"Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға шығу үшін құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 199 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 қаңтардағы № 21 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 54 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.02.2014 № 54 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға шығу үшін құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 199 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 22, 278-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға шығу үшін құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Халықтың көші-қоны туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 54 – 56-баптары;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 361 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге  тұрақты тұруға шығу үшін құжаттар ресімдеу қағидаларының 5 –  10-тармақтары негізінде көрсетіледі.»;
11-тармақта:
бірінші бөлік мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) бюджетке мемлекеттік баж салығын төлегенін растайтын құжаттың көшірмесі.»;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Тұтынушының өтініші бойынша осы тармақтың 3) және 6)
тармақшаларында көрсетілген адамдардың Қазақстан Республикасының аумағында тіркеуі жоқ екені туралы ақпарат «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасының мәліметтері негізінде ұсынылады.»;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар  тұтынушының тұрақты тұратын жері бойынша осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес көші-қон полициясы бөліністеріне ұсынылады.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Егер Қазақстан Республикасының азаматы:
1) мемлекеттік немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді білсе және өзінің Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу фактісі туралы тиісті уәкілетті органдарға хабарламаса – осы мән-жайлардың қолданылуы тоқтатылғанға дейін;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 199 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Оформление документов для выезда на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2013 года № 21. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 54
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.02.2014 № 54 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 199 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Оформление документов для выезда на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 22, ст. 278) следующие изменения и дополнения:
в стандарте государственной услуги «Оформление документов для выезда на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан», утвержденном указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статей 54-56 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года «О миграции населения»;
2) пунктов 5-10 Правил оформления документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 361;»;
в пункте 11:
часть первую дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
«7) копия документа, подтверждающего уплату государственной пошлины в бюджет.»;
дополнить частью второй следующего содержания:
«По заявлению потребителя информация об отсутствии у лиц, указанных в подпунктах 3) и 6) настоящего пункта, регистрации на территории Республики Казахстан представляется на основании сведений Государственной базы данных «Физические лица».»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, представляются в подразделения миграционной полиции по месту постоянного жительства потребителя согласно приложению 1 к настоящему стандарту.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Гражданину Республики Казахстан отказывается в предоставлении государственной услуги в случаях, если он:
1) обладает сведениями, составляющими государственную и иную охраняемую законом тайну, и не уведомил о факте своего выезда за пределы Республики Казахстан соответствующие уполномоченные органы - до прекращения действия данных обстоятельств;

2) қылмыс жасаған деген күдікпен ұсталса немесе айыпталушы ретінде жауапқа тартылса – іс бойынша шешім шығарылғанға немесе сот үкімі заңды күшіне енгенге дейін;
3) қылмыс жасағаны үшін сотталса – жазасын өтегенге немесе жазадан босатылғанға дейін;
4) өзіне сот жүктеген міндеттерді орындаудан жалтарса – осы міндеттемелер тоқтатылғанға дейін;
5) мерзімді әскери қызметін өткеріп жатса – осы қызметті өткеру  аяқталғанға дейін немесе «Әскери қызмет және әскери қызметшінің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес одан босатылғанға дейін;
6) Қазақстан Республикасынан шығу үшін құжаттар ресімдеу кезінде өзі туралы көрінеу жалған мәліметтер хабарласа – бас тарту үшін негіз болған себептерді жойғанға және шынайы мәліметтер ұсынғанға дейін;
7) азаматтық сот ісін жүргізуде жауапкер болып табылса – сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін оған мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады.
Қазақстан Республикасының азаматында салықтық берешегі болған кезде оны Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға шығарудан бас тартылады.
Қазақстан Республикасынан тұрақты тұруға шығу құқығын шектеудің  барлық жағдайларында халықтың көші-қоны жөніндегі уәкілетті орган  Қазақстан Республикасының азаматына хабарлама береді, онда негіздеме және шектеу мерзімі мен осы шешімге шағымдану тәртібі көрсетіледі.»;
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы 1/1, Көші-қон полициясы комитеті, ІІМ-нің www.mvd.kz интернет-ресурсында «Ішкі
істер органдарының қызметі туралы» бөлімнен, қабылдау бөлмесінің телефоны (7172) 71-51-31, осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес ІІД-де алуға болады.».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов

2) задержан по подозрению в совершении преступления либо привлечен в качестве обвиняемого - до вынесения решения по делу или вступления в законную силу приговора суда;
3) осужден за совершение преступления - до отбытия наказания или освобождения от наказания;
4) уклоняется от исполнения обязательств, возложенных на него судом, - до прекращения этих обязательств;
5) проходит срочную воинскую службу - до завершения прохождения этой службы или до освобождения от нее в соответствии с Законом Республики Казахстан «О воинской службе и статусе военнослужащих»;
6) сообщил о себе заведомо ложные сведения при оформлении документов для выезда из Республики Казахстан - до устранения причин, послуживших основанием для отказа, и представления достоверных сведений;
7) является ответчиком в гражданском судопроизводстве - до вступления в законную силу решения суда.
Гражданину Республики Казахстан отказывается в выезде на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан в случае наличия у него налоговой задолженности.
Во всех случаях ограничения права на выезд из Республики Казахстан на постоянное место жительства уполномоченный орган по вопросам миграции населения выдает гражданину Республики Казахстан уведомление, в котором указываются основание, срок ограничения и порядок обжалования данного решения.»;
пункт 26 изложить в следующей редакции:
«26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить по адресу: 010000, город Астана, проспект Тәуелсіздік 1/1, Комитет миграционной полиции, на интернет-ресурсе МВД: www.mvd.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», телефон приемной 8(7172) 71-51-31, ДВД согласно приложению 1 к настоящему стандарту.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов