Құландарды жерсіндіру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 1495 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысының «Алтынемел» мемлекеттік ұлттық табиғи паркінен Жамбыл облысындағы республикалық маңызы бар Аңдасай мемлекеттік табиғи қаумалының аумағына 2012 жылы саны 60 (алпыс) бас құланды жерсіндіруге рұқсат берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті:
1) белгіленген тәртіппен Алматы облысының «Алтынемел» мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің аумағынан саны 60 (алпыс) бас құланды жерсіндіру мақсатында тірідей аулауға рұқсат берсін;
2) кұландарды жерсіндіру жөніндегі іс-шараларды өткізу кезінде Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының сақталуына бақылау жасауды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов

Об интродукции куланов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 1495
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Разрешить в 2012 году интродукцию куланов в количестве 60 (шестьдесят) голов из государственного национального природного парка «Алтын-Эмель» Алматинской области на территорию Андасайского государственного природного заказника республиканского значения в Жамбылской области.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) в установленном порядке выдать разрешение на живоотлов куланов в количестве 60 (шестьдесят) голов из территории государственного национального природного парка «Алтын-Эмель» Алматинской области в целях интродукции;
2) обеспечить контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира при проведении мероприятий по интродукции куланов.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов