"Зейнетақы төлемдерін алушыларға жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 ақпандағы № 204 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 қазандағы № 1383 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 ақпандағы № 125 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.02.2013 № 125 қаулысымен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Зейнетақы төлемдерін алушыларға жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 ақпандағы № 204 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 33, 421-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Зейнетақы төлемдерін алушыларға жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау қағидаларында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
«Зейнетақы жинақтарын алған және кейін міндетті зейнетақы жарналарын жинақтаушы зейнетақы қорына қайта аударған жағдайда зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болу сәті зейнетақы жинақтарын бастапқы алған күнге белгіленеді.»;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Өтінішке айырма төлемін алуға құқығы бар адамның мынадай құжаттары қоса беріледі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттардың (Қазақстан Республикасының азаматы жеке куәлігінің, паспортының, азаматтығы жоқ адам куәлігінің, шетел азаматының тұруға ықтиярхатының) көшірмелері және салыстыру үшін түпнұсқасы;
2) әлеуметтік жеке код (ӘЖК) берілгені туралы куәліктің көшірмесі;
3) осы Қағидалардың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша ақпарат;
4) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың (мекенжай анықтамасы не село және/немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы) көшірмесі;

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2012 года № 204 "Об утверждении Правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2012 года № 1383. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2013 года № 125
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.02.2013 № 125 (вводится в действие с 01.01.2013).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2012 года № 204 «Об утверждении Правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 33, ст. 421) следующие изменения и дополнение:
в Правилах выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 дополнить частью четвертой следующего содержания:
«В случае изъятия пенсионных накоплений и затем повторного перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительный пенсионный фонд момент приобретения права на пенсионные выплаты устанавливается на дату первоначального изъятия пенсионных накоплений.»;
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. К заявлению прилагаются следующие документы лица, имеющего право на выплату разницы:
1) копии документов, удостоверяющих личность (удостоверения личности, паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения лица без гражданства, вида на жительство иностранного гражданина), и оригинал для сверки;
2) копия свидетельства о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
3) информация по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
4) копия документа, подтверждающего регистрацию по местожительству (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);

5) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) куәлігінің көшірмесі.
Егер айырма төлеміне Орталықтан зейнетақы мен өзге де төлемдерді алушы өтініш берген жағдайда, өтінішке осы Қағидалардың 6-тармағының 3) тармақшасында көзделген нысандар бойынша ақпарат қана қоса беріледі, олар Орталықтан берілетін зейнетақы немесе өзге де төлемдер бойынша істер макеттеріне жинақталады.
Айырма төлемін алуға құқығы бар және Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кеткен міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарын алушы болып табылатын шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың өтінішіне мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) пошта байланысы құралдары немесе сенім білдірілген өкіл арқылы берген кезде:
азаматтығы жоқ адамның паспортының не куәлігінің көшірмелері;
осы Қағидалардың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша ақпарат;
2) алушы өзі өтініш берген кезде:
азаматтығы жоқ адамның паспортының не куәлігінің көшірмесі және салыстыру үшін олардың түпнұсқалары;
осы Қағидалардың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша ақпарат.
Айырма төлемін алуға құқығы бар адам қайтыс болған жағдайда, оның мұрагерлері мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мұрагердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және салыстыру үшін құжаттың түпнұсқасы не оның нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) алушының қайтыс болуы туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) мұраға құқық туралы куәліктің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі не мұраға берілетін мүлікті бөлу туралы келісімнің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі, заңды күшіне енген сот шешімі.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Сенім білдірілген өкіл айырма төлемін тағайындау туралы өтініш берген кезде ол осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа:
1) сенім білдірілген өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және салыстыру үшін оның түпнұсқасын;
2) сенімхаттың түпнұсқасын немесе оның нотариалды куәландырылған көшірмесін (егер сенімхатта сенім білдірушінің бір мезгілде бірнеше ұйымда мүддесін білдіру жөніндегі өкілеттігі қамтылса) ұсынады.
Сенім білдірілген өкілдің айырма төлемін алушыға айырма төлемін тағайындау туралы өтініш беруі оның өзі келген кезде жүзеге асырылады.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Қорлар сұрау келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар адамның зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болу сәтіндегі зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметті Орталыққа электронды форматта ұсынады.»;
2-қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

5) копия свидетельства регистрационного номера налогоплательщика (РНН).
В случае, если за выплатой разницы обращается получатель пенсионных и иных выплат из Центра, к заявлению прилагается только информация по формам, предусмотренным подпунктом 3) пункта 6 настоящих Правил, которые приобщаются к макетам дел по пенсионным или иным выплатам из Центра.
К заявлению иностранцев и лиц без гражданства, являющихся получателями пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов, имеющих право на выплату разницы и выехавших на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан, прилагаются следующие документы:
1) при передаче через средства почтовой связи или поверенное лицо:
копии паспорта либо удостоверения лица без гражданства;
информация по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) при личном обращении получателя:
копии паспорта либо удостоверения лица без гражданства и их оригиналы для сверки;
информация по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
В случае смерти лица, имеющего право на выплату разницы, наследниками представляются следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копия документа, удостоверяющего личность наследника, и подлинник документа для сверки либо его нотариально засвидетельствованная копия;
3) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о смерти получателя;
4) оригинал или нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о праве на наследство либо оригинал или нотариально засвидетельствованная копия соглашения о разделе наследуемого имущества, решение суда, вступившее в законную силу.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. При обращении с заявлением о назначении выплаты разницы поверенного, он кроме документов, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, представляет:
1) копию документа, удостоверяющего личность поверенного, и его оригинал для сверки;
2) оригинал доверенности или ее нотариально засвидетельствованную копию (если доверенность содержит полномочия по представлению интересов доверителя одновременно в нескольких организациях).
Подача заявления поверенным о назначении выплаты разницы получателю выплаты разницы осуществляется при его личном обращении.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Фонды в течение двух рабочих дней с момента поступления запроса в электронном формате представляют Центру сведения о суммах пенсионных накоплений лица, имеющего право на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов на момент приобретения права на пенсионные выплаты.»;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 31 қазандағы
№ 1383 қаулысына
қосымша
Зейнетақы төлемдерін алушыларға жинақтаушы
зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы
жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі
мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы
төлемдеріне құқықты иеленуі кезіндегі инфляцияның
деңгейін ескере отырып орындау қағидаларына
2-қосымша
Зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған күнге жеке
зейнетақы шотының болуы және міндетті зейнетақы жарналарының
есебінен зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтер
_______________________________________________________
Жинақтаушы зейнетақы қорының атауы
Өтінімнің №
Салымшының
Т.А.Ә
Салымшының туған күні
Салымшының
ӘЖК
Зейнетақы жинақтарын алу құқығына ие болған күнгі (күні, айы, жылы) зейнетақы жинақтарының жалпы сомасы
Бірінші рет алу күні
Бірінші рет алу сәтіндегі зейнетақы жинақтарының сомасы
Бірінші рет алудың себебі
1
2
3
4
5
6
7
8
М.О. Жинақтаушы зейнетақы қоры филиалының директоры
_______________________________________________________
(Т.А.Ә.)                               (қолы)
М.О. Жинақтаушы зейнетақы қорының маманы
_______________________________________________________
(Т.А.Ә.)                               (қолы)

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2012 года № 1383
Приложение 2
к Правилам выполнения гарантий государства
получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных
пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в
размере фактически внесенных обязательных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения
получателем права на пенсионные выплаты
Сведения
о наличии индивидуального пенсионного счета и суммах пенсионных
накоплений за счет обязательных пенсионных взносов на дату
приобретения права на пенсионные выплаты
__________________________________________
Наименование накопительного пенсионного фонда
заявки
Ф.И.О
вкладчика
Дата
рождения
вкладчика
СИК
вкладчика
Общая сумма
пенсионных
накоплений на дату
приобретения права
на пенсионные
выплаты:
(число, месяц,
год)
Дата
первого
снятия
Сумма
пенсион-
ных
накоп-
лений на
момент
первого
снятия
Причина
первого
снятия
1
2
3
4
5
6
7
8
М.П. Директор филиала накопительного пенсионного фонда
_______________________________________________________________
(Ф.И.О.)            (подпись)
Специалист накопительного пенсионного фонда
_______________________________________________________________
(Ф.И.О.)            (подпись)