"2012 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1589 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2012 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            С.Ахметов
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкімі 2012 жылы мәдениет саласында мемлекеттік
стипендиялар беру туралы
1. Қосымшаға сәйкес 2012 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы " "
№ өкіміне
ҚОСЫМША
2012 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендияларға ұсынылатын адамдардың дербес құрамы Әдебиет қайраткерлері
Ахметова Күләш            - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Байғұт Мархабат           - 1945 жылы туған, ақын, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген қайраткері
Бақбергенов Қайрат        - 1953 жылы туған, ақын, аудармашы,                                     сценарист
Бөдешұлы Жәркен           - 1944 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Жұмағалиев Қайрат         - 1937 жылы туған, ақын, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген мәдениет
қайраткері
Иманасов Сәкен            - 1938 жылы туған, ақын, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген
қайраткері, «Алаш» әдеби сыйлығының
лауреаты
Исабаев Нұртас            - 1954 жылы туған, ақын
Қалдыбаев Әлдихан         - 1939 жылы туған, жазушы, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген мәдениет                               қызметкері, «Алаш» әдеби сыйлығының
лауреаты
Медетбек Темірхан         - 1945 жылы туған, жазушы, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Мекебаев Адам             - 1940 жылы туған, жазушы
Момышұлы Бақытжан         - 1941 жылы туған, жазушы
Мырзабек Амангелді        - 1968 жылы туған, сыншы, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Оразбаев Иранбек          - 1947 жылы туған, ақын, драматург,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Сариев Шөмішбай           - 1945 жылы туған, ақын, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген қайраткері
Сәрсек Жарас              - 1968 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Шапай Тұрсынжан           - 1957 жылы туған, сыншы, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Ілияс Қажытай             - 1939 жылы туған, ақын, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген
қайраткері, «Алаш» әдеби сыйлығының
лауреаты
Өнер қайраткерлері
Әйнеков Марат             - 1941 жылы туған, суретші, халықаралық
және республикалық көрмелерге қатысушы
Бажекенов Нұржан          - 1980 жылы туған, опера солисі,
республикалық конкурстардың лауреаты
Назарбаева Динара         - 1985 жылы туған, скрипкашы, халықаралық
конкурстардың лауреаты
Басбаева Мәдина           - 1985 жылы туған, балет әртісі, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген
қайраткері, халықаралық конкурстар мен
фестивальдардың лауреаты
Баянов Ғани               - 1949 жылы туған, суретші, халықаралық
және республикалық көрмелерге қатысушы
Демесінов Қадырбек        - 1952 жылы туған, актер, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі
Досбатырова Әлия          - 1983 жылы туған, цирк әртісі, Қазақстан
Республикасының Құрмет грамотасымен
марапатталған, халықаралық конкурстар мен
фестивальдардың лауреаты
Ержанов Әділхан           - 1982 жылы туған, кинорежиссер
Есенғұлова Шахарбану      - 1946 жылы туған, актриса, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі
Жайымов Арман             - 1983 жылы туған, композитор,
республикалық конкурстардың лауреаты
Иманбаева Айгүл           - 1977 жылы туған, актриса, «Дарын»
мемлекеттік жастар сыйлығының лауреаты,
халықаралық және республикалық
фестивальдардың лауреаты
Каметов Қадырбек          - 1952 жылы туған, суретші, халықаралық
және республикалық көрмелерге қатысушы
Короткова Людмила         - 1949 жылы туған, актриса
Краус Артур               - 1962 жылы туған, анимациялық фильмдердің
режиссері
Күзембай Сара             - 1937 жылы туған, музыкатанушы, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген
қайраткері, өнертану ғылымының докторы
Қайрамбаев Жұмақын        - 1953 жылы туған, суретші, халықаралық
және республикалық көрмелерге қатысушы
Қаспақ Манат              - 1964 жылы туған, суретші, халықаралық
және республикалық көрмелерге қатысушы
Қожақова Сәлиха           - 1941 жылы туған, актриса, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі
Құрманаев Ермек           - 1984 жылы туған, виолончельші,
халықаралық конкурстардың лауреаты
Мәмбетов-Жұбанов Әліби    - 1961 жылы туған, композитор, өнертану
ғылымының кандидаты
Мәнкеева Бану             - 1981 жылы туған, актриса
Мышбаева Нөкетай          - 1936 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Оразов Рафаэль            - 1990 жылы туған, балет әртісі,
халықаралық конкурстар мен
фестивальдардың лауреаты
Сағымбекова Анар          - 1978 жылы туған, актриса, республикалық
және өңірлік фестивальдардың лауреаты
Сарықұлова Гуль-Чары      - 1925 жылы туған, өнертанушы, өнертану
ғылымының кандидаты
Серкебаев Мұрат           - 1940 жылы туған, дирижер, Қазақстанның
халық әртісі
Сүлеева Ася               - 1950 жылы туған, кинорежиссер
Төлепов Асылхан           - 1992 жылы туған, киноактер
Тұрсынов Ермек            - 1961 жылы туған, кинорежиссер
Түкеева Жанель            - 1988 жылы туған, балет әртісі,
халықаралық конкурстар мен
фестивальдардың лауреаты
Хамзина Дина              - 1972 жылы туған, опера солисі, Қазақстан
Республикасының еңбек сіңірген қайраткері
Хұсайынұлы (Хусаян)       - 1936 жылы туған, композитор, Монғолияның
Мұсаиф                      халық әртісі
Чотабаев Медет            - 1981 жылы туған, әнші, халықаралық
конкурстардың лауреаты

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2012 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1589
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан «О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2012 году».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
О присуждении государственных стипендий в
области культуры в 2012 году
1. Присудить государственные стипендии в области культуры в 2012 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 14 декабря 2012 года № 1589
Персональный состав лиц,
выдвигаемых на соискание государственных
стипендий в области культуры в 2012 году Деятели литературы
Ахметова Куляш
- 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
Государственной премии Республики Казахстан
Байгут Мархабат
- 1945 года рождения, поэт, заслуженный деятель
Республики Казахстан
Бaкбергенов
Кайрат
- 1953 года рождения, поэт, переводчик, сценарист
Бодешулы Жаркен
- 1944 года рождения, писатель, лауреат
литературной премии «Алаш»
Жумагалиев
Кайрат
- 1937 года рождения, поэт, заслуженный деятель
культуры Республики Казахстан
Илияс Кажытай
- 1939 года рождения, поэт, заслуженный деятель
Республики Казахстан, лауреат литературной премии
«Алаш»
Иманасов Сакен
- 1938 года рождения, поэт, заслуженный деятель
Республики Казахстан, лауреат литературной премии
«Алаш»
Исабаев Нуртас
- 1954 года рождения, поэт
Калдыбаев
Альдихан
- 1939 года рождения, писатель, заслуженный
работник культуры Республики Казахстан, лауреат
литературной премии «Алаш»
Медетбек
Темирхан
- 1945 года рождения, писатель, лауреат
Государственной премии Республики Казахстан
Мекебаев Адам
- 1940 года рождения, писатель
Момышулы
Бакытжан
- 1941 года рождения, писатель
Мырзабек
Амангельды
- 1968 года рождения, критик лауреат литературной
премии «Алаш»
Оразбаев Иранбек
- 1947 года рождения, поэт, драматург, лауреат
Государственной премии Республики Казахстан
Сариев Шомишбай
- 1945 года рождения, поэт, заслуженный деятель
Республики Казахстан
Сарсек Жарас
- 1968 года рождения, поэт лауреат литературной
премии «Алаш»
Шапай Тұрсынжан
- 1957 года рождения, поэт лауреат литературной
премии «Алаш»
Деятели искусства
Айнеков Марат
- 1941 года рождения, художник, участник
международных и республиканских выставок
Бажекенов Нуржан
- 1980 года рождения, солист оперы, лауреат
республиканских конкурсов
Базарбаева
Динара
- 1985 года рождения, скрипачка, лауреат
международных конкурсов
Басбаева Мадина
- 1985 года рождения, артистка балета, заслуженный
деятель Республики Казахстан, лауреат
международных конкурсов и фестивалей
Баянов Гани
- 1949 года рождения, художник, участник
международных и республиканских выставок
Демесинов
Кадырбек
- 1952 года рождения, актер, заслуженный артист
Казахстана
Досбатырова Алия
- 1983 года рождения, артистка цирка, награждена
Почетной грамотой Республики Казахстан, лауреат
международных конкурсов и фестивалей
Ержанов Адильхан
- 1982 года рождения, кинорежиссер
Eceнгулова
Шахарбану
- 1946 года рождения, актриса, заслуженная артистка
Казахстана
Жайымов Арман
- 1983 года рождения, композитор, лауреат
республиканских конкурсов
Имaнбаева Айгуль
- 1977 года рождения, актриса, лауреат
Государственной молодежной премии «Дарын», лауреат
международных и республиканских фестивалей
Кайрамбаев
Жумакын
- 1953 года рождения, художник, участник
международных и республиканских выставок
Каметов Кадырбек
- 1952 года рождения, художник, участник
международных и республиканских выставок
Каспак Манат
- 1964 года рождения, художник, участник
международных и республиканских выставок
Кожакова Салиха
- 1941 года рождения, актриса, заслуженная артистка
Казахстана
Короткова
Людмила
- 1949 года рождения, актриса
Краус Артур
- 1962 года рождения, режиссер анимационных фильмов
Кузембай Сара
- 1937 года рождения, музыковед, заслуженный
деятель Peспублики Казахстан, доктор
искусствоведения
Курманаев Ермек
- 1984 года рождения, виолончелист лауреат
международных конкурсов
Мамбетов-
Жубанов Алиби
- 1961 года рождения, композитор, кандидат
искусствоведения
Манкеева Бану
- 1981 года рождения, актриса
Мышбаева Нукетай
- 1936 года рождения, актриса, народная артистка
Казахстана
Сагимбекова Анар
- 1978 года рождения, актриса, лауреат
республиканских и peгиональных фестивалей
Сарыкулова
Гуль-Чара
- 1925 года рождения, искусствовед, кандидат
искусствоведения
Серкебаев Мурат
- 1940 года рождения, дирижер народный артист
Казахстана
Сулеева Ася
- 1950 года рождения, кинорежиccep
Толепов Асылхан
- 1992 года рождения, киноактер
Тукеева Жанель
- 1988 года рождения, артистка балета, лауреат
международных конкурсов и фестивалей
Турсунов Ермек
- 1961 года рождения, кинорежиссер
Уразов Рафаэль
- 1990 года рождения, артист балета, лауреат
международных конкурсов и фестивалей
Хамзина Дина
- 1972 года рождения, солистка оперы, заслуженный
деятель Республики Казахстан
Хусаинулы
(Хусаян) Мусаиф
- 1936 года рождения, композитор, народный артист
Монголии
Чотабаев Медет
- 1981 года рождения, певец, лауреат международных
конкурсов