Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 154 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.02.2014 № 154 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 34-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Тарату қорын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметстандарты;
4) «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды, өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жер асты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауын пайдалану учаскелеріне сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік қызметстандарты;
5) «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттiк қызметстандарты бекiтiлсiн.
2. Мыналардың:
1) «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 100қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 13-14, 131-құжат);
2) «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 наурыздағы № 190қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 24, 180-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                    К. Мәсiмов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1151 қаулысымен
бекітілген
«Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге
арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын
пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 154
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.02.2014 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Регистрация контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых»;
2) стандарт государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда»;
4) стандарт государственной услуги «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи или строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»»;
5) стандарт государственной услуги «Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых»;
6) стандарт государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых».
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 100 «Об утверждении стандартов государственных услуг» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 13-14, ст. 131);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2010 года № 190 «Об утверждении стандартов оказания государственных услуг» (CАПП Республики Казахстан, 2010 г., № 24, ст. 180).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года № 1151
Стандарт государственной услуги
«Регистрация контрактов на недропользование, за исключением
контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и
добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных
ископаемых»

1. Жалпы ережелер
1. «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі - тіркеуші орган) мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47, 2717-кабинет көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 17-бабының 7) тармақшасы және 68-бабының 3-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат тіркеуші органның интернет-ресурсында: www.mіnt.gov.kz, «Мемлекеттік қызметтер» бөлімінде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі осы стандартқа1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсi не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелденген жазбаша түрде жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi - мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды алудың рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Тіркеуші органның жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет «Транспорт Тауэр» ғимаратында көрсетіледі. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру № 1 жеке есік арқылы жүзеге асырылады. Құқық тәртібін қолдау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет бекеті мен өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Ғимарат:
1) физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар есікпен;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация контрактов на недропользование, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – регистрирующий орган) по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2717.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 7) статьи 17 и пункта 3 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе регистрирующего органа: www.mint.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи получателем государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время получателем государственной услуги документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы регистрирующего органа: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании «Транспорт Тауэр». Режим помещения: вход в здание осуществляется через отдельный вход № 1. Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Здание оборудовано:
1) входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;

2) құжат үлгілері бар ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тіркеуші органға мемлекеттік қызмет алушы:
1) еркiн нысандағы өтiнiшті;
2) оның барлық қосымшаларын қоса алғанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшартты (түпнұсқа үш данада);
3) сенiмхатсыз қол қоюға құқығы бар мемлекеттік қызмет алушының бiрiншi басшысын қоспағанда, мемлекеттік қызметті алушының мүдделерiн бiлдiретiн адамға берiлетiн сенiмхатты ұсынады.
12. Өтініш еркін нысанда жасалады. Арнайы бланктер толтыру талап етілмейді.
13. Құжаттар қабылдау мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Астана қаласы, Есiл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47 үй, 2117-кабинет, телефон 24-04-76.
14. Тiркеушi органның кеңсесiнде мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті тiркеу (мөртабан және кiрiс нөмiрi, күнi) осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
15. Мемлекеттік қызмет алушыға не оның өкіліне сенімхат бойынша жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсi жеке келген кезде қолына беріледі.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тізбесін толық бермеу мемлекеттiк қызмет ұсынудан бас тарту үшiн негiздеме болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттiк қызмет көрсететін тiркеушi органның лауазымды тұлғасы өз қызметiнде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адам мен азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы егжей-тегжейлі ақпарат ұсыну;
4) сыпайы және әдепті болу;
5) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салуға жол бермеу, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) қызметті мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшейді.
19. Тіркеуші органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті қызметкерлердің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты тіркеуші органның Әкімшілік-кадр жұмысы департаментінің бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бастығынан 8 (7172) 24-05-84 телефон арқылы немесе мынадай мекенжайы бойынша: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47, Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі, № 1902-кабинеттен ала алады.

2) информационными стендами с образцами документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в регистрирующий орган:
1) заявление в произвольной форме;
2) контракт на недропользование (оригинал в трех экземплярах), включая все приложения к нему;
3) доверенность лицу, представляющему интересы получателя государственной услуги, за исключением первого руководителя получателя государственной услуги, имеющего право подписи без доверенности.
12. Заявление составляется в произвольной форме. Заполнение специальных бланков не требуется.
13. Прием документов осуществляется по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2117, телефон 24-04-76.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является регистрация (штамп и входящий номер, дата) заявления для получения государственной услуги в канцелярии регистрирующего органа.
15. Выдача акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию получателя государственной услуги либо его представителю по доверенности выдается нарочно при индивидуальной явке.
16. Основанием отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица регистрирующего органа, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость и корректность;
5) недопущение проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принятие по ним необходимых мер;
6) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа регистрирующего органа, ежегодно утверждаются приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных сотрудников получатель государственной услуги может получить от начальника управления контроля и документационного обеспечения Департамента административно-кадровой работы регистрирующего органа по телефону 8 (7172) 24-05-84, либо по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан, кабинет № 1902.

21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым мына мекенжай бойынша тіркеуші органға беріледі: 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47 үй, 2117-кабинет, телефон 24-04-76, интернет-ресурсы: www.mіnt.gov.kz.
Тіркеуші органның жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
22. Қызмет көрсету кезінде дөрекілік көрсетiлген жағдайларда шағым тіркеуші органға мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47-үй, 2117-кабинет, телефон 24-04-76, интернет-ресурсы: www.mіnt.gov.kz.
Тіркеуші органның жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Шағым, өтініш заңды тұлғаның толық атауын, почталық мекенжайын, шағымның шығыс нөмірі мен күнін көрсете отырып «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 Заңына сәйкес жасалады.
Шағым берген кезде әрекетіне шағым берілетін лаузымды тұлғаның аты және өтініш себептері мен талаптар көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым осы стандарттың 20 және 21-тармақтарында көрсетілген тіркеуші органның кеңсесінде тіркеледі. Шағым берген мемлекеттік қызметті алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні, шағымға жауап алу мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы ақпарат алуға болатын тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талонның берілуі шағымды қабылдауды растау болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағыЗаңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты тіркеуші органның www.mint.gov.kz ресми интернет ресурсынан алуға болады.
«Көмірсутек шикізатын және кең таралған
пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлескен барлау мен өндіруге
арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер
қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды
тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Жер қойнауын пайдалану операциясын жүргізуге арналған
келісімшартты мемлекеттік тіркеу
АКТІСІ
2 ____ жылғы «__» ________                                   № _____
____________________________________________________________________
(қала, аудан)
__________________________________________________ негізінде жасалған
(келісімшарт жасау негізі)
құзыретті орган _____________________________________________________
(құзыретті органның атауы)
мен мердігер ________________________________________________________
(мердігердің атауы)
арасында ________________________________________________ келісімшарт
(келісімшарт атауы)
тіркеледі.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісін берген мемлекеттiк орган басшысының Т.А.Ә., қолы
«Көмірсутек шикізатын және кең таралған
пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге
немесе бірлескен барлау мен өндіруге
арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер
қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды
тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в регистрирующий орган по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2117, телефон 24-04-76, интернет-ресурс: www.mint.gov.kz.
График работы регистрирующего органа: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
22. В случаях некорректного отношения при обслуживании, жалоба подается в регистрирующий орган по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2117, телефон 24-04-76, интернет-ресурс: www.mint.gov.kz.
График работы регистрирующего органа: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба, обращение составляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» с указанием полного наименования юридического лица, почтового адреса, исходящего номера и даты.
При подаче жалобы указываются фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии регистрирующего органа, указанного в пунктах 20 и 21 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу, сроков и места получения ответа на жалобу, контактных данных лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на официальном интернет-ресурсе регистрирующего органа www.mint.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация контрактов на недропользование,
за исключением контрактов на разведку,
добычу или совмещенную разведку и добычу
углеводородного сырья и
общераспространенных полезных ископаемых»
АКТ
государственной регистрации контракта
на проведение операций по недропользованию
№ _________                           «__» ________________2 ___ года
___________________
(город, район)
На основании _________________________________________________
(основание заключение контракта)
между
компетентным органом _______________________________________________
(наименование компетентного органа)
и
подрядчиком ________________________________________________________
(наименование подрядчика)
регистрируется контракт на _________________________________________
(наименование контракта)
____________________________________________________________________
Ф.И.О., подпись руководителя государственного органа, выдающего акт
государственной регистрации контракта на проведение операций по
недропользованию
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация контрактов на
недропользование, за исключением
контрактов на разведку, добычу или
совмещенную разведку и добычу
углеводородного сырья и
общераспространенных полезных
ископаемых»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое значение
показателя в
последующем году
Текущее значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Белгіленген мерзімде қызметті көрсету оқиғаларының %-ы (үлесі)
90%
2. Сапасы
2.1. Қызметті көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100%
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті көрсетудің сапасына және оны көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100%
3.2. Ақпаратқа электронды түрде қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100%
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок
90 %
2. Качество
2.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном виде
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования

100%
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100%
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1151 қаулысымен
бекітілген
«Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге
арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын
пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тiркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – тіркеуші орган) мына мекенжай бойынша көрсетеді: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47-үй, 2717-кабинет.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 17-бабының 11) тармақшасы және 36-бабының 4-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат тіркеуші органның интернет-ресурсында: www.mint.gov.kz, «Мемлекеттік қызмет» бөлімінде орналастырылады.
5. Осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiмшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алған кезде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Тіркеуші органның жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
100 %
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года № 1151
Стандарт государственной услуги
«Регистрация договора залога права недропользования, за
исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную
разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных
полезных ископаемых» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – регистрирующий орган) по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2717.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 11) статьи 17 и пункта 4 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе регистрирующего органа: www.mint.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, за исключением контрактов на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых, по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи получателем государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время получателем государственной услуги документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы регистрирующего органа: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

10. Мемлекеттік қызмет «Транспорт Тауэр» ғимаратында көрсетіледі. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру № 1 жеке есік арқылы жүзеге асырылады. Құқық тәртібін қолдау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет бекеті мен өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Ғимарат:
1) физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар есікпен;
2) құжат үлгілері бар ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін тіркеуші органға:
1) еркін нысандағы өтінішті;
2) белгіленген тәртіппен қол қойылған жер қойнауын пайдалану құқығының кепілі туралы шартты (түпнұсқа үш данада);
3) сенімхатсыз қол қоюға құқығы бар мемлекеттік қызметті алушының бірінші басшысын қоспағанда, мемлекеттік қызметті алушының мүддесін білдіретін адамға берілетін сенімхатты ұсынады.
12. Өтініш еркін нысанда жасалады. Арнайы бланктер толтыру талап етілмейді.
13. Құжаттарды қабылдау мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47-үй, 2117-кабинет, телефон 24-04-76.
14. Тіркеуші органның кеңсесінде мемлекеттік қызметті алу үшін өтінімді тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) осы стандарттың11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырғанын растау болып табылды.
15.  Мемлекеттік қызмет алушыға не сенімхат бойынша оның өкіліне жер қойнауын пайдалану құқығының кепілі шартын тіркеу туралы куәлік жеке келген кезде қолына тапсырылады.
16. Мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тартудың негізі:
1) осы стандарттың 11-тармағында көздеген құжаттардың толық тізбесін бермеу;
2) құзыретті органның жер қойнауын пайдалану құқығын кепілге беруге арналған рұқсатының жоқтығы болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін тіркеуші органның лауазымды тұлғасы өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
4) сыпайы және әдепті болу;
5) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйда көріністеріне жол бермеу, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) қызметті мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшейді.

10. Государственная услуга оказывается в здании «Транспорт Тауэр». Режим помещения: вход в здание осуществляется через отдельный вход № 1. Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Здание оборудовано:
1) входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) информационными стендами с образцами документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в регистрирующий орган:
1) заявление в произвольной форме;
2) договор о залоге права недропользования, подписанный в установленном порядке (оригинал в трех экземплярах);
3) доверенность лицу, представляющему интересы получателя государственной услуги, за исключением первого руководителя получателя государственной услуги, имеющего право подписи без доверенности.
После сверки два оригинала договора возвращаются получателю.
12. Заявление составляется в произвольной форме. Заполнение специальных бланков не требуется.
13. Прием документов осуществляется по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2117, телефон 24-04-76.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является регистрация (штамп и входящий номер, дата) заявления для получения государственной услуги в канцелярии регистрирующего органа.
15. Выдача свидетельства о регистрации договора залога права недропользования получателю государственной услуги либо его представителю по доверенности выдается нарочно при индивидуальной явке.
16. Основанием отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) отсутствие разрешения компетентного органа на передачу права недропользования в залог.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица регистрирующего органа, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость и корректность;
5) недопущение проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принятие по ним необходимых мер;
6) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.

26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты тіркеуші органның www.mint.gov.kz ресми интернет ресурсынан алуға болады.
«Көмірсутек шикізатын және кең
таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге немесе бірлескен
барлау мен өндіруге арналған
келісімшарттарды қоспағанда, жер
қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепілі туралы шартты
тіркеу туралы
КУӘЛІК
2 ____ жылғы «___»_____________                           № _________
_____________________________________________________________________
(қала, аудан)
Кепіл беруші: _______________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның атауы, мекенжайы, СТН)
Кепіл ұстаушы: ______________________________________________________
(банктің атауы, оның заңды мекенжайы)
_____________________________________________________________________
Кепіл шарты: ________________________________________________________
(нөмірі, күні)
Жер қойнауын пайдалану құқығының сипаттамасы: _______________________
_____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану операциясының түрі, кен орнының толық атауы)
Келісімшарт: ________________________________________________________
(келісімшарттың нөмірі мен жасалған күні)
Міндеттеменің сомасы: _______________________________________________
(санмен және жазумен)
Міндеттемені өтеу мерзімі: __________________________________________
(күні)
Ескертпе: ___________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепілі туралы шартты тіркеу туралы куәлікті берген мемлекеттік орган басшысының Т.А.Ә., қолы
«Көмірсутек шикізатын және кең
таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге немесе бірлескен
барлау мен өндіруге арналған
келісімшарттарды қоспағанда, жер
қойнауын пайдалану құқығының
кепіл шартын тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті көрсету оқиғаларының %-ы (үлесі)
90 %
2. Сапасы
2.1. Қызметті көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті көрсетудің сапасына және оны көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
3.2. Ақпаратқа электронды түрде қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)

26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на официальном интернет-ресурсе регистрирующего органа www.mint.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация договора залога права
недропользования, за исключением контрактов
на разведку, добычу или совмещенную
разведку и добычу углеводородного сырья и
общераспространенных полезных ископаемых»
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации договора о залоге права недропользования
№ _________                         «__» _______________ 2___ года
___________________
(город, район)
Залогодатель: ______________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, адрес, РНН)
____________________________________________________________________
Залогодержатель: ___________________________________________________
(наименование банка, его юридический адрес)
Договор залога: ____________________________________________________
(номер, дата)
Описание права недропользования: ___________________________________
____________________________________________________________________
(вид операции недропользования, полное наименование месторождения)
Контракт: __________________________________________________________
(номер и дата заключения контракта)
Сумма обязательства: _______________________________________________
(цифрой и прописью)
Срок погашения обязательства: ______________________________________
(дата)
Примечание: ________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О., подпись руководителя государственного органа, выдающего
свидетельство о регистрации залога права недропользования
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация договора залога права
недропользования, за исключением контрактов
на разведку, добычу или совмещенную
разведку и добычу углеводородного сырья и
общераспространенных полезных ископаемых»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
90 %
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном виде

100 %
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1151 қаулысымен
бекітілген
«Тарату қорын пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Тарату қорын пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – тіркеуші орган) мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47, 2717-кабинетте көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 111-бабының 6-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат тіркеуші органның интернет-ресурсында: www.mіnt.gov.kz, «Мемлекеттік қызмет» бөлімінде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша тарату қорының қаражатын пайдалануға рұқсат беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi - мемлекеттiк қызметті алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет мемлекеттiк қызмет алушы осы стандарттың11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмей көрсетіледі;
2) мемлекеттiк қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алған кезде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды алудың рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Тіркеуші органның жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет «Транспорт Тауэр» ғимаратында көрсетіледі. Үй-жай режим: ғимаратқа кіру № 1 жеке есік арқылы жүзеге асырылады. Құқық тәртібін қолдау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет бекеті мен өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Ғимарат:

100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
100 %
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года № 1151
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – регистрирующий орган) по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2717.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 6 статьи 111 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе регистрирующего органа: www.mint.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются разрешение на использование ликвидационного фонда по контрактам на недропользование, за исключением контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее тридцати календарных дней с момента подачи получателем государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время получателем государственной услуги документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы регистрирующего органа: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании «Транспорт Тауэр». Режим помещения: вход в здание осуществляется через отдельный вход № 1. Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Здание оборудовано:

1) физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруге арналған пандусы бар есікпен;
2) құжат үлгілері бар ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тіркеуші органға мемлекеттік қызмет алушы:
1) еркiн нысандағы өтiнiш;
2) тарату немесе консервациялау жобасын;
3) қоршаған ортаны қорғау саласындағы, жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі, өнеркәсіп қауіпсіздігі, санитариялық-эпидемиологиялық қызмет, жер ресурстарын басқару жөніндегі уәкілетті органдармен келісу хаттарының көшірмелерін;
4) сенiмхатсыз қол қоюға құқығы бар мемлекеттiк қызметті алушының бiрiншi басшысын қоспағанда, мемлекеттiк қызмет алушының мүдделерiн бiлдiретiн адамға берiлетiн сенiмхатты ұсынады.
12. Өтініш еркін нысанда жасалады. Арнайы бланктер толтыру талап етілмейді.
13. Құжаттар қабылдау мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Астана қаласы, Есiл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47 үй, 2117-кабинет, телефон 24-04-76.
14. Тiркеушi органның кеңсесiнде мемлекеттік қызметті алу үшін өтінімді тiркеу (мөртабан және кiрiс нөмiрi, күнi) осы стандарттың11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
15. Мемлекеттiк қызметті алушыға не сенімхат бойынша оның өкіліне жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша тарату қорының қаражатын пайдалануға рұқсат жеке келген кезде қолына беріледі.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тізбесін толық бермеу мемлекеттiк қызмет ұсынудан бас тарту үшiн негiздеме болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттiк қызмет көрсететін тiркеушi органның лауазымды тұлғасы өз қызметiнде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адам мен азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы егжей-тегжейлі ақпарат ұсыну;
4) сыпайы және әдепті болу;
5) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салуға жол бермеу, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) мемлекеттiк қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшейді.
19. Тіркеуші органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің бұйрығымен бекітіледі.

1) входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) информационными стендами с образцами документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в регистрирующий орган:
1) заявление в произвольной форме;
2) проект ликвидации или консервации;
3) копии писем-согласований с уполномоченными органами в области охраны окружающей среды, по изучению и использованию недр, промышленной безопасности, санитарно-эпидемиологической службы, по управлению земельными ресурсами;
4) доверенность лицу, представляющему интересы получателя государственной услуги, за исключением первого руководителя получателя, имеющего право подписи без доверенности.
12. Заявление составляется в произвольной форме. Заполнение специальных бланков не требуется.
13. Прием документов осуществляется по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2117, телефон 24-04-76.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является регистрация (штамп и входящий номер, дата) заявления для получения государственной услуги в канцелярии регистрирующего органа.
15. Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда по контрактам на недропользование получателю государственной услуги либо его представителю по доверенности выдается нарочно при индивидуальной явке.
16. Основанием отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица регистрирующего органа, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость и корректность;
5) недопущение проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принятия по ним необходимых мер;
6) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа регистрирующего органа, ежегодно утверждаются приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.

3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
3.2. Ақпаратқа электронды түрде қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100 %
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1151 қаулысымен
бекітілген
«Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан
Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды,
өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге
байланысты емес жер асты құрылыстарын салу және (немесе)
пайдалану үшін берілген жер қойнауын пайдалану
учаскелеріне сервитуттарды тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. ««Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда, барлауды, өндіруді жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге байланысты емес жер асты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауын пайдалану учаскелеріне сервитуттарды тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрі – тіркеуші орган) мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47, 2717-кабинетте көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 70-бабының 3-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат тіркеуші органның интернет-ресурсында: www.mіnt.gov.kz, «Мемлекеттік қызмет» бөлімінде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі көмірсутек шикізатын және кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісімшарттарды қоспағанда, барлау, өндіру жүргізу үшін берілген жер учаскелеріне сервитутты тіркеу туралы хабарлама-хат беру не қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi - мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірілмей көрсетіледі;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алған кезде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;

3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном виде
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
100 %
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года № 1151
Стандарт государственной услуги
«Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для
проведения разведки, добычи или строительства и (или)
эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или
добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики
Казахстан «О недрах и недропользовании»»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи или строительства и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О недрах и недропользовании»» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – регистрирующий орган) по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2717.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 3 статьи 70 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе регистрирующего органа: www.mint.gov.kz, в разделе «Государственные услуги».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются письмо-уведомление о регистрации сервитута на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи, за исключением контракта на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу углеводородного сырья и общераспространенных полезных ископаемых, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее тридцати календарных дней с момента подачи получателем государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут;

3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды алуға рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
8. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі, Салық кодексінде белгіленген тәртіппен сервитутты мемлекеттік тіркегені үшін немесе сервитуттың мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасы берілгені үшін алым алынады.
9. Тіркеуші органның жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет «Транспорт Тауэр» ғимаратында көрсетіледі. Үй-жай режим: ғимаратқа кіру № 1 жеке есік арқылы жүзеге асырылады. Құқық тәртібін қолдау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет бекеті мен өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары бар. Ғимарат:
1) физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруге арналған пандусы бар есікпен;
2) құжат үлгілері бар ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тіркеуші органға мемлекеттік қызмет алушы:
1) еркiн нысандағы өтiнiшті;
2) сервитут белгілеу туралы шартты немесе сот шешімін (нотариалдық куәландырылған көшірме);
3) сенiмхатсыз қол қоюға құқығы бар мемлекеттік қызмет алушының бiрiншi басшысын қоспағанда, мемлекеттік қызмет алушының мүдделерiн бiлдiретiн адамға берiлетiн сенiмхатты;
4) тіркеу алымының төленгенін растайтын төлем құжатты ұсынады.
12. Өтініш еркін нысанда жасалады. Арнайы бланктер толтыру талап етілмейді.
13. Құжаттар қабылдау мына мекенжай бойынша жүзеге асырылады: Астана қаласы, Есiл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 47 үй, 2117-кабинет, телефон 24-04-76.
14. Тiркеушi органның кеңсесiнде мемлекеттік қызметті алу үшін өтінімді тiркеу (мөртабан және кiрiс нөмiрi, күнi) осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
15. Мемлекеттік қызмет алушыға не сенімхат бойынша оның өкіліне жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша тарату қорының қаражатын пайдалануға рұқсат жеке келген кезде қолына беріледі.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тізбесін толық бермеу мемлекеттiк қызмет ұсынудан бас тарту үшiн негiздеме болып табылады.

3) максимально допустимое время получателем государственной услуги документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе, за оказание которой взимается сбор за государственную регистрацию сервитута и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию сервитута, в порядке, установленном Налоговым кодексом.
9. График работы регистрирующего органа: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов; кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании «Транспорт Тауэр». Режим помещения: вход в здание осуществляется через отдельный вход № 1. Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Здание оборудовано:
1) входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) информационными стендами с образцами документов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в регистрирующий орган:
1) заявление в произвольной форме;
2) договор об установлении сервитута или решение суда (нотариально заверенная копия);
3) доверенность лицу, представляющему интересы получателя государственной услуги, за исключением первого руководителя получателя, имеющего право подписи без доверенности;
4) платежный документ, удостоверяющий уплату регистрационного сбора.
12. Заявление составляется в произвольной форме. Заполнение специальных бланков не требуется.
13. Прием документов осуществляется по адресу: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 47, кабинет 2117, телефон 24-04-76.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является регистрация (штамп и входящий номер, дата) заявления для получения государственной услуги в канцелярии регистрирующего органа.
15. Выдача письма-уведомления о регистрации сервитута на участки недр, предоставленных для проведения разведки, добычи получателю государственной услуги либо его представителю по доверенности, производится нарочно при индивидуальной явке.
16. Основанием отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта.

25. Қабылданған шағым осы стандарттың 20 және 21-тармақтарында көрсетілген тіркеуші органның кеңсесінде тіркеледі. Шағым берген мемлекеттік қызметті алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні, шағымға жауап алу мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы ақпарат алуға болатын тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талонның берілуі шағымды қабылдауды растау болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағыЗаңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты тіркеуші органның www.mint.gov.kz ресми интернет ресурсынан алуға болады.
««Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану
туралы» Қазақстан Республикасының Заңында
көзделген жағдайларда, барлауды, өндіруді
жүргізу немесе барлауға немесе өндіруге
байланысты емес жер асты құрылыстарын салу
және (немесе) пайдалану үшін берілген жер
қойнауын пайдалану участкелеріне
сервитуттарды тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
90 %
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпарат қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
3.2. Ақпаратқа электронды түрде қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
100 %
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1151 қаулысымен
бекітілген
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған
келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – тіркеуші органдар) осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 12) тармақшасы және 68-бабының 3-тармағы негізінде көрсетіледі.

25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии регистрирующего органа, указанного в пунктах 20 и 21 настоящего стандарта. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу, сроков и места получения ответа на жалобу, контактных данных лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на официальном интернет-ресурсе регистрирующего органа www.mint.gov.kz.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Регистрация сервитутов на участки недр,
предоставленных для проведения разведки,
добычи или строительства и (или) эксплуатации
подземных сооружений, не связанных с
разведкой или добычей, в случаях,
предусмотренных Законом Республики Казахстан
«О недрах и недропользовании»»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и доступности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок
90 %
2. Качество
2.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
100 %
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
100 %
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном виде
100 %
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
100 %
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года № 1151
Стандарт государственной услуги
«Регистрация контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы (далее – регистрирующий орган) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 27 и пункта 3 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании».

4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы ақпарат республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстың жергілікті атқарушы органдардың осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген интернет-ресурстарында орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсi немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi - мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алған кезде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды алудың рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Мемлекеттік кызметті тіркеуші орган осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс кестеге орай көрсетеді.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін және қажетті құжаттарды дайындау үшін жағдай жасалады (күтіп отыруға арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналарған орындар қажетті құжаттар мен оларды толтыру үлгілерінің тізбесі бар стендтермен жабдықталған), өрт қауіпсіздігіне қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады, өткізу режимі көзделген.
Мүмкіндіктері шектеулі мемлекеттік қызметті алушылардың кедергісіз кіруін қамтамасыз ету үшін жабдықталған тұтқалар, пандустар және сүйеніштер көзделген.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
11. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тіркеуші органға мемлекеттік қызметті алушы:
1) еркiн нысандағы өтiнiшті;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшартты (үш данадағы түпнұсқа);
3) сенiмхатсыз қол қоюға құқығы бар мемлекеттік қызмет алушының бiрiншi басшысын қоспағанда, мемлекеттік қызмет алушының мүдделерiн бiлдiретiн адамға берiлетiн сенiмхатты ұсынады.
12. Өтініш еркін нысанда жасалады. Арнайы бланктер толтыру талап етілмейді.

4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи получателем государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время получателем документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается регистрирующими органами, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, графику работы, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, кроме выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для оказания государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности, предусмотрен пропускной режим.
Для обеспечения беспрепятственного доступа получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями предусматриваются оборудованные поручни, пандусы и перила.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в регистрирующий орган:
1) заявление в произвольной форме;
2) контракт на недропользование (оригинал в трех экземплярах);
3) доверенность лицу, представляющему интересы получателя государственной услуги, за исключением первого руководителя получателя государственной услуги, имеющего право подписи без доверенности.
12. Заявление составляется в произвольной форме. Заполнение специальных бланков не требуется.

13. Құжаттар қабылдау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады.
14. Тiркеушi органның кеңсесiнде мемлекеттік қызметті алу үшін өтінімді тiркеу (мөртабан және кiрiс нөмiрi, күнi) осы стандарттың11-тармағында көрсетiлген құжаттардың тапсырылғанын растау болып табылады.
15. Мемлекеттік қызметті алушыға не сенімхат бойынша оның өкіліне жер қойнауын пайдалануға арналған келiсiмшартты тiркеу актiсi жеке келген кезде қолына беріледі.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың тізбесін толық бермеу мемлекеттiк қызмет ұсынудан бас тарту үшiн негiздеме болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттiк қызмет көрсететін тiркеушi органның лауазымды тұлғасы өз қызметiнде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адам мен азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы егжей-тегжейлі ақпарат ұсыну;
4) сыпайы және әдепті болу;
5) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салуға жол бермеу, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
6) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелерi
18. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Тіркеуші органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртiбi
20. Мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті қызметкерлердің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты жұмыс кестесіне сәйкес тіркеуші органның құрылымдық бөлімшесінің бастығынан осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша ала алады.
21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым жұмыс кестесіне сәйкес осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органға беріледі.
22. Қызмет көрсету кезінде дөрекілік көрсетiлген жағдайларда шағым жұмыс кестесіне сәйкес осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органға беріледі.
23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Шағым, өтініш беруші заңды тұлғаның толық атауын, почталық мекенжайын, шығыс нөмірі мен күнін көрсете отырып «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 Заңына сәйкес жасалады.
Шағым берген кезде әрекетіне шағым берілетін лауазымды тұлғаның аты-жөні, өтініштің себептері мен талаптар көрсетілуі тиіс.

13. Прием документов осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является регистрация (штамп и входящий номер, дата) заявления для получения государственной услуги в канцелярии регистрирующего органа.
15. Выдача акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию получателю государственной услуги либо его представителю по доверенности выдается нарочно при индивидуальной явке.
16. Основанием отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица регистрирующих органов, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость и корректность;
5) недопущение проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принятия по ним необходимых мер;
6) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа регистрирующего органа, ежегодно утверждаются руководителем регистрирующего органа.
5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных cотрудников получатель государственной услуги может получить от руководителя структурного подразделения регистрирующего органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, согласно графику работы.
21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в регистрирующий орган по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, согласно графику работы.
22. В случаях некорректного отношения при обслуживании, жалоба подается в регистрирующие органы по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, согласно графику работы.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба, обращение составляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» с указанием полного наименования юридического лица, почтового адреса, исходящего номера и даты.
При подаче жалобы указываются фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.

25. Қабылданған шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген тіркеуші органның кеңсесінде тіркеледі. Шағым ұсынған мемлекеттік қызметті алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған қызметтік тұлғаның тегі және аты-жөні, шағымға жауап алу мерзімі және орны, шағымды қарау барысы жөнінде ақпарат алуға болатын тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон берілуі шағымды қабылдауды растау болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіп пен мерзімде жүзеге асырылады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпараттарды тіркеуші органның осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген интернет-ресурсынан алуға болады.
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
р/с
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы
Заңды мекен-жайы
Ресми сайт және/немесе басқа да шығу көздері
Құжаттарды қабылдау (жұмыс тәртібі, мекен-жайы)
Құжаттарды қарау (жұмыс тәртібі, мекен-жайы)
Байланыс ақпараты (телефон)
1
Астана қаласының әкімдігі, Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы
Астана қаласы, Иманов көшесі, 19, 10-қабат
www.astana.kzulpanUZO@mail.ru
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7172) 78-72-53
2
Алматы қаласының әкімдігі
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4
www.almaty.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (727) 271-65-25
3
Ақмола облысының әкімдігі, Ақмола облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 179 «а»
www.upp.akmol.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7162) 76-29-42
4
Ақтөбе облысының әкімдігі, Ақтөбе облысының Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
Ақтөбе көшесі, Әбілқайыр хан даңғылы 40
www.tabigi-aktobe.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі

25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии регистрирующего органа, указанного в приложении 1 к настоящему стандарту. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу, сроков и места получения ответа на жалобу, контактных данных лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе регистрирующего органа, указанного в приложении 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация контрактов на разведку,
добычу общераспространенных полезных
ископаемых»
п/п
Местный
исполнительный
орган области,
города
республиканского
значения, столицы
Юридический
адрес
Официальный
сайт и/или
другие
источники
Прием документов (режим работы,  адрес)
Рассмотрение документов (режим работы, адрес)
Контактная информация (телефон)
1
2
3
4
5
6
7
1
Акимат города
Астаны, Управление земельных отношений города Астаны
г. Астана, ул. Иманова, 19, 10 этаж
www.astana.kzulpanUZO@mail.ru
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8(7172)78-72-53
2
Акимат города
Алматы
г. Алматы,
пл.
Республики,
4
www.almaty.
kz
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8 (727)271-65-25
3
Акимат Акмолинской области, Управление предпринимательства и промышленности Акмолинской области
г. Кокшетау, улица Ауельбекова, 179 «а»
www.upp.akmol.kz
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8(7162)76-29-42
4
Акимат Актюбинской области, Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области
г. Актобе,
пр.
Абылхайыр-
хана 40.
www.tabigi-aktobe.kz
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье

8(7132) 54-17-01
5
Алматы облысының әкімдігі
Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі 131, № 410 кабинет
www.dpp.almaty-reg.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7282) 27-25-70,
8(7282) 27-13-31
6
Атырау облысының әкімдігі, Атырау облысы әкімдігінің Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
www.e-atyrau.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7122) 32-55-12,
8(7122) 35-45-59
7
Жамбыл облысының әкімдігі, Жамбыл облысы әкімдігінің Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 133-а
www.upr-taraz.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (7262) 43-67-97
8
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі, БҚО Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
Орал қаласы,
Х. Чурин көшесі, 116,
1-қабат,
№ 3 кабинет
www.business.bko.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (7112) 50-80-09,
8 (7112) 50-34-19
9
Қарағанды облысының әкімдігі
-
-
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
-
10
Қостанай облысының әкімдігі, Қостанай облысы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 195
www.dpp.kostanay.kz dpp@kostanay.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (7142) 57-52-32
11
Маңғыстау облысының әкімдігі, Маңғыстау облысының Жер қатынастары басқармасы
Ақтау қаласы, 23 шағын аудан, № 100 ғимарат,
2-қабат
www.aktau_UZO@mail.ru
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі

8(7132)54-17-01
5
Акимат Алматинской
области
г. Талдыкорган,
ул. Шевченко 131, кабинет № 410
www.dpp.almaty-reg.kz
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8(7282)27-25-70,
8(7282)27-13-31
6
Акимат Атырауской области, Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Атырауской области
г. Атырау, ул. Айтеке-би, 77
www.e-atyrau.kz
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8(7122)32-55-12,
8(7122)35-45-59
7
Акимат Жамбылской области, Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области
г. Тараз, пр. Абая, 133-а
www.upr-taraz.kz
с 9-00 ч. до
19-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
15-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
19-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
15-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8 (7262)43-67-97
8
Акимат
Западно-
Казахстанской
области,
Управление
предпринима-
тельства и
промышленности ЗКО
г. Уральск, ул. Х. Чурина, 116, 1 этаж, кабинет № 3
www.business.bko.kz
с 9-00 ч. до
18-30 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-30 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-30 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-30 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8 (7112)50-80-09,
8 (7112)50-34-19
9
Акимат Карагандинской области
-
-
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
-
10
Акимат Костанайской области, Управление предпринимательства и промышленности акимата Костанайской области
г. Костанай,ул.Баймагам-бетова, 195
www.dpp.kostanay.kzdpp@kostanay.kz
с 8-30 ч. до
18-00 ч. обед
с 12-30 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-15 ч. до
17-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8 (7142) 57-52-32
11
Акимат Мангистауской области, Управление земельных отношений Мангистауской области
г. Актау, мкр. 23, здание № 100, 2 этаж
www.aktau_UZO@mail.ru
с 9-00 ч. до
18-30 ч. обед
с 12-30 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-30 ч. обед
с 12-30 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье

8 (7292) 31-90-43
8 (7292) 31-90-95
12
Павлодар облысының әкімдігі, Павлодар облысының Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
Павлодар қаласы, Жеңіс даңғылы, 17, 204 және 205- кабинеттер
www.tabigat-goszakup.рavlodar.gov.kz dpr_pvl@mail.ru
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (7182) 32-66-18,
8 (7182) 32-16-81
13
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, Солтүстік Қазақстан облысының Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
Петропавл қаласы, Казақстан Конституциясы көшесі, 38, № 53, № 54 каб.
www.dpr.sko.kz dpr@sko.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (7152) 36-54-96,
8 (7152) 46-20-33
14
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі, Оңтүстік Қазақстан облысы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
Шымкент қаласы, Қазыбек би көшесі, 5, 303, 305-кабинеттер
www.dppuko.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (7252) 54-77-77,
8 (7252) 53-50-58,
8 (7252) 53-49-40,
8 (7252) 53-59-52
15
Қызылорда облысының әкімдігі, Қызылорда облысы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
Қызылорда қаласы, Абай даңғылы, 27
info@upp.orda.gov.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (7242) 23-41-66,
8 (7242) 23-99-01.
16
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
Өскемен қаласы М. Горький көшесі, 40
chancellery@akimvko.gov.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (7232) 24-18-94,
26-42-42
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізуге арналған
келісімшартты мемлекеттік тіркеу
АКТІСІ
2 ____ жылғы «__» ________                                    № _____
_____________________________________________________________________
(қала, аудан)
___________________________________________________________ негізінде
(келісімшарт жасау негізі)
жасалған құзыретті орган ____________________________________________
(құзыретті органның атауы)
мен мердігер ________________________________________________________
(мердігердің атауы)
арасында ________________________________________________ келісімшарт
(келісімшарт атауы)
тіркеледі.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісін берген мемлекеттiк орган басшысының Т.А.Ә., қолы
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

8 (7292) 31-90-43
8 (7292)31-90-95
12
Акимат Павлодарской области, Управление природных ресурсов
и регулирования
природопользования
Павлодарской
области
г. Павлодар, пл. Победы, 17, кабинеты 204 и 205
www.tabigat-goszakup.рavlodar.gov.kzdpr_pvl@mail.ru
с 9-00 ч. до
18-30 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-30 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-30 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-30 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8 (7182) 32-66-18,
8 (7182) 32-16-81
13
Акимат
Северо-
Казахстанской
области,
Управление
природных ресурсов
и регулирования
природопользования
Северо-
Казахстанской
области
г. Петро-
павловск,
ул.
Конституции
Казахстана,
38, каб. №
53, № 54
www.dpr.sko.kzdpr@sko.kz
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8 (7152)36-54-96,
8 (7152)
46-20-33
14
Акимат
Южно-Казахстанской
области,
Управление
предпринима-
тельства и
промышленности
Южно-Казахстанской
области
г. Шымкент,
ул. Казыбек
би, 5, кабинет 303, 305
www.dppuko.kz
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
14-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8 (7252)54-77-77,
8 (7252)53-50-58,
8 (7252)53-49-40,
8 (7252)53-59-52
15
Акимат
Кызылординской
области,
Управление
предпринима-
тельства и
промышленности
Кызылординской
области
г.
Кызылорда,
пр. Абая, 27
info@upp.orda.gov.kz
с 9-00 ч. до
19-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
15-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9-00 ч. до
19-00 ч. обед
с 13-00 ч. до
15-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8 (7242)
23-41-66,
8 (7242)
23-99-01
16
Акимат
Восточно-
Казахстанской
области
г. Усть-
Каменогорск,
ул. М.
Горького, 40
chancellery@akimvko.gov.kz
с 9.00 по
15.30
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
с 9.00 ч. до
18.00 ч. обед
с 11-00 ч. до
15-00 ч.
ежедневно.
Выходные дни
суббота,
воскресенье
8 (7232)
24-18-94,
26 42 42
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых»
АКТ
государственной регистрации контракта
на проведение операций по недропользованию
№ _________                      «__» ________________ 2___ года
___________________
(город, район)
На основании ______________________________________________________
(основание заключение контракта)
между
компетентным органом ______________________________________________
(наименование компетентного органа)
и
подрядчиком _______________________________________________________
(наименование подрядчика)
Регистрируется контракт на ________________________________________
(наименование контракта)
___________________________________________________________________
Ф.И.О., подпись руководителя государственного органа, выдающего акт
государственной регистрации контракта на проведение операций по
недропользованию
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Регистрация контрактов на разведку,
добычу общераспространенных полезных
ископаемых»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение показателя
Целевое значение
показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

100 %
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
100 %
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 1151 қаулысымен
бекітілген
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер
қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – тіркеуші орган) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша көрсетеді.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 13) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстың жергілікті атқарушы органдарының осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген интернет-ресурстарында орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлік не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi - мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі;
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды алудың рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Мемлекеттік кызметті осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасының еңбек заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда жұмыс кестесіне сай тіркеуші орган көрсетеді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды күту және дайындау үшін жағдайлар жасалады (күтіп отыруға арналған креслолар, құжаттарды толтыруға арналарған орындар қажетті құжаттар мен оларды толтыру үлгілерінің тізбесі бар стендтермен жабдықталған), өрт қауіпсіздігіне қарсы қауіпсіздік шаралары қабылданады, өткізу режимі көзделген. Физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдар мемлекеттік қызметті кедергісіз алуы үшін жабдықталған тұтқалар, пандустар және сүйеніштер көзделген.

100 %
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей, удовлетворенных вежливостью персонала
100 %
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2012 года № 1121
Стандарт оказания государственной услуги
«Регистрация договора залога права недропользования на
разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы (далее – регистрирующий орган) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 13) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи получателем государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время получателем государственной услуги документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается регистрирующим органом, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, графику работы, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, кроме выходных и праздничных дней.
10. Для оказания государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения), принимаются меры противопожарной безопасности, предусмотрен пропускной режим.
Для обеспечения беспрепятственного доступа получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями предусматриваются оборудованные поручни, пандусы и перила.

21. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым жұмыс кестесіне сәйкес осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органға беріледі.
22. Қызмет көрсету кезінде дөрекілік көрсетiлген жағдайларда шағым жұмыс кестесіне сәйкес осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органға беріледі.
23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
24. Шағым, өтініш беруші заңды тұлғаның толық атауын, почталық мекенжайын, шағымның шығыс нөмірі мен күнін көрсете отырып «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 Заңына сәйкес әзірленеді.
Шағым берген кезде әрекетіне шағым берілетін лауазымды тұлғаның тегі, аты-жөні, өтініштің талаптары мен себебі көрсетіледі.
25. Қабылданған шағым тіркеу органдарының кеңсесінде тіркеледі. Шағым берген мемлекеттік қызметті алушыға күні және уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні, шағымға жауап алу мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы ақпарат алуға болатын тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талонның берілуі шағымды қабылдауды растау болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпараттарды тіркеуші органның осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген интернет-ресурсынан алуға болады.
«Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану
құқығының кепiл шартын тiркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
р/с
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы
Заңды мекен-жайы
Ресми сайт және/немесе басқа да шығу көздері
Құжаттарды қабылдау (жұмыс тәртібі, мекен-жайы)
Құжаттарды қарау (жұмыс тәртібі, мекен-жайы)
Байланыс ақпараты (телефон)
1
Астана қаласының әкімдігі, Астана қаласының Жер қатынастары басқармасы
Астана қаласы, Иманов көшесі, 19, 10-қабат
www.astana.kzulpanUZO@mail.ru
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7172) 78-72-53
2
Алматы қаласының әкімдігі
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4
www.almaty.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі

21. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в регистрирующий орган по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, согласно графику работы.
22. В случаях некорректного отношения при обслуживании, жалоба подается в регистрирующий орган по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, согласно графику работы.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба, обращение составляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» с указанием полного наименования юридического лица, почтового адреса, исходящего номера и даты.
При подаче жалобы указываются фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии регистрирующего органа, указанного в приложении 1 к настоящему стандарту. Подтверждением принятия жалобы является выдача получателю государственной услуги, подавшему жалобу, талона с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу, сроков и места получения ответа на жалобу, контактных данных лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на интернет-ресурсе регистрирующего органа, указанного в приложении 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных
ископаемых»
п/п
Местный
исполнительный
орган области,
города
республиканского
значения, столицы
Юридический
адрес
Официальный
сайт и/или
другие
источники
Прием
документов
(режим работы,
адрес)
Рассмотрение
документов
(режим
работы,
адрес)
Контактная
информация
(телефон)
1
2
3
4
5
6
7
1
Акимат города Астаны, Управление
земельных отношений города Астаны
г. Астана,
ул. Иманова,
19, 10 этаж
www.astana.kzulpanUZO@mail.ru
с 9-00 ч. до 18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни
суббота, воскресенье
с 9-00 ч. до 18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота,
воскресенье
8(7172) 78-72-53
2
Акимат города Алматы
г. Алматы, пл. Республики, 4
www.almaty.kz
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни
суббота,
воскресенье

8 (727) 271-65-25
3
Ақмола облысының әкімдігі, Ақмола облысының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 179 «а»
www.upp.akmol.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7162) 76-29-42
4
Ақтөбе облысының әкімдігі, Ақтөбе облысының Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
Ақтөбе көшесі, Әбілқайыр хан даңғылы 40
www.tabigi-aktobe.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7132) 54-17-01
5
Алматы облысының әкімдігі
Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі 131, № 410 кабинет
www.dpp.almaty-reg.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7282) 27-25-70,
8(7282) 27-13-31
6
Атырау облысының әкімдігі, Атырау облысы әкімдігінің Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
www.e-atyrau.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8(7122) 32-55-12,
8(7122) 35-45-59
7
Жамбыл облысының әкімдігі, Жамбыл облысы әкімдігінің Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 133-а
www.upr-taraz.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
8 (7262) 43-67-97
8
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі, БҚО Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
Орал қаласы,
Х. Чурин көшесі, 116,
1-қабат,
№ 3 кабинет
www.business.bko.kz
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі
Күн сайын сағ. 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін.
Түскі үзіліс сағ. 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін.
Демалыс күндері сенбі, жексенбі

8 (727) 271-65-25
3
Акимат Акмолинской
области,
Управление
предпринима-
тельства и
промышленности
Акмолинской
области
г. Кокшетау, улица Ауельбекова, 179 «а»
www.upp.akmol.kz
с 9-00 ч. до
18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
с 9-00 ч. до 18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
8(7162) 76-29-42
4
Акимат Актюбинской
области, Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области
г. Актобе, пр. Абылхайыр-хана 40.
www.tabigi-aktobe.kz
с 9-00 ч. до 18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
с 9-00 ч. до 18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
8(7132) 54-17-01
5
Акимат Алматинской
области
г. Талдыкорган, ул. Шевченко 131, кабинет № 410
www.dpp.almaty-reg.kz
с 9-00 ч. до18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
с 9-00 ч. до 18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
8(7282) 27-25-70,
8(7282) 27-13-31
6
Акимат Атырауской области, Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Атырауской области
г. Атырау, ул. Айтеке-би, 77
www.e-atyrau.kz
с 9-00 ч. до 18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
с 9-00 ч. до 18-00 ч. обед с 13-00 ч. до 14-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
8(7122) 32-55-12,
8(7122) 35-45-59
7
Акимат Жамбылской
области, Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области
г. Тараз, пр. Абая, 133-а
www.upr-taraz.kz
с 9-00 ч. до 19-00 ч. обед с 13-00 ч. до 15-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
с 9-00 ч. до 19-00 ч. обед с 13-00 ч. до 15-00 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
8 (7262) 43-67-97
8
Акимат Западно-
Казахстанской области, Управление предпринимательства и промышленности ЗКО
г. Уральск, ул. Х. Чурина, 116, 1 этаж, кабинет № 3
www.business.bko.kz
с 9-00 ч. до 18-30 ч. обед с 13-00 ч. до 14-30 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье
с 9-00 ч. до 18-30 ч. обед с 13-00 ч. до 14-30 ч. ежедневно. Выходные дни суббота, воскресенье