"ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 436 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1735 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 436 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
«ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен
оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы»
Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 26 қарашадағы №
436 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 436 Жарлығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
«1-1. Қоса беріліп отырған ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ереже бекітілсін.»;
осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы « »
№  Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2012 жылғы 26 қарашадағы
№ 436 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен
оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Астана қаласында ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі – Мемлекеттік комиссия) консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Мемлекеттік комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Мемлекеттік басшысының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Мемлекеттік комиссия төрағадан, оның орынбасарларынан және Мемлекеттік комиссия мүшелерінен тұрады.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 436 "Об образовании Государственной комиссии по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1735
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 436 «Об образовании Государственной комиссии по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от
26 ноября 2012 года № 436 «Об образовании Государственной
комиссии по подготовке и проведению Международной
специализированной выставки ЭКСПО-2017»
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 436 «Об образовании Государственной комиссии по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017» следующие дополнения:
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
«1-1. Утвердить прилагаемое Положение о Государственной комиссии по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017.»;
дополнить приложением согласно приложению к настоящему Указу.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 2012 года №      в
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 26 ноября 2012 года № 436
Положение
о Государственной комиссии по подготовке и проведению
Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 1. Общие положения
1. Государственная комиссия по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане (далее - Государственная комиссия) является консультативно-совещательным органом.
2. Государственная комиссия руководствуется в своей деятельности Конституцией, законами Республики Казахстан, решениями Главы государства и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственная комиссия состоит из председателя, его заместителей и членов Государственной комиссии.

4. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы болып табылады.
2. Мемлекеттік комиссияның міндеттері, функциялары мен
құқықтары
5. Мемлекеттік комиссияның міндеті Астана қаласында ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін (бұдан әрі – «ЭКСПО-2017, Астана көрмесі») дайындау және өткізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
6. Мемлекеттік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) «ЭКСПО-2017, Астана» көрмесін ұйымдастыру және өткізу мәселелері жөнінде ұсыныстарды әзірлеу және Мемлекет басшысының қарауына енгізу және оларды іске асыру;
2) «ЭКСПО-2017, Астана» көрмесін ұйымдастыру және өткізу жөніндегі ұлттық іс-шаралар жоспарын орындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
3) «ЭКСПО-2017, Астана» көрмесін дайындауға, ұйымдастыруға және өткізуге байланысты шығыстар көлемін және оны қаржыландырудың көздерін айқындау жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
4) «ЭКСПО-2017, Астана» көрмесін дайындауға және өткізуге байланысты мәселелерді жедел шешу бойынша іс-шараларды орындауға қатысатын орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар мен өзге ұйымдардың қызметі мен өзара іс-қимылын үйлестіруді қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
5) «ЭКСПО-2017, Астана» көрмесін дайындауға және өткізуге коммерциялық және коммерциялық емес ұйымдарды тарту жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
6) «ЭКСПО-2017, Астана» көрмесін дайындау және өткізу жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру үшін бюджеттен тыс көздерден қаражат тарту жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
7) «ЭКСПО-2017, Астана» көрмесін дайындауға, ұйымдастыруға және өткізуге байланысты іс-шаралардың орындалуын бақылауды қамтамасыз ету жөнінде шаралар әзірлеу.
7. Мемлекеттік комиссия өз құзыреті шегінде:
1) орталық мемлекеттік органдардан, жергілікті атқарушы органдар мен өзге ұйымдардан Мемлекеттік комиссия құзыретіне жататын ақпарат, құжаттар мен материалдарды сұратуға және алуға;
2) Мемлекеттік комиссия отырыстарында комиссия құзыретіне кіретін мәселелер бойынша орталық мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдар өкілдерін тыңдауға;
3) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдауға құқылы.
8. Мемлекеттік комиссия шешімдердің жедел орындалуын қамтамасыз ету үшін Мемлекеттік комиссия төрағасы орынбасарларының бірі басқаратын «ЭКСПО-2017, Астана» ұйымдастыру комитетін құрады.
3. Мемлекеттік комиссияның қызметін ұйымдастыру
9. Мемлекеттік комиссияның отырыстары тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі. Қажет болған жағдайда Мемлекеттік комиссияның кезектен тыс отырысын өткізуге болады.

4. Рабочим органом Государственной комиссии является Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан.
2. Задачи, функции и права Государственной комиссии
5. Задачей Государственной комиссии является выработка предложений по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане (далее - выставка «ЭКСПО-2017, Астана»).
6. Государственная комиссия осуществляет следующие функции:
1) выработка и внесение на рассмотрение Главе государства предложений по вопросам организации и проведения выставки «ЭКСПО-2017, Астана» и их реализация;
2) выработка предложений по исполнению Национального плана мероприятий по организации и проведению выставки «ЭКСПО-2017, Астана»;
3) выработка предложений по определению объема расходов, связанных с подготовкой, организацией и проведением выставки «ЭКСПО-2017, Астана», и источников их финансирования;
4) выработка мер по обеспечению координации деятельности и взаимодействия центральных государственных органов, местных исполнительных органов и иных организаций, участвующих в выполнении мероприятий по оперативному решению вопросов, связанных с подготовкой и проведением выставки «ЭКСПО 2017, Астана»;
5) выработка предложений по привлечению коммерческих и некоммерческих организаций для подготовки и проведения выставки «ЭКСПО-2017, Астана»;
6) выработка предложений по привлечению средств из внебюджетных источников для финансирования мероприятий по подготовке и проведению выставки «ЭКСПО-2017, Астана»;
7) выработка мер по обеспечению контроля за выполнением мероприятий, связанных с подготовкой, организацией и проведением выставки «ЭКСПО-2017, Астана».
7. Государственная комиссия в пределах своей компетенции вправе:
1) запрашивать и получать от центральных государственных органов, местных исполнительных органов и иных организаций информацию, документы и материалы, относящиеся к компетенции Государственной комиссии;
2) заслушивать на заседаниях Государственной комиссии представителей центральных государственных органов и иных организаций по вопросам, входящим в компетенцию комиссии;
3) принимать решения по вопросам, входящим в ее компетенцию.
8. Для обеспечения оперативности исполнения решений Государственная комиссия создает Организационный комитет «ЭКСПО-2017, Астана», возглавляемый одним из заместителей председателя Государственной комиссии.
3. Организация деятельности Государственной комиссии
9. Заседания Государственной комиссии проводятся не реже одного раза в квартал. В случае необходимости могут проводиться внеочередные заседания Государственной комиссии.

10. Мемлекеттік комиссияның отырыстарын Мемлекеттік комиссияның төрағасы немесе оның тапсырмасы бойынша Мемлекеттік комиссия төрағасы орынбасарларының бірі өткізеді.
11. Мемлекеттік комиссия отырысының күн тәртібін Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы қалыптастырады және Мемлекеттік комиссия отырысы басталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей Мемлекеттік комиссияның мүшелеріне жібереді.
12. Егер Мемлекеттік комиссияның отырысына Мемлекеттік комиссия мүшелерінің жартысынан астамы қатысса, ол заңды деп есептеледі.
13. Мемлекеттік комиссияның шешімдері оның отырысқа қатысып отырған мүшелерінің жалпы санының басым дауыс беруімен Мемлекеттік комиссия отырыстарының хаттамасы түрінде қабылданады. Мемлекеттік комиссия мүшелерінің даусы тең түскен жағдайда төрағалық етушінің даусы шешуші болып табылады.
14. Мемлекеттік комиссияның отырыстарына Мемлекеттік комиссияның мүшесі болып табылмайтын лауазымды тұлғалар, сондай-ақ қоғамдық ұйымдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
15. Мемлекеттік комиссияның төрағасы:
1) Мемлекеттік комиссия қызметіне басшылық етеді және оның отырыстарында төрағалық етеді;
2) Қазақстан Республикасының Президентіне тоқсанына кемінде бір рет Мемлекеттік комиссияның атқарған жұмысы туралы ақпарат береді.
16. Төраға болмаған жағдайда оның міндеттерін төрағаның екі орынбасарының бірі атқарады.
17. Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы:
1) Мемлекеттік комиссия мүшелеріне оның отырыстарының уақыты мен орны туралы хабарлайды;
2) Мемлекеттік комиссияның отырысына материалдар дайындауды ұйымдастырады;
3) Мемлекеттік комиссия отырысының хаттамаларын ресімдейді және оның мүшелерімен келіседі;
4) Мемлекеттік комиссияның төрағасына ол қабылдаған шешімдердің уақтылы және сапалы орындалуын бағалаумен бірге оның мүшелері дайындаған атқарылған жұмыс туралы есепті ұсынады;
5) Мемлекеттік комиссия төрағасының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асырады.
18. Орталық мемлекеттік органдар Мемлекеттік комиссияға жүктелген міндеттерді орындауға жәрдемдеседі.

10. Заседания Государственной комиссии ведет председатель Государственной комиссии или по его поручению один из заместителей председателя Государственной комиссии.
11. Повестка дня заседания Государственной комиссии формируется рабочим органом Государственной комиссии и направляется членам Государственной комиссии не позднее, чем за три рабочих дня до начала заседания Государственной комиссии.
12. Заседание Государственной комиссии считается правомочным, если на нем присутствуют более половины членов Государственной комиссии.
13. Решения Государственной комиссии принимаются в виде протоколов заседаний Государственной комиссии большинством голосов от общего числа ее членов, присутствующих на заседании. При равенстве голосов членов Государственной комиссии, голос председательствующего является решающим.
14. На заседания Государственной комиссии могут приглашаться должностные лица, не являющиеся членами Государственной комиссии, а также представители общественных организаций и средств массовой информации.
15. Председатель Государственной комиссии:
1) руководит деятельностью Государственной комиссии и председательствует на ее заседаниях;
2) информирует Президента Республики Казахстан не реже одного раза в квартал о проделанной работе Государственной комиссии.
16. В отсутствие председателя его обязанности исполняет один из двух заместителей председателя.
17. Рабочий орган Государственной комиссии:
1) информирует членов Государственной комиссии о времени и месте ее заседаний;
2) организует подготовку материалов к заседаниям Государственной комиссии;
3) оформляет протоколы заседания Государственной комиссии и согласовывает с ее членами;
4) представляет председателю Государственной комиссии подготовленный ее членами отчет о проделанной работе с оценкой своевременного и качественного исполнения принятых ею решений;
5) по поручению председателя Государственной комиссии осуществляет иные функции.
18. Центральные государственные органы оказывают содействие Государственной комиссии в выполнении возложенных на нее задач.