593 156
003
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
593 156
12
Көлiк және коммуникация
365 785 673
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
362 766 504
001
Көлiк, коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі қызметтер
4 114 874
002
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
220 254 641
003
Республикалық маңызы бар автожолдарды күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру

102 397
003
Формирование сведений государственного земельного кадастра
2 800 492
004
Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение
2 333 141
619
Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
5 134 070
039
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг  по  подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
5 134 070
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
477 577
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
477 577
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 036 429
231
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
64 400
022
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию СЭЗ «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»
61 176
064
Строительство инфраструктуры и ограждений территорий специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» в Атырауской области
3 224
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
10 528 042
006
Прикладные научные исследования технологического характера
2 224 018
008
Обеспечение хранения информации
379 317
011
Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления «Производительность-2020»
303 500
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления «Инвестор - 2020»
7 621 207
619
Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
2 850 831
003
Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
2 832 831
021
Прикладные научные исследования в области строительства
18 000
697
Агентство Республики Казахстан по  атомной энергии
593 156
003
Прикладные научные исследования технологического характера
593 156
12
Транспорт и коммуникации
365 785 673
215
Министерство транспорта и коммуникаций  Республики Казахстан
362 766 504
001
Услуги по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации
4 114 874
002
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
220 254 641
003
Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автодорог республиканского значения

27 000 000
005
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау
5 121 016
009
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
25 507 115
010
Көлік және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
12 000
011
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің күрделі шығыстары
447 163
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 117 615
014
Ішкi суларда жүзетiн «өзен-теңiз» кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
107 378
016
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
389 096
019
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
1 302 585
020
Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
704 366
028
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
52 481 903
029
Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі залалдарын субсидиялау
5 022 150
030
«Transport tower» әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау
475 657
034
Алматы қаласының бюджетіне метрополитенмен жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 933 277
037
«Электрондық үкімет» шеңберінде халықты оқыту қызметтері
240 987
038
Радожиілік спектрінің және радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесін техникалық сүйемелдеу
283 431
049
«Үлкен Алматы айналма автомобиль жолын» салу концессиялық жобасын дайындау және сүйемелдеу
251 250
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
159 199
018
Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету
159 199
601
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
2 859 970
001
Ғарыш қызметі саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру және бақылау жөніндегі қызметтер
303 180
002
Ғарыш қызметі саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 010 000
004
«Байқоңыр» кешеніндегі Ресей Федерациясының жалдауына кірмейтін объектілерді кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру
170 546
006
Үкіметаралық келісім аясында агент банктерге бюджеттiк кредиттерді өтеу бойынша қызметтерді төлеу
11 589
009
Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
1 242 025
014
Ғарыш қызметі саласындағы техникалық регламенттерді және стандарттарды әзірлеу
15 301
015
Ресей Федерациясы жалдау құрамына кірмеген және құрамынан шығарылған «Байкоңыр» кешені объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету

27 000 000
005
Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
5 121 016
009
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
25 507 115
010
Прикладные научные исследования в области транспорта и коммуникаций
12 000
011
Капитальные расходы Министерства транспорта и коммуникаций  Республики Казахстан
447 163
012
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов
16 117 615
014
Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания «река-море»
107 378
016
Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
389 096
019
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
1 302 585
020
Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта
704 366
028
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры
52 481 903
029
Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
5 022 150
030
Содержание здания административно-технологического комплекса «Transport tower»
475 657
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
034
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
2 933 277
037
Услуги по обучению населения в рамках «Электронного правительства»
240 987
038
Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
283 431
049
Подготовка и сопровождение концессионного проекта строительства «Большая Алматинская кольцевая автомобильная дорога»
251 250
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
159 199
018
Обеспечение первоначальной подготовки пилотов
159 199
601
Национальное космическое агентство Республики Казахстан
2 859 970
001
Услуги по формированию политики, координации и контроля в области космической деятельности
303 180
002
Прикладные научные исследования в области космической деятельности
1 010 000
004
Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса «Байконур», не входящих в состав арендуемых Российской Федерации
170 546
006
Оплата услуг банкам-агентам  по обслуживанию бюджетного кредита в рамках межправительственного соглашения
11 589
009
Обеспечение управления космическими аппаратами
1 242 025
014
Разработка технических регламентов и стандартов в области космической деятельности
15 301
015
Обеспечение сохранности объектов комплекса «Байконур», не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него

100 892
019
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің күрделі шығыстары
6 437
13
Басқалар
554 629 299
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
12 079 956
013
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру
9 896 299
014
Мемлекеттік материалдық резервті сақтау
2 183 657
203
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
1 283 853
001
Инфрақұрылымдық экономика салаларының тиімді жұмыс істеуін және дамуын қамтамасыз ету жөніндегі табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу саласындағы қызметтер
1 232 008
004
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің күрделі шығыстары
51 845
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
2 009 123
006
Өкілдік шығындар
2 009 123
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
430 751 292
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
136 832 544
038
«Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау
19 200 828
044
Жай вексельдерді өтеу
5 222 469
045
Қазақстан Республикасының «ЕврАзЭҚ Дағдарысқа қарсы қорына» бастапқы жарнасын төлеу
60 000 000
046
«Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге ғабілетті кәсіпорындарды сауығтыру)» қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі
217 962
058
Батыс Қазақстан облысының облыстық бюджетіне өңірдің шығындарының орнын өтеуге және экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 277 489
120
Шартты қаржыландырылатын шығыстар
200 000 000
220
Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
76 329 781
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 546 000
015
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті әлеуетті сауықтыру және күшейту
7 253 220
016
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерді төлеу
720 000
023
Облыстық бюджеттерге «Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 000 000
025
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
588 000
030
Азия даму қорына Қазақстанның донорлық жарнасы

100 892
019
Капитальные расходы Национального космического агентства Республики Казахстан
6 437
13
Прочие
554 629 299
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
12 079 956
013
Формирование государственного материального резерва
9 896 299
014
Хранение государственного материального резерва
2 183 657
203
Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
1 283 853
001
Услуги в области регулирования деятельности субъектов естественных монополий по обеспечению эффективного функционирования и развития инфраструктурных отраслей экономики
1 232 008
004
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
51 845
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
2 009 123
006
Представительские затраты
2 009 123
217
Министерство финансов Республики Казахстан
430 751 292
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
136 832 544
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
19 200 828
044
Погашение простых векселей
5 222 469
045
Оплата первоначального взноса Республики Казахстан в «Антикризисный фонд ЕврАзЭС»
60 000 000
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
217 962
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
058
Целевые текущие трансферты областному бюджету Западно-Казахстанской области на обеспечение компенсации потерь и экономической стабильности региона
9 277 489
120
Условно финансируемые расходы
200 000 000
220
Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
76 329 781
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
15 546 000
015
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
7 253 220
016
Оплата услуг оператора и финансового агента оказываемых в рамках программы  «Дорожная карта бизнеса – 2020»
720 000
023
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию  мер по содействию  экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
6 000 000
025
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
588 000
030
Донорский взнос Казахстана в Азиатский фонд развития

780 000
049
«Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу
827 000
054
Маңғыстау облысы бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
200 000
055
Облыстық бюджеттерге «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
12 484 168
059
Моноқалалардағы кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
136 202
117
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13 602 227
132
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
8 128 020
133
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
10 064 944
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
16 273 211
001
Стандартизациялау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, электр энергетикасы, геология, отын-энергетикалық кешен, көмір өнеркәсібі және туристік индустрия саласындағы уәкілетті органнын қызметін қамтамасыз ету
2 832 289
012
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
984 287
013
Техникалық реттеу және метрология саласындағы қызметтер
1 757 141
017
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
147 117
018
Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
219 600
020
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
843 897
022
«Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу
1 244 204
026
«Өнімділік - 2020» бағыты шеңберінде инновациялық гранттар беру
4 300 000
027
«Инновациялық технологиялар паркі» АЭА-ға инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
24 022
031
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығыстары
88 786
055
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймақтың инфрақұрылымын дамыту
3 000 000
070
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамту мониторингі
462 332
090
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму саласындағы зерттеулер
367 527
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 009
234
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
4 725 839

780 000
049
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020»
827 000
054
Целевые текущие трансферты бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен
200 000
055
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов»
12 484 168
059
Информационное обеспечение предпринимателей в моногородах
136 202
117
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы  на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
13 602 227
132
Реализация текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
8 128 020
133
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
10 064 944
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
16 273 211
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, электроэнергетики, геологии, топливно-энергетического комплекса, угольной промышленности и туристской индустрии
2 832 289
012
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
984 287
013
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 757 141
017
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
147 117
018
Услуги по сопровождению Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию
219 600
020
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан в рамках направления «Инвестор - 2020»
843 897
022
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020»
1 244 204
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
026
Предоставление инновационных грантов в рамках направления «Производительность - 2020»
4 300 000
027
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию СЭЗ «Парк инновационных технологий»
24 022
031
Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
88 786
055
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
3 000 000
070
Мониторинг казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг
462 332
090
Исследования в области индустриально-инновационного развития Республики Казахстан
367 527
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 009
234
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
4 725 839

8 628 870
001
Күзетiлетiн адамдардың, объектiлердiң қауiпсiздiгiн және дәстүрлi рәсiмдердiң орындалуын қамтамасыз етуге қатысу
5 691 338
002
Республикалық ұланның даму бағдарламасы
2 937 532
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
524 884 833
104
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
694 325
003
Мемлекеттік мекемелерді фельдъегерлік байланыспен қамтамасыз ету
694 325
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
247 280 881
001
Қоғамдық тәртіпті қорғау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында мемлекеттік саясаттың іске асырылуын ұйымдастыру және айқындау жөніндегі қызметтер
53 975 456
003
Қылмыстық процеске қатысатын адамдардың құқықтары мен бостандықтарын қорғауды қамтамасыз ету
135 855
004
Қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша ішкі әскерлердің қызметтері
51 938 219
005
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
838 465
007
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік және қылмыстық-атқару жүйесі объектілерін салу, реконструкциялау
10 574 706
010
Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
20 916 442
015
Жеке куәлік құжаттарын дайындау
9 817 929
016
Жүргізуші куәліктерін, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар, нөмір белгілерін дайындау
4 134 758
017
Жедел-іздестіру қызметтерін жүзеге асыру
9 665 828
018
Ақы төлеуден босатылған адамдарға адвокаттар көрсететін заңгерлік көмекке ақы төлеу
608 141
020
Нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
54 897
022
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің күрделі шығыстары
7 034 876
024
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволық бағынысты мекемелерінің күрделі шығыстары
4 380 604
025
Заңсыз сақталған қаруды, оқ-дәрілерді және жарылғыш заттарды ерікті түрде өтемді тапсыруды ынталандыру
321 258
027
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ішкі әскерлерінің күрделі шығыстары
13 257 124
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 299 707
040
Сотталғандарды, күдіктілерді және айыптаушыларды ұстау
33 229 144
041
Қылмыстық-атқару жүйесі органдарының және мекемелерінің күрделі шығыстары
4 907 229
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
715 820
046
Алматы қаласының бюджетіне метрополитенде қоғамдық тәртіпті және қоғамдық қауіпсіздікті күзетуді қамтамасыз ету бойынша Алматы қаласының ІІД қосымша штат санын ұстауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

8 628 870
001
Участие в обеспечении безопасности охраняемых лиц, объектов и  в выполнении церемониальных ритуалов
5 691 338
002
Программа развития Республиканской гвардии
2 937 532
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
524 884 833
104
Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
694 325
003
Обеспечение фельдъегерской связью государственных учреждений
694 325
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
247 280 881
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности
53 975 456
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
003
Обеспечение защиты прав и свобод лиц, участвующих в уголовном процессе
135 855
004
Услуги внутренних войск по обеспечению общественной безопасности
51 938 219
005
Услуги по обеспечению деятельности Министерства внутренних дел Республики Казахстан
838 465
007
Строительство, реконструкция  объектов общественного порядка, безопасности и уголовно - исполнительной системы
10 574 706
010
Услуги по охране общественного порядка и обеспечению общественной безопасности
20 916 442
015
Изготовление документов, удостоверяющих личность
9 817 929
016
Изготовление водительских удостоверений, документов, номерных знаков для государственной регистрации транспортных средств
4 134 758
017
Осуществление оперативно-розыскной деятельности
9 665 828
018
Оплата юридической помощи, оказываемой адвокатами лицам, освобожденным от ее оплаты
608 141
020
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса
54 897
022
Капитальные расходы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
7 034 876
024
Капитальные расходы подведомственных учреждений Министерства внутренних дел Республики Казахстан
4 380 604
025
Стимулирование добровольной возмездной сдачи незаконно хранящегося оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ
321 258
027
Капитальные расходы внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан
13 257 124
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции
1 299 707
040
Содержание осужденных, подозреваемых  и обвиняемых лиц
33 229 144
041
Капитальные расходы органов и учреждений  уголовно-исполнительной системы
4 907 229
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на  обеспечение безопасности дорожного движения
715 820
046
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на содержание дополнительной штатной численности ДВД города Алматы по обеспечению охраны общественного порядка и общественной безопасности на метрополитене

254 842
696
Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
27 164 906
001
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
573 422
004
Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
275 421
005
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
12 934 427
006
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне, жаңадан іске қосылатын спорт объектілерін күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
270 648
007
Спорттың ведомстволық бағыныстағы  ұйымдарының күрделі шығыстары
288 085
008
Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің күрделі шығыстары
4 900
009
Спорт саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
2 141
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 034
011
Спорт саласындағы бюджеттік инвестициялар
12 803 695
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
3 133
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
88 161 505
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
323 591
024
Сейсмологиялық ақпарат мониторингі
323 591
231
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
14 537 471
001
Мұнай, газ және мұнай-химия өнеркәсібі саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
903 650
002
Пайдалану құқығы мұнай-газ жобалары жөніндегі мердігерлерге берілуге тиіс мемлекеттік мүлікті есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету
29 764
006
Мұнай, газ және мұнайхимиясы өнеркәсібінің нормативтік-техникалық базасын жетілдіру
32 500
015
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігінің күрделі шығыстары
22 569
024
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
13 548 988
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
71 395 688
016
Отын-энергетика кешеніндегі нормативтік-техникалық базаны жетілдіру
100 000
035
Қарағанды көмiр бассейнi шахталарының жабылуын қамтамасыз ету
621 670
039
Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
246 465
040
Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру-барлау жұмыстары
17 102 504
041
Минералдық-шикізат базасы, жер қойнауын пайдалану, жер асты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi
603 425
043
«Қарағандышахтатарату» республикалық  мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, жабылған шахталар қызметкерлеріне келтірілген зиянды өтеу
395 485
048
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

254 842
696
Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
27 164 906
001
Формирование государственной политики в сфере физической культуры и спорта
573 422
004
Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
275 421
005
Развитие спорта высших достижений
12 934 427
006
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов спорта
270 648
007
Капитальные расходы подведомственных организаций спорта
288 085
008
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
4 900
009
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области спорта
2 141
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ-интернатов для одаренных в спорте детей
9 034
011
Бюджетные инвестиции в области спорта
12 803 695
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
3 133
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
88 161 505
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
323 591
024
Мониторинг сейсмологической информации
323 591
231
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
14 537 471
001
Услуги по координации деятельности в области нефтяной, газовой и нефтехимической промышленности
903 650
002
Обеспечение ведения учета государственного имущества, право пользования которым подлежит передаче подрядчикам по нефтегазовым проектам
29 764
006
Совершенствование нормативно-технической базы нефтяной, газовой и нефтехимической промышленности
32 500
015
Капитальные расходы Министерства нефти и газа Республики Казахстан
22 569
024
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие газотранспортной системы
13 548 988
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
71 395 688
016
Совершенствование нормативно-технической базы в топливно-энергетическом комплексе
100 000
035
Обеспечение закрытия шахт Карагандинского угольного бассейна
621 670
039
Формирование геологической информации
246 465
040
Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
17 102 504
041
Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
603 425
043
Возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных в республиканское государственное специализированное предприятие  «Карагандаликвидшахт»
395 485
048
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы

2 703 511
012
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
984 287
013
Техникалық реттеу және метрология саласындағы қызметтер
1 376 626
017
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
147 117
018
Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
237 075
020
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
903 018
022
«Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу
1 363 193
026
«Өнімділік - 2020» бағыты шеңберінде инновациялық гранттар беру
4 300 000
031
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығыстары
26 862
055
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймақтың инфрақұрылымын дамыту
7 342 043
070
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамту мониторингі
437 503
090
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму саласындағы зерттеулер
367 527
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 301
234
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
3 767 497
006
Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу
3 752 362
025
Қазақстан Республикасының аумағын климаттық ерекшелер бойынша аудандастыру
15 135
602
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)
879 620
001
Бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, монополиялық қызметті шектеу және жосықсыз бәсекеге жол бермеу жөніндегі қызметтер
873 927
002
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің күрделі шығыстары
5 693
619
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
17 775 532
001
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
1 568 941
020
Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігінің күрделі шығыстары
48 101
030
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
158 490
031
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мамандандырылған өңірлік ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
16 000 000
695
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі
712 224
001
Діни қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
434 646
002
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің күрделі шығыстары
3 945
004
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу

2 703 511
012
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
984 287
013
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 376 626
017
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
147 117
018
Услуги по сопровождению Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию
237 075
020
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан в рамках направления «Инвестор - 2020»
903 018
022
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020»
1 363 193
026
Предоставление инновационных грантов в рамках направления «Производительность - 2020»
4 300 000
031
Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
26 862
055
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
7 342 043
070
Мониторинг казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг
437 503
090
Исследования в области индустриально-инновационного развития Республики Казахстан
367 527
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 301
234
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
3 767 497
006
Ведение гидрометеорологического мониторинга
3 752 362
025
Районирование территории Казахстана по климатическим характеристикам
15 135
602
Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
879 620
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
001
Услуги  по обеспечению защиты конкуренции, ограничению монополистической деятельности и недопущению недобросовестной конкуренции
873 927
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции
5 693
619
Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
17 775 532
001
Услуги по координации деятельности в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства
1 568 941
020
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
48 101
030
Прикладные научные исследования в области жилищно-коммунального хозяйства
158 490
031
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение уставных капиталов специализированных региональных организаций
16 000 000
695
Агентство Республики Казахстан по делам религий
712 224
001
Формирование государственной политики в сфере религиозной деятельности
434 646
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам религий
3 945
004
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности

«2013 - 2015 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының
2012 жылғы «__» ________
№ __ Заңына
5-ҚОСЫМША
2013 жылға арналған республикалық бюджетті атқару
процесінде секвестрлеуге жатпайтын республикалық
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
05
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
006
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
036
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
002
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру
003
Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар
005
Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар

на 2013 - 2015 годы"
от 31 августа 2012 года № 1107
Перечень республиканских бюджетных программ,
не подлежащих секвестру  в процессе исполнения
республиканского бюджета на 2013 год
Функциональная группа
Наименование
Администратор
Программа
05
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
006
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной   медицинской помощи
036
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
002
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан
003
Специальные государственные пособия
004
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан
005
Государственные пособия семьям, имеющим детей
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете

«2013 - 2015 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының
2012 жылғы «__» ________
№ __ Заңына
6-ҚОСЫМША
2013 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
Денсаулық сақтау саласында орталық уәкілетті органмен сатып алынатын медициналық қызметтерді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мен мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезбен, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖИТСт алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық ауруларымен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Ерекше жағдайларда сырқатты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борышы,
мемлекет кепілгерліктері бойынша борыш

на 2013 - 2015 годы"
от 31 августа 2012 года № 1107
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местных бюджетов на 2013 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Государственный и гарантированный
государством долг, долг по поручительствам государства

3 617 263 306
24 208 696
Анықтама:
30.06.2012 жылғы АҚШ долларының бағамы - 149,42 теңге
Көзі:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Ескерту:
1 - өзара талаптарды есепке алмағанда (Қазақстан Республикасы Үкіметінің алдындағы жергілікті атқарушы органдарының борышы)
2 - борышты бағалау, жергілікті атқарушы органдардың борыштың міндеттемелері бойынша деректер базасын қалыптастыру және салыстыру процесі аяқталған соң нақтылануға жатады

3 617 263 306
24 208 696
Справочно:
курс доллара США на 30.06.2012г. -149,42 тенге
Источник:
Министерство финансов Республики Казахстан, Национальный Банк Республики Казахстан
Примечание:
1- без учета взаимных требований (долга местных исполнительных органов перед Правительством Республики Казахстан)
2- оценка долга подлежит уточнению по завершению процесса формирования и сверки базы данных по долговым
обязательствам местных исполнительных органов