"Қазақстанды индустрияландырудың 2010-2014 жылдарға арналған картасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 14 сәуiрдегi № 303 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қыркүйектегі № 1206 Қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстанды индустрияландырудың 2010 – 2014 жылдарға арналған картасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 14 сәуiрдегi № 303 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«2010 – 2014 жылдарға арналған республикалық индустрияландыру картасы туралы»;
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) 2010 – 2014 жылдарға арналған республикалық индустрияландыру картасы;»;
245 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Инвестициялық жобаларды іске асыру барысын бақылау жөніндегі жауапты мемлекеттік органдар ай сайынғы негiзде «Жобаларды басқарудың ақпараттық-талдамалық жүйесі» ақпараттық жүйесін (бұдан әрі – жобалық офис) толтыруды қамтамасыз етсін және жобалардың іске асырылу барысы туралы есептерді есептi айдан кейiнгi айдың 5-күнiне дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар және Экономикалық даму және сауда министрлiктерiне ұсынсын.»;
«4. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі тоқсан сайын есептi айдан кейiнгi айдың 15-күнiне дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасының Үкiметiне жобалардың iске асырылу барысының мониторингi бойынша ақпарат берсін.
5. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi Мемлекеттiк органдардың бiрыңғай көлiк жүйесi базасында жобалық офистің техникалық жұмыс iстеуiн қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі, «Қазақстандық индустрияны дамыту институты» акционерлiк қоғамы (келiсiм бойынша) жобалық офисті ақпараттық, әдiснамалық, талдамалық және бағдарламалық сүйемелдеудi қамтамасыз етсiн.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстанды индустрияландырудың 2010 – 2014 жылдарға арналған картасы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                           К. Мәсiмов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 1206 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2010 жылғы 14 сәуiрдегi
№ 303 қаулысымен
бекiтiлген

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2010 года № 303 "О Карте индустриализации Казахстана на 2010 - 2014 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 2012 года № 1206
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2010 года № 303 «О Карте индустриализации Казахстана на 2010 – 2014 годы» следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«О Республиканской карте индустриализации на 2010 – 2014 годы»;
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«1) Республиканскую карту индустриализации на 2010 – 2014 годы;»;
пункты 245 и 6 изложить в следующей редакции:
«2. Ответственным государственным органам  по контролю за ходом реализации инвестиционных проектов обеспечить заполнение информационной системы «Информационно-аналитическая система управления проектами» (далее – проектный офис) на ежемесячной основе и представлять отчеты о ходе реализации проектов в министерства индустрии и новых технологий и экономического развития и торговли Республики Казахстан в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным.»;
«4. Министерству индустрии и новых технологий Республики Казахстан ежеквартально в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным, представить в Правительство Республики Казахстан информацию по мониторингу хода реализации проектов.
5. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить техническое функционирование проектного офиса на базе единой транспортной системы государственных органов.
6. Министерству индустрии и новых технологий Республики Казахстан, акционерному обществу «Казахстанский институт развития индустрии» (по согласованию) обеспечить методологическое, аналитическое и программное сопровождение проектного офиса.»;
Карту индустриализации Казахстана на 2010 – 2014 годы, утвержденную указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 сентября 2012 года № 1206
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2010 года № 303

2010 – 2014 жылдарға арналған республикалық индустрияландыру картасы
Р/с №
Жобаның атауы
Жауапты мемлекеттiк орган немесе ұлттық холдинг
Өңiр
Жобаға өтiнiш берушi
Iске асыру мерзiмi*/Жобаның мәртебесі
2012 жылға инвестицияларды игеру жоспары, млн. теңге
1
2
3
4
5
6
7
1.
Болат өндiрiсiн жылына 6 млн. тоннаға дейiн ұлғайта отырып, «Арселор Миттал Темiртау» АҚ-ны дамыту және жаңғырту
ИЖТМ
Қарағанды облысы
«Арселор Миттал Темiртау» АҚ
2010 – 2015 жылдар
7 677
2.
Ақтөбе қаласында жаңа ферроқорытпа зауытын салу (№ 4 цех)
ИЖТМ
Ақтөбе облысы
«Қазхром» трансұлттық компаниясы» АҚ
2009 – 2013 жылдар
33 890
3.
Хромтау қаласында жаңа ферроқорытпа зауытын салу (№ 5 цех)
ИЖТМ
Ақтөбе облысы
«Қазхром» трансұлттық компаниясы» АҚ
2012 – 2019 жылдар
375
4.
Металданған өнiм өндiру зауытын салу
ИЖТМ
Қостанай облысы
«Соколов-Сарыбай кен байыту өндiрiстiк бiрлестiгi» АҚ
2011 – 2014 жылдар
2 533
5.
Бозшакөл КБК салу
ИЖТМ
Павлодар облысы
«Kazakhmys Bozshakol (Қазақмыс Бозшакөл)» ЖШС
2010 – 2014 жылдар
83 298
6.
Ақтоғай КБК салу
ИЖТМ
ШҚО
«Kazakhmys Aktogay (Қазақмыс Ақтоғай)» ЖШС
2011 – 2014 жылдар
2 890
7.
Ферроқорытпа өндiрiсiн және оның шикiзаттық базасын, қуатын жылына 300 мың тоннаға дейін ферроқорытпаға жеткiзе отырып, әртараптандыру және кеңейту
ИЖТМ
Жамбыл облысы
«Тараз металлургия зауыты» ЖШС
2011 – 2014 жылдар
0
8.
Қостанай қаласында ұсақ сұрыпты илек станын салу
ИЖТМ
Қостанай облысы
«Евраз Каспиан Сталь» ЖШС
2010 - 2013 жылдар
2 277
9.
Өскемен қаласында толық циклдi автозауыт және автоқұрамдауыштар шығаратын технопарк салу
ИЖТМ
ШҚО
«Азия Авто» АҚ
2010 – 2015 жылдар
13 552
10.
Қазақстан Республикасында жүк вагондарын шығаратын қуаттар құру
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Павлодар облысы
«Қазақстандық вагон жасау компаниясы» ЖШС
2009 – 2011 жылдар
0
11.
Электровоздар жасауды ұйымдастыру
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Астана қаласы
«Қазақстан темiр жолы» ҰК» АҚ
2011 – 2012 жылдар
8 069
12.
КАZ РV қазақстандық кремний негiзiнде фотоэлектрлiк модульдер өндiрiсiн құру
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Алматы облысы, ШҚО және Астана қаласы
«Қазатомөнеркәсiп» ҰАК» АҚ
2010 – 2014 жылдар
12 396
13.
Минералдық тынайтқыштар шығаратын зауыт салу
ИЖТМ
Жамбыл облысы
«ЕвроХим-Тыңайтқыш» ЖШС
2012 – 2017 жылдар
1 055
14.
Аммиак, азот қышқылы және аммиак селитрасы өндірісін жаңғырту
ИЖТМ
Маңғыстау облысы
«ҚазАзот» ЖШС
2011 – 2012 жылдар
3 596
15.
Өндiрiстiк қуаты жылына 180 мың тонна күкiрт қышқылы зауытын қайта жаңарту
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Ақмола облысы
«Қазатомөнөркәсiп-КҚЗ» БК» ЖШС
2010 – 2012 жылдар

Республиканская карта индустриализации на 2010 - 2014 годы
п/п
Наименование проекта
Ответствен-
ный госу-
дарственный
орган и
националь-
ный холдинг
Регион
Заявитель
проекта
Срок
реализации*/
Статус проекта
План освоения
инвестиций на
2012 год,
млн.тенге
1
2
3
4
5
6
7
1.
Развитие и
модернизация  АО
«Арселор Миттал
Темиртау» с
увеличением
производства стали до
6 млн. тонн в год
МИНТ
Караган-
динская
область
АО
«Арселор-
Миттал
Темиртау»
2010 – 2015
г.г.
7 677
2.
Строительство нового
ферро-сплавного завода
в городе Актобе
(цех № 4)
МИНТ
Актюбин-
ская
область
АО
«Транс-
нацио-
нальная
компания
«Казхром»
2009 – 2013
г.г.
33 890
3.
Строительство нового
ферро-сплавного завода
в городе Хромтау (цех
№ 5)
МИНТ
Актюбин-
ская
область
АО
«Транс-
нацио-
нальная
компания
«Казхром»
2012 – 2019
г.г.
375
4.
Строительство завода
по производству
металлизованного
продукта
МИНТ
Коста-
найская
область
АО
«Соколо-
вско-
Сар-
байское
горно-
обогати-
тельное
производ-
ственное
объедине-
ние»
2011 – 2014
г.г.
2 533
5.
Строительство
Бозшакольского ГОК
МИНТ
Павло-
дарская
область
ТОО
«Kazakh-
mys
Bozshakol
(Казахмыс
Бозша-
коль)»
2010 – 2014
г.г.
83 298
6.
Строительство
Актогайского ГОК
МИНТ
ВКО
ТОО
«Kazakh-
mys
Aktogay
(Казахмыс
Актогай)»
2011 – 2014
г.г.
2 890
7.
Диверсификация и
расширение
ферросплавного
производства и его
сырьевой базы с
доведением мощности до
300 тыс. тонн
ферросплавов в год
МИНТ
Жамбыл-
ская
область
ТОО
«Таразс-
кий
металлур-
гический
завод»
2011 – 2014
г.г.
0
8.
Строительство
мелкосортного
прокатного стана в
городе Костанай
МИНТ
Коста-
найская
область
ТОО
«Евраз
Каспиан
Сталь»
2010 – 2013
г.г.
2 277
9.
Строительство
автозавода полного
цикла и технопарка по
производству
автокомпонентов в
городе
Усть-Каменогорск
МИНТ
ВКО
АО «Азия
Авто»
2010 – 2015
г.г.
13 552
10.
Создание мощностей по
производству грузовых
вагонов в Республике
Казахстан
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Павло-
дарская
область
ТОО
«Казахс-
танская
вагоно-
строи-
тельная
компания»
2009 – 2011
г.г.
0
11.
Организация
производства
электровозов
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
г.Астана
АО «НК
«Қазақс-
тан тeмip
жолы»
2011 – 2012
г.г.
8 069
12.
Создание производства
фотоэлектрических
модулей на основе
казахстанского кремния
KAZ PV
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Алма-
тинская
область,
ВКО и г.
Астана
АО «НАК
«Казатом-
пром»
2011 – 2012
г.г.
12 396
13.
Строительство завода
по производству
минеральных удобрений
МИНТ
Жамбылс-
кая
область
ТОО
«ЕвроХим-
Удоб-
рения»
2011 – 2017
г.г.
1 055
14.
Модернизация
производства аммиака,
азотной кислоты и
аммиачной селитры
МИНТ
Мангис-
тауская
область
ТОО
«КазАзот»
2011 – 2012
г.г.
3 596
15.
Реконструкция
сернокислотного завода
производственной
мощностью 180 тыс.тонн
в год
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Акмолин-
ская
область
ТОО «СП
«СКЗ-
Казатом-
пром»
2010 – 2013
г.г.

5 351
16.
№ 3 ст. энергия блогын орнатып, Екiбастұз МАЭС-2 кеңейту және қайта жаңарту
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Павлодар облысы
«Самұрық-Энерго» АҚ
2009 – 2013 жылдар
11 687
17.
Екiбастұз МАЭС-1 кеңейту және қайта жаңарту
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Павлодар облысы
«Екiбастұз МАЭС-1» ЖШС
2010 – 2014 жылдар
13 732
18.
Балқаш ЖЭС-iн салу
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Алматы облысы
«Самұрық-Энерго» АҚ
2010 – 2015 жылдар

5 351
16.
Расширение и
реконструкция
Экибастузской ГРЭС-2 с
установкой энергоблока
ст. № 3
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Павло-
дарская
область
АО
«Самрук-
Энерго»
2009 – 2013
г.г.
11 687
17.
Расширение и
реконструкция
Экибастузской ГРЭС-1
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Павло-
дарская
область
ТОО
«Экибас-
тузская
ГРЭС-1»
2010 – 2014
г.г.
13 732
18.
Строительство
Балхашской ТЭС
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Алматин-
ская
область
АО
«Самрук-
Энерго»
2010 – 2015
г.г.

5 173
19.
Шардара ГЭС-iн жаңғырту
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
ОҚО
«Самұрық-Энерго» АҚ
2011 – 2015 жылдар
429
20.
Қазақстанның ұлттық электр желiсiн жаңғырту, II-кезең
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Өңiраралық жоба
«KEGOC» АҚ
2009 – 2016 жылдар
9 300
21.
«Қорғас» шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының инфрақұрылымын салу
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Алматы облысы
«Қорғас» шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы» АҚ
2005 – 2018 жылдар

5 173
19.
Модернизация
Шардаринской ГЭС
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
ЮКО
АО
«Самрук-
Энерго»
2011 – 2015
г.г.
429
20.
Модернизация
национальной
электрической сети
Казахстана, этап II
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Меж-
регио-
нальный
проект
АО
«KEGOC»
2009 – 2016
г.г.
9 300
21.
Строительство
инфраструктуры
Международного центра
приграничного
сотрудничества
«Хоргос»
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Алматин-
ская
область
АО
«Между-
народный
центр
пригра-
ничного
сотруд-
ничества
«Хоргос»
2005 – 2018
г.г.

11 194
22.
Қарағанды облысындағы Индустриялық парктiң инфрақұрылымын салу
ИЖТМ
Қарағанды облысы
«Сарыарқа» ӘКК
2007 – 2012 жылдар
5 079
23.
«Абу-Даби Плаза» көпфункционалдық кешенiн салу
ИЖТМ
Астана қаласы
«Aldar Properties PJSC» ЖШС
2010 – 2014 жылдар
24.
«Кендiрлi» курорттық демалыс аймағын дамыту
ИЖТМ
Маңғыстау облысы
Маңғыстау облысының әкiмдiгi
2010 – 2015 жылдар
300
25.
Ақмола облысының Бурабай ауданындағы «Бурабай» арнайы экономикалық аймағының шекараларында туристiк ойын-сауық кешенiн салу
ИЖТМ
Ақмола облысы
«Tourism Borovoe City» ЖШС
2009 – 2021 жылдар

11 194
22.
Строительство
инфраструктуры
Индустриального парка
в Карагандинской
области
МИНТ
Караган-
динская
область
СПК
«Сарыар-
ка»
2007 – 2013
г.г.
5 079
23.
Строительство
многофункцио-
нального комплекса
«Абу Даби Плаза»
МИНТ
г.
Астана
TOO
«Aldar
Proper-
ties
PJSC»
2010 – 2014
г.г.
24.
Развитие курортной
зоны отдыха «Кендерли»
МИНТ
Мангис-
тауская
область
Акимат
Мангис-
тауской
области
2010 – 2015
г.г.
300
25.
Строительство
туристско-
развлекательного
комплекса в границах
специальной
экономической зоны
«Бурабай» в районе
Бурабай Акмолинской
области
МИНТ
Акмолин-
ская
область
ТОО
«Tourism
Borovoe
City»
2009 – 2021
г.г.

9 700
26.
Шымкент қаласында «Химфарм» АҚ-ның өндiрiстік қуатын кеңейту
ИЖТМ
ОҚО
«Химфарм» АҚ
2009 – 2013 жылдар
3 791
27.
Интеграцияланған газ-химия кешенiн салу
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Атырау облысы
«Kazakhstan Petrochemical Industries Inc» ЖШС
2010 – 2016 жылдар
48 672
28.
«Бейнеу-Шымкент» газ құбырын салу
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Өңiраралық жоба
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
2011 – 2015 жылдар
239 549
29.
Ақтау пластикалық массалар зауытында жол битумдарын шығару
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Маңғыстау облысы
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
2010 – 2012 жылдар

9 700
26.
Расширение
производственных
мощностей АО «Химфарм»
в городе Шымкент
МИНТ
ЮКО
АО
«Химфарм»
2009 – 2013
г.г.
3 791
27.
Строительство
интегрированного
газохимического
комплекса
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Атыраус-
кая
область
ТОО
«Kazakh-
stan
Petro-
chemical
Indust-
ires
Inc.»
2010 – 2016
г.г.
48 672
28.
Строительство
газопровода
«Бейнеу-Шымкент»
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Межреги-
ональный
проект
АО «НК
«Каз-
МунайГаз»
2011 – 2015
г.г.
239 549
29.
Производство дорожных
битумов на Актауском
заводе пластических
масс
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Мангис-
тауская
область
АО «НК
«Каз-
МунайГаз»
2010 – 2012
г.г.

39 078
30.
Атырау МӨЗ қайта жаңарту және жаңғырту
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Атырау облысы
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
2009 – 2014 жылдар
134 842
31.
«Батыс Еуропа-Батыс Қытай» халықаралық транзит дәлiзiн қайта жаңарту
ККМ
Өңiраралық жоба
ККМ
2007 – 2015 жылдар
176 715
32.
FTTH (Fiber to the Home) желiлерiн салу
ККМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Өңiраралық жоба
«Қазақтелеком» АҚ
2010 – 2014 жылдар
15 027
33.
«Жезқазған-Бейнеу» жаңа темiр жол желiсiн салу
ККМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Өңiраралық жоба
«Қазақстан темiр жолы» ҰК» АҚ
2009 – 2012 жылдар

39 078
30.
Реконструкция и
модернизация
Атырауского НПЗ
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Атыраус-
кая
область
АО «НК
«Каз-
МунайГаз»
2009 – 2014
г.г.
134 842
31.
Реконструкция
международного
транзитного коридора
«Западная Европа –
Западный Китай»
МТК
Межреги-
ональный
проект
МТК
2007 – 2015
г.г.
176 715
32.
Строительство сетей
FTTH (Fiber to the
Home)
МТК, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Межреги-
ональный
проект
АО
«Казах-
телеком»
2011 – 2014
г.г.
15 027
33.
Строительство новой
железнодорожной линии
«Жезказган – Бейнеу»
МТК, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Межреги-
ональный
проект
АО «НК
«Қазақс-
тан тeмip
жолы»
2012 – 2015
г.г.

16 804
34.
«Арқалық-Шұбаркөл» жаңа темiр жол желiсiн салу
ККМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Өңiраралық жоба
«Қазақстан темiр жолы» ҰК» АҚ
2009 – 2012 жылдар
2 893
35.
Алматы облысында Алматы қаласының 4 серіктес қаласын салу (1-кезең)
ҚТКШІА
Алматы облысы
«G4 Сitу» ЖШС
2008 – 2031 жылдар
4 065
36.
«KazSat» спутниктiк байланыс және хабар тарату жүйесiн құру
ҰҒА
Астана қаласы
ҰҒА
2006 – 2013 жылдар
10 500
37.
«Байқоңыр» ғарыш айлағында «Бәйтерек» ҒЗК құру
ҰҒА
Қызылорда облысы
ҰҒА
2005 – 2017 жылдар
0
38.
Ғарыш аппараттарын құрастыру-сынау кешенiн құру
ҰҒА
Астана қаласы
ҰҒА
2008 – 2013 жылдар

16 804
34.
Строительство новой
железнодорожной линии
«Аркалык – Шубарколь»
МТК, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Межреги-
ональный
проект
АО «НК
«Қазақс-
ан тeмip
жолы»
2012 – 2015
г.г.
2 893
35.
Строительство 4-х
городов-спутников
города Алматы в
Алматинской области
(1 этап)
АДСиЖКХ
Алматин-
ская
область
ТОО
«G4 City»
2008 – 2031
г.г.
4 065
36.
Создание системы
спутниковой связи и
вещания «KazSat»
НКА
г.
Астана
НКА
2006 – 2014
г.г.
10 500
37.
Создание КРК
«Байтерек» на
космодроме «Байконур»
НКА
Кызылор-
динская
область
НКА
2005 – 2017
г.г.
0
38.
Создание сборочно-
испытательного
комплекса космических
аппаратов
НКА
г.
Астана
НКА
2008 – 2013
г.г.

11 034
39.
Қазақстан Республикасының Жердi қашықтан зондтау ғарыш жүйесiн құру
ҰҒА
Астана қаласы
ҰҒА
2006 – 2014 жылдар
10 143
40.
Қарашығанақ және Қашаған кен орындары шикізаттарының базасында мұнай-химия өндірісін ұйымдастыру
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Атырау облысы/БҚО
«Бірлескен химия компаниясы» ЖШС
Перспективалық
-
41.
Бутадиен және синтетикалық каучук өндірісі
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Атырау облысы
«Бірлескен химия компаниясы» ЖШС
Перспективалық
-
42.
Кальциленген сода өндірісі
ИЖТМ, Жамбыл облысының әкімдігі
Жамбыл облысы
Компания «Енким»
Перспективалық
-
43.
Алматы қаласындағы әлемдік деңгейдегі тау-шаңғы курорты
ИЖТМ, Алматы қаласының әкімдігі
Алматы қаласы
Перспективалық
-
44.
Торғай ЖЭС салу
ИЖТМ
Қостанай облысы
Перспективалық
-
45.
Ақтау қаласында бу-газ құрылғысын салу
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Ақтау қаласы
«Қазатомөнеркәсiп» ҰАК» АҚ
Перспективалық
-
46.
Қарағанды ЖЭО-4
ИЖТМ, Қарағанды облысының әкімдігі
Қарағанды облысы
Перспективалық
-
47.

11 034
39.
Создание космической
системы дистанционного
зондирования Земли
Республики Казахстан
НКА
г.
Астана
НКА
2006 – 2014
г.г.
10 143
40.
Организация
нефтехимического
производства на базе
сырья с месторождений
Карачаганак и Кашаган
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Атыраус-
кая
область/
ЗКО
ТОО
«Объеди-
ненная
химичес-
кая
компания»
Перспективный
-
41.
Производство бутадиена
и синтетического
каучука
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Атыраус-
кая
область
ТОО
«Объеди-
ненная
химичес-
кая
компания»
Перспективный
-
42.
Производство
кальцинированной соды
МИНТ,
акимат
Жамбылской
области
Жамбылс-
кая
область
Компания
«Енким»
Перспективный
-
43.
Горнолыжный курорт
мирового уровня в
городе Алматы
МИНТ,
акимат
г.Алматы
г.
Алматы
Перспективный
-
44.
Строительство
Тургайской ТЭС
МИНТ
Коста-
найская
область
Перспективный
-
45.
Строительство
парогазовой установки
в городе Актау
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
г. Актау
АО «НАК
«Казатом-
пром»
Перспективный
-
46.
Карагандинская ТЭЦ - 4
МИНТ,
акимат
Карагандин-
ской
области
Караган-
динская
область
Перспективный
-
47.
Строительство
Карагандинского завода
комплексных сплавов

Қарағанды кешенді құйма зауытын салу, жылына 250 000 тонна
ИЖТМ
Қарағанды облысы
«ҚР МШКӨ ҰО» РМК
Перспективалық
-
48.
Петропавл және Қарағанды қалаларына бұра отырып «Қарталы-Тобыл-Астана» магистралдық газ құбырын салу
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Өңіраралық
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Перспективалық
-
49.
БҚО-да Қарашығанақ газ өңдеу зауытының құрылысы
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
БҚО
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Перспективалық
-
50.
Маңғыстау облысында полимерлі өнім өндірісі
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Маңғыстау облысы
«Бірлескен химия компаниясы» ЖШС
Перспективалық
-
51.
Атырау облысында полимерлі өнім өндірісі
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Атырау облысы
«Бірлескен химия компаниясы» ЖШС
Перспективалық
-
52.
Аффинаж зауытын салу
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Астана қаласы
«Тау-Кен Самұрық» ҰТК» АҚ
Перспективалық
-
53.
Шымкент МӨЗ қайта жаңарту және жаңғырту
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
ОҚО
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
Перспективалық
-
54.
Павлодар мұнай-химия зауытын қайта жаңарту және жаңғырту
МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Павлодар облысы
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ
Перспективалық
-
55.
Үшхлорлы фосфор өндірісі
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Жамбыл облысы
«Бірлескен химия компаниясы» ЖШС
Перспективалық
-
56.
Глифосат (гербицид) өндірісі
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Жамбыл облысы
«Бірлескен химия компаниясы» ЖШС
Перспективалық
-
57.
Каустикалық сода және хлор өндірісі
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Жамбыл облысы
«Бірлескен химия компаниясы» ЖШС
Перспективалық
-
58.
Ерейментау қаласы ауданында перспективада 300 МВт дейін кеңейте отырып, қуаты 50 МВт ЖелЭС салу
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Ақмола облысы
АҚ «Самырұқ Энерго»
Перспективалық
-
59.
Перспективада 300 МВт дейін кеңейте отырып, қуаты 60 МВт «Шелек-1» ЖелЭС салу
ИЖТМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ
Алматы облысы
АҚ «Самырұқ Энерго»
Перспективалық
-
* iске асырылуы республикалық бюджеттен қаражат бөлуге де байланысты жобалар бойынша тиiстi кезеңдерге арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат көлемiне орай нақтыланатын болады.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ                            - Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрлiгi
ККМ                             - Қазақстан Республикасы Көлiк және
коммуникация министрлiгi
МГМ                             - Қазақстан Республикасы Мұнай және
газ министрлiгi
ҚТКШІА                          - Қазақстан Республикасының Құрылыс
және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық істері агенттігі
ҰҒА                             - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш
агенттiгi
«ҚазМұнайГаз» ҰК» АҚ            - «ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы»
акционерлiк қоғамы
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ        - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат
қоры» акционерлiк қоғамы
ШҚО                             - Шығыс Қазақстан облысы
ОҚО                             - Оңтүстiк Қазақстан облысы
ӘКК                             - әлеуметтiк-кәсiпкерлiк корпорация
МӨЗ                             - мұнай өңдеу зауыты
КҚЗ                             - күкiрт қышқылы зауыты
ЖЭС                             - жылу электр станциясы
КБК                             - кен байыту комбинаты
ҒЗК                             - ғарыш зымыран кешенi
ГЭС                             - су электр станциясы
МАЭС                            - мемлекеттiк аудандық электр
станциясы
ЖЭО                             - жылу электр орталығы
ҰЭЖ                             - ұлттық электр жүйесi
АҚ                              - акционерлiк қоғам
БК                              - бiрлескен кәсiпорын
ЖШС                             - жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiк
«Қазақстан темiр жолы» ҰК» АҚ   - «Қазақстан темiр жолы» ұлттық
компаниясы» акционерлiк қоғамы
«Қазатомөнеркәсiп» ҰАК» АҚ      - «Қазатомөнеркәсiп» ұлттық атом
компаниясы» акционерлiк қоғамы»;
«Тау-Кен Самұрық» ҰТК»          - «Тау-Кен Самұрық» ұлттық тау-кен
компаниясы» акционерлiк қоғамы
БҚО                             - Батыс Қазақстан облысы
«ҚР МШКӨ ҰО» РМК                - «Қазақстан Республикасы минералды
шикізаттарды кешенді өңдеу ұлттық
орталығы» республикалық мемлекеттік
кәсіпорын
ЖелЭС                           - жел электр станциясы

250 000 т в год
МИНТ
Караган-
динская
область
РГП «НЦ
КПМС РК»
Перспективный
-
48.
Строительство
магистрального
газопровода
«Карталы-Тобол-
Кокшетау-Астана» с
отводами на города
Петропавловск и
Караганда
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Межреги-
ональный
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына»
Перспективный
-
49.
Строительство
Карачаганакского
газоперерабатывающего
завода в ЗКО
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
ЗКО
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына»
Перспективный
-
50.
Производство
полимерной продукции в
Мангистауской области
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Мангис-
тауская
область
ТОО
«Объеди-
ненная
химичес-
кая
компания»
Перспективный
-
51.
Производство
полимерной продукции в
Атырауской области
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Атыраус-
кая
область
ТОО
«Объеди-
ненная
химичес-
кая
компания»
Перспективный
-
52.
Строительство
аффинажного завода
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
г.
Астана
АО «НГК
«Тау-Кен
Самрук»
Перспективный
-
53.
Реконструкция и
модернизация
Шымкентского НПЗ
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
ЮКО
АО «НК
«Каз-
МунайГаз»
Перспективный
-
54.
Реконструкция и
модернизация
Павлодарского
нефтехимического
завода
МНГ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Павло-
дарская
область
АО «НК
«Каз-
МунайГаз»
Перспективный
-
55.
Производство
треххлористого фосфора
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Жамбылс-
кая
область
ТОО
«Объеди-
ненная
химичес-
кая
компания»
Перспективный
-
56.
Производство глифосата
(гербицида)
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Жамбылс-
кая
область
ТОО
«Объеди-
ненная
химичес-
кая
компания»
Перспективный
-
57.
Производство
каустической соды и
хлора
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Жамбылс-
кая
область
ТОО
«Объеди-
ненная
химичес-
кая
компания»
Перспективный
-
58.
Строительство ВЭС в
районе города
Ерементау мощностью 50
МВт с перспективой
расширения до 300 МВт
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Акмолин-
ская
область
АО
«Самрук
Энерго»
Перспективный
-
59.
Строительство ВЭС
«Шелек-1» мощностью 60
МВт с перспективой
расширения до 300 МВт
МИНТ, АО
«ФНБ
«Самрук-
Казына»
Алматин-
ская
область
АО
«Самрук
Энерго»
Перспективный
-
* по проектам, реализация которых зависит, в том числе от выделения средств из республиканского бюджета, сроки реализации будут уточняться в зависимости от объема средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующие периоды
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИНТ                     - Министерство индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
МТК                      - Министерство транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
МНГ                      - Министерство нефти и газа Республики
Казахстан
АДСиЖКХ                  - Агентство по делам строительства и
- жилищно-коммунального хозяйства
Республики Казахстан
НКА                      - Национальное космическое агентство
Республики Казахстан
АО «НК «КазМунайГаз»     - акционерное общество «Национальная
компания «КазМунайГаз»
АО «ФНБ «Самрук-Казына»  - акционерное общество «Фонд
национального благосостояния
«Самрук-Казына»
ВКО                      - Восточно-Казахстанская область
ЮКО                      - Южно-Казахстанская область
СПК                      - социально-предпринимательская
корпорация
НПЗ                      - нефтеперерабатывающий завод
СКЗ                      - сернокислотный завод
ТЭС                      - теплоэлектростанция
ГОК                      - горно-обогатительный комбинат
КРК                      - космический ракетный комплекс
ГЭС                      - гидроэлектростанция
ГРЭС                     - государственная районная
электростанция
ТЭЦ                      - теплоэлектроцентраль
НЭС                      - национальная электрическая сеть
АО                       - акционерное общество
СП                       - совместное предприятие
ТОО                      - товарищество с ограниченной
ответственностью
АО «НК «Қазақстан
темiр жолы»              - акционерное общество «Национальная
компания «Қазақстан темiр жолы»
«АО «НАК «Казатомпром»   - акционерное общество «Национальная
атомная компания «Казатомпром»
АО «НГК «Тау-Кен
Самрук»                  - акционерное общество «Национальная
горнорудная компания ««Тау-Кен
Самрук»
ЗКО                      - Западно-Казахстанская область
РГП «НЦ КПМС РК»         - республиканское государственное
предприятие «Национальный центр по
комплексной переработке минерального
сырья Республики Казахстан
ВЭС                      - ветровая электрическая станция