"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1776 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
2011 — 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 94 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 211-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2011 — 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«2. Ағымдағы ахуалды және қызметтің тиісті салаларын (аяларын) дамыту үрдістерін талдау» деген бөлімде:
«1-стратегиялық бағыт. Нәтижеге бағдарланған бюджетті қалыптастыру» деген кіші бөлімде:
«1-стратегиялық бағыт. Нәтижеге бағдарланған бюджетті қалыптастыру» деген кіші бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1-стратегиялық бағыт. Нәтижеге бағдарланған бюджетті жетілдіру»;
отыз алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«2011 жылдың екінші жартыжылдығынан бастап, тапсырыс берушілер мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалануға және конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды электрондық форматта өткізуге құқылы, ал 2012 жылғы 1 шілдеден бастап осы тәсілмен мемлекеттік сатып алу электрондық мемлекеттік сатып алу арқылы ғана жүзеге асырылады.
Сондай-ақ 2012 жылғы 1 шілдеден бастап, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың жаңа тәсілі - электрондық аукцион енгізілді, ол аталған порталда нақты уақыт режимінде электрондық форматта жүзеге асырылады.»;
мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Бюджеттік инвестициялардың мониторингі заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы арқылы жүзеге асырылатын болады, ол қадағалау және кейіннен бюджеттік инвестициялардың тиімділігін бағалау үшін деректерді дайындау мақсатында көрсетілген іс-шараларды түпкілікті іске асыру сәтіне дейін заңды тұлғалардың бастапқы жарғылық капиталын қалыптастыру, акциялар пакетін (қатысу үлестерін) сатып алу арқылы тұрақты және жүйелі түрде ақпарат жинау, республикалық немесе жергілікті бюджеттен тартылған бюджеттік инвестицияларды есепке алу және олардың іске асырылуын талдау болып табылады.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес бюджеттік кредит беру мен бюджеттік кредиттерді өтеу арасындағы айырмадан тұратын таза бюджеттік кредит беру бюджет құрылымы бөлімдерінің бірі болып табылады.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 "О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1776
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 94 «О Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 — 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 211) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства финансов Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности»:
в подразделе «Стратегическое направление 1. Формирование бюджета, ориентированного на результат»:
заголовок подраздела «Стратегическое направление 1. Формирование бюджета, ориентированного на результат» изложить в следующей редакции:
«Стратегическое направление 1. Совершенствование бюджета, ориентированного на результат»;
часть тридцать шестую изложить в следующей редакции:
«Со второго полугодия 2011 года заказчики вправе воспользоваться веб-порталом государственных закупок и проводить государственные закупки способом конкурса в электронном формате, а с 1 июля 2012 года государственные закупки данным способом осуществляются только посредством электронных государственных закупок.
Также с 1 июля 2012 года внедрен новый способ осуществления государственных закупок - электронный аукцион, который осуществляется в электронном формате в режиме реального времени на названном портале.»;
дополнить частями следующего содержания:
«Мониторинг бюджетных инвестиций будет осуществляться посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, которым является регулярный и систематический сбор информации, учет и анализ реализации бюджетных инвестиций, привлеченных из республиканского или местного бюджета, посредством формирования первоначального уставного капитала, приобретения пакета акций (доли участия) юридических лиц до момента окончательной реализации указанных мероприятий, в целях отслеживания и подготовки данных для последующей оценки эффективности бюджетных инвестиций.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года одним из разделов структуры бюджета является чистое бюджетное кредитование, которое состоит из разницы между бюджетным кредитованием и погашением бюджетных кредитов.

Бюджеттік кредиттерді өтеу серпіні мынадай деректермен беріледі: 2009 жылы - 20,5 млрд.теңге, 2010 жылы - 102,3 млрд.теңге, 2011 жылы - 99,2 млрд.теңге.
Бюджеттік кредиттерді өтеу бойынша түсімдердің 2009 жылмен салыстырғанда 2010 - 2011 жылдары күрт ұлғаюы агроөнеркәсіп кешені субъектілерін қолдау бойынша іс-шараларды өткізу мақсатында «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ берілген бюджеттік кредиттер 2010 - 2011 жылдары, оның ішінде 2010 жылы - 80,0 млрд.теңге және 2011 жылы - ішінара 60,9 млрд.теңге өтелді.

Динамика погашения бюджетных кредитов представляется следующими данными: в 2009 году - 20,5 млрд. тенге, в 2010 году - 102,3 млрд. тенге, в 2011 году — 99,2 млрд. тенге.
Резкое увеличение поступлений по погашению бюджетных кредитов в 2010 - 2011 годы по сравнению с 2009 годом объясняется тем, что в 2010 - 2011 годы были погашены бюджетные кредиты, предоставленные АО «НУХ «КазАгро» в целях проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса, в том числе в 2010 году - 80,0 млрд. тенге и в 2011 году - частично 60,9 млрд. тенге.

Бюджеттік кредиттер бойынша түсімдердің айтарлықтай үлесі 2009 - 2011 жылдары «Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005 - 2007 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы» және «Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы» сияқты әлеуметтік бағдарламаларды іске асыруға жергілікті атқарушы органдарға берілген бюджеттік кредиттерге тура келеді.
Бюджеттік кредиттерді өтеу бойынша түсімдердің жоспарын орындау сыртқы фактор әсер ететіндіктен, үнемі тиісті деңгейде (артығымен орындау немесе жете орындалмау) жүзеге асырылмайтынын атап өткен жөн.
Жоғарыда көрсетілгендердің негізгі себептері мыналар болып табылады:

Значительная доля поступлений по бюджетным кредитам в 2009 - 2011 годах приходится на бюджетные кредиты, выданные местным исполнительным органам на реализацию социальных программ, как «Государственная программа развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005 - 2007 годы» и «Государственная программа жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы».
Следует отметить, что исполнение плана поступлений по погашению бюджетных кредитов не всегда осуществляется на должном уровне (перевыполнение или недоисполнение), так как влияет внешний фактор.
Основными причинами вышеуказанного являются:

1) бюджеттік кредитті өтеу мерзімін қайта құрылымдау - мәлімдеу сипаты бар;
2) валюталар бағамын өзгерту (қарыз алу валютасында сыртқы қарыз қаражаты есебінен (республикалық бюджеттен бюджеттік кредит берілген жағдайда);
3) бюджеттік кредиттерді мерзімінен бұрын өтеу;
4) республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде жоспарланбайтын бюджеттік кредиттің игерілмеген қаражатын қайтару.»;
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикатор, іс-шаралар мен нәтижелер көрсеткіштері» деген бөлімде:

1) реструктуризация срока погашения бюджетного кредита — имеет
заявительный характер;
2) изменение курса валют (в случае предоставления бюджетного кредита из республиканского бюджета за счет средств внешнего займа в валюте займа);
3) досрочное погашение бюджетного кредита;
4) возврат неосвоенных средств бюджетного кредита, который не
планируется при формировании республиканского бюджета.»;
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:

1.3.1-міндет. Мемлекеттік сатып алу жүйесінің тиімділігі мен айқындылығын арттыру
Тікелей нәтижелер көрсеткіштері
Ақпарат көзі
Өлшем бірл
Есепті кезең
Жоспарлық кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Электрондық мемлекеттік сатып алу жүйесінің жұмысына қанағаттанған пайдалануш ылар үлесі
Мемлекет тік сатып алу веб-порт алы ақпараттық жүйесінің есепті деректері
%
60
70
75
85
85
90
95
Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін іс-шаралар
іске асыру мерзімі
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Сатып алу тәсілдері бөлінісінде электрондық мемлекеттік сатып алу жүйесін жетілдіру бойынша жұмыстарды жүргізу
Х
Х
Х
Х
Х
Мемлекеттік сатып алу жүйесінің тиімділігі мен айқындылығын қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманы жетілдіру
Х
Х
Х
Х
Х
»;
«Салықтық және кедендік жүйені жетілдіру» деген стратегиялық 2-бағытта:
«Салықтық әкімшілікті жақсарту» деген 2.1.-мақсатта:
«Осы мақсатқа қол жеткізуге бағытталған бюджеттік бағдарламалардың кодтары 036, 072» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы мақсатқа қол жеткізуге бағытталған бюджеттік бағдарламалардың кодтары 036, 040, 072»;
мына:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлық кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жос пар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Doing Business» Дүниежүзілік банк рейтингінің «Салық салу» индикаторы
Дүние жүзілік банк тің есебі
Позиция
53
39
38
13
13
13
13
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жос пар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Doing Business» Дүниежүзілік банк рейтингісінің «Салық салу» индикаторы
Дүниежүзілік банктің есебі
Позиция
53
39
38
17
16
16
15
»;
«Банкроттық саласындағы реттеудің тиімділігін арттыру дағдарыстан кейінгі бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды қалпына (сауықтыру)» деген 3-стратегиялық бағытта:
«3.1. Банкроттық тетігін жетілдіру» деген мақсатта:
мына:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлық кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Doing Business» Дүниежүзілік банк рейтингінің «Төлем қабілетсіздігін шешу» индикаторы
Дүниежүзілік банктің есебі
Позиция
54
48
48
54
48
47
46
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Нысаналы индикатор
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлық кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
«Doing Business» Дүниежүзілік банк рейтингісін ің «Төлем қабілетсізд ігін шешу» индикаторы
Дүниежүзілік банктің есебі
Позиция
54
48
48
55
54
53
52
»;

Задача 1.3.1. Повышение эффективности и прозрачности системы
государственных закупок
Показатели прямых результатов
Источник информации
Ед.изм.
Отчетный период
Плановый период
2009
год
(отчет)
2010
год
(план)
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Доля пользователей, удовлетворенных работой системы электронных государственных закупок
Отчетные данные информационной системы Веб-портал государственных
закупок
%
60
70
75
85
85
90
95
Мероприятия для достижения показателей прямых результатов
срок реализации
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Проведение работы по совершенствованию системы электронных государственных закупок в разрезе способов закупок
X
X
X
X
X
Совершенствование законодательства о государственных закупках в целях обеспечения повышения эффективности и прозрачности системы государственных закупок
X
X
X
X
X
»;
в стратегическом направлении 2 «Совершенствование налоговой и таможенной систем»:
в цели «2.1. Улучшение налогового администрирования»:
строку «Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели 036, 072» изложить в следующей редакции:
«Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели 036, 040, 072»;
строку
«
Целевой индикатор
Источн
ик информации
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Индикатор  «Налогообложение» рейтинга Всемирного банка «Doing Business»
Отчет Всемирного банка
Позиция
53
39
38
13
13
13
13
»
изложить в следующей редакции:
«
Целевой индикатор
Источник информации
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отч ет)
2010 год (пла н)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Индикатор «Налогообложение» рейтинга Всемирного банка «Doing Business»
Отчет Всемирного банка
Позиция
53
39
38
17
16
16
15
»;
в Стратегическом направлении 3. «Повышение эффективности регулирования в сфере банкротства и посткризисное восстановление (оздоровление) конкурентоспособных предприятий»:
в цели «3.1. Усовершенствование механизма банкротства»:
строку
«
Целевой индикатор
Источник информации
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Индикатор «Разрешение неплатежеспособности» рейтинга Всемирного банка «Doing Business»
Отчет Всемирного банка
Позиция
54
48
48
54
48
47
46
»
изложить в следующей редакции:
«
Целевой индикатор
Источник информации
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Индикатор «Разрешение неплатежеспособности» рейтинга Всемирного банка «Doing Business»
Отчет
Всемирного банка
Позиция
54
48
48
55
54
53
52
»;

«Бәсекеге қабілетті кәсіпорындардың төлем қабілеттілігін қалпына келтіру» деген 3.2.-мақсатта:
«Мемлекеттік қолдау шараларын көрсету» деген 3.2.1.-міндетте:
мына:
«
Тікелей нәтижелер көрсеткіштері
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлық кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Оларға қатысты қолда бар қарыздар (кредиттер) және/немесе лизингтік операциялар, Қазақстанның биржалық қорына орналастырылған облигациялардың купондары бойынша пайыздық ставкаларын субсидиялау қамтамасыз етілген Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасына қатысушылардың саны
Қызметтер операторының есептік деректері
Кәсіп орын
9
30
30
30
30
»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
Тікелей нәтижелер көрсеткіштері
Ақпарат көзі
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлық кезең
2009 жыл (есеп)
2010 жыл (жоспар)
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
Олардың қатысты қолда бар қарыздар (кредиттер) және/немесе лизингтік операциялар,  Қазақстанның биржалық қорына орналыстырылған облигациялардың купондары бойынша пайыздық ставкаларын субсидиялау қамтамасыз етілген Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасына қатысушылардың саны
Қызметтер операторының есептік деректері
Кәсіп орын
-
-
9
20
30
30
30
»;
«Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу іс-шаралары» деген бағанда:
мына:
«
«Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бағдарламасына» қатысушыларды сауықтыру жоспарларының іске асырылуына мониторинг жүргізу
-
X
X
X
X
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
«Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру) бағдарламасына» қатысушыларды сауықтыру жоспарларының іске асырылуына мониторинг жүргізу
-
-
X
X
X
»;
«7. Бюджеттік бағдарлама» деген бөлімде:
«7.1. Бюджеттік бағдарламалар» деген кіші бөлімде:
001 «Бюджеттік жоспарлауды, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «51 614 272» деген сандар «51 283 441» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитін жүзеге асыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «34 000» деген сандар «23 000» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Тарату және банкроттық рәсімдерді жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Таратылған ұйымдардың саны» деген жолдағы «1 095» деген сандар «828» деген сандармен ауыстырылсын;
«түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
«Дәрменсіз борышкерлерді тарату» деген жолдағы «1 095» деген сандар «828» деген сандармен ауыстырылсын;

в цели «3.2. Восстановление платежеспособности конкурентоспособных предприятий»:
в задаче «3.2.1. Оказание мер государственной поддержки»:
строки
«
Показатели прямых результатов
Источник
информации
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2009
год (отчет)
2010
год (план)
2011
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
Количество
участников Программы
посткризисного восстановления, в отношении которых обеспечено субсидирование
процентной ставки по
уже имеющимся займам (кредитам)
и/или лизинговым
операциям, купона по облигациям, размещенным на
Казахстанской
фондовой бирже
Отчетные данные оператора
услуг
Предприятие
-
-
9
30
30
30
30
»
изложить в следующей редакции:
«
Показатели прямых результатов
Источник информации
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (план)
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Количество участников Программы посткризисного восстановления, в отношении которых обеспечено
субсидирование процентной ставки по уже  имеющимся займам (кредитам) и/или лизинговым операциям, купона по облигациям, размещенным на Казахстанской фондовой бирже
Отчетные данные оператора услуг
Предпри
ятие
-
-
9
20
30
30
30
»;
в графе «Мероприятия для достижения показателей прямых результатов»:
строку
«
Проведение мониторинга реализации планов оздоровлений участников «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
-
X
X
X
X
»
изложить в следующей редакции:
«
Проведение мониторинга реализации планов оздоровлений участников «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
-
-
X
X
X
»;
в разделе «Раздел 7. Бюджетные программы»:
в подразделе «7.1. Бюджетные программы»:
в Бюджетной программе 001 «Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «51 614 272» заменить цифрами «51 283 441»;
в Бюджетной программе 002 «Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «34 000» заменить цифрами «23 000»;
в Бюджетной программе 003 «Проведение процедур ликвидации и банкротства»:
в графе «2012 год»:
в строке «показатели прямого результата»:
в строке «Количество ликвидированных организаций» цифры «1 095» заменить цифрами «828»;
в строке «показатели конечного результата»:
в строке «Ликвидация несостоятельных должников» цифры «1 095» заменить цифрами «828»;

«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «118 861» деген сандар «87 141» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 207 008» деген сандар «2 439 237» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «86 331 317» деген сандар «92 208 383» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «363 970» деген сандар «292 285» деген сандармен ауыстырылсын;
012 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің бюджеттер бойынша қолма қол ақша тапшылығын жабуға арналған резерві» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдері болған кезде қолма  қол ақша тапшылығын жабуға төмен тұрған бюджеттерге кредиттер беру» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
«Төменгі бюджеттер бойынша қолма-қол ақша тапшылығын 100% жабу деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «600 000» деген сандар алынып тасталсын;
013 «Үкіметтік борышқа қызмет көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «176 316 794» деген сандар «135 397 256» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Кеден қызметін жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Негізгі құралдарға жататын тауарларды сатып алу
бірлік
3
»;
«2012 жыл» деген бағанда:
«Консалтингтік қызмет көрсетулерді сатып алу» деген жолдағы «1»; деген сан алынып тасталсын;
«Бар ақпараттық жүйесін жаңғырту үшін материалдық емес активтерді сатып алу» деген жолдағы «2» деген сан алынып тасталсын;
«түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Серверлік құрал-жабдықпен қамтамасыз ету
бірлік
3
»;
мына:
«
Жедел басқару орталығының ақпараттық жүйесін жаңғырту
бірлік
1
»
деген жолдар алынып тасталсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 084 450» деген сандар «942 120» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Қазақстан Республикасы Қаржы министрігінің күрделі шығындары» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«Әкімшілік ғимараттар сатып алу» деген жолдағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 577 894» деген сандар «1 477 894» деген сандармен ауыстырылсын;
026 «Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін салу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «118 861» заменить цифрами «87 141»;
в Бюджетной программе 006 «Приобретение акций международных  финансовых организаций»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 207 008» заменить цифрами «2 439 237»;
Бюджетной программе 010 «Резерв Правительства Республики Казахстан»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «86 331 317» заменить цифрами «92 208 383»;
в Бюджетной программе 011 «Выполнение обязательств по государственным гарантиям»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «363 970» заменить цифрами «292 285»;
в бюджетной программе 012 «Резерв Правительства Республики Казахстан на покрытие дефицита наличности по бюджетам»:
в графе «2012 год»:
в строке «Предоставление кредитов нижестоящим бюджетам на покрытие дефицита наличности при наличии решений Правительства Республики Казахстан» цифры «100» исключить;
в строке «100 % покрытие дефицита наличности по нижестоящим бюджетам» цифры «100» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «600 000» исключить;
в Бюджетной программе 013 «Обслуживание правительственного долга»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «176 316 794» заменить цифрами «135 397 256»;
в Бюджетной программе 014 «Модернизация таможенной службы»:
в строке «показатели прямого результата»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Приобретение товаров, относящихся к основным средствам
единиц
3
»;
в графе «2012 год»:
в строке «Приобретение консалтинговых услуг» цифру «1» исключить;
в строке «Приобретение нематериальных активов для модернизации существующих информационных систем» цифру «2» исключить;
в строке «показатели конечного результата»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Обеспечение серверным оборудованием
единиц
3
»;
строку
«
Модернизация информационной системы Центра оперативного управления
единиц
1
»
исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 084 450» заменить цифрами «942 120»;
в Бюджетной программе 021 «Капитальные расходы Министерства финансов Республики Казахстан»:
в графе «2012 год»:
в строке «Приобретение административных зданий» цифру «1» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 577 894» заменить цифрами «1 477 894»;
в Бюджетной программе 026 «Строительство объектов таможенного контроля и таможенной инфраструктуры»:
в графе «2012 год»:

«Кеден бекеттерінің қызметкерлері үшін қызметтік тұрғын үйлер мен жатақханалар салуды аяқтау» деген жолдағы «44» деген сандар «27» деген сандармен ауыстырылсын;
«Кеден бекеттеріндегі жаңа бақылау-өткізу пункттерін пайдалануға енгізу және қолданыстағыларын қайта жаңарту» деген жолдағы «3» деген сандар «1» деген санмен ауыстырылсын;
«Шекара маңындағы аудандарда кеден органдары қызметкерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету» деген жолдағы «44» деген сандар «27» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «3 679 614» деген сандар «2 381 202» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «КААЖ» және «Электрондық кеден» ақпараттық жүйесін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«Серверлік жабдықтарды сатып алу» деген жолдағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«Телекоммуникациялық жабдықтарды сатып алу» деген жолдағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «757 816» деген сандар «735 373» деген сандармен ауыстырылсын;
036 «Салық заңнамасын өзгертуге байланысты салық органдарының ақпараттық жүйелерін жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «7 195 587» деген сандар «6 958 898» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«Субсидияланатын кредиттердің саны» деген жолдағы «30» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бірлесіп субсидияланатын кредиттер саны» деген жолдағы «30» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «10 533 441» деген сандар «5 016 420» деген сандармен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген бағанда:
«Субсидияланатын кредиттердің саны» деген жолдағы «18» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бірлесіп субсидияланатын кредиттер саны» деген жолдағы «18» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағанда:
«Субсидияланатын кредиттердің саны» деген жолдағы «18» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бірлесіп субсидияланатын кредиттер саны» деген жолдағы «18» деген сандар «30» деген сандармен ауыстырылсын;
044 «Жай вексельдерді өтеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «5 271 071» деген сандар «5 200 439» деген сандармен ауыстырылсын;
046 «Дағдарыстан кейін қалпына келтіру (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» бағдарламасына қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«Сауықтыру жоспарлары мониторингке жататын Бағдарламаға қатысушы кәсіпорындардың пайызы» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
«Бағдарламаға қатысушы кәсіпорындардың сауықтыру жоспарлары мониторингінің нәтижелерін қабылдау туралы Сауықтыру жөніндегі кеңестің шешімдері» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;

в строке «Завершение строительства служебных жилых домов и общежитий для сотрудников таможенных постов» цифры «44» заменить цифрами «27»;
в строке «Ввод в эксплуатацию новых и реконструкция действующих контрольно-пропускных пунктов на таможенных постах» цифру «3» заменить цифрой «1»;
в строке «Обеспечение жильем сотрудников таможенных органов в приграничных районах» цифры «44» заменить цифрами «27»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «3 679 614» заменить цифрами «2 381 202»;
в Бюджетной программе 031 «Создание информационной системы «ТАИС» и «Электронная таможня»:
в графе «2012 год»:
в строке «Приобретение серверного оборудования» цифру «1» исключить;
в строке «Приобретение телекоммуникационного оборудования» цифру «1» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «757 816» заменить цифрами «735 373»;
в Бюджетной программе 036 «Модернизация информационных систем Налоговых органов, связанных с изменением налогового законодательства»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «7 195 587» заменить цифрами «6 958 898»;
в Бюджетной программе 038 «Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»:
в графе «2012 год»:
в строке «Количество субсидируемых кредитов» цифры «30» заменить цифрами «20»;
в строке «Количество просубсидируемых кредитов» цифры «30» заменить цифрами «20»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «10 533 441» заменить цифрами «5 016 420»;
в графе «2013 год»:
в строке «Количество субсидируемых кредитов» цифры «18» заменить цифрами «30»;
в строке «Количество просубсидируемых кредитов» цифры «18» заменить цифрами «30»;
в графе «2014 год»:
в строке «Количество субсидируемых кредитов» цифры «18» заменить цифрами «30»;
в строке «Количество просубсидируемых кредитов» цифры «18»
заменить цифрами «30»;
в Бюджетной программе 044 «Погашение простых векселей»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «5 271 071» заменить цифрами «5 200 439»;
в Бюджетной программе 046 «Мониторинг реализации планов
оздоровлений участников «Программы посткризисного восстановления
(оздоровление конкурентоспособных предприятий)»:
в графе «2012 год»:
в строке «Процент предприятий-участников Программы, планы оздоровления которых подлежат мониторингу» цифры «100» исключить;
в строке «Решения Совета по оздоровлению о принятии результатов мониторинга планов оздоровления предприятий-участников Программы» цифры «100» исключить;

«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «201 817» деген сандар алынып тасталсын;
061 «е-Қаржымині» интеграцияланған автоматтандырылған ақпараттық  жүйесін жасау» деген бюджеттік бағдарламада:
«тікелей нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 27 сәуірдегі № 221 бұйрығымен бекітілген функциялардың жалпы көлемінен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің орталық аппаратының автоматтандырылған функцияларының (бизнес-процестерінің) үлесі
%
30
»;
«2012 жыл» деген бағанда:
«Тәжірибелік пайдалануға енгізілген «е-Қаржымині» БААЖ-нің функционалдық кіші жүйелерінің саны (жыл соңына)» деген жолдағы «9» деген сан алынып тасталсын;
«е-Қаржымині қажетті инфрақұрылымын аппаратты қамтамасыз етудің бөлігінде қамтамасыз ету» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
«түпкілікті нәтиже көрсеткіштері» деген жолда:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«е-Қаржымині» жұмысымен қанағаттанған пайдаланушылар үлесі
15
»;
«2012 жыл» деген бағанда:
«барлық кіші жүйелер бойынша «е-Қаржымині» БААЖ-нің пайдаланушылардың саны (жыл соңына)» деген жолдағы «22 080» деген сандар алынып тасталсын;
«барлық кіші жүйелер бойынша «е-Қаржымині» БААЖ-нің тіркелген пайдаланушы қызметкерлердің саны (жыл соңына)» деген жолдағы «1 966» деген сандар алынып тасталсын;
«Сыртқы тіркелмеген пайдаланушылардың саны (порталдың қонақтары)» деген жолдағы «50 000» деген сандар алынып тасталсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «5 057 878» деген сандар «1 485 000» деген сандармен ауыстырылсын;
072 «Салық әкімшілігін жүргізуді реформалау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«Халықаралық тәжірибені зерделеу (оқыту турлары, танысу сапарлары, семинарлар)» деген жолдағы «80» деген сандар «13» деген сандармен ауыстырылсын;
«Негізгі қаражатқа қатысты тауарларды сатып алу (арнайы жабдықтау)» деген жолдағы «489» деген сандар «71» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қолданылатын ақпараттық жүйелерді жаңарту үшін материалдық емес активтерді сатып алу» деген жолдағы «105» деген сандар «50» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «2 506 079» деген сандар «199 526» деген сандармен ауыстырылсын;
071 «Қазынашылықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту және «Қазынашылық-клиент» құрауышын құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2012 жыл» деген бағанда:
«бюджет шығыстарының көлемі» деген жолдағы «1 764 778» деген сандар «1 573 498» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджет шығыстарының жиынтығы» деген 7.2.-бөлімде:
«2012 жыл» деген бағандағы «1257 553 614», «1236 718 887», «20 834 727» деген сандар тиісінше «1209 038 080», «1192 435 156», «16 602 924» деген сандармен ауыстырылсын.

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «201 817» исключить;
в Бюджетной программе 061 «Создание интегрированной автоматизированной информационной системы «е-Минфин»:
в строке «показатели прямого результата»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Доля автоматизированных функций (бизнес-процессов) центрального аппарата Министерства финансов Республики Казахстан из общего объема функций, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2012 года № 221
%
30
»;
в графе «2012 год»:
в строке «Количество функциональных подсистем ИАИС «е-Минфин», введенных в опытную эксплуатацию (на конец года)» цифру «9» исключить;
в строке «Обеспечение необходимой инфраструктуры «е-Минфина» в части аппаратного обеспечения» цифры «100» исключить;
в строке «показатели конечного результата»:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Доля пользователей, удовлетворенных работой «е-Минфин»
%
15
»;
в графе «2012 год»:
в строке «Количество зарегистрированных пользователей ИАИС «е-Минфин» по всем подсистемам (на конец года)» цифры «22 080» исключить;
в строке «Количество зарегистрированных пользователей-работников МФ РК ИАИС «е-Минфин» по всем подсистемам (на конец года)» цифры «1 966» исключить;
в строке «Количество внешних незарегистрированных пользователей (гости портала)» цифры «50 000» исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «5 057 878» заменить
цифрами «1 485 000»;
в Бюджетной программе 072 «Реформирование системы налогового администрирования»:
в графе «2012 год»:
в строке «Изучение международного опыта (учебные туры, ознакомительные поездки, семинары)» цифры «80» заменить цифрами «13»;
в строке «Приобретение товаров, относящихся к основным средствам (спецоборудование)» цифры «489» заменить цифрами «71»;
в строке «Приобретение нематериальных активов для модернизации существующих информационных систем» цифры «105» заменить цифрами «50»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «2 506 079» заменить цифрами «199 526»;
в Бюджетной программе 073 «Развитие интегрированной информационной системы Казначейства и создание компонента «Казначейства-клиент»:
в графе «2012 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 764 778» заменить цифрами «1 573 498»;
в разделе «7.2. Свод бюджетных расходов»:
в графе «2012 год» цифры «1 257 553 614», «1 236 718 887», «20 834 727» заменить соответственно цифрами «1 209 038 080», «1 192 435 156», «16 602 924».

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов