"Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 1639 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 маусымдағы № 696 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.06.2014 № 696 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 23, 29-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергiлiктi бюджеттерден субсидиялау қағидасында:
27-тармақта:
1) тармақшаның жетінші және сегізінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«көпжылдық екпелерді отырғызу жүзеге асырылатын АШТӨ-нің нақты жер учаскесіне бақтарды, жидектіктерді және жүзімдіктерді отырғызу үшін бекітілген (бақ отырғызу үшін жарамдылығына топырақтық-мелиоративтік зерттеулердің жүргізілгенін растайтын) жұмыс жобасына (бұдан әрі – жұмыс жобасы) сәйкес. Алманың «Апорт» сортының көпжылдық екпелерін отырғызу кезінде жұмыс жобасында АШТӨ-нің жер учаскесінің теңіз деңгейінен биіктігі көрсетіледі;
АШТӨ-нің штатында «агрономия» немесе «жеміс-көкөніс өсіру» мамандығы бойынша кемінде бір білікті маманның болуы шартымен жүзеге асырылуы тиіс.»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) отырғызылуы республикалық және (немесе) жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен жүзеге асырылған екінші вегетацияның (аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен және книп-баум көшеттерімен салынғандар үшін), екінші-үшінші вегетацияның (жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен салынғандар үшін), екінші-үшінші-төртінші вегетацияның (республикалық және/немесе жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен 2009 - 2011 жылдары дәстүрлі технология бойынша отырығызылғандар үшін) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің, ал алманың «Апорт» сорты бойынша екіншіден бастап жетінші вегетацияны қоса алғанда, көп жылдық екпелерін өсіру (күту).»;
29-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) агроном (жеміс-көкөніс өсіруші) маманының біліктілігін растайтын куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың көшірмелерінен тұратын өтінім береді.»;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 1639. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2014 года № 696
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.06.2014 № 696 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221 «Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 23, ст. 29), следующие изменения:
в Правилах субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 27:
абзацы седьмой и восьмой подпункта 1) изложить в следующей редакции:
«в соответствии с утвержденным рабочим проектом для закладки садов, ягодников и виноградников (подтверждающим проведение почвенно-мелиоративных изысканий на садопригодность) на конкретный земельный участок СХТП, на котором осуществляется закладка многолетних насаждений (далее – рабочий проект). При закладке многолетних насаждений яблони сорта «Апорт» в рабочем проекте указывается высота участка СХТП над уровнем моря;
при условии наличия в штате у СХТП не менее одного квалифицированного специалиста по специальности «агрономия» или «плодоовощеводство».»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) выращивание (уход) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда второй вегетаций (для заложенных саженцами на карликовом подвое или саженцами книп-баум), второй-третьей вегетаций (для заложенных саженцами на полукарликовом подвое), второй-третьей-четвертой вегетаций (для заложенных по традиционной технологии в 2009 - 2011 годах за счет средств республиканского и/или местного бюджетов, а по яблоне сорта «Апорт» – со второй по седьмую вегетацию включительно, закладка которых была осуществлена за счет средств республиканского и (или) местного бюджетов.»;
подпункт 5) пункта 29 изложить в следующей редакции:
«5) копии свидетельств, сертификатов, дипломов, подтверждающих квалификацию специалиста-агронома (плодоовощевода).»;

32-тармақтың 2) тармақшасының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) 5 жұмыс күні ішінде ағымдағы жылдың өткен тоқсанынан кейінгі айдың 1-күнінен кешіктірмей, ал төртінші тоқсанда – 1 қарашадан кешіктірмей осы Қағиданың 27-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген субсидияларды алуға АШТӨ тiзбесiн (бұдан әрi – аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша тiзбе) қалыптастырады және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiне бекiтуге жiбередi.».
35-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ағымдағы жылдың өткен тоқсанынан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмейтін, ал төртінші тоқсанда – тиісті жылдың 10 қарашасынан кешіктірілмейтін мерзімде жергiлiктi жерге барып:».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов

абзац первый подпункта 2) пункта 32 изложить в следующей редакции:
«2) в течение 5 рабочих дней не позднее 1 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, а в четвертом квартале – не позднее 1 ноября формирует и направляет на утверждение акиму района (города областного значения) перечень СХТП на получение субсидий, указанных в подпункте 1) пункта 27 настоящих Правил (далее – перечень по району (городу областного значения).»;
абзац первый подпункта 1) пункта 35 изложить в следующей редакции:
«1) в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за предыдущим кварталом текущего года, а в четвертом квартале – не позднее 10 ноября соответствующего года с выездом на место составляет:».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                             С. Ахметов