Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 141 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 141 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 34-бабына, «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Бiлiктiлiк санатын бермей маман сертификатын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Бiлiктiлiк санатын бере отырып маман сертификатын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Медициналық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Денсаулық сақтау субъектiлерiнiң қызметiне тәуелсiз сараптама жүргiзу үшiн жеке тұлғаларды аккредиттеу туралы куәлiк беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларын аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандарты;
7) «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамасының белгiлi түрiн өндiру құқығына бiлiктiлiк беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
8) «Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргiзуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
«Бiлiктiлiк санатын бермей, маман сертификатын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2013 N 158 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Біліктілік санатын бермей, маман сертификатын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің облыстардың, Астана және Алматы қалаларының аумақтық департаменттері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 1173. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 141
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность»;
6) стандарт государственной услуги «Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов»;
7) стандарт государственной услуги «Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 1173
Стандарт государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной
категории»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2013 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан областей, городов Астаны и Алматы (далее – уполномоченный орган), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 176-бабына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына (бұдан әрі – «Ақпараттандыру туралы» Заң), «Денсаулық сақтау саласындағы мамандарға арналған біліктілік емтиханын өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 6 қарашадағы № 661 бұйрығына, «Медицина және фармацевтика мамандықтарының номенклатурасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 24 қарашадағы № 774 бұйрығына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның үй-жайларында стенділер мен ақпарат тақталарында;
3) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат саll-орталықтың (1414) телефоны арқылы да ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша біліктілік санатын бермей, маман сертификатын (бұдан әрі – сертификат) беру не уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы дәлелді бас тарту болып табылады.
Тұтынушы уәкілетті органға сертификатты қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, сертификат электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен расталады және уәкілетті орган басшысының қолы қойылады.
Сертификат уәкілетті органның басшысы оны беру туралы шешім шығарған күнiнен бастап Қазақстан Республикасының аумағында бес жыл бойы қолданылады.
6. Мемлекеттік қызмет медициналық білімі бар сертификат алуға үміткер жеке тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде:
тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік он бес күнді құрайды;
құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
2) порталға жүгінген кезде:
тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік он бес күнді құрайды.
Егер уәкілетті орган осы стандартта белгіленген мерзімде тұтынушыға сертификатты бермеген не сертификатты беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оны беру мерзімі аяқталған күннен бастап сертификат берілді деп саналады.

2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 176 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» (далее – Закон «Об информатизации»), приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 661 «Об утверждении Правил проведения квалификационных экзаменов для специалистов в области здравоохранения», приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 774 «Об утверждении Номенклатуры медицинских и фармацевтических специальностей».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mz.gov.kz;
2) в помещениях уполномоченного органа на стендах и информационных досках по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
3) на портале.
Информация о государственной услуге может быть также предоставлена по телефону саll-центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории (далее – сертификат) по установленной форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту, либо мотивированный отказ в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
В случае обращения потребителя в уполномоченный орган за получением сертификата на бумажном носителе, сертификат оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем уполномоченного органа.
Сертификат действует на территории Республики Казахстан в течение пяти лет со дня вынесения решения о его выдаче руководителем уполномоченного органа.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, имеющим медицинское образование, претендующим на получение сертификата (далее – потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в уполномоченный орган:
с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, составляет пятнадцать календарных дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут;
2) при обращении на портал:
с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, составляет пятнадцать календарных дней.
В случаях, если уполномоченным органом в установленный настоящим стандартом срок потребителю не выдан сертификат либо не предоставлен мотивированный отказ в выдаче сертификата, то с даты истечения срока его выдачи сертификат считается выданным.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) уәкілетті органның Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен.
Құжаттарды қабылдау жұмыс күндері сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүзеге асырылады. Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртібінде жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) порталда – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет ұсынылатын орын:
1) құжаттарды толтыруға арналған орын уәкілетті орган ғимаратында қажетті құжаттардың тізбесі және өтініштерді толтыру үлгісі бар тағанмен жарақталған;
2) тестілеу өткізуге арналған орын осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның ғимаратында орналасқан.
Үй-жайлар компьютерлермен жарақталған.
Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар және лифтілер көзделген;
3) порталда – тұтынушының «жеке кабинетінде».
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
уәкілетті органға:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер.
Тұтынушының өкілі жүгінген жағдайда – өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдік ету құқығына уәкілеттілігін куәландыратын құжат ұсынылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Порталда:
1) тұтынушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәліметтер.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштің нысаны www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылады, сондай-ақ уәкілетті органның үй-жайларында көпшілікке қолжетімді орындарда орналасқан стенділерде ілінеді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрату толтырылады.
13. Құжаттарды қабылдау «жалғыз терезе» қағидаты бойынша осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұратуды жіберу тұтынушының «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады. Сұрату автоматты түрде мемлекеттік органға – таңдап алынған қызмет түріне сәйкес адресатқа жіберіледі.
Уәкілетті органның қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, тұтынушының құжаттарын осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін зерделейді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда уәкілетті органның қызметкері екі жұмыс күні ішінде құжаттарды одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
Құжаттар қабылданған күннен бастап екі жұмыс күні өткеннен кейін уәкілетті орган құжаттардың толық болмауы себебінен мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Егер тұтынушы құжаттарды толық көлемде тапсырған жағдайда, ол тестілеуге жіберіледі.
Уәкілетті орган тестілеуді өткізу орнын, күні мен уақытын көрсете отырып, тестілеуден өтетін тұтынушылардың тізімін қалыптастырады және іледі.
Тұтынушы портал арқылы жүгінген кезде тестілеуді өткізу орны мен күні туралы ақпарат оның «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Тестілеу денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жүргізіледі.
Тестілеу нәтижелері теріс болған жағдайда тұтынушыға сертификат берілмейді.
Тестілеуден оң нәтижемен өткен кезде уәкілетті орган басшысының қолы және мөрі қойылған сертификат беріледі.
Сертификат бес жыл мерзімге беріледі.

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) уполномоченного органа ежедневно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется в рабочие дни с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
2) на портале - круглосуточно.
10. Место предоставления государственной услуги:
1) место для заполнения документов оснащено стойкой с перечнем необходимых документов и образцом заполнения заявления в здании уполномоченного органа;
2) место для проведения тестирования располагается в здании уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Помещения оснащены компьютерами.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
3) На портале - в «личном кабинете» потребителя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
в уполномоченный орган:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя;
3) сведения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
В случае обращения представителя потребителя - представляются документ, удостоверяющий личность представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на право представительства.
Сведения документов, удостоверяющие личность, содержащиеся в государственных информационных системах, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного должностного лица.
На портале:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
2) сведения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту.
12. Форма заявления для получения государственной услуги размещается на интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mz.gov.kz, а также вывешивается на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения уполномоченного органа.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Прием документов осуществляется по принципу «одного окна» через канцелярию уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» потребителя. Запрос автоматически направляется государственному органу - адресату в соответствии с выбранной услугой.
Сотрудник уполномоченного органа проверяет полноту представленных документов, изучает документы потребителя на соответствие перечню, указанному в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник уполномоченного органа в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов уполномоченный орган не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
В случае, если документы представлены потребителем в полном объеме, он допускается к тестированию.
Уполномоченным органом формируются и вывешиваются списки потребителей на тестирование с указанием места, даты и времени проведения тестирования.
При обращении потребителя через портал информация о месте и дате проведения тестирования направляется в его «личный кабинет».
Тестирование проводится в порядке, определяемом уполномоченным органом в области здравоохранения.
В случае отрицательного результата тестирования потребителю сертификат не выдается.
При положительном прохождении тестирования потребителю выдается сертификат за подписью руководителя и печатью уполномоченного органа.
Сертификат выдается сроком на пять лет.

14. Құжаттар уәкілетті органның кеңсесі арқылы қабылданған жағдайда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрату салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) өтінішке қоса берілген құжаттардың саны;
4) өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметті алуға өтініштің қабылданғаны туралы және мемлекеттік қызмет нәтижесінің күні мен уақыты көрсетілген хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тұтынушыға:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде – осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша қолма-қол (тұтынушының өзі не өкілінің келуі) беріледі;
2) порталға жүгінген кезде – тұтынушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Тестілеудің теріс нәтижесін алу, сондай-ақ «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіз болып табылады.
Порталда уәкілетті органның мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың себебін көрсете отырып, дәлелді жауабын тұтынушы электрондық құжат нысанында «жеке кабинетінен» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет жөніндегі толық ақпарат ұсыну;
4) сыпайылық;
5) тұтынушы қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіліп отырады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдемдесу осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» саll-орталығы (1414) телефоны арқылы да алуға болады.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша немесе Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетіне (бұдан әрі – Комитет) беріледі.

14. При приеме документов через канцелярию уполномоченного органа выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества приложенных документов к заявлению;
4) фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего заявление.
При обращении через портал, потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги потребителю доставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган - нарочно (личное посещение потребителя либо представителя) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) при обращении на портал - в «личный кабинет» потребителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются получение отрицательного результата тестирования, а также основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
На портале мотивированный ответ уполномоченного органа с указанием причины отказа в предоставлении государственной услуги потребитель получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган при предоставлении государственной услуги руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителем измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа, ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандартов данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудника уполномоченного органа, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования также можно получить по телефону сall-центра «электронного правительства» (1414).
21. В случае несогласия с результатами предоставления государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, или в Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Дом министерств, 5 подъезд.

22. Тұтынушыға дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті орган басшысының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, тұтынушы азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндері Комитеттің немесе уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қояды.
Шағымды беру кезінде уәкілетті органның атауы, әрекетіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі, аты-жөні, өтініш беру себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Шағымды қабылдауды растау уәкілетті органның кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау  тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері тұтынушыға поштамен жазбаша түрде тапсырыс тәртібінде не қол қойылып қолма-қол ұсыну арқылы хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органнан алуға болады.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін, тұтынушыға «жеке кабинетінен» уәкілетті органда өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты алу үшін тұтынушы осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген мекенжайлар бойынша уәкілетті органға жүгінеді.
«Біліктілік санатын бермей, маман
сертификатын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
Р/с №
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» ММ (бұдан әрі – Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс  13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ

22. В случае некорректного обслуживания потребителя, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель имеет право обратиться в суд в порядке, установленном гражданским законодательством.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярии Комитета или уполномоченного органа в рабочие дни.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес потребителя. Жалоба подписывается потребителем.
При подаче жалобы указываются наименование уполномоченного органа, должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результаты рассмотрения жалобы сообщаются потребителю в письменном виде по почте в заказном порядке либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить в Комитете и его уполномоченных органах, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
При обращении на портал после отправки электронного обращения потребителю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в уполномоченном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. За дополнительной информацией по получению государственной услуги потребитель обращается в уполномоченный орган по адресам, указанным согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
Контактные данные
Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
и его территориальных департаментов
п/п
Наименование Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
Адрес расположения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
График работы
Номер телефона отдела аттестации, аккредитации и лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет)
Город Астана, Дом министерств, 5 подъезд
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
ГУ «Департамент Комитета по городу Астане»

Астана қаласы, Иманов к-сі, 19 «Алматы» бизнес-орталығы, 11-қабат
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 78-74-65
8(7172) 78-75-09
3
«Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
Алматы қаласы, Абылай хан даңғылы, 63
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7272) 73-12-92
8(7272) 73-16-84
4
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков к-сі, 98
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс  13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7162) 25-14-43
8(7162) 40-18-86
5
«Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтөбе қаласы, Селиверстов к-сі, 9Б (Тілеу батыр)
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7132) 50-15-28
8(7132) 50-15-61
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Жансүгіров к-сі, 149
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7282) 24-43-59
8(7282) 21-02-23
7
«Комитеттің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
Атырау қаласы, Байтұрсынов к-сі, 53
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7122) 27-31-94
8(7122) 27-31-94
8
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 215
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7112) 51-04-75
8(7112) 51-21-11
9
«Комитеттің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
Тараз қаласы, Қазыбек би к-сі, 142 а
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7262) 50-07-93 45-99-60
8(7262) 50-07-92
10
«Комитеттің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
Қарағанды қаласы, Шахтерлер даңғылы, 78
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7212) 79-29-86
8(7212) 33-42-48
11
«Комитеттің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
Қызылорда қаласы, Мұратбаев к-сі, 13
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7242) 23-45-34
8(7242) 23-48-97
12
«Комитеттің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
Қостанай қаласы, Баймағамбетов к-сі, 195
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7142) 54-36-26
8(7142) 54-98-90
13
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтау қаласы, 9-шағын аудан, 23
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8 (7292) 42-09-47
8(7292) 42-09-47
14
«Комитеттің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Шымкент қаласы, Д. Қонаев к-сі, 27
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7252) 39-07-22
8(7252) 39-02-69
15
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов к-сі, 59
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін

Город Астана, ул. Иманова, 19 Бизнес-центр «Алматы» 11 этаж
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до14-30 в рабочие дни
8(7172) 78-74-65
8(7172) 78-75-09
3
ГУ «Департамент Комитета по городу Алматы»
Город Алматы, пр. Абылай хана, 63
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7272) 73-12-92
8(7272) 73-16-84
4
ГУ «Департамент Комитета по Акмолинской области»
Город Кокшетау, ул. Ауельбекова, 98
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7162) 25-14-43
8(7162) 40-18-86
5
ГУ «Департамент Комитета по Актюбинской области»
Город Актобе, ул. Селиверстова, 9Б (Тілеу батыр)
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7132) 50-15-28
8(7132) 50-15-61
6
ГУ «Департамент Комитета по Алматинской области»
Город Талдыкорган, ул. Жансугурова, 149
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7282) 24-43-59
8(7282) 21-02-23
7
ГУ «Департамент Комитета по Атырауской области»
Город Атырау, ул. Байтурсынова, 53
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7122) 27-31-94
8(7122) 27-31-94
8
ГУ «Департамент Комитета по Западно-Казахстанской области»
Город Уральск, пр. Достык-Дружба, 215
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7112) 51-04-75
8(7112) 51-21-11
9
ГУ «Департамент Комитета по Жамбылской области»
Город Тараз, ул. Казыбек би, 142 а
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7262) 50-07-93
45-99-60
8(7262) 50-07-92
10
ГУ «Департамент Комитета по Карагандинской области»
Город Караганда, проспект Шахтеров, 78
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7212) 79-29-86
8(7212) 33-42-48
11
ГУ «Департамент Комитета по Кызылординской области»
Город Кызылорда, ул. Муратбаева, 13
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7242) 23-45-34
8(7242) 23-48-97
12
ГУ «Департамент Комитета по Костанайской области»
Город Костанай, ул. Баймагамбетова, 195
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7142) 54-36-26
8(7142) 54-98-90
13
ГУ «Департамент Комитета по Мангистауской области»
Город Актау, микрорайон 9, 23
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8 (7292) 42-09-47
8(7292) 42-09-47
14
ГУ «Департамент Комитета по Южно-Казахстанской области»
Город Шымкент, ул. Н. Торекулова, б/н
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7252) 41-30-17
8(7252) 41-30-97
15
ГУ «Департамент Комитета по Павлодарской области»
Город Павлодар, ул. Лермонтова, 59
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни

8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
16
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы к-сі, 36
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7152) 46-97-39
8(7152) 36-02-22
17
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7232) 76-13-23
8(7232) 76-54-44
«Біліктілік санатын бермей,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
Маман сертификаты
Осы маман сертификаты________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________мамандығы бойынша
(номенклатура бойынша мамандық)
біліктілік санаты тағайындалмай берілді.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының 20_____ жылғы «___»_____________ № _____ бұйрығы
Сертификат 20 ____ жылғы « ___» ____________ дейiн жарамды
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының қолы
________________
М.О.
Тiркеу № ___________
Берiлген күнi 20__ жылғы «__»___________
«Біліктілік санатын бермей, маман
сертификатын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
____________________________________
____________________________________
(уәкілетті органның атауы)
басшысына
____________________________________
(кімнен)
____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Тұрғылықты мекенжайы:_______________
___________________________________
ӨТІНІШ
Сізден_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мамандығы бойынша біліктілік санатын бермей, міндетті біліктілік емтиханына жіберуіңізді сұраймын.
____________________
(тұтынушының қолы)
___________________
(толтырылған күні)
«Біліктілік санатын бермей,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
«Біліктілік санатын бермей,
маман сертификатын беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы

8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
16
ГУ «Департамент Комитета по Северо-Казахстанской области»
Город Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 36
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7152) 46-97-39
8(7152) 36-02-22
17
ГУ «Департамент Комитета по Восточно-Казахстанской области»
Город Усть-Каменогорск, пр. Независимости, 9/1
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232) 76-13-23
8(7232) 76-54-44
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
форма
Сертификат специалиста
Настоящий сертификат специалиста выдан ____________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
без присвоения квалификационной категории по специальности
___________________________________________________________________
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение о его
выдаче от «____» ___________ 20 ____ года № ________
Сертификат действителен до «____» ___________ 20 ____ года
Подпись руководителя государственного органа, вынесшего решение о его
выдаче ________________
М.П.                       Регистрационный № ____
Дата выдачи «____» ___________ 20 ___ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
форма
Руководителю
_____________________________________
_____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от
_____________________________________
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Место проживания:
_____________________________________
_____________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас допустить к обязательному квалификационному экзамену
без присвоения квалификационной категории по специальности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________
(подпись потребителя)
__________________
(дата заполнения)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста без
присвоения квалификационной категории»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1. Своевременность

1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
«Бiлiктiлiк санатын бере отырып, маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2013 N 158 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. «Бiлiктiлiк санатын бере отырып, маман сертификатын беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – МФҚБК аумақтық департаменттері), мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (бұдан әрі – МСЭҚК) және МСЭҚК аумақтық департаменттері көрсетеді, сондай-ақ «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 176-бабына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – «Ақпараттандыру туралы» Заң) 29-бабына, «Денсаулық сақтау саласындағы мамандарға арналған біліктілік емтиханын өткізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 6 қарашадағы № 661 бұйрығына (бұдан әрі – Ереже), «Медицина және фармацевтика мамандықтарының номенклатурасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 24 қарашадағы № 774 бұйрығына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:

1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 1173
Стандарт государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2013 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными департаментами Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – территориальные департаменты ККМФД), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – КГСЭН) и территориальными департаментами КГСЭН, адреса и графики работ которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 176 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» (далее – Закон «Об информатизации»), приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 661 «Об утверждении Правил проведения квалификационных экзаменов для специалистов в области здравоохранения» (далее – Правила), приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года № 774 «Об утверждении Номенклатуры медицинских и фармацевтических специальностей».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:

1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша МСЭҚК және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің үй-жайларында стенділер мен ақпарат тақталарында;
3) порталда орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат саll-орталықтың (1414) телефоны арқылы да ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша біліктілік санатын бере отырып, маман сертификатын (бұдан әрі – сертификат) беру немесе уәкілетті лауазымды тұлғаның электрондық цифрлық қол таңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы уәжделген бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен тәртіппен ерікті біліктілік емтиханын (тестілеу және әңгімелесу) өткізу арқылы ұсынылады.
Тұтынушы МСЭҚК-ге және оның аумақтық департаменттеріне, МФҚБК аумақтық департаменттеріне сертификатты қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, сертификат электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен расталады және МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері басшысының қолы қойылады.
Сертификат МФҚБК аумақтық департаменттерінің, МСЭҚК-нің және МСЭҚК аумақтық департаменттерінің басшысы оны беру туралы шешім шығарған күнiнен бастап Қазақстан Республикасының аумағында бес жыл бойы қолданылады.
6. Мемлекеттік қызмет медициналық білімі бар сертификат алуға үміткер жеке тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет МФҚБК аумақтық департаментінде, МСЭҚК және оның аумақтық департаментінде ерікті біліктілік емтиханын өткізу тиісінше МФҚБК, МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК немесе МСЭҚК аумақтық департаменттері бекітетін кестелерге (бұдан әрі – кестелер) сәйкес, тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетіледі;
2) құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезіндегі ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) порталда тиісінше МФҚБК-де, МФҚБК аумақтық департаменттерінде, МСЭҚК немесе МСЭҚК аумақтық департаменттерінде ерікті біліктілік емтиханын өткізу кестесіне сәйкес тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде көрсетіледі;
МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері немесе МФҚБК аумақтық департаменттері осы стандартта белгіленген мерзімде тұтынушыға сертификатты бермеген не сертификатты беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оны беру мерзімі аяқталған күннен бастап сертификат берілді деп саналады.

1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство): www.mz.gov.kz;
2) в помещениях КГСЭН и его территориальных департаментов, территориальных департаментов ККМФД, на стендах и информационных досках по адресам, указанным в приложениях 12 к настоящему стандарту;
3) на портале.
Информация о государственной услуге предоставляется по телефону саll-центра: (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории (далее – сертификат) по установленной форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
Государственная услуга предоставляется посредством проведения добровольного квалификационного экзамена (тестирования и собеседования) в порядке, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения.
В случае обращения потребителя в КГСЭН и его территориальные департаменты, территориальный департамент ККМФД за получением сертификата на бумажном носителе, сертификат оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем территориальных департаментов ККМФД, КГСЭН или территориальных департаментов КГСЭН.
Сертификат действует на территории Республики Казахстан в течение пяти лет со дня вынесения решения о его выдаче руководителем территориальных департаментов ККМФД, КГСЭН или территориальных департаментов КГСЭН.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, имеющим медицинское образование, претендующим на получение сертификата (далее – потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга в территориальном департаменте ККМФД, в КГСЭН и его территориальном департаменте оказывается согласно графикам проведения добровольного квалификационного экзамена, утверждаемым соответственно ККМФД, территориальными департаментами ККМФД, КГСЭН или территориальными департаментами КГСЭН (далее – графики) в течение тридцати календарных дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 20 минут;
4) на портале согласно графикам проведения добровольного квалификационного экзамена, утверждаемым соответственно ККМФД, территориальными департаментами ККМФД, КГСЭН или территориальными департаментами КГСЭН в течение тридцати календарных дней с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случаях, если КГСЭН, территориальными департаментами КГСЭН или территориальными департаментами ККМФД в установленный настоящим стандартом срок потребителю не выдан сертификат либо не представлен мотивированный отказ в выдаче сертификата, то с даты истечения срока его выдачи сертификат считается выданным.

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Жұмыс кестесі:
1) МСЭҚК және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес  демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен.
Кестелер Министрліктің интернет-ресурсында (www.mz.gov.kz) орналастырылады және МФҚБК аумақтық департаменттерінің, МСЭҚК аумақтық департаменттерінің үй-жайларында көпшілікке қолжетімді орындарында стенділерде ілінеді.
Құжаттарды қабылдау жұмыс күндері сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүзеге асырылады. Құжаттарды қабылдау кезек тәртібімен жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) порталда – тәулік бойы ұсынылады.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну орны:
1) құжаттарды толтыруға арналған орын МФҚБК аумақтық департаменті, МСЭҚК аумақтық департаменті ғимаратындағы қажетті құжаттардың тізбесі және өтініштерді толтыру үлгісі бар тағанмен жарақталған;
2) біліктілік емтиханын (тестілеу) өткізуге арналған орын МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің ғимаратында орналасқан. Үй-жайлар компьютерлермен жарақталған.
Біліктілік емтиханын (әңгімелесу) өткізуге арналған орын МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің ғимараттарында немесе медициналық білім беру және ғылым ұйымдарында олардың келісімімен өткізіледі.
Дене мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар және лифтілер көзделген;
3) порталда – тұтынушының «жеке кабинетінде».
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы төмендегідей құжаттарды ұсынады:
МСЭҚК және оның аумақтық департаменттеріне, МФҚБК аумақтық департаменттеріне:
1) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) осы стандартқа 5 немесе 6-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша мәліметтер.
Тұтынушының өкілі жүгінген жағдайда – өкілдің жеке басын куәландыратын құжат және өкілдік ету құқығына уәкілеттігін куәландыратын құжат ұсынылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар жеке басты куәландыратын құжаттардың мәліметтерін МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері уәкілетті лауазымды тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Екінші, бірінші және жоғары санаттарды беруге арналған құжаттарды МСЭҚК департаментінің басқармаларында және аудандық деңгейдегі ұйымдарда жұмыс істейтін санитариялық-эпидемиологиялық бейінді тұтынушылар, сондай-ақ екінші және бірінші санатты беруге арналған құжаттарды МСЭҚК аумақтық департаменттерінде және облыстық деңгейдегі ұйымдарда жұмыс істейтін санитариялық-эпидемиологиялық бейінді тұтынушылар МСЭҚК аумақтық департаменттеріне тапсырады.
Екінші, бірінші және жоғары санаттарды беруге арналған құжаттарды республикалық маңызы бар ұйымдарда жұмыс істейтін санитариялық-эпидемиологиялық бейінді тұтынушылар және жоғары санатты беруге арналған құжаттарды МСЭҚК аумақтық департаменттерінде және облыстық деңгейдегі ұйымдарда жұмыс істейтін санитариялық-эпидемиологиялық бейінді тұтынушылар МСЭҚК-не тапсырады.
Порталда:

8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы:
1) КГСЭН и его территориальных департаментов, территориальных департаментов ККМФД ежедневно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Графики размещаются на интернет-ресурсе Министерства (www. mz.gov.kz) и вывешиваются на стендах, в общедоступных местах в помещениях территориальных департаментов ККМФД, территориальных департаментов КГСЭН.
Прием документов осуществляется в рабочие дни с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
2) на портале - круглосуточно.
10. Место предоставления государственной услуги:
1) место для заполнения документов оснащается стойкой с перечнем необходимых документов и образцом заполнения заявления в здании территориального департамента ККМФД, территориального департамента КГСЭН;
2) место для проведения квалификационного экзамена (тестирования) в зданиях КГСЭН и его территориальных департаментов, территориальных департаментов ККМФД. Помещения оснащаются компьютерами.
Квалификационный экзамен (собеседование) проводится в зданиях ККМФД, КГСЭН их территориальных департаментах или в зданиях организаций медицинского образования и науки по их договоренности.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусматриваются пандусы и лифты.
3) на портале - в «личном кабинете» потребителя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
в КГСЭН и его территориальные департаменты, территориальные департаменты ККМФД:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя;
3) сведения по форме согласно приложениям 5 или 6 к настоящему стандарту.
В случае обращения представителя потребителя - представляются документ, удостоверяющий личность представителя, и документ, удостоверяющий полномочия на право представительство.
Сведения документов, удостоверяющие личность, содержащиеся в государственных информационных системах КГСЭН, территориальные департаменты КГСЭН, территориальные департаменты ККМФД, получают из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченного должностного лица.
Документы для присвоения второй, первой и высшей категорий потребителями санитарно-эпидемиологического профиля, работающими в управлениях департамента КГСЭН и организациях районного уровня, а также второй и первой потребителями санитарно-эпидемиологического профиля, работающими в территориальных департаментах КГСЭН и организациях областного уровня, представляются в территориальные департаменты КГСЭН.
Документы для присвоения второй, первой и высшей категорий потребителями санитарно-эпидемиологического профиля, работающими в организациях республиканского значения, и высшей категории потребителями санитарно-эпидемиологического профиля, работающими в территориальных департаментах КГСЭН и организациях областного уровня, представляются в КГСЭН.
На портале:

1) тұтынушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) осы стандартқа 5 немесе 6-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша  мәліметтер.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін арналған өтініштің нысаны www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылады, сондай-ақ МФҚБК аумақтық департаменттерінің, МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаменттерінің үй-жайларында көпшілікке қолжетімді орындарда орналасқан стенділерде ілінеді.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрату толтырылады.
13. Құжаттарды қабылдау «жалғыз терезе» қағидаты бойынша осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша МСЭҚК-де және оның аумақтық департаменттерінде, МФҚБК аумақтық департаменттерінде тиісті кеңсе арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұратуды жіберу тұтынушының «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады. Сұрату автоматты түрде мемлекеттік органға – таңдап алынған қызметіне сәйкес адресатқа жіберіледі.
Тұтынушылар біліктілік санаты берілетін маман сертификатын алуға құжаттарды қолданыстағы маман сертификатының жарамдылық мерзімі аяқталғанға дейін кемінде алты ай бұрын МФҚБК аумақтық департаменттеріне немесе МСЭҚК-ге, МСЭҚК аумақтық департаменттеріне береді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда МФҚБК аумақтық департаментінің, МСЭҚК-нің немесе МСЭҚК аумақтық департаментінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде құжаттарды одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
Құжаттар қабылданған күннен бастап екі жұмыс күні өткеннен кейін МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК және оның аумақтық департаменттері құжаттардың толық болмауы себебінен мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Егер тұтынушы құжаттарды толық көлемде ұсынған жағдайда, ол тестілеуге жіберіледі.
МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК және оның аумақтық департаменттері өткізу орнын, күні мен уақытын көрсете отырып, тестілеуге және әңгімелесуге тұтынушылардың тізімін қалыптастырады және іледі.
Тұтынушы портал арқылы жүгінген кезде тестілеуді өткізу орны мен күні туралы ақпарат оның «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Тестілеу мен әңгімелесу Ережеде айқындалған тәртіппен жүргізіледі.
Тестілеудің нәтижесі теріс болған жағдайда тұтынушы әңгімелесуге жіберілмейді және оған сертификат берілмейді.
Тестілеудің оң нәтижесі тұтынушыға әңгімелесуге берілген рұқсат болып табылады.
Әңгімелесу тестілеу өткен күні жүргізіледі.
Әңгімелесудің (оң немесе теріс) нәтижесі туралы тұтынушыға ол аяқталғаннан кейін хабарланады.
Әңгімелесудің оң нәтижесі болған кезде тұтынушыға бес жылдық мерзімге сертификат беріледі.

1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
2) сведения по форме согласно приложениям 5 или 6 к настоящему стандарту.
12. Форма заявления для получения сертификата размещается на интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mz.gov.kz, а также вывешивается на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения территориальных департаментов ККМФД, КГСЭН и его территориальных департаментов.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Прием документов в КГСЭН и его территориальных департаментах, территориальных департаментах ККМФД осуществляется по принципу «одного окна» через соответствующую канцелярию по адресам, указанным в приложениях 12 к настоящему стандарту.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» потребителя. Запрос автоматически направляется государственному органу - адресату в соответствии с выбранной услугой.
Документы на получение сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории потребители подают в территориальные департаменты ККМФД или КГСЭН, территориальные департаменты КГСЭН, не ранее шести месяцев до истечения срока действия имеющегося сертификата специалиста с присвоением квалификационной категории.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник территориального департамента ККМФД, КГСЭН или территориального департамента КГСЭН в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов территориальные департаменты ККМФД, КГСЭН и его территориальные департаменты не имеют права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
В случае, если документы представлены потребителем в полном объеме, он допускается к тестированию.
Территориальные департаменты ККМФД, КГСЭН и его территориальные департаменты формируют и вывешивают списки потребителей на тестирование и собеседование с указанием места, даты и времени их проведения.
При обращении потребителя через портал информация о месте и дате проведения тестирования и собеседования направляется в его «личный кабинет».
Тестирование и собеседование проводятся в порядке, определяемом Правилами.
В случае отрицательного результата тестирования, потребитель к собеседованию не допускается и сертификат ему не выдается.
Положительный результат тестирования является допуском потребителя к собеседованию.
Собеседование проводится в день проведения тестирования.
О результате собеседования (положительном или отрицательном) потребителю сообщается по его завершению.
При положительном результате собеседования потребителю выдается сертификат сроком на пять лет.

14. Құжаттар тиісті кеңсе арқылы қабылданған жағдайда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрату салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) өтінішке қоса берілген құжаттардың саны;
4) өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметтің нәтижесін алған күні мен уақыты көрсетіле отырып мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрату салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тұтынушыға:
1) МСЭҚК-ге, МСЭҚК аумақтық департаменттеріне, МФҚБК аумақтық департаменттеріне жүгінген кезде – осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша қолма-қол (тұтынушының өзі не өкілінің келуі), сондай-ақ тұтынушының «жеке кабинетіне» жіберіледі;
2) порталға жүгінген кезде – тұтынушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
16. Тестілеудің немесе әңгімелесудің теріс нәтижесін алу, сондай-ақ «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіз болып табылады.
Порталда мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартудың себебі көрсетілген дәлелді жауапты тұтынушы электрондық құжат нысанында «жеке кабинетінен» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. МФҚБК, МФҚБК аумақтық департаменттері, МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет жөніндегі толық ақпарат беру;
4) сыпайылық;
5) тұтынушы қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандартын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. МФҚБК аумақтық департаменті немесе МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға көмек көрсету осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
Шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электрондық үкіметтің» саll-орталығы (1414) телефоны арқылы да алуға болады.

14. При приеме документов через соответствующую канцелярию выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества приложенных документов к заявлению;
4) фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего заявление.
При обращении через портал потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги потребителю доставляется:
1) при обращении в КГСЭН, территориальные департаменты КГСЭН, территориальные департаменты ККМФД - нарочно (личное посещение потребителя либо представителя) по адресам, указанным в приложениях 12 к настоящему стандарту, а также направляется в «личный кабинет» потребителя;
2) при обращении на портал - в «личный кабинет» потребителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются получение отрицательного результата тестирования или собеседования, а также основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
На портале мотивированный ответ с указанием причины отказа в предоставлении государственной услуги потребитель получает в «личном кабинете» в форме электронного документа.
3. Принципы работы
17. КГСЭН и его территориальные департаменты, территориальные департаменты ККМФД при предоставлении государственной услуги руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 7 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа КГСЭН и его территориальных департаментов, территориальных департаментов ККМФД, ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложениях 12 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования также можно получить по телефону сall-центра «электронного правительства» (1414).

21. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің жоғары тұрған басшыларының атына осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
22. Тұтынушыға дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті басшысының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, тұтынушы азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндері тиісті кеңсе арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қояды.
Шағымды беру кезінде МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің атауы, әрекетіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі, аты-жөні, өтініш беру себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Шағымды қабылдауды растау орналасқан жері осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген МФҚБК-нің, МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК-нің және оның аумақтық департаментінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау  тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері тұтынушыға поштамен жазбаша түрде тапсырыс тәртібінде не қол қойылып қолма-қол ұсыну арқылы хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы стандартқа 12-қосымшаларда көрсетілген МФҚБК-нің, МФҚБК аумақтық департаментінің немесе МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің орналасқан жері бойынша алуға болады.
Портал арқылы жүгінген кезде электрондық өтініш жөнелтілгеннен кейін, тұтынушыға «жеке кабинетінен» МФҚБК-де, МФҚБК аумақтық департаменттерінде немесе МСЭҚК-де, МСЭҚК аумақтық департаменттерінде өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты алу үшін тұтынушы осы стандартқа 12-қосымшаларға сәйкес көрсетілген мекенжайлар бойынша МФҚБК аумақтық департаментіне немесе МСЭҚК-ге, МСЭҚК аумақтық департаментіне жүгінеді.
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
Р/с №
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» ММ (бұдан әрі – Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ

21. В случае несогласия с результатами предоставления государственной услуги, жалоба подается на имя вышестоящих руководителей территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН по адресам, указанным в приложениях 12 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается на имя руководителей территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН по адресам, указанным в приложениях 12 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель имеет право обратиться в суд в порядке, установленном гражданским законодательством.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через соответствующую канцелярию в рабочие дни.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес потребителя. Жалоба подписывается потребителем.
При подаче жалобы указываются наименование территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии ККМФД, территориального департамента ККМФД или КГСЭН и его территориального департамента, месторасположение которых указано в приложениях 12 к настоящему стандарту.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результаты рассмотрения жалобы сообщаются потребителю в письменном виде по почте в заказном порядке либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по месту расположения ККМФД, территориального департамента ККМФД или КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему стандарту.
При обращении через портал после отправки электронного обращения потребителю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в ККМФД, территориальных департаментах ККМФД или КГСЭН, территориальных департаментах КГСЭН (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
26. За дополнительной информацией по получению государственной услуги потребитель обращается в территориальный департамент ККМФД, КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН по адресам, указанным в приложениях 12 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Контактные данные
Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения  Республики Казахстан и его
территориальных департаментов
№ п/п
Наименование Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
Адрес расположения Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
График работы
Номер телефона отдела аттестации, аккредитации и лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет)
Город Астана, Дом министерств, 5 подъезд
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
ГУ «Департамент Комитета по г. Астане»

8(7252) 41-30-17
8(7252) 41-30-97
15
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов к-сі, 59
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
16
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Қазақстанның Конституциясы к-сі, 36
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7152) 46-97-39
8(7152) 36-02-22
17
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7232) 76-13-23
8(7232) 76-54-44
«Бiлiктiлiк санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
Р/с №
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі  Мемлекеттік санитариялық-эпиде миологиялық қадағалау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің  атауы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Мемлекеттік санитариялық-эпидем ологиялық қадағалау комитеті және оның аумақтық департаменттерінің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті» ММ (бұдан әрі – Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс  13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 74-32-80
8(7172) 74-30-66
2
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ
Астана қаласы, Желтоқсан к-сі, 46
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 31-55-02 31-72-75 31-71-18
8(7172) 31-71-39
3
«Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
Алматы қаласы, Жібек жолы, 5
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(727) 382-36-75 382-36-03
8(727) 230-67-05
4
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Кенесары к-сі, 14а
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7162) 26-86-68 26-63-38
8(7162) 26-55-88
5
«Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтөбе қаласы, Сәңкібай батыр даңғылы, 1
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7132) 55-77-23
8(7132) 55-77-20
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Сланов к-сі, 85а.
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7282) 21-21-57 24-39-57

8(7252) 41-30-17
8(7252) 41-30-97
15
ГУ «Департамент Комитета по Павлодарской области»
Город Павлодар, ул. Лермонтова, 59
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
16
ГУ «Департамент Комитета по Северо-Казахстанской области»
Город Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 36
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7152) 46-97-39
8(7152) 36-02-22
17
ГУ «Департамент Комитета по Восточно-Казахстанской области»
Город Усть-Каменогорск, пр. Независимости, 9/1
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232) 76-13-23
8(7232) 76-54-44
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Контактные данные Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора Министерства
здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных
департаментов
№ п/п
Наименование Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
Адрес расположения Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных департаментов
График работы
Номер телефона отдела лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет)
Город Астана, Дом министерств, 5 подъезд
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172) 74-32-80
8(7172) 74-30-66
2
ГУ «Департамент Комитета по городу Астане»
Город Астана, ул. Желтоксан, 46
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172) 31-55-02
31-72-75
31-71-18
8(7172) 31-71-39
3
ГУ «Департамент Комитета по городу Алматы»
Город Алматы, ул. Жибек жолы, 5
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(727) 382-36-75
382-36-03
8(727) 230-67-05
4
ГУ «Департамент Комитета по Акмолинской области»
Город Кокшетау, ул. Кенесары, 14а
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7162) 26-86-68
26-63-38
8(7162) 26-55-88
5
ГУ «Департамент Комитета по Актюбинской области»
Город Актобе, пр. Санкибай батыра, 1
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7132) 55-77-23
8(7132) 55-77-20
6
ГУ «Департамент Комитета по Алматинской области»
Город Талдыкорган, ул. Сланова, 85а
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7282) 24-21-57
24-39-57

8(7282) 21-05-60
7
«Комитеттің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
Атырау қаласы, Гурьев к-сі, 7а
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7122) 32-82-88
8(7122) 35-40-39
8
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы, Д. Нұрпейісова к-сі, 19
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7112) 50-50-91
8(7112) 51-27-66
9
«Комитеттің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
Тараз қаласы, Әйтеке би к-сі, 13
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7262) 43-66-68
8(7262) 45-08-83
10
«Комитеттің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
Қарағанды қаласы, Әлиханов к-сі, 2
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7212) 41-14-25
8(7212) 56-27-62
11
«Комитеттің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
Қызылорда қаласы, Чайковский к-сі, 10
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7242) 23-81-48 23-72-20
8(7242) 23-75-57
12
«Комитеттің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
Қостанай қаласы, Әл-Фараби к-сі, 113
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7142) 54-70-71
8(7142) 54-21-09
13
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтау қаласы, 3-шағын аудан, 46
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8 (7292) 50-19-19 50-35-17
8(7292) 50-19-09
14
«Комитеттің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Шымкент қаласы, Д. Қонаев к-сі, 27
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7252) 39-07-22
8(7252) 39-02-69
15
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Торайғыров к-сі, 70/2
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7182) 55-44-68 55-48-24
8(7182) 55-39-14 55-67-82
16
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Бейбітшілік к-сі, 236
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7152) 52-14-45
8(7152) 41-16-64
17
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 17
жұмыс күндері 9-00-ден 18-30-ға дейін
түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7232) 53-43-77 53-74-46 53-56-27
8(7232) 76-78-13
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
Маман сертификаты
Осы маман сертификаты _______________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
_____________________________________________________________________
________________________________________________ мамандығы бойынша
(номенклатура бойынша мамандық)
_____________________________ бiлiктiлiк санаты тағайындалып берілді.
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының
20__ жылғы «___» _____________ № _____ бұйрығы
Сертификат __________________ мерзімге жарамды
(5 жыл/тұрақты)
Оны беру туралы шешiм шығарған мемлекеттiк орган басшысының қолы
_______________
М.О.
Тiркеу № ________________
Берiлген күнi 20__ жылғы «__»_____________
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
нысан
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
(мемлекеттік органның аумақтық
департаментінің атауы, басшының тегі, аты
әкесінің аты)
____________________________________
____________________________басшысы
кімнен______________________________
____________________________________
(тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________________
____________________________________
Мекенжайы, байланыс телефоны
ӨТІНІШ
Сізден ______________________________________________________________
(мамандық атауы)
мамандығы бойынша ____________________ біліктілік санаты берілетін
біліктілік емтиханына жіберуіңізді сұраймын
___________________
(тұтынушының қолы)
___________________
(толтырылған күні)
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
«Біліктілік санатын бере отырып,
маман сертификатын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
7-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәндері
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

8(7282) 21-05-60
7
ГУ «Департамент Комитета по Атырауской области»
Город Атырау, ул. Гурьевская, 7а
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7122) 32-82-88
8(7122) 35-40-39
8
ГУ «Департамент Комитета по Западно-Казахстанской области»
Город Уральск, ул. Д. Нурпеисовой, 19
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7112) 50-50-91
8(7112) 51-27-66
9
ГУ «Департамент Комитета по Жамбылской области»
Город Тараз, ул. Айтеке би, 13
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7262) 43-66-68
8(7262) 45-08-83
10
ГУ «Департамент Комитета по Карагандинской области»
Город Караганда, ул. Алиханова, 2
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7212) 41-14-25
8(7212) 56-27-62
11
ГУ «Департамент Комитета по Кызылординской области»
Город Кызылорда, ул. Чайковского, 10
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7242) 23-81-48
23-72-20
8(7242) 23-75-57
12
ГУ «Департамент Комитета по Костанайской области»
Город Костанай, ул. Аль-Фараби, 113
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7142) 54-70-71
8(7142) 54-21-09
13
ГУ «Департамент Комитета по Мангистауской области»
Город Актау, микрорайон 3в, д. 46
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8 (7292) 50-19-19
50-35-17
8(7292) 50-19-09
14
ГУ «Департамент Комитета по Южно-Казахстанской области»
Город Шымкент, ул. Д. Конаева, 27
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7252) 39-07-22
8(7252) 39-02-69
15
ГУ «Департамент Комитета по Павлодарской области»
Город Павлодар, ул. Торайгырова, 70/2
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7182) 55-44-68
55-48-24
8(7182) 55-39-14 55-67-82
16
ГУ «Департамент Комитета по Северо-Казахстанской области»
Город Петропавловск, ул. Мира, 236
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7152) 52-14-45
8(7152) 41-16-64
17
ГУ «Департамент Комитета по Восточно-Казахстанской области»
Город Усть-Каменогорск, пр. Независимости, 17
С 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232) 53-43-77
53-74-46
53-56-27
8(7232) 76-78-13
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
форма
Сертификат специалиста
Настоящий сертификат выдан __________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
с присвоением ______________________ квалификационной категории по
специальности ______________________________________________________,
(специальность по номенклатуре)
Приказ руководителя государственного органа, вынесшего решение
о его выдаче от « ___ » _____________ 20_____ года №_____
Сертификат действителен на срок ___________________
(5 лет/ постоянно)
Подпись руководителя  государственного органа, вынесшего решение о
его выдаче ________________
М.П.
Регистрационный № _______
Дата выдачи «____» ___________ 20 ___ года
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Руководителю
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
(наименование территориального
департамента государственного органа,
фамилия, имя, отчество руководителя)
от ____________________________________
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество потребителя)
Адрес проживания, контактный телефон
____________________________________
____________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас допустить к квалификационному экзамену с присвоением
_________________________ квалификационной категории по специальности
_____________________________________________________________________
(наименование специальности)
_____________________
(подпись потребителя)
_____________________
(дата заполнения)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Выдача сертификата специалиста
с присвоением квалификационной категории»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году

1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
«Медициналық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлiк беру»
мемлекеттік қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайы мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы мен денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 14-бабының және «Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 қазандағы № 1559 қаулысының (бұдан әрі – Аккредиттеу ережесі) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) интернет-ресурсында: www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес Комитеттің аумақтық департаменттердің үй-жайларындағы көпшілікке қолжетімді орындарында орналасқан стенділерде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны медициналық ұйымдарды 2 немесе 4 жыл мерзімге сәйкесінше белгіленген талаптар мен стандарттарға аккредиттеу туралы куәлік беру (бұдан әрі – аккредиттеу туралы куәлік) не оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет сыртқы кешенді бағалау жүргізу арқылы көрсетіледі, оны жүргізу тәртібі Аккредиттеу ережелерімен белгіленген.
6. Мемлекеттік қызметті медициналық ұйымдар (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетеді.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет – медициналық ұйымға Аккредиттеу туралы куәлік беру жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) тиісті шешім шығарғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады. Комиссия ережесі мен құрамын денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітеді.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 1173
Стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства об
аккредитации медицинским организациям»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет) и его территориальными департаментами, адрес и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» и постановления Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2009 года № 1559 «Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения» (далее – Правила аккредитации).
4. Информация об оказании государственной услуги размещается на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: www.mz.gov.kz и на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения территориальных департаментов Комитета согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации медицинским организациям, соответствующих установленным  требованиям и стандартам на срок 2 или 4 года (далее – свидетельство об аккредитации) либо мотивированный отказ в его выдаче в письменном виде.
Государственная услуга оказывается посредством проведения внешней комплексной оценки, порядок проведения которого установлен Правилами аккредитации.
6. Государственная услуга оказывается медицинским организациям (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги.
1) государственная услуга – выдача свидетельства об аккредитации медицинской организации осуществляется  в течение 10 рабочих дней после вынесения Комиссией по аккредитации медицинских организаций (далее – Комиссия) соответствующего решения. Положение и состав Комиссии утверждаются уполномоченным органом в области здравоохранения;

2) Комитеттің аумақтық департаментіне құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты -20 минуттан аспайды;
3) Комитеттен құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты - 20 минуттан аспайды;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет Комитет бекіткен медицина ұйымдарына аккредиттеу жүргізу кестесіне сәйкес (бұдан әрі – кесте) сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен ұсынылады. Кесте Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылады.
Құжаттарды қабылдау жұмыс күндері сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызметті Комитет және оның аумақтық департаменттері көрсетеді.
Комитет және Комитеттің аумақтық департаменттерінің үй-жайында күту және құжаттарды әзірлеу залы, анықтама бюросы, күтуге креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер бар.
Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар және лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін Комитеттің аумақтық департаменттеріне мемлекеттік қызметті алушылар мыналарды:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) медициналық және (немесе) фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру құқығына қосымшасы бар лицензияның көшірмесін;
3) құрылтайшы құжаттарының және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмелерін;
4) өз бетінше немесе тәуелсіз сарапшыларды тарта отырып жүргізілетін аккредиттеу стандартына сәйкестігіне өзін-өзі бағалау нәтижелерінің көшірмесін ұсынады.
Мемлекеттік заңды тұлғалар және мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалар заңды тұлға мүлкінің меншік иесін немесе өкілеттік берілген меншік иесі органының не оған құрылтай құжаттарымен өкілеттік берілген заңды тұлға органы, заңды тұлға мөрімен бекітілген мемлекеттік қызметті алушы ұсынған ақпараттың нақтылығын растауды ұсынады.
12. Аккредиттеу туралы куәлікті алу үшін өтініштің нысаны Министрліктің интернет-ресурсында, сондай-ақ Комитеттің аумақтық департаменттерінің үй-жайларының көпшілікке қолжетімді жерде орналастырылады.
13. Комитеттің аумақтық департаментінде құжаттарды қабылдау «бір терезе» қағидаты бойынша кеңсе арқылы жүзеге асырылады.
Комитеттің аумақтық департаментінің қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін зерделейді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда Комитеттің аумақтық департаментінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде құжатты одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартады.
Құжаттарды қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күні өткен соң Комитеттің аумақтық департаменттері құжаттардың толық болмауы себептері бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Құжаттарды тексерудің оң нәтиже болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушының сыртқы кешендік бағалауы жүргізіледі.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в территориальном департаменте Комитета – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов в Комитете - не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется в соответствии с графиком проведения аккредитации медицинских организаций, утвержденным Комитетом (далее – график) с 9-00 часов до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов. График  размещается на интернет-ресурсе Министерства.
Прием документов осуществляется в рабочие дни с 9-00 часов до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
10. Государственная услуга оказывается  Комитетом и его территориальными департаментами.
Помещение Комитета и территориальных департаментов Комитета имеет зал ожидания и подготовки документов, справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предоставляют в территориальный департамент Комитета:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) копию лицензии с приложением на право осуществления медицинской и (или) фармацевтической деятельности;
3) копии учредительных документов и свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
4) копию результатов самооценки на соответствие стандартам аккредитации, проводимого самостоятельно получателем государственной услуги или с привлечением независимых экспертов.
Государственные юридические лица и юридические лица с участием государства представляют подтверждение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного на то учредительными документами, достоверности представленной получателем государственной услуги информации, скрепленное печатью юридического лица.
12. Форма заявления для получения свидетельства об аккредитации размещается на интернет-ресурсе  Министерства, а также в общедоступных местах помещений территориальных департаментов Комитета.
13. Прием документов в территориальном департаменте Комитета осуществляется по принципу «одного окна» через канцелярию.
Сотрудник территориального департамента Комитета проверяет  полноту представленных документов, изучает документы получателя государственной услуги на соответствие перечню, указанному в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник территориального департамента Комитета в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов Комитет или территориальные департаменты Комитета не имеют права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
В случае положительного результата проверки документов, проводится внешняя комплексная оценка получателя государственной услуги.

14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырғаннан кейін Комитеттің аумақтық департаменті кеңсесінің қызметкері, мемлекеттік қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) өтінішке қоса берілген құжаттар саны және атауы;
4) өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты-жөні, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді.
15. Мемлекеттік қызметті алушының сыртқы кешенді бағалау нәтижесі бойынша 2 немесе 4 жыл мерзімге аккредиттеу туралы куәлік беру туралы шешім қабылданады не оны беруден бас тарту.
Теріс нәтиже алған жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға Комитет кеңсесі не пошта қызметі арқылы хабарланады.
Сыртқы кешенді бағалауды оң нәтижемен өткен жағдайда қолы қойылып қолма-қол аккредиттеу туралы куәлік беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға:
1) ұсынылған құжаттарда бұрмалануының немесе дәйексіз ақпараттың болуы;
2) сыртқы кешенді бағалаудың теріс нәтижелері;
3) егер медициналық ұйымға қатысты өтінім берілген қызмет түрімен айналысуға тыйым салу туралы сот шешімінің болуы негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет, Комитеттің аумақтық департаменті мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы толық ақпарат беру;
4) сыпайылық;
5) мемлекеттік қызметті алушы қарауға ұсынған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғалуы және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткішінің нысаналы мәні жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіліп отырады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдемдесу осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департамент басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.

14. После сдачи документов указанных в пункте 11 настоящего стандарта сотрудник канцелярии территориального департамента Комитета выдает, получателю государственной услуги расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества приложенных документов к заявлению;
4) фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего заявление.
15. По результатам внешней комплексной оценки получателя государственной услуги принимается решение о выдаче свидетельства об аккредитации сроком на 2 или 4 года либо отказе в его выдаче.
При получении отрицательного результата получатель государственной услуги извещается канцелярией Комитета либо через почтовую службу.
При положительном прохождении внешней комплексной оценки  получателю государственной услуги выдается свидетельство об аккредитации нарочно под роспись.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) наличие в представленных документах искаженной или недостоверной информации;
2) отрицательный результат внешней комплексной оценки;
3) если в отношении медицинской организации имеется решение суда о запрете на занятие деятельностью по заявляемому виду.
3. Принципы работы
17. Комитет, территориальный департамент Комитета при предоставлении государственной услуги руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных получателем государственной услуги на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, территориального департамента Комитета ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандартов данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) Комитета,  территориального департамента Комитета, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами предоставления государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя Комитета или территориального департамента Комитета  по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

22. Мемлекеттік қызметті алушыға әдепсіз қызмет көрсетілген жағдайда шағым Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департамент басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндері Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымға әдепсіз қызмет көрсету (немесе) мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеу фактілерін растайтын құжаттар қоса беріледі.
Шағымда Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департаментінің атауы, пошта мекенжайы, әрекетіне шағым жасалған лауазымды адамдардың лауазымы, тегі, аты-жөні, өтініш беру себебі мен талаптары көрсетіледі.
Шағым медициналық ұйым басшысының қолы қойылып, мөрімен бекітіледі.
25. Шағымды қабылдауды растау Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесіндегі тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері мемлекеттік қызметті алушыға поштамен жазбаша түрде тапсырыс тәртібінде не қол қойылып қолма-қол ұсыну арқылы хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпарат мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Комитеттен немесе Комитеттің аумақтық департаментінен алуға болады.
26. Қосымша ақпаратты Министрліктің интернет-ресурсынан –www.mz.gov.kz алуға болады.
«Медициналық ұйымдарды аккредиттеу
туралы куәлiк беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
р/с №
Департаменттің атауы
Департаменттің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірлері
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» ММ (бұдан әрі – Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков к-сі, 98
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ. 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7162) 25-14-43
8(7162) 40-18-86
3
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов к-сі, 59
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ. 13-00- ден 14-30-ға дейін
8(7182) 55-02-86
8(7182)

22. В случае некорректного обслуживания получателя государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя Комитета или территориального департамента Комитета  по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в порядке, установленном гражданским законодательством.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию Комитета, территориального департамента Комитета в рабочие дни по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
К жалобе прилагаются документы, подтверждающие факты некорректного обслуживания и (или) несогласия с результатами государственной услуги.
В жалобе указываются наименование, почтовый адрес Комитета, территориального департамента Комитета  должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
Жалоба подписывается руководителем медицинской организации и закрепляется ее печатью.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Комитета, территориального департамента Комитета.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результаты рассмотрения жалобы сообщаются получателю государственной услуги в письменном виде по почте в заказном порядке либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить в Комитете,  территориальном департаменте Комитета, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
26. Дополнительную информацию можно получить на интернет-ресурсе Министерства – www.mz.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
медицинским организациям»
Контактные данные
Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его
территориальных департаментов
п/п
Наименование
департамента
Адрес
расположения
департамента
График
работы
Номер
телефона
отдела
аттестации,
аккреди-
тации и
лицензи-
рования
Номер телефона
руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля
медицинской и
фармацевтической
деятельности
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан» (далее –
Комитет)
город Астана, Дом
Министерств, 5
подъезд
с 9-00 до
18-30 перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие дни
8(7172)
74-32-79
8(7172)
74-32-79
2
ГУ «Департамент
Комитета по
Акмолинской области»
город Кокшетау, ул.
Ауельбекова, 98
с 9-00 до
18-30 перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие дни
8(7162)
25-14-43
8(7162)
40-18-86
3
ГУ «Департамент
Комитета по
Павлодарской
области»
город Павлодар, ул.
Лермонтова, 59
с 9-00 до
18-30 перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие дни
8(7182)
55-02-86
8(7182)

41 30 97
17
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтау қаласы, 9-шағын аудан, 23-үй
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ. 13-00-ден 14-30-ға дейін
8 (7292) 420947
8(7292) 420947
«Медициналық ұйымдарды аккредиттеу
туралы куәлiк беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
2-қосымша
нысан
____________________________________________________________________
(денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу бойынша органның толық
атауы)
____________________________________________________________________
(медициналық ұйымның толық атауы)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
аккредиттеу туралы куәлік беруіңізді сұраймын.
Ұйым туралы мәлімет:
1. Жекеменшік түрі __________________________________________________________________________________________________________________________________________
2. Құрылған жылы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________
3. Тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берілген)
4. Мекенжайы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(телефон,факс)
5. Есепшот
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(есепшот №, банктің атауы мен мекенжайы)
6. Филиалдар, өкілдіктер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мекенжайы мен деректемелері)
7. Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы __________________ ________________________________
(қолы)         (тегі, аты-жөні, әкесінің аты)
Мөр орыны
«Медициналық ұйымдарды аккредиттеу
туралы куәлiк беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

41-30-97
17
ГУ «Департамент
Комитета по
Мангистауской
области»
город Актау,
мкр. 9, д.23
с 9-00 до
18-30 перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие дни
8 (7292)
42-09-47
8(7292)
42-09-47
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
медицинским организациям»
форма
В __________________________________________
(полное наименование органа по аккредитации
в области здравоохранения)
от _________________________________________
(полное наименование медицинской организации)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать свидетельство об аккредитации
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения об организации:
1. Форма собственности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Год создания
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации (перерегистрации)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
телефон, факс)
5. Расчетный счет
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________           ___________________________
(подпись)                 (фамилия, имя, отчество)
Место печати
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
медицинским организациям»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер % -ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
«Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама
жүргізу үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлік беру
туралы» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті және оның аумақтық департаменттері (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 14-бабының және «Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 қазандағы № 1559 қаулысының (бұдан әрі – Аккредиттеу ережесі) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) интернет-ресурсында www.mz.gov.kz және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес Комитеттің аумақтық департаменттердің үй-жайларындағы көпшілікке қолжетімді орындарда орналасқан стенділерде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу құқығына жеке тұлғаларға аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – аккредиттеу туралы куәлік) беру немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға тестілеу және әңгімелесу өткізу арқылы көрсетіледі.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги
в установленный срок с момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых
доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 1173
Стандарт государственной услуги «Выдача свидетельства об
аккредитации физическим лицам для проведения независимой
экспертизы деятельности субъектов здравоохранения»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными департаментами, адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» и постановления Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2009 года № 1559 «Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения» (далее – Правила аккредитации).
4. Информация об оказании государственной услуги размещается на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: www.mz.gov.kz и  на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения территориальных департаментов Комитета, по адресам согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации физическим лицам на право проведения независимой экспертной оценки деятельности субъектов здравоохранения (далее – свидетельство об аккредитации) либо мотивированный отказ в его выдаче в письменном виде.
Государственная услуга оказывается посредством проведения тестирования и собеседования получателей государственной услуги.

6. Мемлекеттік қызмет денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу құқығына үміткер жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері.
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 20 күнді құрайды;
2) Комитеттің аумақтық департаментіне құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) Комитеттен құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты - 20 минуттан аспайды;
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9.Мемлекеттік қызмет Комитет бекітетін мемлекеттік қызметті алушыларға аккредиттеу жүргізу кестесіне сәйкес (бұдан әрі – кесте) ол Министрліктің интернет-ресурсында www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша орналастырылады, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау жұмыс күндері сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызметті Комитет және оның аумақтық департаменттері көрсетеді.
Комитет және Комитеттің аумақтық департаменттерінің үй-жайында күту және құжаттарды әзірлеу залы, анықтама бюросы, күту креслолары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер бар. Мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар және лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар Комитеттің аумақтық департаментіне мыналарды:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) жеке басын растайтын құжаттың (жеке куәлік, паспорт) көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің көшірмесі;
4) жоғары кәсіптік білімі туралы дипломның көшірмесі;
5) ғылыми дәрежесі, атағы туралы құжаттың көшірмесі - ол бар болған жағдайда;
6) бірінші немесе жоғары біліктілік санатын тағайындау туралы сертификаттардың көшірмесі;
7) мамандығы бойынша практикалық денсаулық сақтау саласында кемінде 7 жыл еңбек өтілі бар екендігін растайтын еңбек кітапшасының көшірмесі;
8) жұмыс орнынан (негізгі) мінездеме немесе кәсіби медициналық қауымдастықтардың немесе денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдардың немесе медициналық білім беру ұйымдарының (кемінде екеу) ұсынымдары;

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам, претендующим на право проведения независимой экспертной оценки деятельности субъектов здравоохранения (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта составляет – 20 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в территориальный департамент Комитета - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов в Комитете - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется с 9-00 часов до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов в рабочие дни согласно графику проведения аккредитации получателей государственной услуги (далее – график), утверждаемому Комитетом, который размещается на интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mz.gov.kz.
Прием документов осуществляется в рабочие дни с 9-00 часов до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов, в рабочие дни согласно графику.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
10. Государственная услуга оказывается Комитетом и его территориальными департаментами.
Помещение Комитета и территориальных департаментов Комитета имеет зал ожидания и подготовки документов, справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предоставляют в территориальный департамент Комитета:
1) заявления по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) копию документа удостоверяющего личность (удостоверение личности, паспорт);
3) копию свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
4) копию диплома о высшем профессиональном образовании;
5) копии документов о наличии ученых степеней, званий - при их наличии;
6) копии сертификатов о присвоении первой или высшей квалификационных категорий;
7) копию трудовой книжки, подтверждающей наличие стажа работы в практическом здравоохранении по специальности не менее 7 лет;
8) характеристику с места работы (основного) или рекомендации профессиональных медицинских ассоциаций или научных организаций в области здравоохранения или организаций медицинского образования (не менее двух);

9) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдарда және медициналық білім беру ұйымдарында соңғы 5 жылда жалпы көлемі 216 сағаттан кем емес біліктілігін арттыру және (немесе) қайта даярлау, соның ішінде сараптама жүргізу мәселелері немесе сараптамалық қызмет негіздері бойынша өткендігі туралы құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
12. Аккредиттеу туралы куәлік алу үшін өтініш нысаны Министрліктің интернет-ресурсында www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша орналастырылады, сондай-ақ Комитеттің аумақтық департаменттерінің үй-жайларындағы көпшілікке қолжетімді орындарда орналасқан стенділерде ілінеді.
13. Комитеттің аумақтық департаментінде құжаттарды қабылдау «бір терезе» қағидаты бойынша кеңсе арқылы жүзеге асырылады.
Комитеттің аумақтық департаментінің қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін зерделейді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда Комитеттің аумақтық департаментінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде құжатты одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
Құжаттарды қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күні өткен соң Комитет, Комитеттің аумақтық департаменттері құжаттардың толық болмау себебінен мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Құжаттарды қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күні өткен соң Комитет, Комитеттің аумақтық департаменттері құжаттардың толық болмауы себептері бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды толық көлемде тапсырған жағдайда, ол тестілеуге жіберіледі.
Құжаттарды тексергеннен кейін екі жұмыс күнінен кешіктірмей Комитеттің аумақтық департаментінің қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға тестілеу уақыты мен күні туралы (жазбаша, электрондық түрде не телефонограмма арқылы) хабарлама жібереді.
Тестілеу нәтижелері теріс болған жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы әңгімелесуге жіберілмейді және оған сертификат берілмейді.
Тестілеудің оң нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының әңгімелесуге берілген рұқсаты болып табылады.
Тестілеу және әңгімелесу Аккредиттеу ережесімен белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
14. Осы стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды тапсырғаннан кейін Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесі, мемлекеттік қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) өтінішке қоса берілген құжаттар саны және атауы;
4) өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты-жөні, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.

9) копии документов о повышении квалификации и (или) переподготовки, в том числе по вопросам проведения экспертизы или по основам экспертной деятельности в общем объеме не менее 216 часов, в научных организациях в области здравоохранения и организациях медицинского образования за последние 5 лет.
12. Форма заявления для получения свидетельства об аккредитации  размещается на интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mz.gov.kz, а также вывешивается на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения территориальных департаментов Комитета.
13. Прием документов в территориальном департаменте Комитета осуществляется по принципу «одного окна» через канцелярию.
Сотрудник территориального департамента Комитета проверяет полноту представленных документов,  изучает документы получателя государственной услуги на соответствие перечню, указанному в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник территориального департамента Комитета в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов Комитет, территориальные департаменты Комитета не имеют права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
В случае, если документы представлены получателем государственной услуги в полном объеме, он допускается к тестированию.
Не позднее двух рабочих дней после проверки документов сотрудник территориального департамента Комитета направляет получателю государственной услуги извещение (в письменном, электронном виде либо посредством телефонограммы) о времени и дате тестирования.
В случае отрицательного результата тестирования, получатель государственной услуги к собеседованию не допускается и свидетельство ему не выдается.
Положительный результат тестирования является допуском получателя государственной услуги к собеседованию.
Тестирование и собеседование проводятся в порядке, установленном Правилами аккредитации.
14. После сдачи документов согласно пункту 11 настоящего стандарта канцелярией территориального департамента Комитета получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества приложенных документов к заявлению;
4) фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего заявление.

15. Әңгімелесу нәтижесі хаттама түрінде ресімделеді.
Әңгімелесу аяқталғаннан кейін оның нәтижесі (оң немесе теріс) туралы мемлекеттік қызметті алушыға хабарланады.
Аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе беруден бас тарту туралы шешім комиссия шешімінің негізінде Комитеттің бірінші басшысының бұйрығы түрінде ресімделеді.
Әңгімелесудің оң нәтижесін алған кезде мемлекеттік қызметті алушыға Комитет басшысының қолы және мөрі қойылған аккредиттеу туралы куәлік беріледі.
Аккредиттеу туралы куәлік бес жыл мерзімге беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға:
1) тапсырылған құжаттарда бұрмалануының немесе дәйексіз ақпараттың болуы;
2) тестілеудің теріс нәтижесінің болуы;
3) әңгімелесудің теріс нәтижесінің болуы;
4) мемлекеттік органға жеке тұлғаның қызметіне тексеру комиссия актілерімен расталған, азаматтар мен заңды тұлғалардың негізделген шағымдардың болуы;
5) жеке тұлғаға қатысты өтініш берілген түрі бойынша қызмет түрімен айналысуға тыйым салу туралы сот шешімінің болуы негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет, Комитеттің аумақтық департаменттері мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет жөніндегі толық ақпарат беру;
4) сыпайылық;
5) тұтынушы қарауға ұсынған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпараттың қорғалуы және оның құпиялығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің, оның аумақтық департаментінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіліп отырады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаменттері қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдемдесу осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
21. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департамент басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.

15. Результат собеседования оформляется в виде протокола.
О результате собеседования (положительном или отрицательном) получателю государственной услуги сообщается по его завершению.
Решение о выдаче или отказе в выдаче свидетельства об аккредитации оформляется в виде приказа первого руководителя Комитета на основании решения комиссии.
При положительном результате собеседования получателю государственной услуги выдается свидетельство об аккредитации за подписью первого руководителя  и печатью Комитета.
Свидетельство об аккредитации выдается сроком на пять лет.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) наличие в представленных документах искаженной или недостоверной информации;
2) получение отрицательного результата тестирования;
3) получение отрицательного результата собеседования;
4) наличие обоснованных жалоб граждан и юридических лиц на деятельность физического лица в государственные органы, подтвержденные комиссионными актами проверок;
5) наличие решения суда о запрете на занятие деятельностью по заявляемому виду в отношении физического лица.
3. Принципы работы
17. Комитет и территориальные департаменты Комитета при предоставлении государственной услуги, руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, территориального департамента Комитета, ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандартов данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников Комитета, территориального департамента Комитета, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами предоставления государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя Комитета или территориального департамента Комитета по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

22. Мемлекеттік қызметті алушыға әдепсіз қызмет көрсетілген жағдайда шағым Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департамент басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндері Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты-жөні, әкесінің аты, мекенжайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызметті алушы қол қояды.
Шағым беру кезінде Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департаментінің атауы, әрекетіне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі, аты-жөні, әкесінің аты, өтініш беру себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Шағымды қабылдауды растау осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері мемлекеттік қызметті алушыға поштамен жазбаша түрде тапсырыс тәртібінде не қол қойылып қолма-қол ұсыну арқылы хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпарат мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Комитеттен немесе Комитеттің аумақтық департаментінен алуға болады.
26. Қосымша ақпаратты Министрліктің интернет-ресурсынан –www.mz.gov.kz алуға болады.
«Денсаулық сақтау субъектілерінің
қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу
үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу
туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
р/с №
Департаменттің атауы
Департаменттің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» ММ (бұдан әрі – Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ. 13-00-ден 14-30-ға дейін
8(7172) 74-32-79
8(7172) 74-32-79
2
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков к-сі, 98
жұмыс күндері сағ. 9-00 бастап 18-30 дейін,түскі үзіліс сағ 13-00 бастап 14-30 дейін
8(7162) 25-14-43
8(7162) 40-18-86
3
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов к-сі, 59
жұмыс күндері сағ.9-00 бастап 18-30 дейін, түскі үзіліс сағ 13-00 бастап 14-30 дейін
8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
4
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ

22. В случае некорректного обслуживания получателя государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя Комитета, территориального департамента Комитета по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в порядке, установленном гражданским законодательством.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию Комитета, территориального департамента Комитета в рабочие дни.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество, адрес получателя государственной услуги. Жалоба подписывается получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются наименование Комитета или территориального департамента Комитета должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Комитета или территориального департамента Комитета по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результаты рассмотрения жалобы сообщаются получателю государственной услуги в письменном виде по почте в заказном порядке либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить в Комитете или территориальном департаменте Комитета, адреса и телефоны, которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
26. Дополнительную информацию можно получить на интернет-ресурсе Министерства – www.mz.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
физическим лицам для проведения
независимой экспертизы деятельности
субъектов здравоохранения»
Контактные данные
Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его
территориальных департаментов
п/п
Наименование
департамента
Адрес
расположения
департамента
График
работы
Номер
телефона
отдела
аттестации,
аккреди-
тации и
лицензи-
рования
Номер телефона
руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля
медицинской и
фармацевтической
деятельности
Министерства
здравоохранения
Республики
Казахстан» (далее –
Комитет)
город Астана, Дом
Министерств, 5
подъезд
с 9-00 до
18-30 перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие дни
8(7172)
74-32-79
8(7172)
74-32-79
2
ГУ «Департамент
Комитета по
Акмолинской области»
город Кокшетау, ул.
Ауельбекова, 98
с 9-00 до
18-30 перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие дни
8(7162)
25-14-43
8(7162)
40-18-86
3
ГУ «Департамент
Комитета по
Павлодарской
области»
город Павлодар, ул.
Лермонтова, 59
с 9-00 до
18-30 перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие дни
8(7182)
55-02-86
8(7182)
55-57-09
4
ГУ «Департамент
Комитета по
Восточно-
Казахстанской
области»
город
Усть-Каменогорск,
пр. Независимости

Ақтау қаласы, 9-шағын аудан, 23-үй
жұмыс күндері сағ. 9-00 бастап 18-30 дейін,түскі үзіліс сағ 13-00 бастап 14-30 дейін
8 (7292) 420947
8(7292) 420947
«Денсаулық сақтау субъектілерінің
қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу
үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу
туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
_______________________________________________________________
(денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу бойынша органның толық
атауы)
___________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты-жөні, әкесінің аты)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(түрін көрсету керек)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
мамандығы бойынша аккредиттеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлға туралы мәлімет:
1. Туған жылы _______________________________________________________
2. Төлқұжат деректері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сериясы, №, кім және қашан берілді)
3. Білімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мамандығы болған жағдайда, дипломның (басқа құжат) №
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бітірген жылы)
4. Үйінің мекенжайы, байланыс телефондары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Жұмыс орны _______________________________________________________
6. Қоса берілген құжаттар:___________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________             ________________________________
(қолы)                     (тегі, аты-жөні, әкесінің аты)
«Денсаулық сақтау субъектілерінің
қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу
үшін жеке тұлғаларға аккредиттеу
туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы

мкр. 9, д.23
с 9-00 до
18-30 перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие дни
8 (7292)
42-09-47
8(7292)
42-09-47
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
физическим лицам для проведения
независимой экспертизы деятельности
субъектов здравоохранения»
форма
В _______________________________________________
(полное наименование органа по аккредитации
в области здравоохранения)
от ______________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу аккредитовать по специальности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать вид)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения о физическом лице:
1. Год рождения _____________________________________________________
2. Паспортные данные
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(серия, №, кем и когда выдан)
3. Образование
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(при наличии специальности, № диплома (иного документа),
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания)
4. Домашний адрес, контактные телефоны
_____________________________________________________________________
5. Место работы _____________________________________________________
6. Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________              _____________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
физическим лицам для проведения
независимой экспертизы деятельности
субъектов здравоохранения»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1. Своевременность

1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер % -ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті:
1) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – МФҚБК аумақтық департаменттері);
2) мекенжайлары осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті (бұдан әрі – МСЭҚК) және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – МСЭҚК аумақтық департаменттері);
3) мекенжайлары осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – әкімдіктер) көрсетеді.
Ресімделген құжаттарды қабылдауды және беруді мекенжайлары осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері, әкімдіктер немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталықтар), сондай-ақ «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе «Е лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) болған жағдайда жүзеге асырады.
Шалғай елді мекендердің тұрғындарына мемлекеттік қызметтің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті Мобильдік Орталықтар арқылы көрсетуге рұқсат етіледі.
МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері немесе әкімдіктер осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген тізбеге сәйкес медициналық қызметтің кіші түрлерін лицензиялайды.

1.1. % (доля) случаев предоставления услуги
в установленный срок с момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных качеством процесса
предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных качеством и
информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых
доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 год № 1173
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на медицинскую деятельность»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается:
1) территориальными подразделениями Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан областей, городов республиканского значения и столицы (далее – территориальные департаменты ККМФД), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – КГСЭН) и его территориальными подразделениями (далее – территориальные департаменты КГСЭН), адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему стандарту;
3) местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы (далее – акиматы), адреса которых указаны в приложении 3 к настоящему стандарту.
Прием и выдача оформленных документов осуществляется КГСЭН, территориальными департаментами КГСЭН, территориальными департаментами ККМФД, акиматами или Центрами обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложении 4 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные Центры.
КГСЭН, территориальные департаменты КГСЭН, территориальные департаменты ККМФД или акиматы лицензируют подвиды медицинской деятельности согласно Перечню, указанному в приложении 5 к настоящему стандарту.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 13-бабының, Қазақстан Республикасының «Лицензиялау туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы, «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңдарының, «Медициналық және фармацевтикалық қызметтi лицензиялау кезiнде қойылатын бiлiктiлiк талаптарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2301 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) порталда;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – РМК Орталық) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) тізбелері осы стандартқа 123 және 4-қосымшаларда көрсетілген МСЭҚК аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің, әкімдіктердің және Орталықтардың ғимараттарында орналастырылған стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) бойынша да алуға болады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің немесе әкімдіктің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ қойылған қағаз немесе электрондық құжатта лицензия беру, қайта ресімдеу, медициналық қызметке лицензияның телнұсқасын беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің немесе әкімдіктің кеңсесіне хабарласқан кезде:
1) медициналық қызметке лицензия алу үшін – 15 жұмыс күні;
2) медициналық қызметке лицензияны қайта ресімдеу үшін – 10 жұмыс күні, телнұсқаны алу үшін – 2 жұмыс күні;
3) өтініш жасалған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі ең ұзақ күту уақыты – жиырма минуттан аспайды;
4) өтініш жасалған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – жиырма минуттан аспайды;

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 13 Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Законов Республики Казахстан от 11 января 2007 года «О лицензировании», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики  Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2301 «Об утверждении квалификационных требований медицинской и фармацевтической деятельности».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) на портале;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – РГП «Центр»)  www.con.gov.kz;
4) на стендах, размещенных в здании КГСЭН,  территориальных департаментов КГСЭН,  территориальных департаментов ККМФД, акиматов и Центров, перечни которых указаны в приложениях 123 и 4 к настоящему стандарту.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность на бумажном либо электронном документе, подписанном ЭЦП уполномоченного лица КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД или акимата либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Выдача лицензий, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
При обращении в канцелярию КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД или акимата:
1) для получения лицензий на медицинскую деятельность - 15 рабочих дней;
2) для переоформления лицензии на медицинскую деятельность - 10  рабочих дней, получения дубликата - 2 рабочих дня;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;
4) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;

5) құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты – жиырма минуттан аспайды.
МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің немесе әкімдіктің қызметкері ұсынылған құжаттардың толықтығын оларды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің немесе әкімдіктің қызметкері өтінішті одан әрі қараудан көрсетілген мерзімде жазбаша дәлелді бас тартады.
Ұсынылған құжаттарды қабылдау күнінен бастап екі жұмыс күнінен кейін МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің немесе әкімдіктің мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Орталықтарға хабарласқан кезде:
1) медициналық қызметке лицензия алу үшін - 15 жұмыс күні, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
2) медициналық қызметке лицензияны қайта ресімдеу үшін – 10 жұмыс күні, телнұсқаны алу үшін – 2 жұмыс күні, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
3) өтініш жасалған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең ұзақ күту уақыты – жиырма минуттан аспайды;
4) өтініш жасалған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – жиырма минуттан аспайды;
5) құжаттарды алу кезінде ең ұзақ кезек күту уақыты – жиырма минуттан аспайды.
Бұл ретте МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті, МФҚБК аумақтық департаменті немесе әкімдік мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін Орталықтарға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.
Порталға кірген кезде:
1) медициналық қызметке лицензия алу үшін - 15 жұмыс күні;
2) медициналық қызметке лицензияны қайта ресімдеу үшін – 10 жұмыс күні, телнұсқаны алу үшін – 2 жұмыс күні;
8. Мемлекеттік қызмет медициналық қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжат (түбіртек) ұсына отырып ақылы негізде ұсынылады.
Лицензиялық алым осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырғанға дейін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер (Салық Кодексі) туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген ставкалар бойынша төленеді.
Мемлекеттік қызметті алуға портал арқылы электрондық сұрау салған жағдайда «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭТҮШ) арқылы төлеу жүзеге асырылады.

5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более двадцати минут.
Сотрудник КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД или акимата в течение двух рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД или акимата в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов  КГСЭН,  территориальные департаменты КГСЭН, территориальные департаменты ККМФД или акиматы не имеют права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
При обращении в Центры:
1) для получения лицензий на медицинскую деятельность - 15 рабочих дней день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) для переоформления лицензии на медицинскую деятельность - 10 рабочих дней, получения дубликата - 2 рабочих дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;
4) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более двадцати минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более двадцати минут.
При этом, КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат предоставляют результат оказания государственной услуги в Центры за день до окончания срока оказания государственной услуги.
При обращении в портал:
1) для получения лицензий на медицинскую деятельность - 15 рабочих дней;
2) для переоформления лицензии на медицинскую деятельность - 10 рабочих дней, получения дубликата - 2 рабочих дня.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением документа (квитанция), подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия медицинской деятельностью.
Лицензионный сбор уплачивается по ставкам, установленным Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» до подачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).

9. Жұмыс кестесі:
1) Орталықтарда - күн сайын еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін есептемегенде белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден сенбі күнін қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз.
Құжаттарды қабылдау жеделдетілген қызметсіз «электрондық» кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Мобильдік Орталықтар құжаттарды қабылдауды көші-қон полициясының аумақтық басқармаларының және жергілікті атқарушы органдардың бірлесіп бекіткен кестесіне сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағатында жүзеге асырылады.
2) МСЭҚК-де, МСЭҚК аумақтық департаменттерінде, МФҚБК аумақтық департаменттерінде немесе әкімдіктерде құжаттарды қабылдау демалыс және мереке күндерін қоспағанда жұмыс күндері сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09-00-ден 17-00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезек тәртібімен жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің немесе әкімдіктердің үй-жайларында жеке есік, күту және құжаттарды дайындау залы, анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар ақпараттық стенділер бар. Мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша да Орталықтың ғимаратында көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген, сондай-ақ порталда жеке кабинетте көрсетіледі.
Залда анықтама бюросы, күту креслолары, бланкілерді толтыру үлгілері бар ақпараттық стенділер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
МСЭҚК-ге, МСЭҚК аумақтық департаменттеріне, МФҚБК аумақтық департаменттеріне немесе әкімдікке:
1) осы стандартқа 67-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі және түпнұсқасы (экспорттық және импорттық операцияларды қоспағанда);
3) өтініш берушіні салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесі және түпнұсқасы;
4) дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
5) жеке тұлға үшін – мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
6) қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
7) осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері немесе әкімдік порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар туралы мәліметті - заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және жеке басын куәландыратын құжатты алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің және әкімдіктің қызметкері құжаттардың түпнұсқасының дұрыстығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік қызметті алушы құжаттардың түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда оның нотариаттық расталған көшірмелері ұсынылады.
Лицензиясы бар қызметтің түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:

9. График работы:
1) В Центрах - ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва.
Прием документов осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденным совместно с территориальными управлениями миграционной полиции и местными исполнительными органами графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
2) в КГСЭН,  территориальных департаментах КГСЭН, территориальных департаментах ККМФД или акиматах прием документов осуществляется в рабочие дни, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
График работы портала - круглосуточно.
10. Помещения КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД или акимата имеют отдельный вход, зал ожидания и подготовки документов, справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями.
Государственная услуга также оказывается в здании Центра по месту проживания получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными физическими возможностями, а также на портале в личном кабинете.
В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполнения бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
В КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат:
1) заявление по форме согласно приложениям 6,7 настоящего стандарта;
2) копию и оригинал Устава (за исключением экспортных и импортных операций) - для юридического лица;
3) копию и оригинал свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе;
4) свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
5) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги - для физического лица;
6) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 8 к настоящему стандарту.
КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат получают из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП, сведения о документах, которые являются государственными электронными информационными ресурсами – свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица и документа удостоверяющего личность.
При приеме документов сотрудник КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД или акимата сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
В случае непредставления оригиналов документов для сверки получателем государственной услуги, предоставляются нотариально заверенные их копии.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:

1) осы стандартқа 67-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) лицензия туралы мәлімет (www.elicense.kz порталында бар болса) не салыстыру үшін лицензияның көшірмесі және түпнұсқасы (бар болған жағдайда);
3) осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес қызметтің кіші түріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері немесе әкімдік порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар туралы мәліметті - заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және жеке басын куәландыратын құжатты алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алуға құқылы және мынадай құжаттарды ұсынады:
1) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру туралы өтініш;
2) телнұсқаны беру үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжат;
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қайта ресімдеу туралы өтініш (қызмет түрінің атауы және (немесе) түрі өзгергеннен кейін күнтізбелік отыз күн ішінде);
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
3) лицензия және лицензияға қосымшаның деректері (www.elicense.kz порталында бар болса) немесе лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмелері (бар болған жағдайда).
МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері немесе әкімдік порталдың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттар туралы мәліметті - заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және жеке басын куәландыратын құжатты алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергенде;
2) дара кәсіпкерді қайта тіркегенде, оның атауы мен мекенжайы өзгергенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосу, бөлу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгергенде қайта ресімдеуге жатады.
Мемлекеттік қызметті алушы қайта ресімделген лицензияны алған кезде бұрын берілген лицензияны және лицензияға қосымшаны (бар болған жағдайда) МСЭҚК-ге, МСЭҚК аумақтық департаментіне, МФҚБК аумақтық департаментіне немесе әкімдікке қайтарады.
Орталыққа:

1) заявление по форме согласно приложениям 6,7 настоящего стандарта;
2) сведения о лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копию лицензии и оригинала для сверки (в случае наличия);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 8 к настоящему стандарту.
КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат получают из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП, сведения о документах, которые являются государственными электронными информационными ресурсами – свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица и документа удостоверяющего личность.
В случае утери, порчи лицензии и (или) приложения к лицензии, получатель государственной услуги вправе получить дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии, и предоставляет следующие документы:
1) заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) заявление о переоформлении (в течение тридцати календарных дней после изменения наименования вида и (или) подвида деятельности);
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий;
3) данные лицензии и приложения к лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат получают из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП, сведения о документах, которые являются государственными электронными информационными ресурсами – свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица и документа удостоверяющего личность.
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Получатель государственной услуги при получении переоформленной лицензии возвращает в КГСЭН,  территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат  ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия).
В Центр:

1) осы стандартқа 67-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі және түпнұсқасы;
3) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесі және түпнұсқасы;
4) қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) жеке тұлға үшін – мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
6) дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
7) осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
Құжаттардың мәліметтерін - мемлекеттік электрондық ақпараттың ресурстар болып табылатын заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, жеке басын куәландыратын құжаттарды МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері немесе әкімдік ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында Орталықтардың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Орталық қызметкері құжаттардың түпнұсқасының дұрыстығын құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік қызметті алушы салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда олардың нотариаттық расталған көшірмелері ұсынылады.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандартқа 67-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) лицензия мәліметі (www.elicense.kz порталында бар болса) немесе лицензия көшірмесі (салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған) (бар болған жағдайда);
3) осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес қызметтің кіші түріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар.
Құжаттардың мәліметтерін - мемлекеттік электрондық ақпараттың ресурстар болып табылатын заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, жеке басын куәландыратын құжаттарды МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері немесе әкімдік ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында Орталықтардың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алуға құқылы және мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление по форме согласно приложениям 6,7 настоящего стандарта;
2) копия и оригинал устава – для юридического лица;
3) копия и оригинал свидетельства о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
4) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
5) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги - для физического лица;
6) свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
7) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 8 к настоящему стандарту.
Сведения документов - свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица, документа удостоверяющего личность, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат получают из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
При приеме документов сотрудник Центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
В случае непредставления оригиналов документов для сверки получателем государственной услуги, предоставляются нотариально заверенные их копии.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложениям 6,7 настоящего стандарта;
2) сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копию лицензии (нотариально засвидетельствованную, в случае непредставления оригинала для сверки) (в случае наличия);
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 8 к настоящему стандарту.
Сведения документов - свидетельство о государственной регистрации в качестве юридического лица, документа удостоверяющего личность, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров в форме электронных документов, удостоверенные ЭЦП.
В случае утери, порчи лицензии и (или) приложения к лицензии получатель государственной услуги вправе получить дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии, и предоставляет следующие документы:

1) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын беру туралы өтініш;
2) телнұсқаны беру үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда нотариаттық куәландырылған).
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қайта ресімдеу туралы өтініш (қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінінің атауы өзгергеннен кейін күнтізбелік отыз күн ішінде);
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды бюджетке төлегенін растайтын құжат;
3) лицензияның және лицензияға қосымшаның деректері (www.elicense.kz порталында бар болса) не лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмелері (бар болған жағдайда).
Мемлекеттік электрондық ақпараттың ресурстары болып табылатын құжаттардың мәліметтерін МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері немесе әкімдік тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында Орталықтардың ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергенде;
2) дара кәсіпкерді қайта тіркеген кезде, оның атауы мен мекенжайы өзгергенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосу, бөлу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастыру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгергенде қайта ресімдеуге жатады.
Мемлекеттік қызметті алушы қайта ресімделген лицензияны алған кезде бұрын берілген лицензияны және лицензияға қосымшаны (бар болған жағдайда) Орталыққа қайтарады.
Порталға:
1) ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) заңды тұлғаның жарғысы – сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі;
3) мемлекеттік қызметті алушыны салық органына есепке қою туралы куәліктің көшірмесі;
4) дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәлік– электрондық сауалға сканерленген көшірме түрінде тіркеледі;
5) ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы мәлімет;
6) осы стандартқа 8-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар – сканерленген көшірмелер түрінде электрондық сұрау салуға қоса беріледі.
МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері немесе әкімдік тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Порталдың ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік электрондық ақпараттың ресурстары болып табылатын – заңды тұлға ретіндегі мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, жеке басын куәландыратын құжаттарының мәліметтерін алады.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление о выдаче дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата (нотариально засвидетельствованный, в случае непредставления оригинала для сверки).
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии получатель государственной услуги предоставляет следующие документы:
1) заявление о переоформлении (в течение тридцати календарных дней после изменения наименования вида и (или) подвида деятельности);
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий;
3) данные лицензии и приложения к лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо копии лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия).
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат получают из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему Центров в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Получатель государственной услуги при получении переоформленной лицензии возвращает в Центр ранее выданную лицензию и приложение к лицензии (в случае наличия).
На портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
2) устав юридического лица - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
3) свидетельство о постановке получателя государственной услуги на учет в налоговом органе;
4) свидетельство о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя - в виде сканированной копии прикрепляется к электронному запросу;
5) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП;
6) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, указанными в приложении 8 к настоящему стандарту - в виде сканированных копий прикрепляются к электронному запросу.
КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат получают из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП, сведения о документах, которые являются государственными электронными информационными ресурсами – свидетельстве о государственной регистрации в качестве юридического лица и документа удостоверяющего личность.
Для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия, получатель государственной услуги  предоставляет следующие документы:

1) ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) лицензия мәліметі (www.elicense.kz порталында бар болған кезде) не электрондық сұрау салуға қоса берілетін сканерленген көшірме түріндегі лицензия;
3) осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес қызметтің кіші түріне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес электрондық сұрау салуға қоса берілетін сканерленген көшірмелер түріндегі мәліметтер мен құжаттар.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті, МФҚБК аумақтық департаменті немесе әкімдік ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша жоғалған, бүлінген кезде мемлекеттік қызметті алушы лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алуға құқылы және мынадай құжаттарды ұсынады:
ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы мәлімет.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы сұрау салады.
Қайта ресімдеу туралы сұрау салуды мемлекеттік қызметті алушы мынадай деректерді ұсына отырып күнтізбелік отыз күн ішінде ұсынады:
1) лицензиялық алымды бюджетке төлегені туралы мәлімет;
2) лицензия мәліметтері (www.elicense.kz порталында бар болған кезде) не электрондық сұрау салуға қоса берілетін сканерленген көшірмелер түріндегі лицензияға қосымша.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті, МФҚБК аумақтық департаменті немесе әкімдік ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны мынадай жағдайларда:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгергенде;
2) дара кәсіпкер қайта тіркелген кезде, оның атауы мен мекенжайы өзгергенде;
3) заңды тұлғаны біріктіру, қосу, бөлу немесе қайта құру түрінде қайта ұйымдастыру кезінде;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгергенде қайта ресімдейді.
12. Лицензияны, лицензияға қосымшаны алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге арналған өтініштің нысаны Министрліктің интернет-ресурсында, сондай-ақ МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаменттерінің, МФҚБК аумақтық департаменттерінің немесе әкімдіктердің үй-жайларында орналастырылады.
Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініштердің бланкілері күту залындағы арнайы бағандарда, сондай-ақ «Орталық» РМК-нің www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін электрондық құжат нысанында сұрау салу толтырылады.

1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
2) сведения лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензию в виде сканированной копии, прикрепляемую к электронному запросу;
3) сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 8 к настоящему стандарту в виде сканированных копий, прикрепляемых к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, КГСЭН,  территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат получают из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии получатель государственной услуги вправе получить дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии, и предоставляет следующие документы:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП;
сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора через ПШЭП.
В случае переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии, получатель государственной услуги подает запрос.
Запрос о переоформлении получателем государственной услуги подается в течение тридцати календарных дней с предоставлением следующих данных:
1) сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора;
2) данные лицензии и приложения к лицензии (при наличии на портале www.elicense.kz) либо лицензия и приложение к лицензии в виде сканированных копий, прикрепляемых к электронному запросу.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, КГСЭН, территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат получают из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.
Получатель государственной услуги переоформляет лицензию и (или) приложение к лицензии в следующих случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества физического лица;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса;
3) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
12. Форма заявления для получения лицензии, приложения к лицензии, переоформления, выдачи дубликатов лицензии размещается на интернет-ресурсе Министерства, а также в помещениях КГСЭН, территориальных департаментах КГСЭН, территориальных департаментах ККМФД и акиматах.
В Центрах бланки заявленийутвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе РГП «Центр»: www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через портал заполняется запрос в форме электронного документа.

13. Құжаттарды қабылдау «бір терезе» қағидаты бойынша МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің немесе әкімдіктің кеңсесі арқылы күн сайын аптасына бес рет дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залында «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұрау салуды жөнелту мемлекеттік қызметті алушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Сұрау салу автоматты түрде мемлекеттік органға – таңдалған қызметке сәйкес мекенжайға жіберіледі.
14. Құжаттарды МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің немесе әкімдіктің кеңсесі арқылы қабылдау кезінде мемлекеттік қызметті алушыға:
өтініштің нөмірі мен күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
өтінішке қоса берілген құжаттардың саны;
құжатты қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Құжаттарды Орталық арқылы қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға:
сұрау салудың нөмірі және қабылдаған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттар саны және атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжатты ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, өкілеттік берілген өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы өтініш берілген кезде, мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызметтің нәтижесін алушының алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Дайын құжаттарды беруді өтініш қабылдаған күні берілген қолхатта көрсетілген мерзімде МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттері, МФҚБК аумақтық департаменттері немесе әкімдіктер жүзеге асырады.
Бұл ретте мемлекеттік қызметті алушыға ресімделген құжатты беру фактісі құжаттарды беруді есепке алу журналында тіркеледі (алушы журналға қол қояды).
Орталықта дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті алушыға беруді Орталық қызметкері күн сайын «терезе» арқылы қолхат негізінде ондағы көрсетілген мерзімде жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы қызмет нәтижесіне көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда, Орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оларды МСЭҚК-ге, МСЭҚК аумақтық департаментіне, МФҚБК аумақтық департаментіне немесе әкімдікке береді. Қызмет көрсетудің нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» жіберіледі.

13. Прием документов осуществляется по принципу «одного окна»  через канцелярию КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД или акимата ежедневно, пять раз в неделю, с понедельника по пятницу с 9-00 часов по 17-00 часов, перерыв на обед с 13-00 часов по 14-30 часов.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
На портале отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При приеме документов через канцелярию КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД или акимата получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества приложенных документов к заявлению;
фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего документы.
При приеме документов через Центр получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через портал получателю государственной услуги в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения получателем результата государственной услуги.
15. Выдача готовых документов КГСЭН, территориальными департаментами КГСЭН, территориальными департаментами ККМФД или акиматами осуществляется в срок, указанный в расписке, выданной в день приема заявления.
При этом, факт выдачи оформленного документа получателю государственной услуги регистрируется в журнале учета выдачи документов (роспись получателя в журнале).
В Центре выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в КГСЭН,  территориальный департамент КГСЭН, территориальный департамент ККМФД или акимат. Результат оказания услуги получателю государственной услуги направляется в «личный кабинет» на портале.

16. Егер:
1) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым енгiзiлмесе;
2) мемлекеттік қызметті алушы бiлiктiлiк талаптарына сай келмесе;
3) мемлекеттік қызметті алушыға лицензия беру келiсушi мемлекеттiк органмен келiсiлмесе;
4) мемлекеттік қызметті алушыға қатысты оған қызметтiң жекелеген түрiмен айналысуға тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмi болса мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде Орталық қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Егер МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті, МФҚБК аумақтық департаменті немесе әкімдік осы стандарта белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алаушыға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны бермеген жағдайда не лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда оларды берудің мерзімі аяқталған күннен бастап лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берілді деп есептеледі.
МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті, МФҚБК аумақтық департаменті немесе әкімдік лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру мерзімі аяқталған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік қызметті алушыға тиісті лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруге міндетті.
Бес жұмыс күні өткеннен кейін лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берілмеген жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алынған болып есептеледі, ал лицензияны алғанға дейін лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асырудың заңдылығын растайтын құжат МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің немесе әкімдіктің кеңсесінде құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі бар тізімдеменің көшірмесі болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің, әкімдіктің және Орталықтың қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтауға;
2) заңдылықты сақтауға;
3) көрсетілетін қызмет туралы толық ақпарат беруге;
4) сыпайылыққа;
5) мемлекеттік қызметті алушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз етуге;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялығына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижесі
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 9-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің, әкімдіктің және Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.

16. В предоставлении государственной услуги отказывается, если:
1) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
2) получатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
3) не согласована выдача лицензии получателю государственной услуги согласующим государственным органом;
4) в отношении получателя государственной услуги имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случае, если КГСЭН, территориальные департаменты КГСЭН, территориальные департаменты ККМФД или акиматы в сроки, установленные настоящим стандартом, не выдали получателю государственной услуги лицензию и (или) приложение к лицензии либо не предоставили мотивированный отказ в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии, то с даты истечения сроков их выдачи лицензия и (или) приложение к лицензии считаются выданными.
КГСЭН, территориальные департаменты КГСЭН, территориальные департаменты ККМФД или акиматы не позднее пяти рабочих дней с момента истечения срока выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии обязаны выдать получателю государственной услуги соответствующую лицензию и (или) приложение к лицензии.
В случае невыдачи лицензии и (или) приложения к лицензии, по истечении пяти рабочих дней лицензия и (или) приложение к лицензии считаются полученными, а документом, подтверждающим законность осуществления лицензируемого вида деятельности до получения самой лицензии, является копия описи с отметкой о дате приема документов канцелярией КГСЭН, территориальных департаментов КГСЭН, территориальных департаментов ККМФД или акиматов.
3. Принципы работы
17. Деятельность КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД, акимата и Центра основывается на:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливости;
5) обеспечении сохранности документов, представленных претендентом на рассмотрение;
6) защите и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 9 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД, акимата и Центра, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандартов данной государственной услуги.

5. Шағымдану тәртібі
20. МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің, әкімдіктің және Орталық қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдемдесу тиісінше осы стандартқа 1,  2және 3-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
Орталық қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың телефоны (1414) бойынша немесе осы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
21. Мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым осы стандартқа 123-қосымшаларда көрсетілген мекенжайлар бойынша МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменті, МФҚБК аумақтық департаменті немесе әкімдік басшыларының атына беріледі.
Орталықта көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК-ге беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет дұрыс көрсетілмеген жағдайда МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің немесе әкімдік қызметкерлерінің әрекетіне шағым осы стандартқа 1234-қосымшаларда көрсетілген мекенжай бойынша олардың басшыларының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша нысанда не МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің, әкімдіктің немесе «Орталық» РМК-нің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда жеке тұлға үшін – тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлға үшін – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағым берілген кезде әрекетіне шағым жасалған лауазымды тұлғалардың тегі мен аты-жөні, өтініштің себептері мен талаптары көрсетіледі.
Шағымға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қоса беріледі.
25. Шағымды қабылдауды растау орналасқан жерлері осы стандартқа 12 және 3-қосымшаларда көрсетілген МСЭҚК-нің, МСЭҚК аумақтық департаментінің, МФҚБК аумақтық департаментінің немесе әкімдіктің кеңсесінде немесе мекенжайы осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы мемлекеттік қызметті алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.

5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД, акимата, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются соответственно по адресам и телефонам, указанным в приложениях 123 к настоящему стандарту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону call-центра (1414) либо по адресам и телефонам, указанным в приложении 4 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД, акимата по адресам, указанным в приложениях 123 к настоящему стандарту.
В случае несогласия с результатами оказанной Центром государственной услуги, жалоба подается в РГП «Центр», адрес и телефон которого указан в пункте 26 настоящего стандарта.
22. В случаях некорректного обслуживания получателей государственной услуги, жалоба на действия сотрудников КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД, акимата и  Центра подается на имена их руководителей по адресам, указанным в приложениях 123 и 4 к настоящему стандарту.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги  имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД, акимата или РГП Центра, в рабочие дни.
В жалобе указываются для физического лица – фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
К жалобе прикладываются расписка о приеме соответствующих документов и результат оказания государственной услуги.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии КГСЭН, территориального департамента КГСЭН, территориального департамента ККМФД, акимата, месторасположение которых указаны в приложениях 12 и 3 к настоящему стандарту или в  канцелярии РГП «Центр», адрес которого указан в пункте 26 настоящего стандарта.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте.

Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты МСЭҚК, МСЭҚК аумақтық департаменттерінен, МФҚБК аумақтық департаменттерінен немесе әкімдіктерден осы стандартқа 123-қосымшаларда көрсетілген телефондар бойынша және телефоны осы стандарттың 26-тармағында көрсетілген «Орталық» РМК-ден алуға болады.
Қолма-қол келіп түскен және пошта арқылы келген шағымның қабылданғанын растау оны Орталықтың немесе «Орталық» РМК кеңсесінде (шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні қойылады) тіркеу болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қабылдаған тұлға оның шағымының қабылданғанын растау үшін нөмірі, күні, шағымды қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері көрсетілген қолхат береді.
26. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі, 8, Министрліктер үйі, № 5 кіреберіс, ақпараттық-анықтамалық қызмет телефоны 8 (7172) 74-32-79, интернет-ресурсы: www.mz.gov.kz.
«Орталық» РМК-нің мекенжайы 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, № 43 «а», телефоны: 8 (7172) 94-99-93, интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
«Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
р/с №
Департаменттің атауы
Департаменттің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірлері
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков к-сі, 98
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін,түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7162) 25-14-43
8(7162) 40-18-86
2
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов к-сі, 59
жұмыс күндері сағ.9-00-ден бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7182) 55-02-86
8(7182) 55-57-09
3
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін,түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7232) 76-13-23
8(7232) 76-54-44
4
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы Достық-Дружба даңғылы, 215
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін,түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7112) 51-04-75
8(7112)51-21-11
5
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Жансүгіров к-сі, 149.
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін,түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін

Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить в КГСЭН, территориальных департаментах КГСЭН, территориальных департаментах ККМФД, акиматах по телефонам, указанным в приложениях 123 к настоящему стандарту и РГП «Центр», телефон которого указан в пункте 26 настоящего стандарта.
Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии Центра или РГП «Центр».
Получателю государственной услуги в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается расписка, в которой указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
26. Адрес Министерства здравоохранения Республики Казахстан: 010000, город Астана, Левый берег, ул. Орынбор 8, Дом Министерств, подъезд № 5, телефон информационно-справочной службы: 74-32-79, интернет-ресурс: www.mz.gov.kz.
Адрес РГП «Центра»: 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43 «А», телефон: 8 (7172) 94-99-93, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Контактные данные
Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности
Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его
территориальных департаментов
п/п
Наименование
департамента
Адрес
расположения
департамента
График
работы
Номер
телефона
отдела
аттестации,
аккредитации
и лицен-
зирования
Номер телефона
руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля
медицинской и
фармацевтической
деятельности
Министерства
здравоохранения
Республики Казахстан»
(далее – Комитет)
город Астана, Дом
Министерств, 5
подъезд
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7172)74-32-79
8(7172)74-32-79
2
ГУ «Департамент
Комитета по
Акмолинской области»
город Кокшетау,
ул. Ауельбекова,
98
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7162)25-14-43
8(7162)40-18-86
3
ГУ «Департамент
Комитета по
Павлодарской области»
город Павлодар,
ул. Лермонтова,
59
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14- 30 в
рабочие
дни
8(7182)55-02-86
8(7182)55-57-09
4
ГУ «Департамент
Комитета по
Восточно-
Казахстанской
области»
город
Усть-Каменогорск,
пр.
Независимости,
9/1
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7232)76-13-23
8(7232)76-54-44
5
ГУ «Департамент
Комитета по
Западно-Казахстанской
области»
город Уральск,
пр. Достык-
Дружба, 215
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30
в рабочие
дни
8(7112)51-04-75
8(7112)51-21-11
6
ГУ «Департамент
Комитета по
Алматинской области»
город
Талдыкорган, ул.
Жансугурова, 149
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни

8(7282) 24-43-59
8(7282) 21-02-23
6
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ
Астана қаласы Иманов к-сі, 19 «Алматы» бизнес-орталығы 11 қабат
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7172) 78-74-65
8(7172) 78-75-09
7
«Комитеттің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
Қостанай қаласы, Баймағамбетов к-сі, 195
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін,түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7142) 54-36-26
8(7142)54-98-90
8
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы к-сі, 36
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7152) 46-97-39
8(7152) 36-02-22
9
«Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
Алматы қаласы, Абылайхан даңғылы, 63
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7272) 73-12-92
8(7272)73-16-84
10
«Комитеттің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
Қызылорда қаласы қаласы, Мұратбаев к-сі, 13
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін,түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7242) 23-45-34
8(7242)23-48-97
11
«Комитеттің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
Атырау қаласы Байтұрсынов к-сі 53
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7122) 27-31-94
8(7122) 27-31-94
12
«Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтөбе қаласы Селиверстов к-сі, 9Б (Тілеу батыр)
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7132) 50-15-28
8(7132)50-15-61
13
«Комитеттің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
Қарағанды қаласы, Шахтерлер даңғылы, 78
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7212) 79-29-86
8(7212)33-42-48
14
«Комитеттің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
Тараз қаласы, Қазыбек би к-сі, 142 а
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін,түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7262) 50-07-93 45-99-60
8(7262) 50-07-92
15
«Комитеттің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Шымкент қаласы, Н. Төреқұлов к-сі, нөмірі жоқ
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8(7252) 413017
8(7252) 41 30 97
16
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтау қаласы, 9-шағын аудан, 23-үй
жұмыс күндері сағ. 9-00-ден бастап 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағ 13-00-ден бастап 14-30-ға дейін
8 (7292) 420947
8(7292) 420947
«Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті
және оның аумақтық департаменттерінің байланыс деректері
р/с №
Департаментттің атауы
Департаментттің орналасқан мекенжайы
Жұмыс кестесі
лицензиялау бөлімінің телефон нөмірлері
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті» ММ (бұдан әрі – Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5 кіреберіс
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30- ға дейін

8(7282)24-43-59
8(7282)21-02-23
7
ГУ «Департамент
Комитета по г.Астана
город Астана,
ул.Иманова, 19,
Бизнес-центр
«Алматы»,11 этаж
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00
до14-30
в рабочие
дни
8(7172)78-74-65
8(7172)78-75-09
8
ГУ «Департамент
Комитета по
Костанайской области»
город Костанай,
ул.
Баймагамбетова,
195
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7142)54-36-26
8(7142)54-98-90
9
ГУ «Департамент
Комитета по
Северо-Казахстанской
области»
город
Петропавловск,
ул. Конституции
Казахстана, 36
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7152)46-97-39
8(7152)36-02-22
10
ГУ «Департамент
Комитета по городу
Алматы»
город Алматы, пр.
Абылай хана, 63
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7272)73-12-92
8(7272)73-16-84
11
ГУ «Департамент
Комитета по
Кызылординской
области»
город Кызылорда,
ул. Муратбаева,
13
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7242)23-45-34
8(7242)23-48-97
12
ГУ «Департамент
Комитета по
Атырауской области»
город Атырау, ул.
Байтурсынова, 53
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед
с 13-00
до 14-30
в рабочие
дни
8(7122)27-31-94
8(7122)27-31-94
13
ГУ «Департамент
Комитета по
Актюбинской области»
город Актобе, ул.
Селиверстова, 9Б
(Тілеу батыр)
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7132)50-15-28
8(7132)50-15-61
14
ГУ «Департамент
Комитета по
Карагандинской
области»
город Караганда,
проспект
Шахтеров, 78
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7212)79-29-86
8(7212)33-42-48
15
ГУ «Департамент
Комитета по
Жамбылской области»
город Тараз, ул.
Казыбек би, 142 а
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7262)50-07-93
45-99-60
8(7262)50-07-92
16
ГУ «Департамент
Комитета по
Южно-Казахстанской
области»
город Шымкент,
ул. Н.
Торекулова, б/н
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7252)41-30-17
8(7252)41 30 97
17
ГУ «Департамент
Комитета по
Мангистауской
области»
город Актау, мкр.
9, д.23
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7292)42-09-47
8(7292)42 09 47
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Контактные данные
Комитета государственного санитарно-эпидемиологического
надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан
и его территориальных департаментов
п/п
Наименование
департамента
Адрес
расположения
департамента
График
работы
Номер телефона
отдела
лицензирования
Номер
телефона
руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет
государственного
санитарно-
эпидемиологического
надзора Министерства
здравоохранения
Республики Казахстан»
(далее – Комитет)
город Астана, Дом
Министерств, 5
подъезд
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни

8(7172) 74-32-80
8(7172) 74-30-66
2
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Кенесары к-сі, 14а
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30- ға дейін
8(7162) 26-86-68 26-63-38
8(7162) 26-55-88
3
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Торайғыров к-сі, 70/2
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7182) 55-44-68 55-48-24
8(7182) 55-39-14 55-67-82
4
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 17
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7232) 53-43-77 53-74-46 53-56-27
8(7232) 76-78-13 қабылдау бөлмесі
5
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы Д. Нұрпейісова к-сі, 19
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7112) 50-50-91
8(7112) 51-27-66
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Сланов к-сі, 85а.
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7282) 21-21-57 24-39-57
8(7282) 21-05-60
7
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ
Астана қаласы Желтоқсан к-сі, 46
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7172) 31-55-02 31-72-75 31-71-18
8(7172) 31-71-39
8
«Комитеттің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
Қостанай қаласы, Әл-Фараби данғылы, 113
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7142) 54-70-71
8(7142) 54-21-09
9
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Бейбітшілік к-сі, 236
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7152) 52-14-45
8(7152) 41-16-64
10
«Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
Алматы қаласы, Жібек жолы, 5
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(727) 382-36-75 382-36-03
8(727) 230-67-05
11
«Комитеттің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
Қызылорда қаласы, Чайковский к-сі, 10
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7242) 23-81-48 23-72-20
8(7242) 23-75-57
12
«Комитеттің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
Атырау қаласы Гурьев к-сі 7а
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7122) 32-82-88
8(7122) 35-40-39
13
«Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтөбе қаласы Сәңкібай батыр данғылы, 1
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7132) 55-77-23
8(7132) 55-77-20
14
«Комитеттің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
Қарағанды қаласы, Әлиханов к-сі, 2
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7212) 41-14-25
8(7212) 56-27-62
15
«Комитеттің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
Тараз қаласы, Әйтеке би к-сі, 13
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7262) 43-66-68
8(7262) 45-08-83
16
«Комитеттің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Шымкент қаласы, Д.Қонаев к-сі, 27
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8(7252) 39-07-22
8(7252) 39-02-69
17
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтау қаласы, 3в шағын аудан, 46-үй
жұмыс күндері сағат. 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.30-ға дейін
8 (7292) 50-19-19 50-35-17
8(7292) 50-19-09
«Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы
органдарының тізімі
Облыстардың / қалалардың атауы
Байланыс телефондары
Заңды мекенжайы
Сайттардың мекенжайы және байланыс телефондары
1
2
3
4
5
1.
Ақмола

8(7172)74-32-80
8(7172)74-30-66
2
ГУ «Департамент
Комитета по
Акмолинской области»
город Кокшетау,
ул. Кенесары, 14а
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7162)26-86-68
26-63-38
8(7162)26-55-88
3
ГУ «Департамент
Комитета по
Павлодарской области»
город  Павлодар,
ул. Торайгырова,
70/2
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7182)55-44-68
55-48-24
8(7182)55-39-14
55-67-82
4
ГУ «Департамент
Комитета по
Восточно-
Казахстанской
области»
город
Усть-Каменогорск,
пр. Независимости,
17
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7232)53-43-77
53-74-46
53-56-27
8(7232)76-78-13
5
ГУ «Департамент
Комитета по
Западно-Казахстанской
области»
город Уральск,
ул. Д.Нурпеисовой,
19
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30
в рабочие
дни
8(7112)50-50-91
8(7112)51-27-66
6
ГУ «Департамент
Комитета по
Алматинской области»
город Талдыкорган,
ул. Сланова, 85а
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7282)24-21-57
24-39-57
8(7282)21-05-60
7
ГУ «Департамент
Комитета по г.Астана
город Астана,
ул.Желтоксан, 46
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00
до14-30 в
рабочие
дни
8(7172)31-55-02
31-72-75
31-71-18
8(7172)31-71-39
8
ГУ «Департамент
Комитета по
Костанайской области»
город Костанай,
ул. Аль-Фараби,
113
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7142)54-70-71
8(7142)54-21-09
9
ГУ «Департамент
Комитета по
Северо-Казахстанской
области»
город
Петропавловск, ул.
Мира, 236
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7152)52-14-45
8(7152)41-16-64
10
ГУ «Департамент
Комитета по городу
Алматы»
город Алматы, ул.
Жибек жолы, 5
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(727)382-36-75
382-36-03
8(727)230-67-05
11
ГУ «Департамент
Комитета по
Кызылординской
области»
город Кызылорда,
ул.Чайковского, 10
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7242)23-81-48
23-72-20
8(7242)23-75-57
12
ГУ «Департамент
Комитета по
Атырауской области»
город Атырау, ул.
Гурьевская, 7а
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7122)32-82-88
8(7122)35-40-39
13
ГУ «Департамент
Комитета по
Актюбинской области»
город Актобе, пр.
Санкибай батыра, 1
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7132)55-77-23
8(7132)55-77-20
14
ГУ «Департамент
Комитета по
Карагандинской
области»
город Караганда,
ул. Алиханова, 2
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7212)41-14-25
8(7212)56-27-62
15
ГУ «Департамент
Комитета по
Жамбылской области»
город Тараз, ул.
Айтеке би, 13
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8(7262)43-66-68
8(7262)45-08-83
16
ГУ «Департамент
Комитета по
Южно-Казахстанской
области»
город Шымкент, ул.
Д. Конаева, 27
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед
с 13-00
до 14-30
в рабочие
дни
8(7252)39-07-22
8(7252)39-02-69
17
ГУ «Департамент
Комитета по
Мангистауской
области»
город Актау, мкр.
3в, д.46
с 9-00 до
18-30
перерыв
на обед с
13-00 до
14-30 в
рабочие
дни
8 (7292)50-19-19
50-35-17
8(7292)50-19-09
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Список областных, городов Астана и Алматы
местных исполнительных органов
Наименование
областей/городов
Контактный
телефон
Юридический
адрес
Адреса сайтов и
контактные телефоны
1
2
3
4
5
1.
Акмолинская

8(7162)255511
Көкшетау қаласы Абай көшесі, 83 инд.020000
http://www.akmo.kz
2.
Ақтөбе
8(7132)564758
Ақтөбе қаласы Әбілхайыр хан даңғылы, 40 инд.030010,
http://www.akto.kz
3.
Атырау
8(7122)354501
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77 инд.060010,
http://www.atyrauobl.kz
4.
Алматы
8(7282)270822
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 38 инд. 040000
http://www.almaty-reg.kz
5.
Шығыс Қазақстан
8(7232)578580
Өскемен қаласы М.Горький көшесі, 40 инд. 070019
http://www.akimvko.gov.kz
6.
Жамбыл
8(7262)431822
Тараз қаласы  Абай даңғылы,125 инд. 080008
http://www.zhambyl.kz
7.
Батыс Қазақстан
8(7112)514013
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 179 инд. 090000
http://www.western.kz
8.
Қарағанды
8(7212)421045
Қарағанды қаласы Мира бульвары, 39 инд.100012
http://www.karaganda-region.kz
9.
Қызылорда
8(7242)262144
Қызылорда қаласы, Ы. Жақаев көшесі, 76 инд.120003,
http://www.kyzylorda.kz
10.
Қостанай
8(7142)575085
Қостанай қаласы, Әл-Фараби көшесі, 66 инд. 110000
http://www.kostanay.kz
11.
Маңғыстау
8(7292)314215
Ақтау қаласы, 14 мөлтек ауданы, 1 инд. 130000
http://www.mangystau.kz
12.
Павлодар
8(7182)323422
Павлодар қаласы, Академик Сәтпаев көшесі, 49 инд.140009
http://www.pavlodar.kz
13.
Солтүстік Қазақстан
8(7152)464125
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 58 инд.150011
http://www.akimat-sko.kz
14.
Оңтүстік Қазақстан
8(7252)537443
Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 6 инд. 160007
http://www.ontustik.gov.kz
15.
Астана қаласы
8(7172)556401
Абай даңғылы, 11
http://www.astana.kz
16.
Алматы қаласы
8(727)2501880
Республика алаңы, 4 инд. 050001
http://www.almaty.kz
«Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығының байланыс деректері
р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 12 үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Красный яр ауылындағы аудандық бөлім
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 15 үй
8 (7162) 40-43-27
3)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл ауылы, Нұрмағанбетов көшесі, 102 үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы ауылы, Мәметова көшесі, 19 үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар ауылы, Уәлиханов көшесі, 11 үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астрахан ауылы, Әл-Фараби көшесі 42үй

8(7162) 255511
020000, г.
Кокшетау, ул.
Абая, 83
http://www.akmo.kz
2.
Актюбинская
8(7132) 564758
030010, г. Актобе,
пр. Абылхайыр
хана, 40
http://www.akto. kz
3.
Атырауская
8(7122) 354501
060010, г. Атырау,
ул. Айтеке би, 77
http://www.atyrauobl.kz
4.
Алматинская
8(7282) 270822
040000, г.
Талдыкорган, ул.
Тәуелсіздік, 38
http://www.almaty-reg.kz
5.
Восточно-Казахстанская
8(7232) 578580
070019, г.
Усть-Каменогорск,
ул. М.Горького, 40
http://www.akimvko.gov.kz
6.
Жамбылская
8(7262) 431822
080008, г. Тараз,
пр. Абая, 125
http://www.zhambyl.kz
7.
Западно-Казахстанская
8(7112) 514013
090000, г.
Уральск, пр.
Достык-Дружба, 179
http://www.western.kz
8.
Карагандинская
8(7212) 421045
100012, г.
Караганда, бульвар
Мира 39
http://www.karaganda-
region.kz
9.
Кызылординская
8(7242) 262144
120003, г.
Кызылорда, ул.
И.Жахаева, 76
http://www.kyzylorda.kz
10.
Костанайская
8(7142) 575085
110000, г.
Костанай, ул.
Аль-Фараби, 66
http:/www.kostanay.kz
11.
Мангистауская
8(7292) 314215
130000, г. Актау,
14 мкр, дом 1
http://www.mangystau.kz
12.
Павлодарская
8(7182) 323422
140009, г.
Павлодар, ул.
Академика
Сатпаева 49
http://www.pavlodar.kz
13.
Северо-Казахстанская
8(7152) 464125
150011 г.
Петропавловск, ул.
Конституции
Казахстана, 58
http://www.akimat-sko.kz
14.
Южно-Казахстанская
8(7252) 537443
160007, г.
Шымкент, пр.
Тауке хана, 6
http://www.ontustik.gov.kz
15.
г. Астана
8(7172) 556401
пр. Абая, 11
http://www.astana.kz
16.
г. Алматы
8(727) 2501880
050001, пл.
Республики, 4
http://www.almaty.kz
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Контактные данные Центров обслуживания населения
п/п
Наименование
Центров (филиалы,
отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Акмолинской области»
ул. Ауэзова 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
1)
Кокшетауский
городской отдел
город Кокшетау ул. Биржан Сал,
д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
2)
Районный отдел
с. Красный Яр
город Кокшетау, с. Красный Яр ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
3)
Аккольский районный
отдел
Аккольский район, г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
4)
Аршалынский районный
отдел
Аршалынский район, п. Аршалы,
ул. М. Маметовой д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
5)
Атбасарский
районный отдел
Атбасарский район, г. Атбасар,
ул.Валиханова д. 11, оф.
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
6)
Астраханский
районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка, ул.Аль-Фараби, д.44

8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауылы, Макинка қаласы, Сейфуллин көшесі, 18 үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауаны, Шуче қаласы, Абылайхан даңғылы, 28 үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс даңғылы, 7 үй
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы Ерейментау қаласы Мұсабаев көшесі, 15 үй
8 (71633) 2-44-92
11)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2 а үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс даңғылы, 56 үй
8 (71647) 2-22-07
14)
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державин қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104 үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы аулы, Ленин көшесі, 8 үй
8 (71635) 2-17-10
16)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мира көшесі, 52 үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44 а үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)
2-20-36
18)
Степногор қалалық бөлімі
Степногор қаласы, 4 шағын аудан, 7 үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
19)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылайхан даңғылы, 119 үй
8 (71640) 9-26-66
20)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15 үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды ауылы, Безымянный көшесі, 1 үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
2.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109 үй
8 (7132) 56-57-87
1)
№1 Ақтөбе қалалық бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесі, 109 үй
8 (7132) 57-80-27
2)
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтпаев көшесі, 10 үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23 үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мәртөк аудандық бөлімі
Мәртөк ауданы, Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау ауылы, Абай көшесі, 12 үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный шағын ауданы, 47»Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темір аудандық №8 бөлім
Темір ауданы, Шұбарқұдық, Байғанин көшесі, 15»А»

8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
7)
Буландынский
районный отдел
Буландынский район, г. Макинск,
ул. Сейфуллина д. 18б, оф.
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
8)
Бурабайский районный
отдел
Бурабайский район, г. Щучинск,
ул. Абылай Хана д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
9)
Егиндыкольский
районный отдел
Егиндыкольский район,
с. Егиндыколь, ул. Победы д. 7
8 (71642) 2-12-57
10)
Ерейментауский
районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау, ул. Мусабаева д. 15
8 (71633) 2-44-92
11)
Енбекшильдерский
районный отдел
Енбекшильдерский район, г.
Степняк, ул. Сыздыкова д. 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
12)
Есильский районный
отдел
Есильский район, г. Есиль, ул.
Победы д. 56
8 (71647) 2-22-07
13)
Жаркаинский районный
отдел
Жаркаинский район, г.
Державинск, ул. Габдуллина
д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
14)
Жаксынский районный
отдел
Жаксынский район, с. Жаксы, ул.
Ленина д. 8
8 (71635) 2-17-10
15)
Зерендинский
районный отдел
Зерендинский район, с. Зеренда,
ул. Мира д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
16)
Коргалжынский
районный отдел
Коргалжынский район,
с. Коргалжын, ул. Абая д. 44а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
17)
Степногорский
городской отдел
г. Степногорск, 4 мкр. д. 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
18)
Сандыктауский
районный отдел
Сандыктауский район, с.
Балкашино, ул.Абылай- хана
д. 119
8 (71640) 9-26-66
19)
Целиноградский
районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол,
ул.Гагарина  д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
20)
Шортандинский
районный отдел
Шортандинский район,
п. Шортанды, Переулок Безымянный
д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН  по Актюбинской области»
2.
Филиал РГП «ЦОН по
Актюбинской области»
г. Актобе, ул. Тургенева 109
8 (7132) 56-57-87
1)
Актобинский
городской отдел № 1
г. Актобе, ул. Тургенева 109
8 (7132) 57-80-27
2)
с. Каргалинское
(Жилянка)
г. Актобе Каргалинский район,
с. Каргалинское (Жилянка),
ул. Сатпаева 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
3)
Алгинский районный
отдел
Алгинский район г. Алга, ул.
Кирова 23
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
4)
Мартукский районный
отдел
Мартукский район п. Мартук
ул.Байтурсынова 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
5)
Хромтауский районный
отдел
Хромтауский район, г. Хромтау
ул. Абая 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
6)
Кандыагашский
районный отдел
Мугалжарский район, г. Кандыагаш
мкр.Молодежный 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
7)
Эмбенский районный
отдел
Мугалжарский район, г.Эмба
ул. Амирова 10
8 (71334) 23-9-83
8)
Темирский районный
отдел № 8
Темирский район п.Шубаркудук,
Байганина 15 «А»

8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда ауылы, Нұрымжанов қиылысы, 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Бадамша ауылының Қарғалы аудандық бөлімі
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
№ 12 Әйтеке би аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесі, 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байғанин аудандық бөлімі
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ырғыз аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ырғыз ауданы, Жангелді көшесі, 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалқар аудандық бөлімі
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы, Әйтеке би көшесі, 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
3.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров ауылы, Қабанбай батыр көшесі, 20
8 (72832) 2-14-51
2)
Қапал бөлімі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал ауылы, 8 наурыз көшесі, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
4)
Қабанбай бөлімі
Қабанбай ауылы, Абылайхан көшесі, 237
8 (72837) 4-13-85
5)
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
Шелек бөлімі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескелді аудандық
бөлімі
Қарабұлақ ауылы,Оразбеков көшесі, 52 п.
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш ауылы, Мәжитов көшесі, 1
8 (72770) 2-30-90
10)
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр ауылы, Қуат шағын ауданы, Тәуелсіздік көшесі, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
11)
Боралдай бөлімі
Боралдай ауылы, Вокзальная көшесі, 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
12)
Қараой бөлімі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9
8 (7275) 24-88-10
13)
Ақшы бөлімі
Ақшы ауылы, Қонаев көшесі, 29
14)
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Тау самалы бөлімі
Тау самалы ауылы, Рысқұлов көшесі, 129
8 (727) 391-38-58
16)
Шамалған бөлімі
Шамалған ст, Қонаев көшесі, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
17)
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан даңғылы 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72840) 3-25-88
19)
Қоғалы бөлімі
Қоғалы ауылы, Желтоқсан, 45
8 (72842) 9-10-59
20)
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би, Измайлов көшесі, 10

8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
9)
Кобдинский районный
отдел
Кобдинский район п.Кобда
пер.Нурымжанова 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
10)
Каргалинский
районный отдел
с. Бадамша
Каргалинский район, с.Бадамша
ул.Айтеке-би 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
11)
Ойылский районный
отдел
Уилский район, с.Уил ул.Кокжар
64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
12)
Айтекебийский
районный отдел № 12
Айтекебийский район,
с.Комсомольское ул.Балдырган 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
13)
Байганинский
районный отдел
Байганинский район,
с.Карыуылкелди ул.Барак батыра
41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
14)
Ыргызский районный
отдел
Актюбинская область, Иргизский
район, с.Иргиз ул.Жангельдина 7
8 (71343) 21-8-28
15)
Шалкарский районный
отдел
Актюбинская область, Шалкарский
район, г.Шалкар, ул.Айтеке-би 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
3.
Филиал РГП «ЦОН по
Алматинской области»
г. Талдыкорган, ул. Тауелсыздык,
67Б
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
1)
Аксуский районный
отдел
п. Жансугурова, Кабанбай батыра,
20
8 (72832) 2-14-51
2)
Отделение Капал
с. Капал, ул. Алпысбаева, 3
8 (72841) 2-17-60
3)
Алакольский районный
отдел
г. Ушарал, ул. 8 марта, 63
8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
4)
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай, ул. Абылайхана, 237
8 (72837) 4-13-85
5)
Балхашский районный
отдел
с. Баканас, ул. Бижанова, 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
6)
Енбекшиказахский
районный отдел
г. Есик, ул. Абая, 314А
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
7)
Отделение Шелек
с. Шелек, ул. Бижанова, 100
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
8)
Ескельдинский
районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
9)
Жамбылский районный
отдел
п. Узынагаш, ул. Мажитова, 1
8 (72770) 2-30-90
10)
Илийский районный
Отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат, ул.
Тауелсіздік, 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
11)
Отделение Боролдай
с. Боролдай, ул. Вокзальная,
6 «А»
8 (72738) 7-82-42
12)
Отделение Караой
с. Караой, ул. Тындала, 9
8 (7275) 24-88-10
13)
Отделение Акши
с. Акши, ул. Конаева, 29
14)
Карасайский районный
отдел
г. Каскелен, ул. Жангозина, 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
15)
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы, ул. Рыскулова, 129
8 (727) 391-38-58
16)
Отделение Шамалган
ст. Шамалган, ул. Конаева, 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
17)
Караталский районный
отдел
г. Уштобе, ул. Абылай хана, 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
18)
Кербулакский
районный отдел
г. Сарыөзек, ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
19)
Отделение Когалы
п. Когалы, ул. Желтоксан, 45
8 (72842) 9-10-59
20)
Коксуский районный
отдел
п. Балпык би, ул. Измайлова, 10

8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
Шеңгелді бөлімі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34
8 (72772) 7-11-94
23)
Сарқанд аудандық бөлімі
Сарқан қаласы. Жамбыл көшесі, н/ж
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Лепсі бөлімі
Лепсі ст, Төлебаев көшесі, 1.
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Нарынқол бөлімі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі н/ж
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі н/ж
8 (72831) 5-51-11
28)
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Нұра бөлімі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі 67»Б»
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
4.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23 үй
8 (7122) 21-34-67
1)
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы, 23 үй
8 (7122) 21-29-42
2)
№1 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі, 16 а үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
№2 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Балықшы ауылы, Байжігітов көшесі, 80а үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индербор ауылы, Меңдіғалиев көшесі, 30 үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбет аудандық бөлімі
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Абай көшесі, 10 үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Қызылқоға аудандық бөлімі
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1 үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Құрманғазы аудандық бөлімі
Атырау облысы, Құрманғазы ауданы, Ганюшкино ауылы, Есболаев көшесі, 66 а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Мақат аудандық бөлімі
Атырау облысы, Мақат ауылы, Центральный көшесі, 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатай аудандық бөлімі
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9 үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
5.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37 а

8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
21)
Капшагайский
городской отдел
г. Капшагай, ул. Кунаева, 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
22)
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды, ул. Сейфуллина, 34
8 (72772) 7-11-94
23)
Саркандский районный
отдел
г. Саркан, ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
24)
Отделение Лепсы
ст. Лепсы, ул. Толебаева, 1
8 (72843) 2-10-16
25)
Райымбекский
районный отдел
с. Кеген, ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
26)
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол, ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
27)
Панфиловский
районный отдел
г. Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
28)
Талгарский районный
отдел
г. Талгар, ул. Лермонтова, 53
«А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
29)
Отделение Нура
с. Нура, ул. Школьная, 10
8 (72774) 5-80-62
30)
Талдыкорганский
городской отдел
г.Талдыкорган, ул.Тауелсыздык,
67Б
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
31)
Текелийский
городской отдел
г. Текели, ул. Октябрьская, 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
32)
Уйгурский районный
отдел
с. Чунджа, ул. Касымбекова, 35
8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
4.
Филиал РГП «ЦОН по
Атырауской области»
г. Атырау, проспект Сатпаева, дом
23
8 (7122) 21-34-67
1)
Областной отдел
г.Атырау, проспект.Сатпаева, дом
23
8 (7122) 21-29-42
2)
городской отдел № 1
г.Атырау, ул.Баймуханова дом 16а
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
3)
городской отдел № 2
г.Атырау, Балыкшы,
ул.Байжигитова дом 80а
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
4)
Индерский районный
отдел
Атырауская область, Индерский
район, пос.Индерборский,
ул.Мендыгалиева, 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
5)
Махамбетский
районный отдел
Атырауская область, Махамбетский
район, с.Махамбет, ул.Абая, дом
10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
6)
Кызылкогинский
районный отдел
Атырауская область,
Кызылкугинский район, с. Миялы,
ул. Абая, дом 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
7)
Жылыойский районный
отдел
Атырауская область, Жылыойский
район, г. Кульсары,
ул.Бейбитшилик, 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
8)
Курмангазинский
районный отдел
Атырауская область,
Курмангазинский район,
с.Ганюшкино, ул.Есболаев, 66а
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
9)
Макатский районный
отдел
Атырауская область, Макатский
район, п.Макат, ул.Центральная,
2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
10)
Исатайский районный
отдел
Атырауская область, Исатайский
район, с. Аккыстау, ул. Егеменды
Казахстан, дом  9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН  по Восточно-Казахстанской области»
5.
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно-Казахстанской
области»
г.Усть-Каменогорск, ул.
Белинского 37а

8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
№1 Шығыс Қазақстан қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтпаев даңғылы, 20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
№2 Шығыс Қазақстан қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое ауылы, Попович көшесі, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсан аудандық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 52 а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зырьян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон – Қарағай аудандық бөлімі
Қатон - Қарағай ауданы, Үлкен нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96
8 (72341) 2-23-60
7)
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б.Момышұлы көшесі, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12 үй
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсаут ауылы, Абылайхан көшесі, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Жастар ауылы, 9 үй
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаиха аудандық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3 шағын ауданы,
8 (72332) 3-41-00
12)
№ 1 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
№ 2 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягөз аудандық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2 А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Жастар көшесі,
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12
8 (72251) 2-21-66
20)
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздана көшесі, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 16
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
6.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, Қ.Қойгелді көшесі, №158 «а»
8 (7262) 43-84-21
2)
№1 бөлімі
Тараз қаласы, Сәтпаев көшесі, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
№2 бөлімі
Тараз қаласы, Талас шағын ауданы, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
№3 бөлімі
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзақ аудандық бөлімі
Сары кемер аулы, Медеуов көшесі, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127
8 (72633) 2-11-99

8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
1)
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г.Усть-Каменогорск, пр.Сатпаева
20/1
8 (7232) 60-39-22
2)
Усть- Каменогорский
городской отдел № 2
г.Усть-Каменогорск, ул.Казахстан
99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
3)
Глубоковский
районный отдел
Глубоковский район, п.Глубокое,
ул.Поповича, 22
8 (72331) 2-23-35
4)
Зайсанский городской
отдел
Зайсанский район, г.Зайсан,
ул.Жангельдина, 52а
8 (72340) 2-67-81
5)
Зыряновский районный
отдел
Зыряновский район, г.Зыряновск,
ул.Стахановская, 39
8 (72335) 6-02-39
6)
Катон-Карагайский
районный отдел
Катон-Карагайский район, с.
Улкен – Нарын, ул. Абылайхана,
96
8 (72341) 2-23-60
7)
Курчумский районный
отдел
Курчумский район, с. Курчум, ул.
Б. Момышулы, 77
8 (72339) 2-13-10
8)
Риддерский районный
отдел
г. Риддер, ул. Семипалатинская,
12
8 (72336) 4-62-62
9)
Тарбагатайский
районный отдел
Тарбагатайский район, с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 23
8 (72346) 2-24-96
10)
Уланский районный
отдел
Уланский район, п.Молодежный дом
9
8 (72338) 2-78-96
11)
Шемонаихинский
городской отдел
Шемонаихинский район,
г.Шемонайха 3-микрорайон 12
8 (72332) 3-41-00
12)
Семейский городской
отдел № 1
г.Семей, 408 квартал, 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
13)
Семейский городской
отдел № 2
г.Семей, ул.Найманбаева 161А
8 (7222) 52-69-29
14)
Абайский районный
отдел
Абайский район, с.Карауыл,
ул. Кунанбаева, 12
8 (72252) 2-22-64
15)
Аягозский городской
отдел
Аягозский район, г.Аягоз,
ул. Дуйсенова, 84
8 (72237) 5-24-32
16)
Бескарагайский
районный отдел
Бескарагайский район,
с.Бескарагай, ул.Пушкина, 2А
8 (72236) 9-06-30
17)
Бородулихинский
районный отдел
Бородулихинский район,
с.Бородулиха, ул.Молодежная, 25
8 (72351) 2-20-48
18)
Жарминский районный
отдел
Жарминский район, с.Калбатау,
ул.Достык, 98
8 (72347) 6-54-00
19)
Курчатовский
районный отдел
Курчатовский район, г.Курчатов,
ул.Абая,12
8 (72251) 2-21-66
20)
Кокпектинский
районный отдел
Кокпектинский район, с.Кокпекты,
ул.Шериаздана, 38
8 (72348) 2-21-71
21)
Урджарский районный
отдел
Урджарский район, с. Урджар,
ул. Абылайхана 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской  области»
6.
Филиал РГП «ЦОН по
Жамбылской области»
г. Тараз пр. Абая 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
1)
Таразский городской
отдел
г. Тараз, ул. К.Койгелды, №158
«а»
8 (7262) 43-84-21
2)
Отдел  № 1
г. Тараз, ул.Сатпаева, 1 «б»
8 (7262) 56-90-27
3)
Отдел  № 2
г. Тараз, мкр.Талас, 2
8 (72622) 6-17-78
4)
Отдел  № 3
г. Тараз пр. Абая,  232
8 (7262) 56-90-04
5)
Байзакский районный
отдел
с. Сарыкемер, ул .Медеуова, 33
8 (72637) 2-28-04
6)
Жамбылский районный
отдел
с. Аса, ул.Абая, 127
8 (72633) 2-11-99

7)
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49
8 (72635) 5-02-46
8)
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215
8 (72636) 2-13-52
9)
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмайылов көшесі, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі. 215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлова көшесі, 1
8 (72644) 6-33-93
13)
Т.Рысқұлов ауданының бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобаза көшесі, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Гродеков ауылының бөлімі
Гордеков ауылы, Мир көшесі, 18
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
7.
Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
БҚО, Орал қ, Жамбыл көшесі, д.81/2

7)
Жуалынский районный
отдел
с. Б.Момышулы, ул. Сауранбекулы,
49
8 (72635) 5-02-46
8)
Кордайский районный
отдел
с. Кордай, ул.Домалак ана, 215
8 (72636)  2-13-52
9)
Меркенский районный
отдел
с. Мерке, ул. Исмаилова, 232
8 (72632) 4-42-54
10)
Мойынкумский
районный  отдел
с. Мойынкум, ул. Рыскулбекова,
215
8 (72642) 2-47-93
11)
Сарысуский  районный
отдел
г. Жанатас, ул. Жибек жолы, 1
8 (72634) 6-33-00
12)
Таласский районный
отдел
г. Каратау, ул.Молдагулова, 51
8 (72644) 6-33-93
13)
Отдел Т. Рыскуловского
района
с. Кулан, ул.Жибек жолы, 71
8 (72631) 2-18-10
14)
Шуский  районный
отдел
г. Шу, ул.Автобазовская, 1
8 (72643) 2-17-97
15)
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково, ул. Мира, 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской  области»
7.
Филиал РГП «ЦОН по
Западно-Казахстанской
области»
ЗКО, г. Уральск. ул.Жамбыла,
д. 81/2

8-711-43-91-316
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
8.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-63-10
1)
№1 қалалық бөлім
Ержанов көшесі, 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
№2 қалалық бөлім
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-03-92
3)
№3 қалалық бөлім
Мұқанов көшесі, 5
8 (7212) 77-26-57
4)
№4 қалалық бөлім
Архитектурная көшесі, 8
8 (7212) 45-71-01
5)
№5 қалалық бөлім
21 шағын аудан. 6/7 үй
8 (7212) 32-92-51
6)
№6 м
Серов көшесі, 73
8 (7212) 93-16-94
7)
Темір қаласы бойынша №1 бөлім
Блюхер көшесі, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Темір қаласы бойынша №2 бөлім
Республика даңғылы, 128
8 (7213) 99-79-96
9)
№1 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Абай көшесі, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
№2 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Топар ауылы, Қазбек би көшесі, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Саран қаласының бөлімі
Саран ауылы, Жамбыл көшесі, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
№1 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, А.Құнанбаев даңғылы, 65В
8 (72156) 5-21-25
13)
№2 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан ауылы, 10/16 квартал, 16 үй
8 (72156) 3-20-99
14)
№1 Осакаров аудандық бөлімі
Осакаров ауылы, Пристационная көшесі, 12
8 (72149) 4-32-62
15)
№2 Осакаров аудандық бөлімі
Оскаров ауданы, Жастар ауылы, Абай көшесі, 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Сәтпаев қаласының бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтпаев көшесі, 111
8 (71063) 4-03-47
17)
Балқаш қаласының бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1. Ағадыр ауылы, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Жезқазған қаласының бөлімі
Жезқазған қаласы, Б.Момышұлы көшесі, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жарқайың аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу ауылы, А.Оспанов көшесі, 40
8 (71030) 2-69-09
21)
Қаражал қаласының бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Приозерск қаласының бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7
8 (71039)5-27-37
23)
№1 Бұхар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара ауылы, Абылай хан көшесі, 37
8 (72154) 2-23-73
24)
№2 Бұхар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Мир көшесі, 24
8 (72138) 3-15-62
25)
№1 Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауданы, Ақтоғай ауылы, Бөкейхан көшесі, 10
8 (71037) 2-11-05
26)
№2 Ақтоғай аудандық бөлімі
Сары шаған ауылы, Абай көшесі, 12
8 (71038)22-3- 39
27)
Нұра аудандық бөлімі
Киевка ауылы, Сүлейменовтер көшесі, 2
8 (721-44)2-11-11
28)
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау ауылы, Амангелді көшесі, 29а
8 (71035) 2-13-06
29)
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
9.
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114

8-711-43-91-316
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
8.
Филиал РГП «ЦОН по
Карагандинской
области»
ул. Чкалова 7
8 (7212) 41-63-10
1)
Городской отдел № 1
ул.Ержанова 47/3
8 (7212) 33-13-10
2)
Городской отдел № 2
Ул.Чкалова 7
8 (7212) 41-03-92
3)
Городской отдел № 3
ул.Муканова 5
8 (7212) 77-26-57
4)
Городской отдел № 4
ул.Архитектурная 8
8 (7212) 45-71-01
5)
Городской отдел № 5
21 мкр. дом 6/7
8 (7212) 32-92-51
6)
Городской отдел № 6
ул. Серова,73
8 (7212) 93-16-94
7)
Отдел № 1 г.Темиртау
ул.Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
8)
Отдел № 2 г.Темиртау
пр.Республики,128
8 (7213) 99-79-96
9)
Абайский районный
отдел № 1
г.Абайул.Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
10)
Абайский районный
отдел № 2
г.Абай,п.Топар,ул.Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
11)
Отдел г. Сарань
г.Сараньул. Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
12)
Отдел № 1 г. Шахтинск
г.Шахтинск проспект А.
Кунанбаева 65Б
8 (72156) 5-21-25
13)
Отдел № 2 г. Шахтинск
г.Шахтинск п.Шахан Квартал
10/16 д.16
8 (72156) 3-20-99
14)
Осакаровский
районный отдел № 1
п.Осакаровка ул.
Пристационная,12
8 (72149) 4-32-62
15)
Осакаровский
районный отдел № 2
р-н Осакаровкап. Молодежный
ул.Абая 13
8 (72148) 2-22-46
16)
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев проспект Сатпаева,
111
8 (71063) 4-03-47
17)
Отдел г. Балхаш
г.Балхаш ул. Бокейхана20а
8 (71036) 6-83-37
18)
Шетский районный
отдел
село Аксу – Аюлы, ул. Жапакова,
23/1 п. Агадырь, ул. Тәуелсіз
Қазақстан, 4
8 (71031) 2-21-88
19)
Отдел г. Жезказган
г.Жезказган Б.Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
20)
Жанааркинский
районный отдел
Жанааркинский район, ул.
А.Оспанова, 40 п.Атасу
8 (71030) 2-69-09
21)
Отдел г. Каражал
г. Каражалул. Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
22)
Отдел г. Приозерск
г.Приозерскул. Балхашская  7
8 (71039)5-27-37
23)
Бухар-жырауский
районный отдел № 1
Бухар-Жырауского район,
ул.Абылай хана,37 п.Ботакара
8 (72154) 2-23-73
24)
Бухар жырауский
районный отдел № 2
Бухар-Жырауского район,  ул.Мира
24
8 (72138) 3-15-62
25)
Актогайский районный
отдел № 1
п.Актогай, ул. Бокейхана, 10
п.Актогай
8 (71037) 2-11-05
26)
Актогайский районный
отдел № 2
п. Сары-шаган ул.Абая 12
8 (71038)22-3- 39
27)
Нуринский районный
отдел
п.Киевка, ул. Сулейменовых, 2
8 (721-44)2-11-11
28)
Улытауский районный
отдел
Улытауский район ул.
Амангельды 29а п .Улытау
8 (71035) 2-13-06
29)
Каркаралинский
районный отдел
г. Каркаралинск, ул. Аубакирова,
21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
9.
Филиал РГП «ЦОН по
Костанайской области»
Костанайская область г.Костанай
ул.Тарана д 114

8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Гашкин көшесі, 14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсарин бөлімі
Қостанай облысы, Силантьевка ауылы, Ленин көшесі, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангелді бөлімі
Қостанай облысы, Амангелді ауданы, Майлин көшесі, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Арқалық бөлімі
Қостанай облысы, Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Әулиекөл бөлімі
Қостанай облысы, Әулиекөл ауылы, Ленин көшесі, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисов бөлімі
Қостанай облысы, Денисовка ауылы, Советская көшесі, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангелді бөлімі
Қостанай облысы, Жангелді ауданы, Торғай селосы, 8 наурыз көшесі, 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Жітіқара бөлімі
Қостанай облысы, Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Қамысты бөлімі
Қостанай облысы, Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Қарабалық бөлімі
Қостанай облысы, Қарабалық ауданы, Қарабалық ауылы, Космонавттар көшесі, 16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Қарасу бөлімі
Қостанай облысы, Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомол көшесі, 24 үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаков бөлімі
Қостанай облысы, Лисаков қаласы, №4 шағын аудан, 25 үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Меңдіқара бөлімі
Қостанай облысы, Меңдіқара ауданы, Боровской ауылы, Королев көшесі, 4А үй
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурызым бөлімі
Қостанай облысы, Наурызым ауданы,Қарамеңді ауылы, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5 үй
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
№1 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Космонавттар көшесі, 12
8 (714-31) 49-8-02
16)
№ 2 Рудный бөлімі
Қостанай облысы, Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76 үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкөл бөлімі
Қостанай облысы, Сарыкөл ауданы, Ленин көшесі, 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Таран бөлімі
Қостанай облысы, Таран ауданы, Таран ауылы, Калинин көшесі, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Ұзынкөл бөлімі
Қостанай облысы, Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоров бөлімі
Қостанай облысы, Федров ауданы, Федоров ауылы, Красноармейская көшесі, 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Қостанай ауданының бөлімі
Қостанай облысы, Қостанай ауданы, Затабол ауылы, Калинин көшесі, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
10.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Ғ.Мұратбаев көшесі, 2Е

8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
1)
Костанайский
городской отдел
Костанайская область г.Костанай
ул. Гашика д.14
8 (7142) 26-45-51
2)
Алтынсаринский
отдел
Костанайская область, п.
Силантьевка, ул. Ленина, 51
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
3)
Амангельдинский
отдел
Костанайская область, с.
Амангельды, ул. Майлина, 27/7
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
4)
Аркалыкский отдел
Костанайская область, г.
Аркалык, ул. Абая, 62
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
5)
Аулиекольский отдел
Костанайская область, с.
Аулиеколь, ул. Ленина, 32
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
6)
Денисовский отдел
Костанайская область, с.
Денисовка, ул. Советская, 13
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
7)
Жангельдинский отдел
Костанайская область
Жангельдинский р-он, с.Торай,
ул.8 марта 37
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
8)
Житикаринский отдел
Костанайская область г.Житикара,
ул.Ленина д.108
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
9)
Камыстинский  отдел
Костанайская
область,Камыстинский р-он,
с.Камысты, ул.Ержанова д.66
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
10)
Карабалыкский  отдел
Костанайская область
Карабалыкский р-он, п.Карабалык,
ул.Космонавтов д.16
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
11)
Карасуский  отдел
Костанайская область, Карасуский
р-он, с.Карасу, ул.Комсомольская
д.24
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
12)
Лисаковский  отдел
Костанайская область,
г.Лисоковск, микрорайон №4, д.25
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
13)
Мендыкаринский отдел
Костанайская область
Мендыкаринский р-он,с.Боровское,
ул.Королева д.4А
8 (714-43) 22-4-60
14)
Наурзумский  отдел
Костанайская область,
Наурзумский р-он, п.Караменды,
ул.Шакшак Жанибека д.5
8 (714-54) 21-0-53
8 (714-54) 21-0-15
15)
Рудненский отдел № 1
Костанайская область, г.Рудный,
пр.Космонавтов, д.12
8 (714-31) 49-8-02
16)
Рудненский отдел № 2
Костанайская область, г.Рудный,
ул.Корчагина,д.76
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
17)
Сарыкольский  отдел
Костанайская область,
Сарыкольский р-он, п.Сарыколь,
ул.Ленина 104
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
18)
Тарановский отдел
Костанайская область,
Тарановский р-он, с.Тарановское,
ул.Калинина, 93
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
19)
Узункольский отдел
Костанайская область,
Узункольский р-он, с.Узынколь,
ул.Абая, 79
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
20)
Федоровский отдел
Костанайская область,
Федоровский р-он,с.Федоровка,
ул. Красноармейская 56
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
21)
Отдел Костанайского
района
Костанайская область,
Костанайский р-он, п.Затабольск,
ул. Калинина, 53
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
10.
Филиал РГП «ЦОН по
Кызылординской
области»
Кызылординская область  г.
Кызылорда ул. Г.Муратбаева 2Е

8 (7242) 23-07-16
1)
№1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет ауылы, Амангелді көшесі, н/ж
8 (7242) 21-66-64
2)
№2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82
8 (7242) 25-60-57
3)
№3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла шағын ауданы, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
№4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт шағын ауданы, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байқоңыр қалалық бөлімі
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, № 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Арал аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Арал қаласы, Қарасақал көшесі, н/ж
8 (72433) 25-0-02
7)
Қазалы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, н/ж
8 (72438) 26-1-27
8)
Қармақшы аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жосалы кенті, Абай көшесі н/ж
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалағаш аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жалғаш кенті, Желтоқсан көшесі, н/ж
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдария аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, № 55 «а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелі аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, н/ж
8 (72432) 4-15-59
12)
Жаңақорған аудандық бөлімі
Қызылорда облысы, Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
11.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 шағын ауданы, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
№1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15 шағын ауданы, 67 б ғимарат
8 (7292) 42-23-17
2)
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен шағын ауданы, Балалар шығармашылық үйінің ғимараты.
8 (72934) 5-03-90
3)
№3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, Қоғамдық ұйым ғимараты
8 (7292) 46-56-83
4)
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауылы, Қостай көшесі, Жастар орталығы ғимараты
8 (72932) 2-55-35
5)
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімі
Боранқұл селосы, 7 ауыл, Боранқұл мәдениет ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
6)
№5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Шетпе ауылы, Центральный көшесі, №15 Қазпошта ғимараты
8 (72931) 22-0-79
7)
№ 6 Қарақиян аудандық бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, 15 үй
8 (72937) 22-2-10
8)
№ 7 Түпқарағай аудандық бөлімі
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6-д
8 (72938) 2-30-38
9)
Түпқарағай ауданының № 10 Ақшүкір бөлімі
Ақшүкір ауылы, Үштерек көшесі, №5 «Жайлау» ЖШС ғимараты
8 (72938)33-28-44
10)
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай ауылы, Жаңақұрылыс көшесі, № 10 ғимарат
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
12.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05

8 (7242) 23-07-16
1)
городской отдел № 1
г. Кызылорда, пос.Тасбогет,
ул.Амангельды б/н
8 (7242) 21-66-64
2)
городской отдел № 2
г. Кызылорда, ул.Жанкожа батыр,
82
8 (7242) 25-60-57
3)
городской отдел № 3
г. Кызылорда, мкр.Шугыла, 45
8 (7242) 24-86-11
4)
городской отдел № 4
г. Кызылорда, мкр.Акмешит, 1б
8 (7242) 22-48-27
5)
Байконырский
городской отдел
Кызылординская область город
Байконыр, ул.Максимова № 17а
8 (3362) 27-54-81
6)
Аральский районный
отдел
Кызылординская область
г.Аральск, ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 25-0-02
7)
Казалинский районный
отдел
Кызылординская область
г.Казалинск, ул. Жанкожа батыра,
б/н
8 (72438) 26-1-27
8)
Кармакшинский
районный отдел
Кызылординская область
кент Жосалы, ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
9)
Жалагашский районный
отдел
Кызылординская область
кент.Жалагаш, ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 32-3-03
10)
Сырдарьинский
районный отдел
Кызылординская область кент
Теренозек, ул. Амангельди № 55
«а»
8 (72436) 2-29-00
11)
Шиелинский районный
отдел
Кызылординская область
кент.Шиели, ул. Рыскулова, б/н
8 (72432) 4-15-59
12)
Жанакорганский
районный отдел
Кызылординская область кент
Жанакорган, ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 21-4-51
Филиал  РГП  «ЦОН по Мангистауской области»
11.
Филиал РГП «ЦОН по
Мангистауской
области»
г.Актау, 15 мкр зд.67 б
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
1)
Актауский городской
отдел № 1
г.Актау, 15 мкр зд.67 б
8 (7292) 42-23-17
2)
Жанаозенский
городской отдел № 2
г.Жанаозен микрорайон Оркен,
зд.Дом творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
3)
Мунайлинский
районный отдел № 3
Мунайлинский район, село
Мангистау  зд.Общественных
организации
8 (7292) 46-56-83
4)
Бейнеуский районный
отдел № 4
село Бейнеу ул.Косай ата
зд.Центр молодежи
8 (72932) 2-55-35
5)
Боранкулское
отделение № 9
Бейнеуского района
с.Боранкул  7 аул,  зд. ГУ
Боранкулмадениет
8 (72932) 3-16-95
6)
Мангистауский
районный отдел № 5
село Шетпе ул.Центральная № 15
здание Казпочта
8 (72931) 22-0-79
7)
Каракиянский
районный отдел № 6
Село Курык ул.Валиханова дом № 15
8 (72937) 22-2-10
8)
Тупкараганский
районный отдел № 7
г.Форт-Шевченко ул.Маяулыз д.6-д
8 (72938) 2-30-38
9)
Акшукурское
отделение № 10
Тупкараганского
района
Село Акшукур  зд. ТОО «Жайлау»
ул.Уштерек № 5
8 (72938)33-28-44
10)
Жетыбайский районный
отдел № 8
Пос.Жетыбай ул.Жанакурылыс,
здание № 10
8 (72935) 26-9-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
12.
Филиал РГП «ЦОН по
Павлодарской
области»
г.Павлодар ул.Павлова 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
1)
Павлодарский
городской отдел
г.Павлодар ул.Кутузова 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05

2)
№ 1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Исеналиева көшесі, 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Екібастұз аудандық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр – Жүсіп көшесі, 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Ақсу аудандық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтпаев көшесі, 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинка аудандық бөлімі
Железинка ауылы, Торайғыров көшесі, 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В.Чайко көшесі, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенев көшесі, 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі, 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Май аудандық бөлімі
Майск ауылы, Сейфуллин көшесі, 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успен аудандық бөлімі
Успен ауылы, Тәуелсіздіктің 10 жылдығы көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
13.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Әуезов көшесі, 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Қалалық бөлімі
Қазақстанның Конституциясы көшесі, 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Айыртау ауданы бойынша бөлім
Д.Сыздықов көшесі, 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Ақжар ауданы бойынша бөлім
Жеңіс көшесі, 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Аққайың ауданы бойынша бөлім
Еңбек көшесі, 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Ленин көшесі, 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Жамбыл ауданы бойынша бөлім
Горький қиылысы көшесі, 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Ғ.Мүсірепов атындағы ауданы бойынша бөлім
Ленин көшесі, 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Қызылжар ауданы бойынша бөлім
Институт көшесі, 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
М.Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Юбилейный көшесі, 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Мамлют ауданы бойынша бөлім
С.Мұқанов көшесі, 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Тайынша ауданы бойынша бөлім
Қазақстанның Конституциясы көшесі, 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Тимирязов ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі, 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Уәлиханов ауданы бойынша бөлім
Уәлиханов көшесі, 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Желтоқсан көшесі, 31
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
15.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
1)
Шымкент қаласының №1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж

2)
Павлодарский
городской отдел № 1
г.Павлодар ул.Исиналиева 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
3)
Павлодарский
районный отдел
г.Павлодар ул.Толстого 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
4)
Экибастузский
городской отдел
г. Экибастуз ул. Машхур-Жусуп
92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
5)
Аксусский городской
отдел
г. Аксу ул. Ленина 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
6)
Актогайский районный
отдел
с. Актогай Ул. Абая 72
8 (71841) 2-21-66
7)
Баянаульский
районный отдел
с. Баянаул  ул. Сатпаева 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
8)
Железинский районный
отдел
с. Железинка  ул. Торайгырова 58
8 (71831) 2-25-86
9)
Щербактинский
районный отдел
с. Щербакты  ул. В. Чайко 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
10)
Качирский районный
отдел
с. Теренколь  ул. Тургенова 85
8 (71833) 2-24-79
11)
Лебяжинский районный
отдел
с. Акку  ул. Ташимова 114
8 (71839) 2-11-07
12)
Иртышский районный
отдел
с. Иртышск  ул. Исы-Байзакова 14
8 (71832) 22-91-12
8 (71832) 22-91-11
13)
Майский районный
отдел
с. Майск  ул. Сейфулина 13
8 (71838) 9-21-44
14)
Успенский районный
отдел
с. Успенка ул. 10 лет
Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
13.
Филиал РГП «ЦОН по
Северо-Казахстанской
области»
ул. Ауэзова 157
8 (7152) 33-12-57
1)
Городской отдел
ул. Конституции Казахстана 72
8 (7152) 33-02-26
2)
Отдел по Айыртаускому району
ул. Д.Сыздыкова 4
8 (71533) 2-01-84
3)
Отдел по Акжарскому
району
ул.Победы 67
8 (71546) 2-21-08
4)
Отдел по
Аккайынскому району
ул. Труда 11
8 (71532) 2-25-86
5)
Отдел по Есильскому
району
ул. Ленина 6
8 (71543) 2-20-03
6)
Отдел по Жамбылскому
району
ул. Переулок Горького 10 Г
8 (71544) 2-29-16
7)
Отдел по району
им. Г. Мусрепова
ул. Ленина 7
8 (71535) 2-22-19
8)
Отдел по
Кызылжарскому району
ул. Институтская 1 А
8 (71538) 2-17-46
9)
Отдел по району
М. Жумабаева
ул. Юбилейная 62
8 (71531) 2-03-76
10)
Отдел по Мамлютскому
району
ул. С.Муканова 11
8 (71541) 2-27-48
11)
Отдел по
Тайыншинскому району
ул. Конституции Казахстана 208
8 (71536) 2-36-03
12)
Отдел по
Тимирязевскому району
ул. Уалиханова 17
8 (71537) 2-03-02
13)
Отдел по
Уалихановскому району
ул. Уалиханова 80
8 (71542) 2-28-11
14)
Отдел по району
Шал акына
ул. Желтоксана 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
14.
Филиал РГП  «ЦОН по
Южно-Казахстанской
области»
г. Шымкент ул. Мадели Кожа б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
Городской отдел
№ 1 г. Шымкента
г. Шымкент ул, Мадели Кожа б/н

8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
2)
Шымкент қаласының №2қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
3)
Шымкент қаласының №3 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, № 61
8 (7252) 30-01-35
4)
Шымкент қаласының №4 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі
8 (7252) 52-50-84
5)
Шымкент қаласының №5 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15
8 (7252) 56-52-84
6)
Арыс аудандық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, н/ж
8 (72540) 2-31-18
7)
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі н/ж
8 (72548) 21-443
8)
Кентау аудандық бөлімі
Кентау қаласы, Абылайхан даңғылы,, №10
8 (72536) 36-456
9)
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
8 (72539) 22-757
10)
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жәйшібеков көшесі, н/ж
8 (72534) 61-343
11)
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы көшесі, н/ж
8 (72544) 22-616
12)
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, н/ж
8 (72530) 22-670
13)
Түркістан аудандық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, н/ж
8 (72533) 41679
14)
Төлеби аудандық бөлімі
Ленгер қаласы, Төле би көшесі, н/ж
8 (72547) 61-90-56
15)
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т.Рысқұлов көшесі, 189
8 (72538) 52-709
16)
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, н/ж
8 (72531) 77-079
17)
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, н/ж
8 (72546) 43-329
18)
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораулы көшесі, н/ж
8 (72537) 27-020
19)
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, Жылқышиев көшесі, н/ж
8 (72532) 31-629
20)
Шортанды аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара тұйығы, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
15.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-28
1)
Әуезов ауданының өлімі
Жандосов көшесі, 51
8 (727) 247-16-27
2)
Алматы ауданының өлімі
Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-09
3)
Алатау ауданының өлімі
Шаңырақ ықшам ауданы-2, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
4)
Бостандық ауданының өлімі
Алмагүл шағын ауданы, 9а
8 (727) 396-37-00
5)
Жетісу ауданының өлімі
Төлеби көшесі, 155
8 (727) 330-72-43
6)
Медеу ауданының өлімі
Макаров көшесі, 44
8 (727) 239-65-52
7)
Түрксіб ауданының өлімі
Рихард Зорге көшесі, 9
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
16.
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Алматы ауданы бойынша бөлімі
Мирзоян көшесі, 25 үй
8(7172) 61-84-11
2)
№1 бөлімі
Республика даңғылы, 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
№2 бөлімі
Абай көшесі, 53
8 (7172) 21-10-27
4)
№3 бөлімі
Железнодорожный ауылы, Ақтасты көшесі,20
8 (7172) 94-71-80
5)
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Республика даңғылы, 43

8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
1)
Городской отдел № 2
г. Шымкента
г.Шымкент  ул, Мадели Кожа б/н
8 (7252) 99-72-31
2)
Городской отдел  № 3
г. Шымкента
г.Шымкент  ул.Оспанова № 61
8 (7252) 30-01-35
3)
Городской отдел № 4
г.Шымкента
г.Шымкент ул.Сайрамская
8 (7252) 52-50-84
4)
Городской отдел № 5
г. Шымкента
г.Шымкент Ул. Республика 15
8 (7252) 56-52-84
5)
Арысский городской
отдел
г. Арыс ул.Ергөбек б/н.
8 (72540) 2-31-18
6)
Байдибекский
районный отдел
С Шаян ул. Мынбулак б/н
8 (72548) 21-443
7)
Кентауский городской
отдел
г. Кентау ул.Абылай хан, №10
8 (72536) 36-456
8)
Казыгуртский
районный отдел
С. Казыгурт ул. Конаев, б/н
8 (72539) 22-757
9)
Мактаральский
районный отдел
Г .Жетисай ул. Жайшыбекова б/н
8 (72534) 61-343
10)
Отырарский районный
отдел
С Шауилдир проспект Жибек-жолы
б/н
8 (72544) 22-616
11)
Ордабасинский
районный отдел
С. Темирлан  ул.Кажымухан б/н.
8 (72530) 22-670
12)
Туркистанский
городской Отдел
г.Туркестан ул.Тылеулы мынбасы
б/н
8 (72533) 41679
13)
Толебийский районный
отдел
г.Ленгер ул.Толе-би б/н
8 (72547) 61-90-56
14)
Тулькибасский
районный  отдел
С Тулькибас ул.Т.Рыскулова  189
8 (72538) 52-709
15)
Сайрамский районный
отдел
С Аксукент ул.Кыстаубаев . б/н
8 (72531) 77-079
16)
Созакский районный
отдел
С.Шолаккорган ул.Кожанова б/н
8 (72546) 43-329
17)
Сарыагашский
районный отдел
С Сарыагаш ул.Шораулы б/н
8 (72537) 27-020
18)
Абайский сельский
отдел
С Абай  ул.А.Жылкышиева б/н
8 (72532) 31-629
19)
Шардаринский
районный отдел
Г. Шардара  тупик Шардара б/н
8 (72535) 21-583
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
15.
Филиал РГП «ЦОН
по г. Алматы»
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского
района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского
района
ул. Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского
района
мкр-н:  Шанырак-2, ул. Жанкожа
батыра, 24
8 (727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского
района
мкр-н: Алмагуль 9а
8 (727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского
района
ул. Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
6)
отдел  Медеуского
района
ул. Маркова, 44
8 (727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского
района
ул. Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по  г. Астана»
16.
Филиал РГП «Центр
обслуживания
населения по городу
Астана»
пр. Республики, 12/2
8 (7172) 57-07-74
1)
Отдел по
Алматинскому району
ул.Мирзояна д.25
8(7172) 61-84-11
2)
Отделение № 1
пр. Республики д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
3)
Отделение  № 2
ул. Абая д. 53
8 (7172) 21-10-27
4)
Отделение № 3
пос. Железнодорожный, ул.Актасты
д.20
8 (7172) 94-71-80
5)
Отдел по
Сарыаркинскому району
пр.Республики д.43

8 (7172) 32-46-97
6)
«Тлендиев» бөлімі
Бөгенбай даңғылы, 6а үй
8 (7172) 94-99-96
7)
«Ақжайық» бөлімі
Есенберлин көшесі, 16/2 (Темірбанк» АҚ ғимаратында)
8 (7172) 59-28-33
8)
«Өндіріс» бөлімі
Кемеңгерұлы көшесі, 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
«Кенесары» бөлімі
Сарыарқа көшесі, 12 үй ( «БТА-банк» АҚ ғимараты)
8 (7172) 23-79-03
10)
«Жеңіс» бөлімі
Жеңіс даңғылы, 34
8 (7172) 31-70-37
11)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Сауран көшесі, 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Есіл ауданы бойынша бөлім
Қабанбай батыр даңғылы, 5/1 вп.№1
8(7172) 50-91-95
«Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Қызмет берушінің атауы
Медициналық қызметтің лицензияланатын кіші түрлері
1
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің облыстардағы, Алматы мен Астана қалаларындағы департаменттері
- сараптама: сот–медициналық, сот–психиатриялық, сот–наркологиялық;
- еңбекке уақытша жарамсыздық және кәсіби жарамдылықты сараптау;
республикалық денсаулық сақтау ұйымдары жүзеге асыратын медицина қызметінің мынадай кіші түрлері:
- медициналық-санитариялық алғашқы көмек: дәрігерге дейінгі білікті жедел жәрдем;
- диагностика: радиологиялық, рентгенологиялық, ультрадыбыстық, эндоскопиялық, функционалдық, патологиялық анатомия;
- зертханалық диагностика: бактериологиялық, биохимиялық, иммунологиялық зерттеулер, адамның иммунтапшылығы вирусының зертханалық диагностикасы (АИТВ-диагностика), жалпыклиникалық, серологиялық, цитологиялық зерттеулер;
- қан және оның компоненттерін дайындау, консервациялву, қайта өңдеу, сақтау мен өткізу;
- ересектерге және (немесе) балаларға:
- акушериялық және гинекологиялық;
- педиатрия;
- инфекциялық аурулар;
- терапия: жалпы, невропатология, кардиология, ревматология, гастрэнтрология, нефрология, пульмонология, эндокринология, аллергология (иммунология), гематология, кәсіптік патология, отбасылық дәрігер;
- хирургия: жалпы, трансплантология, кардиохирургия, ангихирургия, пластикалық хирургия, жақ-бет, нейрохирургия, оториноларингология, офтальмология,
- трансфузиология, урология, травматология және ортопедия;
- дерматовенерология (дерматокосметология);
- психиатрия: наркология, психотерапия, сексопатология, медициналық психология;
фтизиатрия; онкология; стоматология;
- дәстүрлі медицина: гомеопатия, гирудотерапия, мануальды терапия, рефлексотерапия, фитотерапия және табиғи заттармен емдеу;
- медициналық оңалту: физиотерапия, уқалау, емдік дене шынықтыру;
- спорттық медицина;
- анестезиология және реаниматология бейіндері бойынша консультациялық-диагностикалық және (немесе) стационарлық көмек.
2
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті мен оның аумақтық бөлімшелері
- санитариялық-эпидемиологиялық және эпидемияға қарсы медициналық қызмет: халықты гигиеналық оқыту, санитариялық – эпидемиологиялық сараптама, дезинфекция, дезинсекция, дератизация заттары мен препараттарды өндіру, өңдеу, сондай-ақ оларды пайдалануға байланысты жұмыс және қызмет түрлерін тарату;
- санитариялық-гигиеналық және зертханалық зерттеулер: бактериологиялық, вирусологиялық, табиғи факторларды (шу, діріл, электромагниттік алаң және басқалар) өлшеу, паразитологиялық, радиометрия және дозиметрия, санитариялық – химиялық, токсикологиялық.
3
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының жергілікті атқарушы органдары
Республикалық денсаулық ұйымдары жүзеге асыратын медициналық қызметінің кіші түрлерін қоспағанда:
- медициналық – санитариялық алғашқы көмек: білікті жедел жәрдем;
- диагностика: радиологиялық, рентгенологиялық, ультрадыбыстық, эндоскопиялық, функционалдық, патологиялық анатомия;
- зертханалық диагностика: бактериологиялық, биохимиялық, иммунологиялық зерттеулер, адамның иммунтапшылығы вирусының зертханалық диагностикасы (АИТВ-диагностика), жалпыклиникалық, серологиялық, цитологиялық зерттеулер;
- дайындау, консервация, қанды және оның компоненттерін қайта өңдеу, сақтау мен өткізу;
- ересектерге және (немесе) балаларға:
- акушериялық және гинекологиялық;
- педиатрия;
- инфекциялық аурулар;
- терапия: жалпы, невропатология, кардиология, ревматология, гастрэнтрология, нефрология, пульмонология, эндокринология, аллергология (иммунология), гематология, кәсіптік патология, отбасылық дәрігер;
- хирургия: жалпы, трансплантология, кардиохирургия, ангихирургия, пластикалық хирургия, жақ-бет, нейрохирургия, оториноларингология, офтальмология,
- трансфузиология, урология, травматология және ортопедия;
- дерматовенерология (дерматокосметология);
- психиатрия: наркология, психотерапия, сексопатология, медициналық психология;
фтизиатрия; онкология; стоматология;
- дәстүрлі медицина: гомеопатия, гирудотерапия, мануальды терапия, рефлексотерапия, фитотерапия және табиғи заттармен емдеу;
- медициналық реабилитология: физиотерапия, уқалау, емдік дене шынықтыру;
- спорттық медицина;
- анестезиология және оңалту бейіндері бойынша консультациялық – диагностикалық және (немесе) стационарлық көмек.
«Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
нысан
______________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының аумағына немесе оның аумағынан тыс
____________________________________________________________________
( қызмет (іс-әрекет) түрін көрсету)
_________________________________________ жүзеге асыруға лицензия беруді сұраймын
Жеке тұлға туралы мәлімет:

8 (7172) 32-46-97
6)
Отделение
«Тлендиева»
пр. Богенбая д.6а
8 (7172) 94-99-96
7)
Отделение «Ақжайық»
ул. Есенберлина 16/2 (в здании
АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
8)
Отделение «Өндіріс»
ул. Кеменгерұлы 6/1
8 (7172) 30-40-70
9)
Отделение «Кенесары»
пр. Сарыарка д.12 (в здании АО
«БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
10)
Отделение «Жеңіс»
пр. Жеңіс д.34
8 (7172) 31-70-37
11)
Отдел по Есильскому
району
ул.Сауран 7
8 (7172) 50-13-70
12)
Отделение по
Есильскому району
пр.Кабанбай батыра д.5/1 вп.№1
8(7172) 50-91-95
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Перечень лицензируемых подвидов медицинской деятельности
Наименование
услугодателя
Лицензируемые подвиды медицинской деятельности
1
Департаменты Комитета
контроля медицинской и
фармацевтической
деятельности
Министерства
здравоохранения
Республики Казахстан
областей, города Алматы
и Астаны
- экспертиза: судебно-медицинская, судебно-
психиатрическая, судебно-наркологическая;
- экспертиза временной нетрудоспособности и
профессиональной пригодности;
следующие подвиды медицинской деятельности,
осуществляемые республиканскими организациями
здравоохранения:
- первичная медико-санитарная помощь: доврачебная,
квалифицированная, скорая медицинская помощь;
- диагностика: радиологическая, рентгенологическая,
ультразвуковая, эндоскопическая, функциональная,
патологическая анатомия;
- лабораторная диагностика: бактериологические,
биохимические, иммунологические исследования,
лабораторная диагностика вируса иммунодефицита человека
(ВИЧ-диагностика), общеклинические, серологические,
цитологические исследования;
- заготовка, консервация, переработка, хранение и
реализация крови и ее компонентов;
- консультативно-диагностическая и (или) стационарная
медицинская помощь взрослому и(или) детскому населению
- по специальностям:
- акушерство и гинекология;
педиатрия;
- инфекционные болезни;
- терапия: общая, невропатология, кардиология,
ревматология, гастроэнтерология, нефрология,
пульмонология, эндокринология, аллергология
(иммунология), гематология, профессиональная патология,
семейный врач;
- хирургия: общая, трансплантология, кардиохирургия,
ангиохирургия, пластическая хирургия, челюстно-лицевая,
нейрохирургия, оториноларингология, офтальмология,
- трансфузиология, урология, травматология и
ортопедия;
- дерматовенерология (дерматокосметология);
- психиатрия: наркология, психотерапия,
сексопатология, медицинская психология;
фтизиатрия; онкология; стоматология;
- традиционная медицина: гомеопатия, гирудотерапия,
мануальная терапия, рефлексотерапия, фитотерапия и
лечение средствами природного происхождения;
- медицинская реабилитология: физиотерапия, массаж,
лечебная физкультура;
- спортивная медицина;
- анестезиология и реаниматология.
2
Комитетом
государственного
санитарно -
эпидемиологического
надзора Министерства
здравоохранения
Республики Казахстан и
его территориальными
подразделениями
- санитарно-гигиеническая и противоэпидемическая
медицинская деятельность: гигиеническое обучение
населения, санитарно-эпидемиологическая экпертиза,
производство, переработка и реализация средств и
препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации, а
также видов работ и услуг, связанных с их
использованием;
- санитарно-гигиенические и лабораторные исследования:
бактериологические, вирусологические, измерение
физических факторов (шума, вибрации, электромагнитных
полей и других), паразитологические, радиометрия и
дозиметрия, санитарно-химические, токсикологические.
3
Местные исполнительные
органы областей, города
Алматы и Астаны
За исключением подвидов медицинской деятельности,
осуществляемые республиканскими организациями
здравоохранения:
- первичная медико-санитарная помощь:
- доврачебная, квалифицированная, скорая медицинская
помощь;
- диагностика: радиологическая, рентгенологическая,
ультразвуковая, функциональная, эндоскопическая,
патологическая анатомия;
- лабораторная диагностика: бактериологические,
биохимические, иммунологические исследования,
лабораторная диагностика вируса иммунодефицита человека
(ВИЧ-диагностика), общеклинические, серологические,
цитологические исследования;
- заготовка, консервация, переработка, хранение и
реализация крови и ее компонентов;
- консультативно-диагностическая и (или) стационарная
медицинская помощь взрослому и (или) детскому населению
- по специальностям:
- акушерство и гинекология;
- педиатрия;
инфекционные болезни;
- терапия: общая, невропатология, кардиология,
ревматология, гастроэнтерология, нефрология,
пульмонология, эндокринология, аллергология
(иммунология), гематология, профессиональная патология,
семейный врач;
- хирургия: общая, трансплантология, кардиохирургия,
ангиохирургия, пластическая хирургия, челюстно-лицевая,
нейрохирургия, оториноларингология, офтальмология,
трансфузиология, урология, травматология и ортопедия;
- дерматовенерология (дерматокосметология);
- психиатрия: наркология, психотерапия,
сексопатология, медицинская психология;
- фтизиатрия;
- онкология;
- стоматология;
- традиционная медицина: гомеопатия, гирудотерапия,
мануальная терапия, рефлексотерапия, фитотерапия и
лечение средствами природного происхождения;
- медицинская реабилитология: физиотерапия, массаж,
лечебная физкультура;
- спортивная медицина;
- анестезиология и реаниматология.
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
форма
В _____________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление ________________________
(указать вид
_____________________________________________________________________
деятельности (действия)
на территории или за пределами территории Республики Казахстан
___________________________________________________________________
Сведения о физическом лице:

1. Туған жылы ______________________________________________________
2. Төлқұжат деректері ______________________________________________
(сериясы, №, кім, қашан берілді)
3. Білімі __________________________________________________________
(мамандығы болған жағдайда, дипломның (өзге құжаттың) №
4.Дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (ЖСН)
____________________________________________________________________
(№, кім, қашан берді)
5. Үй мекенжайы ____________________________________________________
6. Жұмыс орны ______________________________________________________
7. Есеп айырысу шоты (бар болған жағдайда) _________________________
(шот №, банк атауы және орналасқан жері)
8. Қоса берілетін құжаттар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________ __________________________________
(қолы)          (тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш 20__ж. «____»____________ қарауға қабылданды
____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
7-қосымша
нысан
______________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы))
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының аумағына немесе оның аумағынан тыс
___________________________________________________________________
( қызмет (іс-әрекет) түрін көрсету)
_____________________________ жүзеге асыруға лицензия беруді сұраймын
Ұйым туралы мәлімет:
1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы_ ___________________________________________________
(№, кім, қашан берді)
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (ЖСН) ___________________________
_____________________________________________________________________
(№, кім, қашан берді)
4. Мекенжай _________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс. көше, үй №,
_____________________________________________________________________
Телефон, факс)
5. Есеп айырысу шоты ________________________________________________
(шот №, банк атауы және орналасқан жері)

1. Год рождения _______________________________________________
2. Паспортные данные __________________________________________
(серия, №, кем и когда выдан)
3. Образование ________________________________________________
(при наличии специальности, № диплома (иного документа),
_____________________________________________________________________
наименование учебного заведения, год окончания)
4. Свидетельство о государственной регистрации в качестве
индивидуального предпринимателя (ИИН)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
5. Домашний адрес ____________________________________________
6. Место работы ______________________________________________
7. Расчетный счет (если имеется) _____________________________
(№ счета, наименование и
местонахождение банка)
8. Прилагаемые документы:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
__________________           _______________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество)
«__» _____________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению «___» ___________ 20__ г.
_______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа
лицензирования)
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
форма
В _____________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от ____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление ________________________
(указать вид
__________________________________________________________________
деятельности (действия)
на территории или за пределами территории Республики Казахстан ______
Сведения об организации:
1. Форма собственности ________________________________________
2. Год создания _______________________________________________
3. Свидетельство о государственной регистрации (БИН) __________
_______________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес ______________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома,
_______________________________________________________________
телефон, факс)
5. Расчетный счет _____________________________________________
(№ счета, наименование и местонахождение банка)

6. Өкілдіктердің филиалы ____________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
7. Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы _______________________________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны
Өтініш 20__ж. «____»____________ қарауға қабылданды
____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
8-қосымша
Медициналық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік
талаптары
Медициналық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары (бұдан әрі - біліктілік талаптары):
1) меншік құқығындағы үй-жай немесе ғимарат немесе үй-жайға (ғимаратқа) немесе оны жалдауға меншік құқығын куәландыратын құжаттың нотариат куәландырған көшірмелерімен расталған жалдау шарты немесе көрсетілген үй-жайдың (ғимараттың) қабаттық жоспарының;
2) мәлімделетін медициналық қызметтің кіші түрлеріне сәйкес медициналық және (немесе) арнайы жабдықтар, аппаратуралар мен құрал-саймандар, аспаптар, жиhаздар, заттар, көлік және басқа құралдар;
3) осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес медицина қызметкерлері туралы мәліметтермен расталатын медицина қызметкерлерінің штаты;
4) мәлімделетін медициналық қызметтің кіші түрлеріне сәйкес тиісті білім;
5) мәлімделетін медициналық қызметтің кіші түрлері бойынша соңғы 5 жылда мамандануы немесе жетілдірілуі және біліктілігін арттырудың басқа түрлері;
6) жеке тұлғаларда мәлімделетін медициналық қызметтің кіші түрлері бойынша мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілі;
7) маманның тиісті сертификаты.
«Медициналық қызметке лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
9-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік

6. Филиалы, представительства _________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Руководитель __________________  ______________________________
(подпись)          (фамилия, имя, отчество)
Место печати
«__» ______________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению  «____» ____________ 20__ г.
_______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа лицензирования)
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Квалификационные требования,
предъявляемые при лицензировании медицинской деятельности
Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании медицинской деятельности (далее – квалификационные требования), включают наличие:
1) помещения или здания на праве собственности или договора аренды, подтвержденное нотариально заверенными копиями документа, удостоверяющего право собственности на помещение (здание) или на его аренду и поэтажного плана указанного помещения (здания);
2) медицинского и (или) специального оборудования, аппаратуры и инструментария, приборов, мебели, инвентаря, транспортных и других средств, согласно заявляемым подвидам медицинской деятельности;
3) штата медицинских работников, который подтверждается сведениями о медицинских работниках, согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям;
4) соответствующего образования согласно заявляемым подвидам медицинской деятельности;
5) специализации или усовершенствования и других видов повышения квалификации за последние 5 лет по заявляемым подвидам медицинской деятельности;
6) у физических лиц - стажа работы по специальности не менее 5 лет по заявляемым подвидам медицинской деятельности;
7) соответствующего сертификата специалиста.
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее значение
показателя в
отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
качеством процесса предоставления
услуги
3. Доступность

3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер % -ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық
сарапшыларды аттестаттау» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Сот-медициналық, сот-пхихиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайы мен жұмыс кестесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы Заңының 14-бабының, «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау жөніндегі ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 12 шілдедегі № 509 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша ресми интернет-ресурсында және Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаменттердің үй-жайларындағы көпшілікке қолжетімді орындарында орналасқан стенділерде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны аттестаттау куәлігін (бұдан әрі – куәлік) беру не оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға–сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) құжаттарды қабылдау, тестілеу және әңгімелесу Комитет ағымдағы жылға бекіткен, Министрліктің www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша ресми интернет-ресурсында орналастырылатын кестеге сәйкес мерзімдерде жүзеге асырылады.
Куәлік әңгімелесу өткізілген күнінен бастап бір айдың ішінде беріледі;

3.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
качеством и информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 1173
Стандарт государственной услуги
«Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических
и судебно-наркологических экспертов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) адрес и график работы, которого указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года «О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан» и приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 июля 2010 года № 509 «Об утверждении Правил проведения аттестации судебно-медицинских, судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов» (далее – Правила).
4. Информация об оказании государственной услуги размещается на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: www.mz.gov.kz и на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения Комитета, территориальных департаментов Комитета по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги является выдача аттестационного свидетельства (далее – свидетельство) либо мотивированный отказ в его выдаче в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам – судебно-медицинским, судебно-психиатрическим, судебно-наркологическим экспертам (далее – получатели государственной услуги).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) прием документов, тестирование и собеседование осуществляется в сроки, согласно графику проведения аттестации получателей государственной услуги (далее – график),  утверждаемому Комитетом на текущий год, который размещается на официальном интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mz.gov.kz.
Свидетельство выдается в течение месяца со дня проведения собеседования;

2) құжаттарды Комитеттің аумақтық департаментіне тапсыру кезіндегі ең ұзақ кезек күту уақыты – жиырма минуттан аспайды;
3) Комитетке құжаттарды алу кезіндегі ең ұзақ кезек күту уақыты – жиырма минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Комитеттің аумақтық департаменттері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау жұмыс күндері сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау кезек тәртібімен жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) тестілеу жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүзеге асырылады.
Комитет мемлекеттік қызметті алушылармен әңгімелесуді кестеде айқындалған жұмыс күні сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүргізеді.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну орны:
1) тестілеу - Комитеттің аумақтық департаментінің ғимаратында, үй-жай компьютерлермен жарақтандырылған.
2) әңгімелесу - Комитеттің ғимаратында, Астана қаласы, Орынбор к-сі, 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс, 1036-кабинет мекенжайы бойынша.
Мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін пандустар мен лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін сот сараптамасы органдары мемлекеттік қызметті алушылардың құжаттарын қалыптастырады және оларды Комитеттің аумақтық департаменттеріне жібереді:
Сот сараптамасы органдары мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Комитеттің бірінші басшысы айқындайтын мерзімдерде аттестаттауға жататын тұлғалардың тізімдері;
2) аттестаттауға жататын мемлекеттік қызметті алушыға ұсыным;
3) жұмыс орны бойынша куәландырылған кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ;
4) мемлекеттік қызметті алушының жоғары кәсіптік білімі туралы дипломының нотариаттық расталған көшірмесі (ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы бар болса – дипломдарының нотариаттық расталған көшірмесі);
5) мемлекеттік қызметті алушының сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сараптаманың белгілі бір түрін өндіру құқығына біліктілік куәлігінің нотариаттық расталған көшірмесі;
6) мемлекеттік қызметті алушының соңғы бес жылдағы қорытындысына рецензиялар;
7) сот сараптамасы органының басшысы куәландырған, біліктілікті арттыру, мамандану курстарынан өту туралы құжаттардың көшірмелері;
8) құжаттарды ұсыну сәтінде мемлекеттік қызметті алушының есепте тұрмайтыны туралы психиатриялық және наркологиялық диспансерлерден анықтама.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в территориальный департамент Комитета – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время в очереди при получении документов в Комитете – не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Территориальными департаментами Комитета осуществляется:
1) прием документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9-00 часов до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены;
2) тестирование в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Собеседование получателей государственной услуги проводится Комитетом в рабочий день, определенный графиком,  с 9-00 часов до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
10. Место предоставления государственной услуги:
1) тестирование - в здании территориального департамента Комитета, помещение оснащено компьютерами.
2) собеседование - в здании Комитета по адресу: город Астана, ул. Орынбор д. 8, Дом Министерств, 5 подъезд, кабинет 1036.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги органы судебной экспертизы формируют документы на получателей государственной услуги и направляют их  в территориальные департаменты Комитета.
Органы судебной экспертизы предоставляют следующие документы:
1) списки лиц, подлежащих аттестации в сроки, определяемые первым руководителем Комитета;
2) представление на получателя государственной услуги, подлежащего аттестации;
3) личный листок по учету кадров, удостоверенный по месту работы;
4) нотариально удостоверенную копию диплома о высшем профессиональном образовании (при наличии ученой степени и ученого звания - нотариально удостоверенные копии дипломов) получателя государственной услуги;
5) нотариально удостоверенную копию квалификационного свидетельства на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической, судебно-наркологической экспертизы получателя государственной услуги;
6) рецензии на заключения получателя государственной услуги за последние пять лет;
7) копии документов о прохождении курсов повышения квалификации, специализации, заверенные руководителем органа судебной экспертизы;
8) справку из психиатрического и наркологического диспансеров о том, что получатель государственной услуги не состоит на учете, выданная не позднее месячного срока на момент представления документов.

12. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесі «бір терезе» қағидатымен жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда Комитеттің аумақтық департаментінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде құжатты одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартады.
Құжаттарды қабылдаған күннен кейін екі жұмыс күні өткен соң Комитеттің аумақтық департаменттерінің, Комитеттің құжаттардың толық болмауы себебінен мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды толық көлемде ұсынған жағдайда ол тестілеуге жіберіледі.
Құжаттарды тексергеннен кейін екі жұмыс күнінен кешіктірмей Комитеттің аумақтық департаменті қызметкері мемлекеттік қызметті алушыны тестілеудің уақыты мен күні туралы (жазбаша, электрондық түрде не телефонограмма арқылы) сот сараптамасы органдарына хабарлама жібереді.
13. Тестілеу және әңгімелесу Қағидада айқындаған тәртіппен жүргізіледі.
Тестілеудің теріс нәтижесі болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы әңгімелесуге жіберілмейді және оған куәлік берілмейді.
Тестілеудің оң нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының әңгімелесуге рұқсат болып табылады.
14. Әңгімелесудің (оң немесе теріс) нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті алушыға ол аяқталғаннан кейін хабарланады.
Куәлікті беру немесе беруден бас тарту туралы шешім Комитеттің бірінші басшысының бұйрығы түрінде ресімделеді.
Әңгімелесудің оң нәтижесі болған кезде мемлекеттік қызметті алушыға Комитеттің бірінші басшысының қолы және мөрі қойылған куәлік беріледі.
Мемлекеттік қызметті алушыға куәлік Комитетте қол қойдыру арқылы қолма-қол беріледі.
15. Куәлік бес жыл мерзімге беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін:
1) тестілеудің теріс нәтижесін алу (бастапқы деңгейді жинамау);
2) әңгімелесудің теріс нәтижесі негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде Комитет мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы толық ақпарат беру;
4) сыпайылық;
5) мемлекеттік қызметті алушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялығы.

12. Прием документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, осуществляется канцелярией территориального департамента Комитета по принципу «одного окна» по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник территориального департамента Комитета в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов территориальные департаменты Комитета, Комитет не имеют права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
В случае, если документы представлены получателем государственной услуги в полном объеме, он допускается к тестированию.
Не позднее двух рабочих дней после проверки документов сотрудник территориального департамента Комитета направляет в органы судебной экспертизы извещение (в письменном, электронном виде либо посредством телефонограммы) о времени и дате тестирования получателя государственной услуги.
13. Тестирование и собеседование проводятся в порядке, определяемом Правилами.
В случае отрицательного результата тестирования, получатель государственной услуги к собеседованию не допускается и свидетельство ему не выдается.
Положительный результат тестирования является допуском получателя государственной услуги к собеседованию.
14. О результате собеседования (положительном или отрицательном) получателю государственной услуги сообщается по его завершению.
Решение о выдаче или отказе в выдаче свидетельства оформляется в виде приказа первого руководителя Комитета.
При положительном результате собеседования получателю государственной услуги выдается свидетельство за подписью первого руководителя  и печатью Комитета.
Получателю государственной услуги свидетельство выдается в Комитете нарочно под роспись.
15. Свидетельство выдается сроком на пять лет.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) получение отрицательного результата тестирования (не набран пороговый уровень);
2) отрицательный результат собеседования.
3. Принципы работы
17. Комитет при предоставлении государственной услуги, руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных получателем государственной услуги на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.

4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаменті қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға көмек көрсету осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департаменті басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет дұрыс көрсетілмеген жағдайда шағым Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департаменті басшысының атына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы не Комитеттің немесе жұмыс күндерінде Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда мемлекеттік қызметті алушының шағымдану құжаттары қоса беріле отырып, тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі.
Шағымды беру кезінде Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің атауы, әрекеттеріне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, өтініш беру себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Шағымды қабылдауды растау Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелері мемлекеттік қызметті алушыға поштамен жазбаша түрде тапсырыс тәртібімен не қол қойдырып қолма-қол ұсыну арқылы хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің орналасқан жері бойынша алуға болады.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандартов данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудниками Комитета, территориального департамента Комитета, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами предоставления государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя   Комитета или  территориального департамента Комитета по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания получателя государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя Комитета или территориального департамента Комитета по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию Комитета, территориального департамента Комитета в рабочие дни.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество, почтовый адрес  получателя государственной услуги с приложением обжалуемых документов.
При подаче жалобы указываются наименование Комитета, территориального департамента Комитета  должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Комитета, территориального департамента Комитета.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Результаты рассмотрения жалобы сообщаются получателю государственной услуги в письменном виде по почте в заказном порядке либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить по месту расположения Комитета, территориального департамента Комитета, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.

3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер % -ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
«Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық
сараптаманың белгілі түрін өндіру құқығына біліктілік беру»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптаманың белгілі түрін өндіру құқығына біліктілік беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары мен жұмыс кестесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы сот-сараптамалық қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 қаңтардағы Заңының 13-бабының және «Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптаманың белгiлi бiр түрiн өндiру құқығына бiлiктiлiк беру жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 19 қазандағы № 827 бұйрығының (бұдан әрі – Нұсқаулық) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) интернет-ресурсында www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша және осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитеттің, аумақтық департаменттердің үй-жайларындағы көпшілікке қолжетімді орындарында орналасқан стенділерде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сараптаманың белгілі түрін өндіру құқығына біліктілік куәлігін (бұдан әрі – куәлік) беру немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушылардың осы стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды тапсырған сәтінен бастап (құжаттарды қабылдау күні мен тапсыру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) - күнтізбелік 30 күнді құрайды;

3.2. % (доля) услуг, информация о которых
доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственных
услуг, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 1173
Стандарт государственной услуги «Присвоение квалификации на
право производства определенного вида судебно-медицинской,
судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан» (далее – Комитет) адрес и график, работы которого указан в приложении 1 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 13 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года «О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан» и приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2010 года № 827 «Об утверждении Инструкции по присвоению квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз» (далее – Инструкция).
4. Информация об оказании государственной услуги размещается на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Министерство) по адресу: www.mz.gov.kz и на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения Комитета, территориальных департаментов Комитета по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача квалификационного свидетельства на право производства определенного  вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической, судебно-наркологической экспертизы (далее – свидетельство) либо мотивированный отказ в его выдаче в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта составляют - 30 календарных дней;

2) құжаттарды Комитеттің аумақтық департаментіне тапсыру кезінде кезек күтудің ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) Комитетте құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең ұзақ уақыты - 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
9. Комитеттің аумақтық департаменттері:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау кезек тәртібімен жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) тестілеу жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Комитет мемлекеттік қызметті алушымен әңгімелесуді кестеде айқындалған жұмыс күні сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүргізеді.
10. Мемлекеттік қызметті ұсыну орыны:
1) тестілеу өткізу орыны Комитеттің аумақтық департаментінің ғимаратында орналасқан, үй-жай компьютерлермен жарақтандырылған.
2) әңгімелесуді өткізу орыны Комитеттің ғимаратында мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс, № 1036 кабинетте.
Мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін пандустар мен лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар Комитеттің аумақтық департаменттеріне:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке куәліктің (немесе төлқұжаттың) көшірмесін;
3) мемлекеттік қызметті алушының атқарған жұмысы, кәсіптік қызметі туралы мәліметтерден тұратын сот сараптамасы органы басшысының қолы қойылған қызметтік мінездемені;
4) жоғары кәсіптік білімі туралы дипломның нотариаттық расталған көшірмесін;
5) ұйымның кадр қызметінің басшысы растаған еңбек кітапшасының көшірмесін;
6) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық басқармалары беретін сотталмағандығы туралы анықтаманы;
7) құжаттарды ұсынған сәттен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей берілген психоневрологиялық және наркологиялық диспансерлерден мемлекеттік қызметті алушының есепте тұрмайтындығы туралы анықтамаларды;
8) медициналық қызметпен айналысу құқығына арналған маман сертификатының көшірмесін (медициналық білімі бар тұлғалар үшін);
9) сот сараптамасы органының кадр қызметінің басшысы растаған біліктілікті арттыру, маман курстарынан өткені туралы құжаттардың көшірмесін ұсынады.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в территориальный департамент Комитета - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов в Комитете - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется  бесплатно.
9. Территориальными департаментами Комитета осуществляется:
1) прием документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, в рабочие дни с 9-00 часов до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены;
2) тестирование в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Собеседование получателей государственной услуги проводится Комитетом в рабочий день, определенный графиком,  с 9-00 часов до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
10. Место предоставления государственной услуги:
1) тестирование - в здании территориального департамента Комитета, помещение оснащено компьютерами;
2) собеседование - в здании Комитета по адресу: город Астана, ул. Орынбор д. 8, Дом Министерств, 5 подъезд, кабинет 1036.
Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предоставляют в территориальные департаменты Комитета:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
2) копию удостоверения личности (или паспорт);
3) служебную характеристику, подписанную руководителем органа судебной экспертизы, содержащую сведения о проделанной работе, профессиональной деятельности получателя государственной услуги;
4) нотариально заверенную копию диплома о высшем профессиональном образовании;
5) копию трудовой книжки, заверенную руководителем кадровой службы организации;
6) справку об отсутствии судимости, которая выдается территориальными управлениями Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
7) справку из психиатрического и наркологического диспансеров о том, что получатель государственной услуги не состоит на учете, выданную не позднее месячного срока на момент представления документов;
8) копию сертификата специалиста на право занятия медицинской деятельностью (для лиц с медицинским образованием);
9) копии документов о прохождении курсов повышения квалификации, специализации, заверенные руководителем кадровой службы органа судебной экспертизы.

12. Куәлік алуға арналған өтініш нысаны Министрліктің интернет-ресурсында www.mz.gov.kz орналастырылады, сондай-ақ Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаменттерінің үй-жайларындағы стенділерге көпшілікке қолжетімді орындарда ілінеді.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды «бір терезе» қағидаты бойынша мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесі жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда Комитеттің аумақтық департаментінің қызметкері екі жұмыс күні ішінде құжатты одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды береді.
Құжаттарды қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күні өткен соң Комитет, Комитеттің аумақтық департаменттері құжаттардың толық болмауы себебінен мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды толық көлемде ұсынған жағдайда ол тестілеуге жіберіледі.
Құжаттарды тексергеннен кейін екі жұмыс күнінен кешіктірмей Комитеттің аумақтық департаментінің қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға тестілеу уақыты мен күні туралы (жазбаша, электрондық түрде немесе телефонограмма арқылы) хабарлама жібереді.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырғаннан кейін Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесі мемлекеттік қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) өтінішке қоса берілген құжаттардың саны;
4) өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
15. Тестілеу және әңгімелесу Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Тестілеу нәтижелері теріс болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы әңгімелесуге жіберілмейді және оған куәлік берілмейді.
Тестілеудің оң нәтижесі мемлекеттік қызметті алушының әңгімелесуге берілген рұқсаты болып табылады.
Әңгімелесу аяқталғаннан кейін оның нәтижесі (оң немесе теріс) туралы мемлекеттік қызметті алушыға хабарланады.
Куәлікті беру немесе беруден бас тарту туралы шешім Комитеттің бірінші басшысының бұйрығы түрінде ресімделеді.
Әңгімелесудің оң нәтижесін алған кезде мемлекеттік қызметті алушыға Комитеттің бірінші басшысының қолы және мөрі қойылған куәлік беріледі.
Мемлекеттік қызметті алушыға куәлік Комитетте қолма-қол қол қойдыру арқылы беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға:

12. Форма заявления для получения свидетельства размещается на интернет-ресурсе Министерства по адресу: www.mz.gov.kz, а также вывешивается на стендах, расположенных в общедоступных местах помещения территориальных департаментов Комитета.
13. Прием документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, осуществляется канцелярией территориального департамента Комитета по принципу «одного окна» по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник территориального департамента Комитета в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов.
По истечении двух рабочих дней со дня приема документов территориальные департаменты Комитета, Комитет не имеют права отказать в предоставлении государственной услуги по причине неполноты документов.
В случае, если документы представлены получателем государственной услуги в полном объеме, он допускается к тестированию.
Не позднее двух рабочих дней после проверки документов сотрудник территориального департамента Комитета направляет получателю государственной услуги извещение (в письменном, электронном виде либо посредством телефонограммы) о времени и дате тестирования.
14. После сдачи документов указанных в пункте 11 настоящего стандарта канцелярией территориального департамента Комитета получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества приложенных документов к заявлению;
4) фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего заявление.
15. Тестирование и собеседование проводятся в порядке, установленном Инструкцией.
В случае отрицательного результата тестирования, получатель государственной услуги к собеседованию не допускается и свидетельство ему не выдается.
Положительный результат тестирования является допуском получателя государственной услуги к собеседованию.
О результате собеседования (положительном или отрицательном) получателю государственной услуги сообщается по его завершению.
Решение о выдаче или отказе в выдаче свидетельства оформляется в виде приказа первого руководителя Комитета.
При положительном результате собеседования получателю государственной услуги выдается свидетельство за подписью первого руководителя и печатью Комитета.
Получателю государственной услуги свидетельство выдается в Комитете нарочно под роспись.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:

1) тестілеудің теріс нәтижесін алу (бастапқы деңгейді жинамау);
2) әңгімелесудің теріс нәтижесі негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитет мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет туралы толық ақпаратты ұсыну;
4) сыпайылық;
5) қызметті алушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаменттерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым беру тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдемдесу осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жүзеге асырылады.
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департаменті басшысының атына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет дұрыс көрсетілмеген жағдайда шағым мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департаменті басшысының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндерінде Комитеттің немесе Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі және мемлекеттік қызметті алушының қолы қойылады.
Шағымды беру кезінде Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің атауы, әрекеттеріне шағым жасалып отырған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, өтініш беру себептері мен талаптары көрсетіледі.
25. Шағымды қабылдаудың растауы мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Комитеттің, Комитеттің аумақтық департаментінің кеңсесіндегі тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.

1) получение отрицательного результата тестирования (не набран пороговый уровень);
2) отрицательный результат собеседования.
3. Принципы работы
17. Комитет при предоставлении государственной услуги, руководствуется следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных получателем государственной услуги на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги  измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандартов данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) Комитета, территориального департамента Комитета, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами предоставления государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя Комитета или территориального департамента Комитета по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания получателя государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя Комитета или территориального департамента Комитета по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию Комитета или территориального департамента Комитета в рабочие дни.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество, почтовый адрес физического лица, исходящий номер и дата и подписывается получателем государственной услуги.
При подаче жалобы указываются наименование Комитета, территориального департамента Комитета должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Комитета, территориального департамента Комитета по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер % -ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 1173 қаулысымен
бекітілген
«Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге
рұқсат беру» мемлекеттiк қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттiк қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi (бұдан әрi–уәкілетті орган) Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, Министрлiктер үйi, 5-кiреберiс, 1142-кабинет, кеңсе телефоны: 8 (7172) 74-32-43 мекенжайы бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін қызмет нысаны – автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 72-бабының, «Клиникаға дейінгі (клиникалық емес) және клиникалық зерттеулерді, медициналық-биологиялық эксперименттерді жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 12 қарашадағы № 697 бұйрығының (бұдан әрі – Ереже) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету туралы ақпарат уәкiлеттi органның www.mz.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі уәкілетті орган басшысының бұйрық түріндегі рұқсат беру немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы ұсынған медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізу мүмкіндігіне өтініші мен сараптамасын уәкілетті органның Ғылыми кеңесінің зерделеу арқылы жүргізіледі.
Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу Ережеге сәйкес жүргізіледі.
Ғылыми кеңестің ережесі мен құрамын уәкілетті орган белгілейді.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрi – мемлекеттік қызметті алушылар).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
качеством и информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2012 года № 1173
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение клинических исследований
медицинских технологий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий» (далее – государственная услуга) оказывается Министерством здравоохранения Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Дом Министерств, подъезд № 5, кабинет № 1142, телефон канцелярии: 8 (7172) 74-32-43.
2. Форма оказываемой услуги - не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 72 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 ноября 2009 года № 697 «Об утверждении Правил проведения медико-биологических экспериментов, доклинических (неклинических) и клинических исследований» (далее – Правила).
4. Информация об оказании государственной услуги располагается на интернет-ресурсе уполномоченного органа www.mz.gov.kz.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения в форме  приказа  руководителя уполномоченного органа или мотивированный ответ в письменном виде о причинах отказа.
Государственная услуга проводится посредством изучения ученым советом уполномоченного органа заявления и экспертизы представленных получателем государственной услуги документов на возможность проведения клинических исследований медицинских технологий.
Клинические исследования медицинских технологий проводятся в соответствии с Правилами.
Положение и состав ученного совета определяются уполномоченным органом.
6.Государственная услуга оказывается физическим или юридическим лицам (далее –  получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:

1) осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде;
2) уәкілетті органға құжаттарды тапсырған кезде ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) уәкілетті органда құжаттарды алу үшін ең ұзақ кезек күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау жұмыс күндері сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен жүзеге асырылады.
Құжаттарды қабылдау кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады, алдын ала жазылу және жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Мүмкіндіктері шектеулі адамдар үшін пандустар мен лифтілер көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібi
11. Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға өтінішті ұсынады. Өтінішпен бірге үш данадан мынадай құжаттардың көшірмелерін ұсынады:
1) медициналық-биологиялық сараптамалар және клиника алды (клиникалық емес) зерттеу материалдарын;
2) клиникалық зерттеу хаттамасын;
3) Этика мәселелері жөніндегі Орталық комиссиясының оң қорытындысын.
Этика мәселелері жөніндегі Орталық комиссиясы уәкілетті органның шешімі бойынша құрылады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш еркін түрде ресімделеді. Өтініш: Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс мекенжайы бойынша уәкілетті органның кеңсесінде толтырылады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар «бір терезе» қағидаты бойынша Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс, уәкілетті органның № 013-кабинет мекенжайы бойынша уәкілетті органға тапсырылады.
14. Осы стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) өтінішке қоса берілген құжаттар саны және атауы;
4) өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің тегі, аты-жөні, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері туралы оң немесе теріс нәтиже алған жағдайда уәкілетті органның кеңсесі арқылы не пошта қызметі арқылы мемлекеттік қызметті алушыға хабарлама жіберіледі.
Оң нәтиже кезінде мемлекеттік қызметті алушыға уәкілетті органның басшысының бұйрығы түрінде рұқсат беріледі.

1) с момента сдачи документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта в течение 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в уполномоченный орган – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время в очереди при получении документов в уполномоченном органе – не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Прием документов осуществляется в рабочие дни с 9-00 часов до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
Прием документов осуществляется в порядке очереди, предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа. Для людей с ограниченными физическими возможностями предусмотрены пандусы и лифты.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги  получатель государственной услуги предоставляет заявление на получение государственной услуги. Вместе с заявлением в трех экземплярах представляет копии следующих документов:
1) материалов медико-биологических экспериментов и доклинических (неклинических) исследований;
2) протокола клинического исследования;
3) положительного заключения Центральной комиссии по вопросам этики.
Центральная комиссия по вопросам этики создается по решению уполномоченного органа.
12. Заявление на получение государственной услуги оформляется в произвольной форме. Заявление заполняется  в канцелярии уполномоченного органа по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Дом Министерств, подъезд № 5.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, по принципу «одного окна» сдаются в уполномоченный орган по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Дом Министерств, подъезд № 5, кабинет № 013.
14. После сдачи документов согласно пункту 11 настоящего стандарта, получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества приложенных документов к заявлению;
4) фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии, принявшего заявление.
15. О результатах государственной услуги  при получении положительного или отрицательного результата  получатель государственной услуги извещается  через канцелярию уполномоченного органа либо через почтовую службу.
При положительном результате получателю государственной услуги выдается разрешение в форме приказа руководителя уполномоченного органа

16. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға негіз дәйексіз мәліметтерді ұсыну болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызметті ұсынған кезде уәкілетті орган мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет жөніндегі толық ақпаратты беру;
4) сыпайылық;
5) мемлекеттік қызметті алушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпараттың қорғалуы және оның құпиялылығы.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Уәкілетті органның жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызметтің стандарттарын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның тиісті бұйрығымен бекітіліп отырады.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілетті органның әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдемдесу Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 5-кіреберіс, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 74-29-56 мекенжайы бойынша жүзеге асырылады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым уәкілетті органның жауапты хатшысының атына Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8, 5-кіреберіс, қабылдау бөлмесінің нөмірі: 8 (7172) 74-29-56 мекенжай бойынша беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті алушыға әдепсіз қызмет көрсетілген жағдайда шағым уәкілетті орган басшысының атына Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 5-кіреберіс, мекенжай бойынша беріледі.
23. Шағымдар пошта арқылы жазбаша түрде не жұмыс күндері уәкілетті органның кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда жеке тұлға үшін - тегі, аты-жөні, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлға үшін – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Сонымен қатар әрекетіне шағым жасалған лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі, аты-жөні, әкесінің аты, өтініш беру себептері мен шағым жасалған құжат көрсетіледі.
24. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
25. Шағымды қабылдауды растау Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 5-кіреберіс, қабылдау бөлмесінің нөмірі: 8 (7172) 74-29-56 мекенжайы бойынша уәкілетті органның кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.

16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является представление получателем государственной услуги недостоверных сведений.
3. Принципы работы
17. Уполномоченный орган  при предоставлении государственной услуги, руководствуются следующими принципами:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных получателем государственной услуги на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги  измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа уполномоченного органа ежегодно утверждается соответствующим приказом государственного органа, ответственного за разработку стандартов данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченного органа, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресу: город Астана, улица Орынбор 8, подъезд № 5,  телефон приемной: 8 (7172) 74-29-56.
21. В случае несогласия с результатами предоставленной государственной услуги, жалоба подается на имя ответственного секретаря уполномоченного органа по адресу: город Астана, улица Орынбор 8, подъезд № 5,  телефон приемной: 8 (7172) 74-29-56.
22. В случае некорректного обслуживания получателя государственной услуги, жалоба подается на имя руководителя уполномоченного органа, по адресу: город Астана, улица Орынбор, 8, Дом Министерств, подъезд № 5.
23. Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию уполномоченного органа в рабочие дни.
В жалобе указываются для физического лица – фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, для юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. А также указываются должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и обжалуемый документ.
24. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в порядке, установленном гражданским законодательством.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа по адресу: город Астана, улица Орынбор 8, подъезд № 5, телефон приемной: 8 (7172) 74-29-56.

Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті алушыға поштамен жазбаша түрде тапсырыс тәртібінде не қол қойылып қолма-қол ұсыну арқылы хабарланады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 5-кіреберіс, қабылдау бөлмесінің нөмірі: 8 (7172) 74-29-56 мекенжайы бойынша алуға болады.
26. Қосымша ақпаратты уәкілетті органның интернет–ресурсынан немесе Астана қаласы, Орынбор көшесі 8, 5-кіреберіс, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 74-29-56 мекенжайы бойынша алуға болады.
«Медициналық технологияларға
клиникалық зерттеу жүргізуге
рұқсат беру» мемлекеттiк қызмет
стандартына қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы мақсатты мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер % -ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)

Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте в заказном порядке  либо нарочно под роспись.
Информацию о ходе рассмотрения жалобы, возможно получить по адресу: город Астана, улица Орынбор 8, подъезд № 5, телефон приемной: 8 (7172)  74-29-56.
26. Дополнительную информацию можно получить на интернет-ресурсе уполномоченного органа или по адресу: город Астана, улица Орынбор 8, подъезд № 5, телефон приемной: 8 (7172) 74-29-56.
Приложение
к стандарту государственной
услуги «Выдача разрешения на
проведение клинических
исследований медицинских технологий»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления
услуги в установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
качеством процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
качеством и информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о
которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей
государственных услуг, удовлетворенных
вежливостью персонала