"Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 1685 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 355 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 355 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 44, 443-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентінде:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесі және "Назарбаев университеті" дербес білім беру ұйымының Қамқоршылық кеңесі" отырыстарын өткізу тәртібі" деген 6.8-бөлім жаңа редакцияда жазылсын:
"6-8. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің отырыстарын өткізу тәртібі
115-1. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің (бұдан әрі – Директорлар кеңесі) отырысына Директорлар кеңесінің мүшелері, Кеңсе Басшысы, Кеңсе Басшысының (құқықтық мәселелерге жетекшілік ететін) орынбасары, Кеңсенің құрылымдық бөлімшелерінің меңгерушілері, сондай-ақ Кеңсе Басшысының келісімі бойынша шақырылған өзге де тұлғалар шақырылады.
115-2. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – қоғам) Директорлар кеңесінің отырысына мыналарды:
1) баяндамашыларды көрсетіп, отырыстың күн тәртібін;
2) Директорлар кеңесі мүшелерінің атына түсіндірме жазбаны;
3) қарауға ұсынылатын құжаттардың жобаларын;
4) Директорлар кеңесі шешімдерінің жобаларын;
5) қоғамның атқарушы органының белгіленген тәртіппен ресімделген шешімдерінің үзінділерін;
6) қажет болған кезде өзге де қосымша құжаттарды (мемлекеттік органдардың немесе заңды тұлғалардың таныстыруларын, шешімдерінің көшірмелерін, көрсетілген мәселелерді күн тәртібіне енгізуді негіздейтін анықтамалық материалдарды және басқаларын) қамтитын материалдарды олардың отырысының күніне дейін күнтізбелік 7 (жеті) күннен кешіктірмей Кеңсеге енгізеді.
Директорлар кеңесінің түсіндірме жазбасы мен шешімдерінің жобаларына қоғамның атқарушы органының басшысы (немесе оның міндетін атқарушы тұлға) қол қоюға тиіс.
Егер, құжат қоғамның тобына кіретін заңды тұлғалардың қызметіне қатысты болған жағдайда, онда Директорлар кеңесінің мүшелеріне жіберілетін материалдарға тиісті заңды тұлғаның (немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның) бірінші басшысы да қол қоюға тиіс.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года № 1300 "О Регламенте Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 1685. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 355.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 355.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года № 1300 "О Регламенте Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 44, ст. 443) следующее изменение:
в Регламенте Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел 6-8 "Порядок проведения заседаний Совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" и Попечительского совета автономной организации образования "Назарбаев университет" изложить в новой редакции:
"6-8. Порядок проведения заседаний Совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
115-1. На заседание совета директоров акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (далее - Совет директоров) приглашаются члены Совета директоров, Руководитель Канцелярии, заместитель Руководителя Канцелярии (курирующий правовые вопросы), заведующие структурными подразделениями Канцелярии, а также иные приглашенные лица по согласованию с Руководителем Канцелярии.
115-2. Акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (далее - общество) вносит в Канцелярию материалы на заседание Совета директоров не позднее, чем за 7 (семь) календарных дней до дня заседания состоящие из:
1) повестки дня заседания с указанием докладчиков;
2) пояснительной записки на имя членов Совета директоров;
3) проектов документов, предлагаемых к рассмотрению;
4) проектов решений Совета директоров;
5) выписок из решений исполнительного органа общества, оформленных в установленном порядке;
6) иных дополнительных документов при их необходимости (презентации, копии решений государственных органов или юридических лиц, справочные материалы, обосновывающие включение в повестку дня указанных вопросов и другие).
Пояснительная записка и проект решения Совета директоров должны быть подписаны руководителем исполнительного органа общества (или лицом, исполняющим его обязанности).
В случае, если документ относится к деятельности юридических лиц, входящих в группу общества, то материалы, направляемые членам Совета директоров, должны быть также подписаны первым руководителем соответствующего юридического лица (или лицом, исполняющим его обязанности).

115-3. Қоғамның қызметіне әсер ететін қандай да бір мәселелерді шұғыл түрде шешудің қажеттілігі туындаған жағдайда, қажетті материалдарымен бірге хабарламаны жіберу мерзімі Директорлар кеңесі төрағасының шешімімен қысқартылуы мүмкін.
115-4. Отырысты өткізу туралы хабарлама, сондай-ақ оған қоса берілетін қажетті материалдар Кеңсеге жазбаша және/немесе электрондық нысанда беріледі.
115-5. Директорлар кеңесі отырысының хаттамасын Кеңсе Басшысы жүргізеді.
115-6. Директорлар кеңесі отырысының хаттамасы ол жүргізілгеннен кейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жасалады.
115-7. Директорлар кеңесі жүзбе-жүз отырысының хаттамасына келісу парағына Кеңсе Басшысы хаттама жобасын жібергеннен кейін 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Директорлар кеңесінің отырысына қатысушы Директорлар кеңесінің мүшелері қол қояды.
Директорлар кеңесі отырысының хаттамасына Директорлар кеңесінің төрағасы, Кеңсе Басшысы қол қояды, сондай-ақ Кеңсе Басшысының (құқықтық мәселелерге жетекшілік ететін) орынбасары бұрыштама қояды. Хаттамаға Директорлар кеңесінің келісім парағы және отырыста болмаған мүшелерінің (олар болған жағдайда) жазбаша пікірлері қоса беріледі.
115-8. Кеңсе Басшысы Директорлар кеңесі отырыстарының стенограммасын жүргізуді ұйымдастыруы мүмкін.
115-9. Директорлар кеңесі төрағасының қалауы бойынша оның қарауына енгізілген мәселелер жөнінде Директорлар кеңесінің шешімдер қабылдауы сырттай дауыс беру арқылы болуы мүмкін. Сырттай дауыс беру Директорлар кеңесінің отырысын өткізбей-ақ қолданылады.
Сырттай дауыс беруге арналған бюллетеньді Кеңсе Басшысы Директорлар кеңесінің мүшелеріне сырттай дауыс беру үшін, егер Директорлар кеңесінің төрағасы өзге мерзімді белгілемесе, оның өткізілуі туралы хабарлай отырып, дауыстарды санау күніне дейін 7 (жеті) күннен кешіктірмей жіберуге тиіс. Құжаттарды алдын ала зерделеу талап етілмейтін мәселелер бойынша бюллетень дауыстарды санау күніне дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Директорлар кеңесінің мүшелеріне жіберілуі мүмкін.
Сырттай дауыс беруге арналған бюллетень және өзге де ақпарат (материалдар) Директорлар кеңесінің мүшелеріне почта, электрондық немесе өзге де байланыс арқылы жіберілуі тиіс немесе жеке өзіне тапсырылады.
115-10. Бюллетеньдер дауыс берудің соңғы күні 16 сағат 30 минуттан кешіктірілмей қоғамның орналасқан орны бойынша берілуі тиіс.
115-11. Шешім сырттай дауыс беру арқылы жазбаша түрде ресімделеді және оған Директорлар кеңесінің төрағасы, Кеңсе Басшысы қол қояды, сондай-ақ Кеңсе Басшысының (құқықтық мәселелерге жетекшілік ететін) орынбасары бұрыштама қояды және:

115-3. В случае возникновения необходимости срочного решения каких-либо вопросов, влияющих на деятельность общества, срок направления уведомления с необходимыми материалами может быть сокращен по решению председателя Совета директоров.
115-4. Уведомление о проведении заседания, а также прилагаемые к нему необходимые материалы представляются в Канцелярию в письменной и/или электронной формах.
115-5. Протокол заседания Совета директоров ведется Руководителем Канцелярии.
115-6. Протокол заседания Совета директоров составляется в срок не позднее 5 (пять) рабочих дней после его проведения.
115-7. Лист согласования к протоколу очного заседания Совета директоров подписывается членами Совета директоров, участвовавшими в заседании Совета директоров, в срок не более 5 (пять) рабочих дней после рассылки проекта протокола Руководителем Канцелярии.
Протокол заседания Совета директоров подписывается председателем Совета директоров, Руководителем Канцелярии, а также визируется заместителем Руководителя Канцелярии (курирующим правовые вопросы). К протоколу прикладываются листы согласования и письменные мнения членов Совета директоров, отсутствовавших на заседании (в случае их наличия).
115-8. Руководитель Канцелярии может организовывать ведение стенограммы заседаний Совета директоров.
115-9. По усмотрению председателя Совета директоров принятие решений Советом директоров по вопросам, вынесенным на его рассмотрение, возможно посредством заочного голосования. Заочное голосование применяется без проведения заседания Совета директоров.
Бюллетень для заочного голосования должен быть направлен Руководителем Канцелярии членам Совета директоров не позднее, чем за 7 (семь) дней до даты подсчета голосов для заочного голосования с извещением о его проведении, если иной срок не определен Председателем Совета директоров. По вопросам, не требующим предварительного изучения документов, бюллетень может быть направлен членам Совета директоров не позднее, чем за 3 (три) рабочих дня до даты подсчета голосов.
Бюллетень для заочного голосования и иная информация (материалы) должны быть направлены членам Совета директоров посредством почтовой, электронной или иной связи или вручаются лично.
115-10. Бюллетени должны быть представлены по местонахождению общества не позднее 16 часов 30 минут последнего дня голосования.
115-11. Решение посредством заочного голосования оформляется в письменном виде и подписывается председателем Совета директоров, Руководителем Канцелярии, а также визируется заместителем Руководителя Канцелярии (курирующим правовые вопросы) и должно содержать:

1) қоғамның атауын және орналасқан орнын;
2) сырттай отырыстың шешімін жазбаша ресімдеу күні мен орнын;
3) Директорлар кеңесінің құрамы туралы мәліметті;
4) отырысты шақыруды жүзеге асырушы тұлғаны (органды) көрсетуді;
5) отырыстың күн тәртібін;
6) шешім қабылдау үшін кворумның болуы немесе болмауы туралы жазбаны;
7) күн тәртібінің әрбір мәселесі бойынша дауыс берудің қорытындылары мен қабылданған шешімді;
8) өзге де мәліметтерді қамтуға тиіс.
115-12. Директорлар кеңесі сырттай дауыс беру арқылы қабылдаған шешімді және сырттай дауыс беру қорытындыларын Кеңсе Басшысы Директорлар кеңесінің мүшелеріне шешімдерге қол қойылған сәттен бастап 20 (жиырма) күннен кешіктірілмейтін мерзімде жібереді.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов

1) наименование и местонахождение общества;
2) дату и место письменного оформления решения заочного заседания;
3) сведения о составе Совета директоров;
4) указание лица (органа), осуществившего созыв заседания;
5) повестку дня заседания;
6) запись о наличии или отсутствии кворума для принятия решения;
7) итоги голосования по каждому вопросу повестки дня и принятое решение;
8) иные сведения.
115-12. Решения, принятые Советом директоров посредством заочного голосования, и итоги заочного голосования направляются Руководителем Канцелярии членам Совета директоров в срок не позднее 20 (двадцать) дней с момента подписания решения.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов