Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердегі жалпы кедендік үдерістер шеңберінде ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету туралы келісімді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 24 қаңтардағы № 30 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2011 жылғы 19 мамырда Минск қаласында жасалған Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердегі жалпы кедендік үдерістер шеңберінде ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету туралы келісім бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2013 жылғы 24 қаңтардағы
№ 30 қаулысымен
бекітілген
Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердегі жалпы кедендік үдерістер шеңберінде ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету туралы
КЕЛІСІМ
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің үкіметтері,
2001 жылғы 19 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің кеден органдары арасында тауарлар мен көлік құралдарын өткізу туралы ақпарат алмасуды ұйымдастыру туралы хаттаманы, 2009 жылғы 9 маусымдағы Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттер кеден қызметтерінің қызметінде ақпараттық технологияларды қолдануға бірыңғай тәсілдер туралы келісімді және 2009 жылғы 9 маусымдағы Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттер кеден қызметтерінің ақпараттық өзара іс-қимылының бірыңғай қағидаттары туралы келісімді басшылыққа ала отырып,
Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердегі жалпы кедендік үдерістерді бақылау кезінде автоматтандырылған жүйелердің өзара іс-қимылының ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында,
Еуразиялық экономикалық қоғамдастыққа мүше мемлекеттердің аумақтары арқылы тауарлар мен көлік құралдарын өткізуді жеделдету мен жеңілдету үшін жағдайлар жасау мақсатында,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
1. Осы Келісімнің мақсаттары үшін мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
электрондық хабарлама – ақпараттық-телекоммуникациялық желіні пайдаланушы берген немесе алған ақпарат;
ақпарат – ұсынылу нысанына қарамастан, адамдар, заттар, фактілер, оқиғалар, құбылыстар және үдерістер туралы мәліметтер;
ақпараттың құпиялылығы – белгілі бір ақпаратқа қол жеткізуді алған тұлғаның мұндай ақпаратты оның иесінің келісімінсіз үшінші тұлғаларға бермеу және осы ақпаратты санкцияланбаған қол жеткізуден қорғауды қамтамасыз ету талабын орындау үшін міндетті талап.

Об утверждении Соглашения об обеспечении информационной безопасности в рамках общих таможенных процессов в государствах-членах Евразийского экономического сообщества
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2013 года № 30
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Соглашение об обеспечении информационной безопасности в рамках общих таможенных процессов в государствах–членах Евразийского экономического сообщества, совершенное в городе Минске 19 мая 2011 года.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 января 2013 года № 30
СОГЛАШЕНИЕ
об обеспечении информационной безопасности в рамках общих
таможенных процессов в государствах-членах Евразийского
экономического сообщества
Правительства государств-членов Евразийского экономического сообщества, именуемые в дальнейшем Сторонами,
руководствуясь Протоколом об организации обмена информацией о перемещении товаров и транспортных средств между таможенными органами государств-членов Евразийского экономического сообщества от 19 декабря 2001 года, Соглашением о единых подходах к применению информационных технологий в деятельности таможенных служб государств-членов Евразийского экономического сообщества от 9 июня 2009 года и Соглашением о единых принципах информационного взаимодействия таможенных служб государств-членов Евразийского экономического сообщества от 9 июня 2009 года,
в целях обеспечения информационной безопасности взаимодействия автоматизированных систем при контроле общих таможенных процессов в государствах-членах Евразийского экономического сообщества,
в целях создания условий для ускорения и упрощения перемещения товаров и транспортных средств через территории государств-членов Евразийского экономического сообщества,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
1. Для целей настоящего Соглашения используются следующие термины и определения:
электронное сообщение - информация, переданная или полученная с использованием информационно-телекоммуникационной сети;
информация - сведения о лицах, предметах, фактах, событиях, явлениях и процессах независимо от формы их представления;
конфиденциальность информации - обязательное для выполнения лицом, получившим доступ к определенной информации, требование не передавать такую информацию третьим лицам без согласия ее обладателя и обеспечивать защиту этой информации от несанкционированного доступа.

11-бап
Тараптардың әрқайсысы шыққанға дейін кемінде алты ай бұрын өзінің осындай ниеті туралы депозитарийге жазбаша хабарлама жібере отырып, осы Келісімге сәйкес қабылданған өз міндеттемелерін алдын ала реттей отырып, осы Келісімнен шығуға құқылы.
Осы Келісімге сәйкес алынған ақпаратты қорғау жөніндегі міндеттемелер оның қолданысының тоқтатылуына немесе қандай да бір Тараптың одан шығуына қарамастан күшінде қалады.
2011 жылғы 19 мамырда Минск қаласында орыс тілінде бір түпнұсқа данада жасалды.
Осы Келісімнің түпнұсқа данасы Тараптарға оның куәландырылған көшірмесін жіберетін депозитарийде сақталады.
Беларусь              Қазақстан                  Қырғыз
Республикасының       Республикасының       Республикасының
Үкіметі үшін          Үкіметі үшін          Үкіметі үшін
Ресей                                          Тәжікстан
Федерациясының                              Республикасының
Үкіметі үшін                                 Үкіметі үшін

Статья 11
Каждая из Сторон вправе выйти из настоящего Соглашения, направив депозитарию письменное уведомление о своем таком намерении не менее чем за шесть месяцев до предполагаемой даты выхода, предварительно урегулировав свои обязательства, принятые в соответствии с настоящим Соглашением.
Обязательства по защите информации, полученной в соответствии с настоящим Соглашением, остаются в силе независимо от прекращения его действия или выхода какой-либо Стороны из него.
Совершено в городе «__» _______ 2011 года в одном подлинном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр хранится в Интеграционном Комитете Евразийского экономического сообщества, который являясь депозитарием, направит Сторонам его заверенную копию.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Кыргызской Республики
За Правительство
Республики Беларусь
За Правительство
Республики Таджикистан
За Правительство
Российской Федерации