Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және "Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2012 жылғы 8 қазандағы № 1262 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 20 ақпандағы № 156 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 142 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 142 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2) «Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қазандағы № 1262 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы жарнамалауға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуді және (немесе) әкетуді келісу» мемлекеттік қызмет стандарты осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 20 ақпандағы
№ 156 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1262 қаулысымен
бекітілген
«Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы жарнамалауға рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет «Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) Алматы қаласы, Мәметова көшесі, 3, мекенжайы бойынша, интернет-ресурс мекенжайы: farmco.almaty@gmail.com, осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі – Портал) көрсетіледі.

О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и от 8 октября 2012 года № 1262 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2013 года № 156. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 142
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 142 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2012 года № 1262 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности»:
стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
стандарт государственной услуги «Согласование ввоза и (или) вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники», утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2013 года № 156
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1262
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий
медицинского назначения и медицинской техники» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением «Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по городу Алматы» (далее – Департамент) по адресу: город Алматы, улица Маметовой, 3, адрес интернет-ресурса: farmco.almaty@gmail.com, через центры обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – Портал).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 18-бабына, «Жарнама туралы» 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің www.mz.gov.kz интернет-ресурсында;
2) www.e.gov.kz, www.elicense.kz порталдарында;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитеттің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының: www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
4) осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген және осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес Департаменттер мен Орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналасады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефоны арқылы да алуға болады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі уәкілетті лауазымды тұлғаның осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында Қазақстан Республикасы аумағында жарнаманы таратуға рұқсат етілетін мерзімі көрсетілген жарнамалық өнімнің (модуль, мақала, бейне-, аудио жазба) қосымшасы бар дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы жарнамалауға рұқсаты болып табылады.
Тұтынушы рұқсатты қағаз тасымалдағышта алу үшін Департаментке жүгінген кезде, рұқсат электронды форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен куәландырылады, Департамент басшысының қолы қойылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Орталыққа жүгінген кезде мемлекеттік қызмет сегіз жұмыс күнін құрайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Бұл ретте, Департамент мемлекеттік қызметті көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн қалғанда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынады;
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі рұқсат етілген күтудің ең ұзақ уақыты – жиырма минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – жиырма минуттан аспайды;

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании: статьи 18 Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Закона Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года «О рекламе», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) на Порталах www.e.gov.kz, www.elicense.kz;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.con.gov.kz;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Департамента и Центров, адреса которых указаны в пункте 1 настоящего стандарта и приложении 1 к настоящему стандарту.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказания государственной услуги является разрешение на рекламу лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники согласно приложению 2 к настоящему стандарту, с указанием срока, в течение которого разрешается реклама на территории Республики Казахстан, приложением утвержденной рекламной продукции (модуль, статья, видео-, аудиозапись) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
В случае обращения потребителя в Департамент за получением разрешения на бумажном носителе, разрешение оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем Департамента.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в Центр государственная услуга составляет восемь рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги).
При этом Департамент предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, составляет – не более двадцати минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, составляет – не более двадцати минут;

4) Порталға жүгінген кезде тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап сегіз жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Жарнамалық материалдарға сараптама жүргізуге төлем шарттық негізде жүзеге асырылады.
9. Жұмыс кестесі:
Орталықтарда мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, күн сайын дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9-00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз ұсынылады.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз Орталықтарда берілетін талондар бойынша «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады.
Порталда – тәулік бойы.
10. Орталықтарда үй-жайлардың қауіпсіздік талаптарына жауап беретін мемлекеттік қызмет ұсынуға арналған орындар, күту және құжат толтыру орындары бар, дене мүмкіндіктері шектеулі адамдарға жағдайлар көзделген.
Аталған орындар қажетті құжаттар тізбесі көрсетілген стенділермен және оларды толтыру үлгілерімен, нормативтік құқықтық актілерден алынған үзінділермен (көшірмелерімен) жарақтандырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы немесе өкілі Орталыққа мынадай құжаттарды:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес жарнамаға рұқсат алуға арналған өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатты;
4) дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
5) тұтынушының өкілі жүгінген кезде өкілдік берілген өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты;
6) тұтынушының өкілі жүгінген кезде өкілдік етуге өкілеттігін куәландыратын құжатты;
7) 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес жарнамалық материалдарға алдын ала жүргізілген сараптама нәтижелері бойынша қорытындының көшірмесін;
Порталда:
1) тұтынушының ЭЦҚ куәландырылған электронды құжат нысанында жарнамалауға рұқсат алу үшін өтінішті;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
3) жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатты;
4) дара кәсіпкер үшін – дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті;
5) тұтынушының өкілі жүгінген кезде өкілдік берілген өкілдің жеке басын куәландыратын құжатты;

4) при обращении на Портал государственная услуга оказывается в течение восьми рабочих дней с момента подачи потребителем документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Оплата осуществляется за проведение экспертизы рекламных материалов на договорной основе.
9. График работы:
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Закону Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан», в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди по талонам, выдаваемым в Центрах без ускоренного обслуживания.
На Портале - круглосуточно.
10. В Центрах имеются места для предоставления государственной услуги, отвечающие требованиям безопасности помещений, места ожидания и заполнения документов, имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
Данные места оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель либо представитель предоставляет в Центр следующие документы:
1) заявление на получение разрешения на рекламу согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
2) свидетельство о государственной регистрации юридического лица – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
4) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, при обращении представителя потребителя;
6) документ, удостоверяющий полномочия на представительство, при обращении представителя потребителя;
7) копию заключения по результатам проведения предварительной экспертизы рекламного материала по форме согласно приложениям 4 или 5;
на Портал:
1) заявление на получение разрешения на рекламу в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
2) свидетельство о государственной регистрации юридического лица – для юридического лица;
3) документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
4) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) документ, удостоверяющий личность уполномоченного представителя, при обращении представителя потребителя;

6) тұтынушының өкілі жүгінген кезде электронды көшірмесі түрінде өкілдік етуге өкілеттігін куәландыратын құжатты;
7) 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес жарнамалық материалдарға алдын ала жүргізілген сараптама нәтижелері бойынша қорытындыны ұсынады.
Тұтынушының немесе өкілдік берілген өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігін Департамент тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден Портал арқылы алады.
12. Орталықтарда бекітілген нысандағы өтініш бланкілері күту залындағы арнайы бағандарда, сондай-ақ осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес Орталықтың интернет-ресурсында: www.con.gov.kz орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы алу үшін тұтынушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш толтырылады.
13. Орталықтарда құжаттарды қабылдау операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Порталда электрондық сұрату нысанындағы өтінішті жіберу тұтынушының «жеке кабинетінен» жүзеге асырылады. Өтініш таңдалған қызметіне сәйкес адресат мемлекеттік органға автоматты түрде жіберіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде тұтынушыға мыналар:
1) сұрау салудың нөмірі және қабылдаған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттар саны және атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
6) тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» тұтынушының қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрауды қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі тұтынушыға:
Орталықта – осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша қолма-қол (тұтынушының немесе сенімхат бойынша өкілінің өзінің келуі);
Порталда – тұтынушының «жеке кабинетінде» ұсынылады.
Егер тұтынушы құжаттарды алу үшін мерзімінде жүгінбеген жағдайларда, Орталық олардың бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді. Бір ай өткен соң құжаттар Департаментке ұсынылады және еркін нысанда жасалған өтініш бойынша тұтынушыға беріледі.
Департамент рұқсаттың қолданыс мерзімі аяқталғанға дейін құжаттарды сақтауды қамтамасыз етеді.

6) документ, удостоверяющий полномочия на представительство, при обращении представителя потребителя в виде электронной копии;
7) заключение по результатам проведения предварительной экспертизы рекламного материала по форме согласно приложениям 4 или  5 – в виде электронной копии.
Сведения документов, удостоверяющих личность потребителя или уполномоченного представителя, свидетельство о государственной регистрации юридического лица, свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя Департамент получает из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала.
12. В Центрах бланки заявлений, утвержденной формы, размещаются на специальной стойке в зале ожидания, а также на интернет-ресурсе Центра, согласно пункту 4 настоящего стандарта.
Для получения государственной услуги через Портал заполняется заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя.
13. В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
На Портале отправка заявления в форме электронного документа осуществляется из «личного кабинета» потребителя. Заявление автоматически направляется государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного должностного лица, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через Портал потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги потребителю доставляется:
в Центре – нарочно (личное посещение потребителя либо представителя по доверенности) по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
на Портале – в «личный кабинет» потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца. По истечении одного месяца документы передаются в Департамент и выдаются потребителю по заявлению, составленному в произвольной форме.
Департаментом обеспечивается хранение документов до окончания срока действия разрешения.

16. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға:
1) осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар мен материалдардың толық пакетін ұсынбау;
2) сараптау ұйымының теріс қорытындысы;
3) ұсынылған құжаттарды бұрмалаудың белгіленуі;
4) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздер болып табылады.
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді Департамент қызметкері оларды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Бұдан әрі Департаменттің аталған негіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға құқығы жоқ.
Бас тарту кезінде Департамент осы стандартқа 6-қосымшаның нысаны бойынша Орталықтан құжаттарды алу сәтінен бастап жеті жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тұтынушыға кейін беру үшін дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы жарнамалауға рұқсат беруден дәлелді бас тартуды Орталыққа жібереді.
Тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбаған жағдайда Орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту кезінде Орталық қызметкері тұтынушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
Егер Департамент осы стандартта белгіленген мерзімде тұтынушыға Орталық арқылы рұқсат беру құжатын бермеген не дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, оларды беру мерзімдері аяқталған күнінен бастап рұқсат беру құжаты берілді деп есептеледі. Департамент рұқсат беру құжатына (модуль, мақала, бейнематериалдардың жарнамалау ақпаратының мәтіні (кадрларды ашу), телевизиялық арналарда және радиода жарнаманы орналастыру кезінде мемлекеттік және орыс тілдеріндегі аудиожазбаның мәтіні) Департамент басшысы куәландырған жарнаманы қоса береді.
Порталда тұтынушы мемлекеттік қызметті ұсынудың бас тарту туралы дәлелді жауапты «жеке кабинетінде» алады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Департамент және Орталықтар тұлғасының мемлекеттік қызметті ұсыну кезіндегі жауапкершілігі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) заңдылықты сақтау;
3) көрсетілетін қызмет жөнінде толық ақпаратты ұсыну;
4) сыпайылық;
5) тұтынушының қарауға ұсынған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету;
6) ақпаратты қорғау және оның құпиялылығы қағидаттарына негізделген.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Департаменттің және Орталықтың жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің тиісті бұйрығымен бекітіліп отырады.

16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) непредставление полного пакета документов и материалов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) отрицательное заключение экспертной организации;
3) установление фальсификации представленных документов;
4) основания предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
Проверка полноты представленных документов с момента их получения осуществляется сотрудником Департамента в течение двух рабочих дней.
В дальнейшем Департамент не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
При отказе Департамент направляет в Центр мотивированный отказ в выдаче разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники для последующей выдачи потребителю в срок, не превышающий семи рабочих дней с момента получения документов от Центра по форме приложения 6 к настоящему стандарту.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
При отказе в приеме документов работником Центра потребителю выдается расписка с указанием недостающих документов.
В случае, если Департамент в установленные настоящим стандартом сроки не выдал через Центр потребителю разрешительный документ, либо не предоставил мотивированный отказ, то с даты истечения сроков выдачи разрешительный документ считается выданным. К разрешительному документу Департаментом прилагается реклама (модуль, статья, текст рекламной информации (раскадровка) видеоматериалов, текст аудиозаписи на государственном и русском языках при размещении рекламы на телевизионных каналах и радио), заверенная руководителем Департамента.
На портале мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги потребитель получает в «личном кабинете».
3. Принципы работы
17. Ответственность лица Департамента и Центров при предоставлении государственной услуги, основана на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности;
3) предоставление исчерпывающей информации об оказываемой услуге;
4) вежливость;
5) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем на рассмотрение;
6) защита и конфиденциальность информации.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителем измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 7 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Департамента и Центра, ежегодно утверждаются соответствующим приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.

5. Шағымдану тәртібі
20. Департаменттің және Орталықтың жауапты тұлғалары уәкілетті қызметкерлердің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпарат ұсынады және шағым дайындауға көмек көрсетеді.
Орталық қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты call-орталықтың (1414) телефон бойынша алуға болады.
21. Департамент қызметкерлері әдепсіз қызмет көрсеткен жағдайда шағым осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес 1-тармақта көрсетілген мекенжай бойынша Департамент директорының атына беріледі.
Орталықтың қызметкерлері әдепсіз қызмет көрсеткен жағдайда шағым осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес мекенжайы: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 А үй, телефоны 87172-94-99-95, интернет-ресурсы www.con.gov.kz бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру жөніндегі комитеттің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны бірінші басшысының атына арыз беріледі.
22. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда шағым мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, 5-кіреберіс, интернет-ресурсының: www.mz.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жұмыс кестесіне сәйкес Министрлікке беріледі.
Министрліктің күнделікті жұмыс кестесі: жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқылы.
24. Шағым беру үшін тұтынушы көрсетілген мемлекеттік қызметпен келіспейтін себебін, әдепсіз қызмет көрсетуді көрсете отырып, еркін түрде жасалған өтінішті ұсынады.
25. Шағым өтініштерді есепке алу журналында тіркеледі. Тұтынушыға құжаттың қабылданған күні, уақыты, жауапты алу мерзімі мен орны, шағымның қаралу барысы туралы ақпаратты алуға болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» 2007 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мерзімде қаралады.
Шағымды қарау нәтижелері туралы тұтынушыға пошта арқылы жазбаша түрде не электрондық пошта арқылы, не жеке өзі келгенде қолма-қол хабарланады.
Қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің, Департаменттің, Орталықтың кеңсесінде (мөртабан, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) тіркеу болып табылады.
Тұтынушыға шағымды қабылдаушы тұлғаның оның шағымын қабылданғаны туралы растау үшін нөмірі, күні, шағымды қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.

5. Порядок обжалования
20. Ответственные лица Департамента и Центра предоставляют информацию о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных сотрудников и оказывают содействие в подготовке жалобы.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника Центра можно получить по телефону call-центра (1414).
21. В случае некорректного обслуживания сотрудниками Департамента, жалоба подается на имя директора Департамента по адресу, указанному в пункте 1 согласно графику работы, указанному в пункте 9 настоящего стандарта.
В случае некорректного обслуживания сотрудниками Центра жалоба подается на имя первого руководителя Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу: город Астана, проспект Республики, дом 43 А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz, согласно графику работы, указанному в пункте 9 настоящего стандарта.
22. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается в Министерство здравоохранения Республики Казахстан согласно графику работы Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбора, 8 Дом министерств, 5 подъезд, адрес интернет-ресурса: www.mz.gov.kz.
Ежедневный график работы Министерства: в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Для подачи жалобы потребитель представляет произвольно составленное заявление с указанием причины несогласия с оказанной государственной услугой, некорректного обслуживания.
25. Жалоба регистрируется в журнале учета обращений. Потребителю предоставляется талон с указанием даты, времени принятия документа, срока и места получения ответа, контактных данных ответственного лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
Жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте, либо по электронной почте, либо нарочно при индивидуальной явке.
Подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Департамента, Центра.
Потребителю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.

26. Орталықтың мекенжайы: Астана қаласы, Республика даңғылы, 43 А үй, телефоны: 87172-94-99-95, интернет-ресурсы: www.con.gov.kz.
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
1-қосымша
Облыстардың, Алматы және Астана қалаларының халыққа қызмет
көрсету орталықтарының тізімі мен мекенжайлары
р/с
Орталықтардың атаулары (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер)
Орналасқан мекенжайы
Телефон нөмірлері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 «А» үй
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2.
Көкшетау қалалық бөлімі
Көкшетау қаласы, Біржан сал көшесі, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3.
Красный Яр ауылы аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
4.
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5.
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М. Мәметова көшесі, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
6.
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11-үй
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7.
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 44-үй
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8.
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18 б үй
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9.
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 28-үй
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10.
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Жеңіс көшесі, 7-үй
8 (71642) 2-12-57
11.
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15-үй
8 (71633) 2-44-92
12.
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2«А» үй
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13.
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Жеңіс көшесі, 56-үй
8 (71647) 2-22-07
14.
Жарқайың аудандық бөлімі
Жарқайың ауданы, Державин қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104-үй
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15.
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8-үй
8 (71635) 2-17-10
16.
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52-үй
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17.
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44«А» үй
8 (71637) 2-17-83
8 (71637) 2-20-36
18.
Степногор қалалық бөлімі
Степногорск қаласы, 4 шағын аудан, 7-үй
8 (71645) 2-00-40

26. Адрес Центра: город Астана, проспект Республики, дом 43 А, телефон: 87172-94-99-95, интернет-ресурс: www.con.gov.kz
Приложение 1
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Список и адреса Центров обслуживания населения областей, городов Алматы и Астаны
№ п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделении)
Адрес месторасположения
Номера телефонов
1
2
3
4
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Акмолинской области»
г. Кокшетау,
ул. Ауэзова, д. 189 «А»
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
2.
Кокшетауский городской отдел
г. Кокшетау, ул. Биржан Сал, д. 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
3.
Районный отдел с. Красный Яр
г. Кокшетау,
с. Красный Яр,
ул. Ленина, д. 65
8 (7162) 40-43-27
4.
Аккольский районный отдел
Аккольский район,
г. Акколь,
ул. Нурмагамбетова, д. 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
5.
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район,
п. Аршалы,
ул. М. Маметовой, д. 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644)2-10-77
6
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район,
г. Атбасар,
ул. Валиханова, д. 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
7.
Астраханский районный отдел
Астраханский район,
с. Астраханка,
ул. Аль-Фараби, д. 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
8.
Буландынский районный отдел
Буландынский район,
г. Макинск,
ул. Сейфуллина, д. 18б
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
9.
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район,
г. Щучинск,
ул. Абылай Хана, д. 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
10.
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район,
с. Егиндыколь,
ул. Победы, д. 7
8 (71642) 2-12-57
11.
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район,
г. Ерейментау,
ул. Мусабаева, д. 15
8 (71633) 2-44-92
12.
Енбекшильдерский
районный отдел
Енбекшильдерский район,
г. Степняк,
ул. Сыздыкова, д. 2 «А»
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
13.
Есильский районный отдел
Есильский район,
г. Есиль,
ул. Победы, д. 56
8 (71647) 2-22-07
14.
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район,
г. Державинск,
ул. Габдуллина, д. 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
15.
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район,
с. Жаксы,
ул. Ленина, д. 8
8 (71635) 2-17-10
16.
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район,
с. Зеренда,
ул. Мира, д. 52
8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
17.
Коргалжинский районный отдел
Коргалжинский район,
с. Коргалжын,
ул. Абая, д. 44 «А»
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
18.
Степногорский городской отдел
г. Степногорск,
4 мкр. д. 7
8 (71645) 2-00-40

8 (71645) 2-00-30
19.
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылай хан көшесі, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
20.
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21.
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Безымянный қиылысы, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Ақтөбе облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев к-сі, 109-үй
8 (7132) 56-57-87
2.
№ 1 Ақтөбе қалалық бөлімі
Ақтөбе қаласы, Тургенев к-сі, 109-үй
8 (7132) 57-80-27
3.
Қарғалы ауылы (Жилянка)
Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауданы, Қарғалы ауылы (Жилянка), Сәтбаев көшесі, 10-үй
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4.
Алға аудандық бөлімі
Алға ауданы, Алға қаласы, Киров көшесі, 23-үй
8 (71337) 3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5.
Мәртөк аудандық бөлімі
Мәртөк ауданы, Мәртөк кенті, Байтұрсынов көшесі, 1«Б» үй
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6.
Хромтау аудандық бөлімі
Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7.
Қандыағаш аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежный шағын ауданы, 47«Б» үй
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8.
Ембі аудандық бөлімі
Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, Әміров көшесі, 10-үй
8 (71334) 23-9-83
9.
№ 8 Темір аудандық бөлімі
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көшесі, 15«А» үй
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10.
Қобда аудандық бөлімі
Қобда ауданы, Қобда кенті, Нұрымжанов қиылысы, 2-үй
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11.
Қарғалы аудандық бөлімі, Бадамша ауылы
Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27-үй
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12
Ойыл аудандық бөлімі
Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, 64-үй
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13.
Әйтеке би аудандық бөлімі
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауданы, Балдырған көшесі, 10-үй
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14
Байғанин ауданы бойынша бөлім
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, 41«А» үй
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15
Ырғыз аудандық бөлімі
Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангелдин көшесі, 7-үй
8 (71343) 21-8-28
16
Шалқар аудандық бөлімі
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, 63-үй
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Талдықорған қаласы,Тәуелсіздік көшесі, 67«Б» үй
8 (7282) 24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2.
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі, 20-үй
8 (72832) 2-14-51
3.
Қапал бөлімшесі
Қапал ауылы, Алпысбаев көшесі, 3-үй
8 (72841) 2-17-60
4.
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қаласы, 8 наурыз көшесі, 63-үй

8 (71645) 2-00-30
19.
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район,
с. Балкашино,
ул. Абылай Хана, д. 119
8 (71640) 9-26-66
20.
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район,
c. Акмол,
ул. Гагарина, д. 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
21.
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район,
п. Шортанды,
переулок Безымянный, д. 1
8 (71631) 2-17-97
Филиал РГП «ЦОН по Актюбинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Тургенева, д. 109
8 (7132) 56-57-87
2.
Актобинский городской
отдел № 1
г. Актобе,
ул. Тургенева, д. 109
8 (7132) 57-80-27
3.
с. Каргалинское (Жилянка)
г. Актобе,
Каргалинский район,
с. Каргалинское (Жилянка),
ул. Сатпаева, д. 10
8 (7132) 98-60-06
8 (7132) 98-60-05
4.
Алгинский районный отдел
Алгинский район,
г. Алга,
ул. Кирова, д. 23
8 (71337)3-20-79
8 (71337) 3-10-96
5.
Мартукский районный отдел
Мартукский район,
п. Мартук,
ул. Байтурсынова, д. 1 «Б»
8 (71331) 22-4-13
8 (71331) 22-1-14
6.
Хромтауский районный отдел
Хромтауский район,
г. Хромтау,
ул. Абая, д. 12
8 (71336) 26-6-33
8 (71336) 26-6-34
7.
Кандыагашский районный отдел
Мугалжарский район,
г. Кандыагаш
мкр. Молодежный, д 47 «Б»
8 (71333) 30-2-19
8 (71333) 30-2-18
8.
Эмбенский районный отдел
Мугалжарский район,
г. Эмба,
ул.Амирова, д. 10
8 (71334) 23-9-83
9.
Темирский районный
отдел № 8
Темирский район,
п. Шубаркудук,
ул. Байганина, д. 15 «А»
8 (71346) 23-5-83
8 (71334) 23-9-87
10.
Кобдинский районный отдел
Кобдинский район,
п. Кобда,
пер. Нурымжанова, д. 2
8 (71341) 22-1-47
8 (71341) 22-1-38
11.
Каргалинский районный отдел
с. Бадамша
Каргалинский район,
с. Бадамша,
ул. Айтеке-би, д. 27
8 (71342) 23-4-64
8 (71342) 23-4-62
12.
Ойылский районный отдел
Уилский район,
с. Уил,
ул. Кокжар, д. 64
8 (71332) 21-1-81
8 (71332) 21-1-82
13.
Айтекебийский районный отдел
Айтекебийский район,
с. Комсомольское,
ул. Балдырган, д. 10
8 (71339) 22-3-73
8 (71339) 22-3-74
14.
Байганинский районный отдел
Байганинский район,
с. Карыуылкелди,
ул. Барак батыра, д. 41 «А»
8 (71345) 23-5-86
8 (71345) 23-5-87
15.
Ыргызский районный отдел
Иргизский район,
с. Иргиз,
ул. Жангельдина, д. 7
8 (71343) 21-8-28
16.
Шалкарский районный отдел
Шалкарский район,
г. Шалкар,
ул. Айтеке-би, д. 63
8 (71335) 23-6-10
8 (71335) 23-6-11
Филиал РГП «ЦОН по Алматинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, д. 67 «Б»
8 (7282)24-15-06
8 (7282) 24-41-33
2.
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова,
ул. Кабанбай батыра, д. 20
8 (72832) 2-14-51
3.
Отделение Капал
с. Капал,
ул. Алпысбаева, д. 3
8 (72841) 2-17-60
4.
Алакольский районный отдел
г. Ушарал,
ул. 8 марта, д. 63

8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
5.
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылай хан көшесі, 237-үй
8 (72837) 4-13-85
6.
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 25«А» үй
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
7.
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қаласы, Абай көшесі, 314«А» үй
8 (72775) 4-54-70
8 (72775) 4-54-69
8.
Шелек бөлімшесі
Шелек ауылы, Бижанов көшесі, 100-үй
8 (72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
9.
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52-үй
8 (72836) 3-22-16
10.
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мәжитов көшесі, 1-үй
8 (72770) 2-30-90
11.
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, Қуат шағын ауданы, Тәуелсіздік көшесі, 25-үй
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
12.
Боралдай бөлімшесі
Боралдай ауылы, Вокзальная көшесі, 6«А» үй
8 (72738) 7-82-42
13.
Қараой бөлімшесі
Қараой ауылы, Тыңдала көшесі, 9-үй
8 (7275) 24-88-10
14.
Ақши бөлімшесі
Ақши ауылы, Қонаев көшесі, 29-үй
15.
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қаласы, Жанғозин көшесі, 38-үй
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
16.
Тау-Самалы бөлімшесі
Тау Самалы кенті, Рысқұлов көшесі, 129-үй
8 (727) 391-38-58
17.
Шамалған бөлімшесі
Шамалған станциясы, Қонаев көшесі, 1«В» үй
8 (7272) 93-66-33
18.
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қаласы, Абылай хан көшесі, 22-үй
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
19.
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек қаласы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72840) 3-25-88
20.
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі, 45-үй
8 (72842) 9-10-59
21.
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі, 10-үй
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
22.
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қаласы, Қонаев көшесі, 41-үй
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
23.
Шеңгелді бөлімшесі
Шеңгелді ауылы, Сейфуллин көшесі, 34-үй
8 (72772) 7-11-94
24.
Сарқант аудандық бөлімі
Сарқант қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
25.
Лепсі бөлімшесі
Лепсі станциясы, Төлебаев көшесі, 1-үй
8 (72843) 2-10-16
26.
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген ауылы, Момышұлы көшесі, н/ж
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
27.
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол ауылы, Райымбек көшесі, н/ж
8 (72779) 2-11-65
28.
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, н/ж
8 (72831) 5-51-11
29.
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қаласы, Лермонтов көшесі, 53«А» үй
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
30.
Нұра бөлімшесі
Нұра ауылы, Школьная көшесі, 10-үй
8 (72774) 5-80-62
31.
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қаласы, Тәуелсіздік көшесі, 67«Б» үй
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
32.
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қаласы, Октябрь көшесі, 7-үй
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
33.
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы ауылы, Қасымбеков көшесі, 35-үй

8 (72833) 2-35-46
8 (72833) 2-35-48
5.
Отделение Кабанбай
п. Кабанбай,
ул. Абылайхана, д. 237
8 (72837) 4-13-85
6.
Балхашский районный отдел
с. Баканас,
ул. Бижанова, д. 25 «А»
8 (72773) 95-2-22
8 (72773) 9-18-20
7.
Енбекшиказахский
районный отдел
г. Есик,
ул. Абая, д. 314 «А»
8(72775) 4-54-70
8(72775) 4-54-69
8.
Отделение Шелек
с. Шелек,
ул. Бижанова, д. 100
8(72775) 2-34-96
8 (72775) 2-34-97
9.
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8 (72836) 3-22-16
10.
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш,
ул. Мажитова, д. 1
8 (72770) 2-30-90
11.
Илийский районный отдел
п. Отеген батыра,
мкр. Куат,
ул. Тауелсіздік, д. 25
8 (727) 251-74-46
8 (727) 251-74-47
12.
Отделение Боролдай
с. Боролдай,
ул. Вокзальная, д. 6 «А»
8 (72738) 7-82-42
13.
Отделение Караой
с. Караой,
ул. Тындала, д. 9
8 (7275) 24-88-10
14.
Отделение Акши
с. Акши,
ул. Конаева, д. 29
15.
Карасайский районный отдел
г. Каскелен,
ул. Жангозина, д. 38
8 (72771) 2-56-86
8 (72771) 2-56-96
16.
Отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы,
ул. Рыскулова, д. 129
8 (727) 391-38-58
17.
Отделение Шамалган
ст. Шамалган,
ул. Конаева, д. 1 «В»
8 (7272) 93-66-33
18.
Караталский районный отдел
г. Уштобе,
ул. Абылай хана, д. 22
8 (72834) 2-02-07
8 (72834) 2-20-92
19.
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72840) 3-25-88
20.
Отделение Когалы
п. Когалы,
ул. Желтоксан, д. 45
8 (72842) 9-10-59
21.
Коксуский районный отдел
п. Балпык би,
ул. Измайлова, д. 10
8 (72838) 2-16-19
8 (72838) 2-16-18
22.
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай,
ул. Кунаева, д. 41
8 (72772) 4-79-61
8 (72772) 4-79-60
23.
Отделение Шенгелды
с. Шенгельды,
ул. Сейфуллина, д. 34
8 (72772) 7-11-94
24.
Саркандский районный отдел
г. Саркан,
ул. Жамбыла, б/н
8 (72839) 2-35-80
8 (72839) 2-37-14
25.
Отделение Лепсы
ст. Лепсы,
ул. Толебаева, д. 1
8 (72843) 2-10-16
26.
Райымбекский районный отдел
с. Кеген,
ул. Момышұлы, б/н
8 (72777) 2-20-84
8 (72777) 2-20-82
8 (72777) 2-18-78
27.
Отделение Нарынкол
с. Нарынкол,
ул. Райымбека, б/н
8 (72779) 2-11-65
28.
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент,
ул. Головацкого, б/н
8 (72831) 5-51-11
29.
Талгарский районный отдел
г. Талгар,
ул. Лермонтова, д. 53 «А»
8 (727) 388-11-30
8 (72774) 2-21-43
8 (72774) 2-21-33
30.
Отделение Нура
с. Нура,
ул. Школьная, д. 10
8 (72774) 5-80-62
31.
Талдыкорганский городской отдел
г. Талдыкорган,
ул. Тауелсыздык, д. 67 «Б»
8 (7282) 24-49-75
8 (7282) 24-40-43
32.
Текелийский городской отдел
г. Текели,
ул. Октябрьская, д. 7
8 (72835) 4-35-38
8 (72835) 4-35-18
33.
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа,
ул. Касымбекова, д. 35

8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Атырау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-34-67
2.
Облыстық бөлім
Атырау қаласы, Сәтбаев даңғылы, 23-үй
8 (7122) 21-29-42
3.
№ 1 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Баймұханов көшесі, 16«А» үй
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4.
№ 2 қалалық бөлім
Атырау қаласы, Балықшы, Байжігітов көшесі, 80«А» үй
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5.
Индер аудандық бөлімі
Индер ауданы, Индербор кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30-үй
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6.
Махамбет аудандық бөлімі
Махамбет ауданы, Махамбет ауылы, Абай көшесі, 10-үй
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
8.
Қызылқоға аудандық бөлімі
Қызылқоға ауданы, Миялы ауылы, Абай көшесі, 1-үй
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
9.
Жылыой аудандық бөлімі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі, 8-үй
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
10.
Құрманғазы аудандық бөлімі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин ауылы, Есболаев көшесі, 66«А» үй
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
11.
Мақат аудандық бөлімі
Мақат ауданы, Мақат кенті, Центральная көшесі, 2-үй
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
12.
Исатай аудандық бөлімі
Исатай ауданы, Аққыстау ауылы, Егеменді Қазақстан көшесі, 9-үй
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесі, 37«А» үй
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2.
№ 1 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Сәтбаев даңғылы, 20/1-үй
8 (7232) 60-39-22
3.
№ 2 Өскемен қалалық бөлімі
Өскемен қаласы, Қазақстан көшесі, 99/1-үй
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4.
Глубокое аудандық бөлімі
Глубокое ауданы, Глубокое кенті, Попович көшесі, 22-үй
8 (72331) 2-23-35
5.
Зайсан қалалық бөлімі
Зайсан ауданы, Зайсан қаласы, Жангелдин көшесі, 52«А» үй
8 (72340) 2-67-81
6.
Зырян аудандық бөлімі
Зырян ауданы, Зырян қаласы, Стаханов көшесі, 39-үй
8 (72335) 6-02-39
7.
Қатонқарағай аудандық бөлімі
Қатонқарағай ауданы, Үлкен-Нарын ауылы, Абылайхан көшесі, 96-үй
8 (72341) 2-23-60
8.
Күршім аудандық бөлімі
Күршім ауданы, Күршім ауылы, Б. Момышұлы көшесі, 77-үй
8 (72339) 2-13-10
9.
Риддер аудандық бөлімі
Риддер қаласы, Семей көшесі, 12-үй
8 (72336) 4-62-62
10.
Тарбағатай аудандық бөлімі
Тарбағатай ауданы, Ақсуат ауылы, Абылай хан көшесі, 23-үй
8 (72346) 2-24-96
11.
Ұлан аудандық бөлімі
Ұлан ауданы, Молодежный кенті, 9-үй
8 (72338) 2-78-96
12.
Шемонаиха қалалық бөлімі
Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, 3-шағын аудан, 12-үй
8 (72332) 3-41-00
13.
№ 1 Семей қалалық бөлімі

8 (72778) 2-43-35
8 (72778) 2-43-31
8 (72778) 2-43-32
Филиал РГП «ЦОН по Атырауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Атырауской области»
г. Атырау,
пр-кт Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-34-67
2.
Областной отдел
г. Атырау,
пр-кт Сатпаева, д. 23
8 (7122) 21-29-42
3.
Городской отдел № 1
г. Атырау,
ул. Баймуханова, д. 16 «А»
8 (7122) 35-75-05
8 (7122) 35-75-30
4.
Городской отдел № 2
г. Атырау, Балыкшы,
ул. Байжигитова, д. 80 «А»
8 (7122) 24-34-90
8 (7122) 24-37-89
5.
Индерский районный отдел
Индерский район,
пос. Индерборский,
ул. Мендыгалиева, д. 30
8 (71234) 2-12-96
8 (71234) 2-18-38
6.
Махамбетский районный отдел
Махамбетский район,
с. Махамбет,
ул. Абая, д.10
8 (71236) 2-24-96
8 (71236) 2-15-25
7.
Кызылкогинский районный отдел
Кызылкугинский район,
с. Миялы,
ул. Абая, д. 1
8 (71238) 2-20-46
8 (71238) 2-20-27
8.
Жылыойский районный отдел
Жылыойский район,
г. Кульсары,
ул. Бейбитшилик, д. 8
8 (71237) 5-03-54
8 (71237) 5-01-28
9.
Курмангазинский районный отдел
Курмангазинский район,
с. Ганюшкино,
ул. Есболаев, д. 66 «А»
8 (71233) 2-05-13
8 (71233) 2-07-14
10.
Макатский районный отдел
Макатский район,
п. Макат,
ул. Центральная, д. 2
8 (71239) 3-22-97
8 (71239) 3-22-96
11.
Исатайский районный отдел
Исатайский район,
с. Аккыстау,
ул. Егеменды Казахстан, д. 9
8 (71231) 2-16-70
8 (71231) 2-16-69
Филиал РГП «ЦОН по Восточно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского, д. 37 «А»
8 (7232) 78-42-36
8 (7232) 28-94-67
2.
Усть-Каменогорский
городской отдел № 1
г. Усть-Каменогорск,
пр-кт Сатпаева, д. 20/1
8 (7232) 60-39-22
3.
Усть-Каменогорский
городской отдел № 2
г. Усть-Каменогорск,
ул. Казахстан, д. 99/1
8 (7232) 57-83-88
8 (7232) 22-81-37
4.
Глубоковский районный отдел
Глубоковский район,
п. Глубокое,
ул. Поповича, д. 22
8 (72331) 2-23-35
5.
Зайсанский городской отдел
Зайсанский район,
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, д. 52 «А»
8 (72340) 2-67-81
6.
Зыряновский районный отдел
Зыряновский район,
г. Зыряновск,
ул. Стахановская, д. 39
8 (72335) 6-02-39
7.
Катон-Карагайский
районный отдел
Катон-Карагайский район,
с. Улкен-Нарын,
ул. Абылайхана, д. 96
8 (72341) 2-23-60
8.
Курчумский районный отдел
Курчумский район,
с. Курчум,
ул. Б. Момышулы, д. 77
8 (72339) 2-13-10
9.
Риддерский районный отдел
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, д. 12
8 (72336) 4-62-62
10.
Тарбагатайский районный отдел
Тарбагатайский район,
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, д. 23
8 (72346) 2-24-96
11.
Уланский районный отдел
Уланский район,
п. Молодежный д. 9
8 (72338) 2-78-96
12.
Шемонаихинский городской отдел
Шемонаихинский район,
г. Шемонайха,
3-микрорайон, д. 12
8 (72332) 3-41-00
13.
Семейский городской
отдел № 1
г. Семей,

Семей қаласы, 408-орам, 21-үй
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14.
№ 2 Семей қалалық бөлімі
Семей қаласы, Найманбаев көшесі, 161«А» үй
8 (7222) 52-69-29
15.
Абай аудандық бөлімі
Абай ауданы, Қарауыл ауылы, Құнанбаев көшесі, 12-үй
8 (72252) 2-22-64
16.
Аягөз қалалық бөлімі
Аягөз ауданы, Аягөз қаласы, Дүйсенов көшесі, 84-үй
8 (72237) 5-24-32
17.
Бесқарағай аудандық бөлімі
Бесқарағай ауданы, Бесқарағай ауылы, Пушкин көшесі, 2«А» үй
8 (72236) 9-06-30
18.
Бородулиха аудандық бөлімі
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, 25-үй
8 (72351) 2-20-48
19.
Жарма аудандық бөлімі
Жарма ауданы, Қалбатау ауылы, Достық көшесі, 98-үй
8 (72347) 6-54-00
20.
Курчатов аудандық бөлімі
Курчатов ауданы, Курчатов қаласы, Абай көшесі, 12-үй
8 (72251) 2-21-66
21.
Көкпекті аудандық бөлімі
Көкпекті ауданы, Көкпекті ауылы, Шериаздан көшесі, 38-үй
8 (72348) 2-21-71
22.
Үржар аудандық бөлімі
Үржар ауданы, Үржар ауылы, Абылайхан көшесі, 116-үй
8 (72230) 2-19-85
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Жамбыл облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2.
Тараз қалалық бөлімі
Тараз қаласы, К. Қойгелді көшесі, 158«А» үй
8 (7262) 43-84-21
3.
№ 1 бөлім
Тараз қаласы, Сәтбаев көшесі, 1«Б» үй
8 (7262) 56-90-27
4.
№ 2 бөлім
Тараз қаласы, Талас шағын ауданы, 2-үй
8 (72622) 6-17-78
5.
№ 3 бөлім
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232-үй
8 (7262) 56-90-04
6.
Байзақ аудандық бөлімі
Сарыкемер ауылы, Медеуов көшесі, 33-үй
8 (72637) 2-28-04
7.
Жамбыл аудандық бөлімі
Аса ауылы, Абай көшесі, 127-үй
8 (72633) 2-11-99
8.
Жуалы аудандық бөлімі
Б.Момышұлы ауылы, Сауранбекұлы көшесі, 49-үй
8 (72635) 5-02-46
9.
Қордай аудандық бөлімі
Қордай ауылы, Домалақ ана көшесі, 215-үй
8 (72636) 2-13-52
10.
Мерке аудандық бөлімі
Мерке ауылы, Исмайылов көшесі, 232-үй
8 (72632) 4-42-54
11.
Мойынқұм аудандық бөлімі
Мойынқұм ауылы, Рысқұлбеков көшесі, 215-үй
8 (72642) 2-47-93
12.
Сарысу аудандық бөлімі
Жаңатас қаласы, Жібек жолы көшесі, 1-үй
8 (72634) 6-33-00
13.
Талас аудандық бөлімі
Қаратау қаласы, Молдағұлова көшесі, 51-үй
8 (72644) 6-33-93
14.
Т.Рысқұлов ауданының бөлімі
Құлан ауылы, Жібек жолы көшесі, 71-үй
8 (72631) 2-18-10
15.
Шу аудандық бөлімі
Шу қаласы, Автобаза көшесі, 1-үй
8 (72643) 2-17-97
16.
Гродеково ауылдық бөлімі
Гродеково ауылы, Бейбітшілік көшесі, 88-үй
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Батыс Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81/2-үй
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
2.
Ақжайық ауданы бойынша бөлім
Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Ақжайық қиылысы, 2-үй

408 квартал, д. 21
8 (7222) 33-57-97
8 (7222) 33-55-93
14.
Семейский городской
отдел № 2
г. Семей,
ул. Найманбаева, д. 161 «А»
8 (7222) 52-69-29
15.
Абайский районный отдел
Абайский район,
с. Карауыл,
ул. Кунанбаева, д. 12
8 (72252) 2-22-64
16.
Аягозский городской отдел
Аягозский район,
г. Аягоз,
ул. Дуйсенова, д. 84
8 (72237) 5-24-32
17.
Бескарагайский районный отдел
Бескарагайский район,
с. Бескарагай,
ул. Пушкина, д. 2 «А»
8 (72236) 9-06-30
18.
Бородулихинский районный отдел
Бородулихинский район,
с. Бородулиха,
ул. Молодежная, д. 25
8 (72351) 2-20-48
19.
Жарминский районный отдел
Жарминский район,
с. Калбатау,
ул. Достык, д. 98
8 (72347) 6-54-00
20.
Курчатовский районный отдел
Курчатовский район,
г. Курчатов,
ул. Абая, д. 12
8 (72251) 2-21-66
21.
Кокпектинский районный отдел
Кокпектинский район,
с. Кокпекты,
ул. Шериаздана, д. 38
8 (72348) 2-21-71
22.
Урджарский районный отдел
Урджарский район,
с. Урджар,
ул. Абылайхана, д. 116
8 (72230) 2-19-85
Филиал РГП «ЦОН по Жамбылской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Жамбылской области»
г. Тараз,
пр-кт Абая, д. 232
8 (7262) 56-90-01
8 (7262) 46-00-28
2.
Таразский городской отдел
г. Тараз,
ул. К. Койгелды, д. 158 «А»
8 (7262) 43-84-21
3.
Отдел № 1
г. Тараз,
ул. Сатпаева, д. 1 «Б»
8 (7262) 56-90-27
4.
Отдел № 2
г. Тараз,
мкр. Талас, д. 2
8 (72622) 6-17-78
5.
Отдел № 3
г. Тараз,
пр-кт Абая, д. 232
8 (7262) 56-90-04
6.
Байзакский районный отдел
с. Сарыкемер,
ул. Медеуова, д. 33
8 (72637) 2-28-04
7.
Жамбылский районный отдел
с. Аса,
ул. Абая, д. 127
8 (72633) 2-11-99
8.
Жуалынский районный отдел
с. Б. Момышулы,
ул. Сауранбекулы, д. 49
8 (72635) 5-02-46
9.
Кордайский районный отдел
с. Кордай,
ул. Домалак ана, д. 215
8 (72636) 2-13-52
10.
Меркенский районный отдел
с. Мерке,
ул. Исмаилова, д. 232
8 (72632) 4-42-54
11.
Мойынкумский районный отдел
с. Мойынкум,
ул. Рыскулбекова, д. 215
8 (72642) 2-47-93
12.
Сарысуский районный отдел
г. Жанатас,
ул. Жибек жолы, д. 1
8 (72634) 6-33-00
13.
Таласский районный отдел
г. Каратау,
ул. Молдагулова, д. 51
8 (72644) 6-33-93
14.
Отдел Т. Рыскуловского района
с. Кулан,
ул. Жибек жолы, д. 71
8 (72631) 2-18-10
15.
Шуский районный отдел
г. Шу,
ул. Автобазовская, д. 1
8 (72643) 2-17-97
16.
Отдел с. Гродеково
с. Гродеково,
ул. Мира, д. 88
8 (72633) 3-16-76
8 (7262) 51-23-24
Филиал РГП «ЦОН по Западно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Западно-Казахстанской области»
г. Уральск,
ул. Жамбыла, д. 81/2
8 (7112) 23-68-81
8 (7112) 28-25-27
8 (7112) 28-29-14
2.
Отдел по Акжаикскому району
Акжаикский район,
с. Чапаев,
переулок Акжаикский, д. 2

8 (71136) 9-25-80
3.
Бөкей ордасы ауданы бойынша бөлім
Бөкей ордасы ауданы, Сайхын ауылы, Берғалиев көшесі, 1-үй
8 (71140) 2-18-47
8 (71140) 2-18-35
4.
Бөрілі ауданы бойынша бөлім
Бөрілі ауданы, Ақсай қаласы, Железнодорожная көшесі, 121«А» үй
8 (71133) 3-55-50
8 (71133) 3-67-78
5.
Жаңақала ауданы бойынша бөлім
Жаңақала ауданы, Жаңақала ауылы, Халықтар достығы көшесі, 63«А» үй
8 (71141) 2-24-03
8 (71141) 2-24-04
6.
Жәнібек ауданы бойынша бөлім
Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, Иманов көшесі, 79-үй
8 (71135) 2-24-25
7.
Зеленов ауданы бойынша бөлім
Зеленов ауданы, Переметное ауылы, Гагарин көшесі, 69«Б» үй
8 (71130) 2-36-14
8 (71130) 2-36-16
8.
Казталов ауданы бойынша бөлім
Казталов ауданы, Казталов ауылы, Лұқманов көшесі, 22«А» үй
8 (71144) 3-22-04
8 (71144) 3-22-05
9.
Қаратөбе ауданы бойынша бөлім
Қаратөбе ауданы, Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесі, 23/1-үй
8 (71145) 3-18-00
8 (71145) 3-14-63
10.
Сырым ауданы бойынша бөлім
Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі, 11/2-үй
8 (71134) 3-14-46
8 (71134) 3-14-47
11.
Тасқала ауданы бойынша бөлім
Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Вокзальная көшесі, 6-үй
8 (71139) 2-23-98
8 (71139) 2-19-79
12.
Теректі ауданы бойынша бөлім
Теректі ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 24-үй
8 (71132) 2-33-78
8 (71132) 2-33-79
13.
Шыңғырлау ауданы бойынша бөлім
Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Тайманов көшесі, 95-үй
8 (71137) 3-33-11
8 (71137) 3-44-20
14.
Казталов ауданы бойынша бөлім
Казталов ауданы, Жалпақтал ауылы, С. Датұлы көшесі, 23-үй
8 (71138) 2-10-44
8 (71138) 2-10-45
15.
Дарьинское ауылдық округі бойынша бөлімі
Зеленов ауданы, Дарьинское ауылы, Балдырған көшесі, 27/1-үй
8 (71131) 2-40-80
8 (71131) 2-40-82
16.
Тайпақ ауылдық округі бойынша бөлім
Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылы, Шемякин көшесі, 13-үй
8 (71142) 2-18-84
17.
Ақжайық ауылдық округі бойынша бөлім
Теректі ауданы, Ақжайық ауылы, Ақ жайық көшесі, 5-үй
8 (71143) 9-13-16
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қарағанды облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-63-10
2.
№ 1 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Ержанов көшесі, 47/3-үй
8 (7212) 33-13-10
3.
№ 2 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесі, 7-үй
8 (7212) 41-03-92
4.
№ 3 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Мұқанов көшесі, 5-үй
8 (7212) 77-26-57
5.
№ 4 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Архитектурная көшесі, 8-үй
8 (7212) 45-71-01
6.
№ 5 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, 21 шағын аудан, 6/7-үй
8 (7212) 32-92-51
7.
№ 6 қалалық бөлім
Қарағанды қаласы, Серов көшесі, 73-үй
8 (7212) 93-16-94
8.
№ 1 Теміртау қалалық бөлімі
Теміртау қаласы, Блюхер көшесі, 23-үй
8 (7213) 44-67-45
9.
№ 2 Теміртау қалалық бөлімі
Теміртау қаласы, Республика даңғылы, 128-үй

8 (71136) 9-25-80
3.
Отдел по Бокейординскому району
Бокейординский район,
с. Сайхин,
ул. Бергалиева, д. 1
8 (71140) 2-18-47
8 (71140) 2-18-35
4.
Отдел по Бурлинскому району
Бурлинский район,
г. Аксай,
ул. Железнодорожная, д. 121 «А»
8 (71133) 3-55-50
8 (71133) 3-67-78
5.
Отдел по Жангалинскому району
Жангалинский район,
с. Жангала,
ул. Халыктар достыгы, д. 63 «А»
8 (71141) 2-24-03
8 (71141) 2-24-04
6.
Отдел по Жанибекскому району
Жанибекский район,
с. Жанибек,
ул. Иманова, д. 79
8 (71135) 2-24-25
7.
Отдел по Зеленовскому району
Зеленовский район,
с. Переметное,
ул. Гагарина, д. 69 «Б»
8(71130) 2-36-14
8 (71130) 2-36-16
8.
Отдел по Казталовскому району
Казталовский район,
с. Казталовка,
ул. Лукманова, д. 22 «А»
8 (71144) 3-22-04
8 (71144) 3-22-05
9.
Отдел по Каратобинскому району
Каратобинский район,
с. Каратобе,
ул. Курмангалиева, д. 23/1
8 (71145) 3-18-00
8 (71145) 3-14-63
10.
Отдел по Сырымскому району
Сырымский район,
с. Жымпиты,
ул. Казахстанская, д. 11/2
8 (71134) 3-14-46
8 (71134) 3-14-47
11.
Отдел по Таскалинскому району
Таскалинский район,
с. Таскала,
ул. Вокзальная, д. 6
8 (71139) 2-23-98
8 (71139) 2-19-79
12.
Отдел по Теректинскому району
Теректинский район,
с. Федоровка,
ул. Юбилейная, д. 24
8 (71132) 2-33-78
8 (71132) 2-33-79
13.
Отдел по Чингирлаускому району
Чингирлауский район,
с. Чингирлау, ул. Тайманова, д. 95
8 (71137) 3-33-11
8 (71137) 3-44-20
14.
Отдел по Казталовскому району
Казталовский район,
с. Жалпактал, ул. С. Датулы, д. 23
8 (71138) 2-10-44
8 (71138) 2-10-45
15.
Отдел по Дарьинскому
сельскому округу
Зеленовский район,
с. Дарьинское,
ул. Балдырган, д. 27/1
8 (71131) 2-40-80
8 (71131) 2-40-82
16.
Отдел по Тайпакскому
сельскому округу
Акжаикский район,
с. Тайпак,
ул. Шемякина, д. 13
8 (71142) 2-18-84
17.
Отдел по Акжаикскому сельскому округу
Теректинский район,
с. Акжаик,
ул. Ак жайык, д. 5
8 (71143) 9-13-16
Филиал РГП «ЦОН по Карагандинской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Карагандинской области»
г. Караганда,
ул. Чкалова, д. 7
8 (7212) 41-63-10
2.
Городской отдел № 1
г. Караганда,
ул. Ержанова, д. 47/3
8 (7212) 33-13-10
3.
Городской отдел № 2
г. Караганда,
ул. Чкалова, д. 7
8 (7212) 41-03-92
4.
Городской отдел № 3
г. Караганда,
ул. Муканова, д. 5
8 (7212) 77-26-57
5.
Городской отдел № 4
г. Караганда,
ул. Архитектурная, д. 8
8 (7212) 45-71-01
6.
Городской отдел № 5
г. Караганда,
21 микрорайон. д. 6/7
8 (7212) 32-92-51
7.
Городской отдел № 6
г. Караганда,
ул. Серова, д. 73
8 (7212) 93-16-94
8.
Отдел № 1
г. Темиртау
г. Темиртау,
ул. Блюхера, д. 23
8 (7213) 44-67-45
9.
Отдел № 2
г. Темиртау
г. Темиртау,
пр-кт Республики, д. 128

8 (7213) 99-79-96
10.
№ 1 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Абай көшесі, 54-үй
8 (72131) 4-77-07
11.
№ 2 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы,Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 3-үй
8 (72153) 3-04-46
12.
Саран қалалық бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85-үй
8 (72137) 4-25-26
13.
№ 1 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, А. Құнанбаев даңғылы, 65«Б» үй
8 (72156) 5-21-25
14.
№ 2 Шахтинск қалалық бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан кенті, 10/16 квартал, 16-үй
8 (72156) 3-20-99
15.
№ 1 Осакаровка аудандық бөлімі
Осакаровка кенті, Пристационная көшесі, 12-үй
8 (72149) 4-32-62
16.
№ 2 Осакаровка аудандық бөлімі
Осакаровка ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13-үй
8 (72148) 2-22-46
17.
Сәтбаев қалалық бөлімі
Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 111-үй
8 (71063) 4-03-47
18.
Балқаш қалалық бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20«А» үй
8 (71036) 6-83-37
19.
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы ауылы, Жапақов көшесі, 23/1-үй
8 (71031) 2-21-88
20.
Жезқазған қалалық бөлімі
Жезқазған қаласы, Б. Момышұлы көшесі, 9-үй
8 (7102) 73-81-09
21.
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А. Оспанов көшесі, 40-үй
8 (71030) 2-69-09
22.
Қаражал қалалық бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18-үй
8 (71032) 2-70-21
23.
Приозерск қалалық бөлімі
Приозерск қаласы, Балқаш көшесі, 7-үй
8 (71039) 5-27-37
24.
№ 1 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылай хан көшесі, 37-үй
8 (72154) 2-23-73
25.
№ 2 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Мир көшесі, 24-үй
8 (72138) 3-15-62
26.
№ 1 Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10-үй
8 (71037) 2-11-05
27.
№ 2 Ақтоғай аудандық бөлімі
Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12-үй
8 (71038) 2-23-39
28.
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер көшесі, 2-үй
8 (72144) 2-11-11
29.
Ұлытау аудандық бөлімі
Ұлытау ауданы, Ұлытау кенті, Амангелді көшесі, 29«А» үй
8 (71035) 2-13-06
30.
Қарқаралы аудандық бөлімі
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21-үй
8 (72146) 3-17-03
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қостанай облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесі, 114-үй
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2.
Қостанай қалалық бөлімі
Қостанай қаласы, Гашек көшесі, 14-үй
8 (7142) 26-45-51
3.
Алтынсарин бөлімі
Силантьевка кенті, Ленин көшесі, 51-үй
8 (71445) 21-5-28
8 (71445) 21-5-29
4.
Амангелді бөлімі
Амангелді ауылы, Майлин көшесі, 27/7-үй
8 (71440) 21-2-55
8 (71440) 21-2-69
5.
Арқалық бөлімі
Арқалық қаласы, Абай көшесі, 62-үй
8 (71430) 75-6-87
8 (71430) 75-6-86
6.
Әулиекөл бөлімі
Әулиекөл ауданы, Ленин көшесі, 32-үй
8 (71453) 21-8-31
8 (71453) 21-9-02
7.
Денисовка бөлімі
Денисовка ауылы, Советская көшесі, 13-үй
8 (71434) 22-0-30
8 (71434) 92-7-16
8.
Жангелдин бөлімі

8 (7213) 99-79-96
10.
Абайский районный
отдел № 1
г. Абай,
ул. Абая, д. 54
8 (72131) 4-77-07
11.
Абайский районный
отдел № 2
г. Абай, п. Топар,
ул. Казыбек би, д. 3
8 (72153) 3-04-46
12.
Отдел г. Сарань
г. Сарань,
ул. Жамбыла, д. 85
8 (72137) 4-25-26
13.
Отдел № 1
г. Шахтинск
г. Шахтинск,
пр-кт А. Кунанбаева, д. 65 «Б»
8 (72156) 5-21-25
14.
Отдел № 2
г. Шахтинск
г. Шахтинск,
п. Шахан Квартал 10/16, д. 16
8 (72156) 3-20-99
15.
Осакаровский районный
отдел № 1
п. Осакаровка,
ул. Пристационная, д. 12
8 (72149) 4-32-62
16.
Осакаровский районный
отдел № 2
р-н Осакаровка,
п. Молодежный ул. Абая, д. 13
8 (72148) 2-22-46
17.
Отдел г. Сатпаев
г. Сатпаев,
пр-кт Сатпаева, д. 111
8 (71063) 4-03-47
18.
Отдел г. Балхаш
г. Балхаш,
ул. Бокейхана, д. 20 «А»
8 (71036) 6-83-37
19.
Шетский районный отдел
с. Аксу-Аюлы,
ул. Жапакова, д. 23/1
8 (71031) 2-21-88
20.
Отдел г. Жезказган
г. Жезказган,
ул. Б. Момышулы, д. 9
8 (7102) 73-81-09
21.
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район,
п. Атасу,
ул. А. Оспанова, д. 40
8 (71030) 2-69-09
22.
Отдел г. Каражал
г. Каражал,
ул. Ленина, д. 18
8 (71032) 2-70-21
23.
Отдел г. Приозерск
г. Приозерск,
ул. Балхашская, д. 7
8 (71039) 5-27-37
24.
Бухар-Жырауский районный
отдел № 1
Бухар-Жырауского район,
п. Ботакара,
ул. Абылай хана, д. 37
8 (72154) 2-23-73
25.
Бухар-Жырауский районный
отдел № 2
Бухар-Жырауский район,
п. Ботакара,
ул. Мира, д. 24
8 (72138) 3-15-62
26.
Актогайский районный
отдел № 1
п. Актогай,
ул. Бокейхана, д. 10
8 (71037) 2-11-05
27.
Актогайский районный
отдел № 2
п. Сары-шаган,
ул. Абая, д. 12
8 (71038) 2-23-39
28.
Нуринский районный отдел
п. Киевка,
ул. Сулейменовых, д. 2
8 (72144) 2-11-11
29.
Улытауский районный отдел
Улытауский район,
п. Улытау,
ул. Амангельды, д. 29 «А»
8 (71035) 2-13-06
30.
Каркаралинский районный отдел
г. Каркаралинск,
ул. Аубакирова, д. 21
8 (72146) 3-17-03
Филиал РГП «ЦОН по Костанайской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Костанайской области»
г. Костанай,
ул. Тарана, д. 114
8 (7142) 53-44-84
8 (7142) 53-25-56
2.
Костанайский городской отдел
г. Костанай,
ул. Гашека, д. 14
8 (7142) 26-45-51
3.
Алтынсаринский отдел
п. Силантьевка,
ул. Ленина, д. 51
8 (71445) 2-15-28
8 (71445) 2-15-29
4.
Амангельдинский отдел
с. Амангельды, ул. Майлина, д. 27/7
8 (71440) 2-12-55
8 (71440) 2-12-69
5.
Аркалыкский отдел
г. Аркалык,
ул. Абая, д. 62
8 (71430) 7-56-87
8 (71430) 7-56-86
6.
Аулиекольский отдел
с. Аулиеколь,
ул. Ленина, д. 32
8 (71453) 2-18-31
8 (71453) 2-19-02
7.
Денисовский отдел
с. Денисовка,
ул. Советская, д. 13
8 (71434) 2-20-30
8 (71434) 9-27-16
8.
Жангельдинский отдел
Жангельдинский район,
с. Торай,

Жангелдин ауданы, Торғай ауылы, 8 наурыз көшесі, 37-үй
8 (71439) 22-0-05
8 (71439) 21-5-85
9.
Жітіқара бөлімі
Жітіқара қаласы, Ленин көшесі, 108-үй
8 (71435) 28-2-83
8 (71435) 28-2-00
10.
Қамысты бөлімі
Қамысты ауданы, Қамысты ауылы, Ержанов көшесі, 66-үй
8 (71437) 22-2-76
8 (71437) 22-2-75
11.
Қарабалық бөлімі
Қарабалық ауданы, Қарабалық кенті, Космонавттар көшесі, 16-үй
8 (71441) 32-9-61
8 (71441) 32-5-02
12.
Қарасу бөлімі
Қарасу ауданы, Қарасу ауылы, Комсомол көшесі, 24-үй
8 (71452) 22-1-47
8 (71452) 21-9-69
13.
Лисаковск бөлімі
Лисаковск қаласы, 4-шағын аудан, 25-үй
8 (71433) 32-0-90
8 (71433) 35-3-89
14.
Меңдіқара бөлімі
Меңдіқара ауданы, Боровское ауылы, Королев көшесі, 4«А» үй
8 (71443) 22-4-60
15.
Наурызым бөлімі
Наурызым ауданы, Қарамеңді ауылы, Шақшақ Жәнібек көшесі, 5-үй
8 (71454) 21-0-53
8 (71454) 21-0-15
16.
№ 1 Рудный бөлімі
Рудный қаласы, Космонавттар даңғылы, 12-үй
8 (71431) 49-8-02
17.
№ 2 Рудный бөлімі
Рудный қаласы, Корчагин көшесі, 76-үй
8 (71431) 90-0-38
8 (71431) 98-9-47
18.
Сарыкөл бөлімі
Сарыкөл ауданы, Сарыкөл кенті, Ленин к-сі, 104-үй
8 (71451) 21-3-21
8 (71451) 21-2-09
19.
Таран бөлімі
Таран ауданы, Тарановское ауылы, Калинин көшесі, 93-үй
8 (71436) 36-5-89
8 (71436) 37-4-52
20.
Ұзынкөл бөлімі
Ұзынкөл ауданы, Ұзынкөл ауылы, Абай көшесі, 79-үй
8 (71444) 21-5-67
8 (71444) 21-1-62
21.
Федоров бөлімі
Федоров ауданы, Федоровка ауылы, Красноармейская көшесі, 56-үй
8 (71442) 22-5-18
8 (71442) 23-2-83
22.
Қостанай аудандық бөлімі
Қостанай ауданы, Затабол кенті, Калинин көшесі, 53-үй
8 (71455) 24-3-15
8 (71455) 24-3-16
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Қызылорда облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Қызылорда қаласы, Ғ.Мұратбаев көшесі, 2«Е» үй
8 (7242) 23-07-16
2.
№ 1 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Тасбөгет кенті, Амангелді көшесі, н/ж
8 (7242) 21-66-64
3.
№ 2 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82-үй
8 (7242) 25-60-57
4.
№ 3 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Шұғыла шағын ауданы, 45-үй
8 (7242) 24-86-11
5.
№ 4 қалалық бөлім
Қызылорда қаласы, Ақмешіт шағын ауданы, 1б-үй
8 (7242) 22-48-27
6.
Байқоңыр қалалық бөлімі
Байқоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17«А» үй
8 (3362) 27-54-81
7.
Арал аудандық бөлімі
Арал қаласы, Қарасақал көшесі, н/ж
8 (72433) 25-0-02
8.
Қазалы аудандық бөлімі
Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, н/ж
8 (72438) 26-1-27
9.
Қармақшы аудандық бөлімі
Жосалы кенті, Абай көшесі, н/ж
8 (72437) 2-11-62
10.
Жалағаш аудандық бөлімі
Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, н/ж
8 (72431) 32-3-03
11.
Сырдария аудандық бөлімі
Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі, 55«А» үй
8 (72436) 2-29-00
12.
Шиелі аудандық бөлімі
Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, н/ж

ул. 8 марта, д. 37
8 (71439) 2-20-05
8 (71439) 2-15-85
9.
Житикаринский отдел
г. Житикара,
ул. Ленина, д. 108
8 (71435) 2-82-83
8(71435) 2-82-00
10.
Камыстинский отдел
Камыстинский район,
с. Камысты,
ул. Ержанова, д. 66
8 (71437) 2-22-76
8 (71437) 2-22-75
11.
Карабалыкский отдел
Карабалыкский район,
п. Карабалык,
ул. Космонавтов, д. 16
8 (71441) 3-29-61
8 (71441) 3-25-02
12.
Карасуский отдел
Карасуский район,
с. Карасу,
ул. Комсомольская, д. 24
8 (71452) 2-21-47
8 (71452) 2-19-69
13.
Лисаковский отдел
г. Лисаковск,
4 микрорайон, д. 25
8 (71433) 3-20-90
8 (71433) 3-53-89
14.
Мендыкаринский отдел
Мендыкаринский район,
с. Боровское, ул. Королева, д. 4 «А»
8 (71443) 2-24-60
15.
Наурзумский отдел
Наурзумский район,
п. Караменды,
ул. Шакшак Жанибека, д. 5
8 (71454) 2-10-53
8 (71454) 2-10-15
16.
Рудненский отдел № 1
г. Рудный,
пр-кт Космонавтов, д. 12
8 (71431) 4-98-02
17.
Рудненский отдел № 2
г. Рудный,
ул. Корчагина, д. 76
8 (71431) 9-00-38
8 (71431) 9-89-47
18.
Сарыкольский отдел
Сарыкольский район,
п. Сарыколь,
ул. Ленина, д. 104
8 (71451) 2-13-21
8 (71451) 2-12-09
19.
Тарановский отдел
Тарановский район,
с. Тарановское,
ул. Калинина, д. 93
8 (71436) 3-65-89
8 (71436) 3-74-52
20.
Узункольский отдел
Узункольский район,
с. Узынколь,
ул. Абая, д. 79
8 (71444) 2-15-67
8 (71444) 2-11-62
21.
Федоровский отдел
Федоровский район,
с. Федоровка,
ул. Красноармейская, д. 56
8 (71442) 2-25-18
8 (71442) 2-32-83
22.
Отдел Костанайского района
Костанайский район,
п. Затабольск,
ул. Калинина, д. 53
8 (71455) 2-43-15
8 (71455) 2-43-16
Филиал РГП «ЦОН по Кызылординской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Кызылординской области»
г. Кызылорда,
ул. Г. Муратбаева, д. 2 «Е»
8 (7242) 23-07-16
2.
Городской отдел № 1
г. Кызылорда,
п. Тасбогет,
ул. Амангельды, б/н
8 (7242) 21-66-64
3.
Городской отдел № 2
г. Кызылорда,
ул. Жанкожа батыр, д. 82
8 (7242) 25-60-57
4.
Городской отдел № 3
г. Кызылорда,
мкр. Шугыла, д. 45
8(7242) 24-86-11
5.
Городской отдел № 4
г. Кызылорда,
мкр. Акмешит, д. 1б
8 (7242) 22-48-27
6.
Байконырский городской отдел
г. Байконыр,
ул. Максимова, д. 17 «А»
8 (3362) 27-54-81
7.
Аральский районный отдел
г. Аральск,
ул. Карасакал, б/н
8 (72433) 2-50-02
8.
Казалинский районный отдел
г. Казалинск,
ул. Жанкожа батыра, б/н
8 (72438) 2-61-27
9.
Кармакшинский районный отдел
п. Жосалы,
ул. Абая, б/н
8 (72437) 2-11-62
10.
Жалагашский районный отдел
п. Жалагаш,
ул. Желтоксан, б/н
8 (72431) 3-23-03
11.
Сырдарьинский районный отдел
п. Теренозек,
ул. Амангельды, д. 55 «А»
8 (72436) 2-29-00
12.
Шиелинский районный отдел
п. Шиели,
ул. Рыскулова, б/н

8 (72432) 4-15-59
13.
Жаңақорған аудандық бөлімі
Жаңақорған кенті, Сығанақ көшесі, н/ж
8 (72435) 21-4-51
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Маңғыстау облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67«Б» үй
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2.
№ 1 Ақтау қалалық бөлімі
Ақтау қаласы, 15 шағын аудан, 67«Б» үй
8 (7292) 42-23-17
3.
№ 2 Жаңаөзен қалалық бөлімі
Жаңаөзен қаласы, Өркен шағын ауданы, Оқушылар шығармашылық үйінің ғимараты
8 (72934) 5-03-90
4.
№ 3 Мұнайлы аудандық бөлімі
Мұнайлы ауданы, Маңғыстау ауылы, «Қоғамдық ұйымдардың» ғимараты
8 (7292) 46-56-83
5.
№ 4 Бейнеу аудандық бөлімі
Бейнеу ауылы, Қосай ата көшесі, «Жастар орталығы» ғимараты
8 (72932) 2-55-35
6.
Бейнеу ауданының № 9 Боранқұл бөлімі
Боранқұл ауылы, 7 ауыл, «Боранқұлмәдениет» ММ ғимараты
8 (72932) 3-16-95
7.
№ 5 Маңғыстау аудандық бөлімі
Шетпе ауылы, Центральная көшесі, 15-үй, Қазпоштаның ғимараты
8 (72931) 22-0-79
8.
№ 6 Қарақия аудандық бөлімі
Құрық ауылы, Уәлиханов көшесі, 15-үй
8 (72937) 22-2-10
9.
№ 7 Түпқараған аудандық бөлімі
Форт-Шевченко қаласы, Маяулыз көшесі, 6«Д» үй
8 (72938) 2-30-38
10.
Түпқараған ауданының № 10 Ақшұқыр бөлімі
Ақшұқыр ауылы, Үштерек көшесі, 5-үй, «Жайлау» ЖШС ғимараты
8 (72938) 33-28-44
11.
№ 8 Жетібай аудандық бөлімі
Жетібай кенті, Жаңақұрылыс көшесі, 10-үй
8 (72935) 26-9-33
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Павлодар облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48-үй
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2.
Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Кутузов көшесі, 204-үй
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3.
№ 1 Павлодар қалалық бөлімі
Павлодар қаласы, Есенәлиев көшесі, 24-үй
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4.
Павлодар аудандық бөлімі
Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10-үй
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5.
Екібастұз қалалық бөлімі
Екібастұз қаласы, Мәшһүр Жүсіп көшесі, 92/2-үй
8 (7187) 77-66-93
8 (7182) 70-42-27
6.
Ақсу қалалық бөлімі
Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10-үй
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7.
Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай ауылы, Абай көшесі, 72-үй
8 (71841) 2-21-66
8.
Баянауыл аудандық бөлімі
Баянауыл ауылы, Сәтбаев көшесі, 49-үй
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9.
Железин аудандық бөлімі
Железин ауылы, Торайғыров көшесі, 58-үй
8 (71831) 2-25-86
10.
Шарбақты аудандық бөлімі
Шарбақты ауылы, В. Чайко көшесі, 45-үй
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11.
Қашыр аудандық бөлімі
Тереңкөл ауылы, Тургенов көшесі, 85-үй
8 (71833) 2-24-79
12.
Лебяжі аудандық бөлімі
Аққу ауылы, Тәшімов көшесі, 114-үй
8 (71839) 2-11-07
13.
Ертіс аудандық бөлімі
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 14-үй
8 (71832) 22-91-12

8 (72432) 4-15-59
13.
Жанакорганский районный отдел
п. Жанакорган,
ул. Сыганак, б/н
8 (72435) 2-14-51
Филиал «ЦОН по Мангистауской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Мангистауской области»
г. Актау,
15 микрорайон, д. 67 «Б»
8 (7292) 42-23-11
8 (7292) 42-23-12
2.
Актауский городской
отдел № 1
г. Актау,
15 микрорайон, д. 67 «Б»
8 (7292) 42-23-17
3.
Жанаозенский городской
отдел № 2
г. Жанаозен,
мкр. Оркен,
здание Дома творчества школьников
8 (72934) 5-03-90
4.
Мунайлинский районный
отдел № 3
Мунайлинский район,
с. Мангистау,
здание «Общественных организаций»
8 (7292) 46-56-83
5.
Бейнеуский районный
отдел № 4
с. Бейнеу,
ул. Косай ата,
здание «Центр молодежи»
8 (72932) 2-55-35
6.
Боранкулское отделение № 9
Бейнеуского района
с. Боранкул, 7 аул,
здание ГУ «Боранкулмадениет»
8 (72932) 3-16-95
7.
Мангистауский районный
отдел № 5
с. Шетпе,
ул. Центральная, д. 15,
здание Казпочта
8 (72931) 2 20-79
8.
Каракиянский районный
отдел № 6
с. Курык,
ул. Валиханова, д. 15
8 (72937) 2-22-10
9.
Тупкараганский районный
отдел № 7
г. Форт-Шевченко,
ул. Маяулыз, д. 6 «Д»
8 (72938) 2-30-38
10.
Акшукурское отделение № 10
Тупкараганского района
с. Акшукур,
ул. Уштерек, д. 5,
здание ТОО «Жайлау»
8 (72938) 3-28-44
11.
Жетыбайский районный
отдел № 8
п. Жетыбай,
ул. Жанакурылыс, д. 10
8 (72935) 2-69-33
Филиал РГП «ЦОН по Павлодарской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Павлодарской области»
г. Павлодар,
ул. Павлова, д. 48
8 (7182) 33-47-35
8 (7182) 70-42-01
2.
Павлодарский городской отдел
г. Павлодар,
ул. Кутузова, д. 204
8 (7182) 34-59-04
8 (8182) 34-59-05
3.
Павлодарский городской
отдел № 1
г. Павлодар,
ул. Исиналиева, д. 24
8 (7182) 32-04-67
8 (7182) 70-42-09
4.
Павлодарский районный отдел
г. Павлодар,
ул. Толстого, д. 10
8 (7182) 62-92-29
8 (7182) 32-26-83
5.
Экибастузский городской отдел
г. Экибастуз,
ул. Машхур-Жусуп, д. 92/2
8 (7187) 77-66-93
8 (7187) 70-42-27
6.
Аксусский городской отдел
г. Аксу,
ул. Ленина, д. 10
8 (7183) 76-90-60
8 (7183) 76-91-77
7.
Актогайский районный отдел
с. Актогай,
ул. Абая, д. 72
8 (71841) 2-21-66
8.
Баянаульский районный отдел
с. Баянаул,
ул. Сатпаева, д. 49
8 (71840) 9-23-65
8 (71840) 9-23-61
9.
Железинский районный отдел
с. Железинка,
ул. Торайгырова, д. 58
8 (71831) 2-25-86
10.
Щербактинский районный отдел
с. Щербакты,
ул. В. Чайко, 45
8 (71836) 2-34-43
8 (71836) 2-33-37
11.
Качирский районный отдел
с. Теренколь,
ул. Тургенова, д. 85
8 (71833) 2-24-79
12.
Лебяжинский районный отдел
с. Акку,
ул. Ташимова, д. 114
8 (71839) 2-11-07
13.
Иртышский районный отдел
с. Иртышск,
ул. Исы-Байзакова, д. 14
8 (71832) 22-91-12

8 (71832) 22-91-11
14.
Май аудандық бөлімі
Май ауылы, Сейфуллин көшесі, 13-үй
8 (71838) 9-21-44
15.
Успен аудандық бөлімі
Успен ауылы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесі, 157-үй
8 (7152) 33-12-57
2.
Қалалық бөлім
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 72-үй
8 (7152) 33-02-26
3.
Айыртау ауданы бойынша бөлім
Саумалкөл ауылы, Д.Сыздықов көшесі, 4-үй
8 (71533) 2-01-84
4.
Ақжар ауданы бойынша бөлім
Талшық ауылы, Жеңіс көшесі, 67-үй
8 (71546) 2-21-08
5.
Аққайың ауданы бойынша бөлім
Смирново ауылы, Еңбек көшесі, 11-үй
8 (71532) 2-25-86
6.
Есіл ауданы бойынша бөлім
Явленка ауылы, Ленин көшесі, 6-үй
8 (71543) 2-20-03
7.
Жамбыл ауданы бойынша бөлім
Пресновка ауылы, Горький қиылысы көшесі, 10«Г» үй
8 (71544) 2-29-16
8.
Ғ.Мүсірепов атындағы аудан бойынша бөлім
Новоишимское ауылы, Ленин көшесі, 7-үй
8 (71535) 2-22-19
9.
Қызылжар ауданы бойынша бөлім
Бескөл ауылы, Институтская көшесі, 1«В» үй
8 (71538) 2-17-46
10.
М.Жұмабаев ауданы бойынша бөлім
Булаево қаласы, Юбилейная көшесі, 62-үй
8 (71531) 2-03-76
11.
Мамлют ауданы бойынша бөлім
Мамлют қаласы, С.Мұқанов көшесі, 11-үй
8 (71541) 2-27-48
12.
Тайынша ауданы бойынша бөлім
Тайынша қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 208-үй
8 (71536) 2-36-03
13.
Тимирязев ауданы бойынша бөлім
Тимирязев ауылы, Уәлиханов көшесі, 17-үй
8 (71537) 2-03-02
14.
Уалиханов ауданы бойынша бөлім
Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі, 80-үй
8 (71542) 2-28-11
15.
Шал ақын ауданы бойынша бөлім
Сергеевка қаласы, Желтоқсан көшесі, 31-үй
8 (71534) 2-73-90
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2.
Шымкент қаласының № 1 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3.
Шымкент қаласының № 2 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Мәделі Қожа көшесі, н/ж
8 (7252) 99-72-31
4.
Шымкент қаласының № 3 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Оспанов көшесі, 61-үй
8 (7252) 30-01-35
5.
Шымкент қаласының № 4 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі, н/ж
8 (7252) 52-50-84
6.
Шымкент қаласының № 5 қалалық бөлімі
Шымкент қаласы, Республика көшесі, 15-үй
8 (7252) 56-52-84
7.
Арыс қалалық бөлімі
Арыс қаласы, Ергөбек көшесі, н/ж.
8 (72540) 2-31-18
8.
Бәйдібек аудандық бөлімі
Шаян ауылы, Мыңбұлақ көшесі, н/ж
8 (72548) 21-443
9.
Кентау қалалық бөлімі
Кентау қаласы, Абылай хан көшесі, 10-үй
8 (72536) 36-456
10.
Қазығұрт аудандық бөлімі
Қазығұрт ауылы, Қонаев көшесі, н/ж
8 (72539) 22-757
11.
Мақтаарал аудандық бөлімі
Жетісай қаласы, Жайшыбеков көшесі, н/ж
8 (72534) 61-343
12.
Отырар аудандық бөлімі
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, н/ж
8 (72544) 22-616
13.
Ордабасы аудандық бөлімі
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, н/ж
8 (72530) 22-670
14.
Түркістан қалалық бөлімі
Түркістан қаласы, Тілеулі мыңбасы көшесі, н/ж

8 (71832) 22-91-11
14.
Майский районный отдел
с. Майск,
ул. Сейфулина, д. 13
8 (71838) 9-21-44
15.
Успенский районный отдел
с. Успенка,
ул. 10 лет Независимости
8 (71834) 9-18-40
8 (71834) 9-12-51
Филиал РГП «ЦОН по Северо-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Северо-Казахстанской области»
г. Петропавловск,
ул. Ауэзова, д. 157
8 (7152) 33-12-57
2.
Городской отдел
г. Петропавловск,
ул. Конституции Казахстана, д. 72
8 (7152) 33-02-26
3.
Отдел по Айыртаускому району
с. Саумалколь,
ул. Д. Сыздыкова, д. 4
8 (71533) 2-01-84
4.
Отдел по Акжарскому району
с. Талшик,
ул. Победы, д. 67
8 (71546) 2-21-08
5.
Отдел по Аккайынскому району
с. Смирново,
ул. Труда, д. 11
8 (71532) 2-25-86
6.
Отдел по Есильскому району
с. Явленка,
ул. Ленина, д. 6
8 (71543) 2-20-03
7.
Отдел по Жамбылскому району
с. Пресновка,
ул. Переулок Горького, д. 10 «Г»
8 (71544) 2-29-16
8.
Отдел по району
им. Г. Мусрепова
с. Новоишимское,
ул. Ленина, д. 7
8 (71535) 2-22-19
9.
Отдел по Кызылжарскому району
а. Бескол,
ул. Институтская, д. 1 «В»
8 (71538) 2-17-46
10.
Отдел по району
М. Жумабаева
г. Булаево,
ул. Юбилейная, д. 62
8 (71531) 2-03-76
11.
Отдел по Мамлютскому району
г. Мамлютка,
ул. С. Муканова, д. 11
8 (71541) 2-27-48
12.
Отдел по Тайыншинскому району
г. Тайынша,
ул. Конституции Казахстана, д. 208
8 (71536) 2-36-03
13.
Отдел по Тимирязевскому району
с. Тимирязево,
ул. Уалиханова, д. 17
8 (71537) 2-03-02
14.
Отдел по Уалихановскому району
с. Кишкенеколь,
ул. Уалиханова, д. 80
8 (71542) 2-28-11
15.
Отдел по району Шал акына
г. Сергеевка,
ул. Желтоксана, д. 31
8 (71534) 2-73-90
Филиал РГП «ЦОН Южно-Казахстанской области»
1.
Филиал РГП «ЦОН по
Южно-Казахстанской области»
г. Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 21-09-00
2.
Городской отдел № 1
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 30-06-79
8 (7252) 99-72-76
3.
Городской отдел № 2
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Мадели Кожа, б/н
8 (7252) 99-72-31
4.
Городской отдел № 3
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Оспанова, д. 61
8 (7252) 30-01-35
5.
Городской отдел № 4
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Сайрамская, б/н
8 (7252) 52-50-84
6.
Городской отдел № 5
г. Шымкента
г. Шымкент,
ул. Республика, д. 15
8 (7252) 56-52-84
7.
Арысский городской отдел
г. Арыс,
ул. Ергөбек, б/н
8 (72540) 2-31-18
8.
Байдибекский районный отдел
с. Шаян,
ул. Мынбулак, б/н
8 (72548) 2-14-43
9.
Кентауский городской отдел
г. Кентау,
ул. Абылай хана, д. 10
8 (72536) 3-64-56
10.
Казыгуртский районный отдел
с. Казыгурт,
ул. Конаева, б/н
8 (72539) 2-27-57
11.
Мактаральский районный отдел
г. Жетисай, ул. Жайшыбекова, б/н
8 (72534) 6-13-43
12.
Отырарский районный отдел
с. Шауилдир,
пр-кт Жибек-жолы, б/н
8 (72544) 2-26-16
13.
Ордабасинский районный отдел
с. Темирлан,
ул. Кажымухан, б/н
8 (72530) 2-26-70
14.
Туркестанский городской отдел
г. Туркестан,
ул. Тылеулы мынбасы, б/н

8 (72533) 4-16-79
15.
Төлеби аудандық бөлімі
Леңгір қаласы, Төле би көшесі, н/ж
8 (72547) 61-90-56
16.
Түлкібас аудандық бөлімі
Түлкібас ауылы, Т.Рысқұлов көшесі, 189-үй
8 (72538) 52-709
17.
Сайрам аудандық бөлімі
Ақсукент ауылы, Қыстаубаев көшесі, н/ж
8 (72531) 77-079
18.
Созақ аудандық бөлімі
Шолаққорған ауылы, Қожанов көшесі, н/ж
8 (72546) 43-329
19.
Сарыағаш аудандық бөлімі
Сарыағаш ауылы, Шораұлы көшесі, н/ж
8 (72537) 27-020
20.
Абай ауылдық бөлімі
Абай ауылы, А.Жылқышиев көшесі, н/ж
8 (72532) 31-629
21.
Шардара аудандық бөлімі
Шардара қаласы, Шардара түкпірі, н/ж
8 (72535) 21-583
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-28
2.
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 247-16-27
3.
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Бөгенбай батыр көшесі, 221-үй
8 (727) 378-09-09
4.
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 шағын ауданы, Жанқожа батыр көшесі, 24-үй
8 (727) 395-36-10
5.
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл шағын ауданы, 9«А» үй
8 (727) 396-37-00
6.
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
7.
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі, 44-үй
8 (727) 239-65-52
8.
Түркісіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-74
«Астана қаласы бойынша ХҚО» РМК филиалы
1.
«Астана қаласы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 57-07-74
2.
Алматы ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Мирзоян көшесі, 25-үй
8 (7172) 61-84-11
3.
№ 1 бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 12/2-үй
8 (7172) 32-80-10
4.
№ 2 бөлім
Астана қаласы, Абай көшесі, 53-үй
8 (7172) 21-10-27
5.
№ 3 бөлім
Астана қаласы, Железнодорожный кенті, Ақтасты көшесі, 20-үй
8 (7172) 94-71-80
6.
Сарыарқа ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43-үй
8 (7172) 32-46-97
7.
«Тілендиев» бөлімшесі
Астана қаласы, Бөгенбай даңғылы, 6«А» үй
8 (7172) 94-99-96
8.
«Ақжайық» бөлімшесі
Астана қаласы, Есенберлин көшесі, 16/2-үй («Темірбанк» АҚ ғимараты)
8 (7172) 59-28-33
9.
«Өндіріс» бөлімшесі
Астана қаласы, Кемеңгерұлы көшесі, 6/1-үй
8 (7172) 30-40-70
10.
«Кенесары» бөлімшесі
Астана қаласы, Сарыарқа даңғылы, 12-үй («БТА-банк» АҚ ғимараты)
8 (7172) 23-79-03
11.
«Жеңіс» бөлімшесі
Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 34-үй
8 (7172) 31-70-37
12.
Есіл ауданы бойынша бөлім
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7-үй
8 (7172) 50-13-70
13.
Есіл ауданы бойынша бөлімше
Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы көшесі, 5/1-үй
8 (7172) 50-91-95
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
2-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Елтаңбасы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі № ____ рұқсат

8 (72533) 4-16-79
15
Толебийский районный отдел
г. Ленгер,
ул. Толе-би, б/н
8 (72547) 61-90-56
16.
Тулькубасский районный отдел
с. Тулькубас,
ул. Т. Рыскулова, д. 189
8 (72538) 5-27-09
17.
Сайрамский районный отдел
с. Аксукент,
ул. Кыстаубаев, б/н
8 (72531) 7-70-79
18.
Созакский районный отдел
с. Шолаккорган, ул. Кожанова, б/н
8 (72546) 4-33-29
19.
Сарыагашский районный отдел
с. Сарыагаш,
ул. Шораулы, б/н
8 (72537) 2-70-20
20.
Абайский сельский отдел
с. Абай,
ул. А. Жылкышиева, б/н
8 (72532) 3-16-29
21.
Шардаринский районный отдел
г. Шардара,
тупик Шардара, б/н
8 (72535) 2-15-83
Филиал РГП «ЦОН по городу Алматы»
1.
Филиал РГП
«ЦОН по г. Алматы»
г. Алматы,
ул. Джандосова, д. 51
8 (727) 247-16-28
2.
Отдел Ауэзовского района
г. Алматы,
ул. Джандосова, д. 51
8 (727) 247-16-27
3.
Отдел Алмалинского района
г. Алматы,
ул. Богенбай батыра, д. 221
8 (727) 378-09-09
4.
Отдел Алатауского района
г. Алматы,
мкр. Шанырак-2,
ул. Жанкожа батыра, д. 24
8 (727) 395-36-10
5.
Отдел Бостандыкского района
г. Алматы,
мкр. Алмагуль, д. 9 «А»
8 (727) 396-37-00
6.
Отдел Жетысуского района
г. Алматы,
ул. Толе би, д. 155
8 (727) 330-72-43
7.
Отдел Медеуского района
г. Алматы,
ул. Маркова, д. 44
8 (727) 239-65-52
8.
Отдел Турксибского района
г. Алматы,
ул. Рихарда Зорге, д. 9
8 (727) 234-09-74
Филиал РГП «ЦОН по городу Астане»
1.
Филиал РГП «Центр обслуживания
населения по городу Астане»
г. Астана,
пр-кт Республики, д. 12/2
8 (7172) 57-07-74
2.
Отдел по Алматинскому району
г. Астана,
ул. Мирзояна д. 25
8 (7172) 61-84-11
3.
Отделение № 1
г. Астана,
пр-кт Республики, д. 12/2
8 (7172) 32-80-10
4.
Отделение № 2
г. Астана,
ул. Абая, д. 53
8 (7172) 21-10-27
5.
Отделение № 3
г. Астана,
п. Железнодорожный,
ул. Актасты, д. 20
8 (7172) 94-71-80
6.
Отдел по Сарыаркинскому району
г. Астана,
пр-кт Республики, д. 43
8 (7172) 32-46-97
7.
Отделение «Тлендиева»
г. Астана,
пр. Богенбая, д. 6 «А»
8 (7172) 94-99-96
8.
Отделение «Ақжайық»
г. Астана,
ул. Есенберлина, д. 16/2
(здание АО «Темірбанк»)
8 (7172) 59-28-33
9.
Отделение «Өндіріс»
г. Астана,
ул. Кеменгерұлы, д. 6/1
8 (7172) 30-40-70
10.
Отделение «Кенесары»
г. Астана,
пр-кт Сарыарка, д.12
(здание АО «БТА-банк»)
8 (7172) 23-79-03
11.
Отделение «Жеңіс»
г. Астана,
пр. Жеңіс, д. 34
8 (7172) 31-70-37
12.
Отдел по Есильскому району
г. Астана,
ул. Сауран, д. 7
8 (7172) 50-13-70
13.
Отделение по Есильскому району
г. Астана,
пр. Кабанбай батыра, д. 5/1
8 (7172) 50-91-95
Приложение 2
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
форма
Герб Республики Казахстан Министерство здравоохранения Республики Казахстан Разрешение № ____

20__ ж. «___» _________         20__ ж. «___» _________ дейін берілді
Саудалық атауы ______________________________________________________
Халықаралық патенттелмеген атауы ____________________________________
(бар болса)
Құрамы ______________________________________________________________
(бар болса)
Дәрілік түрі ________________________________________________________
(бар болса)
Өндіруші ұйым _______________________________________________________
Елі _________________________________________________________________
Тіркеу нөмірі ___________________        күні «___» ____________ 20__
Жарнама
Жарнамалық модульде (мақалада), аудио-/бейне материалда қосымшаға сәйкес ұсынылған
Жарнаманы:
мамандандырылған баспаларда/бұқаралық ақпарат құралдарында жүргізуге болады
Қолы ______________________________
мемлекеттік органның басшысы
М.О.
Жарнамалық хабарландыру материалдарының сараптамаға ұсынылған материалдармен сәйкессіздігі үшін жауапкершілік жарнама берушілер мен жарнама таратушыларға жүктеледі.
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
3-қосымша
нысан
Тұтынушы ____________________________________________________________
ЖСН/БЖН _____________________________________________________________
заңды мекенжайы _____________________________________________________
телефоны ____________________________________________________________
факсы _______________________________________________________________
тұтынушының электрондық пошта мекенжайы _____________________________
Тұтынушының өкілі ___________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы, сенімхат қоса беріледі)
Телефоны: ____________________________ факсы: _______________________
өкілдің электронды пошта мекенжайы __________________________________
Өтініш
Осымен
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
дәрілік затты, медициналық мақсаттағы бұйым мен медициналық техниканы
(асты сызылсын) жарнамалауға рұқсат беруіңізді сұраймыз.
cаудалық атауы ______________________________________________________
құрамы немесе халықаралық патенттелмеген атауы (бар болса) __________
дәрілік түрі, мөлшері, орамы (бар болса) ____________________________
босату шарты ________________________________________________________
Бұл ретте, көрсетілген дәрілік зат, медициналық мақсаттағы
бұйым, медициналық техника Қазақстан Республикасында тіркелгенін
хабарлаймыз.
Тіркеу куәлігі 20__ жылғы «___» _____________ № ______
Қазақстан Республикасында қауіпсіздігі мен сапасының бағалауы
жүргізілді
(қауіпсіздігі мен сапасының қорытындысы № ___, күні ______, ________)
ұйымның атауы
немесе сәйкестігін растау
(сәйкестік сертификаты № ___, күні _________, ______________________)
ұйымның атауы
Өтінішке:
Жарнамалық материалға алдын ала сараптама жүргізу нәтижелері
бойынша қорытынды қоса беріледі.
М.О. Тұтынушының қолы
Өтінішті ___________________________ қабылдады 20__ ж. «___» ________
(Т.А.Ә., лауазымы)                       (күні)
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
4-қосымша
Жарнамалық материалға алдын ала сараптама жүргізу нәтижелері бойынша
қорытынды
Сараптау ұйымы рұқсат алу бойынша жарнамалық материалды алдын
ала сараптау нәтижелерін дәрілік заттың жарнамасына мына орындарда
тарату үшін _____________________________________________ хабарлайды.
(бұқаралық ақпарат құралдарында/мамандандырылған
медициналық баспаларда)
Р/с
Дәрілік заттың (дәрілік препарат үшін - дәрілік түрін, мөлшерленуін, концентрациясын және толтыру көлемін, қаптамадағы доза санын көрсете отырып) саудалық атауы
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Өндіруші ұйым, өндіруші ел
Тіркеу куәлігі, нөмірі, күні, жарамдылық мерзімі
Қауіпсіздік және сапасы туралы қорытынды немесе сәйкестік сертификаты, нөмірі, кім берді
Жарнамалық материал ұсынылды
(модуль, мақала, бейне- материал, аудио- материал)
Беттер саны, бейне сек., аудио сек.
Қорытынды*: ___________________________________________________
Жарнама қосымша _______________________________________________
(модуль, мақала, бейнежарнаманың кадрларын ашу,
қағаз тасымалдағыштардағы аудиожарнаманың
мәтіні, электронды тасымалдағыштардағы аудио-
бейне жазбалар)
Ескертпе*
1. Алдын ала сараптаудың оң қорытындысының мәтіні:
«Ұсынылған жарнамалық материалдар Қазақстан Республикасының
жарнама саласындағы заңнамасына қайшы келмейді.
Жүргізілген сараптама негізінде жарнаманы өндіруді, таратуды,
орналастыруды, пайдалануды __________________________________________
______________________________________________ мүмкін деп санаймыз.».
(бұқаралық ақпарат құралдарында,
мамандандырылған медициналық баспаларда)

выдано « ___ »_________20 ___ г.            до « ____ »____________ 20 ___г.
Торговое наименование _______________________________________________
Международное непатентованное наименование __________________________
(при наличии)
Состав ______________________________________________________________
(при наличии)
Лекарственная форма _________________________________________________
(при наличии)
Организация-производитель ___________________________________________
Страна ______________________________________________________________
Регистрационный номер _______________________ дата « ___ »_______20 __ г.
Реклама представлена
Рекламным модулем (статьей), аудио-/видео материалом согласно приложению
Реклама может распространяться:
в специализированных изданиях/ средствах массовой информации
Подпись _____________________________________
руководителя государственного органа
М. П.
За несовпадение материалов рекламного объявления с материалами, представленными на экспертизу, ответственность несут рекламодатели и рекламораспространители.
Приложение 3
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
форма
Потребитель: ________________________________________________________
ИИН/БИН _____________________________________________________________
Юридический адрес ___________________________________________________
телефон _____________________________________________________________
факс ________________________________________________________________
адрес электронной почты потребителя _________________________________
Представитель потребителя ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, доверенность прилагается)
Телефон ______________________________ факс _________________________
адрес электронной почты представителя _______________________________
Заявление
Настоящим просим ______________________________________________
(наименование государственного органа)
выдать разрешение на рекламу лекарственного средства, изделия медицинского назначения, медицинскую технику (необходимое подчеркнуть)
торговое наименование _______________________________________________
состав или международное непатентованное название (при наличии)
_____________________________________________________________________
лекарственная форма, дозировка, фасовка (при наличии) _______________
условия отпуска _____________________________________________________
При этом сообщаем, что указанное лекарственное средство, изделие медицинского назначения, медицинская техника зарегистрировано в Республике Казахстан.
Регистрационное удостоверение № ______ «__» __________ _____ года
прошло оценку безопасности и качества в Республике Казахстан
(заключение о безопасности и качестве
№ ___, дата «___»_______ 20 __г., выдан ________)
наименование организации
или подтверждение соответствия
(сертификат соответствия
№ ___, дата « ___ » _______20__г., выдан ____________________)
наименование организации
К заявлению прилагаем:
Заключение по результатам проведения предварительной экспертизы рекламного материала.
М.П. Подпись потребителя
Заявление принял ____________________________________________________
«___» _____ 20 ____ г.
(Ф.И.О., должность) (дата)
Приложение 4
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Заключение
по результатам проведения предварительной экспертизы рекламного материала
Экспертная организация сообщает результаты предварительной экспертизы рекламного материала на получение разрешения на рекламу лекарственного средства для распространения _____________________________________________________________________
(в средствах массовой информации, в специализированных медицинских изданиях)
№ п/п
Торговое название
лекарственного средства
(с указанием лекарственной формы,
дозировки, концентрации
и объема заполнения,
количества доз
в упаковке - для лекарственного препарата)
Международное
непатентованное
название (МНН)
Организация-производитель,
страна-производитель
Регистрационное
удостоверение номер,
дата, срок действия
Заключение о безопасности
и качестве или сертификат
соответствия номер, кем выдан
Рекламный
материал
представлен
(модуль, статья,
видео- материал,
аудио- материал)
количество страниц,
видео сек., аудио сек.
Заключение *: _________________________________________________
Приложение реклама ____________________________________________
(модуль, статья, раскадровка видео-рекламы,
текст аудио-рекламы на бумажных носителях,
аудио- видео записи на электронных носителях)
Примечание *
1. Текст положительного заключения предварительной экспертизы:
«Представленные рекламные материалы не противоречат законодательству Республики Казахстан в области рекламы.
На основании проведенной экспертизы считаем возможным производство, распространение, размещение, использование рекламы _____________________________________________________________________
(в средствах массовой информации,
специализированных медицинских изданиях)».

2. Алдын ала сараптаудың теріс қорытындысының мәтіні:
«Ұсынылған жарнамалық материалдар Қазақстан Республикасының
жарнама саласындағы заңнамасына қайшы келеді:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
Жүргізілген сараптама негізінде Қазақстан Республикасында
жарнаманы өндіруді, таратуды, орналастыруды, пайдалануды мүмкін емес
деп санаймыз.».
Мемлекеттік сараптау ұйымы
басшысының Т.А.Ә. және қолы ___________________________________
Күні __________ Мөр орны
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
5-қосымша
Жарнамалық материалға алдын ала сараптама жүргізу нәтижелері бойынша
қорытынды
Сараптау ұйымы рұқсат алу бойынша жарнамалық материалды алдын
ала сараптау нәтижелерін медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медицина
техникасының жарнамасына мына орындарда тарату үшін _________________
_________________________________________________________ хабарлайды.
(бұқаралық ақпарат құралдарында/мамандандырылған
медициналық баспаларда)
Р/с
Медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың саудалық атауы
Өндіруші ұйым, өндіруші ел
Тіркеу куәлігі нөмірі, күні, жарамдылық мерзімі
Қауіпсіздік және сапасы туралы қорытынды немесе сәйкестік сертификаты, нөмірі, кім берді
Жарнамалық материал ұсынылды
(модуль, мақала, бейнематериал, аудиоматериал)
Беттер саны, бейне сек., аудио сек.
Қорытынды*: ___________________________________________________
Жарнама қосымша _______________________________________________
(модуль, мақала, бейнежарнаманың кадрларын ашу,
қағаз тасымалдағыштардағы аудиожарнаманың
мәтіні, электронды тасымалдағыштардағы аудио-
бейне жазбалар)
Ескертпе*
1. Алдын ала сараптаудың оң қорытындысының мәтіні:
«Ұсынылған жарнамалық материалдар Қазақстан Республикасының
жарнама саласындағы заңнамасына қайшы келмейді.
Жүргізілген сараптама негізінде жарнаманы өндіруді, таратуды,
орналастыруды, пайдалануды __________________________________________
______________________________________________ мүмкін деп санаймыз.».
(бұқаралық ақпарат құралдарында,
мамандандырылған медициналық баспаларда)
2. Алдын ала сараптаудың теріс қорытындысының мәтіні:
«Ұсынылған жарнамалық материалдар Қазақстан Республикасының
жарнама саласындағы заңнамасына қайшы келеді:
1. ____________________________________________________________

2. Текст отрицательного заключения предварительной экспертизы:
«Представленные рекламные материалы противоречат законодательству Республики Казахстан в области рекламы:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
На основании проведенной экспертизы считаем невозможным производство, распространение, размещение, использование рекламы в Республике Казахстан.».
Ф.И.О. и подпись руководителя
государственной экспертной организации ________________________
Дата __________ Место печати ____________
Приложение 5
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Заключение
по результатам проведения предварительной экспертизы рекламного материала
1. Экспертная организация сообщает результаты предварительной экспертизы рекламного материала на получение разрешения на рекламу изделий медицинского назначения и медицинской техники для распространения _____________________________________________________________________
(в средствах массовой информации, в  специализированных медицинских изданиях)
№ п/п
Торговое название
изделий медицинского
назначения,
медицинской техники
Организация-производитель,
страна-производитель
Регистрационное
удостоверение номер,
дата, срок действия
Заключение о безопасности
и качестве или сертификат
соответствия
номер, выдан кем
Рекламный
материал
представлен
(модуль, статья,
видео- материал,
аудио- материал)
количество страниц
видео сек., аудио сек.
Заключение *: _________________________________________________
Приложение реклама ____________________________________________
(модуль, статья, раскадровка видео-рекламы,
текст аудио-рекламы на бумажных носителях,
аудио-видео записи на электронных носителях)
Примечание *
1. Текст положительного заключения предварительной экспертизы:
«Представленные рекламные материалы не противоречат законодательству Республики Казахстан в области рекламы.
На основании проведенной экспертизы считаем возможным производство, распространение, размещение, использование рекламы _____________________________________________________________________
(в средствах массовой информации,
специализированных медицинских изданиях)».
2. Текст отрицательного заключения предварительной экспертизы:
«Представленные рекламные материалы противоречат законодательству Республики Казахстан в области рекламы:
1. __________________________________________________________________

2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
Жүргізілген сараптама негізінде Қазақстан Республикасында
жарнаманы өндіруді, таратуды, орналастыруды, пайдалануды мүмкін емес
деп санаймыз.».
Мемлекеттік сараптау ұйымы
басшысының Т.А.Ә. және қолы ___________________________________
Күні __________ Мөр орны
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
6-қосымша
Қазақстан Республикасында дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы жарнамалауға
рұқсат беруден бас тарту туралы шешім
Өтініш нөмірі
Өтініш берген күні
Тұтынушы
Бас тарту туралы шешімнің нөмірі
Бас тарту туралы шешімнің күні
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті Сізге Қазақстан Республикасында дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы (қажеттісінің асты сызылсын) жарнамалауға рұқсат беруден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
Бас тарту себебі:
Департамент басшысының Т.А.Ә., ЭЦҚ
«Дәрілік заттарды,
медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
жарнамалауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет
стандартына
7-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасына және оның тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратқа электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 20 ақпандағы
№ 156 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қазандағы
№ 1262 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк
заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық
техниканы әкелудi/әкетудi келiсу»
мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер

2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
На основании проведенной экспертизы считаем невозможным производство, распространение, размещение, использование рекламы в Республике Казахстан.».
Ф.И.О. и подпись руководителя
государственной экспертной организации ________________________
Дата __________ Место печати ____________
Приложение 6
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Решение об отказе
в выдаче разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий
медицинского назначения и медицинской техники в
Республике Казахстан
Номер заявления
Дата заявления
Потребитель
Номер решения об отказе
Дата решения об отказе
Департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности по г. Алматы Министерства здравоохранения Республики Казахстан уведомляет Вас об отказе в выдаче разрешения на рекламу лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники (нужное подчеркнуть) на территории Республики Казахстан.
Причина отказа:
Ф.И.О., ЭЦП руководителя Департамента
Приложение 7
к cтандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на рекламу
лекарственных средств, изделий
медицинского назначения
и медицинской техники»
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном виде
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных с существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных вежливостью персонала
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2013 года № 156
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 октября 2012 года № 1262
Стандарт государственной услуги
«Согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и
незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных
средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники» 1. Общие положения

1. Мемлекеттік қызмет мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) немесе оның аумақтық бөлімшелері, сондай-ақ мемлекеттік қызметті тұтынушыда электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) болса, «электрондық үкіметтің» веб-порталы www.e.gov.kz немесе «Е-лицензиялау» веб-порталы www.elіcense.kz арқылы (бұдан әрі – Портал) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексі 80-бабының, «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 29-бабының, «Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелу және әкету қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 711 қаулысының негізінде көрсетіледі.
Дәрілік заттар мен фармацевтикалық субстанцияларды (бұдан әрі – дәрілік заттар) Кеден одағына қатысушы мемлекеттер болып табылмайтын мемлекеттерден әкелу Мемлекет басшыларының деңгейінде ЕурАзЭҚ Мемлекетаралық кеңесінің (Кеден одағының жоғары органы) 2009 жылғы 27 қарашадағы № 19 шешімімен; Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 748 шешімімен бекітілген Дәрілік заттар мен фармацевтикалық субстанцияларды Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ережеге сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің www.mz.gov.kz интернет–ресурсында;
2) www.e.gov.kz, www.elіcense.kz порталдарында;
3) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің ғимаратындағы стенділерде және ақпараттық тақталарда орналастырылады.
Жеке, заңды тұлғалар Портал арқылы жүгінген жағдайда өтініш электронды түрде ресімделеді, мемлекеттік қызметті тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылады.
Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат cаll-орталықтың (1414) телефоны арқылы да ұсынылуы мүмкін.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
1) Комитетте және оның аумақтық бөлімшелерінде:
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге/әкетуге келісу хатын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап болып табылады;

1. Государственная услуга оказывается Комитетом контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – Комитет) или его территориальными подразделениями, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – Портал), при условии наличия у потребителя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 80 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 711 «Об утверждении Правил ввоза и вывоза лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники».
Ввоз лекарственных средств и фармацевтических субстанций (далее – лекарственные средства) из государств, не являющихся государствами-участниками Таможенного союза, осуществляется в соответствии с Положением о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза лекарственных средств и фармацевтических субстанций, утвержденным решением Межгоссовета ЕврАзЭс (Высшего органа Таможенного союза) на уровне глав государств от 27 ноября 2009 года № 19, решением комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 года № 748.
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет - ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан: www.mz.gov.kz;
2) на Порталах www.e.gov.kz, www.elicense.kz;
3) в здании Комитета или его территориальных подразделений на стендах и информационных досках по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту;
В случае обращения физических, юридических лиц через Портал, заявление оформляется в электронном виде, заверяется ЭЦП потребителя государственной услуги.
Информация о государственной услуге может быть также представлена по телефону call-центра (1414).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются:
1) в комитете и его территориальных подразделениях:
выдача письма-согласования ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде;

2) порталда:
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге/әкетуге келісу не уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электронды түрдегі дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағына немесе Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге әкелуді/әкетуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге арналған өтінішті қарау мерзімі тоғыз жұмыс күнін;
2) Қазақстан Республикасында дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкетуге рұқсатты алуға арналған өтінішті қарау мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Бұдан әрі Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің аталған негіз бойынша мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға құқығы жоқ.
Тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды тапсыру үшін рұқсат етілген күтудің ең ұзақ уақыты – отыз минутты құрайды.
Тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушысына қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – отыз минутты құрайды.
Порталда:
1) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге арналған өтінішті қарау мерзімі бес жұмыс күнін;
2) дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкетуге рұқсатты алуға арналған өтінішті қарау мерзімі үш жұмыс күнін құрайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің жұмыс кестесі:
1) Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау кезек тәртібімен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін алдын ала жазылусыз жүзеге асырылады;

2) на Портале:
согласование ввоза/вывоза зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, осуществляющим ввоз/вывоз зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники на территорию Республики Казахстан или за пределы территории Республики Казахстан (далее – потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи необходимых документов:
1) срок рассмотрения заявления на ввоз зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники составляет девять рабочих дней;
2) срок рассмотрения заявления на выдачу разрешения на вывоз зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники составляет пять рабочих дней.
Проверка полноты представленных документов с момента их получения осуществляется сотрудником Комитета или его территориального подразделения в течение двух рабочих дней.
В дальнейшем Комитет и его территориальные подразделения не имеют право отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, составляет – тридцать минут.
Максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, составляет – тридцать минут.
На Портале:
1) срок рассмотрения заявления на ввоз зарегистрированных и незарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники составляет пять рабочих дней;
2) срок рассмотрения заявления на выдачу разрешения на вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники составляет три рабочих дня.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Комитета и его территориального подразделения:
1) ежедневно с 9-00 часов до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-30 часов, без предварительной записи.

2) Порталда қабылдау мемлекеттік қызметті тұтынушының «жеке кабинетінде» «электрондық кезек» тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы.
10. Комитетте немесе оның аумақтық бөлімшелерінде үй-жайлардың қауіпсіздік талаптарына сай келетін мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған үй-жайлар, күту және құжаттарды толтыру орындары бар. Үй-жай қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері, нормативтік құқықтық актілерден үзінділері (үзінді көшірмелері) бар стендтермен жабдықталған.
Мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (лифтілер мен пандустар) жасалған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Жеке және заңды тұлғалар Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген дәрілік заттарды әкелуге келісу үшін Комитетке немесе портал арқылы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) клиникалық зерттеулерді және (немесе) сынақтарды жүргізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аударылған шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарды клиникалық зерттеуді жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығының көшірмесі;
клиникалық зерттеулерді жүргізуге арналған дәрілік заттардың сапасын растайтын өндіруші құжаттарының көшірмелері;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Порталға жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аударылған шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарды клиникалық зерттеуді жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығының көшірмесі – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
клиникалық зерттеулерді жүргізуге арналған дәрілік заттардың сапасын растайтын өндіруші құжаттары – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
2) ізгілік көмек көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – электрондық құжат түрінде;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары - электрондық құжат түрінде;

2) На Портале прием осуществляется в «личном кабинете» потребителя государственной услуги в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
График работы Портала – круглосуточно.
10. В Комитете или его территориальных подразделениях имеются помещения для предоставления государственной услуги, отвечающие требованиям безопасности помещений, места ожидания и заполнения документов. Помещения оснащены стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, выдержками (выписками) из нормативных правовых актов.
Предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (лифт и пандус).
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для согласования ввоза зарегистрированных на территории Республике Казахстан лекарственных средств физические или юридические лица предоставляют в Комитет или через Портал следующие документы:
1) для проведения клинических исследований и (или) испытаний:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию приказа уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств;
копии документов производителя, подтверждающих качество лекарственных средств, предназначенных для проведения клинических исследований;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
приказ уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств – в виде электронной копии документа;
документы производителя, подтверждающие качество лекарственных средств, предназначенных для проведения клинических исследований – в виде электронной копии документа;
2) для оказания гуманитарной помощи:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю над целевым некоммерческим использованием груза;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю за целевым некоммерческим использованием груза – в виде электронной копии документа;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи – в виде электронного документа;

3) төтенше жағдайлар салдарының алдын алу және/немесе жою үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
төтенше жағдайлар туралы жергілікті атқарушы органдардың хаты;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген дәрілік заттарды әкелуді келісу үшін (11-тармақтың 1)2)3) тармақшаларын қоспағанда) жеке немесе заңды тұлғалар Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне мынадай құжаттарды ұсынады:
Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды өндірумен байланысты немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензияның көшірмесі немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда);
есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысы саласындағы қызмет түрлерімен айналысуға берілген лицензияның және оған қосымшаның көшірмелерін (құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлары бар дәрілік заттарды әкелген жағдайда);
әкелінетін дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарттың (келісімшарттың) көшірмесі, сондай-ақ өндіруші мен өндірушінің елі және дәрілік заттарды өндіруші ел көрсетілген сипаттаманың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
дәрілік заттарды үшінші елдің аумағынан әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды өндірумен байланысты немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензия немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына берілген лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) – «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЕЛ МДҚ) мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысы саласындағы қызмет түрлерімен айналысуға берілген лицензия және оған қосымша (құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлары бар дәрілік заттарды әкелген жағдайда) - ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
әкелінетін дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарт (келісімшарт), сондай-ақ өндіруші мен өндірушінің елі және дәрілік заттарды өндіруші ел көрсетілген сипаттаманың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі – электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттарды үшінші елдің аумағынан әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген дәрілік заттарды әкелуге арналған рұқсатты ресімдеу үшін жеке немесе заңды тұлғалар Комитетке мынадай құжаттарды ұсынады:

3) для предотвращения и/или устранения последствий чрезвычайных ситуаций:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации – в виде электронной копии документа.
Для согласования ввоза зарегистрированных на территории Республике Казахстан лекарственных средств (за исключением вышеуказанных подпунктов 1), 2), 3) пункта 11 физические или юридические лица представляют в территориальные подразделения Комитета следующие документы:
при обращении в территориальные подразделения Комитета:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств, или связанной с оптовой реализацией лекарственных средств, или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза лекарственных средств организацией здравоохранения);
копию лицензии и приложения к лицензии на занятие видами деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (в случае ввоза лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры);
копию договора (контракта) с указанием положений о реализации ввозимых лекарственных средств исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификации с указанием производителя и страны производителя и страны производителя лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию документа от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающего дистрибьюторские права на ввоз лекарственных средств с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
лицензию на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств или связанной с оптовой реализацией лекарственных средств, или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза лекарственных средств организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в государственной базе данных «Е-лицензирование» (далее – ГБД ЕЛ);
лицензию и приложение к лицензии на занятие видами деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (в случае ввоза лекарственных средств, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
договор (контракт) с указанием положений о реализации ввозимых лекарственных средств исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификации с указанием производителя и страны производителя и страны производителя лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающий дистрибьюторские права на ввоз лекарственных средств с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа.
Для оформления разрешения на ввоз незарегистрированных на территории Республики Казахстан лекарственных средств физические или юридические лица предоставляют в Комитет следующие документы:

1) клиникалық зерттеулерді және (немесе) сынақтарды жүргізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарды клиникалық зерттеуді жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығының көшірмесі;
клиникалық зерттеулер жүргізуге арналған дәрілік заттардың сапасын растайтын өндіруші құжаттарының көшірмелері;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарды клиникалық зерттеуді жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығы – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар жүргізуге арналған дәрілік заттардың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар өндіруші құжаттары – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
2) сараптама жүргізу, мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізу үшін дәрілік заттардың үлгілерін әкелген кезде:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
аталған үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізуге ұсыну туралы кепілдеме міндеттеме;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымымен келісілген мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу үшін дәрілік заттар санының есебі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
аталған үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізуге ұсыну туралы кепілдеме міндеттеме – электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымымен келісілген мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу үшін дәрілік заттар санының есебі - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі - электрондық құжат түрінде;

1) для проведения клинических исследований и (или) испытаний:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию приказа уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств;
копии документов производителя, подтверждающих качество лекарственных средств, предназначенных для проведения клинических исследований;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
приказ уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств – в виде электронной копии документа;
документы производителя, подтверждающие качество лекарственных средств, предназначенных для проведения клинических исследований и (или) испытаний с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;
2) при ввозе образцов лекарственных средств для проведения экспертизы, государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье:
при обращении в Комитет:
заявление;
гарантийное обязательство о представлении данных образцов на государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье на территории Республики Казахстан;
расчет количества лекарственных средств для проведения экспертизы при государственной регистрации, перерегистрации, внесении изменений в регистрационное досье, согласованный с государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники;
копию инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
гарантийное обязательство о представлении данных образцов на государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье на территории Республики Казахстан – в виде электронного документа;
расчет количества лекарственных средств для проведения экспертизы при государственной регистрации, перерегистрации, внесении изменений в регистрационное досье, согласованный с государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники – в виде электронной копии документа;
копию инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;

3) оларды кейіннен өткізу құқығынсыз дәрілік заттардың көрмесін өткізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
көрмені ұйымдастырушының өтініш иесінің көрмеге қатысуы туралы жазбаша растауы;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
көрмені ұйымдастырушының өтініш иесінің көрмеге қатысуы туралы жазбаша растауы – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
4) сирек кездесетін және (немесе) аса ауыр ауруларды жеке емдеу, нақты пациентке өмірлік айғақтар бойынша медициналық көмек көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензияның көшірмесі немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда);
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдардың дәрілік заттардың негіздемесі бар және саны есептелген хаты;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
дәрілік заттардың сапасын растайтын өндіруші құжатының мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі;
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензия немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік заттардың негіздемесі бар және саны есептелген хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттардың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар өндіруші құжаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

3) для проведения выставок лекарственных средств без права их дальнейшей реализации:
при обращении в Комитет:
заявление;
письменное подтверждение организатора выставки об участии заявителя в выставке;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письменное подтверждение организатора выставки об участии заявителя в выставке – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
4) для индивидуального лечения редких и (или) особо тяжелых заболеваний, оказания медицинской помощи по жизненным показаниям конкретного пациента:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с оптовой реализацией лекарственных средств или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза лекарственных средств организацией здравоохранения);
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо от органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, с обоснованием и расчетами количества лекарственных средств;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию документа производителя, подтверждающего качество лекарственного средства с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
лицензию на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с оптовой реализацией лекарственных средств, или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза лекарственных средств организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
письмо от органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, с обоснованием и расчетами количества лекарственных средств – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ производителя, подтверждающий качество лекарственного средства, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;

5) төтенше жағдайлардың алдын алу және/немесе салдарын жою үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
6) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған жағдайларда ізгілік көмек көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының және медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары;
әкелінетін дәрілік заттардың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының және медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – электрондық құжат түрінде;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары – электрондық құжат түрінде;
әкелінетін дәрілік заттардың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

5) для предотвращения и/или устранения последствий чрезвычайных ситуаций:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации – в виде электронной копии документа;
6) для оказания гуманитарной помощи в случаях, определенных Правительством Республики Казахстан:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю над целевым некоммерческим использованием груза;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи;
документ, подтверждающий качество ввозимых лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю за целевым некоммерческим использованием груза – в виде электронной копии документа;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи – в виде электронного документа;
документ, подтверждающий качество ввозимых лекарственных средств, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;

7) тиісті өндірістік практика жағдайларында өндірілген, тіркелмеген дәрілік субстанцияларды әкелу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды өндірумен немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензияның көшірмесі немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға берілген лицензияның көшірмесі;
әкелінетін дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарттың (келісімшарттың) көшірмесі, сондай-ақ өндіруші мен өндірушінің елі және дәрілік заттардың өндіруші елі көрсетілген, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар сипаттаманың көшірмесі;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
дәрілік субстанцияларды үшінші елдің аумағынан әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
соңғы инспекция күні көрсетілген өндірістің тиісті өндірістік практика талаптарына сәйкестігін растайтын мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар сертификаттың көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды өндірумен немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға берілген лицензия немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға берілген лицензия – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
әкелінетін дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарт (келісімшарт), сондай-ақ дәрілік заттардың өндірушісі мен өндіруші елі көрсетілген сипаттамасының мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі – электрондық құжат түрінде;
үшінші елдің аумағынан дәрілік субстанцияларды әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген құжат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
соңғы инспекция күні көрсетілген, өндірістің тиісті өндірістік практика талаптарына сәйкестігін растайтын мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасы бар сертификат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде.
Қазақстан Республикасының аумағына тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуді келісуді Комитеттің аумақтық бөлімшелері жүзеге асырады.
Ізгілік көмегін көрсету, төтенше жағдайлардың алдын алу және/немесе олардың салдарын жоюға арналған тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағына әкелуді келісуді, Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге рұқсат беруді Комитет жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге келісу үшін жеке және заңды тұлғалар Комитетке немесе оның аумақтық бөлімшелеріне мынадай құжаттарды ұсынады:

7) для ввоза не зарегистрированных лекарственных субстанций, произведенных в условиях надлежащей производственной практики:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств или оптовой реализацией лекарственных средств или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности;
копию договора (контракта) с указанием положений о реализации ввозимых лекарственных средств исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификации с указанием производителя и страны производителя и страны производителя лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию документа от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающего дистрибьюторские права на ввоз лекарственных субстанций с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки;
копию сертификата, подтверждающего соответствие производства требованиям надлежащей производственной практики с указанием даты последней инспекции с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
лицензию на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств или оптовой реализацией лекарственных средств, или лицензия на осуществление медицинской деятельности – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
договор (контракт) с указанием положений о реализации ввозимых лекарственных средств исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификации с указанием производителя и страны производителя и страны производителя лекарственных средств с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающий дистрибьюторские права на ввоз лекарственных субстанций с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;
сертификат, подтверждающий соответствие производства требованиям надлежащей производственной практики, с указанием даты последней инспекции с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа.
Согласование ввоза на территорию Республики Казахстан зарегистрированных изделий медицинского назначения, медицинской техники осуществляется территориальными подразделениями Комитета.
Согласование ввоза на территорию Республики Казахстан зарегистрированных изделий медицинского назначения, медицинской техники, предназначенных для оказания гуманитарной помощи, предотвращения и/или устранения последствий чрезвычайных ситуаций, выдача разрешения на ввоз не зарегистрированных в Республике Казахстан изделий медицинского назначения и медицинской техники осуществляется Комитетом.
Для согласования ввоза зарегистрированных на территории Республики Казахстан изделий медицинского назначения, медицинской техники физические или юридические лица предоставляют в Комитет или его территориальные подразделения следующие документы:

1) тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелу үшін:
аумақтық бөлімшелерге жүгінген кезде:
өтініш;
медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы өндірумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға арналған лицензияның көшірмесі немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі (медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны не халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарлама көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон;
әкелінетін медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарттың (келісімшарттың) көшірмесі, сондай-ақ медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың өндірушісі мен өндіруші елі көрсетілген сипаттаманың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
үшінші елдің аумағынан медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген құжаттың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы өндірумен байланысты қызметтің кіші түріне арналған қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға арналған лицензия немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі (медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны не халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарлама көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
әкелінетін медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы Қазақстан Республикасының аумағында ғана өткізу туралы ережелер көрсетілген шарт (келісімшарт), сондай-ақ медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың өндірушісі мен өндіруші елі көрсетілген сипаттаманың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі - электрондық құжат түрінде;
үшінші елдің аумағынан медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге дистрибьюторлық құқықтарды растайтын өндіруші немесе оның уәкілетті өкілдігі берген мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

1) для ввоза зарегистрированных изделий медицинского назначения, медицинской техники:
при обращении в территориальные подразделения:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством изделий медицинского назначения, медицинской техники или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности (в случае ввоза изделий медицинского назначения, медицинской техники организацией здравоохранения) и (или) талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения, или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения, медицинской техники;
копию договора (контракта) с указанием положений о реализации ввозимых изделий медицинского назначения, медицинской техники исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификацию с указанием производителя и страны производителя изделий медицинского назначения, медицинской техники с переводом на государственный или русский языки;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию документа от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающего дистрибьюторские права поставщика на ввоз изделий медицинского назначения, медицинской техники с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
лицензию на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством изделий медицинского назначения, медицинской техники или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности (в случае ввоза изделий медицинского назначения, медицинской техники организацией здравоохранения) и (или) талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения, или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения, медицинской техники – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
договор (контракт) с указанием положений о реализации ввозимых изделий медицинского назначения, медицинской техники исключительно на территории Республики Казахстан, а также копию спецификацию с указанием производителя и страны производителя изделий медицинского назначения, медицинской техники с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ от производителя или его уполномоченного представительства, подтверждающий дистрибьюторские права поставщика на ввоз изделий медицинского назначения, медицинской техники с территории третьей страны, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;

1) мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізу үшін медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың үлгілерін әкелген кезде:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
аталған үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізуге ұсыну туралы кепілдеме міндеттеме;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымымен келісілген мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу құжатына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу үшін медициналық мақсаттағы бұйымдар, медициналық техника санының есебі;
жүкқұжаттың (инвойстың) мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
аталған үлгілерді Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тіркеуге, қайта тіркеуге және оларды тіркеу құжатына өзгерістер енгізуге ұсыну туралы кепілдеме міндеттеме - электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымымен келісілген мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және олардың тіркеу құжатына өзгерістер енгізу кезінде сараптама жүргізу үшін медициналық мақсаттағы бұйымдар, медициналық техника санының есебі - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
2) оларды кейіннен өткізу құқығынсыз медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың көрмесін өткізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
көрмені ұйымдастырушының өтініш иесінің көрмеге қатысуы туралы жазбаша растауы;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың), мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
көрмені ұйымдастырушының өтініш иесінің көрмеге қатысуы туралы жазбаша растауы - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар – шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
3) сирек кездесетін және (немесе) аса ауыр ауруларды жеке емдеу, нақты пациентке өмірлік айғақтар бойынша медициналық көмек көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны не халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (медициналық мақсаттағы бұйымдарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда);
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық мақсаттағы бұйымдардың негіздемесі бар және саны есептелген хаты;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың), мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
медициналық мақсаттағы бұйымның сапасын растайтын өндіруші құжатының мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны немесе халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (медициналық мақсаттағы бұйымдарды денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық мақсаттағы бұйымдардың негіздемесі бар және саны есептелген хаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
медициналық мақсаттағы бұйымның сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар өндіруші құжаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

1) при ввозе образцов изделий медицинского назначения, медицинской техники для проведения государственной регистрации, перерегистрации и внесения изменений в регистрационное досье:
при обращении в Комитет:
заявление;
гарантийное обязательство о представлении данных образцов на государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье на территории Республики Казахстан;
расчет количества изделий медицинского назначения, медицинской техники для проведения экспертизы при государственной регистрации, перерегистрации, внесении изменений в регистрационное досье, согласованный с государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники;
копию инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
гарантийное обязательство о представлении данных образцов на государственную регистрацию, перерегистрацию и внесение изменений в регистрационное досье на территории Республики Казахстан – в виде электронного документа;
расчет количества изделий медицинского назначения, медицинской техники для проведения экспертизы при государственной регистрации, перерегистрации, внесении изменений в регистрационное досье, согласованный с государственной экспертной организацией в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники – в виде электронной копии документа;
инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
2) для проведения выставок изделий медицинского назначения, медицинской техники без права их дальнейшей реализации:
при обращении в Комитет:
заявление;
письменное подтверждение организатора выставки об участии заявителя в выставке;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письменное подтверждение организатора выставки об участии заявителя в выставке – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
3) для индивидуального лечения редких и (или) особо тяжелых заболеваний, оказания медицинской помощи по жизненным показаниям конкретного пациента:
при обращении в Комитет:
заявление;
талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза изделий медицинского назначения организацией здравоохранения);
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо от органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, с обоснованием и расчетами количества изделий медицинского назначения;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию документа производителя, подтверждающего качество изделия медицинского назначения с переводом на государственный или русский языки;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза изделий медицинского назначения организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
письмо от органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, с обоснованием и расчетами количества изделий медицинского назначения – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
документ производителя, подтверждающий качество изделия медицинского назначения, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;

4) төтенше жағдайлардың алдын алу және/немесе олардың салдарын жою үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдай туралы хаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
5) денсаулық сақтау ұйымдарын Қазақстан Республикасында тіркелген, аналогы жоқ, бірегей медициналық техникамен жарақтандыру үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны, халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (медициналық техниканы, оның медициналық мақсаттағы жинақтаушы бұйымдарын денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда);
денсаулық сақтау ұйымының медициналық техникаға қажеттілігін растайтын хаты;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың) көшірмесі;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымының медициналық техниканың Қазақстан Республикасы үшін бірегейлігі және Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың аналогтарының жоқтығы туралы, медициналық мақсаттағы бұйымның бірегей медициналық техниканың жиынтықтаушысына (Қазақстан Республикасына бірегей медициналық техниканың ажырамас бөлігі болып табылатын медициналық мақсаттағы бұйымды әкелген жағдайда) жататындығы туралы қорытындысы;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны, халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметті жүзеге асыруына арналған лицензияның көшірмесі (медициналық техниканы, оның медициналық мақсаттағы жинақтаушы бұйымдарын денсаулық сақтау ұйымы әкелген жағдайда) – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
денсаулық сақтау ұйымының медициналық техникаға қажеттілігін растайтын хаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) - электрондық құжат түрінде;
дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымының медициналық техниканың Қазақстан Республикасы үшін бірегейлігі және Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық техниканың аналогтарының жоқтығы туралы, медициналық мақсаттағы бұйымның бірегей медициналық техниканың жиынтықтаушысына (Қазақстан Республикасына бірегей медициналық техниканың ажырамас бөлігі болып табылатын медициналық мақсаттағы бұйымды әкелген жағдайда) жататындығы туралы қорытындысы - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;

4) для предотвращения и/или устранения последствий чрезвычайных ситуаций:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
письмо от местных исполнительных органов о чрезвычайной ситуации – в виде электронной копии документа;
5) для оснащения организаций здравоохранения уникальной медицинской техникой, не имеющей аналогов, зарегистрированных в Республике Казахстан:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления, копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения, медицинской техники или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза медицинской техники, комплектующих ее изделий медицинского назначения организацией здравоохранения);
письмо от организации здравоохранения, подтверждающее потребность в медицинской технике;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
заключение государственной экспертной организации в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники об уникальности медицинской техники для Республики Казахстан и отсутствии аналогов медицинской техники, зарегистрированных в Республике Казахстан, о принадлежности изделия медицинского назначения к комплектации уникальной медицинской техники (в случае ввоза в Республику Казахстан изделия медицинского назначения, являющегося неотъемлемой частью уникальной медицинской техники);
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления, копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию изделий медицинского назначения, медицинской техники или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения (в случае ввоза медицинской техники, комплектующих ее изделий медицинского назначения организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ;
письмо от организации здравоохранения, подтверждающее потребность в медицинской технике – в виде электронной копии документа;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
заключение государственной экспертной организации в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники об уникальности медицинской техники для Республики Казахстан и отсутствии аналогов медицинской техники, зарегистрированных в Республике Казахстан, о принадлежности изделия медицинского назначения к комплектации уникальной медицинской техники (в случае ввоза в Республику Казахстан изделия медицинского назначения, являющегося неотъемлемой частью уникальной медицинской техники) – в виде электронной копии документа;

6) клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар өткізу үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін - дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін - мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
шарттың (келісімшарттың) немесе инвойстың (жүкқұжаттың), мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар көшірмесі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығының көшірмесі;
клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар өткізуге арналған медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың сапасын растайтын өндіруші құжаттарының көшірмелері;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар шарт (келісімшарт) немесе инвойс (жүкқұжат) – электрондық құжат түрінде;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның дәрілік заттарға клиникалық зерттеулер жүргізуге рұқсат беруге арналған бұйрығы – құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар өткізуге арналған медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аударылған өндіруші құжаттары - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
7) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған жағдайларда ізгілік көмекті көрсету үшін:
Комитетке жүгінген кезде:
өтініш;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары;
әкелінетін медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың сапасын растайтын құжат;
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының немесе медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау ұйымдарының жүктің коммерциялық емес мақсатта пайдаланылуын бақылау жөніндегі міндеттемесімен осы ізгілік акциясын қолдау туралы хаты - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
алушының мекенжайына жіберілген жүктің ізгілік сипатын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат - электрондық құжат түріндегі;
ізгілік көмекті мақсатты пайдалану (бөлу) жоспары - электрондық құжат түрінде;
әкелінетін медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың сапасын растайтын, мемлекеттік немесе орыс тілдеріне аудармасы бар құжат - құжаттың электрондық көшірмесі түрінде;
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкетуге рұқсатты Комитет және оның аумақтық бөлімшелері береді.
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкетуге рұқсат алуды ресімдеу үшін өтініш иесі Комитетке немесе оның аумақтық бөлімшелеріне мына құжаттарды ұсынады:
Комитетке немесе оның аумақтық бөлімшелеріне жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы өндірумен немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға арналған лицензияның көшірмесі және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны немесе халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы денсаулық сақтау ұйымы әкеткен жағдайда);
ұсынылатын құжаттардың тізімдемесі.
Портал арқылы жүгінген кезде:
өтініш;
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы өндірумен немесе дәрілік заттарды көтерме саудада өткізумен байланысты қызметтің кіші түріне қосымшасы бар фармацевтикалық қызметпен айналысуға арналған лицензияның көшірмесі және (немесе) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның хабарламаны қабылдау туралы талоны немесе халыққа қызмет көрсету орталығының қабылдау туралы белгісі бар хабарламаның көшірмесі немесе медициналық техниканы және медициналық мақсаттағы бұйымдарды көтерме саудада өткізуге арналған электрондық құжат нысанындағы талон немесе медициналық қызметті жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі (дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы денсаулық сақтау ұйымы әкеткен жағдайда) – ЕЛ МДҚ мәліметтер болмаған жағдайда құжаттың электрондық көшірмесі түрінде.
Мемлекеттік қызметті тұтынушы Комитетке немесе оның аумақтық бөлімшелеріне жүгінген кезде осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар нөмірленуі, тігілуі, мөрмен бекітілуі және өтініш иесінің не оның өкілінің қолымен расталуы тиіс.
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуді/әкетуді келісуге арналған өтініштер қағаз және электрондық тасығыштарда (CD-R, CD-RW, Flash, DVD-R, DVD-RW) ұсынылады.
Мемлекеттік қызметті тұтынушы Портал арқылы жүгінген кезде Комитеттің және оның аумақтық бөлімшелерінің мемлекеттік ақпараттық жүйесіндегі жеке басын куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін Портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті тұлғалардың ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжаттары нысанында алады.

6) для проведения клинических исследований и (или) испытаний:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
копию договора (контракта) или инвойса (накладной) с переводом на государственный или русский языки;
копию приказа уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств;
копии документов производителя, подтверждающих качество изделий медицинского назначения, медицинской техники, предназначенных для проведения клинических исследований и (или) испытаний;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
договор (контракт) или инвойс (накладная) с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
приказ уполномоченного органа в области здравоохранения на разрешение проведения клинических исследований лекарственных средств – в виде электронной копии документа;
документы производителя, подтверждающие качество изделий медицинского назначения, медицинской техники, предназначенных для проведения клинических исследований и (или) испытаний с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа;
7) для оказания гуманитарной помощи в случаях, определенных Правительством Республики Казахстан:
при обращении в Комитет:
заявление;
копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве индивидуального предпринимателя – для физических лиц или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) - для юридических лиц;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю за целевым некоммерческим использованием груза;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи;
документ, подтверждающий качество ввозимых изделий медицинского назначения, медицинской техники;
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
письмо органов местного государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы или организаций здравоохранения, имеющих лицензию на медицинскую деятельность, о поддержке данной гуманитарной акции с обязательством по контролю за целевым некоммерческим использованием груза – в виде электронной копии документа;
документ, подтверждающий гуманитарный характер груза в адрес получателя, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронного документа;
план целевого использования (распределения) гуманитарной помощи – в виде электронного документа;
документ, подтверждающий качество ввозимых изделий медицинского назначения, медицинской техники, с переводом на государственный или русский языки – в виде электронной копии документа.
Разрешение на вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники выдает Комитет и его территориальные подразделения.
Для оформления разрешения на вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники заявитель представляет в Комитет или его территориальные подразделения следующие документы:
при обращении в Комитет или его территориальные подразделения:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники или оптовой реализацией лекарственных средств и (или) талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности (в случае вывоза лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники организацией здравоохранения);
опись представляемых документов.
При обращении через Портал:
заявление;
копию лицензии на занятие фармацевтической деятельностью с приложением на подвид деятельности, связанной с производством лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники или оптовой реализацией лекарственных средств и (или) талон уполномоченного органа в области здравоохранения о приеме уведомления или копию уведомления с отметкой о приеме центром обслуживания населения или талон в форме электронного документа на оптовую реализацию медицинской техники и изделий медицинского назначения или копию лицензии на осуществление медицинской деятельности (в случае вывоза лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники организацией здравоохранения) – в виде электронной копии документа в случае отсутствия сведений в ГБД ЕЛ.
При обращении потребителя государственной услуги в Комитет или его территориальные подразделения документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, должны быть пронумерованы, прошнурованы, скреплены печатью и подписью заявителя либо его представителя.
Заявления на согласование ввоза/вывоза лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники предоставляются на бумажном и электронном носителях (СD-R, СD-RW, Flash, DVD-R, DVD-RW).
При обращении потребителя государственной услуги через Портал сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах Комитет и его территориальные подразделения получают из соответствующих государственных информационных систем посредством Портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.

12. Комитеттен, оның аумақтық бөлімшелерінен/немесе Портал арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін дәрiлiк заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуге/әкетуге арналған, осы стандартқа 26-қосымшаларда көрсетілген өтініштердің нысандарын Комитеттің лауазымды тұлғасынан немесе оның аумақтық бөлімшесінің лауазымды тұлғасынан осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша немесе www.mz.gov.kz интернет-ресурсы мекенжайы бойынша алуға болады.
Мемлекеттік қызметті Портал арқылы алу үшін осы стандартқа 26-қосымшаларға сәйкес өтініш иесінің ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш толтырылады.
13. Толтырылған өтініш нысандары және мемлекеттік қызметті жүргізуге арналған қажетті құжаттарды жеке немесе заңды тұлғалар «жалғыз терезе» қағидаты бойынша Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесіне ұсынады.
Порталда электрондық өтініш пен қажетті құжаттар өтініш иесінің «жеке кабинетінен» жіберіледі, олар автоматты түрде таңдалған қызметке сәйкес адресат мемлекеттік органға жіберіледі.
14. Құжаттар Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшесінің кеңсесі арқылы қабылданған кезде жеке немесе заңды тұлғаларға:
1) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
2) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
3) құжаттарды беру күні (уақыты);
4) жеке келген кезде қолма-қол мемлекеттік қызметті алу күні мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Заңды, жеке тұлғаның сенімді өкілі құжаттарды тапсырған кезде және мемлекеттік қызмет нәтижесін алған кезде мемлекеттік қызметті алушының өкіліне арналған сенімхаттың көшірмесі ұсынылады.
Портал арқылы жүгінген кезде тұтынушының «жеке кабинетіне» тұтынушының мемлекеттік қызмет нәтижесін алатын күні мен уақыты көрсетілген мемлекеттік қызметті ұсыну үшін сұрауды қабылдау туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
15. Тұтынушыға дайын құжаттарды (немесе дәлелді бас тартуды) беру өзі келгенде құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде қолма-қол жүзеге асырылады.
Порталда дайын құжаттарды (немесе дәлелді бас тартуды) беру тұтынушының «жеке кабинеті» арқылы электрондық құжат нысанында жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартуға тұтынушының осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін тапсырмауы және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздемелердің болуы негіз болып табылады.
Егер Комитет немесе оның аумақтық бөлімшелері осы стандартта белгіленген мерзімдерде тұтынушыға келісім-хат бермесе не жазбаша дәлелді бас тартуды ұсынбаса, оларды беру мерзімі аяқталған күнінен бастап құжат берілді деп саналады.

12. Формы заявлений на ввоз/вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники для получения государственной услуги в Комитете, его территориальных подразделениях /или через Портал, указанных в приложениях 2-6 к настоящему стандарту, можно получить у должностного лица Комитета или должностного лица его территориального подразделения по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту или по адресу интернет-ресурса: www.mz.gov.kz.
Для получения государственной услуги через Портал заполняется заявление в форме электронного документа согласно приложениям 2-6 к настоящему стандарту, удостоверенного ЭЦП заявителя.
13. Заполненные формы заявлений и необходимые документы для проведения государственной услуги представляются физическими или юридическими лицами по принципу «одного окна» в канцелярию Комитета или его территориального подразделения.
На Портале отправка электронного заявления и необходимых документов осуществляется из «личного кабинета» заявителя, которые автоматически направляются государственному органу – адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. Физическим или юридическим лицам при приеме документов через канцелярию Комитета или его территориального подразделения выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) вида запрашиваемой государственной услуги;
2) количества и названий приложенных документов;
3) даты (время) приема документов;
4) даты и места получения государственной услуги нарочно при индивидуальной явке;
5) фамилии, имени, отчества должностного лица, принявшего заявление на оформление документов.
При сдаче документов и при получении результата государственной услуги доверенным представителем юридического, физического лица представляется копия доверенности на представителя получателя государственной услуги.
При обращении через Портал потребителю в «личный кабинет» направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Выдача готовых документов (либо мотивированного отказа) потребителю осуществляется нарочно при индивидуальной явке на основании расписки о приеме документов.
На Портале выдача готовых документов (либо мотивированного отказа) осуществляется в форме электронного документа через «личный кабинет» потребителя.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта и если имеются основания предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
В случае, если Комитет или его территориальные подразделения в установленные настоящим стандартом сроки не выдал потребителю письмо-согласование, либо не предоставил письменный мотивированный отказ, то с даты истечения сроков выдачи документ считается выданным.

3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды тұлғалары өз қызметінде мынадай қағидаттарды:
1) қарапайымдылық танытуды, өзінің лауазымдық жағдайын атап көрсетпеуді және пайдаланбауды;
2) әдептілік пен сыпайылық танытуды;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салуға жол бермеуді, белгіленген мерзімде олар бойынша қажетті шаралар қабылдауды;
4) қызметтерді тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етуді басшылыққа алады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін тұтынушы осы стандартқа 7-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшейді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын осы мемлекеттік қызмет стандартын әзірлеуге жауапты денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тиісті бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің уәкілетті лауазымды тұлғасы 8 (7172) 74-34-50 телефоны бойынша әрекетке шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағым дайындауға көмек көрсетеді.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым Комитет төрағасының атына беріледі, интернет-ресурсының мекенжайы www.mz.gov.kz, тел. 8 (7172) 74-32-79, кабинет нөмірі интернет-ресурста көрсетілген. Комитеттің күнделікті жұмыс кестесі: жұмыс күндері 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
22. Қызмет дұрыс көрсетілмеген жағдайда шағым Комитеттің немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшысына осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефон бойынша беріледі.
Шағым еркін нысанда әзірленеді.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Қабылданған шағым мемлекеттік қызметті тұтынушылардың өтініштерін есепке алу журналына тіркеледі, шағым «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген мерзімдерде қаралады.
25. Мемлекеттік қызметті тұтынушыға құжаттың қабылданған күні мен уақыты, жауапты алу мерзімі мен орны, шағымды қарау барысы туралы мәлімет алуға болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижесі туралы мемлекеттік қызметті тұтынушыға жазбаша түрде пошта не электрондық пошта арқылы не қолма-қол хабарланады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті тұтынушыға «жеке кабинетінен» өтінішті Комитетте өңдеу барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді.

3. Принципы работы
17. В своей деятельности должностные лица Комитета или его территориальных подразделений, оказывающие государственную услугу, руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителем измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 7 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственной услуги, по которым оценивается работа Комитета или его территориальных подразделений, оказывающие государственную услугу, ежегодно утверждаются соответствующим приказом уполномоченного органа в области здравоохранения, ответственного за разработку стандарта данной государственной услуги.
5. Порядок обжалования
20. Уполномоченное должностное лицо Комитета разъясняет порядок обжалования действия и оказывает содействие в подготовке жалобы по тел.: 8 (7172) 74-34-50.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя председателя Комитета, адрес интернет-ресурса: www.mz.gov.kz, тел. 8 (7172) 74-32-79, номер кабинета указан на интернет-ресурсе. Ежедневный график работы Комитета: в рабочие дни с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается руководителю Комитета или его территориального подразделения по телефону, указанному в приложении 1 к настоящему стандарту.
Жалоба составляется в произвольной форме.
23. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, потребитель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета обращений потребителей государственной услуги, жалоба рассматривается в сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
25. Потребителю государственной услуги предоставляется талон с указанием даты, времени принятия документа, срока и места получения ответа, контактных данных должностного лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю государственной услуги сообщается по почте, либо по электронной почте, либо нарочно.
При обращении через Портал потребителю государственной услуги из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в комитете (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

26. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті мына мекенжайда орналасқан: Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, Министрліктер үйі, № 5 кіреберіс, қабылдау бөлмесінің телефоны: 8 (7172) 74-32-79, интернет-ресурсы: www.mz.gov.kz.
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Р/с
Департаменттің атауы
Департаменттің орналасқан жері
Жұмыс кестесі
Аттестаттау, аккредиттеу және лицензиялау бөлімінің телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті» ММ (бұдан әрі - Комитет)
Астана қаласы, Министрліктер үйі, 5-кіреберіс
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7172)74-32-79
8(7172)74-32-79
2
«Комитеттің Ақмола облысы бойынша департаменті» ММ
Көкшетау қаласы, Әуелбеков көшесі, 98
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7162)25-14-43
8(7162)40-18-86 қабылдау бөлмесі
3
«Комитеттің Павлодар облысы бойынша департаменті» ММ
Павлодар қаласы, Лермонтов көшесі, 59
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7182)55-02-86
8(7182)55-57-09 қабылдау бөлмесі
4
«Комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы, 9/1
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7232)76-13-23
8(7232)76-54-44 қабылдау бөлмесі
5
«Комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 215
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7112)51-04-75
8(7112)51-21-11 қабылдау бөлмесі
6
«Комитеттің Алматы облысы бойынша департаменті» ММ
Талдықорған қаласы, Жансүгіров көшесі, 149
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7282)24-43-59
8(7282)21-02-23 қабылдау бөлмесі
7
«Комитеттің Астана қаласы бойынша департаменті» ММ
Астана қаласы, Иманов көшесі, 19, «Алматы» бизнес-орталығы, 11-қабат
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7172)78-74-65
8(7172)78-75-09 қабылдау бөлмесі
8
«Комитеттің Қостанай облысы бойынша департаменті» ММ
Қостанай қаласы, Баймағамбетов көшесі, 195
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7142)54-36-26
8(7142)54-98-90 қабылдау бөлмесі
9
«Комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 36

26. Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан находится по адресу: город Астана, улица Орынбор 8, Дом министерств, подъезд № 5, телефон приемной: 8 (7172) 74-32-79, интернет-ресурс: www.mz.gov.kz.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
№ п/п
Наименование департамента
Адрес расположения департамента
График работы
Номер телефона отдела аттестации, аккредитации и лицензирования
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
6
1
ГУ «Комитет контроля медицинской и фармацевтической
деятельности Министерства здравоохранения
Республики Казахстан» (далее – Комитет)
г. Астана,
Дом министерств, 5 подъезд
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7172)74-32-79
8(7172)74-32-79
2
ГУ «Департамент Комитета
по Акмолинской области»
г. Кокшетау,
ул. Ауельбекова, 98
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7162)25-14-43
8(7162)40-18-86
приемная
3
ГУ «Департамент Комитета
по Павлодарской области»
г. Павлодар,
ул. Лермонтова, 59
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7182)55-02-86
8(7182)55-57-09
приемная
4
ГУ «Департамент Комитета
по Восточно-Казахстанской области»
г. Усть-Каменогорск,
пр. Независимости, 9/1
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7232)76-13-23
8(7232)76-54-44
приемная
5
ГУ «Департамент Комитета по
Западно-Казахстанкой области»
г. Уральск,
пр. Достык-Дружба, 215
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7112)51-04-75
8(7112)51-21-11
приемная
6
ГУ «Департамент Комитета
по Алматинской области»
г. Талдыкорган,
ул. Жансугурова, 149
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7282)24-43-59
8(7282)21-02-23
приемная
7
ГУ «Департамент Комитета
по г. Астана
г. Астана,
ул. Иманова, 19,
Бизнес-центр «Алматы» 11 этаж
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30
8(7172)78-74-65
8(7172)78-75-09
приемная
8
ГУ «Департамент Комитета
по Костанайской области»
г. Костанай,
ул. Баймагамбетова, 195
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7142)54-36-26
8(7142)54-98-90
приемная
9
ГУ «Департамент Комитета
по Северо-Казахстанской области»
г. Петропавловск,
ул. Конституции Казахстана, 36

Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7152)46-97-39
8(7152)36-02-22 қабылдау бөлмесі
10
«Комитеттің Алматы қаласы бойынша департаменті» ММ
Алматы қаласы, Мәметова көшесі, 3
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7272)73-06-80
8(7272)71-32-89 қабылдау бөлмесі
11
«Комитеттің Қызылорда облысы бойынша департаменті» ММ
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесі, 13
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7242)23-45-34
8(7242)23-48-97
12
«Комитеттің Атырау облысы бойынша департаменті» ММ
Атырау қаласы, Байтұрсынов көшесі, 53
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7122)27-31-94
8(7122)27-31-94 қабылдау бөлмесі
13
«Комитеттің Ақтөбе облысы бойынша департаменті» ММ
Ақтөбе қаласы, Селиверстов көшесі, 9Б (Тілеу батыр)
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7132)50-15-28
8(7132)50-15-61 қабылдау бөлмесі
14
«Комитеттің Қарағанды облысы бойынша департаменті» ММ
Қарағанды қаласы, Шахтерлер даңғылы, 78
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7212)79-29-86
8(7212)33-42-48 қабылдау бөлмесі
15
«Комитеттің Жамбыл облысы бойынша департаменті» ММ
Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Қазыбек би көшесі, 142 а
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7262)50-07-93, 45-99-60
8(7262)50-07-92 қабылдау бөлмесі
16
«Комитеттің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті» ММ
ОҚО, Шымкент қаласы, Н. Төреқұлов көшесі, нөмірсіз
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7252)41-30-17
8(7252)41-30-97
17
«Комитеттің Маңғыстау облысы бойынша департаменті» ММ
Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 9-шағын аудан, 23-үй
Жұмыс күндері 9-00-ден 18-30 дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30 дейін
8(7292)42-09-47
8(7292)42-09-47
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
тіркелген дәрілік заттарды
әкелуге өтініштің нысаны
____________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
____________ арналған дәрілік заттарды Қазақстан Республикасына әкелуді келісуді сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкелу жүргізілетін кедендік орган
Төлем валютасы
СЭҚТН коды
Дәрілік заттың атауы
Концентрациясы
Дозалау
Өлшеп-орау (нөмірі)
Шығарылу нысаны
Өлшем бірлігі
Саны
Жиыны
Төлем валютасында бір бірлікке бағасы
Төлем валютасындағы сомасы
Өндіруші
Өндіруші ел
Дәрілік заттың Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркелген күні және нөмірі
Дәрілік затты Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеудің аяқталатын мерзімі
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
тіркелмеген дәрілік заттарды
(дәрілік субстанцияларды)
әкелуге өтініштің нысаны
____________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
_____________ (әкелу мақсатын көрсету керек) арналған Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген дәрілік заттарды, дәрілік субстанцияларды (керегінің астын сызу керек) әкелуге рұқсат беруіңізді сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкелу жүргізілетін кедендік орган
Төлем валютасы
СЭҚТН коды
Дәрілік заттың, дәрілік субстанцияның атауы
Концентрациясы
Дозалау
Өлшеп-орау (нөмірі)
Шығарылу нысаны
Жиыны
Өлшем бірлігі
Саны
Төлем валютасындағы бір бірлікке бағасы
Төлем валютасындағы сомасы
Өндіруші
Өндіруші ел
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
тіркелген медициналық мақсаттағы
бұйымдарды, медициналық техниканы
әкелуге өтініштің нысаны
____________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
__________________ арналған Қазақстан Республикасында тіркелген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге келісуді сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкелу жүргізілетін кедендік орган
Төлем валютасы
СЭҚТН коды
Медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың атауы
Өлшеп-орау (нөмірі)
Шығарылу нысаны
Өлшем бірлігі
Саны
Жиыны
Бір бірлігі үшін төлем валютасындағы бағасы
Төлем валютасындағы сомасы
Өндіруші
Өндіруші ел
Медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркелген күні және нөмірі
Медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеудің аяқталатын мерзімі
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
тіркелмеген медициналық мақсаттағы
бұйымдарды, медициналық техниканы
әкелуге өтініштің нысаны
____________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы әкелуге рұқсат беруді сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкелу жүргізілетін кедендік орган
Төлем валютасы
СЭҚТН коды
Медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың атауы
Өлшеп-орау (нөмірі)
Шығарылу нысаны
Жиыны
Өлшем бірлігі
Саны
Төлемнің валютасындағы бір бірлікке бағасы
Төлем валютасындағы сомасы
Өндіруші
Өндіруші ел
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы
бұйымдарды, медициналық техниканы
әкетуге өтініштің нысаны
________________________________________________________________
(атауы: Комитет немесе оның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкетуге рұқсат беруді сұраймын.
Тұтынушы
Тұтынушының заңды мекенжайы
Тұтынушының телефоны, электрондық поштасы
Тұтынушының сәйкестендіру нөмірі (БСН, ЖСН) (бар болған жағдайда)
Жеткізуші
Өндіруші
Жеткізушінің заңды мекенжайы
Жеткізушінің телефоны, электрондық поштасы
Жеткізушінің елі
Келісімшарттың (шарттың) нөмірі
Келісімшарттың (шарттың) күні
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) нөмірі
Өзіндік ерекшеліктің (қосымшаның, инвойстың, шот-фактураның) күні
Әкету жүргізілетін кедендік орган
СЭҚТН коды
Дәрілік заттың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың атауы
Концентрациясы
Дозалау
Өлшеп-орау (нөмірі)
Жиыны
Шығарылу нысаны
Өлшем бірлігі
Саны
Өндіруші
Өндіруші ел
Өтініш иесінің қолы ____________________________________ Т.А.Ә.
Мөр орны 20__ жылғы «___» ______________________________
«Қазақстан Республикасында
тіркелген және тіркелмеген
дәрілік заттарды, медициналық
мақсаттағы бұйымдар мен
медициналық техниканы
әкелуді/әкетуді келісу»
мемлекеттік қызмет стандартына
7-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің алдағы жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні

с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7152)46-97-39
8(7152)36-02-22
приемная
10
ГУ «Департамент Комитета
по городу Алматы»
г. Алматы,
ул. Маметовой, 3
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7272) 73-06-80
8(7272) 71-32-89
приемная
11
ГУ «Департамент Комитета
по Кызылординской области»
г. Кызылорда,
ул. Муратбаева, 13
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7242)23-45-34
8(7242)23-48-97
12
ГУ «Департамент Комитета
по Атырауской области»
г. Атырау,
ул. Байтурсынова, 53
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7122)27-31-94
8(7122)27-31-94
приемная
13
ГУ «Департамент Комитета
по Актюбинской области»
г. Актобе,
ул. Селиверстова, 9Б
(Тілеу батыр)
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7132) 50-15-28
8(7132)50-15-61
приемная
14
ГУ «Департамент Комитета
по Карагандинской области»
г. Караганда,
проспект Шахтеров, 78
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7212)79-29-86
8(7212)33-42-48
приемная
15
ГУ «Департамент Комитета
по Жамбылской области»
Жамбылская обл.,
город Тараз,
ул. Казыбек би, 142 а
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7262)50-07-93
45-99-60
8(7262)50-07-92
приемная
16
ГУ «Департамент Комитета
по Южно-Казахстанской области»
ЮКО, г. Шымкент,
ул. Н. Торекулова, б/н
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8(7252) 413017
8(7252) 41 30 97
17
ГУ «Департамент Комитета
по Мангистауской области»
Мангистауская обл.,
г. Актау,
мкр. 9, д. 23
с 9-00 до 18-30 перерыв на обед с 13-00 до 14-30 в рабочие дни
8 (7292) 420947
8(7292) 420947
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на ввоз
зарегистрированных
лекарственных средств
__________________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявление
Прошу согласовать ввоз в Республику Казахстан лекарственных средств, предназначенных для ____________________
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз
Валюта платежа
Код ТНВЭД
Наименование лекарственного средства
Концентрация
Дозировка
Фасовка (номер)
Форма выпуска
Единица измерения
К-во
Итого
Цена за ед. в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
Дата и номер государственной регистрации лекарственного средства в Республике Казахстан
Срок окончания государственной регистрации лекарственного средства в Республике Казахстан
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «_____» _______________ 20 __ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на ввоз
незарегистрированных
лекарственных средств
(лекарственных субстанций)
______________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявление
Прошу выдать разрешение на ввоз незарегистрированных на территории Республики Казахстан лекарственных средств, лекарственных субстанций (нужное подчеркнуть) предназначенных для _____________ (указать цель ввоза).
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз
Валюта платежа
Код ТН ВЭД
Наименование лекарственного средства, лекарственной субстанции
Концентрация
Дозировка
Фасовка (номер)
Форма выпуска
Итого
Единица измерения
Кол-во
Цена за ед. в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна -производитель
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «_____» _______________ 20 __ года
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на ввоз
зарегистрированных
изделий медицинского назначения,
медицинской техники
_______________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявление
Прошу согласовать ввоз зарегистрированных в Республике Казахстан изделий медицинского назначения, медицинской техники, предназначенных для ________________________
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз
Валюта платежа
Код ТН ВЭД
Наименование изделий медицинского назначения, медицинской техники
Фасовка (номер)
Форма выпуска
Единица измерения
Кол-во
Итого
Цена за ед. в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна-производитель
Дата и номер государственной регистрации изделий медицинского назначения, медицинской техники в Республике Казахстан
Срок окончания государственной регистрации изделий медицинского назначения, медицинской техники в Республике Казахстан
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «_____» _______________ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на ввоз
незарегистрированных
изделий медицинского назначения,
медицинской техники
_______________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявление
Прошу выдать разрешение на ввоз незарегистрированных на территории Республики Казахстан изделий медицинского назначения, медицинской техники (указать цель ввоза)
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен ввоз
Валюта платежа
Код ТН ВЭД
Наименование изделий медицинского назначения, медицинской техники
Фасовка (номер)
Форма выпуска
Итого
Единица измерения
Кол-во
Цена за ед. в валюте платежа
Сумма в валюте платежа
Производитель
Страна -производитель
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «_____» _______________ 20__ года
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
форма заявления на вывоз
лекарственных средств,
изделий медицинского назначения,
медицинской техники
_______________________________________________________________
(наименование: Комитет или его территориальное подразделение)
Заявления
Прошу разрешить вывоз лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники.
Потребитель
Юридический адрес потребителя
Телефон, электронная почта потребителя
Идентификационный номер (БИН, ИИН) (при наличии) потребителя
Поставщик
Производитель
Юридический адрес поставщика
Телефон, электронная почта поставщика
Страна поставщика
Номер контракта (договора)
Дата контракта (договора)
Номер спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Дата спецификации (приложения, инвойса, счет-фактуры)
Таможенный орган, через который будет произведен вывоз
Код ТНВЭД
Наименование лекарственного средства, изделий медицинского назначения, медицинской техники
Концентрация
Дозировка
Фасовка (номер)
Итого
Форма выпуска
Единица измерения
Кол-во
Производитель
Страна -производитель
Подпись заявителя _________________________________________ Ф.И.О.
Место печати «_____» _______________ 20__ года
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
«Согласование ввоза /вывоза
зарегистрированных и незарегистрированных
в Республике Казахстан лекарственных средств,
изделий медицинского назначения
и медицинской техники»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4