Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы" 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 және "Электрондық мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу қағидаларын бекiту туралы" 2012 жылғы 15 мамырдағы № 623 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қарашадағы № 1450 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1086 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 28.12.2015 № 1086 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асыру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 желтоқсандағы № 1301 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 600-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесiнде:
18-тармақтың бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«18. Күрделi техникалық сипаттамалары және ерекшелiгi бар тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттiк сатып алуды жүргiзген жағдайда мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушы осындай тауарларды, жұмыстарды, қызметтердi осы Ережеде айқындалған тәртiппен заңды тұлғалардың уақытша бiрлестiктерiнен (консорциумдардан) сатып алады. Мемлекеттiк сатып алуға заңды тұлғалардың уақытша бiрлестiктерi (консорциумдар) қатысқан жағдайда, онда аталған консорциумның қатысушысы болып табылатын заңды тұлғалар өз бiлiктiлiк талаптарын растау үшiн осы Ережеде белгiленген құжаттармен қатар мынадай құжаттарды беруге тиiс:»;
163-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда, тапсырыс беруші тұрақсыздық айыбын тиісті бюджет, мемлекеттік кәсіпорын, дауыс беретiн акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерiнiң) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесiлi заңды тұлға немесе олармен аффилиирленген тұлғалар кірісіне төлеу фактісі анықталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізілген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтарады.»;
164-тармақтың мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
мынадай мазмұндағы 164-1-тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок" и от 15 мая 2012 года № 623 "Об утверждении Правил проведения электронных государственных закупок"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2012 года № 1450. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1086
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1086 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2007 года № 1301 «Об утверждении Правил осуществления государственных закупок» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 600):
в Правилах осуществления государственных закупок, утвержденных указанным постановлением:
абзац первый пункта 18 изложить в новой редакции:
«18. В случае проведения государственных закупок товаров, работ, услуг, имеющих сложные технические характеристики и спецификации, организатор государственных закупок может закупать такие товары, работы, услуги у временных объединений юридических лиц (консорциум) в порядке, определенном настоящими Правилами. В случае участия в государственных закупках временных объединений юридических лиц (консорциум), юридические лица, являющиеся участниками данного консорциума, помимо документов, установленных настоящими Правилами для подтверждения своих квалификационных требований, должны представить следующие документы:»;
пункт 163 дополнить частью второй следующего содержания:
«В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору о государственных закупках, заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках в течение пяти рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход соответствующего бюджета, государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, или аффилиированных с ними юридических лиц.»;
пункт 164 изложить в новой редакции:
«164. Заказчик не возвращает обеспечение исполнения договора, если договор о государственных закупках расторгнут в связи с неисполнением поставщиком товаров, работ, услуг договорных обязательств.»;
дополнить пунктом 164-1 следующего содержания:

«164-1. Тауарларды мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстың тауарда жергілікті қамтудың болғаны үшін өз конкурстық өтінімінде шартты азайтуы бар жеңімпазы мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу кезінде тапсырыс берушіге жеткізілетін тауардың бүкіл партиясына CT-KZ нысанындағы тауардың шығуы туралы сертификатты ұсынады.»;
Ережеге 3-қосымша:
47-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда, тапсырыс беруші тұрақсыздық айыбын тиісті бюджет, мемлекеттік кәсіпорын, дауыс беретiн акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерiнiң) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесiлi заңды тұлға немесе олармен аффилиирленген тұлғалар кірісіне төлеу фактісі анықталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізілген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтарады.»;
Үлгі конкурстық құжаттамаға 4 және 5-қосымшаларда:
10-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Біздің конкурстық өтініміміз жеңді деп танылған жағдайда біз мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді авансқа тең мөлшерде енгіземіз (егер шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу конкурстық құжаттамада мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының кемінде үш пайызына тең болуы тиіс авансқа тең мөлшерде көзделген болса, көрсетіледі).»;
Ережеге 4-қосымшада:
44-тармақтың бірінші бөлігінің мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
45-тармақтың мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылсын;
мынадай мазмұндағы 60-2-тармақпен толықтырылсын:
«60-2. Өнім беруші жеткізілетін тауардың бүкіл (барлық) партиясына (партияларына) CT-KZ нысанындағы тауардың шығуы туралы сертификатты ұсынуға міндеттенеді.»;
2) «Электрондық мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 623 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 50, 678-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Электрондық мемлекеттiк сатып алуды жүргiзу қағидаларында:
165-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда, тапсырыс беруші тұрақсыздық айыбын тиісті бюджет, мемлекеттік кәсіпорын, дауыс беретiн акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерiнiң) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесiлi заңды тұлға немесе олармен аффилиирленген тұлғалар кірісіне төлеу фактісі анықталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізілген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтарады.»;

«164-1. Победитель конкурса по государственным закупкам товаров, имеющий условное уменьшение своей конкурсной заявки за наличие местного содержания в товаре, при заключении договора о государственных закупках представляет заказчику сертификат о происхождении товара формы CT-KZ на всю партию поставляемого товара.»;
в приложении 3 к Правилам:
пункт 47 дополнить частью второй следующего содержания:
«В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору о государственных закупках, заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках в течение пяти рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход соответствующего бюджета, государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, или аффилиированных с ними юридических лиц.»;
в приложениях 4 и 5 к Типовой конкурсной документации:
пункт 10 дополнить частью второй следующего содержания:
«В случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение исполнения договора о государственных закупках в размере, равном авансу (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в конкурсной документации в размере, равном авансу, который должен быть не менее трех процентов от общей суммы договора о государственных закупках).»;
в приложении 4 к Правилам:
абзац первый пункта 44 изложить в новой редакции:
«44. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий Договора Заказчик может расторгнуть настоящий Договор или частично, направив Поставщику письменное уведомление о неисполнении обязательств:»;
пункт 45 изложить в новой редакции:
«45. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора в силу неисполнения его условий, если задержка с исполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.»;
дополнить пунктом 60-2 следующего содержания:
«60-2. Поставщик обязуется представлять сертификат о происхождении товара формы CT-KZ на всю (все) партию (партии) поставляемого товара.»;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 623 «Об утверждении Правил проведения электронных государственных закупок» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 50, ст. 678):
в Правилах проведения электронных государственных закупок, утвержденных указанным постановлением:
пункт 165 дополнить частью второй следующего содержания:
«В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору о государственных закупках, заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках в течение пяти рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход соответствующего бюджета, государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, или аффилиированных с ними юридических лиц.»;

мынадай мазмұндағы 166-1-тармақпен толықтырылсын:
«166-1. Тауарларды мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурстың тауарда жергілікті қамтудың болғаны үшін өз конкурстық өтінімінде шартты азайтуы бар жеңімпазы мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу кезінде тапсырыс берушіге жеткізілетін тауардың бүкіл партиясына CT-KZ нысанындағы тауардың шығуы туралы сертификатты ұсынады.»;
Қағидаларға 1-қосымшада:
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«5. Ұйымдастырушы КҚ-ны алған веб-порталға қатысушы әлеуеттi өнiм берушiлердi автоматты түрде хабардар ете отырып, сұрау салуды алған күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде КҚ-ның ережелерiн түсiндiру мәтiнiн веб-порталда жариялайды.»;
22-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«22. Конкурстық комиссияның хатшысы электрондық конкурсқа қатысуға өтiнiмдердi ашудың хаттамасын веб-порталда ашылған күнi жариялайды. Бұл ретте веб-портал конкурстық комиссияның мүшелеріне, веб-порталда автоматты түрде тiркелген әлеуеттi өнiм берушiлерге хабарламаны автоматты түрде таратады.»;
50-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда, тапсырыс беруші тұрақсыздық айыбын тиісті бюджет, мемлекеттік кәсіпорын, дауыс беретiн акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерiнiң) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесiлi заңды тұлға немесе олармен аффилиирленген тұлғалар кірісіне төлеу фактісі анықталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізілген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтарады.»;
аукциондық құжаттаманың электрондық нысанына 3-қосымша мынадай мазмұндағы тоғызыншы бөлікпен толықтырылсын:
«Біздің конкурстық өтініміміз жеңді деп танылған жағдайда біз мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді авансқа тең мөлшерде енгіземіз (егер шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу конкурстық құжаттамада мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының кемінде үш пайызына тең болуы тиіс авансқа тең мөлшерде көзделген болса, көрсетіледі).»;
конкурстық құжаттаманың электрондық нысанына 3-қосымша мынадай мазмұндағы тоғызыншы бөлікпен толықтырылсын:
«Біздің конкурстық өтiнiміміз жеңді деп танылған жағдайда біз мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді авансқа тең мөлшерде енгіземіз (егер шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу аукциондық құжаттамада мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының кемінде үш пайызына тең болуы тиіс авансқа тең мөлшерде көзделген болса, көрсетіледі).
Қағидаларға 5-қосымшада:
67-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда тапсырыс беруші тұрақсыздық айыбын тиісті бюджет, мемлекеттік кәсіпорын, дауыс беретiн акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерiнiң) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесiлi заңды тұлға немесе олармен аффилиирленген тұлғалар кірісіне төлеу фактісі анықталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізілген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтарады.»;
аукциондық құжаттаманың электрондық нысанына 7-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

дополнить пунктом 166-1 следующего содержания:
«166-1. Победитель конкурса по государственным закупкам товаров, имеющий условное уменьшение своей конкурсной заявки за наличие местного содержания в товаре, при заключении договора о государственных закупках представляет заказчику сертификат о происхождении товара формы CT-KZ на всю партию поставляемого товара.»;
в приложении 1 к Правилам:
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Организатор в течение двух рабочих дней со дня получения запроса опубликовывает текст разъяснения положений КД на веб-портале с автоматическим уведомлением потенциальных поставщиков - участников веб-портала, получивших КД.»;
пункт 22 изложить в новой редакции:
«22. Протокол вскрытия заявок на участие в электронном конкурсе публикуется секретарем конкурсной комиссии на веб-портале в день вскрытия. При этом веб-портал рассылает автоматические уведомления членам конкурсной комиссии - потенциальным поставщикам, автоматически зарегистрированным на веб-портале.»;
пункт 50 дополнить частью второй следующего содержания:
«В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору о государственных закупках, заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках в течение пяти рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход соответствующего бюджета, государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, или аффилиированных с ними юридических лиц.»;
приложение 3 к электронной форме аукционной документации дополнить частью девятой следующего содержания:
«В случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение исполнения договора о государственных закупках в размере, равном авансу (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в аукционной документации в размере, равном авансу, который должен быть не менее трех процентов от общей суммы договора о государственных закупках).»;
приложение 3 к электронной форме конкурсной документации дополнить частью девятой следующего содержания:
«В случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение исполнения договора о государственных закупках в размере, равном авансу (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в конкурсной документации в размере, равном авансу, который должен быть не менее трех процентов от общей суммы договора о государственных закупках).»;
в приложении 5 к Правилам:
пункт 67 дополнить частью второй следующего содержания:
«В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору о государственных закупках, заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках в течение пяти рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход соответствующего бюджета, государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, или аффилиированных с ними юридических лиц.»;
приложение 7 к электронной форме аукционной документации изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 15 қарашадағы
№ 1450 қаулысына
қосымша
Аукциондық құжаттаманың
электрондық нысанына
7-қосымша
Берешектiң жоқтығы туралы анықтама
Банктiң атауы _______________________________________________________
Банк деректемелерi __________________________________________________
Кімге:
Мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушының атауы
_____________________________________________________________________
Мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырушының деректемелерi
_____________________________________________________________________
Банк (атауы) ___________ жағдай бойынша Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкi Басқармасының қаулысымен бекiтiлген Екiншi деңгейдегi
банктердегi және ипотекалық компаниялардағы бухгалтерлiк есеп
шоттарының үлгі жоспарына сәйкес осы Банкте қызмет көрсетілетін
(заңды тұлғаның толық атауы, тел., мекенжайы көрсетiлciн) банк
алдында анықтама берiлген айдың алдындағы үш айдан артық созылған
мерзiмi өткен берешегiнiң жоқтығын растайды.
Осы анықтама № _____ электрондық конкурсқа қатысу үшiн берiлдi,
электрондық конкурстың атауы _______________________________________.
Күнi ____________
Қолы ____________
М.О.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 2012 года № 1450
Приложение 7
к электронной форме
аукционной документации
Справка об отсутствии задолженности
Наименование банка
_____________________________________________________________________
Реквизиты банка
_____________________________________________________________________
Кому:
Наименование организатора государственных закупок
_____________________________________________________________________
Реквизиты организатора государственных закупок
_____________________________________________________________________
Банк (наименование) по состоянию на ___________________________
подтверждает отсутствие просроченной задолженности перед банком, длящейся более трех месяцев предшествующих дате выдачи справки, согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан, (указать полное наименование юридического лица, тел., адрес), обслуживающимся в данном Банке.
Данная справка выдана для участия в электронном конкурсе
№ _____, наименование электронного конкурса _________________________
Дата _____________
Подпись __________
М.П.