"Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 87 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 40 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар» санитариялық қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 87 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 жыл, № 25, 347-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Денсаулық сақтау объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар» санитариялық қағидаларында:
көрсетілген Санитариялық қағидаларға 7-қосымшада 1-кесте осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қаңтардағы
№ 40 қаулысына
қосымша
«Денсаулық сақтау объектілеріне
қойылатын санитариялық-
эпидемиологиялық талаптар»
санитариялық қағидаларына
7-қосымша
Денсаулық сақтау объектілерінің функционалдық белгіленуіне және
тазалық сыныбына байланысты үй-жайлардағы ауа ортасының бактериялық тұқымдалуының рұқсат етілген деңгейлері
«                                                             1-кесте
Тазалық Сыныбы
Үй-жай атауы
Санитариялық-микробиологиялық көрсеткіштер
Ауаның 1 м3микроорганизмдердің жалпы саны (КОЕ/м3)
Ауаның 1 м3Staphylococcus aureus колониялар саны (КОЕ/м3)

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 87 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 40. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 87 «Об утверждении Санитарных правил «Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 25, ст. 347) следующее изменение:
в Санитарных правилах «Санитарно-эпидемиологические требования к объектам здравоохранения», утвержденных указанным постановлением:
таблицу 1 приложения 7 к указанным Санитарным правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2013 года № 40
Приложение 7
к Санитарным правилам
«Санитарно-эпидемиологические
требования к объектам здравоохранения»
Допустимые уровни бактериальной обсемененности воздушной среды
помещений в зависимости от их функционального назначения и
класса чистоты объектов здравоохранения
Таблица 1
Класс чистоты
Наименование помещений
Санитарно-микробиологические показатели
общее количество микроорганизмов в 1 м3 воздуха (КОЕ/м3)
количество колоний Staphy lococcus aureus в 1 м3 воздуха (КОЕ/ м3)

Ауаның 1 дм3 зең және ашытқы грибоктарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Өте таза (А)
Операциялық, босандыру залдары, гематологиялық, күйігі бар пациенттерге арналған асептикалық бокстар, шала туған балаларға арналған палаталар, дәріханалардың
Жұмыс басталғанға дейін
Жұмыс кезінде
Жұмыс басталғанға дейін
Жұмыс кезінде
Жұмыс басталғанға дейін
Жұмыс кезінде
асептикалық блогы, стерилизациялық (таза бөлігі), бактериологиялық зертханалардың бокстары, диализдік залдары
200 артық емес
500 артық емес
болмауы тиіс
болмауы тиіс
болмауы тиіс
болмауы тиіс
2
Таза (Б)
Емшара, таңып-байлау, операция алды, реанимация залдары мен палаталары, балалар палаталары, емшек сүтін жинау және пастерлеу бөлмелері, ассистент және дәріханалардың өлшеп-орау бөлмесі, бактериологиялық және клиникалық зертханалардың зерттеу жүргізуге арналған үй-жайы, хирургиялық және стоматологиялық қабылдау кабинеттері
500 артық емес
750 артық емес
болмауы тиіс
болмауы тиіс
болмауы тиіс
болмауы тиіс
3
Шартты таза (В)
Хирургиялық бөлімшелер палаталары, операциялық, босандыру залына жалғасатын дәліздер, қарау кабинеттері, инфекциялық бөлімше бокстарымен палаталары, ординаторлық, материалдық, таза киім-кешек қоймасы
750 артық емес
1000 артық емес
болмауы тиіс
2 артық емес
болмауы тиіс
болмауы тиіс
»

количество плесневых и дрожжевых грибов в 1 дм3 воздуха
до начала работы
во время работы
до начала работы
во время работы
до начала работы
во время работы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Особо чистые (А)
Операционные, родильные залы, диализные залы, асептические боксы для гематологических, ожоговых пациентов, палаты для недоношенных детей, асептический блок аптек, стерилизационная (чистая половина), боксы бактериологических лабораторий
не более 200
не более 500
не должно быть
не должно быть
не должно быть
не должно быть
2
Чистые (Б)
Процедурные, перевязочные, предоперационные, палаты и залы реанимации, детские палаты, комнаты сбора и пастеризации грудного молока, ассистентские и фасовочные аптек, помещения бактериологических и клинических лабораторий, предназначенные для проведения исследований, кабинеты хирургического и стоматологического приема
не более 500
не более 750
не должно быть
не должно быть
не должно быть
не должно быть
3
Условно чистые (В)
Палаты хирургических отделений, коридоры, примыкающие к операционным, родильным залам, смотровые, боксы и палаты инфекционных отделений, ординаторские, материальные, кладовые чистого белья
не более 750
не более 1000
не должно быть
не более 2
не должно быть
не должно быть