Діни қызмет саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 137 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 137 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 34-бабына, «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-115-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн, шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктер басшыларын тағайындауын келiсу» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Дінтану сараптамасын жүргізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
«Республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн, шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктер басшыларын тағайындауын келiсу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн, шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктер басшыларын тағайындауын келiсу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайы, басшылықтың және құрылымдық бөлімшелердің жауапты адамдарының байланыс деректері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 4-бабының 9) тармақшасының негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1311. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 137
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 137 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории республики, назначение иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан»;
2) стандарт государственной услуги «Проведение религиоведческой экспертизы»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года № 1311
Стандарт государственной услуги
«Согласование деятельности иностранных религиозных
объединений на территории республики, назначение
иностранными религиозными центрами руководителей
религиозных объединений в Республике Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории республики, назначение иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по делам религий (далее - Агентство), адрес, контактные данные руководства и ответственных структурных подразделений, которые указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 9) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях».

4. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат электрондық Үкіметтің www.e.gov.kz порталында, Агенттіктің www.din.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiне, шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктер басшыларын тағайындауына келiсім-хат беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
Келісім хат қағаз тасымалдағышта ресімделеді.
6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды Агенттікке тапсырған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні құжаттарды қабылдау кезінде күтуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні құжаттарды қабылдау кезінде қызмет көрсету үшін күтуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Агенттіктің жұмыс кестесі: 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінде және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырылады. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру, бөлек кіретін есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсаттама бойынша жүзеге асырылады.
Құқықтық тәртіпті сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы сигнализация және басқа да қауіпсіздік шаралары көзделген. Кіреберістің алды мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн келiсу туралы мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не нотариалды расталған сенімхат бойынша өкіл) Агенттікке мынадай құжаттарды ұсынады:
1) республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн келiсу туралы жазбаша өтініш;
2) шетелдік дiни бiрлестiктiң орналасқан жерін растайтын құжат;

4. Полная информация о государственной услуге размещается на портале электронного Правительства www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Агентства www.din.gov.kz.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача получателю государственной услуги письма-согласования деятельности иностранных религиозных объединений на территории республики, назначения иностранным религиозным центром руководителей религиозного объединения в Республике Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
Письмо-согласование оформляется на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее - получатели государственной услуги).
7. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, в Агентство - тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателя государственной услуги при приеме документов в день обращения - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги при приеме документов в день обращения - 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Агентства: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Трудовым кодексом от 15 мая 2007 года и Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга осуществляется по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, которое имеет отдельный вход.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги о согласовании деятельности иностранных религиозных объединений на территории республики получатель государственной услуги (либо представитель по нотариально засвидетельствованной доверенности) представляет в Агентство следующие документы:
1) письменное заявление о согласовании деятельности иностранных религиозных объединений на территории республики;
2) документ, подтверждающий местонахождение иностранного религиозного объединения;

3) шетелдiк дiни бiрлестiктің пайда болу тарихы мен сенім негіздерін ашатын және өзіне тиісті діни қызмет туралы мәліметтерден тұратын баспа діни материалдар;
4) құрылтайшы - діни бірлестіктің шетел мемлекетінің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын заңдастырылған немесе апостильденген, мемлекеттік және орыс тіліндегі аудармасы бар нотариаттық куәландырылған құжат.
Шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктер басшыларын тағайындауын келiсу туралы мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызметті алушы (не нотариалды расталған сенімхат бойынша өкіл) Агенттікке мынадай құжаттарды ұсынады:
1) кандидат туралы, оның шетелдiк дiни орталықтағы бұрынғы қызметi туралы мәлiметтер қамтылған қолдаухат;
2) кандидатты Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн шетелдік дiни бiрлестiктiң басшысы етiп тағайындау туралы шет тіліндегі шешiм, қазақ және орыс тiлдерiне аудармасының дұрыстығы Қазақстан Республикасында нотариаттық куәландырылған және аударманы жүзеге асырған аудармашы қолының түпнұсқалығы Қазақстан Республикасында нотариаттық куәландырылған түрiнде табыс етiледi.
3) дiни бiрлестiктiң басшысы лауазымына кандидат паспортының немесе жеке куәлiгiнiң көшiрмесi шетел тілінде қазақ және орыс тiлдерiне аудармасының дұрыстығы Қазақстан Республикасында нотариаттық куәландырылған және аударманы жүзеге асырған аудармашы қолының түпнұсқалығы Қазақстан Республикасында нотариат куәландырылған түрiнде ұсынылады.
Көрсетілген құжаттарды ұсынған кезде мемлекеттік қызметті алушы (не нотариалды расталған сенімхат бойынша өкіл) паспортын немесе жеке басын куәландыратын өзге де құжатты көрсетеді.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi келісу туралы өтініш немесе қолдаухат ерікті нысанда толтырылады және интернет-ресурста орнастырылмайды.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар Агенттіктің кеңсесіне осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша тапсырылады.
14. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың өткізілгендігін растау құжаттарды қабылдау күні және құжаттарды қабылдауды iске асырған лауазымды тұлғаның аты, жөні, тегі көрсетілген Агенттіктің тіркеу мөртабаны қойылған мемлекеттік қызметті алушының өтініш не қолдаухат көшірмесі болып табылады.
15. Көрсетілген қызмет нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға (не нотариалды расталған сенімхат бойынша өкілге) Агенттікте қағаз тасымалдағышта қолма-қол беріледі не мемлекеттік қызметті алушы көрсеткен мекенжай бойынша пошта арқылы жіберіледі. Келісім хаттың берілуі берілген келісім хаттар журналында тіркеледі.

3) печатные религиозные материалы, раскрывающие историю возникновения и основы вероучения иностранного религиозного объединения, содержащие сведения о соответствующей ему религиозной деятельности;
4) легализованный или апостилированный документ, удостоверяющий, что учредитель – иностранное религиозное объединение является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственном и русском языках.
Для получения государственной услуги о согласовании назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан получатель государственной услуги (либо представитель по нотариально засвидетельствованной доверенности) представляет в Агентство следующие документы:
1) ходатайство, содержащее сведения о кандидате, его предыдущей деятельности в иностранном религиозном центре;
2) решение о назначении кандидата руководителем иностранного религиозного объединения, действующего на территории Республики Казахстан, на иностранном языке представляется с нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан верностью перевода на казахский и русский языки и нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан подлинностью подписи переводчика, осуществлявшего перевод;
3) копия паспорта или удостоверения личности кандидата на должность руководителя религиозного объединения на иностранном языке представляется с нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан верностью перевода на казахский и русский языки и нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан подлинностью подписи переводчика, осуществлявшего перевод.
При представлении указанных документов получатель государственной услуги (либо представитель по нотариально засвидетельствованной доверенности) предъявляет паспорт или иной документ, удостоверяющий его личность.
12. Заявление либо ходатайство, необходимое для получения государственной услуги, заполняются в произвольной форме и не размещаются на интернет-ресурсе.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в канцелярию Агентства, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Подтверждением сдачи документов, перечисленных в пункте 11 настоящего стандарта, является копия заявления либо ходатайства получателя государственной услуги со штампом Агентства, содержащая дату приема документов, с указанием фамилии, имени, отчества должностного лица, осуществившего прием документов.
15. Результат оказанной услуги выдается получателю государственной услуги (либо представителю по нотариально засвидетельствованной доверенности) на бумажном носителе нарочно в Агентстве либо направляется почтой по адресу, указанному получателем государственной услуги. Выдача письма-согласования регистрируется в журнале выданных писем-согласований.

16. Республика аумағындағы шетелдiк дiни бiрлестiктердiң қызметiн келiсу туралы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға:
1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық пакетінің ұсынылмауы;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарда сенімді емес мәліметтердің ұсынылуы;
3) шетелдік дiни бiрлестiктiң мақсаты немесе іс-әрекеті республиканың конституциялық құрылысын күштеп өзгертуге, оның тұтастығын бұзуға, мемлекет қауіпсіздігіне нұқсан келтіруге, әлеуметтік, нәсілдік, ұлттық, діни, тектік-топтық және рулық араздықты қоздыруға, сондай-ақ заңдарда көзделмеген әскерилендірілген құрамалар құруға бағытталуы негіз болып табылады.
Шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктер басшыларын тағайындауын келiсу туралы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға:
1) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттардың толық пакетінің ұсынылмауы;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарда сенімді емес мәліметтердің ұсынылуы;
3) кандидат қызметінің конституциялық құрылымға, қоғамдық тәртіпке, адамның құқықтары мен бостандықтарына, халықтың денсаулығы мен имандылығына қатер төндіруі негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Агенттік мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады: адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарының сақталуы, заңдылықтың сақталуы, көрсетілетін қызмет туралы толық ақпараттың берілуі, сыпайылық, құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету, ақпаратты қорғау және құпиялылығын сақтау.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттiк қызметтi алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Агенттіктің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Агенттік төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Жауапты лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру Агенттіктің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметтері арқылы жүзеге асырылады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен мемлекеттік қызметті алушы келіспеген жағдайда шағым атауы, жұмыс кестесі, заңды мекенжайлары, телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Агенттік төрағасы орынбасырының атына беріледі.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым жазбаша түрде пошта арқылы не Агенттіктің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметтері арқылы қолма-қол беріледі.

16. Основанием для отказа в оказании государственной услуги о согласовании деятельности иностранных религиозных объединений на территории республики являются:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) представление недостоверных сведений в документах, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
3) если цели или действия иностранного религиозного объединения направлены на насильственное изменение конституционного строя, нарушение целостности республики, подрыв безопасности государства, разжигание социальной, расовой, национальной, религиозной, сословной и родовой розни, а также создание не предусмотренных законодательством военизированных формирований.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги о согласовании назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан являются:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
2) представление недостоверных сведений в документах, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
3) если деятельность кандидата представляет угрозу конституционному строю, общественному порядку, правам и свободам человека, здоровью и нравственности населения.
3. Принципы работы
17. Агентство при предоставлении государственной услуги руководствуется следующими принципами: соблюдение конституционных прав и свобод человека, соблюдение законности, представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге, вежливость, обеспечение сохранности документов, защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Агентства, ежегодно утверждаются приказом Председателя Агентства.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) ответственных должностных лиц осуществляется службой документационного обеспечения Агентства.
21. В случаях несогласия получателя государственной услуги с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается в письменном виде на имя заместителя Председателя Агентства, наименование, график работы, юридические адреса, телефоны которого указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно через службу документационного обеспечения на имя Председателя Агентства.

23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Мемлекеттік қызметті алушының шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы көрсетіледі. Шағымға мемлекеттік қызметті алушы қол қоюға тиіс.
25. Шағым Агенттіктің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде тіркеледі. Шағым беруші тұлғаға өтініштің тіркелген уақыты мен күні, қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген оның көшірмесі беріледі.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефондар арқылы Агенттіктің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкерлері береді.
Республика аумағындағы шетелдiк дiни
бiрлестiктердiң қызметiн, шетелдiк дiни
орталықтардың Қазақстан Республикасындағы
дiни бiрлестiктер басшыларын тағайындауын
келiсу» мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің басшылығы мен жауапты құрылымдық бөлімшелердің мекенжайлары, байланыс мәліметтері
Р/с №
Лауазымы
Орналасқан жері
Телефон нөмірлері
1
2
3
4
1
Төрағаның орынбасары
Астана қаласы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8 үй, 15 кіреберіс, 566 каб.
(8-7172) 74-00-42
2
Конфессияаралық қатынастар департаменті
Астана қаласы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8 үй, 15 кіреберіс, 530 каб.
(8-7172) 74-09-34; 74-09-83; 74-02-55
3
Ұйымдастырушылық және кадрлық жұмыс басқармасы
Астана қаласы, «Министрліктер үйі», Орынбор көшесі, 8 үй, 15 кіреберіс, 908 каб.
(8-7172) 74-09-88 74-09-33; 74-09-28, 74-07-76 (кеңсе)
Республика аумағындағы шетелдiк дiни
бiрлестiктердiң қызметiн, шетелдiк дiни
орталықтардың Қазақстан Республикасындағы
дiни бiрлестiктер басшыларын тағайындауын
келiсу» мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы(үлесі)
3. Қолжетімділік

23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе получателя государственной услуги указываются его фамилия, имя, отчество либо наименование юридического лица, почтовый адрес. Жалоба подписывается получателем государственной услуги.
25. Жалоба регистрируется службой документационного обеспечения Агентства. Лицу, подавшему жалобу, выдается ее копия со штампом Агентства, входящим номером, указанием фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Информация о ходе рассмотрения жалобы представляется сотрудниками службы документационного обеспечения Агентства по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Согласование деятельности иностранных
религиозных объединений на территории
республики, назначение иностранными
религиозными центрами руководителей
религиозных объединений в
Республике Казахстан»
Адрес, контактные данные руководства и ответственных
структурных подразделений Агентства Республики Казахстан
по делам религий по оказанию государственной услуги
№№
п/п
Должность
Местонахождение
Контактный телефон
1
2
3
1
Заместитель Председателя
Астана, «Дом министерств», улица Орынбор, д. 8, подъезд 15, каб. 566
(8-7172) 74-00-42
2
Департамент межконфессиональных отношений
Астана, «Дом министерств», улица Орынбор, д. 8, подъезд 15, каб.530, 515
(8-7172) 74-09-34; 74-09-83; 74-02-55
3
Управление организационной и кадровой работы
Астана, «Дом министерств», улица Орынбор, д. 8, подъезд 15, каб.908, 914
(8-7172) 74-09-88, 74-09-33; 74-09-28,74-09-76 (канцелярия)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Согласование деятельности иностранных
религиозных объединений на территории
республики, назначение иностранными
религиозными центрами руководителей
религиозных объединений в
Республике Казахстан»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение показателя
Целевое значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность

3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызмет алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
«Дінтану сараптамасын жүргізу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Дінтану сараптамасын жүргізу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) және оның аумақтық органдары көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 6-бабы және «Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 ақпандағы № 209 қаулысы (бұдан әрі – Қағида) негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат электрондық Үкіметтің www.e.gov.kz порталында, Агенттіктің www.din.gov.kz интернет-ресурсында, аумақтық органдардың ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі мемлекеттік қызметті алушыға қағаз тасығышта сараптамалық қорытынды немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік отыз күн.
Сараптаманы жүргiзу үшiн сарапшының (сарапшылардың) қосымша материалдар мен ақпараттарды зерделеуі қажет болған жағдайда, сараптаманы жүргiзу мерзiмi күнтiзбелiк отыз күнге ұзартылуы мүмкiн. Сараптама мерзімін ұзарту туралы шешім қабылданған жағдайда, Агенттік және оның аумақтық органдары осындай шешім қабылданған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде сұрау салумен жүгінген тарапқа жазбаша хабарлайды;

3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб к общему количеству обслуженных получателей по данной государственной услуге
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года № 1311
Стандарт государственной услуги
«Проведение религиоведческой экспертизы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение религиоведческой экспертизы» (далее – государственная услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по делам религий (далее – Агентство) и его территориальными органами по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 6 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях» и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2012 года № 209 «Об утверждении Правил проведения религиоведческой экспертизы и о признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан» (далее – Правила).
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на портале электронного Правительства www.e.gov.kz, интернет-ресурсе Агентства www.din.gov.kz, на информационных стендах территориальных органов.
5. В результате оказываемой государственной услуги получатель государственной услуги получает экспертное заключение на бумажном носителе либо письменный мотивированный отказ в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, – тридцать календарных дней.
Срок проведения экспертизы может продлеваться на тридцать календарных дней при необходимости изучения экспертом (экспертами) дополнительных материалов и информации для проведения экспертизы. В случае принятия решения о продлении срока экспертизы Агентство и его территориальные органы в течение трех рабочих дней с момента принятия такого решения письменно оповещает сторону, обратившуюся с запросом;

2) мемлекеттік қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсыру кезінде рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) құжаттарды алу кезіндегі күтуге рұқсат берілген ең ұзақ  уақыты – он бес минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Агенттік және аумақтық органдардың жұмыс кестесі: «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгілеген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады. Үй-жай режимі: ғимаратқа кіру, бөлек кіретін есігі бар рұқсаттама бюросы беретін біржолғы рұқсатнама бойынша жүзеге асырылады.
Құқықтық тәртіпті сақтау үшін ғимаратта тәулік бойы күзет бекеті, өртке қарсы сигнал беру және басқа да қауіпсіздік шаралары көзделген. Кіреберістің алды дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не нотариалды расталған сенімхат бойынша өкіл) Агенттікке және оның аумақтық органдарына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес өтініш не жеке тұлғалардың миссионер ретінде тіркеу (қайта тіркеу) және (немесе) діни бірлестіктерді тіркеу үшін өтініші;
2) жеке басты куәландыратын құжат көшірмесі – жеке тұлғалар үшін;
3) діни бірлестіктердің құрылтай құжаттары;
4) діни мазмұндағы құжаттар (діни бірлестіктердің құрылымын, діни ілімінің негіздерін, діни практикасын айқындайтын құжаттар, сондай-ақ діни қызметтің нысандары мен әдістерін сипаттайтын құжаттар);
5) рухани (діни) білім беру бағдарламалары;
6) діни мазмұндағы ақпараттық материалдар мен әдебиет;
7) діни мақсаттағы заттар;
8) ұсынылған материал шет тілінде болған жағдайда, оның мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі теңтүпнұсқалы аудармасы.
Осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген құжаттар қазақ және орыс тiлдерiне аудармасының дұрыстығы Қазақстан Республикасында нотариаттың куәландырылған және аударманы жүзеге асырған аудармашы қолының түпнұсқалығын Қазақстан Республикасында нотариат куәландырылған түрінде ұсынылады.
12. Өтініш үлгісі Үкіметтің www.e.gov.kz электрондық порталында, Агенттіктің www.din.gov.kz интернет-ресурсында және аумақтық органдардың ақпараттық стенділерінде орналастырылған.

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов в день обращения получателя государственной услуги – не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при получении документов – пятнадцать минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы Агентства и его территориальных органов: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга осуществляется по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску, выдаваемому в бюро пропусков, который имеет отдельный вход.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарную сигнализацию и другие меры безопасности. Вход в подъезд оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по нотариально заверенной доверенности) представляет в Агентство и территориальные органы следующие документы:
1) заявление согласно приложению 2 к настоящему стандарту либо заявление физических лиц для регистрации (перерегистрации) в качестве миссионеров и/или регистрации религиозных объединений;
2) копию документа, удостоверяющего личность – для физических лиц;
3) учредительные документы религиозных объединений;
4) документы религиозного содержания (документы, определяющие структуру, основы вероучения религиозных объединений, религиозную практику, а также документы, характеризующие формы и методы религиозной деятельности);
5) духовные (религиозные) образовательные программы;
6) информационные материалы и литература религиозного содержания;
7) предметы религиозного назначения;
8) в случае, если представленный материал на иностранном языке, то аутентичный перевод на государственном либо русском языках.
Документы, указанные в подпункте 8) настоящего пункта, представляются с нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан верностью перевода на казахский и русский языки и нотариально засвидетельствованной в Республике Казахстан подлинностью подписи переводчика, осуществлявшего перевод.
12. Образцы заявлений размещены на портале электронного Правительства www.e.gov.kz, на интернет-ресурсе Агентства www.din.gov.kz и на информационных стендах территориальных органов.

13. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар заңды мекенжайлары мен телефондары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Агенттік пен аумақтық органдарға тапсырылады.
14. Агенттік және аумақтық органдар кеңсесінің тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) және мемлекеттік қызметті алу мерзімі қойылған мемлекеттік қызметті алушы өтінішінің көшірмесі осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың өткізілгендігін растау болып табылады.
15. Сараптама қорытындысы мемлекеттік қызметті алушыға (не нотариаттық расталған сенімхат бойынша өкіл) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Агенттік пен аумақтық органдардың ғимаратына жеке өзі келгенде беріледі.
16. Егер:
1) сараптамаға ұсынылған материал сот шешімімен Қазақстан Республикасының аумағында қызметіне тыйым салынған діни бірлестікке (ұйымға) жатса;
2) сараптамаға ұсынылған материал сот шешімімен Қазақстан Республикасының аумағында еңбектеріне тыйым салынған авторға тиесілі болса;
3) сараптамаға ұсынылған материалға (оның ішінде анонимдік) сот шешімімен Қазақстан Республикасының аумағында таратылуына тыйым салынса;
4) сараптамаға ұсынылған материал Қазақстан Республикасы таныған және ратификациялаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының орындауы үшін міндетті болып табылатын халықаралық немесе мемлекетаралық актілермен қызметіне тыйым салынған діни бірлестікке (ұйымға) тиесілі болса;
5) сараптамаға ұсынылған материалдың авторы халықаралық-құқықтық актілерге сәйкес бейбітшілік пен адамзаттың қауіпсіздігіне қарсы қылмысы үшін, оның ішінде экстремистік және террористік әрекеті үшін сотталған адам болып табылатындығы жөнінде мәліметтер бар болса;
6) ұсынылған материалды Қазақстан Республикасы таныған және ратификациялаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының орындауы үшін міндетті болып табылатын халықаралық немесе мемлекетаралық актілермен таратуға тыйым салынғандығы туралы мәліметтер бар болса;
7) ұсынылған материал толық жинақталмаған (ақаулы, ішінара немесе толық зақымдалған) болып табылса;
8) ұсынылған материалдың мемлекеттік не орыс тілдеріндегі теңтүпнұсқалы аудармасы болмаса, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы материалдар келіп түскен сәттен бастап бес жұмыс күн ішінде мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша хабарланады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Агенттік және оның аумақтық органдары мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады: адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарының сақталуы, заңдылықтың сақталуы, көрсетілетін қызмет туралы толық ақпараттың берілуі, сыпайылық, құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету, ақпараттың қорғалуы және құпиялылығын сақтау.

13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в Агентство и территориальные органы, юридические адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Подтверждением подачи заявления и документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является копия заявления получателя государственной услуги со штампом регистрации и указанием даты получения государственной услуги (входящий номер, дата) канцелярии Агентства и территориальных органов.
15. Экспертное заключение выдается получателю государственной услуги (либо представителю по нотариально заверенной доверенности) при личном посещении в здании Агентства или территориального органа, по адресам указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
16. В предоставлении государственной услуги отказывается, если:
1) представленный на экспертизу материал относится к религиозному объединению (организации), чья деятельность по решению суда запрещена на территории Республики Казахстан;
2) представленный на экспертизу материал принадлежит автору, чьи труды по решению суда запрещены на территории Республики Казахстан;
3) представленный на экспертизу материал (в т. ч. анонимный) запрещен по решению суда для распространения на территории Республики Казахстан;
4) представленный на экспертизу материал принадлежит религиозному объединению (организации), чья деятельность запрещена международными или межгосударственными актами, признанными и ратифицированными Республикой Казахстан, а также обязательными для исполнения Республикой Казахстан;
5) имеются сведения, по которым автором представленного на экспертизу материала является лицо, осужденное в соответствии с международно-правовыми актами за преступления против мира и безопасности человечества, в т.ч. за экстремистскую и террористическую деятельность;
6) имеются сведения о запрете на распространение представленного материала международными или межгосударственными актами, признанными и ратифицированными Республикой Казахстан, а также обязательными для исполнения Республикой Казахстан;
7) представленный материал является некомплектным (дефектным, частично или полностью поврежденным);
8) отсутствует аутентичный перевод представленного материала на государственном либо русском языках.
Об отказе в предоставлении государственной услуги письменно в течение пяти рабочих дней с момента поступления материалов уведомляется получатель государственной услуги.
3. Принципы работы
17. Агентство и его территориальные органы при предоставлении государственной услуги руководствуются следующими принципами: соблюдение конституционных прав и свобод человека, соблюдение законности, представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге, вежливость, обеспечение сохранности документов, защита и конфиденциальность информации.

4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Агенттік және оның аумақтық органдарының жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Агенттік төрағасының бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Қызметкерлердің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсету мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Агенттік және аумақтық органдардың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметтері арқылы жүзеге асырылады.
21. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым атауы, жұмыс кестесi, заңды мекенжайлары, телефондары, электрондық поштасының мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген Агенттік және тиісті аумақтық орган басшысының атына берiледi.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым жазбаша түрде пошта арқылы не құжаттамалық қамтамасыз ету қызметі арқылы Агенттік пен тиісті аумақтық орган басшысының атына қолма-қол беріледі.
23. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа жүгiнуге құқығы бар.
24. Мемлекеттік қызметті алушының шағымында оның тегi, аты, әкесiнiң аты, ұйымның атауы (заңды тұлғалар үшін) пошталық мекенжайы көрсетiледi. Шағымға тұтынушы қол қоюға тиiс.
25. Шағым Агенттіктің және тиісті аумақтық органның құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде тіркеледі. Шағым беруші тұлғаға өтініштің тіркелген уақыты мен күні, өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, шағымға жауап алу мерзімі көрсетілген оның көшірмесі беріледі. Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты Агенттіктің және тиісті аумақтық органның құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкерлерінен алуға болады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан РеспубликасыныңЗаңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
«Дінтану сараптамасын жүргізу»
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі мен оның аумақтық органдарының мекенжайлары мен жұмыс кестелері
Р/с№
Атқарушы органның толық атауы
Байланыс телефондары мен электрондық мекенжайлары
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
1
2
4
5
6
1
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі
8 (7172) 74-09-28 74-02-55
010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі 8, Министрліктер үйі, 15 кіреберіс, 581 каб.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Агентства и его территориальных органов, ежегодно утверждаются приказом Председателя Агентства.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются службами документационного обеспечения Агентства и территориальных органов по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги жалоба подается на имя Председателя Агентства и соответствующего территориального органа, наименование, график работы, адреса, телефоны, адреса электронной почты которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно через службу документационного обеспечения на имя руководителя Агентства и соответствующего территориального органа.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе получателя государственной услуги указываются его фамилия, имя, отчество, наименование организации (для юридических лиц), почтовый адрес. Жалоба подписывается получателем государственной услуги.
25. Жалоба регистрируется службами документационного обеспечения Агентства и соответствующего территориального органа. Лицу, подавшему жалобу, выдается расписка с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение, даты получения ответа на жалобу. Информацию о ходе рассмотрения жалобы можно получить у должностных лиц службы документационного обеспечения Агентства и соответствующего территориального органа.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Проведение
религиоведческой экспертизы»
Адреса и графики работы Агентства Республики Казахстан
по делам религий и его территориальных органов
№ п/п
Полное
наименование исполнительного органа
Контактный
телефон и электронные адреса
Юридический
адрес
График работы
1
2
4
5
6
1
Агентство Республики Казахстан по делам религий
8 (7172) 74-09-28
74-02-55
010000
г.Астана, Левый берег, ул. Орынбор, 8, Дом министерств, подъезд 15, кабинет 581

Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
2
Ақмола облысының Дін істері департаменті
8(7162) 40-16-03 akmola@din.g ov.kz
020000, Көкшетау қаласы, Горький көшесі, 37
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
3
Актөбе облысының Дін істері департаменті
8(7132) 55-23-43 55-29-93 aktobe@ din.gov.kz
030000, Ақтөбе қаласы, Әбiлқайыр хан даңғ., 40
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
4
Алматы облысының Дін істері департаменті
8(7282) 27-06-38 ф. 27-25-33 zhetysu@ din.gov.kz
040000, Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесі, 38
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
5
Атырау облысының Дін істері департаменті
8(7122) 32-16-40 atyrau@din.g ov.kz
060010, Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
6
Батыс Қазақстан облысының Дін істері департаменті
8(7112) 24-10-50 ф. 50-63-95 batys@din.go v.kz
090000, Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 201
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
7
Жамбыл облысының Дін істері департаменті
8(7262) 57-92-01 zhambyl@din. gov.kz
080012, Тараз қаласы, Төле би көшесі, 35
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
8
Қарағанды облысының Дін істері департаменті
8(7212) 41-34-10 42-07-52 karaganda@di n.gov.kz
100000, Қарағанды қаласы, Костенко көшесі, 6
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
9
Қостанай облысының Дін істері департаменті
8 (7142) 54-84-35 kostanay@din.gov.kz
110000, Қостанай қаласы, Таран көшесі, 85
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
10
Қызылорда облысының Дін істері департаменті
8(7242) 26-38-74 kyzylorda@di n.gov.kz
120000, Қызылорда қаласы, Жақаев көшесі, 76
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
11
Маңғыстау облысының Дін істері департаменті

Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
2
Департамент по делам религий Акмолинской области
8 (7162) 40-16-03
akmola@din.gov.kz
020000
г.Кокшетау, ул.Горького, 37
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
3
Департамент по делам религий Актюбинской области
8 (7132) 55-23-43,
55-29-93
aktobe@din.gov.kz
030000
г.Актобе, проспект Абильхаир хана, 40
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
4
Департамент по делам религий Алматинской области
8 (7282) 27-06-38,
27-25-33 ф
zhetysu@din.gov.kz
040000
г.Талдыкорган, ул.Тәуелсіздік, 38
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
5
Департамент по делам религий Атырауской области
8 (7122) 32-16-40
atyrau@din.gov.kz
060010
г.Атырау, ул. Айтеке би, 77
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
6
Департамент по делам религий Западно-Казахстанской области
8 (7112) 24-10-50,
ф. 50-63-95
batys@din.gov.kz
090000
г.Уральск, проспект Достык-Дружбы, 201
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
7
Департамент по делам религий Жамбылской области
8 (7262) 57-92-01
zhambyl@din.gov.kz
080012
г.Тараз, ул. Толе би, 35
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
8
Департамент по делам религий Карагандинской области
8 (7212) 41-34-10,
42-07-52
karaganda@din.gov.kz
100000
г.Караганда, ул. Костенко, 6
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
9
Департамент по делам религий Костанайской области
8 (7142) 54-84-35
kostanay@din.gov.kz
110000
г.Костанай, ул.Тарана, 85
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
10
Департамент по делам религий Кызылординской области
8 (7242) 26-38-74
kyzylorda@din.gov.kz
120000
г.Кызылорда, ул. Жакаева, 76
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
11
Департамент по делам религий Мангистауской области

8(7292) 43-03-32 mangystau@di n.gov.kz
130000, Ақтау қаласы, 14 шағын ауданы, 1 үй
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
12
Оңтүстік Қазақстан облысының Дін істері департаменті
8(7252) 30-14-92 ontustik@din.gov.kz
160000, Шымкент қаласы, Тәуке хан көшесі, 6
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
13
Павлодар облысының Дін істері департаменті
8(7182) 32-73-25 pavlodar@din.gov.kz
140000, Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 61
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
14
Солтүстік Қазақстан облысының Дін істері департаменті
8(7152) 46-30-25 sko@din.gov. kz
150000, Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 58
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
15
Шығыс Қазақстан облысының Дін істері департаменті
8(7232) 26-25-44 shygys@din.g ov.kz
070004, Өскемен қаласы, М.Горький көшесі, 40
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
16
Астана қаласының Дін істері департаменті
8(7172) 55-74-53 ф.32-74-21 astana@din.g ov.kz
010000, Астана қаласы, Бейбiтшiлiк көшесі, 11
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
17
Алматы қаласының Дін істері департаменті
8(7272) 72-87-42 almaty@din.g ov.kz
050000, Алматы қаласы, Абылай хан көшесі, 74 а
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
«Дінтану сараптамасын жүргізу»
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
2-қосымша
Өтініш нысаны
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің
төрағасы
(Республикалық маңызы бар қала, астана,
облыстық, маңызы бар қала, аудан) Дін істері
департаментінің директоры)
_______________________________________
(Т.А.Ә.)
Өтініш беруші
________________________________________
________________________________________
________________________________________
(Т.А.Ә., жеке тұлғалар үшін мекенжайы
мен телефоны.
Заңды тұлғалар үшін пошталық
мекенжайы мен телефоны)
ӨТІНІШ
Сізден мына діни материалдарға дінтану сараптамасын жүргізуді сұраймын:
(Материалдың атауы, авторы (және/немесе аудармашы, құрастырушы), басылым деректері (қала, баспасы, шыққан жылы, бет саны)
1.____________.

8 (7292) 43-03-32
mangystau@din.gov.kz
130000
г.Актау, 14 мкр., 1
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
12
Департамент по делам религий Южно-Казахстанской области
8 (7252) 30-14-92
ontustik@din.gov.kz
160000
г.Шымкент, ул.Тауке-хана, 6
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
13
Департамент по делам религий Павлодарской области
8 (7182) 32-73-25
pavlodar@din.gov.kz
140000
г.Павлодар, ул. Ленина, 61
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
14
Департамент по делам религий Северо-Казахстанской области
8 (7152) 46-30-25
sko@din.gov.kz
150000
г.Петропавловск, ул. Конституции, 58
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
15
Департамент по делам религий Восточно-Казахстанской области
8 (7232) 26-25-44
shygys@din.gov.kz
070004
г.Усть-Каменогорск,ул. М.Горького, 40
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
16
Департамент по делам религий города Астаны
8 (7172) 55-74-53,
ф.32-74-21
astana@din.gov.kz
010000
г. Астана, ул. Мира, 11
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
17
Департамент по делам религий города Алматы
8 (7272) 72-87-42
almaty@din.gov.kz
050000
г. Алматы, ул. Абылай-хана, 74 а
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30, перерыв с 13.00 до 14.30. Выходные дни: суббота – воскресенье
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Проведение
религиоведческой экспертизы»
Форма заявления
Председателю Агентства Республики
Казахстан по делам религий
(директору Департамента по делам религий
(города республиканского значения, столицы,
города областного значения, района)
________________________________
(Ф.И.О.)
Заявитель
______________________________________
___________________________________________
____________________________________
(Ф.И.О., адрес и телефон для физических
лиц. Наименование организации, почтовый
адрес и телефон для юридических лиц)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас провести религиоведческую экспертизу на следующие религиозные материалы:
(Наименование материала, автор (и/или переводчик, составитель), выходные данные (город, издательство, год изданий, количество страниц)
1. ___________.

2. ____________.
3. ____________.
Қолы, күні, мөр (заңды тұлғалар үшін)
«Дінтану сараптамасын жүргізу»
мемлекеттiк қызмет көрсету стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиiмдiлiк
көрсеткiштерi
Көрсеткiштiң
нормативтiк мәнi
Көрсеткiштiң
келесi жылдағы
нысаналы мәнi
Көрсеткiштiң
есептi жылдағы
ағымдағы мәнi
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгiленген мерзiмде қызметтi ұсыну жағдайларының % (үлесi)
2. Сапасы
2.1. Қызметтi ұсыну үдерiсiнiң сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың % (үлесi)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметтi ұсыну тәртiбi туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың % (үлесi)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткiзуге болатын қызметтерiнiң % (үлесi)
4. Шағымдану үдерiсi
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың % (үлесi)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 1311 қаулысымен
бекітілген
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет мекенжайлары осы стандартқа 1 және  2-қосымшаларда көрсетілген облыстардың, республикалық маңызды қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының сәулет және қала құрылысы басқармалары (бұдан әрі – басқармалар) Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің аумақтық органдармен (бұдан әрі – аумақтық органдар) келісім бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 5-бабының 5) тармақшасы негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат облыстардың, республикалық маңызды қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурстарында орналастырылған.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесінде мемлекеттік қызметті алушы ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағышта уәжделген жауап алады.

2. ___________.
3. ___________.
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Проведение
религиоведческой экспертизы»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение показателя
Целевое значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) обоснованных жалоб к общему количеству обслуженных получателей по данной государственной услуге
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года № 1311
Стандарт государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений)
и определении их месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в
культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным
органом в сфере религиозной деятельности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается управлениями архитектуры и градостроительства местных исполнительных органов областей, города республиканского значения и столицы (далее – управления) по согласованию с территориальными органами Агентства Республики Казахстан по делам религий (далее – территориальные органы), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы.
5. В результате оказываемой государственной услуги получатель государственной услуги получает решение о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (мемлекеттік қызметті алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешім алу үшін – күнтізбелік отыз күнді;
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім алу үшін – күнтізбелік отыз күнді құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға арналған құжаттар пакетін тапсыруға ниеттенген мемлекеттік қызметті алушының күтуін рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсету үшін рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Басқармалардың жұмыс кестесі: 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінде және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліспен ұсынылады.
Мемлекеттік қызмет кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет басқармалардың ғимаратында көрсетіледі. Басқармалардың үй-жайларында бөлек кіретін есігі бар, күту және құжаттарды дайындау залы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер болады. Мүмкіндігі шектеулі мемлекеттік қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдай көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алушылар ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешім алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың не куәліктің көшірмесі;
3) тіркелген діни бірлестік басшысының қолы қойылған ғибадат үйін (ғимаратын) салу туралы анықтама-негіздеме (ғибадат үйінің (ғимаратының) және ол тиесілі болатын діни бірлестіктің атауын, салудың мақсатын, осы аумақта рухани құндылықтарды қанағаттандыруға мұқтаж келушілер санын, ғибадат үйінің (ғимаратының) діни қызметшісінің кандидатурасын көрсете отырып));

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, составляют:
для получения решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения - тридцать календарных дней;
для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) – тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги, желающим сдать пакет документов для получения государственной услуги, – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, – не более 30 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. График работы управлений: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед, кроме выходных и праздничных дней, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и ЗакономРеспублики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании управлений. Помещения управлений имеют отдельный вход, зал ожидания и подготовки документов, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения получатели государственной услуги представляют:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность, – для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки;
3) справку-обоснование о строительстве культового здания (сооружения), подписанную руководителем зарегистрированного религиозного объединения (с указанием наименования культового здания (сооружения) и религиозного объединения, которому оно будет принадлежать, цели строительства, количества прихожан, нуждающихся в удовлетворении духовных потребностей на данной территории, кандидатуры священнослужителя культового здания (сооружения));

4) ғибадат үйін (ғимаратын) салу жоспарланып отырған ауыл (село), кент, шағын аудан, орам аумағында әрекет ететін жергілікті қоғамдастық жиналысының (жиынының) ғибадат үйін (ғимаратын) салуға (жақын маңда тұрғын үйлер болған жағдайда) келісетіні туралы шешімінің көшірмесі.
Мемлекеттік қызметті алушылар үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың не куәліктің көшірмесі;
3) салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жылжымайтын мүлiк объектісіне меншік құқығын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) жылжымайтын мүлiк объектісіне ауыртпалықтардың жоқ екендігі туралы анықтама;
5) салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорттың көшірмесі;
6) тіркелген діни бірлестік басшысының қолы қойылған үйді (ғимаратты) ғибадат үйі (ғимараты) етіп қайта бейіндеу туралы анықтама-негіздеме (ғибадат үйінің (ғимаратының) және ол тиесілі болатын діни бірлестік атауын, қайта бейіндеу мақсатын, осы аумақта рухани қажеттіліктерді қанағаттандыруға мұқтаж келушілер санын, ғибадат үйінің (ғимаратының) діни қызметшісінің кандидатурасын көрсете отырып));
7) үйді (ғимаратты) қайта бейіндеу жоспарланып отырған ауыл (село), кент, шағын аудан, орам аумағында әрекет ететін жергілікті қоғамдастық жиналысының (жиынының) ғибадат үйі (ғимараты) етіп қайта бейіндеуге (жақын маңда тұрғын үйлер болған жағдайда) келісетіні туралы шешімінің көшірмесі.
Осы тармақта көрсетiлген құжаттарды алған кезде басқарма олардың толықтығын тексереді. Құжаттардың толық болмауы фактісі белгіленген жағдайда басқарма құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күн ішінде мемлекеттік қызметті алушыны ұсынылған құжаттарды қараудан бас тарту туралы жазбаша хабардар етеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 460 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Өтініштер үлгісі облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурстарында орналастырылған.

4) копию решения собрания (схода) местного сообщества, действующего на территории аула (села), поселка, микрорайона, квартала, где планируется строительство культового здания (сооружения), о согласии на строительство культового здания (сооружения) (при наличии вблизи жилых домов).
Для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) получатели государственной услуги представляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту;
2) копию документа, удостоверяющего личность, – для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки;
3) копию документа, удостоверяющего право собственности на объект недвижимости, при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
4) справку об отсутствии обременения на объект недвижимости;
5) копию технического паспорта на объект недвижимости при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
6) справку-обоснование о перепрофилировании здания (сооружения) в культовое здание (сооружение), подписанную руководителем зарегистрированного религиозного объединения (с указанием наименования культового здания (сооружения) и религиозного объединения, которому оно будет принадлежать, цели перепрофилирования, количества прихожан, нуждающихся в удовлетворении духовных потребностей на данной территории, кандидатуры священнослужителя культового здания (сооружения));
7) копию решения собрания (схода) местного сообщества, действующего на территории аула (села), поселка, микрорайона, квартала, где планируется перепрофилирование здания (сооружения), о согласии на перепрофилирование в культовое здание или сооружение (при наличии вблизи жилых домов).
При получении документов, указанных в настоящем пункте, Управление проверяет их полноту. В случае установления факта неполноты документов, Управление в течение двух рабочих дней с момента получения документов письменно уведомляет получателя государственной услуги об отказе в рассмотрении представленных документов.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 08.05.2013 № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Образцы заявлений размещены на интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы.

13. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген басқармаларға тапсырылады.
Басқарма үш жұмыс күні ішінде осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар көшірмелерін ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салуды, олардың орналасатын жерін айқындауды және үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеуді келісу үшін (функционалдық мақсатын өзгерту) аумақтық органдарға жібереді. Келісу он бес жұмыс күні ішінде келiсу не дәлелді негіздемемен келісуден бас тарту туралы хатты жіберу арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 460 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
14. Басқармалардың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған мемлекеттік қызметті алушы өтінішінің көшірмесі осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың өткізілгендігін растау болып табылады.
15. Мемлекеттік қызметті алушыға (не нотариалды расталған сенімхат бойынша өкілге) шешім осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайларға жеке өзі келгенде беріледі немесе мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілген мекенжайға пошта арқылы жіберіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға:
1) елді мекеннің бас жоспарлары негізінде орындалған егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларының және (немесе) құрылыс салу жобаларының, сондай-ақ ауыларалық аумақтар үшін аудандық жоспарлау жобаларының болмауы;
2) осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарда дұрыс емес мәліметтердің ұсынылуы;
3) құжаттардың тиісінше ресімделмеуі;
4) аумақтық органның келісуінің болмауы негіз болып табылады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 460 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Жұмыс қағидаттары
17. Басқармалар мемлекеттік қызметтерді ұсыну кезінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады: адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарының сақталуы, заңдылықтың сақталуы, көрсетілетін қызмет туралы толық ақпараттың берілуі, сыпайылық, құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету, ақпаратты қорғау және құпиялылығын сақтау.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в управления, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Управление в течение трех рабочих дней направляет копии документов, предусмотренных в пункте 11 настоящего стандарта, в территориальные органы для согласования строительства культовых зданий (сооружений), определения их месторасположения или перепрофилирования (изменения функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения). Согласование осуществляется в течение пятнадцати рабочих дней путем направления письма о согласовании либо отказе в согласовании с мотивированным обоснованием.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
14. Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, является копия заявления получателя государственной услуги со штампом регистрации (входящий номер, дата) службы документационного обеспечения управлений.
15. Решение выдается получателю государственной услуги (либо представителю по доверенности) при личном посещении по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту, либо направляется почтой по адресу, указанному получателем государственной услуги.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) отсутствие проектов детальной планировки и (или) проектов застройки, выполненных на основании генеральных планов населенного пункта, а также проектов районной планировки для межселенных территорий;
2) представление недостоверных сведений в документах, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта;
3) ненадлежащее оформление документов;
4) отсутствие согласования территориального органа.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Принципы работы
17. Управления при предоставлении государственной услуги руководствуются следующими принципами: соблюдение конституционных прав и свобод человека, соблюдение законности, представление исчерпывающей информации об оказываемой услуге, вежливость, обеспечение сохранности документов, защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности в соответствие с приложением 5 к настоящему стандарту.

19. Басқармалардың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын жергілікті атқарушы органдардың бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Басқармалар қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсету осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы жүзеге асырылады.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым жазбаша нысанда пошта бойынша не қолма-қол осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген байланыс деректері арқылы (мекенжайлар мен телефондар) басқарма басшысының атына беріледі.
22. Мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде мемлекеттік қызметті алушыларға дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда басқармалар қызметкерлерінің әрекетіне шағым жазбаша нысанда пошта бойынша не қолма-қол осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша басқарма басшысының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Мемлекеттік қызметті алушының шағымында оның тегi, аты, әкесiнiң аты, ұйымның атауы (заңды тұлғалар үшін) пошталық мекенжайы көрсетiледi. Шағымға тұтынушы қол қоюға тиiс.
25. Шағым басқармалардың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде тіркеледі. Шағым беруші тұлғаға өтініштің тіркелген уақыты мен күні, өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, шағымға жауап алу мерзімі көрсетілген оның көшірмесі беріледі. Шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты басқармалардың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкерлері береді.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы № 221 Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
26. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген жергілікті қоғамдастық жиналысының (жиынының) шешімін алу тәртібі туралы ақпаратты облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының стенділерінен және интернет-ресурстарынан алуға болады.
Ескерту. Стандарт 26-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 08.05.2013 № 460 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Дін қызметі саласындағы құзыретті органмен
келісу бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерін анықтау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары)
етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешімдер беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін басқармалардың тізбесі
Р/с№
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмірлері
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Ақмола облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 87

19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа управлений, ежегодно утверждаются решением местных исполнительных органов.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников управлений, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно на имя руководителя управления по контактам (адреса и телефоны), указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
22. В случае некорректного обслуживания получателей государственной услуги при предоставлении государственной услуги, жалоба подается на действия сотрудников управлений в письменной форме по почте либо нарочно на имя руководителя управления по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. В жалобе получателя государственной услуги указываются его фамилия, имя, отчество, наименование организации (для юридических лиц) почтовый адрес. Жалоба подписывается получателем государственной услуги.
25. Жалоба регистрируется службой документационного обеспечения управлений. Лицу, подавшему жалобу, выдается расписка с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение, даты получения ответа на жалобу. Информация о ходе рассмотрения жалобы представляется должностными лицами службы документационного обеспечения управления.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 221 «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
26. Информацию о порядке получения решения собрания (схода) местного сообщества, указанного в пункте 11 настоящего стандарта, можно получить на стендах и интернет-ресурсах местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 26 в соответствии с постановлением Правительства РК от 08.05.2013 № 460 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Выдача решения о
строительстве культовых зданий
(сооружений) и определении их
месторасположения, а также
перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
Перечень управлений, оказывающих государственную услугу
п/п
Наименование
Адрес
Номера
телефонов
График работы
1
2
3
4
5
1
Управление архитектуры и градостроительства Акмолинской области
г.Кокшетау, ул.Абая, 87

8 (7162) 40-10-17, ф. 25-47-42
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.00-ға дейін, түскі үзіліспен. Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
2
Ақтөбе облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Ақтөбе қаласы, Әбiлқайыр хан даңғылы, 40
8 (7132) 55-13-99
3
Алматы облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Талдықорған қаласы, Қабанбай батыр көшесі, 36/42
8 (7282) 24-56-14, 27-13-19
4
Атырау облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
8 (7122) 32-03-63
5
Шығыс Қазақстан облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 27
8 (7232) 26-36-69
6
Жамбыл облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 72
8 (7262) 43-78-79, 43-78-77
7
Батыс Қазақстан облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 215
8 (7112) 50-45-14, 50-98-06
8
Қарағанды облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Қарағанды қаласы, Гоголь көшесі, 34
8 (7212) 56-43-04, ф. 56-66-12
9
Қостанай облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 85
8 (7142) 57-54-12
10
Қызылорда облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Қызылорда қаласы, 3-іріленген орам
8 (7242) 26-30-46
11
Маңғыстау облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Ақтау қ., 14 шағын ауданы, 1-үй, 102 каб.
8 (7292) 31-36-47
12
Павлодар облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Павлодар қаласы, Жеңіс алаңы көшесі, 5б-үй
8 (7182) 32-76-64, 32-82-94
13
Солтүстік Қазақстан облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 23
8 (7152) 46-35-57
14
Оңтүстік Қазақстан облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы
Шымкент қаласы, Бейбітшілік көшесі, 3

8 (7162) 40-10-17, ф. 25-47-42
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с
09.00 до 18.00 часов,
с перерывом на обед. Выходные дни:
суббота, воскресенье
2
Управление архитектуры и градостроительства Актюбинской области
г.Актобе, проспект Абулхайырхана, 40
8 (7132) 55-13-99
3
Управление архитектуры и градостроительства Алматинской области
Талдыкорган, ул. Кабанбай Батыра, 36/42
8 (7282) 24-56-14, 27-13-19
4
Управление архитектуры и градостроительства Атырауской области
г.Атырау, ул Айтеке би, 77
8 (7122) 32-03-63
5
Управление архитектуры и градостроительства Восточно-Казахстанской области
г.Усть-Каменогорск, ул. Казахстан, 27
8 (7232) 26-36-69
6
Управление архитектуры и градостроительства Жамбылской области
г.Тараз, ул. Желтоксан, 72
8 (7262) 43-78-79, 43-78-77
7
Управление архитектуры и градостроительства Западно-Казахстанской области
г.Уральск, пр.Достык, 215
8 (7112) 50-45-14, 50-98-06
8
Управление архитектуры и градостроительства Карагандинской области
г. Караганда, ул. Гоголя, 34
8 (7212) 56-43-04, ф. 56-66-12
9
Управление архитектуры и градостроительства акимата Костанайской области
г. Костанай, проспект Аль-Фараби, 65
8 (7142) 57-54-12
10
Управление архитектуры и градостроительства Кызылординской области
г. Кызылорда, 3-укрупненный квартал, б/н
8 (7242) 26-30-46
11
Управление архитектуры и градостроительства Мангистауской области
г. Актау, 14 мкр, дом 1, 102 каб
8 (7292) 31-36-47
12
Управление архитектуры и градостроительства Павлодарской области
г. Павлодар, ул. Площадь Победы, 5б
8 (7182) 32-76-64, 32-82-94
13
Управление архитектуры и градостроительства Северо- Казахстанской области
г. Петропавловск, ул. Конституции Казахстана, 23
8 (7152) 46-35-57
14
Управление архитектуры и градостроительства Южно-Казахстанской области
г.Шымкент, ул.Бейбитшилик, 3

8(7162) 40-16-03 akmola@din.gov.kz
Жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма. Жұмыс уақыты: сағ. 09.00-ден 18.00-ға дейін, үзіліс 13.00-ден 14.00-ға дейін Демалыс күндері: сенбі – жексенбі
2.
Ақтөбе облысының
Дін істері департаменті
030000 Ақтөбе қаласы, Әбiлқайыр хан даңғылы, 40
8(7132) 55-23-43 55-29-93 aktobe@ din.gov.kz
3.
Алматы облысының
Дін істері департаменті
040000 Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесі, 38
8(7282) 27-06-38 ф. 27-25-33 zhetysu@ din.gov.kz
4.
Атырау облысының Дін істері департаменті
060010 Атырау қаласы, Әйтеке би көшесі, 77
8(7122) 32-16-40 atyrau@din.gov.kz
5.
Батыс Қазақстан облысының
Дін істері департаменті
090000
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 201
8(7112) 24-10-50 ф. 50-63-95 batys@din.gov.kz
6.
Жамбыл облысының
Дін істері департаменті
080012
Тараз қаласы, Төле би көшесі, 35
8(7262) 57-92-01 zhambyl@din.gov.kz
7.
Қарағанды облысының
Дін істері департаменті
100000 Қарағанды қаласы Костенко көшесі, 6
8(7212) 41-34-10 42-07-52 karaganda@din.gov. kz
8.
Қостанай облысының
Дін істері департаменті
110000 Қостанай қаласы, Таран көшесі, 85
8 (7142) 54-84-35 kostanay@din.gov.k z
9.
Қызылорда облысының
Дін істері департаменті
120000 Қызылорда қаласы, Жақаев көшесі, 76
8(7242) 26-38-74 kyzylorda@din.gov. kz
10.
Маңғыстау облысының
Дін істері департаменті
130000
Ақтау қаласы, 14 шағын ауданы, 1 үй
8(7292) 43-03-32 mangystau@din.gov. kz
11.
Оңтүстік Қазақстан облысының
Дін істері департаменті
160000 Шымкент қаласы, Тәуке хан көшесі, 6
8(7252) 30-14-92 ontustik@din.gov.k z
12.
Павлодар облысының
Дін істері департаменті
140000 Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 61
8(7182) 32-73-25 pavlodar@din.gov.k z
13.
Солтүстік Қазақстан облысының Дін істері департаменті
150000 Петропавл қаласы, Конституция көшесі, 58
8(7152) 46-30-25 sko@din.gov.kz
14.
Шығыс Қазақстан облысының Дін істері департаменті
070004 Өскемен қаласы, М. Горький көшесі, 40
8(7232) 26-25-44 shygys@din.gov.kz
15.
Астана қаласының
Дін істері департаменті
010000 Астана қаласы, Бейбiтшiлiк көшесі, 11
8(7172) 55-74-53 ф.32-74-21 astana@din.gov.kz
16.
Алматы қаласының
Дін істері департаменті
050000 Алматы қаласы, Абылай хан көшесі, 74 а
8(7272) 72-87-42 almaty@din.gov.kz
«Дін қызметі саласындағы құзыретті органмен
келісу бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерін анықтау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары)
етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешімдер беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
(Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) сәулет және қала
құрылысы басқармасының бастығы
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші
________________________________________
________________________________________
________________________________________
(жеке тұлға үшін тегі, аты, әкесінің аты,
мекенжайы және телефоны, заңды тұлға
үшін ұйымның атауы, пошталық мекенжайы,
телефоны)
ӨТІНІШ
__________________________ мекенжайы бойынша орналасқан жалпы көлемі ____ гектар жер учаскесінде ғибадат үйін (ғимаратын) салу туралы шешім беруді сұраймын.
Ғибадат үйі __________________________________________________.
(конфессияға тиесілілігі)
Ғибадат үйі құрылысының қаржыландыру көзi _________________________.
Ғибадат үйінің сыйымдылығы (адамдар саны) ____________________.
Қолы, күні, мөрі (заңды тұлғаларға)
«Дін қызметі саласындағы құзыретті органмен
келісу бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерін анықтау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары)
етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешімдер беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
(Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) сәулет және қала
құрылысы басқармасының бастығы
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші
________________________________________
________________________________________
________________________________________
(жеке тұлға үшін тегі, аты, әкесінің аты,
мекенжайы және телефоны, заңды тұлға
үшін ұйымның атауы, пошталық мекенжайы,
телефоны)
ӨТІНІШ
________________________ мекенжайы бойынша орналасқан ________________ үйін (ғимаратын) ғибадат үйі (ғимараты) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беруді сұраймын.
Ғибадат үйі
_______________________________________________________________.
(конфессияға тиесілілігі)
Ғибадат үйінің сыйымдылығы (адамдар саны) _________________________________.
Қолы, күні, мөрі (заңды тұлғаларға)
«Дін қызметі саласындағы құзыретті органмен
келісу бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу
және олардың орналасатын жерін анықтау, сондай-ақ
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары)
етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешімдер беру» мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және қолжетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

8 (7162) 40-16-03 akmola@din.gov.kz
Рабочие дни: понедельник – пятница. Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов,
перерыв с 13.00
до 14.30 часов. Выходные дни: суббота, воскресенье
2.
Департамент по делам религий Актюбинской области
030000
г.Актобе, проспект Абильхаир хана, 40
8 (7132) 55-23-43, 55-29-93 aktobe@din.gov.kz
3.
Департамент по делам религий Алматинской области
040000
г.Талдыкорган, ул.Тауелсиздик, 38
8 (7282) 27-06-38, 27-25-33 zhetysu@din.gov.kz
4.
Департамент по делам религий Атырауской области
060010
г.Атырау, ул.Айтеке би, 77
8 (7122) 32-16-40 atyrau@din.gov.kz
5.
Департамент по делам религий Западно-Казахстанской области
090000
г.Уральск, проспект Достык-Дружбы, 201
8 (7112) 24-10-50, ф. 50-63-95 batys@din.gov.kz
6.
Департамент по делам религий Жамбылской области
080012
г.Тараз, ул. Толе би, 35
8 (7262) 57-92-01 zhambyl@din.gov.kz
7.
Департамент по делам религий Карагандинской области
100000
г.Караганда, ул. Костенко, 6
8 (7212) 41-34-10, 42-07-52 karaganda@din.gov.kz
8.
Департамент по делам религий Костанайской области
110000
г.Костанай, ул.Тарана, 85
8 (7142) 54-84-35 kostanay@din.gov.kz
9.
Департамент по делам религий Кызылординской области
120000
г.Кызылорда, ул.Жакаева, 76
8 (7242) 26-38-74 kyzylorda@din.gov.kz
10.
Департамент по делам религий Мангистауской области
130000
г.Актау, 14 мкрн., 1
8 (7292) 43-03-32 mangystau@din.gov.kz
11.
Департамент по делам религий Южно-Казахстанской области
160000
г.Шымкент, ул.Тауке-хана, 6
8 (7252) 30-14-92 ontustik@din.gov.kz
12.
Департамент по делам религий Павлодарской области
140000
г.Павлодар, ул.Ленина, 61
8 (7182) 32-73-25 pavlodar@din.gov.kz
13.
Департамент по делам религий Северо-Казахстанской области
150000
г. Петропавловск, ул. Конституции, 58
8 (7152) 46-30-25 sko@din.gov.kz
14.
Департамент по делам религий Восточно-Казахстанской области
070004
г.Усть-Каменогорск, ул. М.Горького, 40
8 (7232) 26-25-44 shygys@din.gov.kz
15.
Департамент по делам религий города Астаны
010000
г. Астана, ул.Мира, 11
8 (7172) 55-74-53,
ф.32-74-21 astana@din.gov.kz
16.
Департамент по делам религий города Алматы
050000
г. Алматы, ул.Абылай-хана, 74 а
8 (7272) 72-87-42 almaty@din.gov.kz
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги «Выдача решения о
строительстве культовых зданий
(сооружений) и определении их
месторасположения, а также
перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
Начальнику управления архитектуры
и градостроительства (области,
города республиканского значения,
столицы) ________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Заявитель
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество, адрес и
телефон для физических лиц.
Наименование организации,
почтовый адрес и телефон для
юридических лиц)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать решение о строительстве культового здания (сооружения) на земельном участке площадью ______га, расположенном по адресу: ____________________.
Культовое сооружение ________________________________________.
(Конфессиональная принадлежность)
Источник финансирования строительства культового сооружения ________________.
Вместимость культового сооружения (количество прихожан) ____________________.
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги «Выдача решения о
строительстве культовых зданий
(сооружений) и определении их
месторасположения, а также
перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
Начальнику управления архитектуры
и градостроительства (области,
города республиканского значения,
столицы) ________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Заявитель
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество, адрес и
телефон для физических лиц.
Наименование организации,
почтовый адрес и телефон для
юридических лиц)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать решение о перепрофилировании (изменении функционального назначения) здания (сооружения) с «_____________________________________________» в культовое здание (сооружение), расположенного по адресу ____________________________.
Культовое сооружение ________________________________________.
(Конфессиональная принадлежность)
Вместимость культового сооружения (количество прихожан) ____________________.
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги «Выдача решения о
строительстве культовых зданий
(сооружений) и определении их
месторасположения, а также
перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение показателя
Целевое значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4