"Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 4 ақпандағы № 1287 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 164 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 4 ақпандағы № 1287 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        С. Ахметов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы «Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 4 ақпандағы № 1287 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ереженi бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 4 ақпандағы № 1287 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 5, 67-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және оған теңестiрiлген өкiлдiгi туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Өкiлдiк негiзгі мiндеттердi iске асыру және өзiне жүктелген функцияларды жүзеге асыру үшiн:
1) қазақстандық мемлекеттік органдар мен ұйымдардың (бұдан әрi – мемлекеттік ұйымдар) өкiлдiктерi (өкілдері) мен филиалдарының және олардың қызметкерлерінің орналасқан мемлекетiндегі қызметiн үйлестiруге;
2) орналасқан мемлекетіндегі мемлекеттік ұйымдардан толық ақпарат берудi және Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделерiн қозғайтын қызметті келiсудi талап етуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.»;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiсі орналасқан мемлекетіндегі Қазақстан Республикасының бас консулдықтарының, консулдықтарының, вице-консулдықтарының, консулдық агенттіктерiнiң, құрметтi консулдықтарының және өзi аккредиттелген мемлекеттерде ашылған Қазақстан Республикасының дипломатиялық миссияларының қызметiне басшылықты, сондай-ақ орналасқан мемлекетiндегі мемлекеттік ұйымдардың қызметiн үйлестiрудi және олардың жұмысын бақылауды жүзеге асырады.
Мемлекеттік ұйымдардың басшылары:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года № 1287 "Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 164
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года № 1287 «Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Указ
Президента Республики Казахстан О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан
от 4 февраля 2004 года № 1287 «Об утверждении Положения
о дипломатическом и приравненном к нему
представительстве Республики Казахстан»
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 4 февраля 2004 года № 1287 «Об утверждении Положения о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 5, ст. 67) следующие изменения:
в Положении о дипломатическом и приравненном к нему представительстве Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Для реализации основных задач и осуществления возложенных на него функций представительство имеет право:
1) координировать деятельность в государстве пребывания представительств (представителей) и филиалов казахстанских государственных органов и организаций (далее - государственные организации) и их сотрудников;
2) требовать от государственных организаций полного информирования и согласования деятельности, которая затрагивает национальные интересы Республики Казахстан в государстве пребывания;
3) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.»;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Казахстан осуществляет руководство деятельностью генеральных консульств, консульств, вице-консульств, консульских агентств, почетных консульств Республики Казахстан в государстве пребывания и дипломатических миссий Республики Казахстан, открытых в государствах его аккредитации, а также координацию деятельности и контроль за работой находящихся в государстве пребывания государственных организаций.
Руководители государственных организаций:

1) өзiнiң қызметiн өкілдіктің немесе консулдық мекеменің басшысымен келiсуге, өкілдіктің басшысына оның өкiлеттiктерiн жүзеге асыруда жәрдем көрсетуге, өзiнiң қызметі туралы оған ақпарат беруге мiндеттi;
2) өкілдіктің немесе консулдық мекеменің басшысымен жұмыс жоспарларын келіседі, сондай-ақ өкілдіктің немесе консулдық мекеменің басшысымен келісілген мерзімдерде олардың орындалуы туралы есептер береді.».
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев

1) обязаны согласовывать свою деятельность с главой представительства или консульского учреждения, оказывать главе представительства содействие в осуществлении его полномочий, информировать его о своей деятельности;
2) согласовывают с главой представительства или консульского учреждения планы работы, а также в сроки, согласованные с главой представительства или консульского учреждения, представляют отчеты об их выполнении.».
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев