Астана қаласын сумен қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың кешенді жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 1561 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия отырысы хаттамасының 1.2.2.-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласын сумен қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың кешенді жоспары (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ Кешенді жоспардың орындалуына жауапты мүдделі ұйымдар:
1) Кешенді жоспарды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) 10 қаңтарға және 10 шілдеге Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.07.2013 № 700 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі 1 ақпанға және 1 тамызға Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкіметіне берсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.07.2013 № 700 қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрі Б.Ә. Сағынтаевқа жүктелсін.

Об утверждении Комплексного плана мероприятий по водообеспечению города Астаны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2012 года № 1561
В целях реализации пункта 1.2.2. протокола заседания Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план мероприятий по водообеспечению города Астаны (далее – Комплексный план).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также заинтересованным организациям, ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) принять меры по реализации Комплексного плана;
2) представлять информацию о ходе реализации Комплексного плана в Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан к 10 января и 10 июля.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 09.07.2013 № 700.
3. Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе реализации Комплексного плана в Правительство Республики Казахстан ежегодно к 1 февраля и 1 августа.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 09.07.2013 № 700.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра регионального развития Республики Казахстан Сагинтаева Б.А.

91 170,3
46 000*
45 170,3*
РБ
3. Су тұтынуды және нормативтен тыс шығындарды төмендету
4.
Тельман кентіндегі сорғы станциясынан Индустриялық парк аумағындағы техникалық су резервуарларына дейін ұзындығы 14,0 км, диаметрі 1000 мм техникалық су тарқышты қайта жаңарту
мемкомиссияның қабылдау актісі, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қ. әкімдігі, ӨДМ, ЭБЖМ
2013 жылғы
III тоқсан
2 454
2 454*
РБ
5.
Суды үнемдеу технологияларын және айналма сумен жабдықтау жүйелерін қолдануды ынталандыру мақсатында сумен жабдықтау тарифтерін саралау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ТМРА, Астана қ. әкімдігі, Қоршағанортамині
2014 жылғы
III тоқсан
талап етілмейді
4. Есіл өзенінің деңгейін көтеру
6.
Талдыкөл жинақтауышын жою (1-кезек – Астана қаласынан төмен Есіл өзенінде 136 мың м3/тәул. көлемде тазартылған ағынды суларды ағызу бойынша құбыр өткізгішті салу
мемкомиссияның қабылдау актісі, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қ. әкімдігі, ӨДМ, ЭБЖМ
2014 жылғы
IV тоқсан
56 871
6 000
5 000,0
23 471*
22 400*
РБ
7.
Талдыкөл жинақтауышын жою (2-кезек Астана қаласынан жоғары Нұра-Есіл каналына 118 мың м3/тәул. көлемінде тазартылған ағынды суларды ағызу бойынша құбыр өткізгішті салу)
мемкомиссияның қабылдау актісі, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ӨДМ, ЭБЖМ
2015 жылғы
IV тоқсан
8.
Кіші Талдыкөл өзендерінің аумағындағы жерасты су деңгейін төмендету және кейін оларды Есіл өзеніне ағызу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қ. әкімдігі, Қоршағанортамині, ӨДМ, ЭБЖМ

91 170,3
46 000*
45 170,3*
РБ
3. Снижение потребления воды и ненормативных потерь
4.
Реконструкция технического водовода от насосной станции в поселке Тельмана до резервуаров технической воды в районе Индустриального парка протяженностью 14,0 км, диаметром 1000 мм.
акт приемки госкомиссии, информация в Правительство Республики Казахстан
акимат
г. Астаны, МРР, МЭБП
2013 год III квартал
2 454
2 454*
РБ
5.
Дифференциация тарифов на водоснабжение с целью стимулирования применения водосберегающих технологий и систем оборотного водоснабжения
информация в Правительство Республики Казахстан
АРЕМ РК, акимат г. Астаны, МООС
2014 год III квартал
не требуются
4. Повышение уровня реки Есиль
6.
Ликвидация накопителя Талдыколь (1 очередь - строительство трубопровода по сбросу очищенных сточных вод в объеме 136 тыс. м3/сут в р. Есиль ниже города Астаны
акт приемки госкомиссии, информация в Правительство Республики Казахстан
акимат
г. Астаны, МРР, МЭБП
2014 год IV квартал
56 871
6 000,0
5 000,0
23 471*
22 400*
РБ
7.
Ликвидация накопителя Талдыколь (2 очередь - строительство трубопровода по сбросу очищенных сточных вод в объеме 118 тыс. м3/сут. выше г. Астаны в канал Нура-Есиль
акт приемки госкомиссии, информация в Правительство Республики Казахстан
акимат
г. Астаны, МРР, МЭБП
2015 год
IV квартал
8.
Понижение уровня грунтовых вод в районе малых Талдыкольских озер и их последующий сброс в реку Есиль
информация в Правительство Республики Казахстан
акимат
г. Астаны, МООС, МРР, МЭБП

2013-2015 жылдар
IV тоқсан
8 960,0
5 000,0*
3 960,0*
РБ
5. Есіл өзенінің арнасын тазарту мен судың сандық және сапалы жай-күйіне мониторинг жүргізу
9.
Оңалту және экологиялық-биологиялық тепе-теңдікті қалпына келтіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, Қоршағанортамині
2015 жылғы
IV тоқсан
75,0
25,0
25,0
25,0
ЖБ
10.
Сарыбұлақ бұлағын қайта жаңарту
мемкомиссияның қабылдау актісі, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ӨДМ, ЭБЖМ
2013 жылғы
IV тоқсан
700
700
РБ
11.
Ақбұлақ өзенінің арнасын қайта жаңарту:
- Ақбұлақ өзенінің арнасын қайта жаңарту бойынша ЖСҚ әзірлеу;
- Ақбұлақ өзенінің арнасын қайта жаңарту бойынша жобаны іске асыру;
мемкомиссияның қабылдау актісі, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қаласының әкімдігі, ӨДМ, ЭБЖМ
2013 жылғы
IV тоқсан
2014 жылғы
IV тоқсан
69,0
750,0*
69,0
750,0*
ЖБ
РБ
12.
Есіл өзенінің арнасын қайта жаңартуды аяқтау:
- жағалауды тазарту;
- жаңа арна салу;
- суреттегіш бөгетін салу;
мемкомиссияның қабылдау актісі, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Астана қ. әкімдігі, ӨДМ, ЭБЖМ
2015 жылғы
IV тоқсан
11 250,2*
1 850,4
2 780,8
2 826,1*
3 792,9*
РБ
13.
Есіл өзенінде 4 автоматтық гидрологиялық және гидрохимиялық бекеттер мен Астана су қоймасында автоматты гидрометеорологиялық станция және Сілеті өзенінің бассейнінде 3 автоматты гидрологиялық бекеттер құру. Есіл өзені бассейніндегі 2 гидробекетті жаңғырту
мемкомиссияның қабылдау актісі, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қоршағанортамині, Астана қ. әкімдігі, ЭБЖМ
2015 жылғы
IV тоқсан

2013-2015 годы
IV квартал
8 960,0
5 000,0*
3 960,0*
РБ (*)
5. Очистка русла реки Есиль и мониторинг за
количественным и качественным состоянием воды
9.
Реабилитация и восстановление эколого-биологического баланса
информация в Правительство Республики Казахстан
акимат
г. Астаны, МООС
2015 год IV квартал
75,0
25,0
25,0
25,0
МБ
10.
Реконструкция ручья Сарыбулак
акт приемки госкомиссии, информация в Правительство Республики Казахстан
акимат г. Астаны, МРР, МЭБП
2013 года
IV квартал
700,0
700,0
РБ
11.
Реконструкция русла реки Акбулак:
акт приемки госкомиссии, информация в Правительство Республики Казахстан
акимат
г. Астаны, МРР, МЭБП
- разработка ПСД по реконструкции русла реки Акбулак;
2013 год IV квартал
69,0
69,0
МБ
- реализация проекта по реконструкции русла реки Акбулак;
2014 год IV квартал
750,0*
750,0
РБ
12.
Завершение реконструкции русла реки Есиль;
- расчистка берегов;
- строительство нового русла;
- строительство водорегулирующей плотины;
акт приемки госкомиссии, информация в Правительство Республики Казахстан
акимат
г. Астаны, МРР, МЭБП
2015 год
IV квартал
11250,2*
1 850,4
2 780,8
2 826,1*
3 792,9*
РБ
13.
Создание 4-х автоматических гидрологических и гидрохимических постов на реке Есиль, автоматической гидрометеорологической станции на Астанинском водохранилище и 3-х автоматических гидрологических постов в бассейне реки Селеты. Модернизация 2-х гидропостов в бассейне р. Есиль
акт приемки госкомиссии, информация в Правительство Республики Казахстан
МООС, акимат г. Астаны, МЭБП
2015 год
IV квартал

186,6
130,7*
55,9*
РБ
14.
Астана және Сілеті су қоймаларын батиметриялық суретке түсіруді орындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қоршағанортамині, Астана қ. әкімдігі, ЭБЖМ
2015 жылғы
IV тоқсан
31,3
28,8*
2,5*
РБ
15.
Есіл мен Сілеті өзендері бассейндерін алдын ала гидрографиялық тексеруден өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қоршағанортамині, Астана қ. әкімдігі, ЭБЖМ
2015 жылғы
IV тоқсан
89,2
78,3*
10,9*
РБ
Барлығы:
172 605,3

186,6
130,7*
55,9*
РБ
14.
Выполнение батиметрической съемки Астанинского и Селетинского водохранилищ
информация в Правительство Республики Казахстан
МООС, акимат г. Астаны, МЭБП
2015 год
IV квартал
31,3
28,8*
2,5*
РБ
15.
Рекогносцировочное гидрографическое обследование бассейнов рек Есиль и Селеты
Информация в Правительство Республики Казахстан
МООС, акимат
г. Астаны, МЭБП
2015 год
IV квартал
89,2
78,3*
10,9*
РБ
ВСЕГО:
172605,3