Қазақстан Республикасының Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 1668 Қаулысы. Күші жойылды – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 922 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 922 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған өзгерістердің 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағын және қоса беріліп отырған өзгерістердің 2010 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 4-тармағын қоспағанда, осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2012 жылғы
24 желтоқсандағы
№ 1668 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1229 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдар, жабдықтар мен жинақтаушы материалдардың импорты Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес қосылған құн салығынан босатылады.
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы қосылған құн салығынан босату мақсаттары үшін мынадай шарттарды сақтау қажет:
1) Қазақстан Республикасының кеден органына фармацевтикалық немесе медициналық қызметке лицензияның көшірмелерін ұсыну.
2) дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға, медициналық техникаға тіркеу куәлігінің немесе Қазақстан Республикасында шетелдік өкілдік болмаған жағдайда, Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар, медициналық техника, медициналық мақсаттағы бұйымдар үшін - дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік органның Қазақстан Республикасына дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуге келісімінің немесе "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 80-бабының 3-тармағында белгіленген жағдайларда дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік органның Қазақстан Республикасында тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық техниканы, медициналық мақсаттағы бұйымдарды әкелу туралы рұқсатының көшірмелерін ұсыну;
Тауарлар мемлекеттік сатып алу туралы шарттар шеңберінде импортталған жағдайда жоғарыда көрсетілген құжаттардың орнына Қазақстан Республикасындағы фармацевтикалық қызметке немесе медициналық қызметке лицензияның көшірмесін қоспағанда, кеден органдарына тапсырыс беруші мен импортты жүзеге асыратын жеткізуші арасында жасалған шарт ұсынылады.
Тауарлар (материалдар, жабдықтар, шикізат және жинақтаушы материалдар) кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы шығару үшін импортталған жағдайда Қазақстан Республикасының кеден органына фармацевтикалық қызметке лицензияның көшірмесін ұсыну қажет.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 1668. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 922.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 922 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования, за исключением пункта 1 прилагаемых изменений, который вводится в действие с 1 января 2009 года, и пункта 4 прилагаемых изменений, который вводится в действие с 1 июля 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан от
24 декабря 2012 года № 1668
Изменения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
Примечание РЦПИ!
Пункт 1 вводится в действие с 1 января 2009 года.
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1229 "Об утверждении Правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров":
в Правилах освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Импорт лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники освобождается от налога на добавленную стоимость в соответствии с перечнем, утвержденным Правительством Республики Казахстан.
Для целей освобождения импорта лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники от налога на добавленную стоимость необходимо соблюдение следующих условий:
1) представление в таможенный орган Республики Казахстан копии лицензии на фармацевтическую деятельность или медицинскую деятельность;
2) представление копии регистрационного удостоверения на лекарственные средства, изделия медицинского назначения, медицинскую технику или согласования государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники на ввоз в Республику Казахстан лекарственных средств, медицинской техники и изделий медицинского назначения, в случае отсутствия иностранного представительства в Республике Казахстан - для зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, медицинской техники, изделий медицинского назначения, или разрешения государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники о ввозе не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники в случаях, установленных пунктом 3 статьи 80 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
В случае импорта товаров в рамках договоров о государственных закупках вместо вышеуказанных документов, за исключением копии лицензии на фармацевтическую деятельность или медицинскую деятельность в Республике Казахстан, в таможенные органы представляется договор, заключенный между заказчиком и поставщиком, осуществляющим импорт.
В случае импорта товаров (материалов, оборудования, сырья и комплектующих) для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской техники необходимо представление в таможенный орган Республики Казахстан копии лицензии на фармацевтическую деятельность.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Осы Ереженің 3, 4, 5, 6 және 7-тармақтарында көрсетілген Кеден одағының кедендік аумағына әкелетін тауарлар салық жеңілдіктері берілетін мақсаттармен байланысты ғана пайдаланылуы тиіс. Импорттаушы көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдаланған жағдайда кедендік тазарту кезінде төленбеген қосылған құн салығы салық заңнамасына сәйкес бюджетке төленуге тиіс.
Осы Ереженің 5-тармағына көрсетілген Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларды денсаулық сақтау субьектілері Қазақстан Республикасында медициналық немесе фармацевтикалық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияға сәйкес көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыру үшін пайдалануы тиіс.
Импорттаушы көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасында медициналық немесе фармацевтикалық қызметке сәйкес келмейтін мақсатта пайдаланған жағдайда кедендік тазарту кезінде төленбеген қосылған құн салығы салық заңнамасына, сондай-ақ Кеден одағының немесе Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес бюджетке төленуге тиіс.";
көрсетілген Ережеге 2-қосымша алынып тасталсын.
2. "Импортты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілер-субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілер-субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 56 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 8, 24-құжат):
1) тақырыбы және 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Импортты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік-субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушылардың тізбесін бекіту туралы
1. Импортты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды, медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушылардың тізбесі бекітілсін.";

"8. Товары, ввозимые на таможенную территорию Таможенного союза, указанные в пунктах 3, 4, 6 и 7 настоящих Правил, должны использоваться только в тех целях, в связи с которыми предоставлены налоговые льготы. В случае использования импортером указанных товаров в иных целях, налог на добавленную стоимость, не уплаченный при таможенной очистке, подлежит уплате в бюджет в соответствии с налоговым законодательством.
Товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан, указанные в пункте 5 настоящих Правил, должны использоваться субъектами здравоохранения для осуществления медицинской или фармацевтической деятельности в Республике Казахстан в соответствии с лицензиями на осуществление указанных видов деятельности.
В случае использования импортером указанных товаров в целях, не соответствующих медицинской или фармацевтической деятельности в Республике Казахстан, налог на добавленную стоимость, не уплаченный при таможенной очистке таких товаров, подлежит уплате в бюджет в соответствии с налоговым законодательством, а также таможенным законодательством Таможенного союза или Республики Казахстан.";
приложение 2 к указанным Правилам исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 56 "Об утверждении перечня лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 8, ст. 24):
1) заголовок и пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Об утверждении перечня лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость
1. Утвердить перечень лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость.";

2) көрсетілген қаулымен бекітілген импорты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілер-субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілер-субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушы заттардың тізбесі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Сату жөніндегі айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілер-субстанциялардың, сондай-ақ оларды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілер-субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) бұйымдарды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың тізбесін және сату жөніндегі айналымдарды қосылған құн салығынан босатылатын косметологиялық, санаторийлік-курорттық қызметтерді қоспағанда, медициналық (ветеринариялық) қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 ақпандағы № 133 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 10, 55-құжат):
1) тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Cату жөніндегі айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың, сондай-ақ оларды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың тізбесін және сату жөніндегі айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын косметологиялық, санаторийлік-курорттық қызметтерді қоспағанда, медициналық (ветеринариялық) қызметтердің тізбесін бекіту туралы";

2) перечень лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2009 года № 133 "Об утверждении перечня лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, а также материалов и комплектующих для их производства; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость и перечня медицинских (ветеринарных) услуг, за исключением косметологических, санаторно-курортных, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 10, ст. 55):
1) заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении перечня лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, а также материалов и комплектующих для их производства; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость, и перечня медицинских (ветеринарных) услуг, за исключением косметологических, санаторно-курортных, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость";

2) 1-тармақтың 1)тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) cату жөніндегі айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың, сондай-ақ оларды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) бұйымдарды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың тізбесі;";
3) көрсетілген қаулымен бекітілген сату жөніндегі айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілердің-субстанциялардың, сондай-ақ оларды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілерді-субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) бұйымдарды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың тізбесін және сату жөніндегі айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын косметологиялық, санаторийлік-курорттық қызметтерді қоспағанда, медициналық (ветеринариялық) қызметтердің тізбесін осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Кеден одағында тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесін бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1229 және 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 56 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 тамыздағы № 824 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, № 49, 444-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Кеден одағында тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату ережесінде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушылардың импорты Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тізбеге сәйкес қосылған құн салығынан босатылады.
Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағына Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату мақсаттары үшін Қазақстан Республикасының салық органына мынадай құжаттар табыс етіледі:

2) подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) перечень лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, а также материалов и комплектующих для их производства; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость;";
3) перечень лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, а также материалов и комплектующих для их производства; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, обороты по реализации которых освобождаются от налога на добавленную стоимость, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Примечание РЦПИ!
Пункт 4 вводится в действие с 1 июля 2010 года.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2010 года № 824 "Об утверждении Правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в таможенном союзе и внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1229 и от 26 января 2009 года № 56" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 49, ст. 444):
в Правилах освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров в Таможенном союзе, утвержденных указанным постановлением:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Импорт лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники освобождается от налога на добавленную стоимость в соответствии с перечнем, утвержденным Правительством Республики Казахстан.
Для целей освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза необходимо представление в налоговый орган Республики Казахстан следующих документов:

1) фармацевтикалық немесе медициналық қызметке лицензияның көшірмелері;
2) қосылған құн салығынан босатуды пайдалану үшін Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінетін тауарға Кеден одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды бойынша Қазақстан Республикасының кеден органы беретін қорытынды (бұдан әрі-қорытынды);
бұл ретте, егер келісімшартта осындай тауардың бірнеше жеткізілімі көзделсе, онда Кеден одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасының коды бойынша қорытындының түпнұсқасы тек бірінші жеткізу бойынша ұсынылады, ал кейінгі жеткізулер бойынша осындай қорытындының көшірмесі ұсынылады.
Қосылған құн салығын төлеуден босатуды пайдалану мақсатында қорытындыны алу үшін Қазақстан Республикасының кеден органына мынадай ақпарат ұсынылады:
толық фирмалық атауы, тауарларды КО СЭҚ ТН-нің нақты кіші субпозициясына бір мәнді жатқызуға мүмкіндік беретін тауарлардың негізгі техникалық, коммерциялық сипаттамалары. Қажет болған жағдайда қорытынды қабылдау үшін фотосуреттер, суреттер, сызбалар, бұйымдардың паспорттары, тауарлардың сынамалары және үлгілері және басқа құжаттар ұсынылады;
жоғарыда көрсетілген құжаттардан басқа мынадай шарттарды сақтау қажет:
дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға, медициналық техникаға тіркеу куәлігінің немесе Қазақстан Республикасында шетелдік өкілдік болмаған жағдайда, Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар, медициналық техника, медициналық мақсаттағы бұйымдар үшін - Қазақстан Республикасына дәрілік заттарды, медициналық техника мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды әкелуге дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік орган келісімінің немесе "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 80-бабының 3-тармағында белгіленген жағдайларда Қазақстан Республикасында тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелу туралы дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік орган рұқсатының көшірмелерін ұсыну.
Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың шеңберінде импортталған жағдайда жоғарыда көрсетілген құжаттардың орнына Қазақстан Республикасының салық органына:

1) копии лицензии на фармацевтическую деятельность или медицинскую деятельность;
2) заключения по коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза на товар, ввозимый на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза (далее - заключение), выдаваемого таможенным органом Республики Казахстан для применения освобождения от уплаты налога на добавленную стоимость;
при этом, в случае, если контрактом предусмотрено несколько поставок такого товара, то оригинал заключения по коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза представляется только по первой поставке, а по последующим поставкам представляется копия такого заключения.
Для получения заключения, выдаваемого для применения освобождения от уплаты налога на добавленную стоимость, в таможенный орган Республики Казахстан представляется следующая информация:
полное фирменное наименование, основные технические, коммерческие характеристики товаров, позволяющие однозначно отнести товар к конкретной товарной подсубпозиции ТН ВЭД ТС. При необходимости представляются фотографии, рисунки, чертежи, паспорта изделий, пробы и образцы товаров и другие документы для принятия заключения;
кроме вышеперечисленных документов необходимо соблюдение следующих условий:
представление копии регистрационного удостоверения на лекарственные средства, изделия медицинского назначения, медицинскую технику или согласования государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники на ввоз в Республику Казахстан лекарственных средств, медицинской техники и изделий медицинского назначения, в случае отсутствия иностранного представительства в Республике Казахстан - для зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, медицинской техники, изделий медицинского назначения, или разрешения государственного органа в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники о ввозе не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники в случаях, установленных пунктом 3 статьи 80 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
В случае импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза в рамках договоров о государственных закупках вместо указанных выше документом и налоговые органы Республики Казахстан представляются:

1) Қазақстан Республикасында фармацевтикалық немесе медициналық қызметке лицензияның көшірмелерін;
2) қосылған құн салығын төлеуден босатуды пайдалану үшін Қазақстан Республикасының кеден органы беретін қорытындыны;
3) Тапсырыс беруші мен импортты жүзеге асыратын жеткізуші арасында жасалған шартты ұсынады.
Тауарлар (материалдар, жабдықтар, шикізат және жинақтаушылар) Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық техниканы қоса алғанда, медициналық мақсаттағы бұйымдар шығару үшін импортталған жағдайда Қазақстан Республикасының салық органына мынадай құжаттарды:

1) копии лицензии на фармацевтическую деятельность или медицинскую деятельность в Республике Казахстан;
2) заключение, выдаваемое таможенным органом Республики Казахстан для применения освобождения от уплаты налога на добавленную стоимость;
3) договор, заключенный между заказчиком и поставщиком,
осуществляющим импорт.
В случае импорта товаров (материалов, оборудования, сырья и комплектующих) для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской техники на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза необходимо представление в налоговый орган Республики Казахстан:

1) фармацевтикалық қызметке лицензияның көшірмелерін;
2) қосылған құн салығын төлеуден босатуды пайдалану үшін Қазақстан Республикасының кеден органы беретін қорытындыны ұсыну қажет.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы Ереженің 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, және 10-тармақтарында көрсетілген Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінетін тауарлар босатуды беруге байланысты мақсаттарға ғана пайдаланылуы тиіс. Импорттаушы көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарға пайдаланған жағдайда мұндай тауарлардың импорты бойынша төленбеген қосылған құн салығы салық заңнамасына сәйкес бюджетке төленуге тиіс.
Осы Ереженің 7-тармағында көрсетілген Қазақстан Республикасының аумағына Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінетін тауарларды денсаулық сақтау субьектілері Қазақстан Республикасында медициналық немесе фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру үшін көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыруға арналған лицензияға пайдалануы тиіс.
Импорттаушы көрсетілген тауарларды қазақстан Республикасындағы медициналық немесе фармацевтикалық қызметке сәйкес келмейтін мақсатта пайдаланған жағдайда мұндай тауарлардың импорты бойынша төленбеген қосылған құн салық заңнамасына сәйкес бюджетке төленуге тиіс.".
Осы Ережеге 3-қосымша алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1668 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 26 қаңтардағы
№ 56 қаулысымен
бекітілген
Импорты қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың, кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды, медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдарды шығаруға арналған материалдардың, жабдықтар мен жинақтаушылардың тізбесі
КО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы

1) копии лицензии на фармацевтическую деятельность;
2) заключения, выдаваемого таможенным органом Республики Казахстан для применения освобождения от уплаты налога на добавленную стоимость.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза, указанные в пунктах 3, 4, 5, 6, 8, 9 и 10 настоящих Правил, должны использоваться только в тех целях, в связи с которыми предоставлено освобождение. В случае использования импортером указанных товаров в иных целях, налог на добавленную стоимость, не уплаченный по импорту таких товаров, подлежит уплате в бюджет в соответствии с налоговым законодательством".
Товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза, указанные в пункте 7 настоящих Правил, должны использоваться субъектами здравоохранения для осуществления фармацевтической или медицинской деятельности в Республике Казахстан в соответствии с лицензиями на осуществление указанных видов деятельности.
В случае использования импортером указанных товаров в целях, не соответствующих медицинской или фармацевтической деятельности в Республике Казахстан, налог на добавленную стоимость, не уплаченный по импорту таких товаров, подлежит уплате в бюджет в соответствии с налоговым законодательством.";
приложение 3 к указанным Правилам исключить.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 1668
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 января 2009 года № 56
Перечень лекарственных средств любых форм, в том числе
лекарственных субстанций; изделий медицинского (ветеринарного)
назначения, включая протезно-ортопедические изделия,
сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники;
материалов, оборудования и комплектующих для производства
лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных
субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения,
включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской
(ветеринарной) техники, импорт которых освобождается от налога
на добавленную стоимость
Код ТН ВЭД ТС
Наименование товара

0206 10 100 0,
0206 22 000 1,
0206 29 100 0,
0206 30 000 1,
0206 30 000 3,
0206 41 000 1,
0206 49 000 1,
0206 80 100 0,
0206 90 100 0
ірі қара малдың, шошқаның, қойдың, ешкінің, жылқының, есектің, қашырдың немесе лошактың фармацевтика өнімдерін шығару кезінде пайдаланылатын жаңадан сойылған, салқындатылған немесе тоңазытылған тағамдық қосымша өнімдер
0507 90 000 0-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын маралдың мүйізі ғана
1108-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын бидай, жүгері, картоп крахмалы, инулин
1211-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын жас күйіндегі немесе кептірілген, бүтін немесе ұсақталған, жармаланған немесе ұнтақталған өсімдіктер ғана, олардың жекелеген бөліктері (тұқымы мен жемісін қоса алғанда)
1302-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өсімдік шырындары мен сығындылары, агар-агар, пектиндер ғана

0206 10 100 0,
0206 22 000 1,
0206 29 100 0,
0206 30 000 1,
0206 30 000 3,
0206 41 000 1,
0206 49 000 1,
0206 80 100 0,
0206 90 100 0
пищевые субпродукты крупного рогатого скота, свиней, овец,
коз, лошадей, ослов, мулов или лошаков, свежие,
охлажденные или мороженные, используемые при производстве
фармацевтической продукции
из 0507 90 000 0
только рога марала, используемые при производстве
фармацевтической продукции
из 1108
крахмал пшеничный, кукурузный, картофельный, инулин,
используемый при производстве фармацевтической продукции
из 1211
только растения, их отдельные части (включая семена и
плоды), свежие или сушеные, целые или измельченные,
дробленые или молотые, используемые при производстве
фармацевтической продукции
из 1302
только соки и экстракты растительные, агар-агар, пектины,
используемые при производстве фармацевтической продукции

1504 20-дан
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын балық майы, май және олардың фракциясы, балық бауырынан алынатын майдан басқа
1505 00-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шайыр
1515-тен
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өсімдік майлары және олардың фракциялары ғана
1520 00 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын глицерин
1702-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қатты күйіндегі химиялық таза лактоза, мальтоза, глюкоза және фруктозаны қоса алғанда, басқа да сахаралар
1704 90 550 0
аурулардың алдын алуға және емдеуге арналған тамақ аурулары пастилкалары және жөтел таблеткалары
1804 00 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын какао-майы, какао-тоң майы
2106 90 980 3-тен
аурулардың алдын алуға және емдеуге арналған тағамға теңгеріммен қосуға арналған дәрумендер мен минералдық заттардың қоспалары
2207 10 000 0-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын, 80 айн. % немесе одан жоғары спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті
2501-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын таза натрий хлориді, құрамында теңіз суы бар дәрілік препараттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар
2520 10 000 0
стоматологияда және протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын керіш, ангидрит
2526 20 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын жармаланған немесе ұнтақталған тальк
2712 10 900 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын өзге мұнай вазелині
2712 20
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын құрамында кемінде 0,75 мас. % май бар парафин
28-топтан
бейорганикалық химия өнімдері; фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қымбат бағалы металдардың, топырақта сирек кездесетін металдардың, радиоактивті элементтердің немесе изотоптардың бейорганикалық немесе органикалық қосылыстары және тазартылған, кондуктометрлік су және медициналық мақсатта пайдаланылатын осыған ұқсас таза су.
29-топтан
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи немесе синтезделген органикалық химиялық қосылыстар; стерилизаторларда қолдануға арналған
30-топ
фармацевтикалық өнім
3102 10 100 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын сусыз құрғақ өнімге есептегенде 45 мас. % астам азоттан тұратын зәрлік
3203 00-тен
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар (жануар көмірінен басқа бояғыш сірінділерді қоса алғанда); фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын осы топқа 3-ескертуде көрсетілген өсімдік немесе жануар тектес бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар
3204-тен
айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы синтетикалық органикалық бояғыш заттар; осы топқа 3-ескертуде көрсетілген синтетикалық органикалық бояғыш заттар негізінде дайындалған препараттар; фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын айқындалған немесе айқындалмаған химиялық құрамдағы оптикалық ақтағыштар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын синтетикалық органикалық өнімдер
3208-ден
синтетикалық полимерлер немесе химиялық түрлендірілген табиғи полимерлер негізінде жасалған, диспергирленген немесе сусыз ортада ерітілген (эмальдар және политурларды қоса алғандағы) бояулар және лактар; осы топқа 4-ескертуде көрсетілген фармацевтикалық және медициналық өнімдерді таңбалау және шығару кезінде пайдаланылатын ерітінділер
3215-тен
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын полиграфиялық бояу, жазуға немесе сурет салуға арналған сия немесе тушь және өзге де қоюландырылған, немесе қоюландырылмаған қатты немесе қатты емес, өзге де бояулар
3301-ден
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын эфир майлары

из 1504 20
рыбий жир, масло и их фракции, кроме жира из печени рыб,
используемые при производстве фармацевтической продукции
из 1505 00
жиропот, используемый при производстве фармацевтической
продукции
из 1515
только растительные масла и их фракции, используемые при
производстве фармацевтической продукции
1520 00 000 0
глицерин, используемый при производстве фармацевтической
продукции
из 1702
прочие сахара, включая химически чистые лактозу, мальтозу,
глюкозу и фруктозу, в твердом состоянии, используемые при
производстве фармацевтической продукции
1704 90 550 0
пастилки от боли в горле и таблетки от кашля, используемые
для профилактики и лечения заболеваний
1804 00 000 0
какао-масло, какао-жир, используемые при производстве
фармацевтической продукции
из 2106 90 980 3
смеси витаминов и минеральных веществ, предназначенные для
сбалансированного дополнения к питанию, используемые для
профилактики и лечения заболеваний
из 2207 10 000 0
спирт этиловый неденатурированный с концентрацией спирта
80 об. % или более, используемый при производстве
фармацевтической продукции
из 2501
хлорид натрия чистый, используемый при производстве
фармацевтической продукции, лекарственные препараты и
изделия медицинского назначения, содержащие морскую воду
2520 10 000 0
гипс, ангидрит, используемые в стоматологии и при
производстве протезно-ортопедических изделий
2526 20 000 0
тальк дробленый или молотый, используемый при производстве
фармацевтической продукции
2712 10 900 0
вазелин нефтяной прочий, используемый при производстве
фармацевтической продукции
2712 20
парафин с содержанием масел менее 0,75 мас. %,
используемый при производстве фармацевтической продукции
из группы 28
продукты неорганической химии; соединения неорганические
или органические драгоценных металлов, редкоземельных
металлов, радиоактивных элементов или изотопов,
используемые при производстве фармацевтической и
медицинской продукции, и дистиллированная,
кондуктометрическая вода и вода аналогичной чистоты,
используемая для медицинских целей
из группы 29
органические химические соединения, природные или
синтезированные, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции; для применения в стерилизаторах
группа 30
фармацевтическая продукция
3102 10 100 0
мочевина, содержащая более 45 мас. % азота в пересчете на
сухой безводный продукт, используемая при производстве
фармацевтической продукции
из 3203 00
красящие вещества растительного или животного
происхождения (включая красящие экстракты, кроме животного
угля), определенного или неопределенного химического
состава; препараты, изготовленные на основе красящих
веществ растительного или животного происхождения,
указанные в примечании 3 к данной группе, используемые при
производстве фармацевтической и медицинской продукции
из 3204
органические красящие вещества синтетические,
определенного или неопределенного химического состава;
препараты, изготовленные на основе синтетических
органических красящих веществ, указанные в примечании 3 к
данной группе; синтетические органические продукты,
используемые в качестве оптических отбеливателей или
люминофоров, определенного или неопределенного химического
состава, используемые при производстве фармацевтической и
медицинской продукции
из 3208
краски и лаки (включая эмали и политуры) на основе
синтетических полимеров или химически модифицированных
природных полимеров, диспергированные или растворенные в
неводной среде; растворы, указанные в примечании 4 к
данной группе, используемые при маркировке в производстве
фармацевтической и медицинской продукции
из 3215
краска полиграфическая, чернила или тушь для письма или
рисования и прочие чернила, концентрированные или
неконцентрированные, твердые или нетвердые прочие,
используемые при маркировке в производстве
фармацевтической и медицинской продукции
из 3301
эфирные масла, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции

3305 10 000 0-ден
Қазақстан Республикасында дәрілік заттар ретінде тіркелген, медициналық мақсатта қолданылатын сусабындар;
3307-ден
құрамында теңіз және еріген сулар қоспасы бар дәрілік препараттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар көру линзаларын немесе көз протездерін сақтауға арналған ерітінділер;
3405-тен
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланылатын 3404 тауар позициясының балауыздан басқа тазалау пасталары және ұнтақтары және ұқсас құралдар (соның ішінде қағаз, мақта, киіз немесе биязы киіз, мата емес материалдар, сол құралдар сіңдірілген борпақ пластмасса немесе борпақ резина)
3407 00 000-ден
тек "тіс дәрілік балауыз" немесе тіс қалыбын алуға арналған құрамдар, тіс дәрігерлік мақсатқа арналған керіш (кальцилеген керіш немесе кальций сульфаты) негізінде дайындалған өзге де құрамдар
3502-ден
альбуминдер (соның ішінде құрғақ затқа есептегенде іркіт ақуызының салмағы 80% артық екі немесе одан да көп іркіт ақуызының тұнбасын қоса алғанда), альбуминаттар және фармацевтикалық өнімін өндіру кезінде пайдаланатын басқа да альбумин туындылары
3503 00-тен
медициналық мақсатта және фармацевтикалық өнімін шығару кезінде пайдаланылатын желімтек және оның туындылары; желімтікті қатты капсулалар
3505 10-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын декстриндер, өзге түрлендірілген крахмалдар
3506-дан
медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланатын желім каучук негізінде жасалған балқытылған желім және өзге де дайын адгезивтер;
3507-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын басқа жерде аталмаған ферменттер, ферменттік препараттар
3701 -ден
медициналық, стоматологиялық немесе ветеринариялық мақсаттарға пайдаланылатын қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған жайпақ рентгендік фотопластинкалар мен фотоүлдірлер
3702 10 000 0
медициналық, стоматологиялық немесе ветеринариялық мақсаттарға пайдаланылатын қағаздан, қатырма қағаздан немесе тоқыма материалдарынан басқа, кез келген материалдан жасалған орамалардағы рентгендік фотоүлдірлер
3707-ден
фотохимикаттар (лактар, желімдер, адгезивтер және ұқсас құралдардан басқа); фотографиялық мақсаттарда пайдаланылатын араластырылмаған өнімдер, өлшенген дозада немесе медициналық, стоматологиялық немесе ветеринарлық мақсаттарда пайдалануға дайын күйдегі бөлшектік саудаға арнап қапталып ұсынылғандар
3802 10 000 0-ден
медициналық мақсатта пайдаланылатын активтендірілген көмір
3807 00 100 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын ағаштың қара майы
3821 00 000 0
медициналық мақсаттарда пайдаланатын микроорганизмдер (вирустар және соған ұқсастарды қоса) немесе өсімдік, адам немесе жануарлар жасушаларының өмір сүру қызметін өсіруге немесе қолдауға арналған дайын дақылды орталар

из 3305 10 000 0
шампуни, применяемые в медицинских целях,
зарегистрированные в Республике Казахстан в качестве
лекарственного средства
из 3307
лекарственные препараты и изделия медицинского назначения,
содержащие смесь морской и пресной воды, растворы для
хранения контактных линз или глазных протезов
из 3405
чистящие пасты и порошки и аналогичные средства (в том
числе бумага, вата, войлок или фетр, нетканые материалы,
пористые пластмассы или пористая резина, пропитанные или
покрытые такими средствами), кроме восков товарной позиции
3404, используемые при производстве очковых линз
из 3407 00 000
только "зубоврачебный воск" или составы для получения
слепков зубов, составы для зубоврачебных целей прочие на
основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата
кальция)
из 3502
альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных
белков, содержащих более 80 мас.% сывороточных белков в
пересчете на сухое вещество), альбуминаты и прочие
производные альбумина, используемые при производстве
фармацевтической продукции
из 3503 00
желатин и его производные, капсулы желатиновые твердые,
используемые для медицинских целей и при производстве
фармацевтической продукции
из 3505 10
декстрины, прочие модифицированные крахмалы, используемые
при производстве фармацевтической продукции
из 3506
клей, клей плавильный на основе каучука и прочие готовые
адгезивы, используемые при производстве медицинской
продукции
из 3507
ферменты, ферментные препараты, в другом месте непоименованные, используемые при производстве
фармацевтической продукции
из 3701
рентгеновские фотопластинки и фотопленки плоские из любых
материалов, кроме бумаги, картона или текстильных
материалов, используемые для медицинских,
стоматологических или ветеринарных целей
3702 10 000 0
рентгеновские фотопленки в рулонах из любых материалов,
кроме бумаги, картона или текстильных материалов, для
медицинских, стоматологических или ветеринарных целей
из 3707
фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных
препаратов); продукты несмешанные, используемые для
фотографических целей, представленные в отмеренных дозах
или упакованные для розничной продажи в готовом к
использованию виде для медицинских, стоматологических или
ветеринарных целей
из 3802 10 000 0
уголь активированный, используемый в медицинских целях
3807 00 100 0
деготь древесный, используемый при производстве
фармацевтической и медицинской продукции
3821 00 000 0
среды культуральные, готовые для выращивания или
поддержания жизнедеятельности микроорганизмов (включая
вирусы и подобные) или клеток растений, человека или
животных, используемые в медицинских целях

3822 00 000 0
3202 немесе 3006-тауар позициясындағы тауарлардан басқа, ұлтанды диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, ұлтанды немесе ұлтансыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер; медициналық мақсаттарда пайдаланатын сертификатталған этолон материалдары
3824 90 610 0,
3824 90 620 0,
3824 90 640 0
Фармакологияда немесе хирургияда қолданылатын өнімдер және құрамдар
39 топтан
медициналық, стоматологиялық немесе ветеринариялық мақсатта, сондай-ақ дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық техниканы шығару үшін пайдаланатын пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар

3822 00 000 0
реагенты диагностические или лабораторные на подложке,
готовые диагностические или лабораторные реагенты на
подложке или без нее, кроме товаров товарных позиций 3002
или 3006; сертифицированные эталонные материалы,
используемые в медицинских целях
3824 90 610 0,
3824 90 620 0,
3824 90 640 0
продукты и составы, применяющиеся в фармакологии или
хирургии
из группы 39
пластмассы и изделия из них, используемые в медицинских,
стоматологических или ветеринарных целях, а также для
производства лекарственных средств, изделий медицинского
назначения и медицинской техники

4001 10 000 0-ден
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, вулканизацияланған немесе вулканизацияланбаған каучук латексі
4001 22 000 0-ден
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын табиғи, техникалық мамандандырылған (ТSNR) каучук
4005 10 000 0-ден
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын техникалық көміртегімен немесе кремний диоксидімен, эластометрмен толтырылған резеңке қоспасы
4006 90 000 0-ден
басқа нысандар (мысалы, темірлер, құбырлар және бейінді түрлер) және үрленбеген резина бұйымдар (мысалы, дискілер мен сақиналар)
- фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын басқалары
4008-ден
протездік-ортопедиялық бұйымдарды жасау кезінде пайдаланатын қатты резеңкеден басқа, пластиналар, қаңылтырлар, жолақтар немесе таспалар, шыбықшалар және вулкандалған резеңкеден жасалған қалыптық профильдер
4010-ден
медициналық және фармацевтикалық өнеркәсіпте пайдаланатын вулкандалған резеңкеден жасалған конвейерлі таспалар немесе жетекті қайыстар немесе бельтинг
4014-тен
қатты резеңкеден басқа вулканизацияланған резеңкеден немесе оларсыз жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар; фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын қатты резеңкеден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған тығындар; медициналық мақсатта пайдаланылатын резеңке жылытқыштар, бүріккіштер, оттекті жастықтар, көз пипеткалары, мұрынға арналған аспираторлар, сүтсорғыштар, балаларға арналған тіс дөңгелектері, Эсмарх ыдысы, қан тоқтатқыш жгут, Мартенс бинті және т.б., емізіктердің бірнеше түрлері және балаларға арналған ұқсас бұйымдар; вулканизацияланған резеңкеден жасалған контрацептивтер;
4015 11 000 0,
4015 19 000 0-ден
4015 90 000 0-ден
медициналық мақсаттарға арналған киімдер және оның керек-жарақтары, вулканизациялған резеңкеден жасалған хирургиялық және қарауға арналған, зарарсыздандырылған және зарарсыздандырылмаған медициналық қолғаптар, неопреннен жасалған белдіктер мен таңғыштар
4016-дан
Фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланатын вулкандалған резеңкеден жасалған бұйымдар
4104-тен
протездік-ортопедиялық бұйымдарды жасау кезінде пайдаланылатын ірі қара малдың немесе жылқы тұқымдас малдың немесе терісінен жасалған жүнсіз тықыр былғары
4803 00-ден
медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланатын орамдағы целлюлоза талшығынан жасалған кенеп;
4804-тен
4802, немесе 4803 тауар позициясында көрсетілгеннен өзге, фармацевтикалық және медициналық, мақсаттарда қолданылатын ағартылмаған крафт-қағаз және крафт-картон орамада немесе парақталған
4811-ден
4803, 1809 немесе 4810 тауар позициясының тауарларынан басқа медициналық, фармацевтикалық мақсатта, сондай-ақ медициналық және фармацевтикалық өнімді шығару үшін пайдаланатын беті боялған немесе әшекейлеген немесе орамада не кез келген тікбұрышты (соның ішінде квадратты) парақтарда басылған қағаз, қатырма қағаз, целлюлозды мақта және қапталған, сіңдірілген, ламинирленген целлюлозды талшықтан жасалатын кенеп

из 4001 10 000 0
латекс каучуковый натуральный, подвулканизованный или
неподвулканизованный, используемый при производстве
фармацевтической и медицинской продукции
из 4001 22 000 0
каучук натуральный, технически специфицированный (TSNR),
используемый при производстве фармацевтической и
медицинской продукции
из 4005 10 000 0
резиновая смесь, наполненная техническим углеродом, или
диоксидом кремния, эластомер, используемые при
производстве фармацевтической и медицинской продукции
из 4006 90 000 0
прочие формы (например, прутки, трубы и профили фасонные)
и изделия (например, диски и кольца) из невулканизованной
резины — прочие, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции
из 4008
пластины, листы, полосы или ленты, прутки и профили,
фасонные из вулканизованной резины, кроме твердой резины,
используемые при производстве протезно-ортопедических
изделий
из 4010
ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из
вулканизованной резины, используемые в фармацевтической и
медицинской промышленности
из 4014
изделия гигиенические или фармацевтические из
вулканизированной резины, кроме твердой резины или без
них: пробки из вулканизированной резины, кроме твердой
резины, используемые при производстве фармацевтической и
медицинской продукции; резиновые грелки, спринцовки,
кислородные подушки, глазные пипетки, аспираторы для носа,
молокоотсосы, детские зубные кольца, кружка Эсмарха, жгут
кровоостанавливающий, бинт Мартенса, и т.д. используемые в
медицинских целях, различные типы сосок и аналогичные
изделия для детей, контрацептивы из вулканизированной
резины
4015 11 000 0,
из 4015 19 000 0,
из 4015 90 000 0
одежда и ее принадлежности, перчатки медицинские,
хирургические и смотровые, стерильные и нестерильные из
вулканизированной резины, пояса и повязки из неопрена для
медицинских целей
из 4016
изделия из вулканизированной резины, используемые при
производстве фармацевтической и медицинской продукции
из 4104
кожа из шкур крупного рогатого скота или животных
семейства лошадиных без волосяного покрова, используемая
при производстве протезно-ортопедических изделий
из 4803 00
полотно из целлюлозных волокон в рулонах, используемое при
производстве медицинской продукции
из 4804
крафт-бумага и крафт-картон немелованные в рулонах или
листах, кроме указанных в товарных позициях 4802 или 4803,
используемые при изготовлении фармацевтической и
медицинской продукции
из 4811
бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных
волокон с покрытием, пропитанные ламинированные с
окрашенной или декорированной поверхностью или
напечатанные, в рулонах или прямоугольных (включая
квадратные) листах любого размера, кроме товаров товарных
позиций 4803, 4809 или 4810, используемые в медицинских,
фармацевтических целях, а также для производства
фармацевтической и медицинской продукции

4818 90 100 0
бөлшек саудада сату үшін оралмаған хирургиялық және медициналық мақсатта қолданылатын бұйымдар
4819 10 000 0
Фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын гофраланған қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған жәшіктер мен қораптар
4821
Фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын жазба белгілері мен затбелгілер
4823 90-ден
Фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын орамдағы қағаз

4818 90 100 0
изделия, применяемые в хирургических и медицинских целях,
не расфасованные для розничной продажи
4819 10 000 0
ящики и коробки из гофрированной бумаги или картона,
используемые при производстве фармацевтической и
медицинской продукции
4821
ярлыки и этикетки, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции
из 4823 90
бумага в рулонах, используемая при производстве
фармацевтической и медицинской продукции

5208 11 100 0
5208 21 100 0
бинттер, таңу материалдары мен медициналық дәке дайындауға арналған бетінің тығыздығы кемінде 200 г/м2 аспайтын құрамында 85% мас. немесе одан көп мақта талшықтарынан тұратын мақта маталар
5603-тен
Фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын химиялық жіптерден жасалған матадан жасалмаған материал
5604-тен
Фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, матамен қапталған резеңке жіп және бау; 5404 немесе 5405 тауар позициясымен бірдей, сіңдірілген, қапталған немесе резеңке немесе пластмасса қабы бар жалпақ мата жіптер
6108 21 000 0-ден
медициналық қолдануға арналған трусилер
6115 10 100 0,

5208 11 100 0
5208 21 100 0
ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас. % или более
хлопковых волокон, с поверхностной плотностью не более 200
г/м для изготовления бинтов, перевязочных материалов и
медицинской марли
из 5603
нетканый материал из химических нитей, используемый при
производстве фармацевтической и медицинской продукции
из 5604
резиновые нить и шнур с текстильным покрытием; текстильные
нити, плоские и аналогичные нити товарной позиции 5404 или
5405, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из
резины или пластмассы, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции
из 6108 21 000 0
трусы для медицинского применения
6115 10 100 0,

6115 10 900 1,
6115 10 900 2
көктамырдың кеңеюінен зардап шегетіндерге арналған синтетикалық жіптен тоқылған шұлықтар, колготкалар, гольфтер
6212-тен
медициналық мақсаттарға арналған төстартқыштар, белдіктер, корсеттер, таңғыштар және ұқсас бұйымдар, және олардың машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма немесе тоқыма емес бөліктері
6307-ден
киімнің пішілген үлгісін қоса алғанда өзге де дайын бұйымдар, фармацевтикалық және медициналық өнім шығару кезінде, сондай-ақ медицинада пайдаланылатын қан тоқтатқыш бау, медициналық маскалар, бахилалар, белдіктер, корсеттер, медициналық мақсаттағы арқа түзеткіштері, омыртқаның мойын бөлігіне арналған медициналық бекіткіштер, хирургияда аяқ-қолды бір қалыпты ұстауға арналған медициналық таңғыштар сияқты тоқыма материалдарынан
жасалған бұйымдар
6602 00 0000-ден
мүгедектер мен жарақаты бар адамдарға арналған арнайы таяқтар
6804-тен
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланатын, қайрағыш тастар, тегістегіш дөңгелектер және тегістеуге, қайрауға жылтыратуға, келтіруге немесе кесуге арналған тірек конструкциясы жоқ ұқсас бұйымдар, қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастар және олардың агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден жасалған немесе жиынтығында басқа да материалдардың бөлшектері бар немесе осы бөлшектер жоқ керамикадан жасалған тастар
6805-тен
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланатын табиғи немесе жасанды түйіршікті ұнтақ немесе қағаз, мата, қатырма қағаз немесе өзге негізінде жасалған дән
6909-дан
медицинада пайдаланылатын зертханалық, химиялық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар
7001 00 910 0
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді жасау және шығару кезінде қолданылатын оптикалық шыны
7005 10 800 0-ден
рентген сәулелерінен қорғауға арналған рентген әйнегі
7010 10 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шыныдан жасалған ампулалар
7010 20 000 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын тығындар, қақпақтар және басқа ұқсас бұйымдар
7010 90 710 0,
7010 90 790 0
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын бөтелкелер, сауыттар, банкалар, ампулалар және басқа шыны ыдыстар
7015-тен
көруді түзететін немесе түзетпейтін көзілдіріктерге арналған майысқан, тереңдетіп иілген шынылар немесе осыған ұқсас өңделмеген оптикалық шынылар; фармацевтикалық және медициналық өнімдерді дайындау және шығару кезінде қолданылатын тұтас шынылық сфералар және олардың көрсетілген шыныларды дайындауға арналған сегменттері
7017-ден
зертханалық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған шыны ыдыстар
7311 00-ден
медициналық техникада, медициналық мақсаттағы бұйымдарда, сондай-ақ фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығаруда пайдаланылатын қара металдан жасалған сығылған немесе сұйытылған газға арналған ыдыс және емдік газбен қамту жүйесінің жабдығы

6115 10 900 1,
6115 10 900 2
чулки, колготки, гольфы из синтетических нитей для
страдающих варикозным расширением вен
из 6212
бюстгальтеры, пояса, корсеты, подвязки и аналогичные
изделия, и их части трикотажные машинного или ручного
вязания или нетрикотажные для медицинских целей
из 6307
готовые изделия прочие, включая выкройки одежды, изделия
из текстильного материала, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции, а также в
медицине, такие как жгут кровоостанавливающий, маски
медицинские, бахилы, пояса, корсеты, корректоры осанки
медицинскою назначения, фиксаторы медицинские для шейного
отдела позвоночника, повязки поддерживающие медицинские
для фиксации конечностей в хирургии
из 6602 00 0000
трости, специально предназначенные для инвалидов и людей,
имеющих увечья
из 68 04
камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия
без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки,
заточки, полировки, подгонки или резания, камни для ручной
заточки или полировки и их части из природного камня,
агломерированных природных или искусственных абразивов или
керамики, в сборе с деталями из других материалов или без
этих деталей, используемые при производстве очковых линз
из 6805
природный или искусственный абразивный порошок или зерно
на тканой, бумажной, картонной или иной основе,
используемые при производстве очковых линз
из 6909
изделия керамические для лабораторных, химических целей,
используемые в медицине
7001 00 910 0
оптическое стекло, применяемое при изготовлении и
производстве фармацевтической и медицинской продукции
из 7005 10 800 0
рентгеновское стекло для защиты от рентгеновского
излучения
7010 10 000 0
ампулы стеклянные, применяемые при производстве
фармацевтической продукции
7010 20 000 0
пробки, крышки и прочие аналогичные изделия из стекла,
используемые при производстве фармацевтической продукции
7010 90 710 0,
7010 90 790 0
бутыли, флаконы, банки, ампулы и прочие стеклянные
емкости, используемые при производстве фармацевтической
продукции
из 7015
стекла для корректирующих или не корректирующих зрение
очков, изогнутые, вогнутые с углублением или подобные
стекла, оптически не обработанные; полые стеклянные сферы
и их сегменты для изготовления указанных стекол,
применяемые при изготовлении и производстве
фармацевтической и медицинской продукции
из 7017
посуда стеклянная для лабораторных или фармацевтических
целей
из 7311 00
емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных
металлов и оборудования системы лечебного газоснабжения,
используемые в медицинской технике, изделиях медицинского
назначения, а также производстве фармацевтической и
медицинской продукции

7319 90 900 0-ден
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығаруда пайдаланатын басқа да инелер
7326 90 980 9-дан
медициналық мақсатта пайдаланылатын зарарсыздандырылған қораптар және ұқсас бұйымдар
74 топтан
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, медицинада емдік газдармен қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын тазартылған мыстан жасалған құбырлар, түтіктер және құбырларға арналған фитингтер
7604-тен
медициналық техниканы, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және
емдік газбен емдеу жүйесі жабдықтарын шығару кезінде пайдаланылатын шыбықтары мен алюминий профильдер
7607-ден
дәрілік заттарды өндіру кезінде блистерге қаптамалау үшін қалыңдығы (негізін қоспағанда) 0,2 мм артық емес алюминий фольга (негізсіз немесе қағаз, қатырма қағаз, пластмасса немесе өзге де ұқсас материал негізінде)
7612 10 000 0
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын алюминийден жасалған деформацияға ұшырайтын түтікті ыдыстар (тубалар)
7612 90 200 0-ден
фармацевтикалық өнімді шығару үшін пайдаланылатын аэрозольді орамдардағы алюминийден жасалған басқа ыдыстар
7613 00 000 0-ден
фармацевтикалық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын, сығылған газдарға арналған алюминий ыдыстар
7804-тен
ионды сәуледен қорғау үшін медицинада пайдаланылатын қорғасын парақтар, кесінділер немесе таспалар мен фольгалар
8001 20 000 0-ден
линзаларды оқшаулауға арналған оңай балқитын металл (Вуд қоспасы);
8207-ден
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын металды сымдауға немесе бөлуге арналған фильерлерді қоса алғанда қол құралдарына арналған механикалық жетегімен немесе онсыз немесе станоктарға арналған (мысалы нығыздау, қалыптау, кесу, шабу, бұранданы кесу, бұрғылау, қайрау, тарту, жоңғылау, токарлық өңдеу немесе бұрау) ауысымдық жұмыс құралдары
8309 90-ден
фармацевтикалық өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын жасалған тығындағыш қақпақтар;
8405 10 000 9-дан
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина
өнеркәсібінде пайдаланылатын тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз газ генераторлары немесе сулы газ генераторлары; тазарту құрылғыларымен немесе оларсыз ацетилендік газ генераторлары және осыған ұқсас газ генераторлары, (медицинаға арналған оттегі
генераторлары)
8413-тен
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланылатын шығыс өлшеуіштер бар немесе жоқ сұйықтық сорғылары
8414-тен
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық және медициналық өнеркәсіпте пайдаланылатын ауа немесе вакуумды сорғыштар, ауа немесе газ компрессорлары мен желдеткіштер; желдеткіші бар, сүзгіштері бар немесе сүзгішсіз желдеткіші немесе рецикуляциялық сору қалпақтары немесе желдеткіші бар шкафтар

из 7319 90 900 0
прочие иглы, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции
из 7326 90 980 9
стерилизационные коробки и аналогичные изделия,
используемые в медицинских целях
из группы 74
трубы, трубки и фитинги для труб из рафинированной меди,
используемые в медицине для обеспечения лечебными газами,
в медицинских целях и (или) при производстве
фармацевтической и медицинской продукции
из 7604
прутки и профили алюминиевые, используемые при
производстве медицинской техники, изделий медицинского
назначения и оборудования систем лечебного газоснабжения
из 7607
фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги,
картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной
(не считая основы) не более 0,2 мм, используемая при
производстве лекарственных средств для упаковки их в
блистер
7612 10 000 0
емкости, деформируемые трубчатые из алюминия (тубы),
используемые при производстве фармацевтической и
медицинской продукции
из 7612 90 200 0
прочие алюминиевые емкости, используемые для производства
фармацевтической продукции в аэрозольных упаковках
из 7613 00 000 0
емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые,
используемые при производстве фармацевтической продукции
из 7804
листы, полосы или ленты и фольга свинцовые, используемые в
медицине для защиты от ионизирующих излучений
из 8001 20 000 0
легко сплавленный металл (сплав Вуда) для блокирования
линз
из 8207
сменные рабочие инструменты для ручных инструментов, с
механическим приводом или без него или для станков
(например, для прессования, штамповки, вырубки, нарезания
резьбы, сверления, растачивания, протягивания,
фрезерования, токарной обработки или завинчивания),
включая фильеры для волочения или экструдирования металла,
используемые при производстве фармацевтической и
медицинской продукции
из 8309 90
закупорочные крышки из алюминия, используемые при
производстве фармацевтической продукции
из 8405 10 000 9
газогенераторы или генераторы водяного газа с
очистительными установками или без них; газогенераторы
ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными
установками или без них, (генераторы кислорода для
медицины), используемые в медицинских целях и (или) в
фармацевтической и медицинской промышленности
из 8413
насосы жидкостные с расходомерами или без них,
используемые при производстве фармацевтической продукции
из 8414
насосы воздушные или вакуумные, воздушные или газовые
компрессоры и вентиляторы; вентиляционные или
рециркуляционные вытяжные колпаки или шкафы с
вентилятором, фильтрами или без фильтров и прочие,
используемые в медицинских целях и (или) в
фармацевтической и медицинской промышленности

8415 81 001 0,
8415 90 000 9-дан
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде арнайы өндіріс үй-жайларында микроклиматты сақтауға арналған температураның және ылғалдың автоматтық реттегіші бар өндірістік кондиционерлер; олардың бөліктері
8418-ден
тұрмыстықты қоспағанда фармацевтикалық шығару кезінде медициналық мақсатта пайдаланатын тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтар; оның бөліктері
8419-дан
жылыту, қайнату, қуыру, дистилдеу, ректификациялау, зарарсыздандыру, пастерлеу, булау, кептіру, буын кетіру, желдету немесе салқындату сияқты температураны өзгерту үдерісінде материалдарды өңдеу үшін электрмен немесе электрсіз қыздыратын (пешті, камераны және 8514 тауар позициясының басқа да жабдықтарын қоспағанда) өнеркәсіптік немесе зертханалық машиналар, жабдықтар; фармацевтикалық және медициналық өніміндерді шығару кезінде пайдаланатын инерциясы жоқ су жылытқыштар немесе жылу су аккумуляторлары электрсіз, өзге де; медицина өнеркәсібіне арналған жабдықтардың бөлшектері
8421-ден
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын цетрифугалар, соның ішінде орталықтандырылған кептіргіштер; сұйықтықтар мен газдарды сүзуге және тазартуға арналған құрылғылар мен қондырғылар, олардың бөлшектері
8422-ден
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын шөлмектер және өзге де ыдыстарды жууға және кептіруге арналған қондырғылар; шөлмектер, банкаларды тығындауға, толтыруға, қораптарды, қаптарды және өзге де ыдыстарды жабуға, бекітуге немесе оларды белгілеуге арналған құралдар; шөлмектер, банкалар, тубалар және ұқсас ыдыстарды қақпақтар немесе тығындармен герметикалық тығындауға арналған құралдар; қаптамалауға немесе орауға (соның ішінде қаптама материалының термоорнығуы бар тауарды қаптаушы құрал) арналған құралдар және басқалары; сусындарды газдауға арналған құралдар
8423-тен
конвейерлердегі бұйымдарды үздіксіз өлшеуге арналған таразылар (конвейерде, чеквейерде қаптама салмағын бақылауға арналған машиналар); фармацевтика өнімін шығару кезінде пайдаланылатын өлшеу салмағының ең жоғары салмағы 30 кг-ден аспайтын алдын ала оралған тауарларды өлшеуге және таңбалауға арналған жабдықтар
8428 20 800 9-дан
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланылатын пневматикалық көтермелер және конвейрлер
8438-ден
фармацевтикалық өнімді шығаруға арналған құюға және таблетка жасауға арналған машиналар, қабығын жасауға арналған машиналар
8442-ден
пластиналарды, цилиндрлерді немесе басқа да баспа түрлерін дайындауға немесе әзірлеуге арналған (8456-8465 тауар позициясындағы станоктардан басқа) машиналар, аппаратуралар, жабдықтар; пластиналар, цилиндрлер немесе басқа да баспа түрлері; фармацевтикалық және медициналық өнімдерді, олардың бөлігін шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын пластиналар, цилиндрлер және баспа мақсаты үшін дайындалған литографиялық тастар (мысалы үшкірленген, тегістелген немесе жылтыратылған)
8443-тен
пластиналар, цилиндрлер және 8442 тауар позициясының басқа да баспа түрлері арқылы баспа үшін пайдаланатын баспа машиналары; басқа да біріктірілген немесе біріктірілмеген принтерлер, көшірме аппараттары және факсимил аппараттары; фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын олардың бөліктері және құралдары, олардың бөліктері
8444-тен
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланатын химиялық тоқыма маталарын тартуға, созуға, тоқуға немесе кесуге арналған машиналар; олардың бөліктері
8459-дан
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді, олардың бөліктерін шығару кезінде 8458 тауар позициясындағы (көп салалы токарь станогын қоса отырып) токарь станогынан басқа металды жою арқылы сыртқы немесе ішкі ойманы бұрғылауға, тегістеуге, фрезерлеуге кесуге арналған металл кесуші (жүйелік құрудың агрегаттық станоктарды қоса алғанда) станоктар
8462-ден
материалдарды көлемді мөртабандармен, соғумен және мөрлеумен өңдеуге арналған (қысымдарды қоса алғанда) станоктар; иілмелі, (қысымдарды қоса алғанда) шеті иілмелі, дұрыс, кесілген, ұрылған немесе бөлінген металдарды өңдеуге арналған станоктар; фармацевтикалық және медициналық өнімдерін шығару кезінде денсаулық сақтау ұйымдарының таза үй-жайларында пайдаланылатын жоғарыда аталмаған металдарды немесе металдардың карбидтерін өңдеуге арналған қысымдар
8464-тен
медициналық мақсаттағы бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын оптикалық әйнектерді өңдеуге арналған станоктар
8466-дан
ерекше немесе құралдар мен бөлшектерді өзі ашылатын бұранда кескіш ұштарды, ұзын ұштарды және станокқа басқа да арнайы құралдарға арналған құралдарды қоса алғанда негізінен 8459, 8462, 8464 тауар позицияларының жабдықтары үшін бағытталған бөліктері мен бөлшектері; медициналық мақсаттағы бұйымдарды шығару кезінде оптикалық шыны өңдеу үшін пайдаланатын қол құралдарының барлық түрлеріне арналған жұмыс құралдарын бекітуге арналған құралдар

8415 81 001 0,
из 8415 90 000 9
промышленные кондиционеры с автоматической регулировкой температуры и влажности для поддержания микроклимата в
специальных производственных помещениях в производстве
фармацевтической и медицинской продукции; их части
из 8418
холодильное и морозильное оборудование, его части, за
исключением бытового, используемое в медицинских целях, в
чистых помещениях, при производстве фармацевтической
продукции
из 8419
машины, оборудование промышленное или лабораторное с
электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи,
камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для
обработки материалов в процессе с изменением температуры,
таком как нагрев, варка, жарка, дистилляция, ректификация,
стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка,
выпаривание, конденсирование или охлаждение, за
исключением машин и оборудования, используемых в бытовых
целях; водонагреватели безинерционные или тепловые водяные
аккумуляторы, неэлектрические прочие, используемые при
производстве фармацевтической и медицинской продукции;
части оборудования
из 8421
центрифуги, включая центробежные сушилки; оборудование и
устройства для фильтрования или очистки жидкостей или
газов, предназначенных для медицинских целей, а также
используемые при производстве фармацевтической и
медицинской продукции, и их части
из 8422
оборудование для мойки или сушки бутылок или других
емкостей; оборудование для заполнения, закупорки бутылок,
банок, закрывания ящиков, мешков или других емкостей, для
опечатывания их или этикетирования; оборудование для
герметичной укупорки колпачками или крышками бутылок,
банок, туб и аналогичных емкостей; оборудование для
упаковки или обертки (включая оборудование, обертывающее
товар с термоусадкой упаковочного материала) прочее;
оборудование для газирования напитков, используемое при
производстве фармацевтической и медицинской продукции, и
их части
из 8423
весы для непрерывного взвешивания изделий на конвейерах
(машины для контроля веса упаковок на конвейере,
чеквейер); оборудование для взвешивания и маркировки
предварительно упакованных товаров с максимальной массой
взвешивания не более 30 кг, используемые при производстве
фармацевтической продукции
из 8428 20 800 9
пневматические подъемники и конвейеры, используемые при
производстве фармацевтической и медицинской продукции
из 8438
отливочные и таблетирующие машины, машины для нанесения
оболочки, предназначенные для производства
фармацевтической продукции
из 8442
машины, аппаратура и оснастка (кроме станков товарных
позиций 8456 - 8465) для подготовки или изготовления
пластин, цилиндров или других печатных форм; пластины,
цилиндры и другие печатные
формы; пластины, цилиндры и литографские камни,
подготовленные для печатных целей (например, обточенные,
шлифованные или полированные), используемые в организациях
здравоохранения, в чистых помещениях, при производстве
фармацевтической и медицинской продукции; их части
из 8443
машины печатные, используемые для печати посредством
пластин, цилиндров и других печатных форм товарной позиции
8442; прочие принтеры, копировальные аппараты и
факсимильные аппараты, объединенные или необъединенные; их
части и принадлежности, используемые в организациях
здравоохранения, в чистых помещениях, при производстве
фармацевтической и медицинской продукции; их части
из 8444
машины для экструдирования, вытягивания, текстурирования
или резки химических текстильных материалов, используемые
в организациях здравоохранения, в чистых помещениях, при
производстве фармацевтической и медицинской продукции; их
части
из 8459
станки металлорежущие (включая агрегатные станки линейного
построения) для сверления, растачивания, фрезерования,
нарезания наружной или внутренней резьбы посредством
удаления металла, кроме токарных станков (включая станки
токарные многоцелевые) товарной позиции 8458, при
производстве фармацевтической и медицинской продукции
из 8462
станки (включая прессы) для обработки металлов объемной
штамповкой, ковкой или штамповкой; станки для обработки
металлов (включая прессы) гибочные, кромкогибочные,
правильные, отрезные, пробивные или вырубные; прессы для
обработки металлов или карбидов металлов, не поименованные
выше: используемые в организациях здравоохранения, в
чистых помещениях, при производстве фармацевтической и
медицинской продукции
из 8464
станки для обработки оптического стекла, используемые при
производстве изделий медицинского назначения
из 8466
части и принадлежности, предназначенные исключительно или
в основном для оборудования товарных позиций 8459, 8462,
8464, включая приспособления для крепления инструмента или
деталей, самораскрывающиеся резьбонарезные головки,
делительные головки и другие специальные приспособления к
станкам; приспособления для крепления рабочих инструментов
для всех типов ручных инструментов, используемые для
обработки оптического стекла при производстве изделий
медицинского назначения

8467 11 900 0,
8467 21 910 0,
8467 29 510 0
протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын электрлі қозғалтқышы бар қолмен басқарылатынқұрал-саймандар, басқалары
8467 89 000 0-ден
көзілдірік линзаларын дайындау кезінде пайдаланылатын фрезерлеуге арналған қолмен басқарылатын электрлі құрал-саймандар
8474 20 000 0-ден
8474 39 000 1,
8474 80 101 0,
8474 80 901 0,
8474 90-ден
ұнтақ күйдегі минералды өнімдерді ұсатуға, ұнтақтауға, араластыруға арналған жабдық (грануляторлар); фармацевтикалық өнімін шығару кезінде пайдаланатын агломерациялауға, пішіндеуге немесе құюға арналған жабдықтар; олардың бөлшектері
8477-ден
резеңкені немесе пластмассаны шығаруға арналған немесе фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланатын аталған топқа аталмаған осы материалдардан өнімді шығаруға арналған жабдық

8467 11 900 0,
8467 21 910 0,
8467 29 510 0
инструменты ручные с электрическим двигателем, прочие,
используемые при производстве протезно-ортопедических
изделий
из 8467 89 000 0
ручные электрические инструменты для фрезерования,
используемые при изготовлении очковых линз
из 8474 20 000 0,
8474 39 000 1,
8474 80 101 0,
8474 80 901 0,
из 8474 90
оборудование для измельчения, размалывания, смешивания или
перемешивания минеральных продуктов в порошкообразном
состоянии (грануляторы); оборудование для агломерации,
формовки или отливки, используемое при производстве
фармацевтической продукции; их части
из 8477
оборудование для обработки резины или пластмасс или для
производства продукции из этих материалов, в другом месте,
данной группы не поименованное, используемое при
производстве фармацевтической и медицинской продукции

8479 89 970 8-ден
медициналық мақсаттағы бұйымдарды шығару кезінде атаумен пайдаланатын машиналар және жабдықтар
8480 71 000 0-ден
медициналық мақсаттағы бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын резеңкені немесе пластмассаны құюға арналған қалып
8481-ден
крандар, клапандар, винтельдер және емдік құбыржолдарына, қазандықтарға, резервуарларға медициналық жабдықта, медициналық техникада, медициналық мақсаттағы бұйымдарда және емдік газбен қамтамасыз ету жүйелерінде пайдаланатын редукциялық және термореттеуші клапандарды қоса алғанда ұқсас ыдыстарға арналған ұқсас арматура
8509-дан
кіріктірмелі электр қозғалтқышы бар портативті тұрмыстық электр сүт сорғыштар
8514-тен
медициналық мақсатта пайдаланатын зертханалық электр пештері және камералар
8516-дан
медицинада пайдалануға арналған электрлі инерциясы жоқ немесе аккумуляциялайтын электрлі су жылытқыштар, батырылатын электрлі жылытқыштар
8517 62 000 9-дан
медициналық мақсатта пайдаланатын өткізгіш байланыс жүйесіне арналған немесе цифрлық өткізу жүйесіне арналған аппаратура
8525 80 300 0
медициналық мақсатта пайдаланатын жарықтығы төмен бейнелерді цифрлық тіркеуге арналған құралдар
8528 59 800 9-дан
медициналық мақсат үшін пайдаланылатын монитор
8537-ден
пульттер, панелдер, консолдар, үстелдер, бөлгіш қалқандар және электрлік аппаратураларға арналған негіздер, электрлік тоқты басқаруға немесе бөлуге арналған 8535 немесе 8536 тауар позицияларының екі немесе одан да көп құрылғыларымен жабдықталғандар, оның ішінде өздерін қосатын құралдар немесе 90 топтың құрылғылары және басқарудың цифрлық аппаратары, медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын 8517 тауарлық позицияның коммутациялық құралдардан басқасы; олардың бөліктері
8538-ден
ерекше немесе медициналық, медициналық мақсатта пайдаланылатындарға бағыталғандардың бөлігінде көбіне 8535, 8536 немесе 8537 тауар позицияларының аппаратуралары үшін; олардың бөліктері
8539 49 000 0-ден
медицинада қолданылатын ультракүлгін және инфрақызыл сәулелену шамдары
8705 90 900 1-ден
медициналық мақсаттар үшін пайдаланылатын жаңа моторлық көлікті заттар (жылжымалы медициналық кешендер)
8707 90 900 9-ден
жылжымалы медициналық кешендерге арналған кузов-фургондар
8713
қозғалтқышпен немесе қозғалуға арналған басқа да механикалық құрылғылармен жабдықталмаған қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалар;
8714 20 000 0
қозғала алмайтын адамдарға арналған арбалардың бөлшектері мен жабдықтары;
9001 30 000 0
медициналық мақсатта қолданылатын контактілі линзалар;
9001 40 410 0,
9001 40 490 0-ден
екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды көзді түзететін шыныдан жасалған көзілдіктерге арналған линзалар

из 8479 89 970 8
машины и механические устройства, поименованные,
используемые при производстве изделий медицинского
назначения
из 8480 71 000 0
формы для литья резины или пластмасс, используемые при
производстве изделий медицинского назначения
из 8481
краны, клапаны, вентили и аналогичная арматура для
лечебных трубопроводов, котлов, резервуаров или
аналогичных емкостей, включая редукционные и
терморегулируемые клапаны, используемые в медицинском
оборудовании, медицинской технике, изделиях медицинского
назначения и системах лечебного газоснабжения
из 8509
молокоотсосы портативные бытовые электрические со
встроенным электродвигателем
из 8514
печи и камеры лабораторные электрические, используемые в
медицинских целях
из 8516
электрические водонагреватели безынерционные или
аккумулирующие, электронагреватели погружные,
предназначенные для использования в медицине
из 8517 62 000 9
аппаратура для системы проводной связи или цифровых
проводных систем, используемая для медицинских целей
8525 80 300 0
устройства для цифровой регистрации низкояркостных
изображений, используемые для медицинских целей
из 8528 59 800 9
мониторы, используемые для медицинских целей
из 8537
пульты, панели, консоли, столы, распределительные щиты и
основания для электрической аппаратуры прочие,
оборудованные двумя или более устройствами товарной
позиции 8535 или 8536, для управления или распределения
электрического тока, в том числе включающие в себя приборы
или устройства группы 90 и цифровые аппараты управления,
кроме коммутационных устройств товарной позиции 8517,
используемые для медицинских целей; их части
из 8538
части, предназначенные исключительно или в основном для
аппаратуры товарной позиции 8535, 8536 или 8537,
используемые для медицинских целей; их части
из 8539 49 000 0
лампы ультрафиолетового или инфракрасного излучения,
применяемые в медицине
из 8705 90 900 1
моторные транспортные средства новые, используемые для
медицинских целей (передвижные медицинские комплексы)
из 8707 90 900 9
кузов-фургоны для передвижных медицинских комплексов
8713
коляски для людей, не способных передвигаться, оснащенные
или не оснащенные двигателем или другими механическими
устройствами для передвижения
8714 20 000 0
части и принадлежности колясок для людей, не способных
передвигаться
9001 30 000 0
линзы контактные, используемые в медицинских целях
9001 40 410 0,
из 9001 40 490 0
линзы для очков из стекла, коррекции зрения, обработанные
с обеих сторон, однофокальные, мультифокальные
(многофокальные), трансфокальные

9001 50 410 0,
9001 50 490 0-ден
екі жағынан өңделген, бір фокальды, мультифокальды (көпфокальды) трансфокальды көзді түзететін өзге де материалдан жасалған көзілдіктерге арналған линзалар
9002-ден
медициналық мақсаттарда, медициналық мақсаттағы бұйымдарда қолданылатын линзалар, призмалар, айналар және кез келген материалдан жасалған өзге де оптикалық бұйымдар
9003-тен
(9003 19 000 1- басқа)
көзілдіріктерге, қорғаныш көзілдіріктерге (күннен қорғайтындарынан басқа) немесе осындай оптикалық аспаптарға арналған оправалар мен арматура және олардың бөліктері;
9004-тен (9004 10 басқа)
көзілдіріктерге, қорғаныш көзілдіріктерге (күннен қорғайтындарынан басқа) және көзді түзейтін осындай оптикалық аспаптар;
9006 30 000 0
ішкі мүшелерді медициналық немесе хирургиялық тексеруге арналған арнайы фотокамералар
9006 91-ден
медициналық мақсаттарда, қолданылатын бейнелерді, олардың бөліктері мен құралдарын тіркеу құрылғылары
9010-ден
фотозертханаларға арналған өзге аппаратура және жабдық, медициналық мақсаттарда пайдаланылатын басқа да негатоскоптар, айқындалған машиналар
9011-ден
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын оптикалық күрделі микроскоптар;
9016 00
медициналық мақсаттарда пайдаланылатын әртүрлі таразылары бар немесе жоқ, сезімталдығы 0,05 г немесе одан жоғары таразылар, олардың бөлшектері мен жабдықтары
9018-ден
сцинтиграфиялық аппаратураны қоса алғанда, медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын аспаптар мен құрылғылар, басқа да электромедициналық аппаратура және көздің көруін зерттеуге арналған аспаптар (солярийден басқа), оның ішінде медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың құрамына кіретін қосымша бөліктер мен жинақтаушылар
9019-дан
механотерапияға арналған құрылғылар; уқалау аппараттары; қабілетін анықтау үшін психологиялық тестілерге арналған аппаратура; озон, оттегі және аэрозоль терапиясына қолдан тыныс алдыруға арналған аппараттар немесе басқа да терапиялық тыныс алу аппаратурасы
9020 00 000 0
медициналық мақсаттар үшін басқа да тыныс алу жабдықтары және механикалық тетіктерсіз және ауыстыратын сүзгілерсіз қорғаныш маскаларынан басқа, газ маскалары
9021-ден
балдақтарды, хирургиялық белдіктерді және бандаждарды қоса алғанда, ортопедиялық аспаптар; сынықтарды емдеуге арналған, біздер мен басқа да аспаптар; қолдан жасалған дене бөліктері; органның ақауын немесе оның жұмыс істемеуін толықтыру үшін өзіне тағатын, алып жүретін немесе денеге импланттайтын есту аппараттары және басқа да аспаптар
9022-ден
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық пайдалануға арналған рентгендік, альфа-, бета-немесе гамма-сәулеленуге пайдалануға негізделген аппаратура, рентгенографиялық немесе радиотерапиялық, рентгендік түтіктерді қоса алғанда және басқа да рентгендік сәулелену генераторлары, жоғары кернеудегі генераторлар, басқару қалқандар мен пульттері, экрандар, үстелдер, креслолар және тексеруге немесе емдеуге арналған соған ұқсас бұйымдар, оның ішінде көрсетілген аппаратура мен бұйымдардың құрамына кіретін қосымша бөліктері мен жинақтаушылар

9001 50 410 0,
из 9001 50 490 0
линзы для очков из прочих материалов, коррекции зрения,
обработанные с обеих сторон, однофокальные,
мультифокальные (многофокальные), трансфокальные
из 9002
линзы, призмы, зеркала и прочие оптические элементы из
любого материала, используемые в медицинских целях,
изделиях медицинского назначения
из 9003
(кроме 9003 19 000 1)
оправы и арматура для очков, защитных очков (кроме
солнцезащитных) или аналогичных оптических приборов и их
части
из 9004 (кроме 9004 10)
очки, защитные очки (кроме солнцезащитных) и аналогичные
оптические приборы, корректирующие зрение
9006 30 000 0
фотокамеры, специально предназначенные для медицинского
или хирургического обследования внутренних органов
из 9006 91
устройства регистрации изображения, их части и
принадлежности, используемые для медицинских целей
из 9010
аппаратура и прочее оборудование для фотолабораторий,
негатоскопы, проявочные машины, используемые в медицинских
целях
из 9011
микроскопы оптические сложные, используемые в медицинских
целях
9016 00
весы чувствительностью 0,05 г или выше, с разновесами или
без них, их части и принадлежности, используемые в
медицинских целях
из 9018
приборы и устройства, применяемые в медицине, хирургии,
стоматологии или ветеринарии, включая сцинтиграфическую
аппаратуру, аппаратура электромедицинская прочая и приборы
для исследования зрения (кроме соляриев), в том числе
запасные части и комплектующие, входящие в состав изделия
медицинского назначения и медицинской техники
из 9019
устройства для механотерапии; аппараты массажные;
аппаратура для психологических тестов для определения
способностей; аппаратура для озоновой, кислородной и
аэрозольной терапии, искусственного дыхания или прочая
терапевтическая дыхательная аппаратура
9020 00 000 0
оборудование дыхательное прочее и газовые маски, кроме
защитных масок, без механических деталей и сменных
фильтров, для медицинских целей
из 9021
приспособления ортопедические, включая костыли,
хирургические ремни и бандажи; шины и прочие
приспособления для лечения переломов; части тела
искусственные; аппараты слуховые и прочие приспособления,
которые носятся на себе, с собой или имплантируются в тело
для компенсации дефекта органа или его неработоспособности
из 9022
аппаратура, основанная на использовании рентгеновского,
альфа-, бета- или гамма-излучений, предназначенная для
медицинского, хирургического, стоматологического или
ветеринарного использования, включая аппаратуру
рентгенографическую или радиотерапевтическую,
рентгеновские трубки и прочие генераторы рентгеновского
излучения, генераторы высокого напряжения, щиты и пульты
управления, экраны, столы, кресла и аналогичные изделия
для обследования или лечения, в том числе запасные части и
комплектующие, входящие в состав указанной аппаратуры и
изделий

9024 80 190 0-ден
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын қаттылығын, мықтылығын сынауға арналған машиналар мен құрылғылар немесе материалдардың басқа да механикалық қасиеттері (таблеткалардың қаттылығы мен мықтылығын өлшеуге арналған аспаптар)
9025-тен
медициналық мақсаттар үшін және фармацевтикалық өнімді шығару кезінде қолданылатын ареометрлер, термометрлер, барометрлер, гигрометрлер, жазатын құрылғылары бар немесе онсыз психрометрлер
9026-тен
фармацевтикалық өнімді шығару кезінде пайдаланатын сұйықтықтардың немесе газдардың шығынын, деңгейін қысымын немесе басқа да ауыспалы сипаттамасын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура және емдік газбен қамтамасыз ету жүйесінің жабдығы
9027-ден
химиялық талдауға арналған аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер, газ-немесе түтін талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектігін, кеңеюін, үстірт керілуін немесе соған ұқсастарды өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура; жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерін өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар мен аппараттар (экспонометрлерді қоса алғанда); медициналық мақсаттар үшін қолданылатын микротомдар, оларға бөлшектер мен аспаптар

из 9024 80 190 0
машины и устройства для испытаний на твердость, прочность
или другие механические свойства материалов (приборы для
измерения твердости и прочности таблеток), используемые
при производстве фармацевтической продукции
из 9025
ареометры, термометры, барометры, гигрометры, психрометры
с записывающим устройством или без него для медицинских
целей и используемые при производстве фармацевтической
продукции
из 9026
приборы и аппаратура для измерения или контроля расхода,
уровня, давления или других переменных характеристик
жидкостей или газов, применяемых при производстве
фармацевтической продукции и оборудования системы
лечебного газоснабжения
из 9027
приборы и аппаратура для химического анализа (например,
поляриметры, рефрактометры, спектрометры, газо- или
дымоанализаторы); приборы и аппаратура для измерения или
контроля вязкости, пористости, расширения, поверхностного
натяжения или аналогичные; приборы и аппараты для
измерения или контроля количества тепла, звука или света
(включая экспонометры); микротомы, применяемые для
медицинских целей, части и принадлежности к ним

9030 10 000 0-ден
медицинада қолданылатын ионды сәулені табу немесе өлшеу үшін аспаптар мен аппаратура
9031
медицинада немесе фармацевтикалық өнімді шығару кезінде қолданылатын өлшеу немесе бақылау құралдары
9032 10
медицинада қолданылатын термостаттар
9033 000 00 0-ден
медициналық мақсатта және (немесе) фармацевтика және медицина өнеркәсібінде пайдаланылатын 90-топтағы машиналарға, аспаптарға, құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер және керек-жарақтар (осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген)

из 9030 10 000 0
приборы и аппаратура для обнаружения или измерения
ионизирующих излучений, используемые в медицине
9031
измерительные или контрольные приборы, применяемые в
медицине или при производстве фармацевтической продукции
9032 10
термостаты, применяемые в медицине
из 9033 000 00 0
части и принадлежности (в другом месте данной группы не
поименованные или не включенные) к машинам, приборам,
инструментам или аппаратуре группы 90, используемым в
медицинских целях и (или) в фармацевтической и медицинской
промышленности

9106 90 000 0-ден
медицинада қолданылатын технологиялық үдерістер таймерлері, өзіне тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналмаған секунд өлшегіштер, соған ұқсас құрылғылар
9402-ден
медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық жиhаз (мысалы, операциялық үстелдер, қарауға арналған үстелдер, механикалық аспаптары бар аурухана төсектері, стоматологиялық креслолар), жоғарыда айтылған бұйымдардың бөлшектері
9403-тен
медицинада және/немесе ветеринарияда қолданылатын өзге де жиhаз және оның бөліктері

из 9106 90 000 0
таймеры технологического процесса, секундомеры, не
предназначенные для ношения на себе или с собой, и
аналогичные устройства, применяемые в медицине
из 9402
мебель медицинская, хирургическая, стоматологическая или
ветеринарная (например, операционные столы, столы для
осмотра, больничные койки с механическими
приспособлениями, стоматологические кресла), части
вышеупомянутых изделий
из 9403
мебель прочая и ее части, применяемые в медицине и/или
ветеринарии

9405 10 210 1,
9405 10 400 1,
9405 10 500 1,
9405 10 910 1,
9405 10 980 1,
9405 20 110 1,
9405 20 400 1,
9405 20 500 1,
9405 20 910 1,
9405 20 990 1,
9405 40 100 1,
9405 40 310 1,
9405 40 350 1,
9405 40 390 1,
9405 40 910 1,
9405 40 950 1,
9405 40 990 1,
9405 91 900 1,
9405 92 000 1,
9405 99 000 1,
медицинада қолданылатын шамдар мен жарық беретін жабдықтар, жарығы белгілі бір жерге бағытталған шамдар және олардың бөлшектері
9406 00-ден
фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару арнайы өндірістік үй-жайларда пайдаланылатын құрамалы құрылыс конструкциялары (таза үй-жай)
9608 20 000 0
иод пен бриллиант көгінің ерітіндісі бар биомаркерлерді шығаруға арналған фетрден және басқа кеуекті материалдардан жасалған ұштары бар пластикті маркерлер
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1668 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 11 ақпандағы
№ 133 қаулысымен
бекітілген
Cату жөніндегі айналымдары қосылған құн салығынан босатылатын кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде дәрілік субстанциялардың, сондай-ақ оларды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың; кез келген нысандағы дәрілік заттарды, оның ішінде дәрілік субстанцияларды, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) бұйымдарды шығаруға арналған материалдар мен жинақтаушылардың тізбесі
КО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
0206 10 100 0,
0206 22 000 1,
0206 29 100 0,
0206 30 000 1,

9405 10 210 1
9405 10 400 1
9405 10 500 1
9405 10 910 1
9405 10 980 1
9405 20 110 1
9405 20 400 1
9405 20 500 1
9405 20 910 1
9405 20 990 1
9405 40 100 1
9405 40 310 1
9405 40 350 1
9405 40 390 1
9405 40 910 1
9405 40 950 1
9405 40 990 1
9405 91 900 1
9405 92 000 1
9405 99 000 1
лампы и осветительное оборудование, лампы
узконаправленного света и их части, применяемые в медицине
из 9406 00
сборные строительные конструкции (чистые помещения),
используемые в специальных производственных помещениях для
производства фармацевтической и медицинской продукции
9608 20 000 0
пластиковые маркеры, с наконечниками из фетра и прочих
пористых материалов, предназначенные для производства
биомаркеров с растворами йода и бриллиантового зеленого
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 1668
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2009 года № 133
Перечень
лекарственных средств любых форм, в том числе лекарственных
субстанций, а также материалов и комплектующих для их
производства; изделий медицинского (ветеринарного) назначения,
включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и
медицинской (ветеринарной) техники; материалов и комплектующих
для производства лекарственных средств любых форм, в том числе
лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного)
назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и
медицинской (ветеринарной) техники, обороты по реализации
которых освобождаются от налога на добавленную стоимость
Код ТН ВЭД ТС
Наименование товара
0206 10 100 0,
0206 22 000 1,
0206 29 100 0,
0206 30 000 1,

6115 10 900 1,
6115 10 900 2
көктамырдың кеңеюінен зардап шегетіндерге арналған синтетикалық жіптен тоқылған шұлықтар, колготкалар, гольфтер
6204-тен
фармацевтикалық және медициналық мақсатта пайдаланылатын киімдер
6210-ден
медициналық және фармацевтикалық қызметте пайдаланылатын, 5602, 5603, 5903, 5906 немесе 5907 тауар позициясындағы материалдардан жасалған киімдер
6211-ден
фармацевтикалық және медициналық мақсатта пайдаланылатын өзге киімдер
6212-тен
медициналық мақсаттарға арналған төстартқыштар, белдіктер, корсеттер, таңғыштар және ұқсас бұйымдар, және олардың машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма немесе тоқыма емес бөліктері
6217-ден
дайын киімдерге тиістілер өзгелер; киім бөліктері немесе 6212 тауар позициясына кіретіндерден басқа фармацевтикалық және медициналық қызметке пайдаланылатын киімге тиістілер;
6302-ден
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын төсекке, асханаға, дәретханаға және ас үйге арналған жайма
6307-ден
киімнің пішілген үлгісін қоса алғанда өзге де дайын бұйымдар, фармацевтикалық және медициналық өнім шығару кезінде, сондай-ақ
медицинада пайдаланылатын қан тоқтатқыш бау, медициналық маскалар, бахилалар, белдіктер, корсеттер, медициналық мақсаттағы арқа түзеткіштері, омыртқаның мойын бөлігіне арналған медициналық бекіткіштер, хирургияда аяқ-қолды бір қалыпты ұстауға арналған медициналық таңғыштар сияқты тоқыма материалдарынан
жасалған бұйымдар
6504 00 000 0-тен
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын шляпалар және тоқылған немесе астары бар немесе астары жоқ, бөлігі бар немесе бөлігі жоқ кез-келген матаның жолақтарынан біріктірілген басқа да бас киімдер
6505 00-тен
фармацевтикалық және медициналық қызметте пайдаланылатын шляпалар және машинамен тоқылған немесе қолдан тоқылған немесе шілтердің, фетрдың немесе астары бар немесе астары жоқ, бөлігі бар немесе бөлігі жоқ басқа да тоқыма материалдарының бүтін бөлігінен (тек жолақтан емес) әзірленген бас киім; астары бар немесе астары жоқ, бөлігі бар немесе бөлігі жоқ кез-келген матадан дайындалған шашқа арналған тор
6602 00 000 0-ден
мүгедектер мен зақымдары бар адамдарға арналған арнайы таяқтар
6804-тен
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланатын, қайрағыш тастар, тегістегіш дөңгелектер және тегістеуге, қайрауға жылтыратуға, келтіруге немесе кесуге арналған тірек конструкциясы жоқ ұқсас бұйымдар, қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастар және олардың агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден жасалған немесе жиынтығында басқа да материалдардың бөлшектері бар немесе осы бөлшектер жоқ керамикадан жасалған тастар
6805-тен
көзілдірік линзаларын шығару кезінде пайдаланатын табиғи немесе жасанды түйіршікті ұнтақ немесе қағаз, мата, қатырма қағаз немесе өзге негізінде жасалған дән
6909-дан
медицинада пайдаланылатын зертханалық, химиялық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар

6115 10 900 1,
6115 10 900 2
чулки, колготки, гольфы из синтетических нитей для
страдающих варикозным расширением вен
из 6204
предметы одежды, используемые в фармацевтической и
медицинской деятельности
из 6210
предметы одежды, изготовленные из материалов товарных
позиций 5602, 5603, 5903, 5906 или 5907, применяемые для
медицинской и фармацевтической деятельности
из 6211
предметы одежды прочие, используемые в фармацевтической и
медицинской деятельности
из 6212
бюстгальтеры, пояса, корсеты, подвязки и аналогичные изделия и их части трикотажные машинного или ручного вязания или нетрикотажные для медицинских целей
из 6217
принадлежности к одежде готовые прочие; части одежды или
принадлежности к одежде, кроме включенных в товарную
позицию 6212, используемые в фармацевтической и
медицинской деятельности
из 6302
белье постельное, столовое, туалетное и кухонное,
используемое в фармацевтической и медицинской деятельности
из 6307
готовые изделия прочие, включая выкройки одежды, изделия
из текстильного материала, используемые при производстве
фармацевтической и медицинской продукции, а также в
медицине, такие как жгут кровоостанавливающий, маски
медицинские, бахилы, пояса, корсеты, корректоры осанки
медицинского назначения, фиксаторы медицинские для шейного
отдела позвоночника, повязки поддерживающие медицинские
для фиксации конечностей в хирургии
из 6504 00 000 0
шляпы и прочие головные уборы, плетенные или изготовленные
путем соединения полос из любого материала, с подкладкой
или без подкладки, с отделкой или без отделки,
используемые в фармацевтической и медицинской деятельности
из 6505 00
шляпы и прочие головные уборы трикотажного машинного или
ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но
не из полос) кружева, фетра или прочего текстильного
материала с подкладкой или без подкладки, или с отделкой,
или без отделки; сетки для волос из любого материала с
подкладкой или без подкладки, или с отделкой, или без
отделки, используемые в фармацевтической и медицинской
деятельности
из 6602 00 0000
трости, специально предназначенные для инвалидов и людей,
имеющих увечья
из 68 04
камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия
без опорных конструкций, предназначенные для шлифовки,
заточки, полировки, подгонки или резки, камни для ручной
заточки или полировки и их части из природного камня, из
агломерированных природных или искусственных абразивов или
из керамики, в сборе с деталями из других материалов или
без этих деталей, используемые при производстве очковых
линз
из 6805
природный или искусственный абразивный порошок или зерно
на тканой, бумажной, картонной или иной основах,
используемые при производстве очковых линз
из 6909
изделия керамические для лабораторных, химических целей,
используемые в медицине

8467 11 900 0,
8467 21 910 0,
8467 29 510 0
протездік-ортопедиялық бұйымдарды шығару кезінде пайдаланылатын электрлі қозғалтқышы бар қолмен басқарылатын
құрал-саймандар, басқалары
8467 89 000 0-ден
көзілдірік линзаларын дайындау кезінде пайдаланылатын фрезерлеуге арналған қолмен басқарылатын электрлі құрал-саймандар
8471 49 000 0-ден
фармацевтикалық және медициналық өнімді шығару кезінде пайдаланатын жүйе түрінде әкелінетін өзге есептеуіш машиналар

8467 11 900 0,
8467 21 910 0,
8467 29 510 0
инструменты ручные с электрическим двигателем, прочие, используемые при производстве протезно-ортопедических
изделий
из 8467 89 000 0
ручные электрические инструменты для фрезерования,
используемые при изготовлении очковых линз
из 8471 49 000 0
машины вычислительные прочие, поставляемые в виде систем, используемые при производстве фармацевтической и медицинской продукции

8474 20 000 0-ден
8474 39 000 1,
8474 80 101 0,
8474 80 901 0,
8474 90-ден
ұнтақ күйдегі минералды өнімдерді ұсатуға, ұнтақтауға, араластыруға арналған жабдық (грануляторлар); фармацевтикалық өнімін шығару кезінде пайдаланатын агломерациялауға, пішіндеуге немесе құюға арналған жабдықтар; және олардың бөлшектері
8477-ден
резеңкені немесе пластмассаны шығаруға арналған немесе фармацевтикалық және медициналық өнімдерді шығару кезінде пайдаланатын аталған топқа аталмаған осы материалдардан өнімді шығаруға арналған жабдықтар

из 8474 20 000 0,
8474 39 000 1,
8474 80 101 0,
8474 80 901 0,
из 8474 90
оборудование для измельчения, размалывания, смешивания или
перемешивания минеральных продуктов в порошковом
состоянии (грануляторы); оборудование для агломерации, формовки или отливки, используемое при производстве фармацевтической продукции, и их части
из 8477
оборудование для обработки резины или пластмасс или
производства продукции из этих материалов, в другом месте
данной группы не поименованное, используемое при
производстве фармацевтической и медицинской продукции