Қазақстан Республикасыңың аумағында жүзеге асыру кезінде дара кәсіпкерлер немесе заңды тұлғалар өз қызметін жүзеге асыратын жерлерде төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді қабылдауға арналған жабдық (қондырғы) орнатуды қамтамасыз етуге, сондай-ақ төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді қабылдауға міндетті жекелеген қызмет түрлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1743 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 қазандағы № 1147 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2014.10.29 № 1147 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Ақша төлемі мен аударымы туралы» 1998 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыру кезінде дара кәсіпкерлер немесе заңды тұлғалар өз қызметін жүзеге асыратын жерлерде төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді қабылдауға арналған жабдық (қондырғы) орнатуды қамтамасыз етуге, сондай-ақ төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді қабылдауға міндетті жекелеген қызмет түрлері бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Қазақстан Республикасының аумағында сауда операцияларын жүзеге асыру (қызметтер көрсету) кезінде төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдер қабылдауға міндетті сауда (қызмет көрсету) ұйымдарының санаттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1328 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 49, 629-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 18 шілдедегі № 820 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 6-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 47, 643-құжат).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1743 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында жүзеге асыру кезінде дара
кәсіпкерлер немесе заңды тұлғалар өз қызметін жүзеге асыратын
жерлерде төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді
қабылдауға арналған жабдық (қондырғы) орнатуды қамтамасыз
етуге, сондай-ақ төлем карточкаларын пайдалана отырып,
төлемдерді қабылдауға міндетті жекелеген қызмет түрлері
Р/с №
Қызмет түрлерінің атауы*
1
2
1
Автомобильдер мен мотоциклдерді көтерме және бөлшек саудада сату, оларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету
2
Көтерме және бөлшек сауда**
3
Компьютерлер мен тұрмыстық тауарларды жөндеу * *
4
Қонақүйлердің қызмет көрсетуі
5
Мейрамхана қызметтерін көрсету, тамақтануды ұйымдастырудың өзге де түрлері мен сусындар беру**
6
Әуе және теміржол көлігіне жол жүру құжаттарын (билеттерді), багаж және жүк-багаж түбіртектерін сату
7
Жүктерді көліктік өңдеу, қоймаға жинау мен сақтау жөніндегі қызметтерді, тасымалдау жөніндегі қосымша қызметтер мен жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсету
8
Туризм саласында қызметтер көрсететін туристік операторлардың, туристік агенттіктердің және өзге де ұйымдардың қызметі
9
Сақтандыру саласындағы қызмет
10
Денсаулық сақтау саласындағы қызмет
11
Білім беру саласындағы қызмет
12
Кинофильмдерді тарату, бейне және телевизиялық бағдарламаларды, кинофильмдерді көрсету қызметі
13
Фитнес, спорттық клубтар, дискотекалар қызметі
14
Құмар ойындарын және бәс тігуді ұйымдастыру жөніндегі қызмет
15
Жеке күзет қызметтерінің қызметі
16
Бухгалтерлік есеп және аудит саласындағы қызмет; салық салу бойынша консультациялар
17
Құқық саласындағы қызмет
18
Боулинг (кегельбан) және бильярд бойынша қызметтерді ұсыну
Ескертпе:
*Көрсетілген қызмет түрлерін жүзеге асыратын жерлерде төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлем карточкаларын қабылдауға арналған жабдық (қондырғы) орнатуды қамтамасыз етуге, сондай-ақ төлем карточкаларын пайдалана отырып, төлемдерді қабылдау:

Об утверждении отдельных видов деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан индивидуальные предприниматели или юридические лица обязаны обеспечить установку в местах осуществления своей деятельности оборудования (устройства), предназначенного для приема платежей с использованием платежных карточек, а также принимать платежи с использованием платежных карточек
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1743. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2014 года № 1147
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2014 № 1147.
В соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 29 июня 1998 года «О платежах и переводах денег» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые отдельные виды деятельности, при осуществлении которых на территории Республики Казахстан индивидуальные предприниматели или юридические лица обязаны обеспечить установку в местах осуществления своей деятельности оборудования (устройства), предназначенного для приема платежей с использованием платежных карточек, а также принимать платежи с использованием платежных карточек.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1328 «Об утверждении категорий торговых (обслуживающих) организаций, обязанных принимать платежи с использованием платежных карточек при осуществлении торговых операций (оказании услуг) на территории Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 49, ст. 629);
2) пункт 6 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2011 года № 820 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 47, ст. 643).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1743
Отдельные виды деятельности, при осуществлении которых на
территории Республики Казахстан индивидуальные предприниматели
или юридические лица обязаны обеспечить установку в местах
осуществления своей деятельности оборудования (устройства),
предназначенного для приема платежей с использованием платежных
карточек, а также принимать платежи с использованием
платежных карточек
№ п/п
Наименование видов деятельности*
1
2
1
Оптовая и розничная торговля автомобилями и мотоциклами, их ремонт и техническое обслуживание
2
Оптовая и розничная торговля**
3
Ремонт компьютеров и бытовых товаров**
4
Предоставление услуг гостиницами
5
Предоставление услуг ресторана, прочие виды организации питания и подача напитков**
6
Продажа проездных документов (билетов), багажных и грузобагажных квитанций на воздушный и железнодорожный транспорт
7
Предоставление услуг по транспортной обработке грузов, складированию и хранению, вспомогательные услуги по транспортировке и услуги по перевозке грузов
8
Деятельность туроператоров, турагентов и прочих организаций, предоставляющих услуги в сфере туризма
9
Деятельность в области страхования
10
Деятельность в области здравоохранения
11
Деятельность в области образования
12
Деятельность по распространению кинофильмов, видео- и телевизионных программ, показ кинофильмов
13
Деятельность фитнес-, спортивных клубов, дискотек
14
Деятельность по организации азартных игр и заключения пари
15
Деятельность частных охранных служб
16
Деятельность в области бухгалтерского учета и аудита; консультации по налогообложению
17
Деятельность в области права
18
Предоставление услуг по боулингу (кегельбану) и бильярду
Примечание:
* Обеспечение установки в местах осуществления указанных видов деятельности оборудования (устройства), предназначенного для приема платежей с использованием платежных карточек, а также прием платежей с использованием платежных карточек, не распространяется:

1) жалпыға ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ жерлердегі дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға қатысты;
2) Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес 2014 жылғы 1 қаңтарға дейін арнаулы салық режимі қолданылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға қатысты қолданылмайды.
**Өздері өндіретін ауылшаруашылығы өнімдерін, өздері өндіретін акваөсіру (балықшылық) өнімдерін, далаға шығарылатын сату сөрелері, автодүкендер, шатырлар, киоскілер, контейнерлер және сауда базарларының аумағында арқылы қызметін жүзеге асыратын көтерме және бөлшек сауданы қоспағанда.

1) в отношении индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, находящихся в местах отсутствия сети телекоммуникаций общего пользования;
2) до 1 января 2014 года в отношении индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, применяющих в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан специальный налоговый режим.
** 3а исключением оптовой и розничной торговли сельскохозяйственной продукцией собственного производства, продукцией аквакультуры (рыболовства) собственного производства, деятельности, осуществляемой через выносные прилавки, автолавки, палатки, киоски, контейнеры и на территории торговых рынков.