"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 95 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 438 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 95 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 212-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 95 "О Стратегическом плане Министерства юстиции Республики Казахстан на 2011-2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 № 438
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 95 «О Стратегическом плане Министерства юстиции Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 212) следующие изменения и дополнения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелер көрсеткiштерi» деген бөлімде:
«3.1. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
«Заңнаманы жетілдіру, сапалы норма шығару қызметi» деген 1-стратегиялық бағытта:

в Стратегическом плане Министерства юстиции Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе «3.1. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в Стратегическом направлении 1. «Совершенствование законодательства, качественная нормотворческая деятельность»:

«Сапалы норма шығармашылық процесiн қамтамасыз ету» деген 1.1.2-мiндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштеріндегі» реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. Мемлекеттік органдар әзірлеген Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлықтары мен Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының жобаларын келісуге және бұрыштама қоюға ұсынылғандардың жалпы санынан Әділет министрлігі қайтарғандарының үлесі (2012 жылдан бастап базалық көрсеткіштерін анықтау)
Әдiлет министрлiгiнiң есептiк деректерi
базалық көрсеткіштен % қадам
-
-
-
-
64
62
60
»;

в задаче 1.1.2. «Обеспечение качественного нормотворческого процесса»:
в «Показателях прямых результатов» строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
«
1. Доля возвращенных Министерством юстиции проектов указов Президента Республики Казахстан и постановлений Правительства Республики Казахстан, разработанных государственными органами, от общего количества, представленных на согласование
и визирование (определение базового показателя с 2012 года)
Отчетные данные Министерства юстиции
%-ный шаг от базового показателя
-
-
-
-
64
62
60
»;

«Елдiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн азаматтық заңнаманы жетiлдiру жолымен, соның iшiнде азаматтық дауларды реттеу кезiнде арттыру» деген 1.1.4-мiндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзуге арналған iс-шаралар» мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 5-жолмен толықтырылсын:
«
5. Қазақстанның құқықтық жүйесінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру мәселелері бойынша құқықтық саясаттың 2010 - 2020 жылдарға арналған тұжырымдамасына өзгерістер енгізу мәселесін пысықтау
Х
»;
«Сот актiлерiн орындау институтын жетiлдiру» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Атқарушылық іс-жүргізу органдарының тиімді жүйесін құру» деген 3.1.1-мiндетте:
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзуге арналған iс-шаралар» мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 9-жолмен толықтырылсын:
«
9. Алименттерді төлемегені үшін жауапкершілікті қатаңдату мәселелері бойынша заңнамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Х
»;
«Дүниежүзілік сауда ұйымының және Дүниежүзілік зияткерлік меншігі ұйымының нормаларына сәйкес зияткерлік меншік құқықтарын қорғау» деген 5-стратегиялық бағытта:
«Зияткерлiк меншiктi дамыту үшiн Қазақстанда қолайлы жағдай қалыптастыру» деген 5.1-мақсатта:
«Нысаналы индикатордағы» реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

в задаче 1.1.4. «Повышение конкурентоспособности страны путем совершенствования гражданского законодательства, в том числе при регулировании гражданских споров»:
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой, порядковый номер 5, следующего содержания:
«
5. Проработка вопроса внесения изменений в Концепцию правовой политики на 2010 - 2020 годы по вопросам повышения конкурентоспособности правовой системы Казахстана в отраслях публичного и частного права
Х
»;
в Стратегическом направлении 3. «Совершенствование института исполнения судебных актов»:
в задаче 3.1.1. «Создание эффективной системы органов исполнительного производства»:
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строкой, порядковый номер 9, следующего содержания:
«
9. Внесение изменений и дополнений в законодательство по вопросам ужесточения ответственности за неуплату алиментов
Х
»;
в Стратегическом направлении 5. «Охрана прав интеллектуальной собственности в соответствии с нормами Всемирной торговой организации и Всемирной организации интеллектуальной собственности»:
в цели 5.1. «Формирование в Казахстане благоприятных условий для развития интеллектуальной собственности»:
«Целевые индикаторы» строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
«

1. ЖБИ рейтингiнде «Зияткерлiк меншiктi қорғау» индикаторы бойынша позицияны жақсарту
ДЭФ есебi
орын
-
-
90
80
91
90
89
»;
«Зияткерлік меншік құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету» деген 5.1.1-мiндетте:
«Тiкелей нәтиже көрсеткiштеріндегі» реттік нөмірі 1-жол алынып тасталсын;
«Тiкелей нәтижелер көрсеткiштерiне қол жеткiзуге арналған iс-шаралар» мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 6, 7-жолдармен толықтырылсын:
«
6. Авторлық және патенттер мәселелерін реттейтін заңнамаға тексеру жүргізу
Х
7. Бұрын берілген патенттер мен тіркелген авторлық құқықтарды коммерциялау мүмкіндігі мәніне талдау
Х
»;
«Әдiлет органдары ұсынатын мемлекеттiк қызметтердiң сапасын, азаматтардың құқықтық мәдениетiн арттыру және бiлiктi заң көмегiне қолжетiмдiлiктi қамтамасыз ету» деген 6-стратегиялық бағытта:
«Әдiлет органдары көрсететiн мемлекеттiк қызмет сапасын арттыру» деген 6.1-мақсатта:
«Нысаналы индикатордағы» реттік нөмірлері 2, 3, 4, 5-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«

1. Улучшение позиции в рейтинге ГИК по индикатору «Защита интеллектуальной собственности»
Отчет ВЭФ
место
-
-
90
80
91
90
89
»;
в задаче 5.1.1. «Обеспечение охраны прав интеллектуальной собственности»:
в «Показателях прямых результатов» строку, порядковый номер 1, исключить;
«Мероприятия для достижения показателей прямых результатов» дополнить строками, порядковые номера 6, 7, следующего содержания:
«
6. Проведение ревизии законодательства, регулирующего вопросы авторских прав и патентов
Х
7. Анализ ранее выданных патентов и зарегистрированных авторских прав на предмет их возможной коммерциализации
Х
»;
в Стратегическом направлении 6. «Повышение качества государственных услуг, предоставляемых органами юстиции, правовой культуры граждан и обеспечение доступности к квалифицированной юридической помощи»:
в цели 6.1. «Повышение качества государственных услуг, оказываемых органами юстиции»:
«Целевые индикаторы» строки, порядковые номера 2, 3, 4, 5, изложить в следующей редакции:
«

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                     С. Ахметов

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов