"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1802 Қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
«Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының ҮкiметiҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 2)3) тармақшалары, 4-тармақтың 4-1)5)7) тармақшалары алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi туралы ереже осы қаулыға қосымшаға  сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1802 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 28 наурыздағы
№ 1120 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) өз құзыреті шегінде мемлекет қызметінің құқықтық қамтамасыз етілуін жүзеге асыратын, мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, лауазымды адамдар мен азаматтардың жұмысында заңдылық режиміне қолдау көрсететін, азаматтардың және ұйымдардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды қамтамасыз ететін, сондай-ақ атқарушылық құжаттардың уақтылы орындалуын және жекелеген негіздер бойынша республикалық меншікке айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруды қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Министрліктің облыстарда, Астана және Алматы қалаларында, аудандарда, қалаларда және қалалардағы аудандарда аумақтық органдары және ведомстволары бар: Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті, Зияткерлік меншік құқығы комитеті, Сот актілерін орындау комитеті.
Министрлік, оның ведомстволары, сондай-ақ ведомстволық бағынысты ұйымдары Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің бірыңғай жүйесін құрайды.
Ведомстволардың құзыреті мен өзге мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылының тәртібін бірінші басшы айқындайды.
3. Министрлік өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1802
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 «Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от
28 октября 2004 года № 1120 «Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532) следующие изменения:
подпункты 2), 3) пункта 1, подпункты 4-1), 5), 7) пункта 4 исключить;
Положение о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденное указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1802
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года № 1120
Положение
о Министерстве юстиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Министерство юстиции Республики Казахстан (далее - Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, в пределах своей компетенции осуществляющим правовое обеспечение деятельности государства, поддерживающим режим законности в работе государственных органов, организаций, должностных лиц и граждан, обеспечивающим защиту прав и законных интересов граждан и организаций, а также обеспечивающим своевременное исполнение исполнительных документов и организацию работ по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (подлежащего обращению) в республиканскую собственность по отдельным основаниям.
2. Министерство имеет территориальные органы в областях, городах Астане и Алматы, районах, городах и районах в городах и ведомства: Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи, Комитет по правам интеллектуальной собственности, Комитет по исполнению судебных актов.
Министерство, его ведомства, а также подведомственные организации образуют единую систему Министерства юстиции Республики Казахстан.
Компетенция и порядок взаимодействия ведомств с иными государственными органами определяются первым руководителем.
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Министрлік мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, өзінің атауы мемлекеттік тілде жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Министрлік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Министрліктің, егер оған заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілсе, азаматтық-құқықтық қатынастар тарапы ретінде мемлекеттің атынан түсуге құқығы бар.
7. Министрлік өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Министрлік басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Министрліктің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Министрліктің заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі» мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Министрліктің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Министрлік қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Министрлікке кәсіпкерлік субъектілерімен Министрліктің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Министрлік кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру кезінде мұндай қызметтен түсетін табыстарды мемлекеттік бюджеттің кірісіне жібереді.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің миссиясы,
негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Министрліктің миссиясы:
Елдің бәсекелестік қабілетін арттыру міндеттерін шешу үшін құқықтық инфрақұрылымды жаңғырту және қамтамасыз ету.
15. Міндеттері:
1) адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарының үстемдігін, Қазақстан Республикасының егемендігін, заң жобалау жұмыстарын жүргізу, заңнаманы талдау, жетілдіру, жүйелеу, нормативтік құқықтық актілер жобаларына заңдық сараптама жүргізудің жалпымемлекеттік даму стратегиясын әзірлеуге және іске асыруға қатысу арқылы қазақстандық қоғам мен мемлекетті тұрақты әрі біртіндеп дамытуды қамтамасыз етуге бағытталған ұлттық заңнаманы қалыптастыруға қатысу;
2) Қазақстанның ұлттық мүдделерін қорғау және әлемдік қоғамдастықта Республиканың беделін нығайту мақсатында оның халықаралық аренадағы қызметін, оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын дайындау және жасасу арқылы құқықтық қамтамасыз ету;

4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством счета в органах казначейства.
5. Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Министерства и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Юридический адрес Министерства: 010000, город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 8.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение «Министерство юстиции Республики Казахстан».
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
12. Финансирование деятельности Министерства осуществляется из республиканского бюджета.
13. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства.
Министерство при осуществлении деятельности, приносящей доходы, доходы, полученные от такой деятельности, направляет в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
Министерства юстиции Республики Казахстан
14. Миссия Министерства:
Модернизация и обеспечение правовой инфраструктуры для решения задач повышения конкурентоспособности страны.
15. Задачи:
1) участие в формировании национального законодательства, направленного на обеспечение верховенства прав и свобод человека и гражданина, суверенитета Республики Казахстан, устойчивое и поступательное развитие казахстанского общества и государства путем участия в разработке и реализации общегосударственной стратегии развития, ведения законопроектной работы, анализа, совершенствования, систематизации законодательства, проведения юридической экспертизы проектов нормативных правовых актов;
2) правовое обеспечение деятельности Казахстана на международной арене в целях защиты его национальных интересов и укрепления авторитета республики в мировом сообществе, в том числе путем подготовки и заключения международных договоров Республики Казахстан;

3) заңды тұлғаларды, жылжымайтын мүлікке құқықтарды және жылжымалы мүліктің жекелеген түрлеріне кепілдіктерді, орталық мемлекеттік органдардың, жергілікті өкілді және атқарушы органдардың нормативтік құқықтық актілерін, азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік есепке алуды және оларды бақылауды жүзеге асыру;
4) құқықтық көмек пен заңгерлік қызмет көрсетуді ұйымдастыру және құқықтық насихатты қамтамасыз ету;
5) сот-сараптама қызметін ұйымдастыру және жүзеге асыру;
6) зияткерлік меншік құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
7) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша іс жүргізуді заңға сәйкес жүзеге асыру;
8) мемлекеттік саясатты іске асыру, сондай-ақ атқарушылық құжаттарды орындау саласындағы қызметті мемлекеттік реттеу, республикалық меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру.
16. Функциялар:
1. Орталық аппараттың функциялары:
1) ұлттық заңнаманы дамыту;
2) шет мемлекеттердің тиісті ұйымдарымен халықаралық байланыстар орнату және қолдау;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шет мемлекеттермен құқықтық көмек және құқықтық ынтымақтастық туралы халықаралық шарттар жасасуды дайындау, ұйымдастыру;
4) Қазақстан Республикасының және шет мемлекеттердің заңнамасын үйлестіру, біріздендіру, сондай-ақ Қазақстан таныған Қазақстан Республикасының заңнамасындағы халықаралық нормаларды имплементациялау мәселелері бойынша талдау жүргізу;
5) Қазақстан Республикасының Үкіметіне құзыретті мемлекеттік органның ұсынуымен шетелдік инвесторлармен сот және төрелік талқылауларға бастамашылық ету туралы ұсыныстар енгізу;
6) халықаралық шарттар жобаларының заң сараптамасы;
7) басқа мемлекеттік органдар мен ұйымдар берген мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ олар құпияландырған мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету;
8) халықаралық шарттардың талаптарын іске асыруды қамтамасыз ету;
9) заң жобалау жұмысы, нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;
10) мемлекеттік органдар мен ұйымдардың заңнама саласындағы ғылыми-зерттеу жұмысын үйлестіру;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасын өз қызметінің аясында қолдану тәжірибесін талдау әрі жинақтау және оны жетілдіру, Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзуға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою бойынша тиісті ұсыныстар енгізу;

3) осуществление государственной регистрации юридических лиц, прав на недвижимое имущество, залогов отдельных видов движимого имущества, нормативных правовых актов центральных государственных органов, местных представительных и исполнительных органов, актов гражданского состояния, а также государственного учета нормативных правовых актов Республики Казахстан и контроля за ними;
4) организация правовой помощи и оказания юридических услуг и обеспечение правовой пропаганды;
5) организация и осуществление судебно-экспертной деятельности;
6) осуществление государственной политики в области защиты прав интеллектуальной собственности;
7) осуществление производства по делам об административных правонарушениях в соответствии с законом;
8) реализация государственной политики, а также государственное регулирование деятельности в сфере исполнения исполнительных документов, организации работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую собственность.
16. Функции:
1. Функции центрального аппарата:
1) развитие национального законодательства;
2) установление и поддержка международных связей с соответствующими организациями иностранных государств;
3) подготовка, организация заключения в соответствии с законодательством Республики Казахстан международных договоров о правовой помощи и правовом сотрудничестве с иностранными государствами;
4) проведение анализа по вопросам гармонизации, унификации законодательства Республики Казахстан и иностранных государств, а также имплементации признанных Казахстаном международных норм в законодательстве Республики Казахстан;
5) внесение предложений в Правительство Республики Казахстан об инициировании судебных и арбитражных разбирательств с иностранными инвесторами по представлению компетентного государственного органа;
6) юридическая экспертиза проектов международных договоров;
7) обеспечение защиты переданных им другими государственными органами и организациями сведений, составляющих государственные секреты, а также сведений, засекреченных ими;
8) обеспечение реализации условий международных договоров;
9) законопроектная работа, разработка проектов нормативных правовых актов;
10) координация научно-исследовательской работы государственных органов и организаций в сфере законодательства;
11) анализ и обобщение практики применения законодательства Республики Казахстан в сфере своей деятельности и внесение соответствующих предложений по его совершенствованию, устранению причин и условий, способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан;

12) Қазақстан Республикасы Үкіметінің және Премьер-Министрінің тапсырмасы бойынша және өз бастамасы бойынша Үкіметтің нормативтік құқықтық актілеріне ресми түсінік беру;
13) нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік есебін жүргізу;
14) нормативтік құқықтық актілердің ресми мәтіндерін кейінгі жариялауға құқық беру;
15) орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу, мәслихаттардың, әкімдіктер мен әкімдердің нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін жүргізу бойынша қызметті үйлестіру;
16) Қазақстан Республикасының кепілдігімен жасалған қарыз шарттарының заң сараптамасы;
17) заң қызметтерінің нарығын талдау, мүдделер қақтығысын болдырмау мақсатында әлеуетті консультанттар тізбесін қалыптастыру;
18) Қазақтан Республикасының Үкіметі жасасатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың және инвестициялық шарттар жобаларының заң сараптамасы;
19) мемлекеттік органдар мен ұйымдардың құқық бұзушылықтар мен қылмыстардың алдын алу саласындағы ғылыми-зерттеу жұмысын үйлестіру;
20) орталық атқарушы органдардың заң қызметтерінің қызметін үйлестіру және әдістемелік басқару, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері аппараттарының заң қызметтерімен өзара іс-қимыл жасау;
21) Премьер-Министрдің, оның орынбасарының немесе Премьер-Министр Кеңсесі Басшысының тапсырмасы бойынша мемлекеттік органдарға сот талқылауларында құқықтық және консультациялық көмек көрсету;
22) мемлекеттік органдардың тіркелген нормативтік құқықтық актілерінің тізбесін көпшіліктің назарына ұсыну үшін жариялау;
23) мемлекеттік сатып алуды жүргізуді ұйымдастыру;
24) өз құзыретінің шегінде сот-сараптама қызметін жүзеге асыру саласында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін қабылдау;
25) заңнамаға түсінік беруге қатысу;
26) адамның және азаматтың, ұйымдар мен мемлекеттің құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін сақтау және қорғау;
27) нормативтік құқықтық актілер жобаларының заң сараптамасы;
28) стратегиялар мен бағдарламаларды іске асыруды үйлестіру;
29) заң жобалау, сараптамалық, ғылыми-зерттеу жұмыстарын және консультацияларды жүзеге асыруға осы мақсаттарда бюджеттік және өзге де қаражатты пайдалана отырып, мемлекеттік органдардың, ұйымдардың мамандары мен сарапшыларын, оның ішінде шетелдік мамандар мен сарапшыларды тарту;
30) халықаралық төреліктер мен шетелдік соттарда мемлекеттің мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету;
31) Қазақстан Республикасына және Қазақстан Республикасының Үкіметіне, соның ішінде мемлекеттік органдарға сот және төрелік шағым-талаптарын беру себептерін талдау;

12) официальное разъяснение нормативных правовых актов Правительства Республики Казахстан по поручению Правительства Республики Казахстан и Премьер-Министра Республики Казахстан и по собственной инициативе;
13) ведение государственного учета нормативных правовых актов;
14) предоставление права на последующее опубликование официальных текстов нормативных правовых актов;
15) государственная регистрация нормативных правовых актов центральных государственных органов, государственная регистрация нормативных правовых актов маслихатов, акиматов и акимов, координация деятельности по ведению Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан;
16) юридическая экспертиза договоров займа, заключаемых под гарантии Республики Казахстан;
17) анализ рынка юридических услуг, формирование перечня потенциальных консультантов в целях исключения конфликта интересов;
18) юридическая экспертиза проектов контрактов на недропользование и инвестиционных договоров, заключаемых Правительством Республики Казахстан;
19) координация научно-исследовательской работы государственных органов и организаций в сфере предупреждения правонарушений и преступлений;
20) координация и методологическое руководство деятельностью юридических служб центральных исполнительных органов, взаимодействие с юридическими службами аппаратов акимов областей, городов Астаны и Алматы;
21) по поручению Премьер-Министра, его заместителя или Руководителя Канцелярии Премьер-Министра оказание правовой и консультационной помощи государственным органам в судебных разбирательствах;
22) опубликование для всеобщего сведения перечня зарегистрированных нормативных правовых актов государственных органов;
23) организация проведения государственных закупок;
24) в пределах своей компетенции в сфере осуществления судебно-экспертной деятельности принятие нормативных правовых актов Республики Казахстан;
25) участие в разъяснении законодательства;
26) соблюдение и защита прав, свобод и законных интересов человека и гражданина, организаций и государств;
27) юридическая экспертиза проектов нормативных правовых актов;
28) координация реализации стратегий и программ;
29) привлечение для осуществления законопроектных, экспертных, научно-исследовательских работ и консультаций специалистов и экспертов государственных органов, организаций, в том числе зарубежных, с использованием в этих целях бюджетных и иных средств;
30) обеспечение защиты интересов государства в международных арбитражах и иностранных судах;
31) анализ причин предъявления судебных и арбитражных претензий к Республике Казахстан и Правительству Республики Казахстан, в том числе к государственным органам;

32) Қазақстан Республикасының Үкіметі қатысатын шетелде өткізілетін сот немесе төрелік талқылаулардың перспективаларын бағалау және мемлекет мүдделерін қорғау жөнінде уақтылы шаралар қабылдау;
33) уәкілетті мемлекеттік органдар жүргізетін дауларды шешу жөніндегі келіссөз процестеріне қатысу;
34) мемлекеттік органдарға өз құзыретінің шегінде ғылыми-әдістемелік және құқықтық көмек көрсету;
35) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйелерді қолдана отырып, электрондық қызметтер көрсету;
36) халықаралық шарттарға сәйкес шет мемлекеттердің сот тапсырмалары мен өтініштерін орындау;
37) азаматтардың құқықтарын, бостандықтарын және заңмен қорғалатын мүдделерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Азаматтық іс жүргізу кодексінің 56-бабында белгіленген тәртіппен қоғамдық немесе мемлекеттік мүдделерді қорғау бойынша сотқа талап-арызбен жүгіну;
38) бақылау және қадағалау функциялары берілген мемлекеттік органдардың сұрау салулары бойынша ақпарат ұсыну;
39) әділет органдарының ақпараттық қауіпсіздікті сақтауын қамтамасыз ету;
40) құқықтық ақпараттандыру, заңнаманы жүйелеу, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкін жүргізу, Қазақстанда құқықтық ақпараттың бірыңғай компьютерлік жүйесін жүргізу;
41) орталық мемлекеттік органдарда, сондай-ақ мәслихаттарда және әкімдіктерде мемлекеттік тіркелуге жататын нормативтік құқықтық актілерді тексеруді жүзеге асыру;
42) нормативтік құқықтық актілердің мәтіндерін кейіннен жариялауды жүзеге асыратын адамдардың қызметін нормативтік құқықтық актілердің мәтіндерін кейіннен ресми жариялау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау мәніне тексеруді жүзеге асыру;
43) мемлекеттік органдардың әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге жататын, бірақ одан өтпеген нормативтік құқықтық актілеріне қатысты заң бұзушылықтарды жою туралы ұсыныстар енгізу;
44) орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың өздері қолданатын, Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес жариялануға міндетті, бірақ белгіленген тәртіппен жарияланбаған нормативтік құқықтық актілеріне қатысты заң бұзушылықтарды жою туралы ұсыныстар енгізу;
45) мемлекеттік органдардың әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге жататын, Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келетін нормативтік құқықтық актілеріне қатысты заң бұзушылықтарды жою туралы ұсыныстар енгізу;
46) халықаралық төреліктер мен шетелдік соттарда мемлекет мүдделерін қорғау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі тартатын шетелдік заң консультанттарының жұмысын үйлестіру;

32) оценка перспектив судебных или арбитражных разбирательств, проводимых за рубежом с участием Правительства Республики Казахстан, и своевременного принятия мер по защите интересов государства;
33) участие в переговорных процессах по разрешению споров, проводимых уполномоченными государственными органами;
34) оказание научно-методической и правовой помощи государственным органам в пределах своей компетенции;
35) оказание электронных услуг с применением информационных систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
36) исполнение судебных поручений и ходатайств иностранных государств в соответствии с международными договорами;
37) обращение с иском в суд в защиту прав, свобод и охраняемых законом интересов граждан, а также общественных или государственных интересов в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
38) представление информации по запросам государственных органов, наделенных контрольными и надзорными функциями;
39) обеспечение соблюдения органами юстиции информационной безопасности;
40) правовая информатизация, систематизация законодательства, ведение эталонного контрольного банка нормативных правовых актов, ведение единой в Казахстане компьютерной системы правовой информации;
41) осуществление в центральных государственных органах, а также маслихатах и акиматах проверок нормативных правовых актов, подлежащих государственной регистрации;
42) осуществление проверок деятельности лиц, осуществляющих последующее опубликование текстов нормативных правовых актов, на предмет соблюдения законодательства Республики Казахстан в области последующего официального опубликования текстов нормативных правовых актов;
43) внесение представлений об устранении нарушений закона в отношении нормативных правовых актов государственных органов, подлежащих государственной регистрации в органах юстиции, но не прошедших ее;
44) внесение представлений об устранении нарушений закона в отношении нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов, применяемых ими, но не опубликованных в установленном порядке, опубликование которых обязательно в соответствии со статьей 4 Конституции Республики Казахстан;
45) внесение представлений об устранении нарушений закона в отношении нормативных правовых актов государственных органов, подлежащих государственной регистрации в органах юстиции, противоречащих законодательству Республики Казахстан;
46) координация работы иностранных юридических консультантов, привлекаемых Правительством Республики Казахстан для защиты интересов государства в международных арбитражах и иностранных судах;

47) ведомстволық бағынысты ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу;
48) әділет органдары көрсететін және қамтамасыз ететін мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының сақталуын қамтамасыз ету;
49) Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру саласындағы заңдары мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiнiң сақталуын қамтамасыз ету;
50) әділет органдары жүйесіндегі кадрларға деген қажеттілікті айқындау.
2. Ведомстволардың функциялары:
1) шарттық негізде эталондық заңнамалық актілерді және өзге де нормативтік құқықтық актілерді, ақпараттық және анықтамалық-әдістемелік материалдарды, соның ішінде автоматтандырылған құқықтық ақпараттық жүйені пайдалана отырып ұсыну;
2) азаматтар мен заңды тұлғалардың өтініштерін өзінің құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша қабылдау, қарау және өтініш берушілерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімде қабылданған шешімдер туралы хабарлау;
3) заңнамаға сәйкес атқарушылық құжаттардың уақтылы орындалуын қамтамасыз ету;
4) жекелеген негіздер бойынша республикалық меншікке айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
5) белгіленген тәртіппен зияткерлік меншік құқықтарын өзара қорғау туралы халықаралық шарттарды дайындауға және жасасуға, мұндай шарттарға қол қоюға қатысу;
6) туындыларды пайдалануға құқықтардың импорты мен экспортын ұйымдастыруға жәрдемдесу;
7) бағалау қызметінің барлық субъектілері үшін тең жағдай жасау арқылы мүлікті бағалау жөніндегі қызмет көрсету нарығында бәсекелестікті дамытуға жәрдемдесу;
8) жұмылдыру дайындығы саласындағы уәкiлеттi органға жұмылдыру дайындығын жетiлдiру жөнiндегі ұсыныстар енгiзу;
9) Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тауарларды өндірудің, жұмыстарды орындау мен қызметтерді көрсетудің тиісті кезеңге арналған жоспарын әзірлеуге қатысу;
10) өз құзыреті шегінде стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін бағалау стандарттарын әзірлеуге қатысу, сондай-ақ оларды келісу;
11) зияткерлік меншік объектілерін құқықтық қорғау және пайдалану саласындағы ғылыми-зерттеу және басқа да жұмыстардың ұйымдастырылуы мен жүргізілуін қамтамасыз ету;
12) Қазақстан Республикасында жұмыс істейтін діни бірлестіктер туралы ақпараттық дерекқорды қалыптастыру;
13) нотариат мәселелері бойынша әдістемелік, нұсқамалық және түсіндірме материалдарын қамтамасыз ету;
14) құқықтық насихатты ұйымдастыруды ведомствоаралық үйлестіру;

47) внесение предложений по вопросам создания, реорганизации и ликвидации подведомственных организаций;
48) обеспечение соблюдения качества государственных услуг, оказываемых и обеспечиваемых органами юстиции;
49) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации;
50) определение потребности в кадрах в системе органов юстиции.
2. Функции ведомств:
1) предоставление на договорной основе эталонных законодательных актов и иных нормативных правовых актов, информационных и справочно-методических материалов, в том числе с использованием автоматизированной системы правовой информации;
2) принятие, рассмотрение обращений граждан и юридических лиц по вопросам, относящимся к их компетенции, и сообщение заявителям о принятых решениях в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
3) обеспечение в соответствии с законодательством своевременного исполнения исполнительных документов;
4) организация работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (подлежащего обращению) в республиканскую собственность по отдельным основаниям;
5) участие в установленном порядке в подготовке и заключении международных договоров о взаимной охране прав интеллектуальной собственности, в подписании таких договоров;
6) содействие организации импорта и экспорта прав на использование произведений;
7) содействие развитию конкуренции на рынке услуг по оценке имущества путем создания равных условий для всех субъектов оценочной деятельности;
8) внесение в уполномоченный орган в области мобилизационной подготовки предложений по совершенствованию мобилизационной подготовки;
9) участие в разработке мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период;
10) участие в пределах своей компетенции в разработке, а также согласование стандартов оценки, утверждаемых уполномоченным государственным органом по стандартизации, метрологии и сертификации;
11) обеспечение организации и проведения научно-исследовательских и других работ в области правовой охраны и использования объектов интеллектуальной собственности;
12) формирование информационного банка данных о религиозных объединениях, действующих в Республике Казахстан;
13) обеспечение методическими, инструктивными и разъяснительными материалами по вопросам нотариата;
14) межведомственная координация организации правовой пропаганды;

15) мемлекеттік нотариаттық кеңселердің қызметіне басшылық жасау, жеке нотариатты дамытуға жәрдемдесу;
16) «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда мемлекеттік нотариатты оңтайландыру жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
17) аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкімдері аппараттарының нотариаттық әрекеттерді жасайтын лауазымды тұлғаларға әдістемелік және практикалық көмек көрсету;
18) халықты мемлекеттік және жеке нотариустардың қызмет ету аумағы туралы ұдайы хабардар ету;
19) азаматтық хал актілері жазбалары органдарына әдістемелік басшылық жасау;
20) Республиканың азаматтық хал актілері жазбалары органдарының қызметін қамтамасыз ету және азаматтық хал актілерін тіркеу мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелерге әдістемелік көмек көрсету;
21) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу саласындағы нормативтік құқықтық актілермен қамтамасыз ету;
22) бағалау қызметі саласындағы нормативтік құқықтық актілермен қамтамасыз ету;
23) жіктелімдерді және сәйкестендіру деректері анықтамалықтарын жүргізу тәртібін, олардың құрылымын, құрамы мен форматын белгілеу;
24) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөніндегі қызметке әдістемелік басшылық жасау;
25) өз құзыреті шегінде бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін жасау, жүргізу және пайдалану жөніндегі нормативтік құқықтық актілермен қамтамасыз ету;
26) зияткерлік меншікті қорғау саласындағы заңнаманы қолданудың практикасын қорыту, сондай-ақ осы саладағы заңнаманы жетілдіру жөніндегі ұсыныстар әзірлеу;
27) Интегралды микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу;
28) тіркелген топологияға айрықша құқық беру туралы шартты, тіркелген топологияларды пайдалануға лицензиялық және сублицензиялық шарттарды тіркеуді жүзеге асыру;
29) патенттік сенімді өкілдерге қойылатын біліктілік талаптарын, оларды аттестаттау, тіркеу және патенттік сенімді өкілді тіркеу туралы куәлік беру тәртібін айқындау;
30) тіркелген топологиялар туралы мәліметтерді бюллетеньде жариялау;
31) зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметін жүзеге асыруға лицензиялар беру;
32) селекциялық жетістіктерге патенттер беру;
33) лицензиаттың басқа адамға (сублицензиатқа) селекциялық жетістікті пайдалану құқығына айрықша емес лицензия беру туралы лицензиялық және сублицензиялық шарттарды тіркеу;

15) руководство деятельностью государственных нотариальных контор, содействие развитию частного нотариата;
16) осуществление мер по оптимизации государственного нотариата в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан «О нотариате»;
17) оказание методической и практической помощи должностным лицам аппаратов акимов городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов, совершающим нотариальные действия;
18) регулярное информирование населения о территории деятельности государственных и частных нотариусов;
19) методическое руководство органами записи актов гражданского состояния;
20) обеспечение деятельности органов записи актов гражданского состояния Республики и оказание методической помощи территориальным подразделениям по вопросам регистрации актов гражданского состояния;
21) обеспечение нормативными правовыми актами в области государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств;
22) обеспечение нормативными правовыми актами в области оценочной деятельности;
23) установление порядка ведения классификаторов и справочников идентификационных данных, их структуры, состава и формата;
24) методическое руководство деятельностью по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств;
25) в пределах своей компетенции обеспечение нормативными правовыми актами по созданию, ведению и использованию национального реестра бизнес-идентификационных номеров;
26) обобщение практики применения законодательства в области охраны интеллектуальной собственности, а также выработка предложений по совершенствованию законодательства в этой области;
27) внесение топологии в Государственный реестр топологий интегральных микросхем;
28) осуществление регистрации договора об уступке исключительного права на зарегистрированную топологию, лицензионных и сублицензионных договоров на использование зарегистрированной топологии;
29) определение квалификационных требований к патентным поверенным, порядок их аттестации, регистрации и выдачи свидетельства о регистрации патентного поверенного;
30) публикация в бюллетене сведений о зарегистрированных топологиях;
31) выдача лицензий на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов;
32) выдача патентов на селекционные достижения;
33) регистрация лицензионных и сублицензионных договоров о предоставлении лицензиатом другому лицу (сублицензиату) неисключительной лицензии на право использования селекционного достижения;

34) өнертабыстарға, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге қорғау құжаттарын беру;
35) көрсетілген лицензияны алуға тілек білдірген адаммен патент иесінің төлемдері туралы шартты тіркеу;
36) қорғау құжаттарын беру шарттарын тіркеу;
37) өнертабысты, пайдалы модельді, өнеркәсіптік үлгіні пайдалануға лицензиялық шартты және сублицензиялық шартты тіркеу;
38) зияткерлік меншікке құқықтарды қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық шарттардың және келісімдердің нормалары мен ережелерін іске асыру;
39) тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, тауар шығарылған жердің атауларына қорғау құжаттарын беру;
40) өнеркәсіптік меншік объектілеріне, селекциялық жетістіктерге, интегралды микросхемалар топологияларына қорғау құжаттарын беруге өтініштерді тіркеуді қамтамасыз ету;
41) топологияларды тіркеу бойынша өтініштерді қарауға қабылдау, оларды қарау және топологияларды тіркеуді жүзеге асыру;
42) мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялар беру;
43) заңдық әдебиетке, құқықтық насихат проблемалары жөніндегі әдебиетке тапсырыс беру;
44) мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу;
45) сот органдарына діни бірлестіктердің және діни бірлестіктер құрған заңды тұлғалардың қызметін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы талап арыздар ұсыну;
46) нотариаттық палатамен бірлесіп, жеке нотариустың бос лауазымына орналасу үшін конкурстық іріктеу өткізу;
47) мемлекеттік нотариаттың кадрларын іріктеу, аттестаттау және орналастыру;
48) аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкімдері аппараттарының нотариаттық қызметтерді жасауға уәкілетті лауазымды адамдарын аттестаттауды жүргізу;
49) нотариаттық палатамен бірлесіп, нотариаттық қызметті жүзеге асыратын жекеше нотариустарды аттестаттауды жүргізу;
50) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына арналған лицензия алған адамдардың резервін қалыптастыру;
51) нотариустардың халыққа құқықтық қызмет көрсетуі саласында басшылық ету мен үйлестіруді жүзеге асыру;
52) уәкілетті органның бөлімшелері мен нотариаттық палаталардың ұсынымдары негізінде әрбір нотариаттық округ бойынша нотариустар санын бекіту;
53) нотариаттық палатамен бірлесіп, нотариаттық тәжірибені қорыту;
54) мемлекеттік нотариаттық кеңселерді ашу және тарату;
55) Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына арналған лицензиялардың мемлекеттік тізілімін жүргізу, сондай-ақ ведомстволық баспа басылымында лицензиялар берілген адамдар туралы мәліметтерді және нотариустардың лицензияларының қолданылуын тоқтата тұру, қалпына келтіру, айыру және тоқтату туралы мәліметтерді жариялау;

34) выдача охранных документов на изобретения, полезные модели, промышленные образцы;
35) регистрация договора о платежах патентообладателя с лицом, изъявившим желание приобрести указанную лицензию;
36) регистрация договоров уступки охранных документов;
37) регистрация лицензионного договора и сублицензионного договора на использование изобретения, полезной модели, промышленного образца;
38) реализация норм и положений международных договоров и соглашений по обеспечению защиты прав на интеллектуальную собственность;
39) выдача охранных документов на товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров;
40) обеспечение регистрации заявок на выдачу охранных документов на объекты промышленной собственности, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем;
41) принятие к рассмотрению заявок на регистрацию топологий, рассмотрение их и осуществление регистрации топологий;
42) выдача лицензий на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов);
43) заказ юридической литературы, литературы по проблемам правовой пропаганды;
44) аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе;
45) предъявление в судебные органы исковых заявлений о приостановлении или запрещении деятельности религиозных объединений и созданных религиозными объединениями юридических лиц;
46) проведение совместно с нотариальной палатой конкурсного отбора для замещения вакантной должности частного нотариуса;
47) подбор, аттестация и расстановка кадров государственного нотариата;
48) проведение аттестации должностных лиц аппаратов акимов городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов, уполномоченных совершать нотариальные действия;
49) проведение совместно с нотариальной палатой аттестации частных нотариусов, осуществляющих нотариальную деятельность;
50) формирование резерва лиц, получивших лицензию на право занятия нотариальной деятельностью;
51) осуществление руководства и координации в сфере правового обслуживания населения нотариусами;
52) утверждение числа нотариусов по каждому нотариальному округу на основании представления подразделений уполномоченного органа и нотариальных палат;
53) обобщение совместно с нотариальной палатой нотариальной практики;
54) открытие и упразднение государственных нотариальных контор;
55) ведение Государственного реестра лицензий на право занятия нотариальной деятельностью, а также опубликование в ведомственном печатном издании сведений о лицах, которым выданы лицензии, и сведений о приостановлении, восстановлении, лишении и прекращении действия лицензий нотариусов;

56) нотариаттық палатамен бірлесіп, нотариаттық округтегі жеке нотариустардың қызмет ету аумағын айқындау;
57) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына арналған лицензиялар (нотариустың лицензиялары) беру;
58) сот-сараптама қызметімен айналысу құқығына арналған лицензиялар беру;
59) жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік нотариустардың қызметтік іс-әрекеттеріне өтініштерін қарау;
60) нотариаттық палатамен бірлесіп, азаматтар мен заңды тұлғалардың жекеше нотариустардың іс-әрекеттеріне өтініштерін қарау;
61) нотариустардың жеке мөрлерін дайындауға тапсырысты жүзеге асыру және оларды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес беру;
62) нотариаттық округте нотариустар уақытша болмаған кезде нотариаттық палатамен бірлесіп, нотариаттық іс-әрекеттердің жасалуын ұйымдастыру;
63) нотариаттық палатамен бірлесіп, нотариустарға әдістемелік және практикалық көмек көрсету;
64) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына арналған лицензияның қолданылуын тоқтата тұру және тоқтату туралы шешім қабылдау, сондай-ақ нотариустардың лицензияларынан айыру туралы талап-арыздарға бастамашылық ету;
65) нотариаттық палатамен бірлесіп, тиісті нотариаттық округте өз қызметін тоқтатқан нотариустың жеке мөрін жою және басқа нотариусқа немесе жеке нотариаттық мұрағатқа беру жөнінде, сондай-ақ егер нотариуста лицензияның қолданылуы тоқтаған жағдайда оны лицензиарға беру үшін лицензиясын алып қою жөнінде шара қабылдау;
66) азаматтық хал актілерін жазу органдарының кадрларын аттестаттау, іріктеу және орналастыру, олардың қызметінде бірыңғай құқық қолдану тәжірибесін қамтамасыз ету;
67) адвокаттық қызметпен айналысу құқығына арналған лицензиялар (адвокаттың лицензиялары) беру;
68) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі бекітетін ол туралы ережеге сәйкес Адвокаттық қызметпен айналысу құқығына арналған лицензиялардың мемлекеттік тізілімін жүргізу және Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таралатын мерзімді баспа басылымдарында адвокаттарға лицензиялар беру, лицензияларының қолданылуын тоқтата тұру, қалпына келтіру, айыру және тоқтату туралы мәліметтерді жариялау;
69) бизнес-сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыруды орталықтан жүзеге асыру және тіркеуші мен басқа да мемлекеттік органдар мен өзге де мемлекеттік мекемелерге ақпарат беру;
70) бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін жүргізу;
71) Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушыларын қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу;
72) азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз ету;

56) определение совместно с нотариальной палатой территории деятельности частных нотариусов в нотариальном округе;
57) выдача лицензий на право занятия нотариальной деятельностью (лицензии нотариуса);
58) выдача лицензий на право занятия судебно-экспертной деятельностью;
59) рассмотрение обращений физических и юридических лиц на служебные действия государственных нотариусов;
60) рассмотрение совместно с нотариальной палатой обращений граждан и юридических лиц на действия частных нотариусов;
61) осуществление заказа на изготовление личных печатей нотариусов и их выдача в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
62) организация совместно с нотариальной палатой совершения нотариальных действий при временном отсутствии нотариусов в нотариальном округе;
63) оказание совместно с нотариальными палатами методической и практической помощи нотариусам;
64) принятие решения о приостановлении и прекращении действия лицензии на право занятия нотариальной деятельностью, а также инициирование исков о лишении лицензий нотариусов;
65) принятие совместно с нотариальной палатой мер по уничтожению личной печати и передаче документов нотариуса, который прекратил свою деятельность в соответствующем нотариальном округе, другому нотариусу или в частный нотариальный архив, а также изъятию лицензии для передачи ее лицензиару, в случае, если у нотариуса прекращено действие лицензии;
66) аттестация, подбор и расстановка кадров органов записи актов гражданского состояния, обеспечение единой правоприменительной практики в их деятельности;
67) выдача лицензий на право занятия адвокатской деятельностью (лицензии адвоката);
68) ведение Государственного реестра лицензий на право занятия адвокатской деятельностью в соответствии с положением о нем, утверждаемым Министерством юстиции Республики Казахстан, и публикация в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, сведений о выдаче лицензий, приостановлении действия лицензий, лишении и прекращении действия лицензий адвокатов;
69) централизованное осуществление формирования бизнес-идентификационных номеров и представление информации регистрирующим и другим государственным органам и иным государственным учреждениям;
70) ведение национального реестра бизнес-идентификационных номеров;
71) государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация филиалов и представительств, за исключением участников регионального финансового центра города Алматы;
72) государственная регистрация актов гражданского состояния;

73) азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктер беру;
74) әділет органдарынан және өзге де мемлекеттік органдардан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою;
75) ресми тізілімдерде авторлық құқықты тіркеу;
76) мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдардың және шығармаларды пайдаланудың тиісті тәсілдерін пайдаланушылардың және сабақтас құқық объектілерінің араларында жасалған лицензиялық шарттарды тіркеу және тиісті үлгідегі мемлекеттік тіркеу куәліктерін беру;
77) жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік техникалық тексеру саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру және қызметті мемлекеттік реттеу;
78) бағалау қызметі субъектілеріне бағалау қызметіне байланысты мәселелерде консультациялық көмек көрсету;
79) Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасын қолдану тәжірибесін қорыту;
80) жеке сот орындаушыларының іс жүргізу қағидаларын орындауын бақылау;
81) мемлекеттік сот орындаушысының қызметiн бақылау;
82) жеке сот орындаушыларының «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасының Заңын сақтауын және өздерінің міндеттерін тиісінше орындауын бақылауды ұйымдастыру;
83) селекциялық жетістіктерді пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың қызметін бақылау;
84) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне«Әділет органдары туралы»«Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы»«Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы»«Патент заңы» туралы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырылатын әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар жасау және істерді қарау, әкімшілік жаза беру;
85) өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың қызметін бақылау;
86) тауар белгілерін, тауар шығарылған жерлердің атауларын, қызмет көрсету белгілерін пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың қызметін бақылау;
87) ұжымдық негізде мүліктік құқықтарды басқаратын ұйымдардың қызметін бақылауды жүзеге асыру;
88) авторлық құқық және сабақтас құқықтар объектілерін пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың қызметін бақылауды жүзеге асыру;
89) Қазақстан Республикасының зияткерлік меншік саласындағы заңнамасын сақтау мәніне жеке және заңды тұлғаларды тексеруді жүзеге асыру;
90) патенттік іс саласындағы сараптаманы жүзеге асыратын мемлекеттік ұйымдардың қызметін бақылау;

73) выдача свидетельств о регистрации актов гражданского состояния;
74) проставление апостиля на официальных документах, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также от нотариусов;
75) регистрация авторского права в официальных реестрах;
76) регистрация лицензионных договоров, заключенных между организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе, и пользователями, на соответствующие способы использования произведений и объектов смежных прав, выдачу государственных регистрационных удостоверений;
77) осуществление государственной политики и государственного регулирования деятельности в сфере государственной регистрации и государственного технического обследования недвижимого имущества;
78) оказание субъектам оценочной деятельности консультативной помощи в вопросах, связанных с оценочной деятельностью;
79) обобщение практики применения законодательства Республики Казахстан об оценочной деятельности;
80) контроль за исполнением правил делопроизводства частными судебными исполнителями;
81) контроль за деятельностью государственного судебного исполнителя;
82) организация контроля за соблюдением частными судебными исполнителями Закона Республики Казахстан «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей» и надлежащим исполнением их обязанностей;
83) контроль за деятельностью физических и юридических лиц, использующих селекционные достижения;
84) составление протоколов и рассмотрение дел об административных правонарушениях, наложение административных взысканий, осуществляемых в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», законами Республики Казахстан «Об органах юстиции», «Об охране селекционных достижений», «О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров», «Патентный закон»;
85) контроль за деятельностью физических и юридических лиц, использующих объекты промышленной собственности;
86) контроль за деятельностью физических и юридических лиц, использующих товарные знаки, наименования мест происхождения товара, знаки обслуживания;
87) осуществление контроля за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе;
88) осуществление контроля за деятельностью физических и юридических лиц, использующих объекты авторского права и смежных прав;
89) осуществление проверок физических и юридических лиц на предмет соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере интеллектуальной собственности;
90) контроль за деятельностью государственных организаций, осуществляющих экспертизу в сфере патентного дела;

91) нотариаттық кеңселердің, азаматтық хал актілерін жазу органдарының, адвокатура жеке және заңды тұлғаларға көрсететін заңгерлік қызмет көрсету сапасын бақылау;
92) мемлекеттік және жекеше нотариустар жасайтын нотариаттық іс-әрекеттердің заңдылығын және іс қағаздарын жүргізу қағидаларын сақтауын бақылау;
93) келу сипатындағы жекеше нотариустарды есептік тіркеуді жүргізу;
94) нотариустардың халыққа құқықтық қызмет көрсету саласында бақылауды жүзеге асыру;
95) нотариаттық палатаға жекеше нотариусты жауапкершілікке тарту туралы ұсыным енгізу;
96) жекеше нотариустардың «Нотариат туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының талаптарын сақтауын бақылауды ұйымдастыру және өзінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартын жасаудан жалтарған және Қазақстан Республикасының жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы заңнамасының өзге де талаптарын бұзатын жекеше нотариустарға шара қолдану;
97) мемлекеттік нотариустар және аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердің әкімдері аппараттарының лауазымды адамдары жасаған нотариаттық іс-әрекеттердің заңдылығын және олардың іс қағаздарын жүргізу жай-күйін бақылауды жүзеге асыру;
98) нотариустардың халыққа құқықтық қызмет көрсету саласында заңдылықты ұйымдастыру және қамтамасыз ету жөніндегі аумақтық әділет органдарының қызметіне басшылықты, үйлестіруді және бақылауды жүзеге асыру;
99) лицензиаттардың олардың лицензиялық талаптарды сақтау қызметін бақылау;
100) бағалау қызметі саласындағы мемлекеттік бақылау.
17. Құқықтар мен міндеттері:
Министрліктің өзіне жүктелген міндеттерді іске асыру және өзінің функцияларын жүзеге асыру кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) өзінің құзыреті шегінде орындауға міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдауға;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұратуға және алуға;
3) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Министрліктің қызметін ұйымдастыру
18. Министрлікке басшылық етуді жүзеге асыратын және өзіне жүктелген міндеттердің орындалуына және олардың өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. Бірінші басшыны Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтен босатылатын және тағайындалатын бірінші басшының орынбасарлары (вице-министрлері) болады.

91) контроль за качеством юридических услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам нотариальными конторами, органами записи актов гражданского состояния, адвокатурой;
92) контроль за законностью совершаемых нотариальных действий и соблюдением правил делопроизводства государственными и частными нотариусами;
93) ведение учетной регистрации частных нотариусов, которая носит явочный характер;
94) осуществление контроля в сфере правового обслуживания населения нотариусами;
95) внесение представления в нотариальную палату о привлечении частного нотариуса к ответственности;
96) организация контроля за соблюдением частными нотариусами требований статьи 16 Закона Республики Казахстан «О нотариате» и принятие мер к частным нотариусам, уклоняющимся от заключения договора обязательного страхования своей гражданско-правовой ответственности и нарушающим иные требования законодательства Республики Казахстан об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности частных нотариусов;
97) осуществление контроля за законностью совершенных нотариальных действий государственными нотариусами и должностными лицами аппаратов акимов городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов и состоянием их делопроизводства;
98) осуществление руководства, координации и контроля за деятельностью территориальных органов юстиции по организации и обеспечению законности в сфере правового обслуживания населения нотариусами;
99) контроль за деятельностью лицензиатов по соблюдению ими лицензионных требований;
100) государственный контроль в области оценочной деятельности.
17. Права и обязанности:
Министерство при реализации возложенных на него задач и осуществлении своих функций имеет право в установленном законодательством порядке:
1) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Министерства
18. Руководство Министерством осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
20. Первый руководитель имеет заместителей (вице-министров), которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21. Бірінші басшының өкілеттігі:
1) өз орынбасарларының міндеттері мен өкілеттігін айқындайды;
2) заңнамаға сәйкес еңбек қатынастарының мәселелері өзінің құзыретіне жатқызылған Министрлік қызметкерлерін қызметке тағайындайды және босатады;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен Министрлік қызметкерлерін тәртіптік жазаға тартады және көтермелеу бойынша шаралар қолданады, өзінің құзыретіне жатқызылған еңбек қатынастарын шешеді;
4) бұйрықтарға қол қояды;
5) барлық мемлекеттік органдарда және өзге ұйымдарда Министрліктің атынан өкілдік етеді;
6) Министрліктің жұмыс регламентін бекітеді;
7) Министрліктегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қабылданған шаралар үшін дербес жауапты болады.
Бірінші басшы болмаған кезде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
22. Бірінші басшы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз орынбасарларының өкілеттіктерін айқындайды.
23. Министрлік аппаратын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын жауапты хатшы басқарады.
4. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мүлкі
24. Заңнамада көзделген жағдайларда министрліктің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Министрліктің мүлкі оған меншік иесі берген мүліктің есебінен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге көздерден және жеке қызметі нәтижесінде иеленген мүліктен (ақшалай табысты қоса алғанда) құрылады.
25. Министрлікке бекітіліп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
26. Министрліктің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне берілген қаражат есебінен иеленген мүлікті, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
Министрлікке заңда белгіленген жағдайларда және шектерде мүлікке иелік ету құқығы берілуі мүмкін.
5. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату
27. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Министрліктің қарамағындағы ұйымдар мен оның ведомстволарының
тізбесі
1. Министрлік
1. «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. «Заң» медиа-корпорациясы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.

21. Полномочия первого руководителя:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей;
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников Министерства, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры по поощрению сотрудников Министерства, решает вопросы трудовых отношений, отнесенных к его компетенции;
4) подписывает приказы;
5) представляет Министерство во всех государственных органах и иных организациях;
6) утверждает регламент работы Министерства;
7) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Министерстве, и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
Исполнение полномочий первого руководителя в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
23. Аппарат Министерства возглавляется ответственным секретарем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Министерства юстиции Республики Казахстан
24. Министерство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
26. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Министерству может быть предоставлено право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законом.
5. Реорганизация и упразднение Министерства
27. Реорганизация и упразднение Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций,
находящихся в ведении Министерства и его ведомств
1. Министерство
1. Республиканское государственное предприятие «Республиканский центр правовой информации».
2. Товарищество с ограниченной ответственностью «Медиа-корпорация «Заң».

2. Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті
1. «Астана қаласы бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. «Алматы қаласы бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. «Алматы облысы бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4. «Ақтөбе облысы бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5. «Атырау облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
6. «Шығыс Қазақстан облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
7. «Жамбыл облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
8. «Батыс Қазақстан облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
9. «Қарағанды облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
10. «Қостанай облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
11. «Қызылорда облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
12. «Маңғыстау облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
13. «Павлодар облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
14. «Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
15. «Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
16. «Ақмола облысы бойынша бойынша жылжымайтын мүлік жөніндегі орталық» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. Зияткерлік меншік құқығы комитеті
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитетінің «Ұлттық зияткерлік меншік институты» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық
органдардың тізбесі
1. Министрлік
1. Ақмола облысының Әдiлет департаментi.
2. Ақтөбе облысының Әдiлет департаментi.
3. Алматы облысының Әдiлет департаментi.
4. Атырау облысының Әдiлет департаментi.
5. Шығыс Қазақстан облысының Әдiлет департаментi.
6. Жамбыл облысының Әдiлет департаментi.

2. Комитет регистрационной службы и оказания правовой помощи
1. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по городу Астане».
2. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по городу Алматы».
3. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Алматинской области».
4. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Актюбинской области».
5. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Атырауской области».
6. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Восточно-Казахстанской области».
7. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Жамбылской области».
8. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Западно-Казахстанской области».
9. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Карагандинской области».
10. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Костанайской области».
11. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Кызылординской области».
12. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Мангистауской области».
13. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Павлодарской области».
14. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Северо-Казахстанской области».
15. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Южно-Казахстанской области».
16. Республиканское государственное казенное предприятие «Центр по недвижимости по Акмолинской области».
3. Комитет по правам интеллектуальной собственности
Республиканское государственное казенное предприятие «Национальный институт интеллектуальной собственности Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан».
Перечень территориальных органов, находящихся в
ведении Министерства и его ведомств
1. Министерство
1. Департамент юстиции Акмолинской области.
2. Департамент юстиции Актюбинской области.
3. Департамент юстиции Алматинской области.
4. Департамент юстиции Атырауской области.
5. Департамент юстиции Восточно-Казахстанской области.
6. Департамент юстиции Жамбылской области.

7. Батыс Қазақстан облысының Әдiлет департаментi.
8. Қарағанды облысының Әдiлет департаментi.
9. Қызылорда облысының Әдiлет департаментi.
10. Қостанай облысының Әдiлет департаментi.
11. Маңғыстау облысының Әдiлет департаментi.
12. Павлодар облысының Әдiлет департаментi.
13. Солтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаментi.
14. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментi.
15. Астана қаласының Әдiлет департаментi.
16. Алматы қаласының Әдiлет департаментi.
17. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әдiлет департаментi Ақкөл ауданының әдiлет басқармасы.
18. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әділет департаментi Аршалы ауданының әдiлет басқармасы.
19. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әділет департаментi Атбасар ауданының әдiлет басқармасы.
20. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Ақмола облысының Әділет департаментi Астрахан ауданының әдiлет басқармасы.
21. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Ақмола облысының Әділет департаментi Бұланды ауданының әдiлет басқармасы.
22. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Ақмола облысының Әділет департаментi Егіндiкөл ауданының әдiлет басқармасы.
23. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Ақмола облысының Әділет департаментi Ерейментау ауданының әдiлет басқармасы.
24. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Ақмола облысының Әдiлет департаментi Еңбекшiлдер ауданының әдiлет басқармасы.
25. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Ақмола облысының Әдiлет департаменті Есiл ауданының әдiлет басқармасы.
26. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әділет департаментi Жарқайың ауданының әдiлет басқармасы.
27. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әдiлет департаментi Жақсы ауданының әдiлет басқармасы.
28. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әдiлет департаментi Зерендi ауданының әдiлет басқармасы.
29. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әдiлет департаментi Қорғалжын ауданының әдiлет басқармасы.
30. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Ақмола облысының Әдiлет департаментi Степногор қаласының әдiлет басқармасы.
31. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әдiлет департаментi Сандықтау ауданының әдiлет басқармасы.
32. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әдiлет департаменті Целиноград ауданының әдiлет басқармасы.
33. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Ақмола облысының Әдiлет департаменті Шортанды ауданының әдiлет басқармасы.

7. Департамент юстиции Западно-Казахстанской области.
8. Департамент юстиции Карагандинской области.
9. Департамент юстиции Кызылординской области.
10. Департамент юстиции Костанайской области.
11. Департамент юстиции Мангистауской области.
12. Департамент юстиции Павлодарской области.
13. Департамент юстиции Северо-Казахстанской области.
14. Департамент юстиции Южно-Казахстанской области.
15. Департамент юстиции города Астаны.
16. Департамент юстиции города Алматы.
17. Управление юстиции Аккольского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
18. Управление юстиции Аршалынского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
19. Управление юстиции Атбасарского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
20. Управление юстиции Астраханского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
21. Управление юстиции Буландинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
22. Управление юстиции Егиндыкольского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
23. Управление юстиции Ерейментауского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
24. Управление юстиции Енбекшильдерского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
25. Управление юстиции Есильского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
26. Управление юстиции Жаркаинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
27. Управление юстиции Жаксынского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
28. Управление юстиции Зерендинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
29. Управление юстиции Коргалжинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
30. Управление юстиции города Степногорска Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
31. Управление юстиции Сандыктауского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
32. Управление юстиции Целиноградского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
33. Управление юстиции Шортандинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

34. Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгi Ақмола облысының Әдiлет департаменті Щучье ауданының әдiлет басқармасы.
35. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Ақмола облысының Әдiлет департаментi Көкшетау қаласының әдiлет басқармасы.
36. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Алматы облысының Әдiлет департаментi Ақсу ауданының әдiлет басқармасы.
37. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Алматы облысының Әдiлет департаменті Алакөл ауданының әдiлет басқармасы.
38. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Алматы облысының Әдiлет департаментi Балқаш ауданының әдiлет басқармасы.
39. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Алматы облысының Әдiлет департаментi Жамбыл ауданының әдiлет басқармасы.
40. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Алматы облысының Әдiлет департаментi Еңбекшiқазақ ауданының әдiлет басқармасы.
41. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Алматы облысының Әдiлет департаменті Ескелдi ауданының әдiлет басқармасы.
42. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Алматы облысының Әдiлет департаменті Iле ауданының әдiлет басқармасы.
43. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Алматы облысының Әдiлет департаменті Қарасай ауданының әдiлет басқармасы.
44. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Қаратал ауданының әдiлет басқармасы.
45. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Кербұлақ ауданының әдiлет басқармасы.
46. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Көксу ауданының әдiлет басқармасы.
47. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Райымбек ауданының әдiлет басқармасы.
48. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Панфилов ауданының әдiлет басқармасы.
49. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Сарқант ауданының әдiлет басқармасы.
50. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Талғар ауданының әдiлет басқармасы.
51. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Ұйғыр ауданының әдiлет басқармасы.
52. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Қапшағай қаласының әдiлет басқармасы.
53. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Текелі қаласының әдiлет басқармасы.

34. Управление юстиции Щучинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
35. Управление юстиции города Кокшетау Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
36. Управление юстиции Аксуского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
37. Управление юстиции Алакольского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
38. Управление юстиции Балхашского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
39. Управление юстиции Жамбылского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
40. Управление юстиции Енбикшиказахского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
41. Управление юстиции Ескельдинского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
42. Управление юстиции Илийского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
43. Управление юстиции Карасайского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
44. Управление юстиции Каратальского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
45. Управление юстиции Кербулакского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
46. Управление юстиции Коксуского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
47. Управление юстиции Раимбекского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
48. Управление юстиции Панфиловского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
49. Управление юстиции Саркандского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
50. Управление юстиции Талгарского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
51. Управление юстиции Уйгурского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
52. Управление юстиции города Капшагая Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
53. Управление юстиции города Текели Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

54. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Талдықорған қаласының әдiлет басқармасы.
55. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Әйтеке би ауданының әдiлет басқармасы.
56. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Алға ауданының әдiлет басқармасы.
57. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Байғанин ауданының әдiлет басқармасы.
58. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ырғыз ауданының әдiлет басқармасы.
59. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Қарғалы ауданының әдiлет басқармасы.
60. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Қобда ауданының әдiлет басқармасы.
61. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Мартөк ауданының әдiлет басқармасы.
62. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Мұғалжар ауданының әдiлет басқармасы.
63. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Темір ауданының әдiлет басқармасы.
64. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ойыл ауданының әдiлет басқармасы.
65. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Хромтау ауданының әдiлет басқармасы.
66. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Шалқар ауданының әдiлет басқармасы.
67. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ақтөбе қаласының әдiлет басқармасы.
68. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Жылыой ауданының әдiлет басқармасы.
69. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Махамбет ауданының әдiлет басқармасы.
70. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Исатай ауданының әдiлет басқармасы.
71. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Қызылқоға ауданының әдiлет басқармасы.
72. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Индер ауданының әдiлет басқармасы.
73. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Мақат ауданының әдiлет басқармасы.
74. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Құрманғазы ауданының әдiлет басқармасы.

54. Управление юстиции города Талдыкоргана Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
55. Управление юстиции Айтекебийского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
56. Управление юстиции Алгинского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
57. Управление юстиции Байганинского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
58. Управление юстиции Иргизского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
59. Управление юстиции Каргалинского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
60. Управление юстиции Хобдинского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
61. Управление юстиции Мартукского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
62. Управление юстиции Мугалжарского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
63. Управление юстиции Темирского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
64. Управление юстиции Уилского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
65. Управление юстиции Хромтауского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
66. Управление юстиции Шалкарского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
67. Управление юстиции города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
68. Управление юстиции Жылыойского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
69. Управление юстиции Махамбетского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
70. Управление юстиции Исатайского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
71. Управление юстиции Кызылкогинского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
72. Управление юстиции Индерского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
73. Управление юстиции Макатского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
74. Управление юстиции Курмангазинского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

75. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Атырау қаласының әдiлет басқармасы.
76. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Абай ауданының әдiлет басқармасы.
77. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Аягөз ауданының әдiлет басқармасы.
78. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бесқарағай ауданының әдiлет басқармасы.
79. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданының әдiлет басқармасы.
80. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Глубокое ауданының әдiлет басқармасы.
81. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Жарма ауданының әдiлет басқармасы.
82. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зайсан ауданының әдiлет басқармасы.
83. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян ауданының әдiлет басқармасы.
84. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Катонқарағай ауданының әдiлет басқармасы.
85. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Күршім ауданының әдiлет басқармасы.
86. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Көкпекті ауданының әдiлет басқармасы.
87. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қаласының әдiлет басқармасы.
88. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қаласының әдiлет басқармасы.
89. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласының әдiлет басқармасы.
90. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Тарбағатай ауданының әдiлет басқармасы.
91. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Ұлан ауданының әдiлет басқармасы.
92. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Үржар ауданының әдiлет басқармасы.
93. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха ауданының әдiлет басқармасы.

75. Управление юстиции города Атырау Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
76. Управление юстиции Абайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
77. Управление юстиции Аягозского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
78. Управление юстиции Бескарагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
79. Управление юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
80. Управление юстиции Глубоковского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
81. Управление юстиции Жарминского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
82. Управление юстиции Зайсанского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
83. Управление юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
84. Управление юстиции Катон-Карагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
85. Управление юстиции Курчумского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
86. Управление юстиции Кокпектинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
87. Управление юстиции города Курчатова Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
88. Управление юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
89. Управление юстиции города Семипалатинска Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
90. Управление юстиции Тарбагатайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
91. Управление юстиции Уланского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
92. Управление юстиции Урджарского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
93. Управление юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

94. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қаласының әдiлет басқармасы.
95. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Байзақ ауданының әдiлет басқармасы.
96. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Жамбыл ауданының әдiлет басқармасы.
97. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Жуалы ауданының әдiлет басқармасы.
98. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Қордай ауданының әдiлет басқармасы.
99. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Т. Рысқұлов ауданының әдiлет басқармасы.
100. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Мерке ауданының әдiлет басқармасы.
101. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Мойынқұм ауданының әдiлет басқармасы.
102. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Сарысу ауданының әдiлет басқармасы.
103. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Талас ауданының әдiлет басқармасы.
104. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Шу ауданының әдiлет басқармасы.
105. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Тараз қаласының әдiлет басқармасы.
106. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Ақжайық ауданының әдiлет басқармасы.
107. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бөрлі ауданының әдiлет басқармасы.
108. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Сырым ауданының әдiлет басқармасы.
109. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Жаңақала ауданының әдiлет басқармасы.
110. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Жәнібек ауданының әдiлет басқармасы.
111. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зеленов ауданының әдiлет басқармасы.
112. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Казталов ауданының әдiлет басқармасы.
113. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Тасқала ауданының әдiлет басқармасы.

94. Управление юстиции города Усть-Каменогорска Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
95. Управление юстиции Байзакского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
96. Управление юстиции Жамбылского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
97. Управление юстиции Жуалынского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
98. Управление юстиции Кордайского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
99. Управление юстиции района Т. Рыскулова Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
100. Управление юстиции Меркенского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
101. Управление юстиции Мойынкумского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
102. Управление юстиции Сарысуского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
103. Управление юстиции Таласского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
104. Управление юстиции Шуского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
105. Управление юстиции города Тараза Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
106. Управление юстиции Акжаикского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
107. Управление юстиции Бурлинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
108. Управление юстиции Сырымского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
109. Управление юстиции Жангалинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
110. Управление юстиции Жанибекского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
111. Управление юстиции Зеленовского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
112. Управление юстиции Казталовского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
113. Управление юстиции Таскалинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

114. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бөкей ордасы ауданының әдiлет басқармасы.
115. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Теректі ауданының әдiлет басқармасы.
116. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Қаратөбе ауданының әдiлет басқармасы.
117. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шыңғырлау ауданының әдiлет басқармасы.
118. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Батыс Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Орал қаласының әдiлет басқармасы.
119. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Саран қаласының әдiлет басқармасы.
120. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қарағанды облысының Әдiлет департаменті Темiртау қаласының әдiлет басқармасы.
121. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Шахтинск қаласының әдiлет басқармасы.
122. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Абай ауданының әдiлет басқармасы.
123. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Бұқар жырау ауданының әдiлет басқармасы.
124. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Қарқаралы ауданының әдiлет басқармасы.
125. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаменті Нұра ауданының әдiлет басқармасы.
126. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Осакаров ауданының әдiлет басқармасы.
127. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Балқаш қаласының әдiлет басқармасы.
128. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Ақтоғай ауданының әдiлет басқармасы.
129. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Жаңаарқа ауданының әдiлет басқармасы.
130. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Ұлытау ауданының әдiлет басқармасы.
131. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қарағанды облысының Әдiлет департаменті Шет ауданының әдiлет басқармасы.
132. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Жезқазған қаласының әдiлет басқармасы.
133. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Сәтбаев қаласының әдiлет басқармасы.

114. Управление юстиции Бокейординского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
115. Управление юстиции Теректинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
116. Управление юстиции Каратобинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
117. Управление юстиции Чингирлауского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
118. Управление юстиции города Уральска Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
119. Управление юстиции города Сарани Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
120. Управление юстиции города Темиртау Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
121. Управление юстиции города Шахтинска Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
122. Управление юстиции Абайского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
123. Управление юстиции Бухаржырауского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
124. Управление юстиции Каркаралинского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
125. Управление юстиции Нуринского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
126. Управление юстиции Осакаровского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
127. Управление юстиции города Балхаша Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
128. Управление юстиции Актогайского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
129. Управление юстиции Жанааркинского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
130. Управление юстиции Улытауского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
131. Управление юстиции Шетского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
132. Управление юстиции города Жезказгана Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
133. Управление юстиции города Сатпаева Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

134. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Қаражал қаласының әдiлет басқармасы.
135. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қарағанды облысының Әдiлет департаментi Қарағанды қаласының әдiлет басқармасы.
136. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қарағанды облысының Әділет департаменті Приозерск қаласының әдiлет басқармасы.
137. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әділет департаментi Алтынсарин ауданының әдiлет басқармасы.
138. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Амангелдi ауданының әдiлет басқармасы.
139. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Әулиекөл ауданының әдiлет басқармасы.
140. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Денисов ауданының әдiлет басқармасы.
141. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Жангелді ауданының әдiлет басқармасы.
142. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Жiтiқара ауданының әдiлет басқармасы.
143. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қостанай облысының Әдiлет департаментi Қамысты ауданының әдiлет басқармасы.
144. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Қарабалық ауданының әдiлет басқармасы.
145. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қостанай облысының Әдiлет департаментi Қарасу ауданының әдiлет басқармасы.
146. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қостанай облысының Әдiлет департаментi Қостанай ауданының әдiлет басқармасы.
147. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Меңдiқара ауданының әдiлет басқармасы.
148. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Наурызым ауданының әдiлет басқармасы.
149. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қостанай облысының Әдiлет департаментi Сарыкөл ауданының әдiлет басқармасы.
150. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Таран ауданының әдiлет басқармасы.
151. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Ұзынкөл ауданының әдiлет басқармасы.
152. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Федоров ауданының әдiлет басқармасы.
153. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қостанай облысының Әдiлет департаментi Арқалық қаласының әдiлет басқармасы.

134. Управление юстиции города Каражала Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
135. Управление юстиции города Караганды Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
136. Управление юстиции города Приозерск Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
137. Управление юстиции Алтынсаринского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
138. Управление юстиции Амангельдинского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
139. Управление юстиции Аулиекольского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
140. Управление юстиции Денисовского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
141. Управление юстиции Жангильдинского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
142. Управление юстиции Житикаринского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
143. Управление юстиции Камыстинского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
144. Управление юстиции Карабалыкского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
145. Управление юстиции Карасуского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
146. Управление юстиции Костанайского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
147. Управление юстиции Мендыкаринского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
148. Управление юстиции Наурзумского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
149. Управление юстиции Сарыкольского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
150. Управление юстиции Тарановского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
151. Управление юстиции Узункольского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
152. Управление юстиции Федеровского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
153. Управление юстиции города Аркалыка Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

154. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаменті Лисаковск қаласының әдiлет басқармасы.
155. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Рудный қаласының әдiлет басқармасы.
156. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әділет департаментi Қостанай қаласының әдiлет басқармасы.
157. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қызылорда облысының Әділет департаментi Арал ауданының әдiлет басқармасы.
158. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қызылорда облысының Әдiлет департаменті Қазалы ауданының әдiлет басқармасы.
159. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қызылорда облысының Әдiлет департаменті Қармақшы ауданының әдiлет басқармасы.
160. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қызылорда облысының Әдiлет Департаменті Жалағаш ауданының әдiлет басқармасы.
161. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қызылорда облысының Әдiлет департаменті Сырдария ауданының әдiлет басқармасы.
162. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қызылорда облысының Әдiлет департаментi Шиелi ауданының әдiлет басқармасы.
163. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қызылорда облысының Әдiлет департаментi Жаңақорған ауданының әдiлет басқармасы.
164. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қызылорда облысының Әдiлет департаменті Байқоңыр қаласының әдiлет басқармасы.
165. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Қызылорда облысының Әдiлет департаменті Қызылорда қаласының әдiлет басқармасы.
166. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Маңғыстау облысының Әділет департаменті Жаңаөзен қаласының әдiлет басқармасы.
167. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Маңғыстау облысының Әдiлет департаменті Бейнеу ауданының әдiлет басқармасы.
168. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Маңғыстау облысының Әділет департаменті Түпқараған ауданының әдiлет басқармасы.
169. Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгi Маңғыстау облысының Әдiлет департаментi Қарақия ауданының әдiлет басқармасы.
170. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Маңғыстау облысының Әдiлет департаменті Маңғыстау ауданының әдiлет басқармасы.
171. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Маңғыстау облысының Әділет департаменті Мұнайлы ауданының әдiлет басқармасы.
172. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Маңғыстау облысының Әділет департаменті Ақтау қаласының әдiлет басқармасы.
173. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Павлодар облысының Әдiлет департаменті Ақсу қаласының әдiлет басқармасы.

154. Управление юстиции города Лисаковска Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
155. Управление юстиции города Рудного Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
156. Управление юстиции города Костаная Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
157. Управление юстиции Аральского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
158. Управление юстиции Казалинского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
159. Управление юстиции Кармакшинского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
160. Управление юстиции Жалагашского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
161. Управление юстиции Сырдарьинского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
162. Управление юстиции Шиелийского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
163. Управление юстиции Жанакорганского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
164. Управление юстиции города Байконыра Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
165. Управление юстиции города Кызылорды Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
166. Управление юстиции города Жанаозена Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
167. Управление юстиции Бейнеуского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
168. Управление юстиции Тупкараганского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
169. Управление юстиции Каракиянского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
170. Управление юстиции Мангистауского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
171. Управление юстиции Мунайлинского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
172. Управление юстиции города Актау Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
173. Управление юстиции города Аксу Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

174. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Павлодар облысының Әдiлет департаменті Ақтоғай ауданының әдiлет басқармасы.
175. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Павлодар облысының Әдiлет департаменті Баянауыл ауданының әдiлет басқармасы.
176. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Павлодар облысының Әдiлет департаменті Железин ауданының әдiлет басқармасы.
177. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Павлодар облысының Әдiлет департаментi Ертiс ауданының әдiлет басқармасы.
178. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Павлодар облысының Әдiлет департаменті Қашыр ауданының әдiлет басқармасы.
179. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Павлодар облысының Әдiлет департаментi Лебяжi ауданының әдiлет басқармасы.
180. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Павлодар облысының Әдiлет департаментi Май ауданының әдiлет басқармасы.
181. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Павлодар облысының Әдiлет департаментi Павлодар ауданының әдiлет басқармасы.
182. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Павлодар облысының Әдiлет департаменті Успен ауданының әдiлет басқармасы.
183. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Павлодар облысының Әдiлет департаментi Шарбақты ауданының әдiлет басқармасы.
184. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Павлодар облысының Әдiлет департаментi Екiбастұз қаласының әдiлет басқармасы.
185. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Павлодар облысының Әдiлет департаментi Павлодар қаласының әдiлет басқармасы.
186. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Аққайың ауданының әдiлет басқармасы.
187. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Айыртау ауданының әдiлет басқармасы.
188. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Солтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Ақжар ауданының әдiлет басқармасы.
189. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Солтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Мағжан Жұмабаев ауданының әдiлет басқармасы.
190. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Солтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Есiл ауданының әдiлет басқармасы.
191. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Жамбыл ауданының әдiлет басқармасы.
192. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Қызылжар ауданының әдiлет басқармасы.
193. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Мамлют ауданының әдiлет басқармасы.

174. Управление юстиции Актогайского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
175. Управление юстиции Баянаульского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
176. Управление юстиции Железинского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
177. Управление юстиции Иртышского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
178. Управление юстиции Качирского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
179. Управление юстиции Лебяжинского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
180. Управление юстиции Майского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
181. Управление юстиции Павлодарского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
182. Управление юстиции Успенского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
183. Управление юстиции Щербактинского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
184. Управление юстиции города Экибастуза Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
185. Управление юстиции города Павлодара Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
186. Управление юстиции Аккайынского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
187. Управление юстиции Айыртауского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
188. Управление юстиции Акжарского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
189. Управление юстиции района Магжана Жумабаева Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
190. Управление юстиции Есильского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
191. Управление юстиции Жамбылского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
192. Управление юстиции Кызылжарского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
193. Управление юстиции Мамлютского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

194. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Солтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Шал ақын атындағы ауданның әдiлет басқармасы.
195. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігi Солтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Тайынша ауданының әдiлет басқармасы.
196. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының Әділет департаментi Тимирязев ауданының әдiлет басқармасы.
197. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті Уәлиханов ауданының әдiлет басқармасы.
198. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Ғабит Мүсiрепов атындағы ауданның әдiлет басқармасы.
199. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Солтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Петропавл қаласының әдiлет басқармасы.
200. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Арыс қаласының әдiлет басқармасы.
201. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Кентау қаласының әдiлет басқармасы.
202. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Түркiстан қаласының әдiлет басқармасы.
203. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Бәйдiбек ауданының әдiлет басқармасы.
204. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Қазығұрт ауданының әдiлет басқармасы.
205. Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгi Оңтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Мақтаарал ауданының әдiлет басқармасы.
206. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Ордабасы ауданының әдiлет басқармасы.
207. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Отырар ауданының әдiлет басқармасы.
208. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Сайрам ауданының әдiлет басқармасы.
209. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігi Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Сарыағаш ауданының әдiлет басқармасы.
210. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Созақ ауданының әдiлет басқармасы.
211. Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгi Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Төле би ауданының әдiлет басқармасы.
212. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстiк Қазақстан облысының Әділет департаментi Түлкібас ауданының әдiлет басқармасы.

194. Управление юстиции района имени Шал акына Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
195. Управление юстиции Тайыншинского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
196. Управление юстиции Тимирязевского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
197. Управление юстиции Уалихановского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
198. Управление юстиции района имени Габита Мусрепова Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
199. Управление юстиции города Петропавловска Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
200. Управление юстиции города Арыса Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
201. Управление юстиции города Кентау Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
202. Управление юстиции города Туркестана Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
203. Управление юстиции Байдибекского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
204. Управление юстиции Казыгуртского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
205. Управление юстиции Мактааральского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
206. Управление юстиции Ордабасинского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
207. Управление юстиции Отрарского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
208. Управление юстиции Сайрамского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
209. Управление юстиции Сарыагашского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
210. Управление юстиции Созакского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
211. Управление юстиции Толебийского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
212. Управление юстиции Тюлькубасского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

213. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Шардара ауданының әдiлет басқармасы.
214. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Оңтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Шымкент қаласының әдiлет басқармасы.
215. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Астана қаласының Әдiлет департаменті Алматы ауданының әдiлет басқармасы.
216. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласының Әдiлет департаменті Сарыарқа ауданының әдiлет басқармасы.
217. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласының Әділет департаменті Есіл ауданының әдiлет басқармасы.
218. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Алматы қаласының Әдiлет департаментi Алмалы ауданының әдiлет басқармасы.
219. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгі Алматы қаласының Әдiлет департаментi Әуезов ауданының әдiлет басқармасы.
220. Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгi Алматы қаласының Әдiлет департаментi Бостандық ауданының әдiлет басқармасы.
221. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Алматы қаласының Әдiлет департаментi Жетiсу ауданының әдiлет басқармасы.
222. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Алматы қаласының Әдiлет департаментi Медеу ауданының әдiлет басқармасы.
223. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Алматы қаласының Әдiлет департаментi Түрксіб ауданының әдiлет басқармасы.
224. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Алматы қаласының Әділет департаменті Алатау ауданының әдiлет басқармасы.
2. Сот актілерін орындау комитеті
1. Ақмола облысының Сот актілерін орындау департаменті.
2. Ақтөбе облысының Сот актілерін орындау департаменті.
3. Алматы облысының Сот актілерін орындау департаменті.
4. Атырау облысының Сот актілерін орындау департаменті.
5. Шығыс Қазақстан облысының Сот актілерін орындау департаменті.
6. Жамбыл облысының Сот актілерін орындау департаменті.
7. Батыс Қазақстан облысының Сот актілерін орындау департаменті.
8. Қарағанды облысының Сот актілерін орындау департаменті.
9. Қызылорда облысының Сот актілерін орындау департаменті.
10. Қостанай облысының Сот актілерін орындау департаменті.
11. Маңғыстау облысының Сот актілерін орындау департаменті.
12. Павлодар облысының Сот актілерін орындау департаменті.
13. Солтүстік Қазақстан облысының Сот актілерін орындау департаменті.
14. Оңтүстік Қазақстан облысының Сот актілерін орындау департаменті.
15. Астана қаласының Сот актілерін орындау департаменті.

213. Управление юстиции Шардаринского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
214. Управление юстиции города Шымкента Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
215. Управление юстиции района Алматы Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан.
216. Управление юстиции района Сарыарка Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан.
217. Управление юстиции района «Есиль» Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан.
218. Управление юстиции Алмалинского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан.
219. Управление юстиции Ауэзовского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан.
220. Управление юстиции Бостандыкского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан.
221. Управление юстиции Жетысуского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан.
222. Управление юстиции Медеуского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан.
223. Управление юстиции Турксибского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан.
224. Управление юстиции Алатауского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Комитет по исполнению судебных актов
1. Департамент по исполнению судебных актов Акмолинской области.
2. Департамент по исполнению судебных актов Актюбинской области.
3. Департамент по исполнению судебных актов Алматинской области.
4. Департамент по исполнению судебных актов Атырауской области.
5. Департамент по исполнению судебных актов Восточно-Казахстанской области.
6. Департамент по исполнению судебных актов Жамбылской области.
7. Департамент по исполнению судебных актов Западно-Казахстанской области.
8. Департамент по исполнению судебных актов Карагандинской области.
9. Департамент по исполнению судебных актов Кызылординской области.
10. Департамент по исполнению судебных актов Костанайской области.
11. Департамент по исполнению судебных актов Мангистауской области.
12. Департамент по исполнению судебных актов Павлодарской области.
13. Департамент по исполнению судебных актов Северо-Казахстанской области.
14. Департамент по исполнению судебных актов Южно-Казахстанской области.
15. Департамент по исполнению судебных актов города Астаны.

16. Алматы қаласының Сот актілерін орындау департаменті.
Министрлік пен оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік
мекемелердің тізбесі
Министрлік
1. «Қазақстан Республикасы Заң шығару институты» мемлекеттік мекемесі.
2.  «Cот сараптамасы орталығы» мемлекеттік мекемесi.

16. Департамент по исполнению судебных актов города Алматы.
Перечень государственных учреждений, находящихся в
ведении Министерства и его ведомств
Министерство
1. Государственное учреждение «Институт законодательства Республики Казахстан».
2. Государственное учреждение «Центр судебной экспертизы».