Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейінгі кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2013 жылға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 238 қаулысы
«Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейінгі кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 24 тамыздағы № 858 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейінгі кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2013 жылға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың бірінші басшылары (келісім бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарын орындау жөнінде шаралар қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне 2013 жылғы 20 мамырдан және 10 қарашадан кешіктірмей Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі 2013 жылғы 10 маусымнан және 10 желтоқсаннан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі 2013 жылғы 10 шілдеден және 2014 жылғы 10 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     C. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 13 наурыздағы
№ 238 қаулысымен
бекітілген

Об утверждении Плана мероприятий на 2013 год по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан на период с 2010 до 2020 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 238
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 24 августа 2009 года № 858 «О Концепции правовой политики Республики Казахстан на период с 2010 до 2020 года» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2013 год по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан на период с 2010 до 2020 года (далее - План мероприятий).
2. Первым руководителям центральных и местных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять меры по выполнению Плана мероприятий;
2) представить не позднее 20 мая и 10 ноября 2013 года информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан представить не позднее 10 июня и 10 декабря 2013 года сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан.
4. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан не позднее 10 июля 2013 года и 10 января 2014 года представить сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 марта 2013 года № 238
План мероприятий на 2013 год по реализации
Концепции правовой политики Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейінгі
кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасын іске асыру
жөніндегі 2013 жылға арналған іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.06.2013 № 610; 10.10.2013 N 1075; 29.11.2013 N 1269; 04.02.2014 N 56 қаулыларымен.
Р/с
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында қаржы пирамидаларының қызметіне қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
БП (келісім бойынша)
1-тоқсан
2
«Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына конституциялық мерзімдерді есептеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Конституциялық заң жобасы
Әділетмині
2-тоқсан
3
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
ДСМ
2-тоқсан
4
Әкімшілік әділет жүйесін құру мәселесін пысықтау
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Әділетмині, ЖС (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
2-тоқсан
5
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыртқы барлау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
«Сырбар» СБҚ (келісім бойынша)
2-тоқсан
6
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне меншік құқығын қорғауды күшейту, шарт міндеттемелерін қорғауды кепілдендіру және олардың бұзылғаны үшін жауапкершілікті қатайту туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
Әділетмині
4-тоқсан
7
«Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Конституциялық заң жобасы
ЖС (келісім бойынша)
2-тоқсан
8
«Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне сот төрелігін жүзеге асыруды одан әрі оңайлату, төрешілдік рәсімдерді азайту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
ЖС (келісім бойынша)
2-тоқсан
9
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің жобасын (жаңа редакция) әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Кодекстің жобасы
БП (келісім бойынша)
3-тоқсан
10
«Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне қылмыстық заңнаманы жетiлдiру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
БП (келісім бойынша)
3-тоқсан
11
Қазақстан Республикасының Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнің (жаңа редакция) жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Кодекстің жобасы
БП (келісім бойынша)
3-тоқсан
12
«Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне қылмыстық іс жүргізу заңнамасын жетілдіру бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
БП (келісім бойынша)
3-тоқсан
13
«Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Конституциялық заң жобасы
БП (келісім бойынша)
3-тоқсан
14
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасы кодексінің (жаңа редакция) жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Кодекстің жобасы
Әділетмині
3-тоқсан
15
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасының мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
Әділетмині
3-тоқсан
16
Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексiнің (жаңа редакция) жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Кодекстің жобасы
ІІМ
3-тоқсан
17
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
БҒМ
3-тоқсан
18
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
ЭБЖМ
3-тоқсан
19
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңы жобасының тұжырымдамасын мүдделі мемлекеттік органдармен және ғылыми-сарапшылық қоғамдастықпен талқылау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині
3-тоқсан
20
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бағалау қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңы жобасының тұжырымдамасын мүдделі мемлекеттік органдармен және ғылыми-сарапшылық қоғамдастықпен талқылау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Әділетмині
3-тоқсан
21
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне зияткерлік меншік саласын құқықтық реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
Әділетмині
3-тоқсан
22
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.11.2013 N 1269 қаулысымен.
23
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 29.11.2013 N 1269 қаулысымен.
24
Қылмыстық істер, қылмыскерлерді экстрадициялау, сотталған адамдарды беру бойынша өзара құқықтық көмек көрсету саласындағы екіжақты халықаралық шарттарды әзірлеу немесе жасасу
Халықаралық шарттарға қол қою немесе оларды ратификациялау
БП (келісім бойынша)
жыл бойы
25

на период с 2010 до 2020 года
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.06.2013 № 610; от 10.10.2013 № 1075; от 29.11.2013 № 1269; от 04.02.2014 № 56.
№ п/п
Мероприятие
Формы завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия деятельности финансовых пирамид в Республике Казахстан»
проект Закона
ГП (по согласованию)
1 квартал
2
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Конституционного закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан по вопросам исчисления конституционных сроков»
проект Конституционного Закона
МЮ
2 квартал
3
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона «О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения»
проект Закона
МЗ
2 квартал
4
Проработка вопроса создания административной юстиции
Информация в  Администрацию  Президента Республики Казахстан
МЮ, ВС (по согласованию), заинтересованные государственные органы
2 квартал
5
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам внешней разведки»
проект Закона
СВР «Сырбар» (по согласованию)
2 квартал
6
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам усиления защиты права собственности, гарантирования защиты договорных обязательств и ужесточению ответственности за их нарушение»
проект Закона
МЮ
4 квартал
7
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Конституционного закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан «О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан»
проект Конституционного Закона
ВС (по согласованию)
2 квартал
8
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшего упрощения отправления правосудия, снижения бюрократических процедур»
проект Закона
ВС (по согласованию)
2 квартал
9
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Уголовного кодекса Республики Казахстан (новая редакция)
проект Кодекса
ГП (по согласованию)
3 квартал
10
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовного законодательства»
проект Закона
ГП (по согласованию)
3 квартал
11
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (новая редакция)
проект Кодекса
ГП (по согласованию)
3 квартал
12
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовно-процессуального законодательства»
проект Закона
ГП (по согласованию)
3 квартал
13
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Конституционного закона Республики Казахстан «О внесении изменений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан»
проект Конституционного Закона
ГП (по согласованию)
3 квартал
14
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (новая редакция)
проект Кодекса
МЮ
3 квартал
15
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам законодательства об административных правонарушениях»
проект Закона
МЮ
3 квартал
16
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (новая редакция)
проект Кодекса
МВД
3 квартал
17
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам образования»
проект Закона
МОН
3 квартал
18
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения»
проект Закона
МЭБП
3 квартал
19
Обсуждение концепции проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О занятости населения» с заинтересованными государственными органами и научно-экспертным сообществом
Информация в Правительство Республики Казахстан
МТСЗН
3 квартал
20
Обсуждение концепции проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оценочной деятельности» с заинтересованными государственными органами и научно-экспертным сообществом
Информация в Правительство Республики Казахстан
МЮ
3 квартал
21
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам правового регулирования сферы интеллектуальной собственности»
проект Закона
МЮ
3 квартал
22
Исключена постановлением Правительства РК от 29.11.2013 № 1269
23
Исключена постановлением Правительства РК от 29.11.2013 № 1269
24
Разработка и заключение двусторонних международных договоров в сфере оказания взаимной правовой помощи по уголовным делам, экстрадиции преступников, передачи осужденных лиц
Подписание или ратификация международных договоров
ГП (по согласованию)
в течение года
25

Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 04.02.2014 N 56 қаулысымен.
26
«Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
Қаржымині
4-тоқсан
27
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізу
Заң жобасы
Қаржымині
4-тоқсан
28
Соттарды ақпараттық дүңгіршектермен кезең-кезеңімен қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
ЖС (келісім бойынша)
4-тоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖС - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
БП - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
«Сырбар» СБҚ - Қазақстан Республикасы «Сырбар» сыртқы барлау қызметi
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі

Исключена постановлением Правительства РК от 04.02.2014 № 56
26
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О государственном аудите и финансовом контроле»
проект Закона
МФ
4 квартал
27
Разработка и внесение на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственного аудита и финансового контроля»
проект Закона
МФ
4 квартал
28
Поэтапное оснащение судов информационными киосками
Информация в Администрацию Президента Республики Казахстан
ВС (по согласованию)
4 квартал
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
СВР «Сырбар» - Служба внешней разведки «Сырбар» Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан